Jiecft éi School Stad en Omgeving. SBucgzclij&e Stand Jiachthecichtea JtheepstiiditiQeti Staatsloterij De stille omgang. een onderscheiding. de veemarkt. te zich. 18 November 1935 beteekent een nieuwe phase in de geschiedenis van Ita lië een phase die beheerscht wordt door het voornemen om in den kortst mogelij ken tijd een zoo groot mogelijke autono mie in het economisch leven der staten verwezenlijken. IBRAHIM PASJA t De vroegere eerste minister van Egypte, Yahia Ibrahim Pasja, is op 80-jarigen leef tijd in Cairo overleden. Ibrahim Pasja werd eerste minister ii 1932 Hij wist een einde te maken aan d_ neriode der gespannen verhouding tot Engeland en bracht een nieuwe grondwet in werking. Daarna werd hij leider van de partij Ittihad. De tweede nacht met 50 duizend deelnemers. Pontificale Hoog mis in de St. Dominicuskerk. Het feest van het H. Sacrament van Mirakel valt op den Woensdag na St. Gre- „orius (12 Maart). De kleine Begijnhof kerk heeft dan binnen haar oude muren het Sacramentsfeest, dat met grooten luister wordt gevierd. Dit jaar heeft Z. H. Exc. mgr. J. P. Huibers de openings plechtigheden verricht van het feest, dat een week duurt. De Zondag in deze week, de z.g. Octaaf-Zondag is van oudsher de dag, waarop de Amsterdammers en kort na het herstel der devotie de man nen uit den omtrek den Stillen Omgang maakten. Toen het aantal deelnemers niet meer zonder stoornis te verwerken viel, werd besloten den Omgang over twee Zondagen te verdeelen, t. w. vóór en na het Mirakelfeest. De Octaaf-Zondag is echter voor de Amsterdammers de Zon dag gebleven om de vrome traditie te handhaven. Ditmaal waren van buiten de hoofdstad nog meer mannen dan verleden week op gekomen; de plaatsen en streken, die neg niet bij den Omgang vertegenwoordigd waren- geweest, kwamen thans met vijf tien extra-treinen, per autobus of per rij wiel hun Katholieke mannen naar de hoofdstad brengen. Groote contingenten kwamen uit Utrecht, Haarlem en Rotterdam, Limburg en West-Friesland, Rijnland, de Zaan streek en het Gooi, in totaal 24.000 man. Weer uit alle lagen des volks trokken de groepen naar het Spui, om daar den be- deweg „voor Rechtvaardigheid en Vrede onder de Volken" aan te vangen, een tocht van smeeking, maar ook van hulde en eerherstel. En terwijl dank zij de soepele rege ling door de assistenten van het Gezel schap van den Stillen Omgang en de rui me medewerking van de politie alles in goede orde en regelmaat verliep en de eerste groepen, die tegen één uur den Omgang hadden begonnen, reeds in de kerken neerknielden, onderbraken de Amsterdammers hun nachtrust, om om streeks het traditioneele uur vijf uur in den morgen den Omgang rond de Hei lige Stede te kunnen maken. Bij elke pa rochiekerk vormde zich een groep en met zekeren tred gingen de Katholieke man nen, omstreeks 30.000 in getal, naar het Centrum voor het volbrengen van de oude Katholieke devotie. Na het maken van den Omgang ging men gezamenlijk naar ae parochiekerken terug, waar de H. Mis werd bijgewoond en de H. Communie ontvangen. Onder degenen, die den bekenden be- deweg volgden, bevond zich Z. H. Exc. mrg. dr. J. Mangers, apostolisch-vicaris van Oslo en titulair-bisschop van Selja (Bergen). De bisschop had zich bij de Gooische bedevaartgangers aangesloten en droeg voor hen in de St. Dominicuskerk aan de Spuistraat een pontificale Hoog mis op. Bij deze plechtigheid, welke om streeks half drie aanving, werd Z. H. Exc. geassisteerd door pastoor J. G. Alferink uit Bussum als presbyter-assistens, door pastoor B. Jongerius uit Blaricum als diaken en door kapelaan J. van der Knaap uit Muiden als sub-diaken. Ceremoniarius was kapelaan