Alkmaarsche Boys-K.V.V. 3-2. Alkmaar-B, K. C. 2-0. Van de Alkmaar-elftallen. Wat de Alkmaarsche Boys deden. het Alcmaria-doel lost, doch het schot gaat rakelings naast. Alcmaria maakt gelijk. Nadat opnieuw is afgetrapt en er eenige schermutselingen in het Culemborgsche aoelgebied zijn ontstaan, wórdt Hamstra bij en nieuwen aanval met opzet in het be ruchte gebied ten val gebracht, zoodat de scheidsrechter naar de witte stip wijst. Gerritse plaatst zich achter den bal, die 1 el volgende moment buiten bereik van den Culemborgschen keeper in zijn doel suist. Er is dan 25 minuten gespeeld. Onmiddellijk hierna schijnt Gerritse Alc maria de leiding te zullen geven, als hij een fraaien aanval onderneemt, doch in laatste instantie springt de bal via de paal weer in het veld terug. Vriendenschaar herneemt de leiding. De vreugde is echter van korten duur, want na vijf minuten brengt een uitsteken de aanval van den Vriendenschaar-rechter vleugel den stand op 2—1. De Alcmaria- backs treden hierbij niet resoluut genoeg en met een mooien kopbal geeft Ansems zhn club opnieuw de leiding, die niet meer -al worden afgestaan. De strijd gaat dan weer gelijk op en het wej jammer dat Gerritse twee mooie kansen kort achter elkaar verknoeit. De achterstand tot 31 vergroot. Nog een halve minuut is er voor de rust te spelen, wanneer er in het Alcmaria- doelgebied een worsteling ontstaat. Wel krijgt Hoorn den bal vrij, die echter te zacht wordt weggetrapt, zoodat de toestormende Ansems geen moeite heeft met een kogel den stand op 31 te brengen. Na de hervatting speelt de strijd zich aan vankelijk op de Alcmaria-helft af, doch wanneer onze stadgenooten het spel iets weten te verplaatsen, is dit echter te door zichtig om den achterstand in te loopen. Zoo behoeft Hiemstra een goed door Rootring genomen vrije trap slechts een tikje te geven, om een doelpunt te scoren, doch hij ziet hiertoe blijkbaar geen kans. Ook het volgende oogenblik vliegt een schot van Gerritse naast het doel. Een omzetting op de Alcmaria-rechter- vleugel brengt ook al geen betere resulta ten. Integendeel is het Vriendenschaar, dat thans met enthousiasme aanvalt en het is maar gelukkig, dat Bijlsma thans in uitste kende conditie is en talrijke aanvallen on schadelijk maakt. In het laatste gedeelte van den strijd spant Alcmaria nog eens alle krachten in, doch daar het tempo te langzaam blijft, heeft Vriendenschaar telkens gelegenheid in te grijpen. Met onveranderden stand komt het ein de van dezen in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd. Een spannende ontmoeting, waar in de rood-witten met een traditie breken en... zich nagenoeg veilig stellen ten aanzien van de onderste plaats. De rood-witte Alkmaarders hadden het tot nu toe nimmer ondanks soms hun veldmeerderheid, tegen de rood-zwarten Krommenieërs tot een overwinning kunnen brengen en... dit feit dreigde dan zoo zoetjes aan een „traditie" te worden. Wat was hiervan de oorzaak? De zeer een voudige reden: Het spel der Krommenieërs „lag" de rood-witten niet en de kaasmen- schen konden op dit Zaansche spel maar steeds geen vat krijgen. Zeker schijnende doelpunten bleven steeds maar uit, terwijl een zeer zwak schijnende K. V. V.