^Buitenland ^Binnenland ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 18 MAART 1936 Het nieuwe Japansche kabinet. Groote brand in een schouwburg. De oorlog in Oost-Afrika. brandweerauto in botsing met tramwagen. brand in filmstad bij londen. Schade onbekend, geen persoonlijke ongelukken. Bisschop van Cadiz vlucht. Agent rijdt zich dood. Glimlachje De regeringsverklaring: gepubliceerd. eerste minister van Japan Hirota, heeft, nadat het kabinet tot overeenstem ming' gekomen was en de keizer zijn goed keuring er aan had gehecht, de regeerings- verklaring over de te volgen politiek be kend gemaakt. jn deze verklaring wordt er op gewezen, gat binnenlandsche en buitenlandsche pro blemen, welker oorzaken diep geworteld rijn, zich aan JaPan voordoen. De leden van het'kabinet hebben zich belast met de taak het hoofd te bieden aan den moeilijken toe- ,tand met de krachtige vastbeslotenheid om döor het instellen van verschillende hervor mingen en vernieuwingen in alle afdeelin- gen der regeering het voornaamste doel der regeering te bereiken, n.1. de roemrijke een heid der natie. De eerste taak van het kabi net zal gelegen zijn opheldering te brengen (je gamenwerking ten behoeve van een krachtige nationale politiek. Het is de voortdurende politiek der Ja pansche regeering geweest, aldus gaat da verklaring verder hartelijke betrek kingen te onderhouden met alle landen op een basis van internationaal goed vertrou wen en rechtvaardigheid, het onderling welzijn en de gemeenschappelijke welvaart te bevorderen tusschen Japan en de andere landen van het Verre Oosten, in het bijzon der Mandsjoekwo, en voorts Japan's zen ding ten uitvoer te leggen als stabiliseeren- de kracht in Oost-Azië op basis van on scheidbare verwantschap met Mandsjoekwo en aldus bij te dragen tot den wereldvrede en het welzijn der menschheid. Met het oog op den tegenwoordigen in ternationalen toestand kondigt de verkla ring aan, dat de regeering voornemens is een consequente, samenhangende, positieve buitenlandsche politiek te voeren en ter- zelfdertijd volledig te voorzien in de na tionale defensie. Het is urgent de nationale hulpbronnen aan te moedigen door uitbreiding te geven aan industrie en handel door het ten uit voer leggen van de noodzakelijke hervor mingen in belastingwezen en financieel systeem en tevens door een betere stabili satie tot stand te brengen in alle deelen van het nationale leven. De regeering is voornemens die administratieve hervormin gen uit te voeren, welke geëvenredigd vol doen aan de tijdsbehoeften en officieele discipline op te leggen. Tenslotte verwerpt de regeering in haar verklaring overijlde daden en opportunistische maatregelen en legt er den nadruk op, dat de regeering vastberaden stappen zal doen om datgene, wat zij juist acht, tot stand te bréngen. Tweehonderd personen verbrand. Gemeld wordt, dat twee honderd per sonen om het leven zijn gekomen tijdens een brand in een schouwburg te Toe Lioe Tsjen, op 20 mijl van Tientsin. Er werd juist een voorstelling gegeven, en de zaal was propvol, toen het vuur uitbrak. Bombardementen. Volgens een bericht uit het Abessinische hoofdkwartier hebben op beide fronten wederom bombardementen plaats gevonden, waarbij drie personen gedood en zes gewond •werden. Van het Noordelijk front. De Italiaansche troepen zijn thans naar Stefani meldt bezig met de voltooiing van de zuivering van Tembien, waar de vijand vrijwel niet meer aanwezig is. De laatste groepen Abessiniërs onderwerpen zich spontaan. Zekere hoofden, die in staat zouden zijn geweest te vluchten hebben ook verkozen zich te onderwerpen, aangezien zij de nutteloosheid inzagen van hun pogingen den strijd voort te zetten. Een der belang rijksten onder deze hoofden is Dedjas Amare Gheressillosi, luitenant van Ras Seyoem, die, toen hij zich onderwierp, verklaarde, dat iedere tegenstand van Abessinië van nu af aan ijdel is. Volgens het Italiaansche pers agentschap heeft deze luitenant hieraan nog toegevoegd, dat Ras Seyoem moreel en Physiek uitgeput is. Ras Kassa zou gevaar hebben