jiqmda KIJKEMOOPEUOECK £ands m J-uUtéotm £aatste Weec&ecicht Stad eti Omgeving Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. B io s c o p e n. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vergeet mij niet (zangfilm); hoofdrollen de zanger Gigli en de 5-jarige Peter Bosse. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een midzomernachtsdroom (rom.); hoofdrol len James Cagney, Joe E. Brown, Anita Louise, Olivia de Havilland. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Mr. Dynamite (detective-film); hoofdrollen Edmund Löwe, Esther Rolston. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, 2.30 uur, hoofdnummer Watt en Half Watt in Circus Saran. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ker misgasten (Nederl. amus. film); hoofdrollen Henriette Davids, Johar. Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 31 Maart. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, le zing Lode van Gent voor het Nutsgezelschap. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mej. J. Maass, uit R'dam. Donderdag 2 April. 8 uur, café De Graanhandel aan het Luttik Oudorp, algemeene vergadering Burger IJs club. met het oog op de bevolking laag vloog, maakte een linkerbocht rond de stadhuis toren en verdween direct in de richting van Den Haag in de zeer laag hangende re genwolken. Het verkeer stond eenige oogen- blikken stil en fietsers en automobilisten stopten. De Hindenburg werd begeleid door een tweetal sportvliegtuigen. Om 11.10 had het lichtschip de gemeente Rotterdam weer verlaten. DR. VERVIERS. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat dr. E. Verviers was geroyeerd als lid der N. S.B. Blijkens mededeeling van het hoofd bestuur der N.S.B. is zulks echter onjuist. TRAINER VAN „BE QUICK" GEDOOD. Bij ernstig auto-ongeluk onder Haren. Hedennacht omstreeks kwart voor twaalf heeft op den Rijksstraatweg on der Haren (Gr.) een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Uit de richting Assen kwam met groote snelheid een auto, waarin zich twee personen bevon den. Ter hoogte van de villa „Welkom" heeft de wagen eerst een K.M.-paal ge ramd en in tweeën gereden en vervol gens is hij tegen een boom gebotst. In de auto waren gezeten de veertig jarige John Donaghy, de bekende trai ner van de voetbalclub „Be Quick" en de gehuwde heer H Boer, caféhouder te Groningen. De trainer, die ongehuwd is, was er zeer ernstig aan toe. Hij kreeg een schedelfractuur en is naar het R.K. Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De heer Boer liep een wonde aan het been op; hij kon naar huis worden ver voerd. Nader vernemen wij nog: John Donaghy, die in den afgeloopen nacht met een auto onder Haren veronge lukte is zonder tot bewustzijn te zijn geko men aan de gevolgen van zijn kwetsuren om vier uur overleden. VERGIFTIGD VLEESCH. Echtpaar onwel geworden. Gisterochtend heeft te Amsterdam een jonge vrouw bij een koopman op de Noor- dermarkt gekookt vleesch gekocht. Toen zij en haar man gisteravond van het vleesch een gedeelte hadden gebruikt, voel den zij zich onwel worden. Er deden zich verschijnselen van vergiftigingen voor. De G. G. D. bracht beide patiënten over naar het Wilhelminagasthuis. Zij maakten het hedenmorgen redelijk wel. De politie heeft de resten van het vleesch voor een onderzoek in beslag genomen. Het vleesch was op het abbatoir voor den verkoop voorwaardelijk goedgekeurd. An dere vergiftigingsgevallen hebben zich niet voorgedaan. OVEREENKOMST VOOR BAKKERS BEDRIJF. Minister kan zich er niet mee vereenigen Naar wij vernemen is eenige weken gele den bij den minister van handel, nijverheid en scheepvaart een ondernemers-overeen komst voor het bakkersbedrijf ingediend met het verzoek deze voor den betrokken be drijfstak verbindend te verklaren. Naar ons ter oore komt heeft de minister thans geant woord, dat h(j de verbindend verklaring van de ingediende overeenkomst in dezen vorm niet in