Amstecdamscfie fëeacs Kantongerecht te Alkmaar. Alkmaarsche Politierechter Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. Slachtoffer van den afsluitdijk. Per 1 April wordt het pon veer Enkhuizen- Stavoren geheel opgeheven. - De aankomst van een ledige pont uit Friesland. - Nog niet lang geleden voeren deze ponten dag en nacht heen en weer voor het vervoeren van vee naar en van de Leeuwarder markt KERK, STAAT EN VOLK. Rusland en Duitschland. Oecume nische jeugdconferentie. Zaterdag en Zondag heeft Oecumenisch Jeugdcomité op „Woudschoten" te Zeist een conferentie gehouden, die een inleiding vormde op de groote conferentie van „Stockholm" in 1937 te Oxford. Het onder werp was „Kerk, Volk en Staat". Na de opening met een korten wijdings- dienst in de kapel sprak ds. F. Kuiper, doopsgezind predikant te Alkmaar, over: „De Strijd om de Kerk in Rusland, Duitsch land en elders". In zijn inleiding zeide spr. dat dezelfde vraagstukken die zich in Rus land en in Duitschland doen gelden, ook el ders hun beteekenis hebben; in sommige landen is dat duidelijk merkbaar, in andere, zooals in Nederland, wordt de strijd meer in het verborgene gevoerd. Na uitvoerige uiteenzettingen over Rusland en Duitsch land kwam spr. tot de conclusie: Terwijl in Rusland van overheidswege op uitschakeling van de kerk uit het volks- en staatsleven aangedrongen werd, wenschte men in Duitschland „gelijkschakeling" van het kerkelijke leven met het nieuwe natio- naal-socialistische volksleven. Er ontwaakte binnen de r.k. en de protest, kerk iets van verzet daartegen. Tusschen Rome en de nat.-soc. leiders van het Duitsche volksleven heeft zich voornamelijk een strijd om de macht ontwikkeld, vooral op het gebied van opvoeding en onderwijs. De oppositie in de Evang. kerk heeft betrekking op de geldig heid van een aantal kerkelijke benoemin gen en verordeningen, en daarbij vooral op de vraag van de leer der kerk. In Duitsch land wreekt zich de afhankelijkheid, waar in de kerk te aanzien van Staat en cultuur geraakt is in den loop van de laatste eeuwen De kerk dreigde zoowel tegenover den staat als tegenover het geestelijk leven van het volk te vergeten, dat zij slechts één Heer en Meester hebben kan, n.L Jezus Christus. Elders in de wereld gaat de strijd om de kerk in wezen om dezelfde dingen. De toestand van de maatschappij en de oorlogsdreiging zijn „teekenen der tijden" waaraan de christenheid zeker niet mag voorbij gaan. Maar juist daarom moet zij overal in de wereld bovenal dit weten, dat op geen ander fundament kan en mag ge bouwd worden, dan op hetgeen gelegd is in Jezus Christus. Vrijdag 13 Maart. Klaas in oppositie! Allereerst werd behandeld de uitgestelde zaak tegen Klaas S., visscher te Egmond aan Zee, die op 7 Januari in de duinen was betrapt op stroopen met strikken. Jan Die- mer, jachtopziener, werd dan heden gehoord als getuige en diens verklaringen waren zeer beslist. Klaas die altijd eerlijk voor de waarheid uitkomt, stond te sputteren en maakte den getuige voor een leugenaar uit, hetgeen z'n zaak niet beter maakte. Eisch 20 boete of 10 dagen. Uitspraak 10 boete of 8 dagen. Moppe rend verdween Klaas.... Uitkijken s.v p. De 20-j. J. de B., zandrijder te Schoorl, was op 18 Dec. met z'n auto achteruit het erf afgereden naar den Grootenweg, zonder voldoende op 't verkeer te letten, met gevolg 'n botsing, die 150 schade teweegbracht. De ambtenaar noemde het hoogst roeke loos en vorderde 25 boete of 20 dagen. Uitspraak 