B. Dooper uit Baarn. Pater F. X. Duijnstee O. E. S. A., direc teur van het Eucharistisch Bureau te Am sterdam, hield de preek naar aanleiding van de woorden „Adoro Te devote, latens Deitas", van St. Thomas van Aquinoi Het zangkoor voerde de Missa in hono- rem St. Trinitatis van Hubert Cuijpers uit. De dag was reeds aangebroken, en vele bedevaartgangers waren al een eind op weg naar huis, toen de laatste Amster dammers den Omgang hielden. SCHOOLHOOFD BENOEMD. Met ingang van 1 Juni a.s. fs de Heer J- v. d. Graaff, hoofd der openbare lagere school te Broek op Langendijk als zooda nig benoemd aan een der schöleil te Schiedam. fn de Zaterdagmiddag te Amsterdam in -Krasnapolsky" gehouden jaarvergadering van den Nederlandschen Journalisten Kring is tot bestuurslid gekozen de heer Tj. N. ma, Hoofdredacteur van de Alkmaarsche Lourant. Wij verheugen ons over deze benoeming, omdat Alkmaar als centrum van N.H. daar door grooter contact heeft verkregen met e Nederlandsche journalistiek, nzen hoofdredacteur wenschen wij gaarne geluk met deze onderscheiding, die hem op een leidersplaats zette in deze belangrijke derlandsche organisatie. KOPER ONTVREEMD. B(j de politie is aangifte gedaan van de ontvreemding van een stuk koper uit een emmer, welke voor een winkel in het rnidsen was geplaatst. Een onderzoek naar den dader wordt ingesteld. DE SCHUTTING IS WEG. En de ruit ook. De schutting is weg, zette de firma Spaan der Zaterdag in haar advertentie. Inderdaad, de schutting is weg en de bal- adige straatjeugd heeft daardoor meer ruimte gekregen voor stoeien en gooien. Het door de firma niet verwachte gevolg was dan ook, dat een der vechtenden door een spiegelruit geduwd werd. De jongen schijnt er goed af te zijn gekomen, de ruit werd totaal vernield. OFFICIEEL ADRESBOEK ALKMAAR. De uitgevers van het off. adresboek verzoeken ons belanghebbenden er op attent te maken dat de geheel bijgewerkte naamlijst nog eenige dagen ter visie ligt. Aanvullingen en veranderingen worden volledigheidshalve gaarne opgenomen. LEZING ALKMAARSCHE MONTESSORISCHOOL. Het bestuur van de Alkm. Montessori school vestigt de aandacht op de lezing: „Waarom Montessori-onderwijs?" In de pauze zal er gelegenheid zijn tot kennismaking met materiaal uit de Voor bereidende Montessori-klas en met eenig kinderwerk. Ieder, die belangstelling voor dit onder werp heeft, verzuime dezen avond niet. Waar er tevens gelegenheid zal zijn tot gedachtenwisseling, is dit voor hen, die nog vreemd staan t. o. v. de Montessori- gedachte een goede gelegenheid hun vra gen beantwoord te krijgen door een erva ren leidster op 't gebied van Voorberei dend zoowel als Lager Montessori-Onder wijs. DE BRAND TE BROEK OP LANGEN DIJK ONTSTAAN DOOR ONVOOR ZICHTIG SPELEN MET VUUR. In aansluiting op het bericht betref fende den brand in de brandstoffenzaak van den heer G. Biersteker is na gedaan onderzoek door den burgemeester en veld wachter Nieuwenhuis komen vast te staan dat de 14-jarige zoon van den heer B. de schuldige is. Hij bekende een in petro leum gedrenkte courant in brand te heb ben gestoken, niet denkende dat het zulke gevolgen zou hebben. In een oogwenk was het geheele schurencomplex in een vlammenzee herschapen. MI-CAREME BAL TE BERGEN. De traditie getrouw werd ook ditmaal in de Rustende Jager het mi-carême bal ge houden. In tegenstelling met hetgeen gebrui kelijk was, had thans dit carnavalsfeest niet op Zaterdagavond, doch op Zondag p'aats. Vermoedelijk is deze verplaatsing mede oor zaak, dat het aantal bezoekers en gecostu- meerden niet zoo groot was als wij gewoon waren. Ook was het feit dat een gelijk bal in café Hilbrand werd