-aanval soms bestaande uit 2 a 3 spelers, p'otseling voor een minder aangename verrassing wist zorg te dragen en al even onverwacht een doelpunt kon scoren. Zoo was het ook nu!We bemerkten maar al te vaak een geweldigen druk op het Krommeniër-doel en eenige zeer hache lijke momenten voor het heiligdom van doelman de Boer, maar als door een wonder bleven ook nu weer doelpunten uit, terwijl de „enkeling" in den Zaanschen aanval, door de Alkmaarsche defensie kon „snijden" en zeer veel gevaar kon veroorzaken. Hier mede is tevens het Zaansche spel in deze laatste ontmoeting, in zijn geheel gerele veerd. Als uitblinkers kunnen we noemen den keeper, die een zeer sterken indruk maakte, den lang niet jeugdigen linksbuiten, terwijl het goede werk van den veel jon geren linkshalf opviel. De eminente spil- plaats-bezetting van weleer, misten we ook thans, terwijl de linksback een zeer zwakken indruk maakte. En de Alkmaarsche Boys?Zij hebben zich allen zonder uitzondering gegeven, al is het een vaststaand feit, dat het spel uit de vorige ontmoeting tegen Volewijckers, in zijn geheel merkbaar hooger stond. En dat is ook wel zeer denkbaar, daar het spel systeem der Amsterdammers als tegen- Partij zoo geheel anders is, dan dat der Zaankanters. En dit kwam thans het meest iot uiting in den Alkmaarschen aanval en verdediging. De halflinie was er weer ..lekker" in. De spil deed ook na z'n lichte blessure, weer heel goed werk en zy'n beide linie-partners waren eveneens «oed op dreef. De rood-witte verdediging en aa"val hadden het lang niet altijd even ge makkelijk, doch zooals reeds eerder ge zegd de heeren deden allen hun uiterste best. Indri was nu wel zeer actief en z'n doelpunt een juweel. Reeds eerder haalden we aan, dat iets van een traditie. Welnu,... de Alkmaarders braken niet alleen met deze traditie, doch stelden zich nagenoeg geheel in vei- ligdom, waardoor het derde klasseschap voor de kaasstad wel behouden zal blijven. De wedstrijd kon onder leiding van scheidsrechter Smink die goede met minder goede momenten afwisselde, precies half drie aanvangen en reeds dadelijk bemerken we dat de Boys in dezelfde opstelling spelen en het nadeel van den wind die van doel tot doel staat, hebben. Niet tegenstaande zijn de eerste aanvallen voor de rood-witten en de Grand mag reeds dadelijk een paar corners verwerken, waarvan vooral de tweede zeer veel gevaar voor het K. V. V.-doel oplevert. Als door een wonder blijft het Kromme- nieërdoel gesloten en gaat door het oog van de bekende naald. Het is een van die verraderlijke uitvallen op links, die de Alkmaarders na 6 minuten noodlottig wordt. De geluksfactor spreekt ook nog wel een hartig woordje mee, want het „lukt" volkomen en we zien met een goed schot de bal in de rechter bovenhoek verdwijnen, 0—1. De Boys laten zich echter niet ontmoedi gen en zetten weer een serie goede aan vallen op, waarvan enkele zeer veel gevaar opleveren, doch alles wordt soms met veel moeite, gekeerd. Dan zullen de Zaan- kanters het weer eens probeeren. Ook hier noteeren we een corner op rechts, die echter ook kan worden wegge werkt. Dan gaat de Grand er prachtig van door, een scherpe voorzet volgt, doch zoo wel Kwadijk als Indri staan beiden buiten spel. Dan na 18 minuten komt het bewuste moment. We bemerken een zeer mooien aanval van Indri, een scherpe voorzet volgt, waarbij v. d. Hilst recht voor doel staande, in het bezit van den bal komt. Nog even wordt hij ge hinderd, doch met het linkerbeen geeft hij een schuiver, die doeltreft, zoodat de stand gelijk is, 11. Nog steeds zijn de Boys in het offensief. Reeds is het doel verlaten, doch het leder gaat naast, terwijl het vol gend moment Kwadijk