SPORT EN WEDSTRIJDEN. OLKMOARI - B.K.C. I. Uruguay niet naar Nederland. Kampioens- en degradatie-mogelijkheden. Gemeente Sportpark. Excessen tijdens den wedstrijd in Parijs. Interessante wedstrijden in de eerste klasse. Alcmaria kan definitief in veilige haven komen. Alkmaar—B.K.C. en AndijkTexel! b. V. V.'s laatste kans. Langs de N.H.V.B.-velden. Zondag a.s. 2 uur: tkiiiune i 0.50 pa»doc:k - o.io tweede kang - 0.80 jongens en wekkgoozen i'O.IO. De scheidsrechter kreeg een trap. Krachtig optreden van Karei Lotsy. Voetbal. v w t u a DE EERSTE KLASSERS We hebben reeds één kampioen ln de eerste klasse, Be Quick, en wij kunnen er morgen twee krijgen, als tenminste andere clubs willen mee werken: Enschedé en N. A. C. Maar veel kans daarop bestaat niet. En er kunnen morgen degradatie clubs komen, waarop wel een kans bestaat. We denken aan Xerxes en H. F. C., die het heel moeilijk krijgen, en aan H. D. V. S. en V. U. C., die het veel gemakkelijker hebben. Zoo is dus het komende voetbal- menue wel zeer interessant. Sparta's kans! Een leider tegen een lijder, dat moet wel heel gemakkelijk zijn! Maar in afdeeling I is dat deze keer een moeilijke puzzle. De leider is Sparta, de lijder Xerxes. Twee Rotterdamsche clubs dus, die beiden moe ten winnen. Er kan dus hier van alles ge beuren en elke uitslag is mogelijk. Sparta kan winnen met flinke cijfers en Xerxes kan winnen met behoorlijke cijfers. En 't kan gelijk spel worden. Wie weet het? Al leen dit is zeker: de Xerxesbankier zal morgenmiddag heel wat guldentjes in zijn safe kunnen deponeeren. H. D. V. S. speelt thuis tegen K. F. C. en ze boft, dat de Koogsche club niets meer gebeuren kan. Wij geven dus de Schie- damsche club een kansje op minstens een punt. HaarlemA. D. O. is van zeer onderge schikt belang. De thuisclub heeft een zeer goede kans om te winnen. H. F. C. of V. U. C. In afdeeling II eenzelfde geval als in afdeeling I: een leider tegen een lijder, oftewel Feijenoord tegen H. F. C. Welis waar hebben de Haarlemmers terrein voordeel, maar Feijenoord is te sterk en heeft een te mooie kans op de eerste plaats, dat wij op een Rotterdamsche vergissing mogen rekenen. V. U. C. heeft het gemakkelijker. Ze speelt in Zaandam tegen Z. F. C., dat ge heel veilig staat. En een vurig -31* U. C. zou best eens een slap Z. F. C. kunnen weerstaan. D. F. C.Stormvogels is ook al van on dergeschikt belang. Laat dus de thuisclub maar de gelukkige zijn. Enschedé of Go ahead? Enschedé kan kampioen worden, als ze morgen zelf winst en Go ahead met een gelijk spel genoegen moet nemen. MaarEnschedé speelt thuis tegen A. G. O. V. V., dat tot zeer veel in staat is en in elk geval veel rustiger kan spelen dan de Sportclub. Natuurlijk zal Enschedé wel kunnen winnen, maar er behoeft slechts weinig te gebeuren, ofde kan sen keeren. In elk geval krijgt Enschedé het heel zwaar. Go ahead speelt thuis tegen de Ensch. Boys en waar deze laatsten hun vorm totaal kwijt zijn, zien wij niet in, dat Go ahead het niet verder zou kunnen brengen dan tot een gelijk spel. Go ahead wint dus. Z. A. .Heracles en TubantiaP. E. C. zijn aardige wedstrijdjes voor de betrok ken clubs. Van invloed zijn de resultaten niet. Als B. V. V. van den schrik bekomen is, moet ze morgen thuis van Roermond kun nen winnen en in dat geval is een beslis singswedstrijd tusschen