12 boete of 8 dagen hechtenis. Hij trof het ongelukkig. Op 11 Dec. kwam de 20-jarige Jac. de B. uit Bergen, hoogst roekeloos met z'n rijwiel de Achterstraat uitgeraced, terwijl hij nota bene bovendien nog achterom keek, zoodat agent Verbaan die juist passeerde door een noodsprong zich het veege lyf kon redden Het gebruikelijke bonnetje dat hem in z'n handen werd gestopt, kwam hem op 6 of 6 dagen te staan. Eindelijk liep Jan tegen de lamp. J. de M., 50 jaar oud zijnde en koopman te Bergen, stond sinds jaren in een slechte reuk wegens stroopen, maar Jan was een zeer sluwe strooper en kon nooit worden gevat, tot op 21 December plots twee schoten knalden waarbij twee fazanten neerstorten en twee getuigen van dit voorval getuigen waren. Jan probeerde heden z'n neef, die als getuige fungeerde, er in te draaien, maar de vlieger ging niet op. Hij werd heden flink onderhanden genomen en kreeg als eisch voor 't jagen zonder acte 20 of 25 dagen en voor 't in huis hebben van een dubbel loops geweer, eveneens zonder vergunning, 25 of 20 dagen met uitlevering van 't ge weer, dat op 60 werd geschat. De kantonrechter zal nog eens ernstig na denken alvorens uitspraak te doen. Uit spraak derhalve a.s. week. Snijders zijn de schrik der wegen. Wilh. Z., chauffeur te Alkmaar, had op 13 Dec. met z'n wagen het verkeer gesne den, wat meestal groote ongelukken ten ge volge heeft. Hij vond dan ook heden weinig genade in de oogen van de edelachtbare heeren en moest dit roekelooze gedoe met 12 boete of 8 dagen betalen. Daar moet je heel wat konijntjes voor verschalken. Jan D., van het edele stroopersgilde te Egm. aan Zee, was op 3 Januari in de Castricummer duinen gesnord, toen hij met lichtbakken de konijnen trachtte te ver schalken. Jan, die sukkel met 'n maag zweer, mag op dokter's bevfel niet werken en probeert met stroopen wat te verdienen voor zijn groot gezin. Eisch 25 boete of 15 dagen. Uitspraak 20 of 10 d. Tuindersmisère. Jacob v. T., tuinder te Limmen, had op 'n perceel gronds bollen geteelt zonder de vereischte vergunningen. Hij beriep zich op zijn geregistreerde kassen, maar moest toch zijn nalatigheid met 8 of 4 d. betalen. Maak thuis de conversatie af. Agatha S., 20 jaar, te Zuidscharwoude, kon op 1 Maart haar babbelzucht niet goed be dwingen en reed met nog 2 vriendinnen door de smalle dorpsstraat te Oudkarspel. De burgemeester zelf constateerde dit feit en gaf haar het bonnetje. Eisch 3 of 3 d. Daar moet ik een heele week voor wer ken, jammerde 't aardige meiske; zoodat de kantonrechter eenigzins verteerd er maar een gulden afdeed. Je moet maar pech hebben. Jan P. meubelmaker te H. was op 1 Maart de dupe van een aanrijding waarbij zijn reflector sneuvelde. Dit kwam Jan niet eerder aan de weet toen hem hiervoor een proces-verbaal werd uitgereikt. Gelet op deze werkelijke pech-omstandigheden kreeg hij slechts 2 of 1 dag. Kwestie van één dag. Jacobus G., 69 jaar, en wonende te Zijpe kon geen geldig rijbewijs toonen, daar dit pas de volgende dag afkwam. Eisch 5 of 5 dagen. Uitspraak 2 of 2 dagen. Geef ons fietspaden. Bern. A., 34 jaar, handelsreiziger van beroep, was op 5 Maart zoo in extase over zijn broer, die per motor langs reed, dat hij de rijwielpaden aan den Hoeverweg straal negeerde en de snelverkeersweg ging berijden. Wijnberg die daar geposteerd stond maakte natuurlijk verbaal op. De broeder- trots bracht heden een hiaat in zijn porte- monnaie daar hij werd veroordeeld tot 4 boete of 