Het Pafijschë volk was ongerust. o Bond van Ziekenkassen in N.-Holland. J\xtduxptaqtamma Mooi weer na den storm. - Mi-carême herleeft. Wij huldigen onzen gezant. t Stad en Omgeving Jaarvergadering te Alkmaar. JluMicaties Glimlachje Parijs, 21 Maart, We hebben hier een paar bewogen weken achter den rug! Welk een ver ademing dat vandaag, juist op den dag dat de lente begint, ook de politieke hemel een beetje is opgeklaard We zijn er nog wel niet, er zullen nog moei lijke dagen komen, maar alles ziet er nu toch heel wat beter uit dan een paar weken geleden. De ongerustheid, die zich na de Duitsche machtsdaad van het Fransche volk had meester gemaakt, betrof vooral de houding van Engeland. Men vroeg zich af in hoeverre de toezegging van steun, in het verdrag van Locarno gegeven, bestand zou blijken tegen den algemeenen afkeer van een con flict op dit oogenblik die in Engeland be staat, en die voor een groot deel hét gevolg is van den onvoldoenden staat waarin de Engelsche militaire organisatie verkeert. Men vreesde voor een herhaling van de ge beurtenissen in 1914, toen naar veler mee ning de oorlog nog vermeden had kunnen worden indien Engeland zich eerder en krachtiger had uitgesproken. Zou ditmaal de regeering te Londen genoeg invloed heb ben haar openbare meening om zich met beslistheid aan de zijde van Frankrijk te scharen? De uiteenzetting, gisteren door den heer Flandin in de Kamers gegeven, en de docu menten die dsnzeifden avond gepubliceerd zijn, hebben aa die ongerustheid een eind gemaakt. Daaruit' blijkt, dat Engeland zijn verplichtingen ten volle gestand doet. De fceteekenis van het overleg dat tusschen de generale staven gepleegd zal worden, om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, kan naar men hier meent niet licht worden overschat; Was niet de minister-president Sarraut zoo overhaast te werk gegaan door in zijn radiorede te verzekeren, dat Frank rijk niet van onderhandelen met Duitsch- land wilde weten zoolang de troepen niet uit de Rijnzone teruggetrokken zouden zijn, dan zou men ten volle van dit succes kun nen genieten, zonder dat-het den wrangen bijsmaak had, dat men de wederbezettmj» dan nu toch heeft moeten aanvaarden. Maar in elk geval, het fait accompli is door de Locarno-mogendheden en door den Volken- oohdsraad niet als zoodanig geacepteerd, en over den toestand zal vei dor internationaal beraadslaagd worden. Al zullen zich daarbij nog moeilijkheden genoeg voordoen, Frank rijk staat daarbij niet alleen, en het bond genootschap met Engeland is eerder hechter dati losser geworden. Dat resultaat is eéri groote geruststelling voor; de toekomst. _Nu het bereikt is, i? men., geneigd: .zich: indulgent te toonen,-tegenover degenen, die uitbinnenlandsche partijoverwegingen de actie van de regeering alleen omdat het er. een „van links" is, belemmerd hebben, hoe-, wel haar houding volkomen beantwoordde aan den eisch van flinkheid die van rechts altijd is gesteld. Maar gezegd moet worden,- dat sommige rechtsche- patriotten, die zich niet ontzien hebben zich met verwante ele* menten in Engeland in verbinding te stel- j len om hen aan te sporen tegen Flandin in te'gaan, zich al heel onbehoorlijk en on vaderlandslievend hebben gedragen. Van morgen is bekend geworden, dat het recht sche Kamerlid Du Pouget de Nadaillac een brief geschreven heeft aan een geestverwant in het Lagerhuis, waarin hij uiteenzette dat de beste dienst, dien de Engelsche. conserr vatieven hun Fransche collega's konden be wijzen, was, de