Treinontsporing bij Barendrecht. Uw Zenuwen DE GEBROEDERS „GOCHEM Japansch-Pussische grensincidenten. Binnenland Geen persoonlijke ongelukkengeringe schade Treinverkeer versperd. Van de guerrilla zullen de Italianen in ieder geval veel last hebben, want eenige weken geleden heeft Nassiboe ook eenige afdeelingen van zijn leger in de richting van Koerati gestuurd. Deze troepen zullen ongetwijfeld aanvallen doen op den rech tervleugel van de Italianen. Verder zijn de Italianen in het Noord westen van Abessinië opgerukt. Deze week maakte het legerbericht reeds melding van den bouw van een brug over de Takazze en thans blijken de Italiaansche troepen Kafta in Wolkait, ongeveer 160 kilometer Noordelijk van het Tanameer, bezet te hebben. Hun actie in de richting van God jam gaat dus voort en het zal interessant zijn de bewegingen van ras Ayele in het Noordwesten van Abessinië thans te vol gen. De positie van de Italiaansche troepen aan het Noordelijk front, Stefani seint uit Asmara: Naar aanleiding van de berichten van het D.N.B. over gevechten bij Makallé en Adoea, wenscht men hier te preciseeren dat de Italiaansche troepen zich op den 18en Maart, op welken datum deze ge vechten zouden hebben plaats gevonden, op 80 kilometer ten Zuiden van Makallé bevonden, verder in de richting van Fe- naroa, op 44 kilometer ten Zuiden van de Gheva en 108 kilometer Zuidwestelijk van Aksoem. Het bombardement van de Brit- sche ambulance. Op een vraag in het Engelsche Lager huis heeft Eden gisteren verklaard, dat hij in afwachting van de rapporten van dr. Melley over het bombardement van de Britsche ambulance in Abessinië, de Itali aansche regeering had medegedeeld, dat de Britsche regeering de Italiaansche nota, die inmiddels bij de regeering te Londen was ontvangen, in geen enkel opzicht be vredigend kon noemen. Troepenverschepingen. Het mailschip Principessa Giovanna is gisteren naar Oost-Afrika vertrokken met het bataillon St. Marcus aan boord. De prinses van Piemont naar Oost-Afrika. De prinses van Piemont vertrekt vandaag met het hospitaalschip „Cesarea" naar Oost- Afrika. De koningin zal vandaag te Napels aankomen en de prinses uitgeleide doen. Gewapende Japanners over de Russische grens gekomen. Volgens uit Chabarowsk ontvangen berichten is een uit zeven personen be staande gewapende afdeeling Japanners, komende uit Mandsjoerije, in 't Koents- joen-gebied over de Sovjet-Russisch Mandsjoerijsche grens getrokken. De Japanners hebben, toen -zij zich op ongeveer 250 meter over de grens (op Sovjet-Russisch gebied) bevonden, vuur gegeven op Sovjet grensbewakers die zij op ongeveer 300 M. van de grens op merkten. De grensbewakers beantwoord den het vuur. De Japanners werden ge dwongen terug te keeren. Aan beide zijden zijn dooden en gewonden te be treuren. De Japanners hebben twee doo den achtergelaten. Direct na ontvangst van de berichten over deze incidenten te Moskou werd den Sovjet ambassadeur te Tokio, Joerenef, opgedragen bij de Japansche regeering te protesteeren, een nauwkeurig onderzoek naar de inciden ten te eischen, zoomede een bestraffing der schuldigen, waarbij de Sovjet regeering zich het recht voorbehoudt later nog eischen te stellen met betrekking tot schadeloosstelling. Nóg een grensincident. Uit Chabarowsk wordt gemeld, dat zich nóg een incident aan de Sovjet Russisch Mandsjoerijsche grens heeft voorgedaan. Een Japansche afdeeling van 50 a 60 man sterk trok over de grens en begon van 250 M. op Russisch gebied uit machinegeweren vuur te geven aan Sovjet Russische grensbewakers. De Japanners werden door het energieke optreden der grensbewakers gedwongen over de Mandsjoerijsche grens terug te trek ken. Aan beide zijden zijn dooden en ge wonden. Officiëel Japansch