£oh<U en Jmui&ouw JCeck Sxhool SCHAGEN GROOTSCHERMER VLIERINGEN BERGEN PURMEREND ZIJPE LIMMEN KOEDIJK DE GEBROEDERS „GOCHEM" en 3 meer dan 30 dagen opgenomen ge- eest. De contributie is door de leden ge regeld en ten volle betaald. Het jaarverslag werd onveranderd goed- ^Uit'het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat het aantal leden eind 1934 bedroeg 822, waaronder 49 niet betalende. In den loop van 1935 is dit geworden 795, aarvan 45 niet betalende leden. Deze 795 Wen z«n verdeeld over 254 gezinspolissen. In 1935 is ontvangen aan contributie f 1499, het totaal der ontvangsten bedroeg f 1551,01. Aan verpleegkosten is in 1935 betaald 1221, aan salarissen werd uitgegeven f 151,20, het totaal der uitgaven bedroeg 1415,87. zoodat een voordeelig saldo over- hiiift van 135,74. De totale reserve be draagt thans f 264,81. Ook de rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren a van Breugel en Th. van der Meer weer herkozen, terwijl in de vacature de heer P. Krijgsman werd gekozen. Vervolgens was aan de orde het voorstel van het bestuur om het aantal verpleeg dagen, waarover vergoeding gegeven wordt, terug'te brengen van 35 op 30. De voorzitter zeide, dat het bestuur eerst na lang beraad met dit voorstel gekomen is maar de financieele omstandigheden dwingen er toe. Het is voor de leden van groot belang, dat de vereeniging blijft be staan, maar als de zaak zoo blijft voortgaan, is dit onmogelijk. De secretaris zeide, dat er een reserve gevormd moet worden. Anders zullen we navorderingen moeten houden of de contri butie verhoogen. Als de reserve er is, kan het aantal verpleegdagen wel weer ver hoogd worden. De heer Koster vond den termijn van 35 dagen al niet bijzonder laag. Bovendien zijn er slechts enkele leden, die meer dan 30 dagen gelegen hebben, om een reserve te vormen en zal deze verslechting van de voorwaarden dus niet veel bijdragen. Daarbij is gebleken uit het jaarverslag van den penningmeester, dat de vereeni ging dit jaar nog f 135 heeft overgehouden. Daarom vond spr. het voorstel overbodig. De heer Ploeg zeide, dat het aantal ver pleegdagen vroeger al eens van 42 op 35 is gebracht. Als het nu weer verlaagd wordt, vreesde spr., dat vele leden zullen overgaan naar particuliere ondernemingen, waar men voor iets hooger premie recht op 42 dagen heeft. Bovendien vond spr., daar de vereeniging in het afgeloopen jaar nog 135 over gehouden heeft, deze verlaging niet noodig. Het volgend jaar zou, als de toe stand slechter wordt, deze zaak opnieuw onder oogen gezien kunnen worden. Na beantwoording van de sprekers door voorzitter en secretaris volgde stemming en werd het bestuursvoorstel aangenomen met 15 tegen 5 stemmen. Verder werd besloten bij gewone beval lingen in het ziekenhuis geen vergoeding te geven. Vroeger werd in deze gevallen de helft betaald. Bij noodgevallen zal de helft worden betaald, terwijl hier vroeger alle kosten werden vergoed. Opgedragen. Aan de heeren Joh. van Harskamp en J. Moeyes te Obdam—Oterleek is in ver band met den aanleg van den provincialen weg het maken van een brug in gewapend beton met bijkomende werken over de Miede opgedragen. Schager Kogge. Onder voorzitterschap van den heer D. P. Timmerman, dijkgraaf te Schagen, ver gaderden Zaterdag dijkgraaf, heemraden en hoofdingelanden van het heemraadschap de Schager Kogge in het lokaal van hotel Vredelust te Schagen. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom. Er was een mededeeling van Ged. Staten, dat over 1934 voor de aanleg kanalen StolpenSchagenKolhorn betaald zal moeten worden 68,24 van 800 of wel 545,92, hetwelk inmiddels is gebeurd. Men wilde de spoor (tram) weg maatschap pij WieringenSchagen (in liquidatie), ont slaan van de verplichting tot het onder houden of wegnemen van de spoorbrug aan den Westgraft onder de gemeente Barsin- gerhorn, door de betreffende brughoofden van die maatschappij, over te nemen tegen betaling van een bedrag van 200. Bij ver koop door de maatschappij van de baan vakken aan weerszijden wordt bedongen, dat de koopers en hunne opvolgers in den eigendom het recht zullen hebben, deze innen 6 maanden als rij- en voetbrug te doen inrichten. Ged. Staten willen verder, dat indien van het recht tot het leggen van een brug 8e ruik wordt gemaakt en de landhoofden us niet zullen worden verwijderd, dat het tp ra® van 200 voor bestrijding van kos- H r,e"tegevend zal worden belegd. «et batig saldo 1934 bedroeg 3583,58. uit Vangen werd een bedrag van 15593,16, J®egeven 13746,27, zoodat het batig do over 1935 1846.89 bedroeg, var/ egrooting 1936 sloot met een ont- angst en uitgaaf van 13435,70. Post on- °,rzien f 851,58. De omslag werd vast gesteld op 3.5o per H A ue heer H. C. Kaay te Harenkarspel vroeg a- inhchtingen betreffende de geraamde osten a 700 betreffende Westfriesche kanalen. f rÜo Voorzitter deelde mede, dat de Kogge moet betalen. Daar de werkzaamheden e einde naderen, is een hooger bedrag r V°or 1934 geraamd, v 'n 6 rondvraag vroeg de heer J. Schenk an arsingerhorn, hoe het stond met de vereenkomst betreffende het kroos voor de machine. De voorzitter deelde méde, dat het be- r, onderhandeld had met den heer Uroog. bJ~rZe wdde het thans doen voor 150. Een s issing was nog niet gevallen. v dat door den heer D. Grootes nog ge- aagd was, het kroos op zijn land niet op ven hoop te gooien, doch te laten slechten, 0 8de comité-vergadering. Wijkverpleging. Onder voorzitterschap van dr. Koppen, hield de vereeniging „Wijkverpleging Zuid en Noordschermer en Omgeving" haar jaar vergadering Vrydag ten huize van den heer K. Slooten te Driehuizen. De nieuwe taak der vereeniging, de zui gelingbescherming wordt algemeen op prijs gesteld. Voor dit doel werden in 1935 af gelegd 218 bezoeken. 1 Jo°r wijkverpleging legde de zuster af 1238 bezoeken, hetzelfde aantal als het vorige jaar. Te Zuid- en Noordschermer 659, gemeente Graft 461 en daarbuiten 118 be zoeken. In vei'band met ziekte der zuster in De Rijp, werden aldaar afgelegd 40 bezoeken. Voor t. b. c.-bestrijding werden afgelegd te Zuid- en Noordschermer 86, gemeente Graft 30 en landelijk gedeelte van Akersloot 26 bezoeken bij 11 patiënten in 12 gezinnen. 3 t. b. c.-patiënten werden opgenomen in sanatoria. In 't geheel kwamen 10 personen te overlijden. De vereeniging telde 347 leden, terwijl 20 instellingen de ver eeniging steunden. De leden betaalden aan contributie 531,25. De instellingen 420. De gemeenten Zuid- en Noordschermer en Graft verleenden resp. 550 en 300 sub sidie. Aan rijks- en provinciale subsidie werd ontvangen 523,87. De tariefverple- ging bracht op 96,00. Een kwade post blijft nog steeds de hulpzuster, waarvoor 132,50 werd uitbetaald. Ontvangsten voor t. b. c.-bestrijding 1212l' U'tgaVen 1 954,50' nadeeli8 sald° Ontvangsten wijkverpleging 1733,09, uitgaven 1813,21, nadeelig saldo 80,12. Totaal nadeelig saldo 201,33. Door toedoen der provinciale commissie voor wijkver pleging werd een nieuw arbeidscontract op gemaakt voor de zuster. De rechtspositie der zuster is hierdoor niet verslechterd. De zuster wordt niet meer beschouwd als in terne werkneemster. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. Koppen en C. Molenaar werden met bijna algömeene stemmen herkozen. In de plaats van het niet herkiesbare lid der rekeningscommissie, den heer F. Wie- dijk, werd benoemd de heer D. Pascha. De voorzitter deelde mede, dat de zuster heeft aangeboden haar periodieke verhoo ging voor 1936 ten bedrage van 50 in 't beliing der kas niet te aanvaarden, welk aanbod dankbaar werd geaccepteerd. Met ingenomenheid vernam de vergadering van den voorzitter, dat eindelijk met de zustervereeniging te De Rijp een regeling getroffen zal worden betreffende de ver vanging van de zuster bij verlof en vacantie, waardoor de post „hulpzuster" dan zou kunnen vervallen. Aan den voorzitter werd blanco mandaat verleend deze zaak verder af te wikkelen. Nadat de voorzitter een vraag over het gebruik van ligtenten door „Hulpbetoon" te Driehuizen, en een inlichting over den duur van 't lidmaatschap, alvorens men kosteloos van de diensten der zuster ge bruik kan maken, had beantwoord, werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. Werkverschaffing. Met ingang van 30 Maart a.s. is weder de zomerregeling voor het vervoer van ar beiders van en naar de werkverschaffing in de Wieringermeer van toepassing. Deze re geling luidt als volgt: De arbeiders die dagelijks meer dan 2 x 20 K.M. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, dienen in den regel geheel voor rekening van de overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeiders die dagelijks 2 maal een af stand van 15 tot 20 K.M. naar en van de werkverschaffing hebben af te leggen, ont vangen een vergoeding van 1 (één gulden) per man per week, terwijl de vergoeding voor een afstand van 2 x 1015 K.M. wordt bepaald op 50 cent per man en per week. Voor afstanden die minder dan 2 x 10 K.M. bedragen wordt geen vergoeding ge geven. Deze regeling is van kracht tot en met 14 Nov. 1936. „Helpt Elkander". Vrijdagavond werd in het Oranje-hotel door de vereeniging voor ziekenhuisverple- ging Helpt Elkander een ledenvergadering gehouden. De opkomst was gering; slechts een twintigtal leden was aanwezig. De vice-voorzitter, de heer P. Besse, open de de vergadering en heette de aanwezigen- welkom. Spreker deelde mede, dat de voorzitter, de heer mr. H. D. A. van Reenen, hoopte de volgende ledenvergadering weder te kun nen presideeren, waarover spreker zijn ver heugenis uitsprak. In 't bijzonder heette hij den heer Krans welkom, die sinds Juni j.1. penningmeester was en voor het eerst aan de bestuurstafel had plaats genomen. Spreker bracht den heer de Jonge, die na het overlijden van den heer Glerum deze functie tijdelijk had v/aargenomen, namens de vereeniging har telijk dank voor de correcte wijze, waarop dit. was geschied. Spreker gaf vervolgens een kort over zicht der vereeniging over het afgeloopen tijdperk van 10 jaar, welk feit op 4 Octo- ber a.s. plaats heeft. Wij kunnen ons thans verheugen in 't be zit van een kleine 7000. In 1932 werd de gelegenheid opengesteld het dubbel aantal ligdagen te verzekeren tegen betaling van de dubbele contributie, waarvan velen ge bruik maakten. Uit dit alles is gebleken, dat de vereeniging in een behoefte voor ziet; spreker hoopte dat de volgende 10 jaar onder even gunstige omstandigheden mogen verloopen. Het tienjarig bestaan zal op sobere wijze in den vorm van een vrije consumptie en een sigaartje worden herdacht. Onder de ingekomen stukken was een felicitatie van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, alsmede een schrijven van de Vereeniging voor ziekenhuisverpleging te Alkmaar, waarin de medewerking werd verzocht, in verband met de stijging van het aantal verpleegdagen met 2400 over 1934 en een gemiddelde van 19 tot 20i/3 dag per lid, waarvoor geen oorzaak was te vin den, en waardoor circa 9000 meer moest worden uitgekeerd, om geen leden van de Alkmaarsche vereeniging naar de zieken huizen te verwijzen, dan alleen op medisch advies en voorts voor zoo kort mogelijk. Aan de vergadering werd een voorstel van de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging tot contributieverhoo- ging voorgelegd. Deze was noodig voor het uitgeven van een jaarboekje, tot verhooging der salarissen van eenige bestuursleden en voor het toekennen van een vergoeding aan de afgevaardigden der aangesloten ver eenigingen voor bijwoning der algemeene vergaderingen. De contributie van Helpt Elkander zou dan gebracht worden van 10 op 14. Op voorstel van den heer Taapken werd besloten de afgevaardigde in deze vrij man daat te geven. Uit het door den secretaris, den heer Blok, uitgebrachte jaarverslag bleek, dat in den loop van het jaar 36 personen als lid werden ingeschreven, terwijl 12 kinderen werden geboren; 34 personen vertrokken uit de gemeente, 5 overleden, terwijl 23 le den bedankten. Ultimo Dec. 1935 bedroeg het aantal leden 1500, waarvan 29 van con tributie-vrijgestelde kinderen. 