Agenda Uuteiiland JUouinciaal 1lieuws JCunst en Wetenschap Jooneel WeecAeeUAt taaiste Aecichle* Charley Chaplin naar Oost-lndië. Onze ambulance, Duitsche ballon maakt noodlanding. Japansche parelvisschers. Autobotsing onder Haarlem MEDEMBLIK VeeXL^T? .4 8t" V" d" Geijn (r k 4 st" ko™sr3 voordr"ht h~'~"S8^toe 8e' Euripide's „medea". Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Carlo Cavelli de hoogeschoolryde.- (rom.); hoofdrollen Ru- dolf Forstner, Angela Salloker en Hans Mo- ser. Toegang boven 14 iaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In de catacomben van Parijs (detective-film); hoofdrollen Warner Oland, Mary Brian, Thomas Beek, Erik Rhodes. Extra nummer: De grensroovers (sens.); hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 39 stappen (sens.); hoofdrollen Madeleine Carroll en Robert Donat Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Fredric March. Toegang 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 24 Maart 8 uur, dancing Harmonie, rede Kamerlid Sneevliet voor P.A.S. en R.S.A.P. 8.15 uur, De Unie, Leica-voordracht door L. A. Dupree, directeur der N.V. Odin te Nijmegen. 8 uur, „De rustende Jager", opvoering van „Hoogeschool der liefde" door Het blijspel gezelschap. Woensdag 25 Maart 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond Selskip Friso. 8 uur, De Unie, alg. verg. Vereen, voor Gezinsverpleging. 8 uur, De Unie, lezing „Waarom Montes- sori-onderwijs?" wilde het toeval, dat verschillende perso nen op de veerpont Lent-Nijmegen tegen het middernachtelijk uur een groene 4- persoons open auto, sportmodel, hadden zien staan, een wagen, welke men hier meer in de buurt had ontmoet en waarvan men wist, dat hij te Arnhem thuis behoor de. Deze aanwijzing bleek tot het ge- wenschte resultaat te leiden. De politie trof de auto met een beschadigde rechter koplamp in een garage te Arnhem aan en heeft deze in beslag genomen. Het viel toen ook niet moeilijk de inzittenden van den wagen te vinden. Zij zijn naar Eist overgebracht en daar voor den burgemees ter voorgeleid. Uit het verhoor is nog niet komen vast te staan, wie van beiden aan het stuur zat, aangezien hun verklaringen op dit punt met elkaar in strijd zijn. Zij zeiden voorts niet te hebben bemerkt, dat eenige personen waren aangereden, wel, dat de auto over een hoopje was heenge gaan. De politie heeft den indruk, dat drank misbruik mede als oorzaak van het onge luk moet worden aangemerkt. Het onderzoek wordt voortgezet. Beide mannen zijn ingesloten in het bureau van politie te Eist. Omtrent deze ernstige aanrijding verne men wij nader, dat de 21-jarige mijnwer ker, die het leven verloren heeft, zekere J. Mora is, afkomstig uit Treebeek. Het an dere slachtoffer is de 32-jarige J. Klundert eveneens mijnwerker van beroep en ook afkomstig uit Treebeek. Zijn toestand was Zondagavond, naar omstandigheden, goed. De beide aangehoudenen zijn gistermid dag voor den officier van justitie te Arn hem geleid en na verhoor op vrije voeten gesteld. Het schijnt, dat M. den wagen heeft bestuurd, doch de verklaringen van beide verdachten waren tegenstrijdig op dit punt. Charley Chaplin heeft gisteren te Singapore het luxueuze jacht gechar terd van den gouverneur Settlements, de „See Belle H", waarmede hij in ge zelschap van Paulette Goddard, een tocht naar Oost-lndië wil maken. Dr. Van Schelven ongedeerd. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis heeft van dr. Winkel een telegram ontvangen, waaruit blijkt, dat het gerucht om trent de verwondingen van dr. Van Schelven onjuist is geweest. Dr. van Schelven is Vrijdag 20 Maart gezond en ongedeerd in Dessie aangekomen. Inzittenden gewond. Gistermiddag te half drie daaalde in een dennenbosch te de Lutte bij Oldenzaal een groote Duitsche sportballon uit Wupper- thal. 