haar en N. A. C. noodzakelijk geworden. We zullen er maar op rekenen. Longa wint thuis waarschijnlijk wel van M. V. V. Sneek's pogingen. In het Noorden gaat Sneek op bezoek bij H. S. C. en als zij weer zou winnen, zou Achilles er heel slecht voorstaan. Echter H. S. C. zal haar best doen, om toch nog een wedstrijd te winnen en dus mag men een enthousiasten strijd verwachten tus schen twee gelijkwaardige ploegen. FrieslandG. V. A. V. zou een Groning- sche zege moeten opleveren, evenals LeeuwardenBe Quick, terwijl Velocitas in Groningen Hoogezand zal moeten kun nen kloppen. DE TWEEDE KLASSERS Alcmaria of Klnheim! t Kan morgen voor Alcmaria een beslissende dag worden, want als Kinheim zou verliezen, is Alcmaria volkomen in veiligheid, onverschil lig, wat ze zelf doet in het verre Kuilenburg. Alcmaria naar Vriendenschaar! Dat kan een vlotte wedstrijd worden, waarin onze withemden een kans op de punten- verdeeling hebben. Echter dan moeten ze met hetzelfde enthousiasme spelen als hier tegen D. O. S. En Kinheim trekt naar D. O. S., dat bij na kampioen is. Er zullen er maar weinig zijn, die Kinheim een kans geven. Mocht echter Alcmaria verliezen en Kinheim winnen, dan moet de laatste wed strijd Alcmaria—U. V. V. de beslissing brengen. Hetzelfde zou he t geval zijn, wanneer Kinheim een gelijk spel for ceerde. 't Gooi ontvangt A. F. C. 't Kan een snelle, aantrekkelijke wedstrijd worden, waarin de Amsterdammers een goede kans hebben op den inzet. ZeeburgiaBloemendaal wordt een Amsterdamsche overwinning, terwijl E. D. O. zeer verstandig zal doen, om den zeer lastigen uitwedstrijd tegen U. V. V. in een overwinning om te zetten, 't Zal echter niet meevallen! Competitie. DE DERDE KLASSERS De Alkmaarsche Boys ontvangen K. V. V. en kunnen zich volkomen veilig stellen. Het is in deze afdeeling alles belangrijke ontmoetingen, wat thans de klok luidt. Alkmaarsche Boys ontvangt K. V. V. en beide ploegen moeten feitelijk winnen, om vrijwel veilig te staan, ten aanzien van de onderste plaats. De ontmoeting SuccesBeverwijk is ten dien aanzien, eigenlijk van nog grooter be lang, daar deze beide clubs over het meeste aantal verliespunten beschikken, terwijl de wedstrijd ZaandijkPurmersteyn alleen voor de bezoekers van ongekende waarde is, daar de Purmerenders er al precies zoo voorstaan, als de rood-witte Alkmaarders. En tot slot HollandiaVolewijckers, waarin de Amsterdammers het tot de volle winst zullen trachten te brengen, om met het leidende H. R. C. gelijk te kunnen komen. Onderstaande stand geeft een duide lijker overzicht ten aanzien van de ge vreesde onderste plaats: Purmersteijn 15 5 2 8 3943 12 Alkm. Boys 15 5 2 8 27—38 12 K. V. V. 15 3 5 7 26—39 11 Beverwijk 15 4 2 9 24—40 10 Succes 15 4 1 10 20—41 9 Zooals reeds eerder gememoreèrd, ont vangen de rood-witte Alkmaarders aan den Westerweg dan K. V. V., wat aan leiding kan geven tot een pittigen strijd, daar de kaasmenschen, door middel van een overwinning, nagenoeg geheel veilig komen te staan. Maar,waar de Krommenieërs bij een nederlaag bedenkelijk dicht bij het gevaar terecht komen ze moeten zelfs nog een bezoek brengen aan Succes zul len zij zich ongetwijfeld tot het uiterste geven, om het zoo mogelijk ook tot eenige winst te brengen. Kunnen de Boys winnen? Een belang rijk voordeel is, dat de rood-witten in de zelfde