948 personen waren volgens klasse A en 523 volgens klas se B verzekerd. In de verschillende zieken huizen werden verpleegd 41 leden met een totaal aantal ligdagen van 606, alzoo een gemiddeld van 14.8 dag per ziektegeval. Bij de oprichting was gerekend op 17 dagen per ziektegeval, zoodat gezegd kan worden, dat het jaar 1935 voor de vereeniging een gun stig verloop heeft gehad. In de afgeloopen 10 jaar waren in totaal 345 personen door de vereeniging in zieken huizen verpleegd met een totaal aantal ver pleegdagen van 5078, hetgeen op zichzelf de grootste propaganda is. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer Krans, het financieel verslag uit. Het voordeelig saldo bedroeg op 1 Jan. 1935 5.007.99. De totale inkomsten bedroegen 88652.31. De totale uitgaven bedroegen 2562.83. zoodat het voordeelig saldo op 31 Dec. 1935 bedroeg 6089.48. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten de contributie voor 1936 onveranderd te laten. De heer Leering stelde voor, in verband met den gunstigen financieelen toestand der vereeniging, om de leden één maand vrijstelling van contributie te vcrleer.cn. De voorzitter zeide, dat het bestuur wel van plan was iets meer voor de leden te doen en daarom voorstelde het aantal lig dagen in klasse A, evenals het vorige jaar van 20 op 25 en in klasse B van 40 op 45 dagen te stellen voor 1!)36 en bovendien voorstelde den leden vrij ziekenvervoer per auto te geven. Hiervoor zal het bestuur een regeling treffen met een der exploitanten van zieken-auto's. Het voorstel van den heer Leering zou ongeveer 300 kosten, terwijl het bestuur er meer voor voelde de gelden ten goede te laten komen van de patiënten. De heer Leering zeide op dit bestuurs voorstel niets tegen te hebben en trok ziin voorstel in, waarna met algemeene stemmen de bestuursvoorstellen werden aangenomen. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer B. de Jonge, die met op één na algemeene stemmen werd herko zen. Na rondvraag sluiting. Geheime distilleerderij in beslag genomen. Een volledige installatie voor het maken van gedistilleerd is door de politie ontdekt in het pand van den heer W. aan de Hugo de Grootstraat. De distilleerderij was niet in werking. Zekere R. uit IJmuiden zou aan W. de in stallatie in bewaring hebben gegeven. De po litie heeft proces-verbaal tegen W. opge maakt en stelt een nader onderzoek in. Nieuwe brugwachterswoningen. B. en W. dezer gemeente hebben aan den Provincialen Waterstaat van Noord holland vergunning verleend tot het bou wen van een dubbele dienstwoning (brug wachterswoning) nabij Stolpen en een ge lijke woning met naaldenloods, nabij Scha- gerbrug. De woningen zijn noodig in verband met het nieuwe kanaal StolpenSchagen. Verbouw veldwachterswoning. Eenigen tijd geleden nam de raad het besluit om de bestaande veldwachters woning, gelegen naast 't raadhuis, te ver bouwen en in te richten voor uitbreiding van het raadhuis. Tevens besloot de raad om achter de bestaande woning een lokaal te bouwen en brandvrij in te richten voor de berging van het archief. We hebben den burgemeester een be zoek gebracht en hij was zeer begrijpe lijk in zijn nopjes met de thans uitge voerde verandering. Aan de straatzijde treft men de burgemeesterskamer aan. Daarachter is zijn werkkamer, waar be hoorlijke ruimte is voor vergaderingen van B. en W. In deze kamers zijn Lips' kasten aangebracht voor berging archief der ge meente en ook van de Limmer Polder, waar van de burgemeester secretaris is. Achter de werkkamer is de nieuwe aanbouw (de brandvrij archief kluis) welke ruimte biedt voor alle bescheiden der gemeente. Hier was men nog niet geheel op dreef, doch 't is geborgen en voor brand bewaard. Van uit de vestibule is er een kantoortje voor den bode, waardoor men