rakelings over het verlaten heiligdom van de Boer schiet. En zoo blijft een Alkmaarsche voorsprong uit, terwijl K. V. V. opnieuw probeert zoo noo- dig de leiding te hernemen, doch hun aan vallen worden bedwongen en zij krijgen niet veel kans. Opnieuw laten de rood wit te aanvallers goed werk zien en opnieuw zien we Kwadijk rakelirtgs over schieten. Na veel veldwerk krijgt K. V. V. 7 minuten voor rust opnieuw een kans, die zij weet te benutten. Als Houtkooper ten deele mist, kan de rood zwarte rechtsbuiten juist nog het leder voor de doellijn halen, een scherp voorzetjë in den vorm van een boogbal en de linksi^iten is weer op z'n post. Met een onhoudbaren kopbal is de stand 1—2. We- derzijdsche aanvallen volgen, een vrije schop van Indri laat v.d. Hilst juist naast het doel belanden en met de Boys in den aanval breekt de rust zonder wijziging aan. Reeds dadelijk na de thee meenen we de Boys gelijk te zien maken, als Indri een prachtige kans krijgt, doch doelman de Boer werkt het harden schot even prach tig tot corner. De Grand neemt zeer goed, doch de bal wordt weggewerkt. Opnieuw noteeren we een paar zeer gevaarlijke Boys-aanvallen en de gelijkmaker zit-in-de -lucht. Als Indri er weer doorgaat en vrij wel vanaf de doellijn voorzet, kopt v. d. Hilst keurig het leder in het doel, doch... dit doelpunt wordt geannuleerd wegens... buitenspelDe Boys laten zich door de ze scheidsrechterlijke beslissing niet ont moedigen. Meteen breekt de Grand keurig door zwenkt scherp naar binnen, een boog- baUetje voor den uitloopenden doelman, doch Schenke kopt vallende juistover de lat. Ook een vrije trap van Kwadijk blijft onbenut, doch na 18 minuten hebben de Boys succes. Kwadijk wint een duel, een korte pass naar rechts en de naar binnen-zwenkende Indri laat met een ge weldig hard schot van het linkerbeen, den bal in het doel verdwijnen, zoodat de stand opnieuw gelijk is. Uit de volgenden aanval volgt een hard schot van de Grand, dat de keeper juist over de lat stompt. De goed genomen cor ner wordt echter weggewerkt. De geweldige druk op het Zaansche doel doel blijft voortduren en een doelpunt kan dan ook gevoegelijk niet uitblijven. En als het spel opnieuw 27 minuten oud is, weet van der Hilst van een gedeeltelijk missen van een der backs te profiteeren en met 'n laag schot wordt de K. V. V.-doelman ge passeerd en hebben de Boys eindelijk eens de leiding, 32. Dit is het teeken voor de Krommeniërs om het ook nog eens te probeeren en bijna hadden ze geluk. Een schot vliegt van den paal dwars voor doel, doch Pater werkt het leder ten slotte zeer goed weg. Brouwer bewaakt nu keurig de gevaarlijke linksbuiten en geeft hem niet veel kans. Na eenige wederzijdsche aanvallen, zal In dri het weer eens probeeren, doch zijn schöt wordt door de Boer keurig gestopt. De Grand herhaalt eenzelfde spelletje, doch de K. V. V.-doelman is op zijn post. Nog 'n corner van links op het Alkmaarsche doel en een aanval op het Zaansche heiligdom, doch zonder wijziging breekt het einde aan. Een beslissingwedstrijd noodig ge worden. 