AKKERTJES DE GEBROEDERS „GOCHEM" Kleurenweelde langs Hollands duinvoet. Hoe U de bloembollen het beste ziet. CASTRICUM HEILOO STOMPETOREN SCHERMERHORN den gemeentelijken geneeskundigen- en Gezondheidsdienst ware het salaris van de ♦■^vroedvrouw aldus te regelen: te reke nen met ingang van 1 Jan. 1935 560, bene- ns 14 voor elke verlossing verricht bo- G!„ het getal van 40 per jaar; te rekening et ingang van 1 Febr. 1936 520, benevens M3 voor elke verlossing verricht boven het Ltal van 40 per jaar. Aan een afzonderlijke betaling van de verrichte verlossingen boven het getal van 40 per jaar, meenen wij de voorkeur te moeten geven boven een verhooging van de vaste jaarwedde, aangezien niet vaststaat, dat het groote aantal gevallen, waarin de stadsvroedvrouw haar hulp moet verlee nd zich zal handhaven. De commissie van overleg voor de ambte- naren, vereenigt zich blijkens haar voor u ter inzage gelegde advies met deze regeling. B en w. stellen voor een ontwerp-besluit vast te stellen. VERKOOP GROND AAN DE DR. SCHAEPMANSTRAAT. B en W. schrijven in bijlage no. 39: heer P. Dekker, alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te niogeo koopen een perceel bouwterrein, „eiegen aan de Dr. Schaepmanstraat, groot Ongeveer 133 M2., voor den prijs van 931 in totaal, ten einde daarop één woning te bouwen. Tegen verkoop van dit perceel bestaat bij ons geen bezwaar, ter wijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de commissie van bij stand voor het grondbedrijf voor de bouw terreinen gelegen in het Lyceumkwartier in overweging gegeven. B. en W. bieden in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. RUILING VAN TOT HET SLACHTHUIS EN HET GRONDBEDRIJF BEHOORENDE TERREINEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 44: Voor den aanleg van den verbindingsweg HelderschewegJan van Scorelkade heeft het grondbedrijf noodig een ten Zuiden van het slachthuis gelegen strook grond, groot ongeveer 1576 M2., terwijl het slachthuis- bedrijf, in verband met het afstaan van deze strook grond, de beschikking behoeft over een tot het grondbedrijf behoorend ter rein gelegen ten Westen van het slachthuis, groot ongeveer 6298 M2. Overeenkomstig par. 2 der Verordening op het beheer der gemeentebedrijven te Alk maar (gemeenteblad nr. 1382) hebben wij de waarde van de hierbedoelde terreinen la ten schatten. De waarde van het ten Zuiden van het slachthuis gelegen terrein wordt geschat op 2 per M2., die van het ten Wes ten van het slachthuis gelegen terrein op 1 per M2. B. en W. stellen den Raad voor een ont werp-besluit vast te stellen. SUBSIDIE MUZIEKVEREENIGINGEN. PACHTSOM MUZIEKPARK. In bijlage no. 36 schrijven B. en W.: Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting voor 1936 is op 23 Dec. j.1 door uwe vergadering in onze handen om prae-advies gesteld de volgende motie: „De muziekvereeniging hier ter plaatse, welker prestaties op een hoogte staan, dat zij daarvoor in aanmerking kunnen komen, ontvangen over 1936 hetzelfde subsidiebe drag, als over 1935 door hen ontvangen, waardoor de verlaging van pacht van het muziekpark met 200 niet behoeft door te gaan. A. Bakker, G. Nierop, W. J. Bulens, W. v. d. Vall, H. van Drunen". Naar aanleiding daarvan merken wij het volgende op. Gelijk wij te kennen gaven bij de behandeling van deze motie in de raads vergadering van 20 Dec. j.1. (blz. 627), zou den wü nagaan, of de pachter een hoogere huur wil betalen, als er meer (bedoeld is: weer) concerten worden gegeven, welke verhooging dan aan de muziekvereenigingen bü wijze van subsidie zou worden uitge keerd. Wij hebben daartoe overleg gepleegd zoo wel met den pachter, als met eenige door den pachter genoemde muziekvereenigin gen. De pachter is bereid ook voortaan f 1000 pacht