overweging kan nemen. WEER EENS DE ONBEWAAKTE... Ongeluk bijtijds voorkomen. Gistermiddag is de auto van H. uit Apeldoorn door de gesloten afsluitboomen van den overweg in de Tielschestraat tus- schen Eist en Valburg over den spoorweg Kesteren-Ressen-Bemmel gereden. Uit de richting Ressen-Bemmel naderde een snel trein, welke gelukkig bijtijds kon worden opgehouden. Waarschijnlijk werd dit on geval, dat gelukkig geen ernstige gevolgen had, veroorzaakt door te snel rijden en slechte remmen van de auto. De wagen, die vrij veel schade had opgeloopen, kon op eigen kracht zijn weg vervolgen. De over wegwachter heeft proces-verbaal opge maakt. DE SCHOENINDUSTRIE. De minister kan aan een verzoek om steun van de fabrikanten van beter schoeisel niet voldoen. De minister van handel, nijverheid en scheepvaart heeft aan de fabrikanten van schoenen van betere kwaliteit, die een verzoek om steun hadden gedaan, geant woord dat de voornaamste oorzaak van de moeilijkheden bij den afzet op de binnen- landsche markt moet worden gezocht in de onderlinge concurrentie van de schoenfa brikanten. De beteugeling daarvan ligt volgens zijn meening, geheel op den weg van de schoenfabrikanten zelf. Verder merkt de minister op dat, indien invoerconsenten zijn overschreden, dit vermoedelijk ligt aan de bij handelsver drag voor bepaalde landen vastgestelde extra contingenten, o.a. voor Ziwtserland en Duitschland. De minister wijst er op dat bij toeken ning van extra contingenten zoowel met de situatie van de industrie op de binnen- landsche markt als met andere essentiëele Nederlandshe belangen rekening wordt gehouden. De contingenteering heeft aan de schoenindustrie een aanzienlijke steun verleend, het aandeel der Nederlandsche schoenindustrie in het binnenlandsche ver bruik is van 60 pet. in 1931 tot 84 pet. in 1934 gestegen. De minister kan in verband met een en ander met aan het verzoek voldoen. ZONDERLING AANGEHOUDEN EN TERUGGEBRACHT. Te Amsterdam. Een agent van politie ontmoette gister avond op den Adelaarsweg te Amsterdam een oude man wiens loopen t-rgwaan wekte. Hij deed tamelijk vreemd en bleek niet ge heel normaal te zijn. Daarom nam de agent hem mee naar het politiebureau. Uit zijn beweringen kon men weinig wijs worden. Zijn woonplaats wist hij niet op te geven. Toevallig werd ongeveer gelijktijdig per radio een extra politiebericht uitgezonden, waarin de opsporing werd verzocht van iemand, ontvlucht uit een oudemannen-huis te Nieuwveen. Bij nader onderzoek bleek, de in bewaring gestelde man de bewuste te zijn. Hij was 's middags loopende naar Am sterdam vertrokken en trof onderweg een bereidwillig autobezitter die hem toestond mee te rijden. Om half twaalf werd de oude weer door den vader van het Huis uit Nieuwveen per auto afgehaald. LANGER DIENSTTIJD VOOR ZEEMILICIENS. Eerste oefentijd voor allen op acht tien maanden gebracht. Wijziging dienstplichtbesluit voor Ned.-Indië. Door de Ned. regeering is aan den Volks raad, met verzoek om advies, aangeboden een ontwerp-Koninklijk besluit, behelzen de eenige belangrijke wijzigingen in het dienstplichtbesluit voor Ned.-Indië, waarbij onder meer de duur van de eerste oefening voor dienstplichtingen bij de Zeemacht van ten hoogste 5%, 9 en 12 maanden, voor allen gebracht wordt op ten hoogste 18 maanden. Het ligt in het voornemen om zoodanige maatregelen te treffen, dat bij vaststelling van het besluit, conform het thans ingediende ontwerp, het gewijzigde dienstplichtbesluit reeds op de Juli-ploeg 1936 der Zeemacht van toepassing zal zijn. Ook langer diensttijd in Nederland? Naar de N.R.C. in dit verband verneemt, ligt het in het voornemen, binnenkort ook den diensttijd van den zeemiliciens in Ne derland te verlengen. Doel van het Kon. besluit, dat reeds ge- ruimen tijd in overweging was, is van den dienst van de zeemiliciens meer gebruik te kunnen maken. De langere diensttijd zal gelegenheid bie den de