gehouden, waar een gezelli ge feestelijkheid heerschte, als was ook hier het bezoek niet groot, hieraan niet vreemd. De opkomst in de Rustende Jager was evenwel groot genoeg om het feest een ge zellig karakter te geven. Het feit, dat de bezoekers en de gecostumeerden tot het sluitingsuur drie uur in feestelijke stemming bijeen bleven, mag hiervoor als bewijs gelden. De zaal was prachtig ver sierd en de Sonny Band weerde zich buiten gewoon verdienstelijk, terwijl de ballet- meester Otten een vindingrijkheid demon streerde in het uitdenken van gezellige dan sen. Steeds blijkt op dergelijke bals, dat het vooral de dames zijn, die zich veel moeite getroosten om als gecostumeerden een goed figuur te slaan. Vooral in de rubriek „dames enkelingen" viel veel moois te bewonderen. De jury kende de volgende prijzen toe: Dames le pr. „Kabouter" mej. Emmy Hel mes, Amsterdam; 2e pr. „Bloemenmeisje" mevr. R. Smits, Amsterdam; 3e pr. „Danse resje" mej. Hetty Saloti, Alkmaar; 4e pr. „Carnavalspopje" Tonny Wagemans, Am sterdam; 5e pr. „Apache" Tini Leerink, Alk maar; 6e pr. „Haremdame" mevr. J. Pels, Bergen. Origineelste dame: 1ste pr. „Hawaiï-dame" mej. W. Batenburg, Bergen. Heeren: le pr. „Salé Maleikum" H. Tin, Bergen. Origineelste Heer:' 1ste pr. „Vraagteeken" L. van Groen ingen, Bergen. Paren: le pr. .Regen en Zonneschijn", mevr. de Jong en mej. I.ukes; 2e pr. Bieder- mefjer paar", de dames S. Strijkerman en Tine Feld te Bergen; 3e pr. „Tiroler danse resjes", de dames Nieuwenhuizen te Koedijk en Strooker te Alkmaar. Aan het einde werd medegedeeld, dat het volgend jaar vlak voor de vasten een carna valsfeest georganiseerd zal worden met prins Carnaval, uitsluitend toegankelijk voor gecostumeerden. KENT GIJ UW LAND? Uitgaande van tal van vereenigingen (o.a. Horecaf, de bond van beroepspensionhou ders, A.N.V.V., Hiswa en K.L.M.) heeft de heer W. Beets Jr. een film vervaardigd ,Kent gij uw land", welke hier gisteravond in 't Gulden Vlies" vertoond is. De belang stelling hiervan was heel slecht. Toch was de film wel de moeite waard, want de heer Beets heeft met bekwame hand tal van schoone plekjes van Nederland vastgelegd. Zoo is b.v. de filmopname over Alkmaar buitengewoon inte'ressant en het zal den weinigen aanwezigen wel geboeid hebben. Ook z'n Zeeuwsche kiekjes waren goed, doch over 't algemeen had de ge heele vertooning iets neerslachtigs. Moge lijk komt dat door het ouderwetsch aan doend begeleidend pianospel. Ter afwisse ling traden nog op de harmonica-spelers „The Broadway Serenaders" en de humorist George du Bree met zijn gezelschap. Hoe jammer 't ook is, deze geheele opzet moet als volkomen mislukt beschouwd worden. Althans voor Alkmaar is de uit voering op een groote teleurstelling uitge- loopen, ESPERANTO. Morgenavond zal in de lunchroom Valk aan de Houttil door den Franschman Roland Dupuis een proefles in Esperanto worden gegeven voor de leden der Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Het meerdere gebruik, in de laatste jaren gemaakt van het Esperanto, dat metterdaad bewezen heeft een wereldtaal te kunnen worden, wettigt de verwachting, dat er zich morgen zeer velen zullen aanmelden voor het volgen van een cursus. HIJ KREEG LOGIES. Door de politie is gistermorgen op den Kennemersingel een persoon aangehouden, die in het algemeen politieblad stond ge signaleerd tot het ondergaan van eenige dagen hechtenisstraf. Hij is naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht. INSTALLATIE BURGEMEESTER SPANBROEK-OPMEER. Vrijdagmiddag is de opvolger van burge meester Commandeur, die wegens het be reiken van den gestelden leeftijd bedankt heeft als burgemeester van Spanbroek- Opmeer, de heer H. J. M. Keijzer officieel geïnstalleerd en feestelijk ingehaald. De ontvangst geschiedde allereerst te Span broek, waar de oud-burgemeester een vrien delijke toespraak hield. Hierop werd een optocht geformeerd, vooraf gegaan door een heraut geflankeerd door vier ruiters. Bij het begin van de kom der gemeente was eèn eerepaal opgesteld en hier zongen de schoolkinderen onder leiding van den heer Hof het Wilhelmus en een speciaal welkomstlied. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" en het gemengd koor „St. Caeci- lia" lieten zich hierna hooren, waarop in de raadszaal de installatie volgde. 0.m. werd hier ook het woord gevoerd door de burge meester van Sybecarspel en Akersloot. In Opmeer volgde om 4 uur een gelijke ontvangst. Na de installatie in de raadszaal sprak pastoor Ritter van Hoogwoud ook nog een kort woord ter begroeting. KLEINBEELD-FOTOGRAFIE. Dinsdagavond zal in de Unie door den heer L. A. Duprée, directeur van de beken de importfirma van fotografische instru menten, de N. V. ODIN te Nijmegen, voor den „Fotografische Kring Iris" alhier een lezing worden gehouden over de „Leica- fotografie en hare toepassingen. De Leica camera, een der geniaalste schep pingen op fotografisch-instrumenteel ge bied, heeft een grooten stoot gegeven aan de z.g. kleinbeeld-fotografie en een grooten invloed uitgeoefend op de moderne licht beeldenkunst. De lezing over het fotografeeren met de ze camera, die door een honderdtal prach tige lichtbeelden en 'n collectie fotografieën zal worden verduidelijkt en opgeluisterd, zal voor iederen amateur of vakfotograaf of fotografe, ongeacht of hij of zij niet met de al dan niet moderpe miniatuur-camera's werkt, zeer interessant en leerzaam zijn, De toegang is geheel vrij. Uitnoodigingen kan men desgewenscht bekomen bij het be stuur van den „Fotografische Kring Iris" en bij den fotohandel. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Langestraat 85. Nieuwe aanwinsten, lijst 8. Vredesbeweging. 172 B 80b Brailsjord, H. N. Bezit of vrede? 1935. Godsdienst. 212 B 50i Besant, Annie. In den buiten hof. 1927.v (g.) 212 B 50 pl Besant, Annie. Het pad van leerlingschap. 1903. (g.) 240 J 41cc Jones, E. Stanley. Christus' antwoord op het communisme, 1935. 266 B 37 Beets, H. Triumfen van het kruis; 2e dr. 1914. (g.) 270 C 22 Chesterton, G. K. St. Francis of Assisi. (g.) 289 I 40 Inayat Khan. Het doel van het leven. 1935. 289 I 40e Inayat Khan. De eenheid van religieuze idealen. 1933. Taalkunde. 410 K 82 Koster, P., en F. G. Schuringa. Korte Nederlandse spraakkunst 6e dr. 1935. (g.) 410 T 35b Tinbergen, D. C. Beknopte Ne derlandse spraakkunst; 6e dr. 1928 (g.) 450 B 67 Boer, Martina G. de. Beknopte Italiaanse spraakkunst voor Nederland; 46 dr. 1934. Natuurleven; bloemen en planten. 570.2 S 90s Stoppelaar, R. J. de. Sprake en sproke van het jaar 1929. Geïll. 570.2 V 73 Vogeleiland. Het 1930. Geïll. 635 B 47z, Bergmans, J. Zomersche bloe menweelde. 1935. Geïll. 635 H 55m Herwig, A. J. Mijn rozentuin. 1935. Geïll. 635 H 55v Herwig, AJ- Voorjaarsbloe men. 1935. Geïll. Land en volkenkunde. 910 H 22 Handbuch der georgraphischen Wissenschaft. Dl. 4. Mittel- Europa ausser Deutsches Reich und Ost-Europa. 1935. 910.8 B 46 Berghaus, E. Propeller überm Paradies. 1934. Geïll. 910.8 K 24i Katz, R. Ik boemel de wereld rond; 2e dr. 1932. 915 C 18 Casparius, H. Das Palastina- Bilderbuch. 1934. 915 V 91 Vries Mzn., S. Ph. de. Joodsch- Palestina. 1932. Geïll. 916 J 39k Johnson, M. De koning der wildernis. 1932. Geïll. 917 W 75 Wirkus, F. F. E., en Taney Dudley. De blanke negerko ning. 1931. Geïll. Naslag-bibliotheek. Kesler-van Twisk, Lien. Jeugd- tooneel II; supplement 1935. Dentici, B. Italiaansche hand woordenboek. !926-'28. 