DE GEBROEDERS „GOCHEM" Na het overlijden van Ds. Deetman. Kleine postwissels worden goedkooper. JCeckéi School Herdenkingsrede van ds. Baar in de Groote Kerk. De Groote Kerk was gisteravond, ter ge legenheid van het uitspreken van een rede door ds. Baar ter gedachtenis van wijlen ds. Deetman, zóó goed bezet als slechts en kele keeren het geval is. De preekstoel en de bank daarnaast waren in rouwfloers ge huld. De plechtigheid der godsdienstoefe ning werd nog verhoogd door den zang van het vryz. herv. kerkkoor en van het kna penkoor, beide onder leiding van den heer C. Jonker. Nadat de voorzanger een deel uit de Hei lige Schrift had gelezen, zette het eerstge noemde koor in het „Inleidingskoor van Psalm 42", van Mendelsohn, een lied, dat al aanstonds een gewijde stemming mocht wekken. Hierop volgden gebed en zang der gemeente van Gez. 274 de coupletten 6, 7 en 8. Het eerste hiervan was het lievelings lied van ds. Deetman. Ds. Baar ving zijn rede aan met te zeg gen, dat hij niet zou spreken, zooals ge woonlijk, naar aanleiding van een bepaal den tekst, omdat het hier gold het herden ken van een overledene, maar dat hij als motto toch zou kunnen gebruiken Spreuken 10 7a „De gedachtenis des rechtvaardigen zal tot zegening zijn". Spr. stelde vast, dat zeker niemand drie weken geleden, toen het zilveren ambtsjubilé van ds. Deetman werd herdacht, verwacht zou hebben, dat men nu reeds zijn dood zou gedenken. Wel wist men, dat de toestand ernstig was, maar men had toch hoop op herstel, vooral omdat de spe cialist, onder wiens behandeling de patiënt zich gesteld had, deze hoop had gesterkt. Helaas is deze niet in vervulling gegaan. Spr. wees in dit verband op de bijbelwoor den: „Er is maar één schrede tusschen mij en den dood" en „De dood komt als een dief in den nacht". De herv. gem. van Alkmaar is verleden week wel zwaar getroffen, want denzelfden dag dat ds. Deetman heenging, werd ook de ouderling de heer P. Clay opgeroepen, een man die zich tot op hoogen leeftijd geheel gaf voor werk op verschillend terrein van het maatschappelijk leven. Beider nagedach tenis wilde spr. eeren en hij dankte God voor wat Hij der gemeente in hen geschon ken heeft. Ten aanzien van ds. Deetman wilde spr. vooropstellen, dat deze veel heeft gewerkt in zijn leven en in Alkmaar zeer veel bij droeg tot de verspreiding van de vrijzinni ge beginselen in de herv. kerk, waarvoor hij in daad, woord en geschrift opkwam. Hij heeft de talenten, welke hij had ontvangen, niet in den grond begraven, maar er mee gewoekerd ten dienste van velen. Zijn groote bezit was een krachtige geloofsover tuiging, en die heeft hij geheel uitgeleefd. Spr. teekende den overleden voorganger als een open, eerlijk en waarachtig persoon (hij wees hierbij o.a. op diens ter-beschikking stelling van zijn kansel te Hoogmade, toen hij tot de overtuiging kwam, dat hij niet meer de orthodoxe maar de vrijzinnige richting was toegedaan) en stelde vast, dat deze karakter-eigenschap de achting van geestverwanten en ook van andersdenken den had afgedwongen. Bij de teraardebestel ling op Vrijdag j.1. getuigde ds. Verwaal daar nog van. Een dergelijke hoogachting en vriendschap, ondanks verschil in opvat tingen, vond spr. heerlijk, en hij was over tuigd dat vooral in deze dagen de wereld veel mooier zou zijn en minder door partij geest verscheurd, als men wat meer bedacht allereerst van Christus te zijn, dat wil zeg gen, dat men méér bezield zou moeten zijn door Christus' geest van liefde. Jammer ge noeg komen velen daartoe pas bij een sterf geval. Ernstig wekte spr. op, om, waar we den dag van onzen dood niet kennen, eiken dag die ons gegeven wordt, te werken in den geest van christelijke liefde en ons te "laten leiden door den geest van eensgezind heid volgens het woord van Christus. Hier onderbrak ds. Baar zijn rede even door de gemeente te verzoeken staande in 'n oogenblik van stille overdenking de nage dachtenis