's Morgens te 10 uur was deze bal lon met een bankier, twee kooplieden een reiziger en een bakker te Wupperthalop gestegen. Na een noodlanding bij Borken in Westfalen waren zij genoodzaakt ander maal in de Lutte te dalen. Nadat de ballon een 6-tal keeren met den grond in aan raking was geweest, viel zij neer in een groot dennenbosch. Hierbij brak één der passagiers zijn voet en een ander kreeg zware kneuzingen aan het been. Om de ballon weer op te krijgen, moest een 20- tal dennen worden afgezaagd. De mare chaussee nam een zich in den mand be vindend fototoestel in beslag. Ook de bal lon met mand werd aanvankelijk in beslag genomen. Na verlof van de autoriteiten werd deze echter weer vrijgegeven. De ballon had veel schade opgeloopen en is hedenmorgen met een wagen naar Bent- heim vervoerd. De reizigers zijn gister avond weer naar Duitschland terugge keerd. En Nederlandsche wateren. Japansche belangen, betrokken by de parelvisscherij, hebben petities gezon den aan de ministeries van buitenland- sche zaken, overzeesche zaken en ma rine met het verzoek invloed te willen uitoefenen, opdat de Japansche parel- visschersbooten, die door Nederlandsche autoriteiten worden vastgehouden, weer vrijgegeven zullen worden. Het schijnt, dat eenige Japansche schepen, met een totale tonnenmaat van 34 ton door Nederlandsche autoriteiten zijn in beslag genomen, in verband met het visschen en verkoopen van parelen uit de Arafoerazee, ten Zuiden van Nieuw-Guinea. Auto's ernstig beschadigd, personen licht gewond. Hedennacht omstreeks een uur is op den Rijksstraatweg tusschen Haarlem en Halfweg, ter hoogte van df Liede een ernstig auto-ongeluk voorgevallen. In de richting Halfweg reed een luxe auto, bestuurd door den heer J. B. uit Amsterdam. Deze wilde een vóór hem rijdende andere luxe-auto passeeren. waartoe hij naar links uitweek. Op het zelfde oogenblik naderden uit de tegen overgestelde richting twee taxi's, waar van de voorste stopte, omdat passeeren niet mogelijk was. De tweede echter trachtte wel te passeeren. Deze wagen werd bestuurd door P. M. uit Haarlem en vervoerde een passagier afkomstig uit Dordrecht. Het gevolg van deze poging om voorbij te komen was, dat de tweede taxi met een he- vigen slag tegen de uit de richting Haarlem komende luxe-auto opvloog. De besturende heer B. bleef ongedeerd, doch de bestuur der en de passagier van de aanrijdende wa gen werden gewond. De heer P. M. kreeg eenige verwondingen aan het gelaat door glasscherven, terwijl de passagier verschil lende ernstiger verwondingen opliep. Beiden werden door een passeerende auto naar het St Elisabeths-gasthuis te Haarlem overge bracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd met kraanwagens weggesleept BRAND IN ARSENAAL. Te Boekarest. In het arsenaal te Boedapest is Zaterdag brand uitgebroken. Het duurde verscheide ne uren alvorens de geheele brandweer, die met uiterste inspanning van krachten het gevaarlijke vuur bestreed, den brand onder den knie had. SABOTAGE OP OORLOGSSCHIP. Nieuw geval op Britsch schip. Naar de Engelsche bladen melden, heeft zich opnieuw een geval van vermoedelijke sabotage aan boord van een Britsch oor logsschip voorgedaan. Het betreft hier den nieuwen torpedojager „Griffin", die thans na gemaakten proeftocht te Devonport (Eng.) is binnengeloopen. Het onderzoek zou hebben uitgewezen, dat stukken metaal op verschillende plaatsen in de machine-in stallatie zijn geworpen, zonder nochtans ernstige schade aan te richten. ROOSEVELT MET VACANTIE. Na driemaal den datum van vertrek te hebben uitgesteld zal president Roosevelt, naar men verwacht, vandaag van het Witte Huis vertrekken voor een vischtocht naar Florida. De president had zijn vacantie tel kens opnieuw uitgesteld met het oog op de maatregelen, die genomen moesten worden om hulp te bieden aan de overstroomde streken. Nadat Roosevelt zich er van overtuigd had, dat de organisatie van de reddings werkzaamheden in de overstroomde gebie den in goede handen is, is hij Zondagmid dag per extratrein naar Florida vertrokken, om zich in de haven van Jacksonville aan boord van zijn nieuwe jacht, de Potomac, te begeven, waarmede