2 dln. g beteekent geschenk. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN EN VERNIELD. Een passagier gewond. Hedenmiddag kwart over drie is de vrachtauto van de firma Van Duik N. 2521 komende van Einhoven, op weg naar Den Oever, door het inhalen van een anderen auto, die zeer snel reed bij Burgerbrug in de grasberm geraakt en over den kop ge slagen. De auto werd geheel versplinterd en bleef juist boven den rand van het kanaal hangen. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Een passagier had ernstige bloedingen aan het gelaat en klaagde over inwendige pijnen. De achterop komende auto reed door. De dokter van Sint Maartensbrug is telefonisch op de hoogte gesteld. EEN LOOS GERUCHT. Juist het tegenovergestelde is waar. Er loopt sinds enkele dagen in onze stad het gerucht, dat de N. V. IJzer- en Me taalgieterij door zware concurrentie van Belgische zijde binnen afzienbaren tijd haar deuren zou moeten sluiten, en het aantal werkloozen daardoor weer belang rijk zou worden vergroot. Bij informatie is ons gebleken, dat ge' lukkig juist het tegenovergestelde het ge- val is en dat men zelfs overweegt wegens drukke werkzaamheden de dagtaak te verlengen. AANRIJDING TE SCHOORL. Tram tegen vrachtauto, Zondagmorgen is te Schoorl de melk- auto van den heer Smit door de tram, welke te 7.40 van station Schoorl naar Warmen- huizen vertrekt, op den overweg nabij het station aangereden en deerlijk gehavend. De heer Smit had een leerling-chauffeur aan het stuur, terwijl hij mede in de cabine aanwezig was. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de mindere ervaring van den leerling mede oorzaak van het ongeval was. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. AANBESTEDING. Zaterdagmiddag werd hier ter stede aan besteed het bouwen van een winkelhuis onder architectuur van de heer Luinge voor rekening van den heer van de Kamer in de Huigbrouwerstraat. Laagste inschrij ver was de heer j. Bakker, aannemer te Alkmaar voor 7994. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: „Holt aankomen Zoaterdagoavend vrij," was d'r zegd, want din is d'r weer 'n Gruneger oavend, din komen de Amster dammers." Nou leek 't er om 8 uur 's oavens nog nait veul op, dat de Alk- moarsche Grunnegers heur Zoaterdag oavend vastlegd harren veur heur tooneel- oavend: d'r wazzen dou nog moar 'n stok of wat stoulen bezet. Moar 't gewone ketairtje was d'r nog! En dou dat verstre ken was, harren we de zoal oareg nuver bezet, en doarnoa kwammen d'r nog wel gounend bie, zoodat, dou 't spul din be- gunde, zegd worden kon, dat 't bezuik nait tegen vol. Veurzitter was dizze raize meneer S Marwitz, omdat meneer Barkman deur ongesteldhaid spietlek genog nait komen kon. Meneer Marwitz zee vanzuls 'n vrundlek woord tot de luu in de zoal, be noam tegen de gasten, leden van Stad en Lande uut Amsterdam, woarvan de too- neelclub Geert Teis opvoeren zol „Diek man wait 't allain," 'n bliespul in drei bedrieven van J. Zijl. Dit optreden was in roil veur de oavend, dei de Alkmoarsche Grunnegers op 15 Frebewoari geven heb ben in Krasnapolsky in Amsterdam veur Stad en Lande. De veurzitter was bliede, dat er ook weer bestuursleden van de Fraize verainen wazzen en mit 't oog op de goeie verstandholden mit dei buren wuir noa 't Grunneger volkslaid ook dat van Fraisland zongen. En dou kwammen de Amsterdammers op de plaanken. Zai hebben groot succes had mit heur optreden, de verschillende personen, dei zai veurstellen mozzen, heb ben zai veur ons leven loaten. Wie zagen boer Diekman in aal zien