geloopen den Italianen in handen te vallen, doch hij zou er als door een wonder in geslaagd zijn, beschut door de duisternis, to ontkomen. Tot op het laatste oogenblik J°u de Ras niet den ernst van zijn nederlaag nebben begrepen. Twee dooden; verscheidene gewonden. Een auto van de brandweer te Boedapest in volle vaart tegen een rijdenden tram- w®f?en opgereden. De auto werd op het trottoir geslingerd. Vijf brandweerlieden en verscheidene passagiers zijn ernstig ge wond. Een brandwacht en een burger zijn om het leven gekomen. Meer dan 25 brandweercorpsen hebben gistermiddag gehoor gegeven aan het alarm hulp te komen bieden bij den brand in de filmstudio's, welke te Denham (Bucking- hamshire) voor rekening van de Londpn Eilm Productions Ltd. worden gebouwd. De vlammen sloegen hoog uit en dikke rook- massa's verspreidden zich boven de om geving. In de studio's waren nog geen films opgenomen. Niemand is gewond. Hoe groo de schade is, is nog niet bekend. ZESTIEN DAGEN DOOR SNEEUW VASTGEHOUDEN. Men is er thans in geslaagd een groep Russische toeristen te redden, die sedert zestien dagen in de bergen van den Kau- kasus door de sneeuw werden geblok keerd. Hun toestand is echter zoo precair, dat men vreest, dat verscheidene hunner het leven niet zullen kunnen behouden. WATERSNOOD IN PENNSYLVANIË. Steden ernstig bedreigd. Heftige sneeuwstormen, gevolgd door dooi en wolkbreuken, hebben tot gevolg gehad, dat groote deelen van Pennsylvanië, Maryland en het Noord-Westen van den staat New-York zijn overstroomd. Er zijn groote vernielingen aangericht. De stad Johnstown in Pennsylvanië staat geheel on der water. Het water steeg in de straten wel dra tot 2>4 Meter en er bestond gevaar, dat de beide dammen, die stroomopwaarts van de stad zijn gelegen, zouden bezwijken. In de zakenwijk werden duizenden personen door den vloed verrast. Zij konden hun wo ningen niet meer bereiken en moesten den nacht op de kantoren doorbrengen. Tot dusverre staat het vast, dat 10 perso nen om het leven zijn gekomen. De verhin gen zijn overigens alle verbroken. Te Cumberland in den staat Maryland be reikte de rivier een ongekende hoogte. Vijf personen zouden om het leven zijn geko men omdat een dam was bezweken. Hon derden bewoners van de stad Bedford, waar het water binnendrong, zijn gevlucht. De toestand in geheel Pennsylvanië is buitengewoon ernstig. Johnstown is volko men geïsoleerd. Deze stad is reeds in 1899 door een overstrooming geteisterd, waarbij 2000 menschen om het leven kwamen. FABRIEK VAN VALSCHE BANK BILJETTEN. Hoe de gevangenen zich in de ge vangenis van San Quentin ver maakten. In de baai van San Francisco ligt op een een vooruitstekende rots de beruchte San Quentin-gevangenis, Californië's opberg plaats van allerlei gevaarlijke elementen. Er loopt een vrij druk bereden weg langs, maar het is geen enkelen automobilist ge oorloofd, stil te staan en nog minder, om fo to's te nemen. Zoo nu en dan, vooral 's avonds, wordt de stilte in het rond verstoord door venijni ge schoten, gelost door op de gevangenismu ren surveilleerende cipiers, die schieten op alles, wat zich op verdachte wijze in het wa ter beweegt. De San Quentin-gevangenis is aan drie kanten door water omgeven. In een complex van grijze en gele gebou wen zijn vijfduizend gevangenen opgeslo ten, meerendeels gevaarlijke misdadigers. San Quentin zit overvol. Voor de cipiers be- teekent dit uiterst zwaar werk. Ze hebben vaak groote moeite, om de orde te handha ven. Er wordt al het mogelijke gedaan, opdat de gevangenen geen gelegenheid krijgen tot mopperen. Tusschen de gebouwen liggen idyllische bloembedden en de gevangenis fanfare speelt tweemaal per dag, tijdens de maaltijden. Het is in de San Quentin dus diner-concert. De gevangenen mogen ook rooken, maar moeten zelf hun sigaretten rollen. Het roo ken is alleen in de groote jute-fabriek ver boden. Daar wordt een flink gedeelte der „ingezetenen" aan het werk gezet. Verleden jaar heeft een troep gevangenen desondanks toch getracht, uit San Quentin los te breken. Ze vielen den gevangenisdi