te betalen, wanneer de drie door hem aangewezen muziekkorpsen samen 9 zomer- concerten in den muziektuin geven en daar enboven voor de volwassen bezoekers een programma van 10 cent verplichtend wordt gesteld. De drie muziekvereenigingen zijn gene gen ieder drie concerten te geven, wanneer elk daarvoor een subsidie ontvangt van f 100. Met het verplichtend stellen van een Programma voor de volwassen bezoekers zouden de drie hiervoor bedoelde vereeni- gingen zich zoo noodig kunnen vereenigen. financieele regeling zou medebrengen, dat de gemeente in totaal een subsidie van f 300 zou moeten uitkeeren en daarentegen f 200 meer huur zou ontvangen dan wan- neer geen concerten worden gegeven. Zij z°u dus uit eigen middelen f 100 moeten beschikbaar stellen. Wij hebben aan de drie besturen de vraag voorgelegd, of de vereenigingen bereid zou den zijn, drie concerten te geven voor f 66 per vereenigng, opdat de hoogere ontvangst aan huur en de uitgaaf aan subsidie tegen elkaar zouden opwegen. De besturen heb ben die vraag ontkennend beantwoord. Hoewel het hier gaat om een vrij gering bedrag, acht de meerderheid van ons Col- ]oge het toch, met het oog op den stand der begrooting niet verantwoord, voor deze niet strikt noodige uitgave een bedrag uit te trekken. Zij is bovendien overtuigd, dat biervoor van de hoogere instanties geen me dewerking is te verwachten, maar ook afge scheiden daarvan is het naar haar voor komt niet juist, de begrooting, die alleen door het ramen van bijzonderen steun van bet Rijk sluitend kon worden gemaakt, thans aan te vullen met een post voor sub- S'die aan muziekgezelschappen. De minderheid van ons college daarente- 8en acht het gewenscht, dat de muziekver- eenieinoen, wier muzikale prestaties aan de daarvoor te stellen eischen voldoen, in staat firW/ De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De sUkta.duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten meti Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHE.TS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. worden gesteld, haar werk voort te zetten. Bovendien is het, naar zij meent, van groot belang voor de exploitatie van het muziek park en indirect dus ook voor de gemeente, dat de verplichte zomerconcerten worden gehandhaafd. De meerderheid acht deze argumenten, hoezeer men daaraan in betere tijden onge twijfeld overwegende beteekenis zou moe ten toekennen, thans niet klemmend. Zij geeft uwe vergadering daarom in overwe ging het voorstel van 12 November 1935 (bylage nr. 164) opnieuw in behandeling te nemen en de huur voor het jaar 1 Mei 1936- 1 Mei 1937 te bepalen op 800 en voor het tydvak 1 Mei 1937-1 Febr. 1938 op 600, met intrekking van de verplichting van de gemeente om zorg te dragen, dat muziek uitvoeringen in het muziekpark worden ge geven. Het hieronder afgedrukt ontwerp besluit bieden wy u daartoe ter vaststelling aan. Alvorens over dit voorstel wordt beslist, zal uwe vergadering zich dienen uit te spre ken over de aangehaalde motie-Bakker c.s., waarvan de aanneming naar het oordeel der meerderheid van ons college geen aanbeve ling verdient. (Wy zouden de besturen der betrokken muziekgezelschappen toch ernstig willen adviseeren de concerten voor 66 te wil len geven. Een half ei en hier is het nog meer dan een half ei is altijd nog beter dan een leege dop. Voor de muziekvereeni gingen moet het toch wenschelijk zijn op concerten ook eens aan donateurs, familie en vrienden te kunnen toonen hoe zeer men vooruitgegaan is. En een muziektuin zonder muziek is even onnatuurlijk als een muziek- coros zonder concerten. Blijkt men niet tot eenige medewerking bereid, dan zullen met vrij groote zekerheid de subsidies eenvoudig geschrapt worden. Red. Alkm. Crt.) SAMENVOEGING