't Zal niet dikwijls voorkomen, dat een voetbalelftal ongeslagen de geheele competitie doorkomt en aan het einde ervan zich toch geen kampioen mag noemen. Zoo is 't met Alkmaar. Van de 14 wedstrij den werden er elf gewonnen en drie keer moesten de groen-witten met een punten- verdeeling genoegen nemen. Zoodat ze 25 punten verzamelden. En Texel heeft er pre cies evenveel, omdat de eilandbewoners zoo onverstandig waren om hun eenige drie verliespunten aan Alkmaar te geven. Maar dat laatste moet voor Go Ahead nu juist van zeer veel belang zijn, nu ze straks voor den derden keer Texel zal moeten gaan bestrijden. Zij heeft Texel reeds drie van de vier punten afgesnoept en dusmag verwacht worden, dat ze ook den allerbe- langrijksten wedstrijd zal kunnen winnen. Neen, de komende wedstrijd zal niet de allerbelangrijkste zijn. De competitiewed strijd AlkmaarTexel was veel belangrij ker en veel moeilijker voor de jongens van Sougé. Want toen moest 'n achter stand van twee punten ingehaald worden, hetgeen alleen kon door een overwinning! Toen waren dus de omstandigheden zeer in het nadeel van Alk maar; straks zullen de omstandigheden ge heel gelijk zijn. Laat deze wetenschap aan Alkmaar straks het noodige zelfvertrouwen geven! Intusschen is de wedstrijd Alkmaar— B.K.C., welke gisteren op het Sportpark is gespeeld ten aanschouwe van een talrijk publiek, een zeer lastige ontmoe ting geweest voor de Alkmaarders. Z(j moesten niet alleen een vlotte ploeg overwinnen, maar bovendien een portie zenuwen, die verlammend werkte op de spieren. Aan die omstandigheden is het dan ook alleen toe te schrijven, dat een groot ge deelte van den wedstrijd niet al te fraai was, al bleek Alkmaar recht te hebben op de eerste plaats, want ze demonstreerde vrijwel steeds een veldmeerderheid. Het was een ieder echter duidelijk, dat Alkmaar verre van rustig speelde, terwijl B.K.C. niets te winnen of te verliezen hebbende kalm het leer bewerkte. Het tempo der Alkmaarders was iets hoo ger dan dat der gasten, maar dikwijls werd de bal te hard gespeeld en voor doel was men soms veel te bang, om een kans te benutten en op andere tyden te haas tig, zoodat een mogelijke kans reeds vóór tijd verloren ging door een ver en onzuiver schot. Waar beide verdedigingen trapvast waren en zeer bewegelijk, daar bleken de doelpun ten zeer duur. Over de doelverdedigers zou nog wel wat te zeggen zijn. Ze bleken bei den zeer actief, namen steeds deel aan het spel, ook al was de bal ver verwijderd, en hebben verschillende lastige situaties op gelost. Zooiets mogen we wel; het bewijst, dat de doelmannen hun taak begrijpen. Zooals gezegd, de doelpunten bleken duur en reeds hadden wij gedacht, dat de rust met blanco stand zou ingaan, toen een minuut voor de rust Alkmaar haar eersten hoek schop kreeg. De linksbuiten zette bijzonder fraai en afgemeten voor en zijn binnenspe- ler passeerde met een niet minder gaven kopbal den B.K.C.-doelverdediger en gaf Alkmaar de leiding. Met 10 voor Alkmaar werd gedraaid. In de rust werd het Alkmaar-elftal even tjes door den onvermoeiden trainer Mein ders onderhanden genomen, een paar krach tige woorden misten hun uitwerking niet en vol moed begonnen de Sougé-mannen aan de tweede helft. Weer kenmerkte zich het wat zenuwachti ge spel der Alkmaarders, die echter na ruim een kwartier bijna weer succes hadden met een hoekschop. De kopbal werd nu echter door de lat gekeerd. Een kwartier later ge beurde ongeveer hetzelfde, doch nu redde de B.K.C.-doelman nog juist. En meteen volgde een zeer snelle B.K.C.-uitval, beslo ten met een hard schot, dat via de vinger toppen van doelverdediger Duiveman over de lat ging. En toen even later de B.K.C.