van den overleden predikant te eeren. Het „Ave Verum", van Mozart, daar na aangeheven door het jongenskoor, werd staande aangehoord. Zijn rede voortzettende, zei de spreker, dat ds. Deetman in den laatsten tijd van zijn leven veel verdriet heeft gehad van het ge brek aan openheid en eerlijkheid bij zeer velen in de gemeente, en dit had hem be zorgd doen zijn. Hij trad de menschen steeds tegemoet in vol vertrouwen (misschien wel wat argeloos) en met blijden kijk op men schen en dingen en heeft daarmee in menig leven een lichtstraal mogen werpen. Hij was eenvoudig, bijna kinderlijk, en zag den zonnigen kant van het leven en kon daarom genieten van het zonlicht en van den zang der vogels, zooals ook Guido Gezelle dat kon. Berekening en nevenbedoelingen wa ren verre van hem. Twaalf jaren heeft hij ïner op deze wijze gewerkt en mooie dagen hPm ft' b'v' °P 5 Maart j.1., toen 5"e.le bewijzen van toegenegenheid werden betoond, waarvoor hij ten zeerste dankbaar was, maar ook de teleurstellingen zijn hem niet gespaard. Groote schaduwen zijn er gekomen in zijn leven, zóó zelfs, dat er bezorgdheid over hem kwam, geen vrees voor den dood, maar zorg over zijn ambts werk, zijn vrouw en zijn eenigen zoon. War me hartelijkheid kon hem echt opbeuren en de enkelen, die hem behalve de genoemde twee hebben gesterkt, weten dit. Maar daar naast hebben velen bewust of onbewust zijn geestelijk lijden verzwaard. Niet aan ons, maar aan God daarover het oordeel, zei spr., doch laat ieder van ons zich zelf ern stig afvragen: ga ik in dezen vrij uit? Luidt het antwoord ontkennend, laten wij dan schuld erkennen en aan de vrouw en den zoon goed maken wat de vader aan ons is te kort gekomen. Dan zal hy nog spreken na gestorven te zijn en zeggen: „Wat gij aan één van hen hebt gedaan, hebt gij aan mij gedaan". Spr. schetste hoe ds. Deetman zijn einde voelde naderen en ervan overtuigd was, dat hij niet uit Den Haag, waarheen hy ging om door een specialist te worden behandeld, zou terugkeeren. HU bedacht daarby Jezus' woord, dat Hy ging om plaats te bereiden in het Huis Zyns vaders, waar vele wonin gen zyn, En dit, zoo eindigde spr., is de troost Wie deze woorden heeft verstaan, vindt bi de groeve kracht; voor hem is het sterven niet de dood maar de wedergeboorte. Het jongenskoor zong hierop „Boven de sterren", van Abt, en na gebed zong de ge meente staande Gezang 260 2, waarmee deze plechtige godsdienstoefening was ge ëindigd. Het gesproken woord en de zang hebben grooten indruk by de vele hoorders gewekt. PROTESTEERENDE KERK VOOGDIJEN. Men schrijft ons uit Dirkshorn: In de te Hoorn gehouden vergadering van de provinciale vereeniging van „Pro- testeerende Kerkvoogdyen" verklaarde de meerderheid zich tegen de fusie met de „Vereeniging van Kerkvoogdyen", mede op grond van de overweging, dat de laatste zich steeds solidair verklaart met den Raad van Beheer, en in de vergaderingen door de inrichting van de agenda de meening van de afzonderlyke kerkvoogdyen nimmer tot haar recht kan komen. Dit bleek ook weder uit het verslag van de onlangs te Amster dam gehouden vergadering: lange redevoe^ ringen van drie leden van den raad van be heer, en geen debat. De voorzitter van de Vereeniging van Kerkvoogdyen, de heer Bakker, leidt niet, maar wordt geleid, aldus de meening van de afgevaardigden. OUDERAVOND TE ZUIDSCHARWOUDE. De Donderdagavond in een der lokalen van de o. L school alhier gehouden ouder avond werd door 24 ouders bezocht. Verder was aanwezig het onderwyzend personeel. Voorzitter was de heer J. Renaud, hoofd der schooL Rekening en verantwoording werd gedaan van het gehouden St. Nicolaasfeest. De uit gaven waren totaal 36.93, de ontvangsten 36, zoodat er een nadeelig saldo was van 0.93. Hierna werd voorgelezen het verzoek aan den gemeenteraad, voor geneeskundig onder zoek op de school. De raad heeft dit goedge keurd, doch de goedkeuring van Ged. Staten is nog niet