communiqué! Sovjet soldaten zouden op Japanners hebben gevuurd. Een officieel communiqué van het Japan sche ministerie van oorlog meldt, dat gister morgen Sovjet-Russische soldaten op 20 K.M. ten zuid-oosten van Hoensjoeng het vuur hebben geopend op 9 Japansche offi cieren en soldaten. De Japanners beant woordden het vuur en trokken zich over een afstand van een kilometer terug. De Russen gingen evenwel door met vuren, Znr^rS,Cheidene Japanners werden rÜ k l 8 .man kwamon daarop de Japansche patrouille versterken In den namiddag gingen de Russen op nieuw tot een aanval over, waardoor de Ja panners uit zelfverdediging zich genoodzaakt zagen te vuren. Het D.N.B. meldt nog dat de door de Rus sen overvallen patrouille bestond uit Japan sche en Mandsjoerijsche officieren en sol daten, die terreinmetingen verrichten. Uit de ligging van de stad Hoensjoeng blijkt, dat het incident heeft plaats gehad op de zuidelijke helft van de oostgrens, waarvan de definitieve vaststelling herhaal delijk door Japan is verlangd. TWINTIG DOODEN IN MEXICO. Wagon met dynamiet de lucht in gevlogen. Op het station Tultenango in het mijn- district van den staat Mexico is een wagon met dynamiet in de lucht gevlogen. Daar bij werden 20 personen gedood en 60 ge wond. Het station is grootendeels verwoest, 's Nachts stond de trein, waarvan de wagen deel uitmaakte nog in brand. SPION GEARRESTEERD. De politie te Ankara (Turkije) heeft een vreemdeling gearresteerd, die zich uitgaf voor Littausch arts. De man wordt beschul digd van spionnage ten gunste van een bui- tenlandsche mogendheid. Na zijn opsluiting weigerde hij eenig voedsel tot zich te nemen, zoodat de autoriteiten gedwongen waren hem op kunstmatige wijze te voeden. NA DE ONLUSTEN TE KRAKAU. De slachtoffers ter aarde besteld. De begrafenis van de acht slachtoffers van de onlusten van Maandag j.1. te Krakau, heeft zonder incidenten in tegenwoordigheid van alle werkliedenorganisaties plaats ge had. Te Warschau heeft het personeel van de tram en van vele fabrieken een sympathie staking van een half uur gehouden. De bladen publiceeren de lijst van de slachtoffers. Gistermorgen zyn nog twee ge wonden overleden waardoor het aantal slachtoffers is gestegen tot tien. Vijftien ar beiders zijn ernstig gewond en negen lichter, zij worden nog in de ziekenhuizen ver pleegd. Volgens de verklaring van den minister van binnenlandsche zaken, wien in de Sejm een vraag dienaangaande werd gesteld, wer den elf politiemannen gewond. De minister-president verklaarde in de commissie van de Sejm, dat hij geen ver band kon vaststellen tusschen de door de regeering gevraagde volmachten en de inci denten van Krakau. Voor het reces van het parlement worden normaal en volgens ge woonte volmachten aan de regeering ver leend. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. Weer staan straten blank. Tengevolge van nieuwen zwaren regen val is het water in de Monongehela en in andere rivieren weer gestegen. In Pensylva- nië en in West-Verginia zijn weer uitge strekte gebieden overstroomd. De aange richte schade is groot, de herstelarbeid wordt ernstig belemmerd. Te Pittsburg staan sommige straten weer blank. Het totaal aantal dooden in de ge teisterde gebieden is tot meer dan 200 geste gen. OP HET WITTE DOEK TERUGGEZIEN. Een emigrantenfamilie heeft tot haar groote verrassing tijdens de voorstelling van de te Hollywood vervaardigde film Anna Karenine een tijdens den wereldoorlog ver dwenen bloedverwant herkend, die als figu rant in deze film optreedt. De man was offi cier in het Tsaristische leger ep de familie waande hem reeds jaren dood. De lieden hebben zich thans in verbinding gesteld met de directie der Amerikaansche filmmaatschappij. De electrische personentrein die te 19.32 uur uit Dordrecht naar Rotterdam vertrekt, is gisteravond by Baren drecht door onbekende oorzaak ont spoord. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De spoorweg, ter plaatse uit een dubbel spoor bestaande, is ver sperd, zoodat het treinverkeer stagnatie ondervindt. De reizigers zyn gedwon gen vóór de versperde plaats uit te stij gen en in andere treinen, die aan de andere zijde gereed staan, hun reis te vervolgen. In verband met deze stagnatie is de Parijsche trein, die te 20.34 van het Centraal Station uit Amsterdam ver trekt, over Utrecht geleid. Het geheele treinverkeer tusschen het Noorden van Nederland, Noord-Brabant, België en Frankrijk blijft gestoord. De trei nen moeten n.1. uit Amsterdam over Utrecht rijden en de treinen uit Den Haag en Rot terdam gaan over de Ceintuurbaan bij Rot terdam en dan via de Betuwe naar het Zui den. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het te vroeg overspringen van een wissel. Het voorste rijtuig van den trein, dat uit zes wagens bestond, reed op het rechter spoor. De rails zyn over een afstand van 300 tot 400 meter op beide banen geheel verbogen. Eenige wagons zijn by de ontsporing schuin over beide banen komen te staan. Het on geluk geschiedde om twaalf minuten voor acht, in Barendrecht had de trein gestopt en had nog slechts weinig vaart, waardoor ernstiger gevolgen uitbleven. In den trein ontstond een begin van consternatie, doch het treinpersoneel wist de opwinding onder de passagiers spoedig te bedaren. Later heeft men de ongeveer 100 passagiers van den gederailleerden trein in het voorste rijtuig gebracht, dat nog goed in de rails stond, welke rijtuig naar Rotterdam is ge reden. Het opruimingswerk. Het opruimingswerk zal geruimen tijd in beslag nemen. Men is er nog gisteravond mede begonnen, doch het is de vraag of men heden met het herstellen van de lijn gereed zal zijn. Op de baan tusschen Rot terdam en Dordrecht wordt de verbinding onderhouden door de passagiers voorbij de versperring te laten loopen en te laten overstappen in de aan de andere zijde ge reedstaande treinen. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van het te vroeg overspringen van den wissel. Gebleken is, dat het treinmate- riaal, de metalen wagons van den electri- schen trein, zich uitstekend heeft gehouden. Wel hebben de onderstellen schade gekre gen en zijn deze ontzet, maar van alle ge derailleerde wagons is de passagiersruimte geheel intact gebleven, hoewel toch eenige wagons dwars over de rails zijn gesleept en daarbij zware schokken hebben gekregen. Het opruimingswerk wordt verricht on der leiding van twee ingenieurs met een ploeg, welke met een hulptrein uit Rotter dam naar Barendrecht is gereden. komen tot meeren rust, kal en worden DUIZENDEN GLOEILAMPEN IN BESLAG GENOMEN. Smokkelbedrijf bloeit ook in Roosendaal. Dat het smokkelbedrijf ook in Roosen daal en omgeving nog geducht beoefend wordt, blijkt wel uit het feit, dat in den tijd van de laatste" twee dagen wederom groote partijen smokkelwaar gloeilampen, sui ker, wapenen en margarine werden in beslag genomen. Nog maar enkele dagen geleden werden bij den landbouwer B. aan het Hulsdonksche- wegje uit België gesmokkelde revolvers met patronen, welke in een hooimijt waren ver stopt, in beslag genomen, alsmede 500 boek jes sigaretten-papier, terwijl nu weer in een pand aan den Nispenschenweg door de rijksambtenaren een party van 5400 gloei lampen werd aangetroffen, welke werd aan geslagen. Deze ontdekking was het resultaat van een onderzoek naar aanleiding van den ver koop van dergelijke lampen in verschillen de plaatsen boven den Moerdijk, welke uit Roosendaal bleken verzonden te zijn. Verder werd Dinsdag in de omgeving