formatie zullen uitkomen als twee weken geleden bij Volewijckers. Ook nu weer bemerken we in de halflinie v. Eerden, die toen ongetwijfeld een belangrijke aan winst bleek te zijn, zoodat de mogelijkheid geenszins is buitengesloten, dat de midden linie weer op volle toeren zal kunnen draaien. En als dan de verdediging weer in topvorm is en de aanval, die goede open gevaarlijke aanvallen weet op te zetten, dan Alkmaarsche Boys!speelt zoo als ge dit tegen Volewijckers deed,de volle 100 procent en dan komt de zaak wel dik in orde! Wat te zeggen van SuccesBeverwijk? Twee nagenooeg gelijkwaardige ploegen. We zouden de Beverwijkers een tikje hoo- ger aan kunnen slaan, doch de Wieringers spelen nu in eigen omgeving. Mogelijk stelt het terreinvoordeel hen in staat, om re vanche te nemen, Purmersteijn zou alleen dan bij Zaandijk kunnen winnen, als de Zaankanters de zaak niet meer au serieux nemen, nu ze geheel uitgeschakeld zijn voor de bovenste plaats. Volewijckers moet bij Hollandia winnen, om nog in de running te blijven. Het zou echter niet de eerste keer zijn, dat de Hooreneezen over de Amsterdammers zouden zegevieren. Toch vermoeden we, dat de Volewijckers een zwaar bevochten zege uit het vuur zullen slepen. DE VIERDE KLASSERS Zal de nek-aan-nek-race Alkmaar —Texel blijven voortduren? Hier zijn de twee wedstrijden Alkmaar B. K. C. en AndijkTexel van groot belang, ten aanzien van de bovenste plaatsbezetting; het afdeelings-kampioenschap dus. Onder staande stand laat nog even de positie der beide leidende ploegen zien: Alkmaar 13 10 3 0 40—12 23 Texel IE 11 1 1 29— 9 23 B. K. C. 13 8 0 5 29—20 16 Beide bovengenoemde ontmoetingen kun nen we gevoegelijk in een adem noemen, daar de prestatie van beide ploegen nage noeg dezelfde is en er in hun taak van morgen, ook niet veel verschil in zit. Een overwinning van de Alkmaarders en Texelaars brengt hen tot den beslissingswed strijd. We weten wel, dat de groen-witte aanhang zinspeelt op de volle winst van hun favorieten eneenig verlies der eilanders; terwijl het ons ook bekend is, dat dit bij de Texelaars het geval is. Wij voor ons mee- dat beide ploegen die op de ranglijst rfae cSf afsC^eidin* maken met alle ove- ln?ien ze zi<* volkomen geven, het in elk geval tot een kleine overwinning kunnen brengen, zoodat de extra-ontmoeting als dan zal plaats "inden. Het is volkomen waar, dat Texel het in Andijk zwaar te verduren zal krijgen, dochook het treffen van Alkmaar te gen B. K. C. zal geen walk-over beteeke- nen voor de groen witten. Komaan Alkmaar, speelt Uw gewone spel en wint!Het kan, dus het moet! Groen witten, provicaat! De wedstrijden D. T. S.Strandvogels maakt hier meteen de afdeeling „vol", zoo dat het programma afgewerkt is. We den ken hier D, T. S. de volle winst toe, wat haar echter niet in staat stelt, de minder eervolle onderste plaats' te doofi verlaten. Weer een flink programma samen gesteld. In de tweede klasse A kan bijna de beslissing vallen. Er is voor de hoogere klassen weer eens een volledig programma samengesteld en waar de weersgesteldheden zeer gunstig zijn, kunnen we weer een belangrijke stap vooruit komen. In de eerste klasse A gaat het leidende Alkmaarsche Boys II een bezoek brengen aan K. F. C. IV, wat een zeer zware opgaaft beteekent. Niet alleen moeten de rood witte winnen om hun zeer mooie