dienstplichtigen voor allerlei bijzon dere werkzaamheden op te leiden en hen in staat te stellen verschillende brevetten te behalen. De maatregel zal ook tegemoetkomen aan het heerschende gebrek aan personeel op de vloot in Indië en geeft uiteraard ook bezui niging. Naar het blad verder verneemt, ligt het in het voornemen binnenkort ook den diensttijd van de zeemiliciens in Nederland te verlengen. MASSA-ONTSLAG OP DE GOUDSCHE KAARSENFABRIEK. Op de Koninklijke Stearine Kaarsenfa briek Gouda is aan 55 arbeiders ontslag ge geven. Deze personeel-inkrimplng vindt haar oorzaak hoofdzakelijk in overproduc tie. Anderzyds kan door dezen maatregel vijf dagen per week gewerkt blijven wor den met 250 arbeiders, terwijl bij handha ving van het aantal werklieden op 300 een werkperiode van slechts vier dagen per week mogelijk zou zijn. De verkorte ar beidsweek van afwisselend vier en vijf dagen is reeds in 1933 op de kaarsenfabriek ingevoerd. Nu kan voortdurend een aantal werkdagen van vijf worden gehandhaafd Meer ontslagen zullen niet volgen. ADVERTEEREN IN ONBEKENDE BLAADJES. Zakenlieden werden de dupe. Verleden week is op verzoek van de Rot- terdamsche politie te Arnhem aangehouden de 44-jarige reiziger M. A. T. V. Deze heeft in 1934 en 1935 te Rotterdam vele zaken bezocht. Hü deelde mede een blad te gaan uitgeven en daarin konden advertenties worden geplaatst tegen 10 per stuk. Te vens was er gelegenheid 2.50 in een be- roepslijst te worden ingeschreven. Eenige honderden zakenlieden betaalden voorschot. Het blad is nooit uitgekomen. In 1935 kreeg de politie klachten. V. was toen weg. In Arnhem en Nijmegen werkte hij op dezelf de wijze. Hij is ter beschikking van den of ficier van justitie gesteld. TOEZICHT OP NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Van inkrimping van de inspectie geen sprake. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Nijverheids onderwijswet, waardoor ook controleurs in het toezicht worden betrokken, wordt er op gewezen, dat de vraag, of inkrimping of uitbreiding van de inspectie wenschelijk ware, thans niet meer aan de orde is. Het geldt immers alleen het verschaffen van een wettelijke basis aan een noodzakelijk gebleken maatregel, waarvoor reeds in 1935 en 1936 de noodige gelden zijn toegestaan. Van inkrimping van de bedoelde inspectie zou overigens geen sprake kunnen zijn, nu het aantal leerlingen van de dagnijverheids scholen voor jongens nog geregeld flink blijft stijgen, en de inspecteurs, mede door allerlei uit den nood der tijden geboren nieuwe maatregelen, tot het uiterste belast zijn, terwijl nauwlettend toezicht op de uit gaven en op het nuttig rendement der scho len dringend geboden is. De minister kan tot zijn voldoening mede- deelen, dat deze controle aanvankelijk zeer goed werkt. Naar aanleiding van de rappor ten van de controleurs is of wordt reeds veel verbeterd. Hij is overtuigd, dat de lut tele duizenden guldens, aan deze controle te besteden, in ruime mate zullen worden goedgemaakt, zoowel door rechtstreeksche besparing op de uitgaven, als door belang rijke verhooging van de efficiency van dit onderwijs. TREIN SLEURDE AUTO MEE. Bestuurder bleef ongedeerd. Gisteravond tegen zeven uur werd de autobestuurder de heer J. Bouwman uit Winsum (Gron.) toen hij den onbewaakten overweg nabij genoemde plaats passeerde door een uit de richting Roodeschool ko menden trein gegrepen en een eindweegs meegesleurd tot de machinist erin slaagde den trein tot stilstand te brengen. De auto was vrij ernstig gehavend, de heer B. zelf bleek tot ieders verbazing ongedeerd te zijn gebleven. COMMISSIES VAN TOEZICHT OP HET L. O. KUNNEN VERDWIJNEN. En een burgemeester met prac- tischen zin. Men schrijft ons: Het is in deze dagen een algemeen be kend verschijnsel, dat Gedeputeerde Staten nauwlettend toezien op de gemeentelijke begrootingen en daarop in tal van posten wijzigingen aanbrengen en wel in dien geest, dat een