2 dagen, nadat de ambtenaar eerst 10 of 10 dagen had geëischt. Te veel en te weinig licht. Petr. M. metselaar te Wester-Blokker had op 3 Januari zijn lichten niet vol doende gedemd, wat de grootste gevaren opleverde, en als tegen prestatie z'n achter licht te kort licht of geen helder-licht ge geven. Eisch 10 of 6 dagen plus 5 of 5 dagen. Uitspraak 6 of 3 dagen plus 2 of 2 dagen. Daar zullen wij straks nog meer van beleven. De 20-jarige venter in warme chocolade, Lambert B., had weer veel te lang met z'n wagen gestaan op het drukke Ritse voort. De ambtenaar waarschuwde bij de ze alvast tegen de ijsventers die eerdaags weer in groote getale de straat op gaan te gen het standplaats innemen en eischte 5 of 5 dagen. Uitspraak 3 of 3 dagen. In Uw eigen belang! Jan K., arbeider te Beverwijk, was op 23 Januari te Alkmaar met z'n racefiets 'n bezoek gaan afleggen bij een vriend. Dit bezoek viel zeer in den smaak en werd Jan zelfs te eten uitgenoodigd. Toen hij weer naar huis peddelde werd Jan te Castricum bekeurd daar hij geen wit spartscherm had, dat was een tegen valler waar hij niet op had gerekend, te meer daar zijn race-fiets voor avondge- bruik werd een scherm had. Eisch voor de ze keer 0.50 of 1 dag. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 13 Maart 1936. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: C. O. te Alkmaar, J. G. M. P. te Overveen H. B. te Anna-Paulowna, C. S. te Bergen! J. J. v. d. B. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. H. te Alkmaar, A. F. M. te Alkmaar, P. V. te Broek op Langen- dijk, H. J. T. te Alkmaar, G. K. te Wie- ringen, J. V. te Purmerend, H. K. te Alk maar, H. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. C. M. te Gouda, J. S. te Sassenheim, J. M. S. te Oudorp, J. D. te Avenhorn, J. van B. te Alkmaar, L. v. d. B. te Haarlem, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. F. A. te Heiloo, 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. Ch. S. te Delft, i 6 boete of 6 dagen hechtenis. L. H. te Zaan dam, 6 boete of 6 dagen hechtenis. F. C. te Velsen, A. de V. te Gouda, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tie v e r o r de ni'n gen: G. L. W. te Amsterdam, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. B. te Hoorn, S. B. tej Alkmaar, J. A. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. S. en E. de G. te Beverwijk, A. S. en E. de G. te Beverwijk, A. S., E. de G. en G. G. C. te Beverwijk, E. O, te Beverwijk, J. G. S. en J. D. te Alk maar, J. G. S. en J. D. te Alkmaar, N. K. en W. v. d. P. te Zwaag, M. v. d. J. te Leeu warden, B. de K. te Leeuwarden, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van Artikel 461 van het Wetboek van Straf recht (loopen over verboden grond): A. van D. te Caüantsoog, 1 boete of 1 week tuchtschool. Overtredingen van Artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap) A. K. te Alkmaar, H. P. te Egmond aan Zee, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van Artikel 435 van het Wetboek van Strafrecht (opgeven van valschen naam): N. K. te Zwaag, 2 -f 10 boete of 2 en 5 dagen hechtenis. Overtreding van de Vuur- wapenwet: G. M. te Wieringerwaard, 10 boete of 6 dagen hechtenis met bevel tot vernietiging van de inbeslag genomen wapens en munitie. Schriftelijke uitspraak: H. J. de G. te Alkmaar, overtreding van de Wet op de Uitverkoopen, 30 boete of 10 dagen hechtenis. (Maandag 16 Maart 1936). De eerste zaak van de zitting betrof 'n ten uitvoerlegging