voorstellen van Flandin en Paul-Boncour te doen mislukken. In een postscriptum voegde de moedige man er het verzoek bij, zijn brief toch vooral ge heim te houden, aangezien publicatie ervan hem ernstig zou kunnen hinderen bij zijn aanstaande verkiezingscampagne! Laten wü hopen dat zijn kiezers hem dit in hooge mate onbehoorlijke optreden, rechtstreeks vet-raad tegenover zijn land, naar behooren zullen inpeperen! Mi-carême. In afwachting van de komende onder handelingen heeft ipen hier nu tijd zich eens met wat vroolijker onderwerpen te gaan bezighouden. De Kamers zijn naar huis, en dat geeft een oogenblik speling in de politiek, tot over dhkele dagen de vèf-' kiezingscampagne beginnen zal. Jammer dat de mi-carême niet een paar dagen later is gevallen, want verleden Donderdag zaten we nog midden in den angst en de onge- rustheid, en dat heeft aan de feestvreugde nogal afbreuk gedaan. Toch is het een aar dig verschijnsel, dat men begonnen is met een poging, dit zoo karakteristieke Pary- sche feest weer te doen herleven. ripnfoger «aS de "«-catême, die het mid- hier SSSr Van de" ernsti«en vastentijd, rllrfio l Cen groote gebeurtenis. Maan denlang waren studenten en de leerlingen van de scholen voor schoone kunsten bezig aan de voorbereiding van den grooten op tocht. Die bevatte volgens gebruik alle mo- gelyke koddige groepen, met zinspelingen op de dingen van den dag, maar vooral de schoonheids-kortinginnetjes, met de Reine des Reines, de schoonste van alle, als onbe twist hoofdpersoon. Zij werd kus-handjës- werpend op haar troon voorby gereden, en heel Parijs praatte over haar..In dien tyd waren de schoonheidswedstrijden nog niet zoó aan de orde van den dag als tegenwoor.r dig, nu de aardigheid er wat af is, en nu we, overmatig onthaald, op girls en filmster ren, wat geblaseerd raken op het punt .van vrouwelijk schoon. Verder was het een groote dag voor alle mogelijke leveranciers van de Hallen, slagers, groenteboeren, vischhandelaars en zoo meer, voor wie hét feest in het bijzonder'bestemd was, en die zich in open rijtuigen mét de vier ervoor en op hun Paa&chbest uitgedost in den stoet lieten meekarren. Ditmaal ontbraken die vroeger zóó' karakteristieke trekken, en had men er, zich aansluitend aan een gewoonte, die haar oorsprong al in de middeleeuwen vindt, een optocht van den vetten os van gemaakt. Dat gaf aanleiding tot allerlei malligheid, een vertooning van koks die gezegden os naar de regelen van de kunst zouden gaan toebe reiden, omringd door levensgroote groen ten, een heirleger van „vaches maigres" die aan Pharao, en van „vaches enragées" die aan de Bohémiens van Murger herinnerden hun nakomelingen voeden zich trouwens nog maar al te vaak met deze problema tische spys de ribbetjes van den os, waar bij gelegenheid was voor de den Fransch- man zoo dierbare woordspelingen, want na de „cótes de boeuf" kwamen de „cóte d'azur" en andere beroemde Fransche kus ten, en zelfs de „cóte ^i'amour", voorgesteld door een verliefd tweetal. Een „char du printemps" gaf gelegenheid toch nog even een paar knappe meisje te laten kijken, cn een „char des pirates" om een mooi opge tuigd oud zeilschip te vertoonen. Te midden van al die dwaasheden liet de hoofdper soon, eveneens op een hoogen wagen vast gesjord, zich kalmpjes en zonder kwade vermoedens zijn noodlot tegemoet vehicu- leeren. Het was allemaal een beetje aan den goedkoopen kant, maar de enorme menigte die met het prachtige weer de straten vul de, toonde zich goedmoedig, en niet al te zeer