hij een paar weken op de vischvangt zal gaan in de West-Indische wateren. Het jacht van den president wordt geës corteerd door twee torpedojagers. BANKOVERVAL IN SEVILLA. Toppunt van brutaliteit. Zaterdagmiddag om vijf minuten over twee drongen een vijftal gewapende indi viduen een hypotheekbank te Sevilla bin nen. Zij wisten het personeel in bedwang te houden en te ontkomen met een buit van 5000 pesetas. Een uur later, om kwart over drie, toen de directeur terugkeerde van het politiebureau, waar hij aangifte had gedaan van den roofoverval, drongen wederom een aantal personen, ditmaal zes, het bankge bouw binnen en eischten onder bedreiging met revolvers het kasgeld op. Toen de di recteur daarop te kennen gaf, dat de bank zoo juist reeds een bezoek had gekregen van eenige bankroovers antwoordde een der bandieten: „Maak de kas open, wij weten daar niets van, want wij zijn in deze wijk nog niet bekend". De dieven maakten zich luerop meester van den inhoud van de brandkast, 6000 pesetas, benevens van de he?™lUilKv,Van het geheele Personeel. Op het oogenblik, waarop zij de vlucht namen arriveerde de politie. Men weet nog ^"t SS?4 onderzoek KINDJE VERDRONKEN. De driejarige Fenna Scholtens te Bafloo (Gr.) is bij de ouderlijke woning in een gracht geraakt en verdronken. BOTSING OP MUIDERSTRAATWEG. Chauffeur onwel geworden. Zaterdagmiddag te kwart voor vijf is op den Muiderstraatweg even voorbij de Mer- wedebrug een kleine bestelauto gebotst tegen een wagen van een wasscherij. De inzittenden kwamen er met lichte kwetsu ren af. De oorzaak is vermoedelijk het feit, dat de chauffeur van de bestelauto door ammoniakdampen onwel is geworden. Toen men de portieren na het ongeluk opende, bleek de atmosfeer in den wagen tengevolge van deze dampen zeer benauwd te zyn. De lading ammoniak, die de bestel auto vervoerde, schijnt het ongeluk te heb ben veroorzaakt. De beide wagens werden vry zwaar beschadigd. ZUIGELING DOOR KOKEND WATER GEWOND. In een woning in de Oostenburgervoor straat te Amsterdam heeft in een onbe waakt oogenblik een éénjarig kind kans gezien een ketel kokend water omver te trekken. Het kindje liep vrij ernstige brandwonden aan gezicht en rug op en werd met een auto van den G. G. en G. D. naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis ver voerd, waar het is opgenomen. BRAND IN AUTOBUS. De chauffeur bluscht met eigen middelen. Een autobus van de N.A.C.O. te Amster dam heeft Zondagavond te kampen gehad met een klein brandje ten gevolge van kort sluiting in de lichtleiding. Een onder de voeten van den bestuurder liggende rubberplaat vatte vlam. Hals over kop verlieten de chauffeur en de reizigers het voertuig. Op den ter plaatse onbewoon- den Durgerdammerdijk nam de chauffeur de blussching resoluut zelf ter hand. Met behulp van het in de bus aanwezige blusch- apparaat bestreed hy het vuur en wist het in de kiem te smoren. Op eigen kracht kon de wagen, welke buiten dienst gesteld moest worden, de ga rage bereiken. BENOEMING COMMISSARIS DER KONINGIN. De burgemeester van Breda. De staatscourant van hedenavond zal een K.B. van 21 Maart bevatten, waarbij met in gang van 1 Juni 1936 benoemd is tot com missaris der koningin in de provincie Lim burg mr. dr. W. G. A. v. Sonsbeek, met ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Breda, met dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten door hem in die functie bewezen. Mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck werd op 11 September 1877 in Amsterdam ge boren. Na voorbereidend hooger onderwijs te hebben genoten aan het gymnasiaal college der Jezuieten te Katwijk aan den Rijn en aan het Stonyhurst College bij Blackton in Engeland, studeerde hij rechtswetenschap aan de universiteit te Amsterdam, waar hij in 1902 promiveerde in de rechtsweten schap en in 1909 in de staatswetenschap. Inmiddels was de heer Van Sonsbeeck in 1903 benoemd tot secretaris van de Staats commissie inzake de bedelarij, waarna hij in 