recteur aan en namen drie leden van het personeel gevangen, als gijzelaars. De po ging tot ontvluchting werd met geweld on derdrukt. Sindsdien heeft men niet zooveel meer van de San Quentin gehoord, behoudens dan de keeren, dat een ter dood veroordeelde er op zijn laatste stonde wachtte. Een ter dood veroordeelde mag steeds een laatsten wensch uitspreken, die altijd ingewilligd wordt. Nu beidde een zekere Alexander Mackay, een Engelschman, die wegens poging tot ont vluchting en een daarbij op een cipier ge- pleegden doodslag tot den electrischen stoel was veroordeeld, juist enkele weken gele den zijn terechtstelling. En in die dagen telefoneerde de „News Chronicle" van Londen uit, met het verzoek Mackay even aan de telefoon te mogen hebben. De gevangenisdirecteur, blijkbaar onder den indruk van dit verzoek uit de verte, liet Mackay halen en op diens wensch met Londen spreken. De gevangene maakte hiervan gebruik, om zijn onschuld te betui gen en mede te deelen, dat hij aan koning Edward een verzoekschrift had ingediend, om te zijnen gunste bij de Amerikaansche regeering te intervenieeren. Dit werd nu tot ergernis van heel Amerika gepubliceerd. Men is daar beu van al die onschuldig ver oordeelden, Bruno Hauptmann incluis. Nadat dit geval gesust was, brak San Quentin weer met een opzienbarend nieuw tje los. Rechercheurs van de Californische geheime politie waren al sinds maanden op zoek naar de makers van valsche bankbil jetten, die echter nergens te vinden ble ken. Een spoor leidde tenslotte tot, hun groote verbazing naar de San Quentin. Toen de rechercheurs van hun verbazing bekomen waren, togen ze naar binnen en verzochten den directeur, een huiszoeking te mogen houden. Na lang zoeken hadden ze eindelijk in de drukkerij van de gevangenis resul taat. Achter de foto's van filmsterren, waar mede de wanden van de drukkerij versierd waren, vonden ze specimen van valsche bankbiljetten. Bij tientallen tegelijk. De verschillende benoodigde instrumenten en ingrediënten werden tusschen het plafond ontdekt. Vier gevangenen bekenden, de bankbiljetten te hebben gemaakt en gere geld partijtjes naar medeplichtigen buiten de muren te hebben gestuurd. Ze hadden het echter voor de aardigheid gedaan, naar ze zeiden en om de verveling te verdrijven. De rechercheurs konden hun arrestanten niet achter slot en grendel zetten, aangezien zc zich reeds in die positie bevonden. Maar het resultaat van hun ontdekking is toch geweest, dat de directeur ontslag heeft ge nomen en een nieuwe in San Quentin de orde eenigszins herstellen zal Maar de cipiers schieten van de muren nog steeds onverbiddelijk op alles, dat zich op verdachte wijze in het omringende water beweegt. Het kraken hunner schoten en het geschreeuw der zeemeeuwen wordt slechts zoo nu en dan overstemd door de muziek van de gevangenis-fanfare.... Paleis door woedende volksmenigte in brand gestoken. De bisschop van Cadiz, Z.H. Exc. Mgi. Raimondo Perez y Rodriguez, is naar Gibraltar gevlucht, nadat een woeden de volksmenigte het bisschoppelijk pa leis te Cadiz had bestormd en daarna in brand gestoken. In de stad Yecla zijn gisteravond opnieuw ernstige onlusten uitgebroken, tengevolge waarvan drie personen werden gedood. Gisteren is het bij anti-fascistische de monstraties in het nabije Jumilla eveneens tot botsingen gekomen. In Albacete heeft men in het Casino en het gebouw van de Gailego-club brand ge sticht. De schade zou twee millioen peseta bedragen. De menigte verhinderde de brandweer, het vuur te blusschen. Het is nog niet be kend, of ook slachtoffers zijn te betreuren. De leider der katholieke volksactie, Gil Robels, heeft in verband met de onlusten der laatste dagen een onderhoud gehad met den Spaanschen premier, Azana, en d/n mi nister van binnenlandsche zaken. Over het resultaat dezer conferentie is nog niets bekend. ONGEWENSCHTE GAST IN PASTORIE. Onder geraas en getier vroeg hü om onderdak. Maandagnacht te half drie werd naar het „Huisgezin" meldt de r. k. pastorie te Lent in opschudding gebracht door een langdurig bellen. Toen de pastoor, verge zeld van den kapelaan, zich naar beneden begaf, bemerkte hij een hem onbekenden man, die onder geraas en getier om huis vesting vroeg. De pastoor, die gedachtig aan het gebeurde met den pastoor te Geysteren, de zaak niet vertrouwde, waar schuwde telefonisch de politie, terwijl de kapelaan den man aan den praat hield. De gemeenteveldwachter was spoedig ter plaatse en arresteerde den man. Hij bleek in het bezit te zijn van een rijwiel, waar van hij de herkomst niet kon verklaren. De man, die afkomstig is uit Nijmegen, is voorloopig in hechtenis gesteld. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK! Maandagavond a.s. spreken de ministers Dr. H. Colijn en Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine voor den microfoon der NCRY. De perscommissie van de Centrale voor Werkloozenzorg schrijft ons: „De toekomst van een volk", zoo schrijft dr. H. Colijn, Minister-President, in het laatste nummer van „Raad en Daad", „wordt, van den menschelijken kant ge zien, bepaald door de waarde van hen, die thans de jeugd uitmaken. Een jeugd, die 't vertrouwen in zichzelf verliest, die zelfs 'n schemering van hoop zou moeten missen, levert straks een volk, dat niet meer in staat zal zijn plaats te midden der natiën te handhaven. Daarom alleen reeds verdie nen de pogingen om de werklooze jeugd de helpende hand te bieden, om haar voor wanhoop te behoeden, ons aller belangstel ling enieders steun". Op 23 Maart a.s. organiseert de Centrale voor Werkloozenzorg, dank zij de welwil lende medewerking van de N. C. R. V., een radio-avond. Een groot gedeelte van het programma wordt gevuld met actueele flit sen uit het kampleven. Daardoor krijgt U een beeld, hoe het toegaat in de jeugd kampen; U hoort onze jongens in het kamp weer uit volle borst zingen, U maakt een bonte avond mee. U luistert een gesprek af tusschen enkele jongen, U hoort den kampcommandant zijn jongens toespreken wanneer de kampperiode afgeloopen is en zij weer moeten terugkeeren naar de maatschappij Er is nog meer. De ministers dr. H. Colijn en prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine werden bereid gevonden een korte toe spraak te houden ten bate van het werk voor „Jong Holland". Verder hoort U nog den voorzitter der „Centrale", den heer W. J. Hemmes, terwijl de secretaris, de heer J. Schipper, nog enkele mededeelingen zal doen in verband met de groote financieele actie in de week van 30 Maart t.m. 4 April. Een ieder, die sympathiseert met den ar beid der Centrale voor Werkloozenzorg, ge sticht op initiatief van den Raad van Ne- derlandsche kerken voor practisch Chris tendom, stemme zijn radio Maandagavond o.a. om 8 uur n.m. af op golflengte 301 M. Een ieder, die meent, dat dit werk óók in 1936 voortgang moet hebben en aan 4000 jongeren gelegenheid moet worden gebo den de vreugde van 8 weken normalen ar beid te smaken, offere zijn gave in de col lecteweek of storte een bedrag op de post rekening van de „Centrale" te Utrecht, gi ro 234919. ZESJARIG KNAAPJE VERMIST. De politie is gisteravond aan het dreggen geweest naar een zesjarig knaapje, woon achtig aan den Singel bij de Haarlemmer straat te Amsterdam, dat sedert eenige uren vermist werd. Voor zoover men heeft kunnen nagaan, is het kind te omstreeks zes uur nog met eenige andere kinderen aan het spelen geweest; na dit tijdstip ont- reekt elk spoor, zoodat het ergste wordt gévreesd. VRAGEN VAN MR. VAN VESSEM. (N.S.B.) Over uitlatingen in De Vrijzinnig Democraat. Het Eerste Kamerlid van Vessem heeft aan de ministers van justitie en van buitenland sche zaken de volgende vragen gesteld; 1. Hebben de ministers van justitie en van buitenlandsche zaken kennis genomen van in het nummer van 29 Febr. j.L van De Vrijzinnig-Democraat orgaan van den Vrijz.