geneigd tot critiseeren. Men kan dus verwachten dat zulke optochten voortaan weer een vast element van de Parijsche mi- carême zullen worden. Het tooneellevcn. De dag van vandaag was er een dien velen niet zonder ongerustheid hadden tege- moetgezien. Eenige maanden geleden toch hadden de leiders van onze theaters, zooals by die gelegenheid is uiteengezet, besloten als protest tegen de op de openbare verma kelijkheden drukkende belastingen, waar aan ze de misère waarin het Parijsche too- neel verkeert in hoofdzaak toeschreven, hun schouwburgen te sluiten wanneer de overheid hun geen verlichting van hun las ten gaf. Oonspronkelijk moest de datum waarop dat zou gebeuren, een verrassing blijven en den autoriteiten dus als een zwaard van Damocles boven de achtbare hoofden blijven hangen, maar wat later was aangekondigd, dat het de 21 Maart zou zijn. Dat gaf toen al reden aan te nemen, dat er niets van komen zou, want wie. heeft er ooit een revolutie zien losbarsten op een lang vooruit vastgestelden dag? En inder daad zy'n wij althans dezen dans ontspron gen. Dat is te danken aan onzen vindingrijken minister van Post en Telegrafie, den scherp- zinnigen Mandel, die er in geslaagd is zich op dezen moeilijken post een groote populairi- teit te verzekeren door een aantal verbete ringen, die hij in de ietwat slordige en ach terlijke administratie van zijn diensten hééft ingevoerd. Hy is op het denkbeeld ge- kómen', dat dé' belastingen van de opèhbare vermakelijkheden wel wat verminderd kon den worden door gebruik te maken van de inkomsten der enkele particuliere uitzend- stations van de radio, die we hier in Frank rijk nog bezitten. Die ondernemingen trek ken groote inkomsten uit de reclame, die ze maken voor zekere groote huizen, die daar dik voor moeten betalen, en daarvan is de onverzadiglijke staat nu een deel gaan opeischen. Het deel dat de schouwburg directies bijdragen is in evenredige mate verminderd en dezen hebben daarop be sloten het zoo dan nu maar weer eens te probeeren. Wel hebben de zendvereenigin- gen geprotesteerd, maar die zijn niet talrijk en ze hangen geheel van den staat af, die ze hun vergunning als hij dat wil, altijd weer kan afnemen. Eigenlijk zouden een aantal luisteraars heelemaal niet rouwig zijn, als dat gebeurde, want die kleinere zendposten geven zelden behoorlijke pro gramma's en hinderen ons vaak door de stoornis, die ze ons bezorgen by het luiste ren naar betere maar verder afgelegen sta tions. Men heeft ze dus kalmpjes laten pro testeeren als ze het niet langer kunnen bolwerken zullen ze er wel uitscheiden, maar daar is voorloopig nog geen sprake van en voor het oogenblik is de vrede in de tooneelwereld hersteld. Jhr. Loudon gehuldigd. Wij Hollanders hier te Parijs hebben ten slotte een feestje gehad ter gelegenheid van den zeventigsten verjaardag van onzen ge zant, jhr. Loudon. De vertegenwoordiger van onze regeering is hier in alle mogelijke kringen een bijzonder geziene persoonlijk heid, die de sympathie heeft van allen in de Fransche en internationale diplomatieke wereld wegens zijn nobel karakter en zijn hoffelijkheid en innemendheid. Onze kolo nie draagt hem de meest hartelijk gevoelens toen, om hetgeen hij doet zoowel om den naam van ons land hier hoog te houden als om al zijn landgenooten, die op een of an dere wyze in moeilijkheid zijn, met raad en daad bij te staan. Het vereenigingsleven in zijn verschillende vormen, Kamer van Koophandel, Liefdadigheid, gezellig verkeer, heeft zijn aanhoudende