1905 werd aangesteld tot adjunct-commies ter provinciale griffie van Gelderland. Eenige jaren later, op 21 April 1909 volg de zyn benoeming tot commies-griffier der Tweede Kamer, welke functie hij bleef ver vullen tot 1 Januari 1919, toen hy geroepen werd tot het burgemeestersambt te Breda, welk ambt hij tot dusver nog bekleedt. De heer van Sonsbeeck is lid geweest van de Staatscommissie-Oppenheim tot her ziening van de gemeentewet. Voorts was hy nog op velerlei andere wijze werkzaam in het openbaar leven; van zyn vele functies kunnen de volgende worden genoemd: ondervoorzitter van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten; lid van het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede; hoofdbestuurslid van den Bond van Burgerwachten; voorzitter van de regeeringscommissie in zake het vraagstuk der vuilverwijdering ten behoeve van den landbouw; lid van de regeerings commissie in zake de gewestelijke plannen. Verder werd hy in 1919 curator van de R.K. leergangen en is hy sedert de oprich ting curator van de R.K. Handelshooge- school te Tilburg. Ook is de heer Van Sons beeck curator van de universiteit te Am sterdam, terwijl hy in 1932 werd benoemd tot lid van de Algemeene Armencommissie. De heer van Sonsbeeck is ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Een nieuwe gemeente-secretaris. Uit den raad van Medemblik vermelden wij het volgende in verband met de benoe ming van een gemeente-secretaris. Voor deze functie hebben zich niet min der dan 72 sollicitanten aangemeld, waar van een 14-tal in de gelegenheid gesteld zyn hun sollicitaties mondeling toe te lichten. Daarna zijn van deze 14 sollicitanten er 4 opgeroepen om in een officieele bijeenkomst van den raad hunne belangen persoonlijk voor te dragen. Na ryp beraad waren B. en W. tot de meening gekomen, dat de twee volgende in alphabetische volgorde vermelde sollicitan ten het meest voor een benoeming in aan merking komen. 1. J. P. van de Geyn, le ambtenaar ter secretarie der gemeente Groesbeek, en 2. J. H. Klasema, commies le klasse, chef van de afd. financiën ter secretarie der ge meente Enkhuizen. De uitslag der eerste stemming was: v.ïÏÏtaT,?. stem™en' Herstemming tusschen de twee noemden. De uitslag was als volgt: Kla"ema 6 st Veenhuizen 5 st. De heer Klasema werd dus gekozen. BERGEN. Kinderkoor, enx. Met een zeer varieerend programma gaf het kinderkoor en de blokfluitgroep, afdee- ling van de koorvereeniging „Bergen" onder leiding van Johan Brands, Zaterdagavond een uitvoering in de Rustende Jager, die aanving met een vroolijke marsch van den directeur voor blokfluiten en piano. De jongelui deden zeer hun best in dit nummer als ook later in de Menuetjes van Mozart, en in de Kerstcantate van Fritz Die- trich voor solo (zang), declamatie, kinder koor, blokfluiten, violen en piano. Door deze combinatie verkreeg men een aardig ensemble, waarin mevr. van der Veen Wilson, uit Alkmaar, zeer mooi een gedeelte van het Kerstverhaal declameerde en mej. M. Tolle, alt, uit Bergen, de korte solo's vertolkte. Mej. Tolle deed zich ook nog hooren in Arioso uit het oratorium Paulus van Men- delssohn en in een lied van Robert Franz, voorheen een zeer bekend en geliefd com ponist, die de eigenaardigheid had, geen van zyn liederen van een voorspel al was het dan ook maar van eenige maten te voorzien. Het was voor 't eerst, dat mej. T., die zich onder dergelijke leiding gesteld heeft zich in het publiek deed hooren, en dan doen zich altijd dingen voor die voor het be waren van de noodige kalmte niet bevorder lijk zijn. Maar daar moet men bovenuit zien te komen en ook mej. Tolle zal die belemmeringen by meerder optreden wel de baas worden. Materiaal is meer dan voldoende aanwezig en het is goed mate riaal ook dat is al een voornaam ding. De damesafdeeling van de koorvereeni ging zong zeer goed Kerstlied van Diamant en een eenvoudige compositie, maar die zich volkomen aan het gedicht, het fraaie „De Stilte" van Adema van Scheltema