van den Nispenschenweg een groote partij ge smokkelde gloeilampen, tijdens het vervoer door een weide, door de ambtenaren in be slag genomen. Ook hier bleek de partij eenige duizenden stuks lampen te vertegen woordigen. Behalve vorengenoemde inbeslagnemin gen en de beslaglegging op tal van kleinere hoeveelheden smokkelwaar, zooals deze schier dagelijks plaats vinden, waarbij het vooral het vervoer van suiker en margari ne betreft, wisten de kommiezen in samen werking met de marechaussees gisteren nog weer by zekeren J. R., wonende in de Ak kerstraat te Roosendaal, een partij van 400 margarine °P te sporen, wel ke in beslag werd genomen. WREED VERSTOORDE RUST IN SCHIPLUIDEN. Van studenten en bandieten. De Delftsche studenten hebben dezer da gen den dies natalis van het corps gevierd met een optocht van versierde sleeperskar ren die, in Delft begonnen, in het vredige overwegend katholieke dorpje Schipluiden een einde nam, aldus het Hbld. De inval der vroolijke studenten heeft daar schrik, verontwaardiging en ontstelte nis veroorzaakt. Een der deelnemers aan den optocht was als kloosterling verkleed en had een rozenkrans om, wat de ergernis van verschillende dorpelingen opwekte. Na dat de optocht ontbonden was, brachten de studenten een bezoek aan verschillende scholen, waarvan de leerlingen, naar later werd verklaard, in de meening verkeerden dat er een bandietenoverval werd gepleegd. Na zich in de vensterbanken te hebben geposteerd en donderbussen in de W.C.'s te hebben geworpen, drongen de studenten vervolgens de klassen binnen en schreven op de borden, dat de kinderen vrijaf had den. Zij rukten een onderwijzeres een boek uit de hand en dreven de uitbundigheid zoo ver, dat verschillende kinderen huilend naar huis liepen. Ten slotte trokken de stu denten weer naar de Prinsenstad af. EEN WET TOT BESCHERMING DER DIEREN. Tegenwoordige regeling wordt zeer onvoldoende geacht. Op initiatief van de Nederlandsche Ver- eeniging tot bescherming van dieren werd Zaterdag 1.1. in Pulchri Studio te 's-Graven- hage een bijeenkomst gehouden, waartoe alle vereenigingen, bonden en stichtingen op het gebied van dierenbescherming in Ne derland waren uitgenoodigd. Vrijwel geheel dierenbeschermend Nederland was op deze zeer belangrijke vergadering vertegenwoor digd. De bedoeling was, tot overeenstem ming te komen over een gezamenlijk by de Regeering in te dienen verzoek tot het ver krijgen van een speciale wet, waarin de be scherming van dieren wordt geregeld. Zooals men weet is Noorwegen onlangs daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten. de wereld voorgegaan met een wet, waar door het dier in zeer vele gevallen werke lijke bescherming gegarandeerd wordt iets wat van de in andere landen bestaande wetsbepalingen niet gezegd kan worden. In verband met de groeiende en reeds zeer algemeene sympathie, onder alle lagen van ons volk, voor de bescherming der dieren en ook omdat de van kracht zijnde wets artikelen op dit gebied in hooge mate on toereikend zijn gebleken, mag het begrijpe lijk worden geacht, dat thans door de ver zamelde ter zake kundigen een nieuwe en zoo volledig mogelijke afzonderlijke dieren beschermingswet onontbeerlijk wordt ge acht. Van al de ter vergadering aanwezigen was er niet één, die niet de dringende nood zaak van een betere regeling der dieren- wetgeving inzag. Men kan vaststellen, dat de geheele ge organiseerde dierenbescherming in ons land zich in dien geest heeft uitgesproken, daar vertegenwoordigers aanwezig waren van: Anti Trekhonden-Bond, Bond van Politie ambtenaren in Nederland tot bescherming vieren, Bond voor daadwerkelijke dieren bescherming te Amsterdam, Bond voor Daadwerkelijke dierenbescherming te Den Haag, „Dierenvrienden". Eerste