gekomen. Vervolgens werd besproken de stichting van een speelterrein. De heer D. de Geus deelde zyn ondervindingen mede. De huur zal 50 per jaar bedragen. De heer S. de Boer Kz. merkte op, dat men eerder ook al eens zoover is ge weest met een speelterrein. Toen bestond het plan om de kinderen een cent per week te doen meebrengen en verder dona teurs te vragen en het plaatsen van rente* looze aandeelen. De heer P. de Geus vond het speelterrein een pracht-idee, doch spr. wees er op, dat aanstonds de derde leerkracht weggaat. Op de vraag van den voorzitter of er iemand tegen de stichting van een dusdanig terrein is werd niets gehoord. De commissie zal dus stappen doen om tot een goed resul taat te komen. Bij de gehouden verkiezing van een lid van de oudercommissie, in de vacature ontstaan door het aftreden van den heer H. Stins, werd de heer H. J. Erkamp met 16 stemmen gekozen. Hierna werd door de ouders het werk der kinderen bekeken, terwijl in deze pauze een kopje thee wordt gepresenteerd. Na de pauze werd een uitgebreide rond vraag gehouden. De heer P. de Geus deed nog eenige mede- deelingen over de derde leerkracht, waar na de voorzitter zeide, dat het aantal leerlin gen benoodigd om de derde leerkracht te kunnen behouden boven de tachtig moet zijn. Gezien de offers, welke van de ouders zullen moeten worden gevraagd om weer een derde leerkracht te krijgen, had de commissie niet het initiatief genomen, maar afgewacht tot het uit de ouders zou komen, zooals nu is geschied. Met Mei zullen er 69 leerlingen zyn. De heer S. de Boer merkte nog het een en ander op over het geval zooals men het in Broek op Langendijk heeft. Hier in de ge meente is ook wel een kweekeling die men zou kunnen vragen. Verder zou men de ge meente kunnen vragen om subsidie. De Oudercommissie zal stappen in deze richting doen. Ter sprake werd nog gebracht om door middel van een verloting aan het geld voor het speelterrein te komen. Door den heer Verkroost werd nog geïn formeerd hoe het kon, dat er kinderen van onze school naar de byzondere school te Broek verhuizen. De voorzitter antwoordde, dat de reden hiervan is, dat de tucht, welke hier op school wordt toegepast, deze jongens onwel gevallig is en dat deze hierin door de ouders worden gesteund. tBimentaiid NEDERLANDSCH MOTORSCHIP IN AANVARING. Met WestmiiLsterbrug te Londen. Het Nederlandsche motorschip Apollina- ris V is in aanvaring gekomen met de West- minsterbrug. Het stuurhuis en de schoor- steenpyp werden beschadigd. Niemand werd gewond. Het motorschip Apollinaris V, thuisbehoo- rend in Voorburg, is in 1931 gebouwd en meet bruto 315, netto 229 ton POLITIEBUREAU TE ZEIST AFGEBRAND. Arrestanten waren niet aanwezig. Zaterdagmiddag even voor vier uur brak brand uit op een hooizolder van den ge- meentelyken reinigingsdienst te Zeist, ge legen achter het politiebureau. In korten tyd stond alles op de bovenverdieping in lichte laaie. De gemeentelyke brandweer stelde alle pogingen in het werk om den brand te beperken, doch kon niet verhin deren, dat het politiebureau verloren ging. Er bestond veel belangstelling van de zUde van het publiek, dat van alle kanten toestroomde. In het gebouw waren geen arrestanten aanwezig. De administratieve bescheiden konden worden gered. Zeist zal nu een nieuw politiebureau moeten bouwen. Het oude gebouw, een voormalige orangerie, voldeed trouwens reeds lang niet meer. De oorzaak van den brand is onbekend. VOOR 50.000 DIAMANTEN VERDUISTERD. Te Antwerpen. Te Antwerpen is dezer dagen een jonge man aangehouden, die er van wordt ver dacht een diamanthandelaar aldaar te heb ben opgelicht voor een party diamanten ter waarde van ongeveer 50.000. Het is een Nederlander, die te Amster dam woonachtig was. De Belgische justitie heeft ter voltooiing van haar onderzoek, de Amsterdamsche politie verzocht verschillende familieleden van den verdachte te doen hooren. PRINSES GAAT TENNISSEN. Baan gereserveerd