aan sloot, van Brands. Het kinderkoor had de volle belangstel ling voor de uitvoering van een vijftal lied jes van mej. van Tussenbroek, en terecht. Tot slot van dezen kinderzang gaf men een populair liedje, lang zoo mooi niet ik bedoel de compositie als die van mej. van Tussenbroek, en wat gebeurde er? men verlangde er een herhaling van. Jammer dat Brands er aan toegaf. (Al beheerschten de kinderen hun instru ment nog niet in die mate, dat zij volkomen zuiver spelen, het doel dat Brands voor oogen zweeft, en hier boven is aangetee- kend, is niettemin goed en sympathiek). Na het eerste nummer vond Brands ge legenheid de ouders onder het publiek op te wekken hun kinderen lid van het kin derkoor te doen worden opdat het aantal van voorheen, 5060 weer bereikt mocht worden. Ook toetreding tot de blokfluit- groep als middel tot zelfmusiceeren en tot ontwikkeling van de huismuziek beval B. ten zeerste aan. Aan de dames Tolle, v. d. Veen, en aan mevr. de Groot die bij de repetities haar zeer gewaardeerden steun verleent, werden bloemen aangeboden. A. K. Geslaagde opvoering van de Am- sterdamsche tooneelvereeniging in den Stadsschouwburg. Het getuigt niet alleen van moed, maar ook van onverwoestbaar idealisme, in dezen tyd van tooneelcrisis een klassiek drama ten tooneele te durven brengen zoo als de Amsterdamsche Tooneelvereeniging dat met het treurspel „Medea", waarvan Zaterdagavond de première in den Am- sterdamschen Stadsschouwburg ging, heeft gedaan. Men moet wel een onblusch- baar vertrouwen in de tooneelkunst heb ben om juist nu, nu velen gelooven dat de crisis van het tooneel niet in de laatste plaats ontstaan is door de aantrekkings kracht van de grootere beweeglijkheid van de film op de massa van het moderne pu bliek, een klassieke tragedie te durven op voeren met haar strenke statische eenheid van tyd. plaats en handeling. Naar aanleiding van de verschillende „Gijsbreght"-opvoeringen heeft de regis seur A. Defresne bij talrijke gelegenheden uiteengezet, hoe naar zijn meening een dynamische opvatting van den regisseur bij het vertoonen van een klassiek stuk voor een moderne publiek geboden was "n de beteekenis van het stuk in onzen tyd slechts kon doen stijgen zonder de inner lijke waarde ervan aan te tasten, ja, deze zelfs duidelijker kon doen uitkomen dan by het handhaven van een verouderden vertooningsvorm het geval zou zijn. Deze opvatting heeft dan ook de „Gijsbreght"- opvoering van de Amsterdamsche Tooneel vereeniging, die trouwens door Defresne zelf geregisseerd werd, beheerscht, en zoo kon dus verwacht worden, dat cok by de „Medea"-opvoering Defresne naar een sterk dynamisch element zou streven. Dit streven is echter min of meer afge stuit op Euripides klassieke strengheid voor zoover het de vertooning als geheel betreft, doch des te sterker kwam het tot uiting in de felle bewogenheid der figuren, waarmee het Noodlot zyn tragisch spel speelt. Voor al de prachtige Medea-figuur van Charlotte Kohier was van een rijke geschakeerd heid en een heftigheid, die zoowel haar menschelyke emoties als door smart ver teerde vrouw en moeder als haar onmen- schelijke wraakgevoel, waaraan zij zelfs haar eigen kinderen ten offer brengt, aan vaardbaar maakten. Ben Royaards maakte van Jason een zelfingenomen, ij dele held, die door zijn zelfingenomenheid blind is voor Medea's list, als zij veinst zich aan zijn wil te zullen onderwerpen en hem het ge schenk aanbiedt voor zijn toekomstige bruid, haar rivale, die door het giftige kleed een ellendige dood zal sterven. De reiën worden gezegd door Willy Haag en Nell Knoop, en het koor treedt hier tevens op als bewegingskoor, dat derhalve slechts gestyleerde bewegingen uitvoert, die de handeling en het gesproken woord onderstreepen of inleiden. Het sobere, naar waarnemingen, verricht in den mor«» van Maandag 23 Maart. 