Brand wonden s Die Houten Klaas akker s Kloosterbalsem Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. Dezen zomer drie motorraces. bedek ze dadelijk met i Stad m Omgewtq De voorzitter, mr. J. P. B o s m a n, her dacht bij de opening van de gisteravond in Valk's Lunchroom gehouden vergade ring den overleden penningmeester, den heer Swets, die gedurende vele jaren in het bestuur zitting had en een groote kracht was voor de vereeniging, waarvoor hij zich geheel gaf. Hij was jarenlang d e man in de V.V.V., aan zijn werkzaamheid is het te danken, dat van de vereeniging een goede, krachtig werkende organisatie kon worden gemaakt. De heer Nannes Gorter, die vroe ger secretaris was en veel voor de vereeni ging deed, had veel steun van den heer Swets, doordat deze, hoewel onverplicht, hem zeer vaak assisteerde, omdat hij als journalist dikwijls afwezig was. Dat de V.V.V. Alcmaria zoo goed bij de A.N.V.V. slaat aangeschreven, is voor een groot deel het werk van den heer Swets, die bij de vereeniging in dankbare herinnering zal blijven. (Applaus.) Mededeel ingen. Naar aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat op het bureau van de V.V.V. een lijst ter inzage is, waar op de komende gebeurtenissen staan ver meld, zulks in verband met de klacht, dat meermalen verschillende feestelijkheden e.d. op eenzelfden dag werden aangekon digd als gevolg van te weinig onderlinge besprekingen van de V.V.V.'s in Kennemer- land. Voorts deelde spr. mede, dat de heer Bet- tink tijdelijk is aangewezen als penning meester, als opvolger van wijlen den heer Swets. Op de tentoonstelling te Amsterdam zal Alcmaria V.V.V. verschillende van haar propaganda-middelen inzenden. De heer Schilder drong erop aan, dat er vanwege de vereeniging iemand aan wezig zal zijn om reclame-materiaal uit te reiken. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur graag veel meer zou doen, als de kas er maar beter voorstond. Van allen kant loopen de ontvangsten terug en dat is een verschijnsel, dat zich voordoet bij alle V.V.V.'s in het land en ook bij de groote A.N.V.V. Uitvoerig ging spr. hierop in, o.a. betoogende, dat het vreemdelingenverkeer een zaak is, die door de regeering ter hand moest worden genomen. Persoonlijk vond spr., dat er geen V.V.V. zou mogen bestaan dan met goedkeuring der regeering, die voor bepaalde streken slechts één derge lijke vereeniging zou behooren in te stellen, voor onze streek b.v. één te Alkmaar, waar onder dan zouden moeten behooren ook Bergen, Egmond, Schoorl en Heiloo. Per in woner zouden de gemeenten dan een dub beltje per jaar moeten bijdragen, om het werk van een dergelijke vereeniging te financieren. Er zou dan heel wat kunnen gebeuren. Op 16 October zal Alcmaria V.V.V. 40 jaren hebben bestaan. De voorzitter vroeg of dit feit al dan niet herdacht zal moeten worden. Na korte bespreking werd bepaald, dat het bestuur zal onderzoeken of de moge lijkheid van viering zal bestaan. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat de mogelijkheid bestaat, dat er in Noordhol land in den loop van den komenden zomer, in navolging van wat verleden jaar in Friesland gebeurde, een provinciale tocht zal worden georganiseerd. Rekening en verantwoording. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd op advies van de com missie voor het nazien goedgekeurd en vastgesteld. De reserve was 1832,49 *4, aan kas was geweest 26,20; het verlies, dat de V.V.V. had geleden bij de motorraces, bedroeg 278,55 De deelname aan de tentoonstel ling Mooi Nederland had een nadeelig saldo opgeleverd van circa 400. De heer Blom maakte bezwaar tegen de wijze, waarop de rekening van de motor races was goedgekeurd. Het bestuur antwoordde, dat steeds één der garanten de rekening inzag namens de anderen, en altijd had men zich daar bij neergelegd. De heer Blom zou willen, dat de garan ten werden samengeroepen en dan één of meer hunner zouden aanwijzen om de rekening in te zien. De voorzitter had daartegen geen bezwaar. De heer Blom constateerde, dat in de laatste vergadering besloten werd, dat slechts twee motorraces zouden worden ge houden in verband met het nadeel, door de derde gebracht. En nu is dezer dagen aan de garanten een inteekenlijst aangeboden voor drie races. De voorzitter antwoordde, dat er een brief met inlichtingen bij was gevoegd. Na uitvoerige besprekingen werd besloten het advies van den heer Blom te volgen in zake het nazien van de rekening der motor races. Jaarverslag. De heer Margadantlas het jaarver slag. Wy noteerden daarvan: Het ledental liep met 50 terug en is thans 316 en 6 dona teurs, die samen 1716,20 per jaar betalen. De hoop werd uitgesproken, dat de terug gang is tot staan gekomen en dat de leden erin zullen slagen meerdere nieuwe leden te werven, wat wel noodig is, nu ook de ge meentelijke subsidie weer verlaagd is. Als het doorgaat zooals de laatste jaren, zal de V.V.V. over een paar jaar haar werk moe ten staken, zeer zeker in het nadeel der ge meente. Bij de vermelding van wat de ver eeniging deed voor het vreemdelingenver keer hoorden we, dat de Waagtoren werd beklommen door 4850 personen. De prijs daarvan werd teruggebracht van 25 op 15 cent, de stedelijke belasting op het bezoek van den toren werd gebracht van 10 op 5 cent per persoon. De heer Blom meende, dat er wel sub sidie zou zijn te verkrijgen voor het ver strekken van de bekende beschuitjes met kaas op Vrijdagen door de V.V.V. De voorzitter ging de geschiedenis dezer beschuitjes na. Er was meermalen onder de leden heftig verzet tegen geweest. Zij hadden verleden jaar een schade opge leverd van 25. Ingevolge een wenk van den heer E. Mak zegde spr. toe, dat gepoogd zal wor den de door den heer Blom bedoelde subsi die te krijgen van de Zuivelcentrale. De motorraces. De voorzitter resumeerde de vele besprekingen, die in den loop der jaren met het gemeentebestuur zijn gevoerd over de belasting en de huur van het sportpark. Hij erkende gaarne, dat de baan veel verbeterd is en waardeerde, dat er aan den kant van de Zandersloot een staan- en een zit-tribu- ne zijn gemaakt, elk voor 250 personen. Wat de races voor dit jaar betreft, heeft het gemeentebestuur groote tegemoetko ming getoond, als gevolg waarvan drie motorraces gehouden kunnen worden in plaats van twee, zooals V.V.V. had gemeend te moeten uitschrijven. Als de vastgestelde dagen het sportpark niet wordt gebruikt voor motorraces, zal 250 huur moeten worden betaald voor eiken niet gebruikten dag. Voor de tweede race is ook een sterrit ge organiseerd naar Alkmaar. De-heer Blom had liever gezien, dat de gemeente de huur voor het sportpark zou hebben verlaagd. Spr. vroeg, hoeveel er thans is geteekend voor de races. De voorzitter antwoordde; 1210, er staan nog wel namen open, maar het resultaat is niet bemoedigend. (Tijdens de vergadering werd nog 300 bijgeteekend.) De heer Blom vond onder deze omstan digheden de risico van de garanten wel zeer groot, gezien het verlies van verleden jaar van circa 1200. Na zeer uitvoerige besprekingen werd ten slotte besloten tot het houden van drie motorraces. Voor de eerste ervan zullen geen buitenlanders worden uitgenoodigd. Rondvraag. De heer Schilder bracht de reisbe- lasting