lager bedrag moet worden gevoteerd, dan door de gemeentebesturen voor bepaalde doeleinden was uitgetrokken. En voorwaardelijk, wanneer het een ge meente betreft, welke, vaak doordat het rijk een te grooten hap neemt uit de gemeen telijke belastingopbrengsten, aangewezen is op een extra bijdrage uit 's rijks kas, wordt zoo'n begrooting al bijzonder minu tieus onder de Haarlemsche loupe genomen. Zoo was dan ook door Gedeputeerden cri- tiek geoefend op een bedrag van 25, dat de raad van Muiden op op de begrooting had geplaatst, voor kosten, voortvloeiende uit het werk der commissie van toezicht op het lager onderwijs. Tot dusver was deze post steeds onder den hamer doorgegaan, maar nuwenschten Gedeputeerden het kostenbedrag verminderd te zien tot 10. De Muidenaren, zitting hebbende in die commissie, kwamen tezamen, overwogen breedvoerig wat hun te doen stond, en het resultaat der besprekingen was, dat zij be sloten... collectief hun ontslag aan den raad aan te bieden, onder mededeeling, dat zij niet van plan waren, langer deel uit te maken van een commissie, welke met een zoo gering bedrag moest huishouden. In de openbare raadsvergadering, waarin dit schryven werd voorgelezen, stelde bur gemeester J. L. de Raadt lachend voor: „den heeren eervol ontslag te verleenen, onder dankzegging voor de vele diensten, aan Muiden bewezen". Naar aanleiding van deze geste der Mui der .schoolcommissie", hadden wij een on derhoud met burgemeester de Raadt, om te vernemen, hoe het nu verder gaan zou. „Wel, de raad benoemt eenvoudig geen commissie meer. We hebben het wei 10 jaar zonder die commissie gedaan", ver klaarde de burgemeester. „Maar de wet op het lager onderwijs van 1920 schreef toch weer, dat elke ge meente een commissie van toezicht op het lager onderwijs moest instellen?" „Ja zeker, dat weet ik wel, maar ik heb nooit het nut van die commissies kun nen inzien. Dat was goed in een tijd, toen er nog geen inspecteurs van het lager on derwijs waren, maar sinds die werden aan gesteld, zijn die commissies toch zeker meer dan ooit, overbodig geworden. Het kost maar geld uit de gemeentekas voor nieman- dal. Toen de wet op het L. O. van 1920 in werking trad, heeft de raad ook geen com missie benoemd, en dat is zoo van jaar tot jaar verder gegaan. Maar ik kreeg den in specteur een paar maal op bezoek, en ten slotte hebben Gedeputeerden in 1930 ge- wenscht, dat wij een commissie zouden in stellen. Dat hebben wij toen maar gedaan, en nu de commissie vrijwillig is heenge gaan, is er geen enkele aanleiding, weer op nieuw een voordracht te maken". Ziedaar een burgemeester met werkelijk practischen zin voor de gemeentehuishou ding, die graag zoó lang mogelijk de touw tjes aan elkaar knoopt. Inmiddels is de wetgever den burge meester tegemoet gekomen, want sinds 1 Maart j l. is het, dank zij de bezuiniging,- wet, niet meer verplicht, dat de gemeenten commissies van toezicht op het onderwijs instellen. En dat er in Muiden wel nimmer meer zoo'n commissie zal verrijzen, (ten minste niet, zoolang deze burgemeester de teugels van het bewind voert) staat nu wel vast. BEVERWIJK. Jaarvergadering Coöp. Boeren leenbank. De presentielijst werd geteekend door 70 leden. Aantal leden 241 tegen 245 vorig jaar. Gemaakt zijn 3300 dagboekposten, waarvan 1334 door de Spaarbank. Als actief had de bank: kas 8772,31, saldo voorschotten 104139,32, rek. crt. 220400,20, totaal 333311,83 en als pas sief een schuld aan de spaarbank 332882,95, saldo 428,88. Per 31 Dec. nog te vorderen aan rente 200,12. Ge maakte winst 2434, over 1934 740,25. De heer Broekhuis werd met overgroot- te meerderheid van stemmen als bestuurs lid in de vacature P. de Goede gekozen. Ook de heer Blom zag als zoodanig z«n mandaat hernieuwd. Voor den heer Broek huis werd als 1. v. d. z. v. t. gekozen de heer W. Konijn en als pl.vervangende be stuursleden de heeren F. J. Frölich en T. Winkel. Besloten werd nog het