op de M.E.T.S. Het is reeds meermalen gebleken, dat H. K. H. prinses Juliana een bijzondere belangstelling heeft voor tennis. Zij was verschillende maleh aanwezig bij interna tionale wedstrijden en zij heeft zoowel te Katwyk als op Het Loo en einde 1934 op de M. E. T. S. zelf het spel beoefend. Naar wordt vernomen heeft H. K. H. het plan opgevat om in de komende maand (April) geregeld te gaan spelen. Wederom is de M. E. T. S. uitgekozen voor het huren van een baan. Alzoo niet een of andere afgesloten terrein doch een baan, die onderdeel is van het bekende tennis park dat over elf banen beschikt. De prin ses zal hier van 1 April af twee middagen in de week het spel met een eigen ge vormd clubje spelen. Zij vertrouwt er op (en het bestuur van de M. E. T. S. niet minder) dat haar spelen in de gewone tennisomgeving gerespec teerd zal worden en dat er, evenmin ove rigens als in 1934, bijzoiidere aandacht aan gegeven zal worden. Inderdaad zulk een aandacht kan niet anders dan het genoegen in het spel be derven. Dat kan ieder speler, die niet ge woon is aan wedstrijdpubliek, ten volle onderschrijven! De prinses volgt hierbij dus het ko ninklijke voorbeeld van Gustaaf van Zwe den, die zoowel in eigen land als in het buitenland als „gewoon burger" zoowel oefenpartijen als wedstrijden speelt. Ook de zoons van wijlen koning George van Engeland deden dat. De hertog van York heeft eenmaal in het tournooi van Wim- bledon gespeeld. Hy kreeg in de tennis- rubrieken een korte critiek, zooals die voor elk ander speler werd aangelegdd. Het tennisseizoen zet bijzonder vroeg in dit jaar, dank zy het mooie weer. Het is dus te hopen dat H. K. H. in April veel van de twee middagen per week zal ge nieten. AANVAL VAN EEN BUIZERD. Jachtopziener beleeft hachelijke oogenblikken. Een der jachtopzieners van den heer Lewin op het landgoed de „Duitsche Hoe ve" te Rosmalen was gisteren bezig met het oefenen van jachthonden, toen er plot seling een buizerd neerstreek, welke zich in den nek van een der honden vastklem de. Met groote moeite wist de opziener den grooten roofvogel te overmeesteren, waar bij hij licht gewond werd en zijn kleeren scheurde. De vogel had een vlucht van twee-en-halven meter. De vogel is weer in vrijheid gesteld. Overmaking tot 1.ook door postzegels te plakken op brief kaarten. De kosten voor het verzenden van kleine bedragen per postwissel worden met ingang van 1 April a.s. belangrijk verlaagd. Voor postwisseld tot een bedrag van 5 is het recht dan vastgesteld op 5 cent; voor be dragen boven 5 tot en met 12.50 op 7 1/2 cent. Voor bedragen boven 12.50 onder gaat het tarief geen wyziging. Deze verlaging geldt in het binnenlandsch verkeer en in het verkeer met Suriname en Curacao. Het recht voor de per borderel ingevor derde quitanties wordt op overeenkomstige wyze verlaagd. Voorts wordt definitief de gelegenheid opengesteld om binnenlandsche expresse postpakketten te verzenden, waarvan het port ten laste van den geadresseerde komt. Tenslotte is een regeling getroffen voor de overmaking van kleine geldbedragen ten hoogste 1, welke door middel van postzegels, op de adreszyde van de brief kaarten te plakken, kunnen worden over gemaakt. Belanghebbenden, die van deze regeling gebruik wenschen te maken kunnen zich tot het hoofdbestuur der P. T. T. wenden, zooveel mogelyk met opgaaf van het tyd- vak, waarin de kaarten verzonden worden, benevens het doel en het vermoedelyke aantal. Voor elke ter inwisseling aangebo den briefkaart is een vergoeding van 1 ct. verschuldigd. BRAND IN HOUTEN LOODS. Groote hoeveelheid hooi te Utrecht verwoest. In een houten loods van den Zand- en Grinthandel van A. van Tergouw aan den Blauwkapelscheweg te Utrecht heeft gis teren een felle brand gewoed. Onmiddel lijk aan deze loods, waarin een groote hoe veelheid hooi opgeslagen was, grenst een paardenstal, waarin twee paarden stonden. Door de hevige rookontwikkeling hadden