positie te handhaven, doch zij wor den tevens voor de taak gesteld, een „con current" volledig uit te 4 schakelen. De kaasmenschen zullen zich echter volkomen van hun taak bewust zijn engeven zij zich volop, dan verwachten we toch een kleine zege, zoo noodig in elk geval een puntenverdeeling. K. V. V. II dat bezoek krijgt van C. S. V. I blijft ook thans de Alkmaarders bedreigen, daar ook de Krommeniërs het tot een dito overwinning kunnen brengen, al spelen zij in eigen omgeving wel niet hun sterkste spel en zullen de Castricum- mers het hun terdege lastig maken. Het lat kan voor W. F. C. V volkomen bezegeld worden, daar het bezoekende Zill vermeeuwen II het stellig tot eenige winst zal kunnen brengen, ook al, om zich zelf geheel veilig te stellen. Vrone I krijgt het by O. S. V. III zwaar en zal wel met ledige handen huiswaarts keeren, terwijl Bergen I het bezoekende Z. F. C. V wel met eenzelfde lot naar de Zaan terug zendt. In de tweede klasse A kan de beslissing voor de bovenste plaats nagenoeg vallen, indien O. F. C. I over het bezoekende Z. V. V. IV weet te zegevieren, iets, wat volgens onze meening wel zal ge schieden. Winnen de Oostzaners, dan be hoeven ze slechts uit hun resteerende twee wedstrijden één winstpunt. Alkmaarsche Boys III krijgt bezoek van Zaansche Boys I en moet het gezien hun zéér goede prestaties van den laatsten tyd tot de volle winst kunnen brengen, al zal het nu wel niét zoo gemakkelijk gaan. Verkade II zou over het bezoekende W. F. C. VI kunnen zegevieren, terwijl Zilver meeuwen III eenzelfde resultaat tegen Meervogels III kan behalen. De tweede klasse D wordt besloten met den wedstrijd Alk- Laden en Donateurs uitsluitend toegang op vertoon van diploma- maar I—D. T. S. II. Hoewel deze ontmoe ting van weinig belang op de ranglijst is, zullen beide ploegen zich echter wel geven. We verwachten een Alkmaarsche zege. In de derde klasse E krijgt Alcmaria V bezoek van Alkmaar III en hierby zouden de witgehemde kampioe nen, tevens hun competitie ongeslagen kun nen beëindigen. Vrone II gaat een bezoek brengen aan Egmondsche Boys II, waarbij het de Vro- ne-reserves wel niet zal lukken de onder ste plaats te doen verlaten. De vierde klasse F laat ook slechts twee wedstrijden zien. Alkmaarsche Boys V gaat naar Akersloot II en gezien hun goede werk van vorigen week tegen de kampioenen, zouden ze het thans tot de volle winst kunnen brengen. D. T. S. III ontvangt MEVO II, waarbij de Oudkarspelieren zich iets meer van de tweede plaats kunnen verzekeren. ALKMAARB. K. C. Alkmaar speelt Zondagmiddag op het Alcmaria veld naar laatsten competitie wedstrijd van dit seizoen en misvhiïii kan deze wedstrijd de beslissing. Men weet, dat Texel en Alkmaar met evenveel punten samen de leiding hebben. Texel moet nu Zondag naar Andijk en Alkmaar speelt thuis tegen B. K. C. Als alles normaal loopt, zullen beide leiders den wedstrijd winnen, zoodat een beslissingswedstrijd noodig zal worden. Er zijn nog andere mogelijkheden, die de lezers natuurlijk wel kennen. Het kan een enthousiaste wedstrijd wor den in het Sportpark, waar Alkmaar alles op alles zal zetten, om te winnen. En het publiek zal zich zeer zeker niet vervelen. Men kome in groote getale Alkmaar steunen in haar ongetwijfeld moeilijken strijd! In ons nummer van-gisteren vermeld- - den wy in het kort, dHt