winstsaldo op af schrijvingsreserve over te brengen. KORRELMAIS. De Nederlandsche Heidemaatschappij zond ons een exemplaar van de brochure „De verbouw van korrelmais". „Och, waren alle menschen wijl (Dal is haelemaal niet noodlg, als ze achter het stuur maar n klein beetje beter wilden opletten, den konden we al hédl tevreden zijn I) (Ongecorrigeerd.) VEREENIGING HENDRICK DE KEYSKR. In de heden te Amsterdam gehouden tweede vergadering van houders van 4% obligatiën der Vereeniging Hendrick de Keyser, welke, conform de bepalingen van de Trustacte, bevoegd was tot het nemen van beslissingen, waren aanwezig 4 obliga tiehouders vertegenwoordigende 22 obli gatiën. Met algemeene stemmen werd goed gekeurd: a. dat gedurende vijf jaren, ingaande 1 October 1935 en eindigende 30 September 1940, de rente wordt verlaagd tot 4 De per 1 April a.s. betaalbaar te stellen cou pons zullen dus betaalbaar zijn op basis van 4 dus met 19.60 20 min 2 coupon belasting); b. dat de aflossing gedurende die vijf jaren zal plaatsvinden, ter keuze van de vereeni ging, hetzij door inkoop van obligatiën tot ten hoogste 100 hetzij door uitloting tegen 100 met dien verstande, dat tel- kenjare in de maand April, waarin conform de oorspronkelijke leeningsvoorwaarden de uitloting moet plaatsvinden, ten minste nomi naai 300 4 J4 obligatiën door de ver eeniging bij een notaris ter vernietiging zullen worden aangeboden. c. de wijziging in rente en aflossing niet op de stukken te vermelden. HET 168STE LEGERBERICHT. Paleis van Sultan van Aoessa bezet. Maarschalk Badolgio seint in zijn 168ste legerbericht: Na van Ass Ab Beilul te zijn vertrokken, hebben onze troepen na een moeilijke marsch over een afstand van 350 K.M., die in sommige gedeelten bijzonder werd be moeilijkt, niet alleen door de snikheete temperatuur, doch nog meer door de rots achtige gesteldheid van het terrein en het volkomen gebrek aan bronnen, Sardo Koeur alsmede de omgeving van de rivier Auaso, bereikt en bezet. Elf Maart werd onze driekleur geheschen op het paleis van den sultan van Aoessa, Mohammed Jahio. in tegenwoordigheid van de troepen en eenige esquadrilles vliegtuigen, die op het nieuwe vliegveld stonden opgesteld. De bevolking van het geheele gebied heeft met vreugde de bezetting ontvangen die de betrekkingen tusschen Italië en Aoessa be zegelt zooals zij zijn geregeld in het op 9 December 1888 door graaf Antonelli geslo ten verdrag. In den westelijken sector van het noor delijk front hebben onze troepen op 28 Maart Adi Ramaz bezet; andere eenheden, die den opmarsch ten zuiden van Debarek voortzetten hebben Dakoea bereikt De luchtmacht heeft aan het geheele front bombardements- en verkenningsvluchten op grooten schaal uitgevoerd. ONGEOORLOOFD GEBRUIK ZWITSERSCH /GEBIED. Zwitsersche pers ontstemd. „Der Bund" meldt, dat het aantal berich ten over ongeoorloofde Duitsche militaire transporten met schending der Zwitsersche souvereiniteit toeneemt. Een geval „onge oorloofd gebruik van Zwitsersch gebied" wordt uit Schaffhausen gemeld. Op 17 Maart werd langs de lyn Wald- schutBingen, welke door een groot ge deelte door het kanton Schaffhausen loopt 5 wagons geweren naar Waldschut en ver der getransporteerd. De ontvangers van de ze transporten zouden Duitsche arbeiders kampen zijn. De directie van de Zwitsersche douane te Bern heeft opdracht gekregen een onder zoek in te stellen. Naar „der Bund" ver neemt, zijn bij de Duitsche spoorweg-direc tie te Stuttgart reeds stappen gedaan, waarby bezwaar wordt gemaakt tegen der gelijke transporten. GEEN WAARZEGSTERS MEER IN ROEMENIE. De Roemeensche regeering heeft alle voorstellingen, séances en manifestaties van magische kunst en occulte weten schappen verboden. Ook waarzegsters zul len hun beroep niet meer mogen uitoefe nen. naar waarnemingen, verricht in den mort. van Dinsdag 31 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. MPt Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 764 7 m Zürich. m,M- Laagste barometerstand 740,3 m m Jan Mayen. -te Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 1 April: a Van Zwakke tot matige zuidelijke tot west* Üjke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke ol' klaring; waarschijnlijk eenige regen; weini* verandering in temperatuur. 