ter sprake. tijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel ze daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. De voo rz i 11 e r gaf een uiteenzetting. De A.N.V.V. had afwijzend geadviseerd over het aanhangige ontwerp, omdat de in ning van de belasting orïpractisch werd ge acht. Beter ware geweest de kósten der passen te verhoogen. Persoonlijk geloofde spr. niet, dat de voorgestelde heffing wet zal worden. - JAARWEDDEN AMBTENAREN VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. In bijlage no. 40 schrijven B. e» W.: Naar aanleiding van het rondschrijven van Ged. Staten dezer provincie, d.d. 2 Oc tober 1935, waarin mededeeling werd ge daan van het voornemen de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand zoodanig te regelen, dat het totaal hunner bezoldigingen in gemeenten van meer dan 20.000 inwoners een bedrag van 500 niet overschrijdt, hebben wij dit col lege verzocht mede te deelen of er bezwaar tegen bestond, dat wij uw vergadering in overweging zouden geven de ontworpen re geling te aanvaarden met dien verstande, dat de tegenwoordige ambtenaar, belast met het voltrekken van huwelijken, op grond eener overgangsbepaling blijft behouden een salaris van 540, voor zooveel noodig verminderd met algemeene salariskortingen, welke eventueel in het vervolg op de jaar wedden en loonen van het gemeenteperso- neel zullen worden toegepast. Een uitzonde ring in dezen geest achtten wij noodig, om dat de genoemde functionnaris anders een salariskorting van plm. 50 pCt. zou moeten ondergaan. Bij hun brief van 5 Febr. j.1. zenden Ged. Staten ons thans toe het provinciaal blad nr. 6 van dit jaar, waarin is opgeno men hun besluit tot regeling der bezoldi ging van de ambtenaren van den burgerlij ken stand in deze provincie. Dit besluit is niet van toepassing verklaard voor deze ge meente, zoodat de bestaande salarisregeling voor de ambtenaren van den burgerlijken stand van deze gemeente gehandhaafd blijft. Aan deze oplossing geven Ged. Staten de voorkeur boven die, welke wij ons hadden voorgesteld, omdat de aanvaarding daarvan zou hebben geleid tot een ingrijpende afwij king van de algemeene normen, hetgeen hun met het oog op de daaraan verbonden consequenties niet wenschelijk voorkomt. Ged. Staten stellen zich voor de jaarwedden opnieuw te regelen, wanneer daartoe te zij ner tijd aanleiding mocht bestaan. Deze oplossing zouden wy hebben toege juicht, wanneer de omstandigheden zich in- tusschen niet hadden gewijzigd. Uw vergadering besloot op 19 Dec. j.1., naar aanleiding van ons voorstel opgeno men in bijlage nr. 181, in de algemeene sa larisverordening de volgende bepaling op te nemen: „Het salaris van den ambtenaar ter secre tarie, die tevens vervult de betrekking van ambtenaar van den. burgerlijken stand, be last met alle andere werkzaamheden dan het voltrekken van huwelijken, wordt ver minderd met een bedrag, gelijk aan de jaarwedde, welke hij in -die laatstgenoemde betrekking génïet". j.-T - Dit besluit Was een gevolg vin den brief van Ged. Staten van 2 October 1935, waar in in overweging werd gegeven de betrek king van ambtenaar van den burgerlijken stand, belast met de leiding der werkzaam heden, evenals in andere gemeenten, te doen bekleeden door een ambtenaar, die te vens is ambtenaar ter secretarie, in welke laatste betrekking hij dan zijn hoofdbezol diging zou genieten. In verband met uw bovenvermeld besluit van 19 Dec. j.1. en in afwachting van de herziening der salarissen was de heer F. J. L. Berkenvelder, die intusschen in de be staande vacature van ambtenaar van den burgerlijken