de beide wed strijden, die het team van Uruguay tegen de Zwaluwen zou spelen, door den K.N.V.B. geannuleerd waren, zulks naar aanleiding van gebeurtenissen, die zich hadden voorgedaan in den Donderdag te Parijs gespeelden wed strijd ParijsMontevideo, welke wed strijd in een 1—1 uitslag eindigde. Om dit ongewone annuleeren duide lijker te maken, nemen wij hier over een kort verslag van den wedstrijd en een onderhoud met Lotsy, beiden uit het Hbld. De Parijsche correspondent van dit blad seinde gisteren uit Parijs: De spelers van Montevideo hebben Don derdag te Parijs hun Eufopeesche debuut gemaakt met een partij voetbal, die volgens de begrippen van de Oude Wereld wel wat ruw was en die dikwijls ontaardde in „spe len op den man". Het gevolg hiervan was, dat spoedig drie Paryzenaars vervangen moesten worden. Reeds heel gauw bleek, dat de spelers van Montevideo geen groot voetbal speel den. Hun stijl was wel, zooals bekend, .levendig en gevarieerd, doch er was geen samenhang in hun optreden. Hun short passing klopte "niet en de bal kwam niet terecht by den speler, voor wien hy bedoeld was. Parijs daarentegen leidde het spel. De Parijsche spelers van Red Star en Racing Club, doorgaans tegenstanders, combineer den nu uitstekend. Voor het doel echter was hun schot niet altijd zuiver, terwijl de doel- verdediger van Montevideo goed werk ver richtte. In de eerste drie kwartier werd niet ge doelpunt, hoewel het spoedig een strijd werd van elf tegen tien, daar de Zuid-Ame rikaan Cadilla uit het veld werd gestuurd. Na de rust nam Parijs op keurige wyze door O'Neill de leiding, waarna onmiddel lijk de gelijkmaker volgde. Scheidsrechter Baert kreeg even later een schop van een der Uruguay-spelers, zoodat hij het veld moest verlaten, waarna de wedstrijd verder geleid werd door den Franschen interna tionaal Duhart. Er werd niet meer gedoel punt. Het interview met Lotsy. Thans volgt dan het interview, dat de sportredactie Van het blad met Karei Lotsy had, en dat met de volgende inleiding be gint: De berichten, die ons hebben bereikt omtrent den in de Fransche hoofdstad gespeelden wedstrijd tusschen het elf tal uit Montevideo en Parijs, wierpen de vraag op of het gewenscht is deze spelers uit Uruguay hier op 8 en 9 April B;s. tegen de Zwaluwen te laten spelen. De ontmoeting in de Fransche hoofdstad is van zeer ruwen aard ge weest van de zijde der Zuid-Ameri kanen. en de schop, die de Belgische arbiter Bxert ontving, is niet op toeval lige wijze aangebracht. Hetleek ons een gebiedende noodzaak, dat deze Montevideo-spelers uit Nederland wor den geweerd, omdat we onze Hollartd- sche spelers niet aan het ruw geweld van deze voetballers mogen blootstel len en de populariteit van het spel, met groote moeite en kosten opgebouwd, geen groote slag mag worden toege bracht, die de propaganda een knak geeft. En inderdaad vernamen wy, dat de heer K. J. J. Lotsy, die op verzoek van de „Zwaluwen" de Uruguayers naar ons land haalde, doende is de ont- moe.ui, n in Nederland te annuleeren. De populariteit van de Zuid-Amerikanen op het Vasteland van Europa is over het algemeen niet groot. Er wordt in den regel evenwel rekening gehouden met de menta liteit van deze spelers, die nu eenmaal de gewoonten en het temperament meenemen van het volk, waaruit ze stammen. Nu en dan hebben we wel berichten