6 Weeroverzicht. De depressie heeft zich snel noordwaarts verplaatst en de hooge drukking geheel uit Scandinavië verdreven, zoodat alleen in het noorden daar nog lichte vorst voorkomt Od IJsland vielen koude noordelijke winden in die de vorst tot matig deden toenemen. Op de Britsche eilanden is de lucht zwaar bewolkt, maar valt weinig regen West Frankrijk, België en ons land hebben even* eens bedekte lucht met plaatselijk lichten regen in verband met een secundaire van de noordelijke depressie, die zich langs de En- gelsche kust uitstrekt. In Duitschland valt vooral in het oosten nog regen uit de secun daire, die gisteren over ons land trok. In verband met de algemeene drukverdee- ling is aanhouden van de westelijke winden te wachten, waarbij af en toe regen kan voorkomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.58 uur licht op. ONZE POSTVLUCHTEN. De Lijster (uitreis) vloog gisteren van Cairo naar Bagdad; de Sperwer (thuisreis) is gistermiddag om 17.11 uur op Schiphol geland. HET AUTO-ONGELUK AAN DEN KENNEMERSTRAATWEG. De toestand van de gewonden. Bij informatie aan het Centraal Zieken huis en het St. Elisabethziekenhuis verne men wij, dat de toestand van de vijf voet ballers, die Zondag j.1. bij het auto-ongeluk aan den Kennemerstraatweg gewond wer den en die in deze beide ziekenhuizen zijn opgenomen, zeer bevredigend is. De patiënten hebben allen een rustigen nacht gehad en over het algemeen is hun toestand vooruitgaande. Alleen P. Bolten, die in het Centraal Ziekenhuis is opgeno men, is nog steeds buiten bewustzijn, al ver nemen wij, dat hier eveneens van levensge vaar geen sprake meer is. GERBRAND DIEPEN, t Op 78-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden de heer Gerbrand Diepen, dié een pompenmakery had en destijds de zgn. „kaaskoppen" maakte, welke bij het kaas persen gebruikt werden. In dezen tijd van fabriekskaas werd dat artikel natuurlijk minder gevraagd. De overledene, die een groote plaats in kegelaarskringen innam, was destijds be drijfsleider van „Diligentia", het later afge brande gebouw, waar nu de Doorbraak is. Ouden stadgenooten zullen zich nog her inneren, dat hü destijds als een van de sterkste Alkmaarders een zekere vermaard heid genoot. EEN NIEUWE BRUG. De raad van Zuid- en Noordschermer zie raadsverslag besloot in zijn he en gehouden zitting op de plaats van de e staande houten brug over de ringvaart een nieuwe betonbrug te doen bouwen vo gen plannen van den heer Kirkenier, opzie bij de gemeentewerken te Alkmaar, en van den opzichter van de Schermeer, den e Krijnen Locker. De raming bedraagt ruim f 1100°- k„1n. Onder het plan is begrepen een nuip- brug voor gewoon verkeer. Wanneer^ openbare inschrijving meevalt, dan w de hulpbrug er een ook geschikt voor autoverkeer. ERGERLIJKE DAAD. Op het politiebureau alhier is een 15- jarige jongen ernstig onderhouden, daa in de Langestraat op ergerlijke wijze bran dende lucifers naar de wandelaars wierp. VERDUISTERING. Heden stond alhier voor de Al™ni^e ments-Rechtbank terecht de33-jang J. H., destijds kantoorbediende by de Kas handelaarsfirma P. Kool, wien ten W«e werd gelegd verduistering jn dienstbetre king van een bedrag van 3847.5». De officier van justitie eischte één ja gevangenisstraf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk en vier maanden waardelijk met 3 proefjaren, waarbu ,j n bepaling dat verdachte gedurende dien proeftijd geen betrekking mag «MVRgd® waarvan financieele verantwoordelijkheid is verbonden. Uitspraak heden over 8 aa gen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2