stand was benoemd, voorloopig werkzaam als plaatsvervangend ambtenaar. Nu de bestaande salarissen van de ambte naren van den burgerlijken stand worden gehandhaafd, is een definitieve regeling van de positie van den heer Berkenvelder niet mogelijk. Immers de bedoeling, welke by de vast stelling van de bovenvermelde bepaling voorzat, n.1. dat de ambtenaar van den bur gerlijken stand, belast met alle andere werk zaamheden dan het voltrekken van huwelij ken, zyn hoofdbezoldiging zal genieten als secretarie-ambtenaar, komt dan niet tot haar recht, aangezien het salaris in eerstge- melde betrekking volgens de gehandhaafde regeling 2890 tot 3760) reeds meer be draagt dan het salaris, dat aan den heer Berkenvelder in zijn hoedanigheid als com mies ter secretarie 2e klasse is toegekend. Woensdag 1 April. HILVERSUM, 301 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. 9.30 Causerie. 10. VPRO-morgenwijding. 10.15 Ka mermuziek, gr.pl., voordr. en cau serie. 12.1.45 E. Walis en zyn orkest en gr.pl. 2.Voor de vrou wen. 2.15 Orvitropia. 3.Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers. 6.Variatieconcert. 7.Causerie. 7.15 De Krekeltjes. 7.40 Lezing. 8.— Ber. 8.15 Radiotooneel. 8.50 Gr.pl. 9jVARA-orkest. 10.— Ber. 10.05 Gr.pl. 11.12.Rep. Zesdaagsche en gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV-uit- zending). 8.— Schriftlezing, medi tatie. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Mor gendienst. 11.12.en 12.15 En semble v. d. Horst. 1.15 Orgelspel. 2.— Gr.pl. 2.15 Sopraan en piano. 3.Chr. Lectuur. 3.303.45 Gr.pL 4.— Gr.pl. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouwpr. 6.30 Afgestaan. 7.— Ber. en reportage. 7.30 Missiepr. 8.Ber. 8.15 Lezing. 8.45 NCRV- orkest. (10.Ber.) 10.45—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl. 11.35 Orgelspel. 12.20 BBC-Empire- orkest en mezzo-sopraan. 1.20 BBC- Schotsch-orkest. 2.05 Orgelconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Gr.pl. 2.35 Sted. orkest Bournemouth en pianosolist. 5.05 Het MacArthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Zang. 7.10 Lezingen. 7.50 Dansmuziek. 8.20 BBC-Symph.- orkest. 9.30 Ber. 9.45 Verv. concert. 10.35 Radiotooneel. 11.25 Dansmu ziek. 11.50—12.20 Gr.pl. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. 4.20 Gr.pl. 5.50 Orkest concert. 8.20 Zang en piano, 9.05 Radiotooneei. 11.0512.35 Dans muziek én populair conCert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcon cert. 11.20 Concert. 12.35 Kwintet concert/ 1.20 Concert. 3.50 Kamer muziek. 5.20 Gevar. progr. 6.20 Gr. pl. 8.05 1-Aprilprogr. 9.5011.20 Omroeporkest en Glahe-orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M.: 322 M.: 12.20 Zigeunermuziek. 1.302.20 Omroeporkest. 6.20; Zigeunermu ziek. 7.20 Gr.pl. 8.20 Symph.-con- cert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Omroeporkest. 1.302.20 Zigeunermuziek. 5.35 Gr.pL 5.45 en 6.35 Omroeporkest. 7.35 Zang. 8.20 12.Opera-uitz.: DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gr.pl. 8.05 Toespraak. 8.35 La- chender April, gevar. progr. 9.20 Ber. 9.50 Solistenconcert. 10.05 Weerebr. 10.2011.20 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2. Hilversum. Lijn 3: Brussel VL 8.—9.20, Keu len 9.2010.05, D.sender 10.05— 11.20, Kalundbcrg 11.2012.20, Brussel VI. 12.20—14.20, Kalund- borg 14.20—14.50, Parijs R. 14.50— 17.20, Keulen 17.20—19.05, Bero- münster 19.0520.30, Leipzig 20.30 —21.20, Lond. Reg. 21.20—21.35, Praag 21.35—22.35, Keulen 22.35— 23.20, Weenen 23.20—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.20, Normandië 8.2010.35, Lond. Reg. 10.3511.35, Droitwich 11.3513.05 Lond. Reg. 13.0515.10, Droitwich 15.1018.20, Luxemburg 18.20— 18.50, Lond. Reg. 18.50—19.50, Droitwich 19.5022.35, Lond. Reg. 22.35—24.