gepubliceerd over bewogen voetbalontmoetingen in Zuid- Amerika, zelfs blijken af en toe schietwa penen niet tot de ongewone gebruiksvoor werpen te behooren, doch men vergeet gouw en het feit, dat de Uruguayers naar Euro pa zouden komen, heeft tal van landen er toe gebracht eenige wedstrijden tegen de bezoekers te organiseeren. Ten slotte blijft het een feit, dat deze Zuid-Amerikanen goed voetbal spelen (blijkbaar is het peil echter toch teruggeloopen, getuige de 1 1- uitslag tegen Parijs) en een training tegen dezulken is geen slechte gedachte. De Olympische Spelen te Amsterdam hebben geleerd, dat de Zuid-Amerikanen vreemde klanten kunnen zijn. De Spelen in '24 reeds (die natuurlijk niet door zoovele Nederlanders zijn bezocht) hebben Neder land onprettige ervaringen gebracht en a's we nu de ontmoeting van Donderdagavond te Parijs en die van '24 aldaar tusschen Nederland en Uruguay (al is het dan ook lang geleden) naast elkaar in gedachten nemen, dan is het mischien niet onmogelijk, dat de scheidsrechter Vallat onder druk van de opgewonden Uruguayers een strafschop tegen Nederland heeft toegekend, die niet gerechtvaardigd was! En nog zien we Hans Tetzner en Denis protesteeren tegen die be slissing. Als we nu al deze gebeurtenissen de revue laten passeeren en de versche onspor tieve daden bezien, dan is er alle reden, dat de autoriteiten in Nederland moesten voor komen, dat de spelers van Montevideo npar ons land komenf We hebben ons dan ook direct gewend tot den heer K. J. J. Lotsy, die op verzoek bemiddelend is opgetreden bij het totslandbrengen van de wedstrijden in ons land. Naar de heer Lotsy ons terstond mededeelde, heeft hij zich, na kennis neming der feiten, onmiddellijk tot het bestuur der Zwaluwen gewend met het voorstel om de ontmoetingen tegen Montevideo te annuleeren. Hij achtte het onder de huidige omstandigheden zeer ongewenscht, dat men de wed strijden zou laten doorgaan. „Ten koste van a'les moeten wij voorkorten, dat zich dergelijke tooneelen op een Neder- 2e. 3e. De Engelsche Tabaksfabrieken hebben een goed jaar gehad. De toename van het tabaksverbruik in 1934, ter waarde van 750.000 schrijft de directeur van een der voor naamste concerns toe aan: le. de verbetering in kwaliteit en fabricatie van de tabak; de groote reclamecampagnes- de verruiming van vrouwen arbeid; waardoor zjj beter jn de gelegenheid zyn zelf siga retten te koopen. De groote rol die de reclame daarbij gespeeld heeft, wordt door dien zaken man terdege ingezien. En toch is die rol nóg grooter dan zelfs hy tot uiting bracht. Punt 1 rou immers zonder reclame nimmer tot zyn volle recht zijn gekomen. Evenmin zouden de fabrikanten zon der de gevoerde reclame zooveel profijt hebben getrokken van punt 8 Want de Britsche sigaretten-fabrikan ten hebben in hun reclame ook zeer nadrukkelijk de dames betrokken. De reclame is zeer doeltreffend ge voerd; de couranten hebben er weer de grootste rol bij gespeeld. landsch voetbalveld afspelen en we zullen niets ongedaan laten om Monte video uit ons land te houden". Naar wij verder vernamen, hebben de Zwaluwenbestuurders zich met het voorstel van den heer Lotsy vereenigd en direct is een telegram naar Parijs verzonden, waarin den leider van Mon tevideo wordt medegedeeld, dat de wedstrijden worden geannuleerd. Uit legging per brief zou