de dieren het reeds benauwd gekregen, zoodat zij onrustig werden. Chauffeurs van een nabijgelegen garage, die door eenige jongens op den brand attent waren ge maakt, slaagden er in, de paarden uit den stal te halen. Een der chauffeurs viel hier bij door het afdak van een schuurtje, waardoor hij een gat in zijn hoofd kreeg. Inmiddels was de brandweer gearri veerd, die met twee stralen op de water leiding het vuur spoedig wist te blusschen. Merkwaardig genoeg is de houten schuur zelf niet afgebrand. De commandant van de brandweer, de heer D. Vleming, heeft ter plaatse een on derzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld, doch hy kon niets vaststellen. DUITSCHER RANDT MEISJE AAN. Dader niet meer in ons land. De rykspolitie heeft zich in verbinding gesteld met de Duitsche autoriteiten, ten einde een inwoner van Kleef in handen te krygen, die zich dezer dagen zou hebben schuldig gemaakt aan een poging tot dood slag op een achttien-jarig meisje. Toen dit meisje tegen middernacht per rijwiel op weg was naar haar woning, na dat zy den dag in Gennep had doorge bracht, fietste een man van Duitsche na tionaliteit een eindje met haar op. Zy ken de hem niet, maar aangezien zy haar naam wist en ook verschillende van haar ver wanten scheen te kennen, reed zy met den man verder. Toen zy echter bemerkte, dat hy minder eerbare bedoelingen koesterde, gaf zy hem te kennen, dat zy liever alleen verder wilde gaan. De Duitscher trok het meisje daarop van haar fiets en poogde haar aan te randen. Toen zy zich verweerde, dreigde hy haar de keel dicht te zullen knypen. Na een worsteling wist het meisje te ontkomen. Er volgde aangifte bij de politie. Het meisje kon een vry nauwkeurig signale ment opgeven. De politie kwam tot de slot som, dat de man een beruchte Kleefsche smokkelaar, die herhaaldelyk in Limburg „zaken" doet, moet zyn geweest. In samenwerking met de Duitsche auto riteiten probeert men thans op te sporen, waar hy is. In elk geval bevindt hy zich niet meer in ons land. UIVER-SLACHTOFFERS IN HOLLAND. „Radenfels" met den droeven last te Rotterdam gearriveerd. Op den triesten regenachtigen Zon dagavond heeft het Duitsche stoom schip „Radenfels" een droeve herinne ring naar Nederland gebracht de slachtoffers van de eens zoo trotsche Uiver, die in December 1934 in Britsch-Indië verongelukte. Langzaam stoomde het schip tegen ne genen de Merwehaven te Rotterdam bin nen, om daar met zyn droeven last den ochtend af te wachten. Op de donkere ver laten kade van het terrein van Wm Mül- ler Co. stonden de heeren mr. Slotema- ker en Van Driel van Wageningen, onder scheidenlijk algemeen secretaris en chef van het Rotterdamsche passagebureau van de K. L. M., als vertegenwoordigers van deze maatschappij, de heer Verkouteren namens de directie an Wm Müller Co. Een familielid van prof. Walch was even eens aanwezig, maar moest teleurgesteld heengaan, omdat niemand aan boord kon worden toegelaten. Zoolang de douane het schip niet heeft vrijgegeven, mag er nie mand aan boord gaan. De vertegenwoordigers van de K. L. M. echter begaven zich met heeren van de be grafenisonderneming aan boord, ten einde met den kapitein voorbereidingen te tref fen vóór het van boord brengen van de slachtoffers. Hedenochtend omstreeks 8 uur zijn de Crisia-pabliVgi^ De Nederlandsche Meelcentrall bekend: maakt Behalve het in artikel 8, onder h van de Crisis-Akkerbouwbeschikkinc 1 bedoelde bedrag van 0.50 per 10n ^4 I veevoeder, zyn de prysverschillen bii i„ G' van tot veevoeder verwerkte oliehn„j VOer zaden, pitten en noten als volgt vastgeS!,6 Inklaring van Inklaring 30 Maart af t/m 1 Mei af 30 April 1936: 31 lynkoeken 1,30 936: sovasehrnnt t n cn 1-35 voor voor soyaschroot 0.60 .voor soyakoeken 1.15 v. grondnootkoeken 0.50 v. grondnootschilfers 1.35 voor cocoskoeken 1.20 voor Ned. Oost-Indi sche cocoskoeken 0.70 voor tot andere soor ten veevoeder ver werkte oliehoudende zaden, pitten en no- ten 0.50 05o Indien men zijn import op verderen t myn nu reeds wenscht vast te leesen TI bovengenoemde prysverschillen, LiL men zich daarover met de Nederland C' Meelcentrale te 's-Gravenhage m "?1 ding te stellen. erbui' 's-Gravenhage, 28 Maart 1936. 