aigenwiezeg- haid as 'n man, dei maint dat hai alles wait, en doarnoast zagen wie zien dochter en zien zeun en de twei kameroadskes van dizze baiden in 'n soamenzweren om vao- der tot aander gedachter te brengen, 'n soamenzweren woarin de jongeluu vanzuls overwinners wuiren mit as gevolg twei bruloften. Van dat succes pruit de veurzitter van zuls dou 't applaus bedoard was en hai daankte de Amsterdamsche vrunden veur de mooie oavend, dei zai geven harren. De veurzitter van Stad en Lande (ook 'n Marwitz, bruir van de Alkmoarsche woar- nemende veurzitter) verzekerde dat zien leden geern noar de keezestad goan waz zen en doar in 'n volgend seizoen mit pel- zaier nog weer komen willen, as de Molle- boonen ook es weer bie heur 'n veurstellen geven willen. De kennismoaken is dus van weerskaan- ten best bevaalJen en 't ken wel es zoo be- sloagen, dat volgend winter weer 'n of- sproak moakt wordt net as wie nou had hebben. ALKMAAR. GEBOREN: Albertus Gijsbertus Joseph, z. van Adria- nus Johannes Dekker en Hillegonda Catha- rina van Hooff. Jacobr Adriana, d. van Willem Blokker en Jannetje van der Aarde. Abraham, z. van Abraham Vis en Petro- nella Gesiena van der Loo. Stephanus Joseph, z. van Cornelis Maria Besteman en Antonia Swart. OVERLEDEN: Jacobus Roobeek, gehuwd met Rosina Margaretha Sander, 42 jaar. Pieter Bijl, gehuwd met Lijsbeth Bark, 71 jaar. Her man Schouten, zoon van Johannes Schouten en Catharina de liaan, 2 jaar. ALKMAAR, 23 Maart 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoerjen prij zen als volgt: 84 Vette koeien S 90-J 200, handel matig; 345 Nuchtere kalveren (slacht) 3—12; 349 Vette varkens 32—34 ct, per K.G., handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Maart 1936. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.40—2.70, eigenheimers f 1.90— 2.10, poters f 2—f 2.20; Noordh. eigenhei mers 1.90—f 2; Friesche borgers f 2— 210, redstar 2.50—2.80; Andijker bonte en blauwe f 2.29—2.40; Drentsche zand- aardappelen f 1.90f 2.25; Duinzandaar - appelen 3.75—4. Alles per HU. Majta s 12 cent per K.G. Totaalaanvoer 298.600 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT.tf* AMSTERDAM, 23 Maart 1936. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt:589 Vette koeien, le kw. 49 —54 cent, 2e kw. 49-47 cent, 3e kw. 32— 38 cent per K.G. slachtgew.; 100 melk- en kalfkoeien f 140—f 190; 124 Vette kalveren, 2e kw. 4654 cent, 3e kw. 3244 cent per K.G. levend gewich; 171 Nuchtere kalveren 3.50—ƒ6.50; 29 Schapen 19—f 21; 529 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90— 110 K.G. 4243 cent, zware varkens 4041 cent en vette varkens 3940 cent per KG. slachtgew.; 9 Paarden, prijs niet genoteerd. K. N. S. M. Agamemnon 22 Maart te Valencia; 21 Mrt. te en van Barcelona naar Valencia. f Ajax 21 Maart te Santander. Alkmaar 22 Maart te Amsterdam. ,0 Atlas 9 Maart te Curagao; 12 Maart van Curagao naar Haiti. Baralt 10 Maart te Curagao; 14 Maart van Curagao naar W. Islands. (Niet officieel) lste klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 23 Maart 1936 Hooge Prijzen 20.000.— 5374 2.000.— 17719 1.000— 4495 10223 15801 400.— 4623 5160 12122 200.— 5131 7026 11672 16968 100.— 2920 5249 5388 13640 14677 15847 Prijzen van 20.