- verdediging den Alkmaarrechtervleugel even los liet (ze meenden, dat er gefloten was), toen volgde een zuiver strak schot, dat doel trof (2—0). Met nog een klein kwartier te spelen, kwam er eindelijk rust over het Alkmaar elftal, dat merkwaardig genoeg, steeds door ging met aanvallen en zelfs 'n paar keer te ver opdrong. Er volgden nog diverse scho ten, beter gericht dan vóór dezen voor sprong, maar er volgden ook enkele snelle en dus gevaarlijke B.K.C.-aanvallen, die bovendien nog twee keer 'n vrijen trap kre gen te nemen, juist buiten het strafschop gebied. Beide verdedigingen hielden echter ver der stand en zoo kwam met 20 voor Alk maar het einde. Wat nog te zeggen van spel en spelers? Laten wij alleen opmerken, dat geheel Alk maar hard gewerkt heeft, dat mistrappen werden opgevolgd door goede passes. Maar vooral, dat men heil zocht in open spel over de vleugels. En tenslotte, dat de beide vleugelspelers van Alkmaar uitmuntten in het nemen van hoekschoppen. Wij gelooven tenslotte, dat Alkmaar met vertrouwen den beslissingswedstrijd tegen Texel tegemoet kan zien. Nog geen kampioen, maar Ongeslagen de competitie beëindigd en toch geen kampioen! Tenminste, nu nog niet. Maar toch was er reden te over, om na afloop in het clublokaal (café Mole naar, Scharloo) eenige uren gezellig door te brengen. Toon had de zaal in groen witte kleuren gezet, voor muziek gezorgd en de spelers en bestuurderen moesten nu maar voor een gezellige sfeer zorgen. Inderdaad, 'twerd er gezellig, heel ge zellig zelfs en de Go Ahead-familie heeft een mooie gelegenheid gehad, om van dit feestje een generale repetitie te maken voorde kampioenfuif. Wij hebben eenige oogenblikken temid den van Go Ahead vertoefd en van de ge legenheid gebruik gemaakt, om een paar Go Ahead-menschen aan te klampen. En Sougé, ben je tevreden? Sougé glunderde, was in de beste stem ming en vertelde, dat hij zéér tevred.en was. De jongens hebben het geheele sei zoen alles gedaan, wat ze konden doen. Het seizoen is goed geweest. Enwii hebben heel veel aan trainer Meinders te danken. Die heeft meer gedaan, dan rede lijkerwijs verwacht mocht worden. En wat denk je van den beslissings wedstrijd? Ik geef ons elftal een goede kans en dat baseer ik op het spel in het heele sei zoen! En trainer Meinders, dik in zijn nopjes, kwam eventjes bij ons zitten en vertelde: De zomertraining was goed. Alle spelers deden steeds hun best, omdat ze begrepen, dat alleen door serieuze trai ning succes was te behalen. Ik heb de spe lers steeds voor de oogen gehouden, dat ze op mij konden rekenen en toen heb ik geprobeerd, om een elftal samen te stel len, een homogeen elftal. En dat is vrij goed gelukt, al zijn we nog niet heele- maal,, waar we zijn moeten. En verder is het bestuur er in geslaagd, om voor den winter een lokaal te huren, zoodat door de in-door-training de spelers in conditie konden blijven. Maar dan was er één voornaam ding aldus Meinders: er heerscht onder de jon gens ware vriendschap en daardoor kon den de prestaties opgevoerd worden. Wat de competitie betreft, het elftal heeft aan de verwachtingen beantwoord. Een voornaam punt was, dat elke tegen stander voor de volle 100 getaxeerd werd en dat geen enkele ploeg onderschat werd. En dat is zeer gelukkig geweest. Meinders ging in gedachten terug tot 4 jaar geleden, toen hij als trainer bij Go ahead kwam. Toen aldus de trainer was voetbal eigenlijk bijzaak en gezel ligheid nummer één. En vandaag hebben wij een voetbalclub, die hooger op wil. Natuurlijk is er veel geëischt van de jongens. De race TexelAlkmaar was zeer