1.10 i 1.15 0.70 f 1.30 f 1.05 I 0.70 vaa kisten, die het stoffelijk overschot' prof. Walch, van den eersten gezagvoer* van de „Uiver", W. Beekman, den tweï gezagvoerder Steenberghe, den marcS Zadelhoff en den werktuigkundige Wal* wyn bevatten, in een chapelle ardente on" gebaard, die in n van de loodsen op het terrein is ingericht. 1 Daarna zal de kist met het stoffelijk overschot van Beekman naar Muiderbere worden vervoerd en van de andere slacht offers naar Zorgvlied. Steenberghe, Zadelhoff en Walewlin zullen in een gemeenschappelijk graf od Zorgvlied worden bijgezet. Ook prot Walch zal op Zorgvlied ter aarde worden besteld. GASVERSTIKKING IN AMSTERDAM Oude man om 't leven gekomen Een een en tachtig-jarige alleen-wonen de man heeft Zondagmiddag in zijn woning aan de Slootstraat 24 II te Amsterdam een tragischen dood gevonden. De oude baas, C. H. W. Oeesink ge naamd, is in zyn kamer met zyn hoofd tegen een gaskraan van een lamp geval len. Het kraantje, dat zeer los zat, werd hierdoor geopend, zoodat het gas er uit stroomde. De oude man geraakte be dwelmd, met het gevolg dat hij in de met gas gevulde kamer bleef liggen en ten slotte door gasverstikking om het leven kwcjn. Een kleinzoon, die zijn grootvader te omstreeks vijf uur, eten wilde brengen, zag den man tot zijn groote ontsteltenis op den grond liggen. Hij waarschuwde direct de politie, die op haar beurt den Geneeskundigen Dienst alarmeerde. Toen de broeders van den dienst verschenen, bleek de man reeds ge- ruimen tijd te zyn overleden. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis over gebracht. Uit het door de politie ingestelde onder zoek bleek dat buren den ouden man 's morgens nog hadden bezocht. STRAATROOVERS AANGEHOUDEN. Gevallen te Den Haag. Haarlem en Utrecht opgehelderd? Donderdag j.1. heeft de Haagsche politie te Amsterdam aangehouden den 22-jarigen Amsterdammer H. de L., als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal van een damestaschje, dat Donderdag 5 Maart j.L aan mevr. C. in de Dunklerstraat te Den Haag werd ontrukt. De dader, genaamd G. v. W., oud 28 jaar, eveneens wonende te Amsterdam, bevindt zich voor rijwieldief stallen in het Huis van Bewaring aldaar. Beiden hadden te Amsterdam een auto gehuurd en zich hierheen begeven voor he plegen van straatroof. Hoewel de daders hardnekkig blyven ontkennen, werden zy door verschillende getuigen herkend. Bovendien werd op één hunner een aan tal voorwerpen gevonden, afkomstig ui het taschje van mevr. C. Hun handelwyze bestond thierin, dat zij aan een of ar1 ere bankinstelling hun slachtoffers uitzochte per auto volgden en op een geschikt ooge blik het taschje meester te maken. Met grond wordt vermoed, dat bei zich eveneens hebben schuldig 6ema aan een dergelyken straatroof te Haar e op 3 Maart j.1. en aan een poging tot straa^ roof te Utrecht op 6 Maart. Bovendien we den zy op dezen laatsten datumin de® meente De Bilt aangehouden by ie van de benzine uit een op straat sta benzinepomp. 201. Inderdaad werd het weer erg slecht. In de verte kwamen donkere wolken opzetten en door den sterken wind, die byna op een orkaan geleek, begon de ballon hevig te slingeren en werd in razende vaart verder ge dreven. De regen viel nu in stroomen en nu en dan doorkliefde een bliksemstraal de lucht. 202. De lucht werd steeds zwarter, terwyl nu onweer losbarstte. Zy moesten zich stevig aan dc van de gondel vasthouden, om er niet uit te vallen eens een felle bliksemstraal, die den ballon trof. voor zij goed en wel bemerkten wat er gebcurd w zagen zy dat er uit de ballon boven hun hoofd groote vlammen sloegen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8