van het vonnis van 25 Maart 1935 aangaande de 22-jarige Frans B., die voorwaardelijk was veroordeeld tot 2 maanden met 2 proefjaren. Aangezien hij zich niet aan de voorwaarden had gehouden werd thans de straf onvoorwaardelijk ten uitvoer gelegd. In slecht gezelschap verzeild geraakt. De 18-jarige slagersknecht Jacobus S. te Noordscharwoude had in de maand Septem ber eenige geïnde bedragen van cliënten niet afgedragen aan zijn patroon. Het bleek dat deze jeugdige knaap door verkeerde vrien den op 't slechte pad was geraakt en veel geld verteerde op kermissen en andere ver makelijkheden. Zijn ex-patroon, als getuige gehoord, vond beklaagde in zijn werk een goede jongen terwijl 'n reclasseeringsrapport zeer gunstig uitviel. De officier wilde den jongen dan ook een kans geven en eischte een voorw. straf van 3 maanden met 3 proefjaren en bijzondere voorwaarden. Uit spraak conform. Twee warenhuizen leeggesleept. Maartje B., huisvrouw van Pieter v. D., 31 jaar, wonende te Heiloo, was op 28 Nov. op heeterdaad betrapt in den winkel van V. D., toen zij zich schuldig maakte aan dief stal van verschillende artikelen. Bij haar aanhouding kwam tevens aan het licht dat zij zich ook elders aan hetzelfde feit had schuldig gemaakt. In deze zaak werd als ge tuige gehoord de heer W. S., van de directie der fa. V. D. Het uitpakken der talrijke artikelen verwekte nogal eenige hilariteit; zoo kwamen te voorschijn een boodschap- pentasch, eenige poppen, kleurkrijt, leesboe ken, zakkam, scheerzeep, scheerkwast, doosje met kraaltjes, twee kindertaschjes en nog veel meer, zoodat de rechtzaal wel op 'n ba- zar geleek. De heer J. Netten te Heiloo, bracht, als r.k. reclasseeringsambtenaar. rapport uit en drong op een voorwaardelijke veroordeeling aan. De officier dacht er an ders over en eischte 6 maanden gev. straf, waarvan 2 maanden onvoorwaardelijk en 4 maanden voorwaardelijk met 2 proefjaren. Mr. Smal, als verdediger optredende, vroeg in een sympathiek pleidooi clementie voor deze vrouw, die 5 nog jeugdige kinde ren heeft. De politierechter vond het reclas seeringsrapport niet uitvoerig genoeg en hield de zaak aan tot 20 April om den heer Netten, uitvoerige inlichtingen te laten in winnen. O, die vrouwen. Joh. R., huisvrouw bvan A. K. te Callants- oog, had op 10 Januari een open briefkaart gestuurd naar de 16-jarige Th. B., welke briefkaart zeer beleedigend van inhoud was. zoodat het meisje en ook haar vader hiervan aangifte deden. Beklaagde verklaarde he den, dat het haar bedoeling was den vader te waarschuwen voor de dochter, die achter zijn rug om heel leelijke dingen deed. De officier vond dat ze dan den vader persoonlijk mondeling had kunnen waar schuwen, maar vond dit optreden zeer uit den booze, temeer daar verdachte als een twistzieke en kletsgrage vrouw bekend staat. Eisch 25 boete of 15 dagen hechtenis. In deze zaak was ook nog 'n verdediger, die het opzet van beleedigen niet aanwezig achtte, temeer daar re vader zelf toegaf dat zijn dochter verkeerd deed. Hij vroeg der halve vrijspraak of in ieder geval een heel geringe straf. Eisch, in dit onsympathieks zaakje, 10 boete of 5 dagen hechtenis. Nu was 't eens géén vrouw. In vele gevallen zijn het de vrouwen die haar mondje voorbij praten, maar nu be trof het een man en wel Gerhard K., 46 jaar, arbeider te Hoogwoud, die op 25 Ja nuari eenige minder vleiende woorden naar het hoofd had geslingerd van Tr. Dijkstra te Aartswoud. Bek, die zich be paald zeer geestig vond stond gedurend te kennen"' WM Z°° Vrij Pertinent te ont" enDeisc°MeCif ri^hUf het feit wel ^wezen 10 of 5 dajfen. 