belangstelling, en hy verzuimt nooit aanwezig te zijn bij alle mogelijke Nederlandsche manifestaties con certen, vergaderingen, lezingen, voorstel lingen. Daarom is er met- geestdrift deelge nomen aan de in het geheim geopende in schrijving om hem op dezen dag te huldi gen, en er is zooveel bijeengekomen dat het mogelijk was hem een paar mooie geschen ken te geven: een ets vah Rembrandt, de verkondiging aan de herders en een groot pa norama van Parijs, kopergravure uit het midden van de zeventiende eeuw. Deze geschenken zijn hem aangeboden op een daartoe georganiseerde receptie, waar bij vrijwel de geheele kolonie aanwezig was, waar de heer Labouchere, voorzitter der Nederlandsche vereeniging, uiting ge geven heeft aan de gevoelens van sym pathie en aanhankelijkheid, die allen te zijnen aanzien hebben. De heer Loudon was diep getroffen, want hij was op zooiets in het geheel niet voorbereid, en het was allen aanwezigen een vreugde hém op deze wijze eens te kunnen uitspreken-hoe wij hem hier op de handen dragen, -„•a Het grootste genoegen, dat hy.ons in ruil daarvoor kan aandoen, is nog- heel lang „onze" gezant te blijven hier te Parijs. Dat zij zoo! -7 Vrijdag 27 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (8.—12.— 4.-8.—, 11.—12— VARA, AVRO 12.4,en de VPRO van 8.11. uur). 8.Gr.pl. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.15 Voordr. en gr.pl. 12.— Kovacs Lajos' orkest. 2.— Meisjeskoor. 2.20 Omroeporkest en soliste. In de pauze Causerie. 4.— Variatieconcert. 5.05 Kinderuurtje. 5.30 Gr.pl. 6.15 Orgelspel. 7.— Le zing. 7.20 Dansmuziek. 7.50 Ber. 8.— Causerieën. 8.30 Kwartet en piano. 9.Lezing. 9.30 Vervolg concert. 10.15 Lezing. 10.45 Ber. 11.—12.— Rep. v. d. Zesdaagsche, gr.pL en ber. HILVERSUM, 301 M. (Alg. progr. NCRV). 8.— Schriftlezing, medi tatie. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Mor gendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Qua- tre-mains-concert. 12.15 Gr.pL 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.Gr.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.Cello recital. 4.Orgelspel. 5.05 Gr.pl. 5.45 Zang. 6.25 Gr.pl. 6.30 Cause rie. 7.— Ber. 7.15 PTT-kwartiertje. 7.30 Lezing. 8.— Ber. 8.15 Arnh. Orkestvereen. 9.Lezing. 9.30 Verv. concert. 10.2511.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Orkestconcert. 12.50 Dansmuziek. 1.352.20 Strijk orkest en solisten. 3.10 Rep. 4.15 Gr.pl. 4.50 BBC-Midland-orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Vocaal concert. 7.10 Lezingen. 8.20 Radiotooneel. 9.50 Berichten. 10.20 Nieuws uit Amerika. 10.40 BBC- Theaterorkest en sopraan. 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.35 en 11.35 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert. 2.50 Gr.pl. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Cembalo en voordr. 9.05 Concer*. 11.0512.35 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcon cert. 11.20 Populair concert. 135 Gevar. concert. 5.20 Orkestconcert 6.20 Gr.pl. 7.30 Voor oud-strijders' 9.40 Zang, piano, voordracht. 10 —11.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest' I.50-2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.50 en 7 20 Grpl. 8.20 Symph.-concert. 10.30— II.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Zigeunermuziek. 1.40 Zan* 1.50-2.20, 5.35 en 6.35 Gr.pl. 050 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. 9.35 Zang. 10.30 Gr.Dl 10.4511.20 Harmonicamuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gr.pl.-cabaret. 8.20 Populair concert. 