moet om in de burgemeesters-kamer te komen. De secre tarie en de burgemeester hebben een tele fonische verbinding. Er is gestreefd naar eenvoud en ruimte en in beide is men bij zonder geslaagd. Afd. Ned. Tuindersbond. De Nederlandsche Tuindersbond had Donderdagavond een vergadering belegd in café Groot, waar de heer W. van Dok, lid van de Prov. Staten, sprak over 't on derwerp: „De Crisismaatregelen in Land en Tuinbouw. Er waren een 60-tal perso nen aanwezig die met aandacht luisterden. Na afloop maakte een 3-tal aanwezigen gebruik van het stellen van vragen. Natrium-verlichting. De Rijksstraatweg van de grens van Heiloo tot den,3-sprong van den nieuwen weg AmsterdamCastricum is van natrium- licht voorzien. Ingekomen personen. J. Stam en echtg. van St. Pancras. J. Vennik van Bergen. N. van Loenen van Noordscharwoude. M. Smit van Oudorp (N.H.) E. de Vries van Oudorp (N.H.) A. Franken van Zwaag. Vertrokken personen. A. C. de Frenne en gezin naar Alkmaar. A. Houtkooper naar Castricum. J. J. Schipper naar Alkmaar. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Aan de veilingen aan Langendijk kon het in normale jaren op dezen tijd gezellig druk zijn. Die groote drukte van voorheen zocht men nu tevergeefs. Dit is toe te schrij ven aan het feit, dat de voorraden bewaar- kool zoo bedroevend klein zijn. Tal van tuinders hebben geen kooltje meer in hun schuur. Duidelijk is dit te bemerken aan wat aan beide veilingen ook deze week maar werd aangevoerd. Een aanvoer van beteekenis kwam er deze week op slechts 3 dagen, en dan stonden die aanvoeren nog in geen verhouding tot wat vroeger werd verhandeld. Dat de ontvangsten der tuin ders onder die omstandigheden klein blij ven, is duidelijk en alleen zij, die een vrij normale oogst hebben gehad, zullen dit jaar geen reden tot klagen hebben. Er zullen er van deze gelukkigen echter maar weinig zyn. Aan beide markten had deze week nog aanvoer van aardappelen plaats. Er werden echter ook weer partijen uit de hand ver kocht. De prijzen waren ook nu weer laag, ofschoon er een kleine verbetering viel te constateeren. Voor Souvenir werd 1,60 be taald, terwijl Eigenheimers 2,40 opbrach ten. Blauwe Eigenheimers werden verkocht voor 2,303,40 en blauwe aardappels voor 3,303,50, lage prijzen alzoo. Overigens konden alle aangevoerde pro- dücten voor goede prijzen worden verkocht en van doordraaien was geen sprake meer. In het bijzonder brachten de verschillende koolsoorten beste prijzen op; jammer dat er zoo weinig kon wórden aangevoerd. Deze geringe aanvoer zal wel de voornaamste oorzaak van de goede prijzen zijn geweest. Voor roode kool van 2 tot 3 pond werd 8,509,80, soms tot 10 en iets meer be steed; de sorteering van 3 tot 4 pond bracht 9;5011 op, enkele mooie partijen brach ten het tot boven de f 12. De zwaarste wer den voor 910 verkocht. Het mooiste kleingoed ging voor f 4,50f 6 van de hand. Deze prijzen betroffen alle eerste kwaliteit kool. Voor tweede soort liepen de prijzen zeer sterk uiteen, in verband met de kwali teit vooral. Voor de soort, die maar weinig van eerste kwaliteit afweek, werd iets min der betaald. Voor meer afwijkende soorten werd 2 of meer minder betald dan voor de overeenkomstige sorteering van de eerste kwaliteit. De prijzen van de gele kool hielden zich ook best en gingen zelfs nog boven die van de roode uit. Voor dezen tijd waren de prij zen zelfs hoog, wat ongetwijfeld zijn voor naamste oorzaak vindt in de geringe hoe veelheden, welke worden aangevoerd. Voor kool van 2 tot 3 pond en voor de sorteering tot 4 pond werd 1213, soms tot over de 14 betaald. De zwaardere brachten 1 1,50 minder op. Voor tweede kwaliteit werd 7—11 betaald al naar gelang van gewicht en kwaliteit. Ruige gele of veld- gele kwamen er maar weinig; ze werd voor 90 cent tot 5,40 verkocht. Vrij sterk liep ook de prijs van Deensche witte kool op. We hoorden, dat er een vrij groot deel naar het buitenland; voor dezen prijs is er van de