BETREKKINGEN MARKTMEESTER EN OPZICHTER KAASDRAGERS. In bijlage no. 42 schrijven B. en W.: Sedert het overlijden van den opzichter der kaasdragers, wijlen den heer H. E. Bos man, wordt diens functie waargenomen door den marktmeester der kaasmarkt. Het is ons intusschen gebleken, dat deze beide functies gevoegelijk tot één betrekking kunnen wor den samengevoegd, zonder dat de dienst daaronder zal behoeven te lijden. Volgens groep 0 der algemeene salaris verordening voor de ambtenaren bedraagt het salaris van den marktmeester der kaas markt 765 en dat van den opzichter der kaasdragers f 535. Aangezien de werktijden in beide betrekkingen vrijwel parallel loo- pen, achten wy een traktement van 950 in de gecombineerde functie, welke wedde wordt gevormd door het tegenwoordig sa laris van den marktmeester vermeerderd met ongeveer een derde gedeelte van het salaris van den opzichter, redelijk. B. en W. stellen derhalve voor het desbe treffend besluit vast te stellen. WONINGBEDRIJF. In bijlage no. 38 schrijven B. en W.: Bij uw besluit van 23 Dec. 1935, goedge keurd bij besluit van Ged. Staten van 19 Febr. 1936, Nr. 10, is het woningbedrijf de zer gemeente onder de toepassing gebracht van de verordening op het beheer der ge meentebedrijven. Artikel 4 van genoemde verordening schrijft voor, dat de dagelijksche leiding van een bedrijf is opgedragen aan een directeur. Tot dusver was de gemeentelijke woning exploitatie opgedragen aan den directeur van het bouw- en woningtoezicht. Daar het omvormen van deze exploitatie in een be drijf slechts begrootings-technische beteeke nis had en in verband hiermede geen veran dering in de wijze van beheer van dezen tak van dienst behoeft plaats te hebben, kan bedoelde opdracht bestendigd blijven. Het is evenwel noodig den directeur van het bouw- en woningtoezicht förmeel als direc teur van het woningbedrijf aan te wijzen. Wij stellen u voor hiertoe, te rekenen met ingang van 1 Jan. j.1., te besluiten. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 24—31 MAART 1936. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. Braaksma, Snaarmanslaan 47, timmerman. Sterk Zonen, Zeglis 85, vervaardiging van betonartikelen. P. v. d. Laan, Zeglis 28, vervaardiging van betonartikelen. Den Helder: Firma Kreté en Ponjee, Gas- straat 82, schilders- en behangersbedrijf. Wijzigingen: Alkmaar: Sterk Van der Laan, Zeglis 65, vervaardiging van betonartikelen; ven nootschap ontbonden. Firma Simon de Wit, Achterstraat 51, rechtsvorm gewijzigd. Broek op Langendijk: Langendijker Groente Centrale; bestuurswijziging. Den Helder: Firma Simon de Wit, Spoor straat 48; rechtsvorm gewijzigd. Algem. Coöp. Verbruiks- en Productiever. „Helder" U.A.; bestuurswijziging. Firma Oeljee en Kraft, Weezenstraat 28; lechtsvorm gewijzigd. St. Pancras: Mej. M. IJfs, Bovenweg 283, winkel in manufacturen, enz.; nieuwe eige naar. Texel: N.V. Texelsche Electriciteits Maat schappij; bestuurswijziging. Opheffingen: Anna Paulowna: L. J. Telleman, Spoor- buurt 5, vrachtdienst Anna Paulowna-Alk- maar. Alkmaar: F. C. J. Röttgering, Fnidsen 86, winkel in bedrijfs- en werkmanskleeding. Heiloo: J. W. F. Meijer, Laan b/d Heeren- weg L 8, import van chineesche artikelen. Den Helder: H. C. Bakker, Julianapark 11/12, mineraalwaterfabriek, enz. In ons vaderland is het pas écht-defini- tief lente, wanneer de dikke laag stroj, die gedurende den winter de velden be dekte, verwijderd is en de bloembollen rechthoeken weer een tinteling van kleu ren vertoonen. Nauwlettend volgt men al om in den lande de ontwikkeling dezer gewassen en zoodra de tijd rijp geacht wordt, vinden ware volksverhuizingen plaats. Dan zijn de wegen tusschen Haar lem en Den Haag overvol en de tram maakt weer winsten. Onafzienbare colon nes