9.20 Ber. 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.50 Fluit en piano. 10 05 Weerber. 10.20—11.20 Maandover zicht. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2. Hilversum. Lijn 3: Brussel VL 8.—9.20, Keu- len 9.209.35, D.sender 9.35—10.35, Parijs Radio 10.35—13.05, Brussel' VI. 13.05—15.05, Parys Radio 15.05 15.20, D.sender 15.2016.20, Pa rijs Radio 16.20—17.20, Keulen 17.2018.50, Brussel Fr. 18.50— 19.20, Berlijn 19.20—21.20, Lond. Reg. 21.20—22.20, Brussel VL 22.20 22.30, Brussel Fr. 22.3023.20 Weenen 23.2024. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.20, Normandië 8.2010.35, Lond. Reg! 1C.35—12.10 Droitwich 12.10—13.35,' Lond. Reg. 13.35—17.35, Droitwich 17.35—18.20, Luxemburg 18.20— 18.50, Lond. Reg. 18.5020.20, D. sender 20.2022.30, Lond. Reg. 22.30—24.—. Gistermiddag kwam de Bond van Zieken kassen in jaarvergadering bijeen in 't Gul den Vlies te Alkmaar. Aanwezig waren een 30-tal heeren. Alle afdeelingen waren ver tegenwoordigd. De voorzitter, de heer H. G. R ij s, van Warmenhuizen, sprak een kort wel komstwoord. Na lezing en goedkeuring der notulen klaagde de heer Bobeldijk (Hoorn e.o.) over het late tijdstip, waarop de vergade ring gehouden wordt, een klacht, welke ook reeds eerder werd geuit. De voorzitter maakte duidelijk, dat de gegevens van sommige afdeelingen steeds te laat komen om de jaarvergadering van den bond eerder uit te schrijven. De ver schillende kassen zouden waarschijnlijk beter doen haar jaarvergadering een maand later te houden. De voorzitter deelde den uitslag mede van een onderzoek naar opname van een lid van de afd. Sybekarspel in een zie kenhuis, een geval waarover in de vorige vergadering werd gesproken. Een schrifte lijk rapport was ingekomen van den Raad van Arbeid, waarin gereleveerd werd, wat er in dit ziektegeval ingevolge de invalidi teitswet was gebeurd. Daarin werd vast gesteld, dat deze en al dergelijke zaken met de meeste voortvarendheid is (worden) be handeld. Spr. gaf dit na voorlezing van het rap port volmondig toe. Goedgekeurd werd de houding van het bestuur ten aanzien van het voorstel der Federatie van Ziekenkassen om eikaars leden over te nemen. Het bestuur had dit afgewezen, omdat het zich op het standpunt stelt dat de Federatie zich in haar geheel dient aan te sluiten bij den Bond. De secretaris, de heer H. Vinke meBt deeafde ™ededee^ngen °ver een geschil met de afd. Nieuwe-Niedorp over een uit- keering uit het herverzekeringsfonds Er mededeeW of al '1;'n "iet mededeeling was gedaan over een ziekte geval, de heer Rutsen uit Nieuwe-Niedorp zei „ja", de secretaris meende het tegendeel te mogen aannemen. De voorzitter zei, dat dergelijke mededeelingen schriftelijk moeten worden opgegeven. Andere heeren waren het hiermee eens. De heer Zilver (Venhuizen) stelde voor, de door N.-Niedorp gevraagde uitkee- ring nog te verleenen, onder bepaling, dat voortaan van ziektegevallen voor het hèr- verzekeringsfonds binnen een maand schrif telijk opgave moet worden gedaan. Dit voorstel werd goedgekeurd. Jaarverslag. In het jaarverslag over1935 van den secretaris werd met voldoening geconsta teerd, dat de besturen der afdeelingen met taaie volharding volgehouden hebben aan het streven om de kassen uit te bouwen en blijvend werkzaam te zijn tot heil der lij dende menschheid. Veel propaganda is er weder gevoerd, waarvan een beter resultaat verwacht had mogen worden. Jammer is het dat er zoo weinig animo is bij de jongere menschen om zich aan te sluiten als lid. Ook in