—. Aan Gedep. Staten ware daarom te ver zoeken het salaris van dien ambtenaar van den burgerlijken stand te bepalen op 50 per jaar, welk bedrag ingevolge uw hier- voorvermeld besluit op de jaarwedde, ver bonden aan de betrekking van commies ter secretarie, in mindering komt. In verband met de plaats gehad hebbende vermindering van de jaarwedden van het gemeente personeel zou tevens het salaris van den ambtenaar belast met de huwe lijksvoltrekking, thans 540 bedragende, kunnen worden verminderd met plm. 5 pCt. en gebracht op 515, terwijl de salarissen van de plaatsvervangende ambtenaren van 90 tot 85 zouden kunnen worden ver minderd. ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. In bijlage no. 43 schrijven B. en W.: - Op grond van artikel 134 der ambtenaren- wet-1929 S. 530 is de gemeente gehouden bepalingen vast te stellen, betreffende de gevallen, waarin, en de voorwaarden, waar onder door of vanwege de gemeente in dienstneming op arbeidsovereenkomsten naar burgerlijk recht kan plaats hebben. B. en W. bieden een ontwerp-verordening ter voldoening aan dat artikel aan, over den inhoud waarvan overeenstemming bestaat tusschen de commissies van overleg voor de ambtenaren en voor de werklieden en ons college, met uitzondering echter voorzooveel betreft het volgende punt. De commissies wenschen de in artikel 2, le lid, sub g. vermelde leeftijdsgrens van 21 jaar te bepalen op 18 jaar. Wy blijven aan den eerstgenoemden leeftijd de voorkeur geven. In de eerste plaats zijn er tegenwoordig tal van jongelieden van 18 tot 21 jaar, voor wie het een uitkomst zou zijn wanneer zy op arbeidscontract eenigen tijd in dienst zouden kunnen zijn van de gemeente. In de tweede plaats beperkt men onnoodig de keu ze voor den betrokken tak van dienst. In de practyk n.1. zullen aan jongelieden tusschen 18 en 21 jaar slechts bij hooge uitzondering aanstellingen kunnen worden uitgereikt. Door het aannemen op arbeidscontract van jongelieden te beperken tot beneden den 18-jarigen leeftijd bereikt men m.a.w. niet, dat aan personen op of kort na dien leeftijd aanstellingen zullen worden gegeven. Ook daarom kan er weinig bezwaar zyn, de grens voor deze categorie wat ruimer te stel len. Bovendien is de mogelijkheid voor de hierbedoelde personen dan grooter, dat zy eventueel, wanneer de personeelsbezetting dit toelaat, in aanmerking zullen komen voor een aanstelling in tijdelijken of vasten dienst. Immers, geschiktheid en capaciteiten blijken beter op 20-jarigen dan op 17-Jari- gen leeftijd. Van een bespreking der artikelen van de verordening meenen wij ons verder te kun nen onthouden. Artikel 1, le lid, 2e zin, van het ambtena renreglement en artikel 2 van het werklie denreglement, met uitzondering van het be paalde in de 2e alinea van het derde lid van dat artikel, kunnen by de vaststelling van het arbeidsovereenkomstenbesluit vervallen. B. en W. stellen voor het door hen vast gesteld öntwerp-besluit te nemen. :is™ SALARIS STADSVROEDVROUW. B. en W. schrijven in bijlage no. 41: In uw vergadering van 30 Jan. werd in onze handen om bericht en raad gesteld een adres d.d. 11 Jan. 1936 van mej. C. W. van der Weele, stadsvroedvrouw, alhier, houdende het verzoek haar salaris ln ver band met de toeneming van haar werkzaam heden te willen herzien. De jaarwedde van de stadsvroedvrouw be droeg oorspronkelijk 600. Tengevolge van de op die data ingevoerde salarisverlagingen werd het salaris met ingang