Ned. Bond voor dierenbescherming, Covavo, Jack Lon- don Verbond, Jeugdbond tot bescherming van dieren te Scheveningen, Nationale Die- renzorg, Ned. Kinderbond, Ned. Vegeta- riersbond, Sophia-vereeniging tot bescher ming van dieren, Stichting Amivedi, Stich ting Anti Vivisectebond, Stichting Weten schappelijk Bureau voor dierenbescher ming, Stichting tot wetttelyke regeling van dierenrecht, Theosophische orde van dienst: afd. dierenbescherming, Vereeniging voor wettelijke dierenbescherming (politieke actie) Werkgroep „Dierenbelangen" te Am sterdam. De besprekingen gingen dan ook over ondergeschikte punten, zooals de wijze van samenwerking en de begrenzing uit prin- cipieele zoowel als uit practische overwe gingen van de voor te stellen wettelijke regeling. Het werd ter vergadering goedgevonden, dat de Commissie B. (voor wetten, veror deningen, statuten enz.) van de Nederland sche Vereeniging tot bescherming van die ren, eventueel aangevuld met nog enkele deskundigen, zich zal belasten met de uit werking van de gegevens, welke zij tot haar beschikking heeft en zal krijgen. De ver tegenwoordigende vereenigingen zullen hun betreffende voorstellen bij de commissie inzenden, die deze dan in een doelmatigen vorm tot een geheel zal verwerken. Op deze wijze hoopt men te komen tot een ontwerp van een dierenbeschermings wet, zooals die door de deskundigen als een dringende eisch van onzen tijd wordt ge voeld. EEN WONDERKIND. De 12-jarige Boris Korenblum, die on danks zijn jeugdigen leeftijd reeds een graad heeft behaald aan de universiteit van Kief, zal deelnemen aan de Pan-Oekraini- sche conferentie van jeugdige geleerden, waar hij rapport zal uitbrengen over de theorie der getallen. Vierhonderd jonge geleerden zullen aan dit congres deelnemen. BENZINE-DIEFSTALLEN. In de omgeving van Hoogeveen. In den laatsten tijd werden op verschil lende plaatsen te Noordscheschut en omge ving alsmede andere plaatsen in Drente groote hoeveelheden benzine vermist uit de zich daar bevindende installaties. Door de nauwe samenwerking van den Brigade Commandant, den heer G. Valen- tin, Rijksveldwachter H. Bakker van Noordscheschut en gemeenteveldwachter Fr. Bakker is het hen na langdurig onder zoek mogen gelukken de vermoedelijke da ders op te sporen en tot bekentenis te brengen. Dit drietal, dat er met een oud Fordje op uittrok, de Gr., Kr. en D., allen van Nieu- weroord, zal aanstaanden Donderdag naar Assen worden overgebracht. DE MOTORDIENST. De tweede ploeg van de lichting 1935 gaat niet met groot verlof. De Msb. meldt, dat de dienstplichtigen van de lichting 1935, tweede ploeg, van den motordienst te Haarlem, op 4 April niet met groot verlof zullen vertrekken. (Bij informatie te bevoegder plaatse werd ons dit bericht bevestigd. Red.) HET ONDER DE WAPENEN HOEükm* VAN DIENSTPLICHTIGEN Niet van toepassing V00r lene en cavalerie; deze gaan 2»m*®" gewoon met groot verlof. aart De minister van staat, minister van sie a.i. heeft een circulaire aan de u n" meesters doen toekomen betreffen* ge* groot verlof aan dienstplichtigen nL het ter deelt daarin mede, dat de ma'atrL1?^8" het langer in werkelyken dienst u Van bedoeld in art. 1 van het Kon besln°tUden' 11 Maart j.1. niet zal worden toeÏÏn LVatl dienstplichtigen van de artillerie °P valerie, voor wie de eerste 0Pw ca" Maart eindigt. Deze dienstplichtigen 28 derhalve op laatstgenoemden datum feT11 genot van groot verlof worden gesteid het zoover zy niet om een andere biiZ*°°r reden in werkelyken dienst moeten S*6 De bepalingen inzake vrijwiie"' indiensttreding en vervanging In een legerorder betreffende vrijwiin verblyf in werkelyken dienst machti* minister van defensie den commandant u wiens corps dienstplichtigen langer in