van wielrijders trekken erop uit, en alles, wat nog maar eenige motorische kracht heeft wordt méér dan bemand: zoo oud kan een vehikel niet zijn, of het is nog wel goed genoeg om den klassieken rit langs de bollenvelden te maken. En al hebben de crisisvoorschriften den aanplant ook beperkt, er is ook dit jaar nog meer dan genoeg te zien al zal de ware natuurliefhebber ais het even kan liever een rustigen ochtend uitkiezen voor zijn tocht dan zoo juist werd beschreven! Inderdaad, de van ouds beroemde „Bloem bollenzondag" is wel uitermate ongeschikt om op reis te gaan. Wie eenigszins kan, blijve dan liever thuis, want een hyacin- thenveld moge nog zoo onafzienbaar zijn en nog zoo z'n best doen om de lentelucht met zoet parfum te verzadigen, koning motor wint het dan nog gemakkelijk! Het is trouwens ook heelemaal niet noodig, aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. om zich te beper ken tot het meest bekende bloembollen- gebied: de streek tusschen Leiden en Haarlem. Want ook ten noorden van laatst genoemde stad is heel wat te zien en héél wat te genieten! Vooral in de laatste jaren is de bollencultuur sterk gedecentrali seerd. Men vindt de bloemenvelden o.m. in het z.g. „Westfriesche deel" van Noord- Holland (de streek n.1. in den driehoek HoornMedemblikEnkhuizen), in den Anna-Paulowna-polder, in het gebied tus schen Haarlem en Alkmaar, in den Haar lemmermeerpolder, ja zelfs in het noord westelijke gedeelte van Noord-Brabant, op Texel en de Zeeuwsche eilanden en ook hier en daar in Groningen en Friesland. In de laatstgenoemde streken zijn bloembol- lenvelden echter min of meer rara avis; de route, die op bijgaand kaartje in beeld is gebracht leidt echter langs een overdaad van kleurenpracht. Dit geldt óók voor den rondrit door het r:Westland, waar deze cultuur zelfs vrij intensief beoefend wordt. In het bekendste bollengebied (Leiden Haarlem) is de teelt sterk gerationali seerd, d.w.z. dat de bloembollenvelden er niet zoo schilderachtig liggen als verder noordwaarts, waar men b.v. in plaats van de eternieten afscheidingen nog veelvuldig de natuurlijke heeft toepast, wat aan Je entourage in belangrijke mate ten goede komt. Wanneer? Dank zij de vele echte lentedagen, die wij dit jaar gehad hebben, zijn de bollen velden aan den vroegen kant. In het alge meen kan gezegd worden, dat de crocussen omstreeks half Maart beginnen; de gele soorten zijn er het eerst, daarna komen de paarse en de bonte. De omgeving van Uitgeest en Beverwijk is hiervoor beroemd (welke mededeeling de lezer in zijn ooren mag knoopen met het oog op het volgende bloeiseizoen, want de crocussen zijn thans vrijwel afgeloopen). Direct daarna komen de kortstelige narcissen, begin April ge volgd door de hyacinthen, die hun kleu renpracht weer moeten „afstaan" aan de kortstelige tulpen. Als het lang koud blijft kan men het wel eens treffen, dat deze hyacinthen en tulpen ongeveer gelijktijdig bloeien; dit jaar zal er wel een groen in terval tusschen beider bloeiperioden lig gen. En tenslotte prijken de late tulpen dikwijls nog tot het einde van Mei en zelfs wel tot begin Juni. De in ons land nog altijd voortwoekeren de lintbebouwing heeft het uitzicht op de bollenvelden over de groote wegen af niet verbeterd. Veel meer schoonheid vindt men dan ook langs de binnenwegen, welke grootendeels gevolgd worden door de route op ons schetskaartje, er zijn natuurlijk vanuit de bekende centra langs den grooten weg" (Hillegom, Lisse, enz.) nog vele andere uitstapjes te maken. De prachtige (ofschoon zeer bochtige en smalle en daarom op drukke dagen niet ongevaarlijke) binnenweg, welke van Aerdenhout over de Zilk, Noordwijker- hout enjj Noordwijk naar Katwyk en Was senaar voert, biedt een overdaad aan na tuurschoon. Van