8 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mof Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 m.M Jan May en. Laagste barometerstand 743,0 mM Valentia en Blackson. Verwachting, geldig tot den avond Dinsdag 24 Maart: van Matige, tydelyk afnemende, zuid-oostelijk, tot zuidwestelijke wind; betrokken tot zwaar of half bewolkt; waarschijnlijk eenigen ra gen in het zuiden; in het noorden weinig 0f geen regen. Weeroverzlcht. Nog zacht weer, doch met toene- mende regenkansen. Het hooge drukgebied in het oosten nam in beteekenis af, daarentegen ontwikkelde zich een maximum over Scandinavië en de Poolzee. Over Lapland blijft de vorst nog matig en streng; ook over midden- en zuid-Scandinavië vriest het nog licht. De depressie in het westen is verder naar onze omgeving doorgedrongen. Over noord en midden-Frankrijk en het aangrenzende deel van Duitschland ligt een secundaire, die in het zuiden zware regens bracht Aan de noordzijde van deze secundaire waaien oostelijke tot zuid-oostelijke winden- aan de zuidzijde zuid-westelijke winden, die wat koeler en vochtiger lucht aanvoeren. De barometers over zuid- en midden-Frank rijk stijgen en het is te voorzien, dat de se- cundaire ook over ons land haar invloed eenigszins zal doen gevoelen. Tijdelijke, toenemende bewolking en iets lager dag-temperatuur zyn waarschijnlijk, terwijl in het zuiden de regenkansen vry groot zyn. Behalve over Scandinavië zijn de temperaturen overal flink boven normaal. In Duitschland en centraal-Europa is het helder goed weer; de Britsche eilanden heb ben betrokken of zwaar bewolkte lucht met regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.44 uur licht op. smaakvolle décor was volkomen aan deze bewegingen aangepast en gaf ook den spe lers gelegenheid tot meer beweging tijdens het zeggen der verzen in de vertaling van Dr. Chr. Deknatel. Het slot bracht zeer veel bloemen en luid applaus van een enthousiast publiek, zoodat tallooze malen gehaald moest worden. Ook de regisseur Defresne deelde in de toe juichingen, die tenslotte eindigden in een ware ovatie voor Charlotte Kohier. (Ongecorrigeerd.) DE BOMBARDEERING OP DE BRITSCHE AMBULANCE. Volgens den „Times"-correspondent te Kartoem zou jJ. Vrijdag een onder leiding van dr. Kelly staande Britsche ambulance te Chilga nabij Gondar door een Italiaansch vliegtuig zijn gebombardeerd. Op de ambu lance, die de eenheid no. 2 vormt van bet Britsche roode kruis, zouden 11 bommen zyn afgeworpen, waarvan slechts twee ont ploften zonder slachtoffers te maken. FINSCH HOSPITAAL DOOR BOMBARDEMENT VERNIELD? Volgens een te Harrar ontvangen bericht zou het hospitaal van het Finsche Roode Kruis vernield zijn tij dens het bombardement dat gisteren op Djijiga heeft plaats gehad. Eén der verpleegden is gedood, zes anderen werden gewond. Onder de slachtoffers bevinden zich geen Fin nen. Inzake het bombardement wordt verder gemeld, dat naar men gelooft, 83 personen gewond zijn. Het aanta dooden is niet bekend. De burgerbevolking is uit Harrar geëvacueerd uit vrees voor bombar* dementen. EEN REDE VAN MUSSOLINI. Italië wordt door 52 landen belegerd. Voor de nationale vergadering dor R* liaansche Corporaties heeft Mussolim redevoering uitgesproken, waarin hy o. het volgende zeide: „De omstandigh waaronder deze vergadering byeenK zijn plechtig. Wij leven in een oorlog en bovendien wordt Italië door 52 la belegerd. Deze belegering werd gewi opgelegd door één enkel land en door staten, n.1. Oostenrijk, Hongarije en nië, verworpen, niet slechts uit v schap tot Italië, maar ook omdat zy mogelijkheid begrepen om Italië, de der der beschaving, op voet van g U heid te plaatsen met het barbaa Abessinië. In deze vijfde maand der beleg die in de geschiedenis van Eu!"°P® k worden aangeteekend als een ken van laagheid, evenals de materieeie moreele hulp welke aan Abessinie is strekt, is Italië in staat te herhalen deze belegering haar nooit zal doen ken. Al degenen, die denken dat na het ein de der belegering men tot den toest~. van 17 November zal terugkeeren, verg

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2