— 4 61 106 114 125 147 198 214 216 242 352 383 389 441 470 635 554 565 572 594 633 692 702 721 754 761 774 781 810 818 927 944 952 1075 1113 1146 1159 1163 1178 1187 1189 1192 1203 1218 1234 1245 1306 1375 1392 1426 1431 1470 1472 1527 1558 1595 1644 1660 1684 1741 1744 1746 1772 1791 1801 1844 1854 1876 1967 1976 1986 1997 2006 2013 2040 2050 2060 2082 2120 2133 2184 2218 2265 2338 2343 2344 2380 2393 2561 2575 2704 2718 2759 2764 2782 2784 2861 2896 2942 2949 2953 2982 3047 3073 3117 3137 3205 3221 3241 3276 3337 3402 3432 3454 3471 3486 3533 3570 3599 3628 3642 3696 3713 3726 3735 3772 3788 3810 3819 3862 3900 3961 4040 4069 4083 4293 4294 4332 4343 4348 4354 4356 4396 4415 4497 4499 4537 4543 4579 4595 4602 4611 4674 4700 4713 4776 4805 4809 4837 4839 4850 4927 4948 4964 5007 5011 5054 5086 5133 5170 5178 5209 5271 5281 5295 5300 5321 5348 5368 5381 5445 5467 5482 5514 5521 5542 5578 5579 5619 5663 5706 5722 5731 5739 5774 5799 5810 5891 5895 5899 5914 5919 5959 6034 6053 6068 6093 6169 6178 6182 6297 6303 6337 6382 6403 6436 6454 6540 6578 6586 6626 6629 6684 6688 6693 6755 6759 6761 6817 6830 6866 6867 6893 6896 6922 6937 6967 7013 7081 7088 7097 7152 7153 7167 7172 7234 7293 7345 7358 7391 7410 7412 7439 7493 7496 7505 7527 7537 7544 7559 7582 7632 7661 7665 7721 7730 7734 7763 7798 7812 7825 7835 7882 7901 7951 7967 7969 8024 8045 8096 8118 8140 8148 8192 8201 8202 8203 8229 8257 8336 8386 8390 8394 8430 8457 8471 8473 8492 8520 8571 8580 8593 8611 8663 8670 8672 8698 8709 8722 8760 8812 8873 8898 8963 8987 8995 9025 9043 9062 9085 9130 9191 9192 9228 9233 9240 9269 9275 9327 9338 9425 9464 9430 9536 9548 9558 9569 9586 9633 9673 9695 9735 9938 9991 10022 10033 10091 10100 10167 10170 10171 10178 10186 10273 10293 10332 10392 10502 10515 10563 10565 10571 10588 10616 10632 10699 10723 10742 10777 10835 10851 10894 10895 10901 10919 10957 10961 10995 11026 11030 11080 11152 11157 11170 11185 11200 11201 11209 11271 11284 11287 11292 11311 11328 11451 11459 11473 11501 11525 11555 11604 11623 11662 11729 11761 11764 11845 11868 11873 11945 11963 11968 11975 11978 11993 12000 12041 12054 12111 12198 12271 12342 12343 12360 12365 12374 12457 12522 12582 12634 12658 12671 12693 12714 12735 12770 12846 12859 12886 12907 12947 12977 12987 12989 13014 13032 13124 13202 13209 13219 13228 13251 13262 13343 13347 13389 13392 13430 13436 13448 13559 13566 13572 13631 13645 13688 13698 13712 13812 13835 13860 13884 13890 13896 13904 13909 13915 13925 13940 13981 14039 14042 14071 14073 14078 14081 14096 14104 14123 14133 14138 14150 14324 14327 14344 14417 14451 14495 14533 14558 14570 14578 14594 14603 14604 14648 14651 14670 14699 14719 14728 14747 14787 14801 14831 14845 14870 14895 14897 14935 14967 14991 15010 15011 15044 15045 15067 15073 15113 15115 15138 15195 15203 15266 15276 15288 15347 15416 15447 15466 15495 15519 15557 15571 15599 15605 15659 15679 15690 15712 15718 15783 15784 15856 15857 15941 15981 15990 16071 16087 16088 16156 16163 16179 16201 16216 16292 16313 16320 16327 16340 16371 16388 16397 16447 16463 16583 16599 16602 16659 16664 16710 16775 16779 16825 16933 16950 16979 17042 17063 17069 17091 17178 17224 17239 17255 17262 17268 17315 17323 17332 17338 17339 17404 17407 17418 17441 17456 17469 17491 17526 17575 17578 17627 17647 17760 17764 17783 17805 17832 17861 17890 17903 17957 17961 17988 18003 18022 18038 18049 18070 18094 18113 18130 18145 18149 18256 18268 18293 18355 18373 18441 18459 18467 18469 18571 18598 18620 18624 18697 18702 18708 18719 18724 18755 18763 18774 18831 18951 18958 18960 18985 19049 19060 19109 19120 19127 19138 19161 19207 19281 19312 19359 19367 19369 19419 19442 19443 19457 19480 19498 19521 19524 19528 19596 19605 19665 19723 19729 19742 19754 19787 19806 19817 19828 19836 19877 19915 19933 19955 19984 20067 20098 20132 20179 20193 20199 20282 20459 20494 20499 20502 20805 20616 20529 20535 20550 20626 20637 20667 20673 20785 20818 20624 20858 20880 20905 20929 20951 20972

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3