6 °f 10 UltsPraak De 24-jarige vrachtrïdèt ji'c ^errekend Beemster, had eenige remboursementen ten bedragen van 32.75 niet verrekend, met het gevolg dat de gedupeerden aangTftl deden. De officier vond het een zeer ernstige overtreding temeer daar het publiek veel vuldig van de diensten der vrachtrijders ge bruik maakt en eischte dan ook 2 maanden gevangenisstraf. De politierechter achtte het innen van bodoagen door dergelijke menschen ver- 'yk en beval de pesterijen aan. Voorts hy een reclasoeermgs-rapport en ver- ie 4e zaak tot'» April. Burenruzie. Pieter S. te Anna-Paulowna had op 11 December zijn buurvrouw A. H. eenige niet -nader te noemen uitdrukkingen naar 't hbofd geslingerd. Als in vele gevallen waren ook hier de kinderen oorzaak van dit kibbelpartij t je. Eisch 15 of 10 dagen. Uitspraak 5 of 2 dagen. Een happy end. Klaas P., arbeider te Schagen, wilde op 22 Januari het huis van Guurtje G. op her haald verzoek niet verlaten, wat als huis vredebreuk aangerekend werd. Gelukkig bleek uit het getuigenverhor, dat alles op 'n misverstand berustte, en dat de partijen zich met elkaar hadden verzoend, zoodat èn de officier en de politierechter gulweg tot vrijspraak overgingen met het gevolg, dat we van alle kanten verheugde en blijde ge zichten zagen. Beleediging. Natuurlijk prijkte ook heden een Hel- dersch beleedigingszaakje op de lijst met als bekl. de 35-jarige Jansje de B., gehuwd met Pieter B. te Helder, die op 26 Januari haar buurvrouw M. de VriesDekker zou hebben beleedigd door haar eenige scheld woorden toe te voegen, o.a. leelijke rooie. De politierechter liet onmiddellijk de belee- digde partij haar hoed afzetten en consta teerde toen, dat dit heelemaal niet rood was, maar prachtig blond. De getuige, die zeer gevleid door het compliment van den rechter, haar hoed nog steeds in de hand hield, flapte er van alles uit, evenals haar echtgenoot, die als getuige werd gehoord. Gelukkig was de officier van dezelfde ge dachte als de politierechter. Hij achtte het ten laste gelegde niet bewezen en eischte vrijspraak. Uitspraak conform. Geld niet afgerekend. Maarten H., arbeider te Dirkshorn, zou in de maand Januari een bedrag, dat hij geïnd had, niet hebben afgerekend met zijn patroon. Hij had dit bedrag zich toege- eigend, daar hij nog 2 weken loon moest krijgen van zijn baas, die hiermede niet altijd erg vlug was. Destijds is hier al eens een dergelijk compenseeringsgeval voor geweest, wat toen tot bij den Hoogen Raad is uitgezocht. De officier achtte uit het ge tuigenverhoor het ten laste gelegde be wezen en eischte 30 boete of 15 dagen. Mr. v. d. Loos als verdediger vroeg om de grootst mogelijke clementie. Uitspraak 15 of 10 dagen. Zitting van Dinsdag 17 Maart MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Johannes Fr., Oudorp, verkoop'viülf**"1, verpakte en ongemerkte margarine- °n" 20 of 10 dg; uitspraak: de officier e>SCh ontvankelijk verklaard in zijn vorderin Gerrit v. d. N., Oterleek, vervoer van verpakte en ongemerkte margarine- 30 of 15 dg; uitspraak: als voren. ei*Cl1 Th. T., Heerhugowaard, verkoop' van verpakte en ongemerkte margarine- Jt 20 of 10 dg; uitspraak: als voren. Vpm diger in deze drie zaken was mr v rt t Raphaël E., Alkmaar, Lo°s zwaar toebrengen lichamelijk letsel (aanrijdina ^5 Stolpervlotbrug op 10 Dec. j.l.); eisch vr