algemeenen zin .zijn er wederom stappen gedaan om contact te verkrijgen met kassen in Noordhalland, welke nog niet bij den bond zijn aangesloten, met als resultaat dat de kas van St. Maartensvlot- brug toetrad. Daarnaast is gecorrespon deerd met enkele kassen, die om toezen ding vroegen van statuten en reglement, waarop tot nog toe geen bericht is ont vangen. Verder is er bespreking gevoerd met enkele heeren van Gewest A, die een an deren organisatievorm wenschten en dien tengevolge contact zochten met den bond om tot fusie te geraken. Van enkele kassen werd bericht ontvan gen, dat zij geen aansluiting meer wensch ten in verband met de ervaringen, opgedaan bij het N. V. Z. De Federatie van Ziekenkassen achtte aansluiting niet gewenscht. Wel was men genegen elkanders leden over te nemen, wat echter door den bond van de hand is gewezen. Betreurd werd, dat door de kassen, die afzijdig blijven staan, niet gevoeld worden de groote gezamenlijke belangen. Veel meer zou er tot stand gebracht kunnen worden bij eendrachtige samenwerking. In het afgeloopen jaar waren er in ver band met de geringe financiën slechts twee bestuursvergaderingen en 1 ledenvergade ring gehouden. Op 1 Januari 1936 telde de bond 13 kassen met een ledental van resp. Abbekerk 22, Broek op Langendijk 43, Burgerbrug 43, Hauwert 19, Hoorn en omstreken 152, N.- Niedorp 69, Schagen 132, Schoorl 105 Sint Maartensvlotbrug 41, Venhuizen 45 Uitgeest 76, Warmenhuizen 64 «tiih.ü ungeest n in ebrook oq SijbekarspelBen- 1934 tC Samen 1050 te«en 1012 in 76, Warmenhuizen samen 1050 tegen 1012 W6t dC PaS aangesl°ten vereeni ging St. Maartensvlotbrug er af, dan blijkt dat ér nog een verlies te boeken valt van 3 leden. "n Het bezit der 13 kassen bedroeg op 1 Januari 1936: 20253,04 tegen 18633,15 1/2 in het vorige jaar. Aan contributie is ontvangen een bedrag van 11236,48 (v. j. f 10759,72), terwijl aan ziekengeld is uitgekeerd 9789,94 (vorig jaar 9347,56). In het geheel hebben zich 286 (vorig jaar 276) ziektegevallen voorgedaan; met een totaal aantal ziektedagen van 9198 (vorig jaar 9321), waarvoor uitkeering is ver strekt. Het herverzekeringsfonds heeft wederom bewezen recht van bestaan te hebben en gehoopt werd, dat alle kassen er in de toe komst toe zullen overgaan zich ook daarbij aan te sluiten. Er hebben zich 24 ziektegevallen voor gedaan, waarvoor de hulp van het fonds werd ingeroepen. Daarvoor is een uitkeering verstrekt van 512,96. Acht kassen teven naarhet uniforme reglement, zijnde 26 weken volle uitkee ring, 26 weken de halve uitkeering en 52 weken een kwart uitkeering, terwijl daar naast 1 kas 100 dagen, 1 kas 10 weken, 1 kas 60 weken, 1 kas 26 weken en 1 kas 1 jaar uitkeert. De vermindering der budgetten noopte deze kassen een andere regeling in te voeren. Het jaarverslag werd onder applaus goed gekeurd. De voorzitter knoopte er nog een opwekking aan vast om ijverig propaganda te blijven voeren. Financieel verslag. De heer Vinke, die ook de functie van penningmeester bekleedt, bracht tevens het financieel verslag over 1935 uit. De uit gaven hadden bedragen 156,12, de inkom sten 149,53, het nadeelig verschil was dus 5.59. Het herverzekeringsfonds wees een saldo aan van 73.41; de uitgaven waren 636.01, de ontvangsten 709,42. Op advies van de commissie tot nazien der rekeningen werd een en ander goedge keurd, met een woord van groote waardee ring voor het financieel beheer. De heer Kroon (Hauwert) vroeg of de post „propaganda" op de rekening van het herverzekeringsfonds noodig