-Dem. Bond onder redactie van mr. A. M. Joekes lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, lid van het hoofdbestuur van genoemde politieke party, naar aanlei ding van den moord te Davos op den Duit- scher Gustoff, onder het opschrift: „De moord" („moord" tusschen aanhalingstee- kens geplaatst) te Davos" opgenomen uitingen van leden van deze politieke partij, waaronder de volgende: „En hoeveel menschen zouden hun leven te danken hebben gehad aan den man, die in September 1935 Mussolini zou hebben dood geschoten? „Laat ons alle dogmatiek vermijden, ook met betrekking tot het verbod te dooden. Niet iedere politieke moord is gemeen, bruut en misdadig. Wilhelm Teil wordt terecht vereerd in het democratische Zwitserland, en wat betreft den man, die Hitier dood schiet: als hy het op het goede moment doet, ben ik bereid hem te vereeren." terwijl mr. L. G. van Dam, secretaris-pen ningmeester van genoemde politieke partij, in een onderschrift den moord, al wijst hij op het gruwelijke daarvan, als een logisch gevolg van het Duitsche en Italiaansche staatssysteem vergoelijkt? 2. Heeft de minister van justitie ter zake van bovenvermelde opruiing tot moord en opruiing tot aanslag op het leven van het hoofd van een bevrienden staat bereids last tot vervolging van daders en medeplichti gen aan het Openbare Ministerie gegeven? 3. Is het den minister van justitie be kend, of de minister van financiën en de mi nister van sociale zaken, leden van genoem den Vrijz.-Dem. Bond, op eenige wijze heb ben doen blijken, dat zij het opnemen van genoemde uitingen in het orgaan van hun politieke partij afkeuren? 4. Welke stappen denkt de minister van buitenlandsche zakiii te doen om te voorko men, dat bovenvermelde uitingen in het or gaan van een politieke partij, waarvan twee leden deel uitmaken van de regeering, schade toebrengen aan Nederlands goeden naam en aan Nederlands buitenlandsche betrekkingen? DE OVERVAL MET BEROOVING TE WESTZAAN. Van de vijf aangehoudenen in verband met den overal met berooving ten huize van dr. van Dokkum. welke Zondagmorgen, zoo als gemeld, heeft plaats gehad, zijn gisteren drie verdachten de gebroeders S. van Westzaan en de chauffeur van den auto, waarmede de mannen zouden zijn gekomen uit de voorloopige hechtenis ontslagen, omdat geen voldoende aanwijzingen beston den om hen langer vast te houden. De beide andere verdachten, die in de wo ning van den predikant zijn geweest, wor den naar Haarlem gebracht om ter beschik king van de justitie te worden gesteld. In een achtervolgingsrace om het leven gekomen. In den afgeloopen nacht is in het villapark „Marlo" aan het einde van den Bezuidenhoutsqheweg te Den Haag op den hoek van de Zijdelaan een motor met zijspan van de Haagsche politie over den kop geslagen. De mo- tar werd bestuurd door den agent H. K., in de zijspan zat de agent J. G. P. Beide agenten achtervolgden een auto, waarvan het achterlicht niet brandde. Daarbij geraakte de motor in het zand. Agent K. was bewusteloos naar het ge meentelijk ziekenhuis vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. Zijn collega P. liep slechts lichte wonden op aan de hand. BESLAGNEMING VAN PAMFLETTEN. Mededeeling van de N.S.B. aan den minister. Naar aanleiding van de inbeslagneming in sommige plaatsen van een door de N. S. B. verspreid geschrift, bevattende een in verband met de muiterij op de „Zeven Provinciën" in de Notenkraker van 18 Februari 1933 verschenen afbeel ding van dr. H. Colijn met eveneens in dat blad verschenen teksten, heeft de rechtskundige raadsman der N. S. B. mr. A. J. vah Vessem aan den minister van Justitie op 16 dezer het volgend schrijven gericht: „In opdracht van den Algemeenen Lei der der Nationaal-Socialistische Beweging, ir. A. A. Mussert, Hobbemastraat 12, Utrecht, heeft ondergeteekende de eer Uwe Exc. te berichten, dat zoowel de samenstellin gals het drukken en het ver spreiden van de hier en daar in beslag ge nomen mededeeling der N. S. B. aan het Nederlandsche volk, is geschied op diens last. Met dit geschrift wordt gedoeld een her innering aan het ware karakter van de afaeeling Nederland der Tweede Inter nationale, meer bekend als S. D. A. P., welke duidelijker dan ooit tot uiting kwam ter gelegenheid van de muiterij op „De Zeven Provinciën". Het is de vorige week in honderdduizenden exemplaren in Ne