J kelyken dienst worden gehouden krarM*" 't Kon. besluit van 11 Maart 1936 om groot verlofgangers van hun corps te gunnen vrijwillig in werkelyken dien* komen voor den tijd, dien de verknJ? werkelijke dienst nog zal duren, voor ver zy anderen, voor wie de werkeliT dienst is verlengd en die spoedig met irmlt verlof zouden willen vertrekken, wT vervangen. en De corpscommandant verleent de vergun ning slechts aan dienstplichtigen, die zich in verband met gedrag en wyze van dienst vervulling een dergelijke vergunning waar" dig hebben gemaakt. Aan de dienstplichti" gen, die krachtens deze regeling vergun" ning krijgen tot vrijwillig verblijf in wer kelyken dienst, wordt niet toegestaan dezen dienst tusschentyds af te breken. Dit moet met nadruk onder hun aandacht worden gebracht. Zyn er dienstplichtigen langer in werke lyken dienst gehouden, voor wie het naar het oordeel van den corpscommadant van groot belang zou zyn om spoedig met groot verlof te kunnen vertrekken en is op l April voor hen nog geen gelegenheid ont staan om te worden vervangen, dan zendt de corpscommandant een opgaaf van hen aan den minister van defensie, in welke opgaaf bij eiken naam afzonderlijk in het kort wordt vermeld, om welke reden ver trek met groot verlof voor den dienstplich tigen van groot belang zou zijn. Overwogen zal dan worden om dergelijke dienstplichti gen te doen vervangen door grootverlof gangers van andere corpsen, voor wie geen plaats by hun eigen corps beschikbaar is. MINISTER SLINGENBERG TE OMMEN. Bezoek aan werkverschaffingsobject. De minister van sociale zaken, mr. Slingen- berg, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Werkverschaffingsobject, dat in verband met den bouw van een nieuwe Vechtbrug te Ommen wordt uitgevoerd. 0.m. wordt de weg ter plaatse verlegd, waardoor een groote verkeersverbetering wordt verkregen tusschen het Noorden en het Zuiden van ons land. De minister was vergezeld van den heer Meijer de Vries, hoofdinspecteur van de afdeeling werkverschaffing van het departe ment van sociale zaken en ir. Westhoff, rijksinspecteur voor de werkverschaffing te Zwolle. Het gezelschap werd rondgeleid door den burgemeester van Ommen, den heer C. E. W. Nering Bögel en den gemeente-opzichter den heer P. Bosma. De minister toonde groote ingenomenheid met de werken, welke hier worden uitge voerd. Te ruim drie uur is het gezelschap vertrokken. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. Dinsdag kreeg de 24-jarige L. Duijzer te Anna Paulowna, toen hij de paarden voor den ploeg spande, van een der dieren een trap tegen het hoofd. Hij werd in bewuste- loozen toestand naar het hospitaal te den Helder vervoerd, waar hij, zonder tot he bewustzyn te zijn teruggekeerd, gistermi dag is overleden. NEDERLAND EN DE BELGISCHE DEFENSIE. In de debatten over de begrooting van buitenlandsche zaken in de Belgische Kam zeide minister Carton Wiart: „In de allianties, welke wij gaan zoe tot organisatie van onze defensie, mogen Nederland niet verwaarloozen. Heeft nie koning van Nederland in 1848 den S schen gezant gezegd: „Gij zijt myn m waarop ik mijn verdediging steun en zyn Uw contrefort". Men moet in Nederland nog dergely voelens tot uiting brengen". Toevallig was er nr» daar de ballon eerst teven HL°°genblik geen toezicht, van het kemisfeest zou opstneen^^V61" opluisterinê gondel toe, om dat buitengewone«Z. P6n naar den te tachtigen. ,,'kZou er bes, m''w7l?eV"£"S 196. „Kunnen we best doen", vond Pat, „er is hie^.p°^ niemand die ons ziet." En het brutale tweetal s ap den gondel. Ze overlegden, dat het toch een sens moest zijn, om mpt zoo'n ding de lucht in te g vonden, dat zij de gelegenheid maar moesten men.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10