was. De voorzitter antwoordde, dat de kosten voor propaganda, gemaakt voor den Bond en het fonds, voor een deel ook op de rekening van deze instelling thuis be hooren. Als lid van de commissie voor het nazien der rekeningen (aftr. Warmenhuizen) werd aangewezen de afd. Schagen. Begrooting. De begrooting voor den bond sloot in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van 122.50. De heer Stammes (Broek op Langen dijk) vroeg waarom de posten voor propa ganda, presentiegelden enz. zooveel lager worden geraamd dan zij verleden jaar ge weest zijn. De voorzitter antwoordde, dat met het oog op de beperkte financiën gestreefd wordt naar verlaging van uitgaven, zooals ook uit andere ramingen blijkt. Een deel van de propaganda zal schriftelijk worden gevoerd, waardoor verschillende bezoeken aan andere kassen achterwege zullen kun nen blijven. Indien de propaganda succes heeft, zullen de ontvangsten stijgen en kan uit dien hoofde zoo noodig allicht nog iets méér worden uitgegeven dan geraamd is. Aan het voeren van propaganda kunnen de afdeelingen zeer veel meewerken. De begrooting werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Vinke te Broek op Langendijk en H. Vrouwe te Uitgeest, werden herkozen met algemeene stemmen. Rondvraag. De heer Kamp (Broek op Langendijk) gaf de voorkeur aan mondelinge propa ganda boven schriftelijke en deelde mede, at in zijn afdeeling 23 leden waren ge wonnen na huisbezoek. bezoek aan! Zittef bCVal °°k Persoonlijk De afd. Sijbekarspe 1—B e n n 1 n g- broek bracht het bestuur dank voor de bemoeiingen inzake het ziektegeval van Jacob Schipper, waaromtrent de afdeeling zich tot het bestuur had gewend. De voorzitter dankte voor deze hulde en verzocht, dat het bestuur bij elke moei lijkheid in de afdeelingen op de hoogte zal worden gehouden en sloot hierna de ver gadering. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen 'tér kennis van belanghebbenden, dat zij, die na afloop van de a s. Zomervacantie hunne kinderen een der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs wenschen te doen bezoe ken, daarvan aangifte kunnen doen ter gemeente-secretarie, afdeeling Onderwjjs, onder overlegging van het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders), en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft ondergaan, van het vaccinebewijs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Tesselschadeschool aan de Laat en de Bosboom-Toussaintshool aan de Brille- steeg in het bijzonder bestemd zijn voor op leiding van leerlingen, die na het afloopen der school waarschijnlijk gymnasiaal-, middelbaar-, handels- of uitgebreid lager onderwijs zullen genieten. De kinderen moeten voor toelating op de genoemde scholen vóór 1 September 8.s. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (derhalve geboren zyn vóór of op 31 Augustus 1930). De gelegenheid tot het doen van aangifte is opengesteld voor hen, wier geslachts naam aanvangen met de letters: A t/m. F bij voorkeur op MAANDAG 30 MAART e.k., G t/m. K bij voorkeur op DINSDAG 31 MAART e.k., L t/m. S bij voorkeur op WOENSDAG 1 APRIL e.k., T t/m. Z by voorkeur op DONDERDAG 2 APRIL e.k. telkens des namiddags van 2 M5 uur. De ouders of verzorgers van leerlinge11 uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot het gemeentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 26 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Ik lijd zoo vreeselijk koude voeten, kaptein! aan

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6