van 1 Januari 1935 en 1 Februari 1936 gebracht op 560, resp. 535. Aangezien het honorarium van particu liere vroedvrouwen voor het verleenen van verloskundige hulp in deze gemeente vóór 1934 ongeveer 15 bedroeg, mag worden aangenomen, dat het tractement van de stadsvroedvrouw is gebaseerd op een maxi mum aantal verlossingen van 40. Het aantal door de stadsvroedvrouw per jaar verrichte verlossingen is tengevolge van de algemeene economische inzinking ver boven dat getal gestegen. Bedroeg het aan tal in 1932 nog 34, in 1933 37 en in 1934 40, in 1935 verleende zij in 64 gevallen koste- looze verloskundige hulp. Bij een dergelyk aantal is, naar onze meening, de tegenwoor dige bezoldiging onvoldoende. In overeen stemming met het advies van den directeur fouilletoH Naar het Engelsch van, door J. L en CHARLOTTE M. YONGE E. A. fl. 47) „Die kinderjuffrouw is een ware tiran voor den armen, kleinen vent en een on beschaamde vrouw ook", zei mrs. Morton „En hij is een echt verwend kindie" noemde Ida hem. J Hoe zieker zyn vader was, hoe meer zyn tante hem bedierf, als wilde zij hiermee blijk geven van haar medelijden en sym pathie voor het kereltje. Hy had in het eerst zyn huis en zijn ouders erg gemist, had gehuild, toen hy zijn les moest hebben zonder mama en nog meer, toen „papa" hem 's avonds niet naar boven droeg; maar de tijd had dit verdriet wel geheeld en hy was verrukt over de zee, de schepen, de krabben en al de andere bekoringen aan het strand. Maar bovenal was hy verrukt, als hy de kleine jongens zag. Hy was nooit te voren met zyn soortgenootjes in aanraking geweest; zyn eenige speelkameraadje was eigenlijk Ami ce en die was zooveel ouder, dat ze hem maar in alles toegaf. In een pension daar dichtbij was een gezin met „groote jongens", zooals hij ze eerbiedig noemde, die dan ook in hooge mate zijn bewondering wekten en hem aantrokken als zoovele magneten. Daaromtrent waren miss Morton en Eden het eens, dat die zeer geschikt gezelschap waren voor master Michael, want mrs. Roll- stone had weten te vertellen, dat ze van „voorname familie" waren en de gouver nante stelde levendig belang in den een zamen, kleinen jongen, al was hy ook niet de „Honourable Michael" geweest. Het oudste meisje uit het gezin eveneens, maar ongelukkigerwijs was Mite juist op een leeftyd, dat hy echt lastig kon zyn voor kinderen, die spelletjes speelden, die hy niet begreep. Als zij by voorbeeld met veel moeite en inspanning een fort van zand hadden ge bouwd, kon hy met één slag van zyn schop je het geheel ineen doen storten en dan lachuen ,by de "Puinhopen van van woert' "iet 8torend aan de kreten V8n de bele«erden en waar- schynlyk nog meenend, dat hy een heel verdienstelyk iets bedreven had! Eens toen een verontwaardigde jongen van acht den lastigen spelbreker eens flfnk dooreen gerammeld had, alsof hy 'n jonger broertje was, hadden de meesten van de- genen, die dit tooneeltje bijwoonden, de party gekozen van den aanvaller en had den „ach en wee" geroepen over den deug niet, die den armen, kleinen jongen, die zoover af was van zyn doodzieken vader, zoo geducht onder handen had kunnen nemen. Om der wille van den vrede en uit zelf verdediging nam nu in het vervolg de familie Lincoln ijlings de vlucht bij het naderen van Mite en stelde zich verdekt op tusschen de rotsen, waar hij niet licht zou doordringen. By mr. Rollstone vond Eden grooten troost, zy ontdekten, dat ze eens op het zelfde landgoed in betrekking waren ge weest en dat ze een groot aantal kennissen gemeen hadden en ze waren het roerend eens in hun oordeel over mrs. Morton en Ida, die