spraak; uitspraak: conform. Petrus C. en Jacob H., tuinders te HeiW diefstal (vitrine met horloges enz on i Kerstdag 1935); eisch tegen C. 1 jaar vangenisstraf en tegen H. 4 maanden- spraak: onderzoek hervat, om nadere lichtingen in te winnen omtrent verd Wilh. H. en Fr. J. M„ Heiloo, heling verband met vorige zaak; eisch tegen H 3 mnd. en tegen zijn vrouw 5 mnd. gev uit spraak: resp. tegen H. 15 of 15 de en vróuw 25 of 25 dg. in 'Corn. B., Corn. H., en Adr. R., uit w vershoof (verschillende diefstallen al h niet met inbraak gepaard gaande, geplee^ in de laatste drie maanden van 1935 en de eerste maand van '36); eisch tegen elk anderhalf jaar gevangenisstraf; uitspraak B. en R. 1 jaar gev. en H. 11/2 jaar gev H. Sch., Wervershoof, diefstal kruide nierswaren uit transportfiets; eisch een ja6 gevangenisstraf; uitspraak 6 mnd. gev. Idem rijwieldiefstal, eisch 3 mnd. 'gev- uitspraak: 6 mnd. gev. Joh. B., Wervershoof, in ontvangst nemen van 'n gestolen fietsband; eisch 3 mnd, gev uitspraak: 1 week hechtenis. Pieter M„ zwervend; ged. rijwieldiefstal- eisch 10 mnd. gev.; uitspraak: 6 mnd. gev' voorw. Jz. de Gr., visscher, Egmond aan Zee stroopery in de Schoorlsche duinen; eisch bevestiging van het vonnis van den kanton rechter van 30 of 20 dg; uitspraak: con form. Jan D., visscher, Egmond aan Zee, even- eens Hooger beroep zaak, wegens stroo perij, als voren, eisch bevestiging vonnis kantonrechter van 25 of 15 dagen; uit spraak conform. KI. K., ged. diefstal regenjas uit de open bare leeszaal te Alkmaar en poging tot dief stal te Heiloo; eisch: 1 jaar gev., waarvan 4 mnd. onvoorw.; uitspraak: 1 jaar gev. te ondergaan in de bijzondere strafgevangenis. van Dinsdag 17 Maart 1936. OPGAVE VAN NOORDHÜLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1931 1934 1934 193* A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-lndiê 4 5tf Duitschland Idem met kettingverklaring. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert NederL Ford ex. 40 alst Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr, Kon Petr. Per lak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Ru. ber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAAR1EN. Kon. Ned Stoombost TABÏ&ST' Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. x) ex-coupon fhxclaim PROLONGATIE V. ige koers •Exdividend. NIET OFFICIEEL 96V. 98'/, ®6Vi« 961/ 21 Vs 23 14 110/4 125 50i/f 114 103 23'Vi6 4 li/, 61) 226 191V» 104 Vi« 48V, |20»/m 32"As 2l/is 37>V,s 5'/, 23 7s 131 112 25 V4 16 15 163 214 pl.m. 1.30 21V, 23 50 Vs 115 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 21V, 23% pl.i 1.16 24'/. 24-1*5} 25 25 VA 19H/.-2 105-iVe 48 "'OVV,, 33 3%-7is 383/4 5'/. 2351/s 163 214 190V, 1 105'/e 6 32»/,a 3'/. 38716 l 189-90 189J-90 20} "/w 32"yw-i 3Vs 38»/,, -f 32}-% 3l/8 o, 38H» 3521/, 235 215 218V, 220 233% 2161/,-} 216VI 235} 6} 235»/s0 9 92 25 H"w 107. 12 74% 105'/4 42'Vi» 68'/, 27. 5V,s 47'/. l'SVs 19i 188 441/, 10»/, 80'/, IV16 11 1247. ,5 107 42 2"/l6-74 47 178 191 1J0 11 HA. 12M/4-* 68% 2»/,-'Vw 180 1 lljj-'As 10'V,6 125'/4 10? V, 2'Vis 180V.-2 19Z 191 ll1/» 124|-5* 107V, 2'V.s 193'/, 44 2 pCt Heden 1% pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-Y< Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Mad.Id Vorige koers 146'/, 26% 59 071/» 9 70"/, 24.80% 47 99 32 40 37 45 36 45 20 12% Koers op heden 2 uur 1.46"V,s I 26'/. 39 08 9.707. 2481 47 98 32.40 37 40 36 40 20.07%

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8