volgen. De heer Lotsy heeft verder den Belgi schen voetbalbond medegedeeld, dat h(j er onder de gegeven omstandigheden van af ziet ook voor hen ontmoetingen tot stand te brengen. Het is thans afwachten, wat er gebeuren zal. daar de contracten reeds zijn geteekend, maar niets zal ongedaan blijven om Neder land te sparen voor de Uruguayers. De heer Lotsy is ook bestuurslid van de F.I.F.A. en dit chaam kan „sancties" toepas sen, tegenwoordig geen onbekend woord. In geval er een kwestie ontstaat over de meergenoemde wedstrijden zou hij ertoe medewerken, dat de F.I.F.A. een persoon benoemt, die als bemiddelaar optreedt. De héér Lotsy is indertijd arbiter, geweest -in. het geschil tusschen Polen en Tsjechoslo- wakye, toen de Polen niet opkwamen om de een of andere reden. Later is hy in de zelfde functie opgetreden bij een geschil tusschen twee clubs uit Hongarije en Frank rijk. Tenslotte bestaat er in de F.I.F.A. een Co mité d'Urgence, dat acute geschillen be slecht, hetwelk gevormd wordt door de hee- ren Mauto (Italië), Seeldraayers (België) en Rimet (Frankrijk). „Alles liever, besloot de heer Lotsy, dan deze wedstrijden in Nederland te loten spelen". We kunnen voor dit krachtige optreden der Nederlandsche officials niet anders dat lof hebben. Parijsche persstemmen. Tenslotte volgen hier uit het Hbld. nog eenige Parijsche persstemmen over den wedstrijd: Zooals licht te begrypen valt is er m«ar één toon van verontwaardiging in de Pa* rysche bladen aangaande den Donderdag gespeelden wedstrijd, waarin de Uruguayers zeer grof hebben gespeeld en o.a. den scheidsrechter noodzaakten het veld te ver laten. „1' Auto" stelt onder den titel „Een be genswaardig schouwspel" de vraag: «m ten ze vertrekken?" en Pfefferkorn, die tyd zeer gematigd schrijft, zegt: „Voor de menigte van 30.000 die gekomen was om met vreugde he kende mooie spel van de Uruguayers zien, was hetgeen gebeurd is, een z* slag. De Uruguayers hebben Donderdag verleden vernietigd. Zij hebben ïebr0. met de mooie en trotsche traditie van voorgangers en zij hadden ook niet 'iun letisch optreden, hun technische kennis het elegante in hun bewegingen. Pfefferkorn noemt de wijze van spe van deze mannen een failliet van den P° tieven geest. Wat men zicb maar kan stellen in oncorrect, oneerlijk en zei 8 gelijk optreden hebben de spelers van tevideo ons laten zien. Beentje ten, onregelmatig chargeeren, stomp®»» alles werd ons vertoond. In hetzelfde blad staan uitingen van kéle bekende menschen op het geb voetbal. De scheidsrechter Baert ze hij na een slag te hebben ontvang' anders kon doen dan het terrein En hij vervolgt: ,..4.. en het „Mijn persoonlijke waardigheid prestige van onze sport noodzaakt jonden- toe. Ik vond dat er nu voldoende g_ waren. Gelukkig hebben de P®1"^ pl). Iers hun kalmte bewaard en ook bliek was zeer correct, zoodat he nog goed is afgeloopen". A„ De heer Rimet, president van ae f. zat naast den gezant van Uruguay, ,ni,e. Guani, die evenals wij allen de ring bewaard had aan de Uru'jfua^f as na- Olympische spelen. De heer Gua tuurlijk zeer teleurgesteld. Ook „rjigChen de algemeene secretaris van den rg#nj. Voetbalbond, die de match had seerd, was zeer ontstemd. |ne .uit: Fernandez, de captain van he hegre- Montevideo, zeide, dat hij niets

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6