mr. Rollstone „visch noch vleesch" noemde, in tegenstelling met Constance, die op en top een lady was en ook nog wel was geweest. En mr. Herbert had ook nog wel 'n echte gentleman kunnen worden, als hy maar geslaagd was voor cadet. Gewoonlyk zat Eden 's middags by mr. Rollstone, die den laatsten winter veel last had gekregen van rheumatische pynen, terwyl zy zich niet in staat voelde, om zoo lang met master Michael op het strand te wandelen, zoodat ze dit wel moest over laten aan het kindermeisje, Ellen. De oud-butler wilde graag „miss Eden" eens laten kennis maken met zyn dochter, ie met de Pinksterdagen haar ouders °,PZOeken' ofschoon het volgend ïpeet haarV°Hrrg0ud/0U thuis komen. Het haar vrienH inn "i d*n we« zou van de dat haar ouders W^o m"* M V°P'" SSSSS- vuld van het gevoelen van Constance toen zy met tranen in de oogen keek naar den kleinen vent, in de kinderkerk, die bij zim juffrouw stónd, met wyd-open oogen, hoofdzakelyk gericht op Willy Lincoln, die zyn held was. Met de voorliefde van jonge meisjes, om zich te verdiepen in naderend verdriet, voelde Rose een overweldigend meelyden met den kleinen, blonden jongen, dien zy reeds vaderloos waande en dat terwyi hy nog zoo totaal niet in het besef was van de zware verantwoordelykheid, die hem dan op de schouders zou zyn ge legd. Nog een paar oogen waren op het ventje gericht, echter niet meelijdend, maar ver ontwaardigd. Die jeugdige pretendent was de eenige sta-in-den-weg tusschen Herbert en het kroontje tusschen Ida zelve en... Ida was van de school naar de kerk ge wandeld met dominee Deyncourt en die had zóó gevoelig gesproken van het leed in de familie en was zóó deelnemend ge weest voor haar, dat zyn sympathie haar het hart sneller kloppen deed; vooral toen hy haar meedeelde, dat zyn zuster bil hom kwamen logeeren - mrs. Rollstone had plaats voor haar weten te maken, en zy zouden haar dan, beter nog dan hy dit kon, op de hoogte brengen van enkele van de plannen, die hy met de kleinste kinde ren had. Dus hy wilde haar voorstellen aan zyn zusters! Wat beteekende dit? Al waren do Deyncourts nu ook nog zoo hoog in hun wapens, ze zouden toch niet kunnen neer zien op iemand zóó na familie van Lord Northmoor. op den dag kwam Tom Brady aan don ortllmoor Cottage, en, terwyl hy met eenen elleboog op de vensterbank ge leund ging staan en met de andere hand zyn pyp weghield, die hy juist uit den mond had genomen, vroeg hy, of ze hem ook een kop thee wilde geven; de heeie haven was zoo vol leegloopers en baj*e" kluivers, dat hy daar niet biyven kon. Da was altyd zoo op Pinksteren. „Ja, dat begryp ik wel", zei Ida en haastte zich, thee te zetten. „Komt u liever binnen, mr. Brady! riep mrs. Morton. „U kunt daar niet makkeiy drinken; u zult het kopje nog omgooien. We zitten vandaag in de eetkamer, orn- dat'Jl De reden ging echter voor hem verlore daar Ida hem binnenliet en hy toen on- middeliyk plaats nam op de sofa, wa hy zich beklaagde over de saaiheid van fle feestdagen. Zyn scheepsvolk zou nog staat zyn geweest tot staken, als hy ze de haven had laten gaan, anders zou de dames wel hebben gevraagd, of zavO«* een eindje met hem gingen op en ne kruisen. „Heel vriendelyk-van u, mr. Brady, m in verband met den toestand van my zwager, lord Northmoor, zou dat toch ge pas geven". „Hoe is het met hem?" „Heel min: de krachten nemen steeds a^ Ik verwacht haast niets anders, dan mo gen. het.ergste té hooren". Reeds hield mrs. Morton haar zakdo gereed. - „Och! Ja, dat is wel treurig! Zou n voor u nog eenige verandering brengén. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6