zenuwsloopend, maar werd goed vol gehouden. En daarom zien wij met het volste vertrouwen den beslissingswed strijd tegemoet. En mocht Go ahead win nen, dan komen de promotie-wedstrijden. En ik geef ze, als de vorm blijft, een goe de kans, om ook daarin succes te boeken, want Alkmaar is op 't oogenblik een zeer sterke vierdeklasser. En tenslotte heb ik zeer veel steun ge had van het bestuur, dat steeds achter mij stond en dat niets te veel vond om het doel te bereiken. En wij hebben zeer veel steen gehad van Meinders zoo ging meteen voorzit ter v. d. Horst verder, want alleen door he mis Go ahead met sprongen vooruit gegaan. Hij merkte meteen op, dat de goede verstandhouding tusschen spelers, elftalcommissie, trainer en bestuur het veroverde succes gebracht heeft. Eindelyk nog spraken wij met penning meester Polak, die natuurlijk ook best te vreden was, die ook een goed seizoen had gehad en die op een bijzonderheid wees: de trainer wordt betaald uit een trai ningsfonds, dat de leden met vrijwillige bijdragen al deze jaren hebben samenge bracht. Ieder geeft, wat hij missen kan en zoo vaak hij wat missen kan. En 't is al tijd voldoende geweest! Go ahead vierde feest in hetzelfde zaal tje, waar wij voor het begin van het sei zoen met het bestuur zaten. Toen zeiden Sougé en zijn medebestuursleden, dat alles in het werk gesteld zou worden, om de eerste plaats te bereiken. De eerste plaats is bezet geworden, al is een beslissingswedstrijd noodig geworden. En al zou die komende wedstrijd ook ver loren worden, dan Dan probeeren wij het volgende jaar, om derdeklasser te worden!, riep een der spelers en ging dansen 't Was gisteren een voetbaldag bij uit nemendheid en een succesdag voor de drie Alkmaar-elftallen, welke gisteren in het veld waren. Het tweede speelde den laatsten com petitiewedstrijd van dit seizoen en door eenige gewonden moest de strijd tegen D. T. S. nog al met een eenigszins gewij zigd elftal aangebonden worden. De in vallers pasten zich echter aardig aan. Alkmaar II was direct iets sterker en wist dat voor de rust dan ook door twee goede doelpunten uit te drukken, doch ook D. T. S. II zat niet stil en maakte een goed tegenpunt, zoodat de ruststand met 21 aanbrak. Direct na de rust vergrootte Alkmaar den voorsprong en dat was voor D. T. S. het sein om de zaken nog wat beter aan te pakken en kort na elkaar maakte zij twee doelpunten, waarvoor zy bij een ervan de hulp van een Alkmaarback kregen. Met een gelijken stand kon a lies weer gebeuren vooral ook daar D. T. S. veel sterker ging spelen. Doch de A. verdedi ging hield stand en vooral de doelman heeft er in die periode heel wat ballen uit gehouden. Door eenige uitvallen bracht de A. voorhoede eenige opluchting en bij een van die uitvallen maakte een D.T.S. hands in het strafschopgebied. De toegestane strafschop werd echter naast geschoten. Het einde naderde al, doch de aanvoer der van A. wilde toch niet gaarne met een gelijk spel genoegen nemen en hij was het dan ook die met een goed schot nummer 4 liet noteeren, zoodat met nog een minuut of 5 te spelen de punten bijna binnen wa ren. Dat bleek ook inderdaad het geval, want toen de scheidsrechter voor de laat ste maal floot was de stand 43 voor Alk maar II. Het tweede elftal heeft in de tweede competitiehelft aardige resultaten bereikt, jammer dat de eerste helft maar matig was, echtereen volgend seizoen beter, Alkmaar III moest om tien uur den strijd aanvangen tegen