zijde der zouters minder belangstelling. Kool van 34 pond werd voor 67,80 verkocht, voor de zwaar dere sorteering boven de 4 pond werd f 7 tot ruim 8 betaald. Tweede kwaliteit werd, al naar gelang van grootte en aard der af wijking voor 58 verhandeld. Zelfs het stortgoed ging voor zeer bevredigende prij zen van de hand. Er werden deze week heel wat uien aange voerd. Er was een vrij levendige handel in en voor prima waar werden iets betere prij zen besteed. Grove uien, die aanvankelijk 2,80 opbrachten, liepen tot f 3,303,40, een enkel partijtje nog hooger, middel- groote 2,202,50, zeer mooie 2,70— 2,90. Drielingen brachten 11,60 op en nep 3,40. Voor peen werden goede prij zen betaald: grove bracht 2,202,90 op sommige partij tot boven de 3. Kleine liep van 11,50. Bieten waren duur, voor al de mooie kleine sorteering, 4,505,40, middel maat 3,40—3,70, groote 2,50— 2,80. VUURBESTRIJDING BIJ TULPEN. De rijkstuinbouwconsulent te Hoorn schrijft over vuurbestrijding bij tulpen het volgende: De aandacht van tulpenkweekers wordt gevestigd op het groote belang, dat zij heb ben bij het stekers zoeken, als middel ter bestrijding van het vuur in de tulpen. De stekers toch vormen n.1. reeds spoedig na het boven komen een bron van besmetting voor de gezonde planten, waardoor het ge- heele gewas ernstig bedreigd kan worden. Het verdient aanbeveling de zieke plan ten, zoodra ze als zoodanig herkend kunnen worden, met bol en al uit den grond te trekken, doch als dat niet gelukt in elk ge val de bovenaardsche deelen van het veld te verwijderen en te vernietigen. Dit kan gedaan worden, door de zieke deelen in een kuil te werpen en daarbij een flinke hoe veelheid kalk (laagsgewijs) te voegen. Hét is zeer te ontraden om ze in een sloot te werpen, daar ze wellicht later met' de bagger weer op het land terugkomen, waarna ze na eenige jaren zelfs nog een bron van besmetting kunnen zijn. Naast een geregelde verwijdering der stekers, kan ook bespuiting van het loof met Shirlan A. G. worden aanbevolen. Men dient met spuiten vroegtijdig te be ginnen, n.1. uiterlijk zoodra men de aller eerste verschijnselen van vuur waarneemt. Beter is het om te beginnen voor dat de ziekte is opgetreden, doch de weersomstan digheden zoodanig zijn, dat een spoedige Botrytisaantasting verwacht kan worden. Men moet geregeld blijven spuiten b.v. om de 10 dagen. Bij vochtig weer is het zelfs raadzaam wekelijks te spuiten. De resultaten van het spuiten zijn echter niet van dien aard, dat het stekers zoeken mag achterwege blijven. Ds. J. Eikema te Schagen heeft de be noeming van voorganger van de Vrijz. Herv. te Kampen niet aangenomen. Ds. J. Vroolijk te Opperdoes is beroe pen bij de geref. kerk te Epe. DE R.K. BISSCHOP VAN HAARLEM BRACHT BEZOEK AAN ALKMAAR. Zondag heeft mgr. J. P. Huibers een kort bezoek gebracht aan Alkmaar, naar het N.H.D. meldt. Hij was op bezoek geweest te Hoorn en maakte op zijn doorreis naar Haarlem gebruik van de gelegenheid om een kort bezoek te brengen aan de dekenale pastorie aan het Verdronkenoord. Te circa half zeven, dus juist vóór de meditatie, kwam hij daar aan, hetgeen niet onopge merkt bleef. Al spoedig had men de bischoppelijke auto bemerkt en voor de pastorie wachtten velen om van het vertrek getuige te zijn. Tegen zeven uur verliet de bisschop de pastorie, waarna hij bij zijn vertrek door de parochianen van St. Laurentius hartelijk werd toegejuicht. 179. Nog hijgend van het harde loopen, zagen ze een jongetje die een groote ballon aan een touwtje vast hield. Dat was een mooi geval voor het brandglas. Vlug haalde Pat het te voorschijn en terwijl hij achter den. jongen aanliep liet hij een zonnestraal op het ballonnetje schijnen. 180. Opeens... een harde knal en de fleurige ballon spatte uit elkaar. De jongen, geschrokken van den har den knal zette het op een brullen, toen hij merkte wat er met zijn mooie ballon gebeurd was.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7