derland verspreid en onder het motief van beleediging van den minister-presi dent hier en daar in beslag genomen". NIEUWE LANDSADVOCAAT. Jhr. mr. Van der Does benoemd. De „Staatscourant" van gisteren ver meld, dat met ingang van 1 April aan den laTidsodvocaat mr. J. K. Telders eervcl ontslag is verbend. In zijn olaats i3 be noemd de plaatsvervangend landsadvocaat jhr. mr. G. W. van der Does, met ingang van denzelfden datum. Crisis-publicatie. STEUNVERGOEDING VOOR ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, ge denatureerd in het tijdvak van 23 Febru ari 1936 tot en met 29 Februari 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D respectievelijk 3.50 en 3 per 100 kg. zal bedragen; de steunvergoeding voor in dat zelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respectieve lijk 3 en 2.50 per 100 kg. bedragen. MAN OP LEEFTIJD VERMIST. Sinds Zaterdagmiddag wordt te Dongen vermist de 63-jarige A. v. d. W., van be roep schoenmaker. Daar hij den laatsten tijd zeer zwaarmoedig was, wordt thans een ongeluk gevreesd. Het personeel der firma Leyten, op welker schoenfabriek de vermiste werkzaam was, heeft Zondag de bosschen in den omtrek afgezocht, maar geen spoor van v. d. W. gevonden. Ook het dreggen in het Wilhelminakanaal heeft tot dusverre geen resultaat opgeleverd. - REVOLVER AFGEGAAN. Rijksveldwachter gedood. Gistermiddag om drie uur was de rijks veldwachter M. Martena te Roden (Dr.) bezig zijn revolver schoon te maken. Het wapen ging plotseling af, waardoor M. op slag werd gedood. Hy laat een vrouw en drie kinderen achter. VEILING VAN LANDGOEDEREN. Van wijlen Prins Hendrik. Onder groote belangstelling heeft gister te Guestro (Dtl.) de veiling plaats gevon den van de tot de nalatenschap van wijlen Z. K. H. prins Hendrik behoorende goe deren Dobbin en Zietlitz. Het hoogste bod (1.050.000 R.M.) werd gedaan door den Rijksstadhouder Hilde- brandt, voorzitter van de Friedrich Land- stiftung in Schwerin, die tevens optrad voor Sir Henry Deterding. ONDER TREIN VERMORZELD. Dame van perron op de spoorbaan gestapt. Gistermiddag heeft zich op het station Hollandsche Spoor te Voorschoten een tra gisch ongeluk met doodelijken afloop afge speeld. De 35-jarige mevr. Ter H. uit Deventer, die tot herstel van haar geschokte gezond heid bij haar moeder in Voorschoten lo geerde, is onder den sneltrein uit Leiden, welke om 17.13 uur het station Voorscho ten passeert, terechtgekomen; onherken baar verminkt werd het slachtoffer opge nomen. Nader wordt medegedeeld, dat mevr. Ter H., toen de trein slechts op een tiental meters het perron genaderd was, van het perron op de spoorbaan is gestapt Het on heil was niet te voorkomen, volgens ge tuigenverklaringen, omdat de afstand tus schen den trein en het slachtoffer hulp verleening geheel onmogelijk maakte. Mevr. Ter H. had tegen haar moeder ge zegd, dat zij zich even naar het postkantoor wilde begeven; het postkantoor ligt echter aan den anderen kant van het dorp. Het geheel verminkte lijk is ter plaatse gekist en per auto naar het lijkenhuisje op de begraafplaats vervoerd. KLEINE IN STUKJE VLEESCH GESTIKT. Toen de familie P. Adams uit de Hout straat te Tilburg den maaltijd gebruikte, kreeg het tweejarig dochtertje een stukje vleesch in de luchtpijp, waardoor het, nog voor dat de dokter hulp kon bieden, is gestikt. ZIJ WILDE DANSEN! Met de costumes van mevrouw. In Amsterdam Zuid heeft de politie gis teren een dienstbode, die bij een familie als dagmeisje werkte, gearresteerd wegens diefstal van een costuum en een avondtoi let van haar mevrouw. Zij verklaarde, tot haar daad gekomen te zijn, omdat zij 's avonds behoorlijke klee- ren moest hebben om dancings te bezoe ken. DE SPELLING. Wettelijke regeling mogelijk? In de Eerste Kamer heeft minister Slote maker de Bruine medegedeeld, dat hij nog eens zal overwegen of het mogelijk is een wettelijke regeling inzake de spelling voor te stellen. Ga er af jongen! kan Je zelf niet zien, dat het arme paard haast niet tegen die berg op kan.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9