de ongeslagen kampioen van haar afdeeling, n.1. Alcmaria V. Nadat de Alkmaar-aanvoerder met eeni ge vriendelijke woorden Alcmaria had ge complimenteerd met het behaalde kam pioenschap, floot de scheidsrechter begin nen en het bleek alras dat de kampioenen deze party niet cadeau zouden krijgen. Het wordt altijd als een eer beschouwd om een kampioen te verslaan. Alkmaar III deed haar best. Echter zij had een tegenslagje want bij een aanval van Alcmaria raakte geheel onmoedwillig een verdediger van Alkmaar even binnen het strafschopgebied den bal met de hand aan. De toegestane strafschop werd onberispelijk genomen, iedere doelverdediger had dit schot er door gelaten. Dit lijkt ons de zuivere ma nier van strafschop nemen: de schutter keek naar den linkerhoek doch de bal ging scherp vlag langs den paal in den anderen hoek. Alcmaria had dus de leiding, maar dit ontmoedigde Alkmaar geenszins; in tegendeel het beste spel was aan Alkmaar- zyde en speciaal de rechtsbuiten was zeer actief. Hij zette geregeld prachtig voor en uit een van zijn voorzetten kopte de links binnen buiten het bereik van den doelman tegen de paal, doch dc bal kon weggewerkt worden. Het was echter uitstel want een paar minuten later kreeg de rechtsbuiten den bal weer té pakken. Hij bracht even op, zette prachtig voor, de spil die mee opge- loopen was ving op, bedacht zich niet en doelpuntte een hard schot onhoudbaar. Kort hierna was het rust, zoodat met een 11 stand de rust aanbrak. Na de rust wa3 Alcmaria eerst wel even sterker doch de strijd ging later vrij gelijk op en zoo begon het einde al te naderen. Ongeveer 12 minuten voor het einde maakte Alcmaria met een goed doelpunt er 2i van en het leek er op dat dit doelpunt beslissend zou zijn. Maar in den nog res- teerenden tijd maakte de Alkmaar-rnid- voor twee goede doelpunten waarvan voor al de gelijkmaker een juweel was. Alkmaar III natuurlijk in haar nopjes dat zij de kampioenen verslagen hadden want de eindstand was 23! Wat voor 't tweede elftal vermeld werd geldt ook voor het derde: ook zij hadden een prima 2de helft en de derde plaats z°' hun nu zeker niet meer ontgaan. Het eerste elftal had bezoek van K. V. V. en bracht het tot een nuttige 32 overwin ning, waarvan elders een verslag. De tweede elftallers moesten naar K. F. C. IV en zouden het tegen de stug verde digende Koogers niet gemakkeiyk krijgen. En zoo werd het dan ook! Vele goede aan vallen leverden niet datgene op, wat be geerd en somstijds ook wel verdiend was enhet kon zelfs een kwartier na rust de stand was nog steeds dubbel blank, nog gebeuren dat de Koogers de leiding wisten te nemen, toen de overigens goed spelende Weel ten deele miste en dit foutje met een tegendoelpunt werd gestraft. Dat was olie op het Boys-vuur, want plotseling bemerkten we een algeheel krachtig offen sief en een Alkmaarsch doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Na ruim kwartier van harden stryd luk te het. Opnieuw een algemeene Alkmaar sche aanval, waarbij de bal tenslotte bij Nol terecht kwam, die keurig voor het Kooger-doel kon brengen, waarna Muile man de partyen op gelijke voet wist te brengen, 1—L Nog fel is er voor het win nende doelpunt gestreden, doch de Boys defensie gaf nu geen kamp, terwijl ook hun aanval niet veel gelegenheid meer kreeg. Nog twee minutenNol kon goed doorbreken en naar binnen zwenken. Zou het nog lukken? Een geweldig hard schot volgt, doch de Kooger-doelman is op zyn post, zoodat het einde zonder wijziging komt en de reserves een kostbaar punt moesten laten. Het derde team had bezoek van Zaansche Boys I en bracht het tot de volle winst. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, want wel namen de rood witten door toe-doen van Koster die eindelijk weer eens van de party kon zyn en hier de midvoorplaats bezette, de leiding, doch de Zaandam mers brachten de partijen weer op gelijke voet. Toch kon de rust met een Alkmaar sche voorsprong ingaan, daar Metselaar uit een corner van Jansen von Jorksveld met een goeden kopbal den stand op 21 bracht. Ook deze voorsprong kwam dade lijk na rust nog even in het gedrang, doch de Boys hielden mede door het zeer goede werk van den spil Ott stand, en geleidelijk kon het spel worden verplaatst Het was het goede steunen van den spil ook de invaller-linksbuiten deed zeer goed werk dat eerst Koster en later Hartland (met den kopbal over den kee per) den eindstand op 41 gebracht kon worden. Het vijfde elftal mocht Akersloot II in eigen huis bekampen en besloot zyn compe titie met een flinke overwinning, zoodat ook hier de volle winst binnen kwam. Met een „knal-uitslag" (09) keerden de kaas- menschen huiswaarts. NEDERLAND—BELGIE. Het Nederlandsch elftal vastgesteld. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 29 Maart te Amsterdam in het Olympisch Stadion tegen België zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: E. G. Mul (H.B.S.) Achter: B. J. Caldenhoven (D.W.S.) en B. M. Weber (A.G.O.V.V.) Midden: B. J. Pauwe (Feijenoord), W. G. Anderiesen (Ajax) en G. H. van Heel (Feijenoord), aanvoerder. Voor: F. Wels (Unitas), D. Drok (R.F.C.), E. H. Bakhuys (H.B.S.), J. C. Smit (Haarlem) en J. C. v. Nellen (D.H.C.) Als reserves zijn aangewezen H. J. A. Ferwerda (Blauw Wit), J. F. J. A. van Run (P.S.V.), H. A. Pienter (Be Quick), G. H. Ph. Breitner (Hermes D.V.S.), P. den Hoed (M.V.V.) en H. L. W. Vrauw- deunt (Feyenoord). EEN ROEMLOOS EINDE Urugeesche voetballers verlaten Europa weer. Gisteren zijn de Urugeesche voetballers, die in Parijs hun eertsen wedstrijd speelden en to eneen zeer slechte sportieve beurt maakten (men zie de Alkm. Crt. van Za terdag), huistoe gegaan. Een roemloos einde van een toer HALLE VERLAAT HET ZIEKENHUIS. Naar wy vernemen, heeft de Go-Ahead doelman Leo Halle vandaag het Ziekenhuis verlaten, zoodat wij vertrouwen, dat onze sympathieke doelverdediger binnen enkele weken volkomen hersteld zal zyn. Korfbal. OM DE ZILVEREN NIEUWS VAN DEN DAG-BAL. K. V. K. V. IKattenburg II 25. Zooals we Zaterdag reeds voorspelden, is het K. V. Zondag niet mogen gelukken eeh overwinning te behalen op de 2e klas- ser Kattenburg II (Amsterdam). We geven echter direct toe, dat, vooral voor de rust de krachtsverhouding in het veld vry gelyk was. In het begin was K. V. zelfs sterker, en gelukte het dan ook door mej. Dane, die handig van een vrije kans gebruik maakte een 10 voorsprong te verkrijgen. Toen Kattenburg de stand ech ter gelijk had weten te maken werden de bordjes verhangen. Was K. V. voor de vak wisseling, wat middenvak-spel betreft veel sterker dan de Amsterdammers, na de vak wisseling was het precies andersom en liet K. V. zich af en toe ergerlijk insluiten. Toch duurde het, dank zij de taaie ver dediging van Offenberg cs. nog vrij lang voor Kattenburg de stand op 21 bracht, waarmede tevens de rust inging. Na de

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7