dezen weg leiden talryke verbindingen naar den Rijksstraatweg Oegstgeest-Sassenheim, Lisse, Hillegom, Heemstede, Bennebroek, Haarlem. Zeer bekend (en befaamd) is b.v. de weg, die langs het fraeie kasteel Keukenhof bij Lisse voert. Langs deze verbindingswegen vindt men een rijke verscheidenheid van bollenvelden, omdat ze niet alle even beschut liggen en daarom de diverse stadia als het ware naast elkaar te zien zyn. In de omgeving van Hillegom en Lisse vindt men de meeste hyacinthen, de narcissen zijn het rijkst gezaaid in de buurt van Sassenheim (ook wel nabij Noordwijk en Wassenaar). Ter wjlle van de overzichtelijkheid s op dit kaartje slechts één roqte aangegeven. De groote wegen, de toegangsroutes en de algemeen bekende centra als Lisse en Hillegom zijn om dezelfde reden weggelaten. 'f coouiciaai Uieuws Vragen van raadsleden. Namens de r.-k. fractie zijn door de heeren P. de Wildt en G. F. Res de volgende vragen aan B. en W. gezonden: Gaarne had de r.-k. ractie even in be handeling op de vergadering van 31 Maart a.s. het navolgende: I. Achten B. en W. den tijd nog niet ver gevorderd genoeg, om over te gaan tot een openbare inschrijving van het kermister rein voor de kermis, die dezen zomer ge houden zal worden? II. Kunnen B. en W. nog mededeeling doen, hoever U gevorderd bent met het ver antwoorden der legesgelden in algemeenen zin? III. Is het B. en W. bekend, dat er op Vrijdag 28 Februa«i jJ. een Uwer ambte naren ontactisch en brutaal is opgetreden tegen een achtenswaardig inwoner onzer gemeente, toen deze persoon zich aan het gemeentehuis vervoegde om in aanmerking te komen voor een bon voor goedkoope levensmiddelen? Zoo ja, hebben B. en W. den betreffende gewezen op het verkeerde zijner handelin gen? Zoo niet, zyn B. en W. bereid om dit alsnog te doen? B. en W. hebben hierop als volgt ge antwoord: I. B. en W. zijn dit jaar niet voornemens de verpachting van het kermisterrein in het openbaar te doen plaats vinden. De groote inrichtingen als b.v. cakewalk, stoomdraaimolen, electrische auto's enz. zijn, zooals bleek, alleen genegen naar een kleine plaats te komen als zij de zekerheid hebben, voor enkele jaren achtereen staan plaats te krijgen. Zoo is thans voor 3 of 5 jaar deze plaats verpacht. Voor kleinere inrichtingen heeft verpach ting van staanplaats op een dorpskermis bezwaren. Het komt herhaaldelijk voor, dat een of twee dagen voor den aanvang der kermis, zelfs nog op den morgen van den dag zelf, zich menschen aanmelden om een standplaats. De openbare verpachting moet toch min stens een maand of 9 voor datum geschie den, de inschrijvers moeten rekening hou den met andere kermissen. B. en W. verwachten van een openbare inschrijving geen voordeel, noch voor de gemeente, noch voor de exploitanten. Bij B. en W. is nimmer een gefundeerde klacht van exploitanten binnengekomen. B. en W. stellen zich voor, zich voor 1937 in verbinding te stellen met de organisaties van kermisvakgenooten ten einde in deze ook de meening der organisaties te ver nemen. II. 1 April 1936 wordt ingevoerd het zoogenaamde plakzegel-systeem. III. By B. en W. zyn geen klachten of is geen klacht binnengekomen. Alleen op goedgefundeerde klachten zul len B. en W. acht slaan. Het Witte Kruis. Het Witte Kruis hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in café van Gemeren onder presidium van den heer A. N. K. Hopman. Ingekomen was een brief van het hoofdbestuur, dat een verkiezing moet plaats hebben. De heeren Beeker, Bos en Michels moeten periodiek aftreden. Inge komen was een missive van de regeering, dat geen subsidie meer gegeven wordt voor de malariabestrijding. Het hoofdbestuur stelde 1000 beschikbaar. Wij, aldus de voorzitter, stellen U voor 10 te geven. Goedgekeurd. Aangeboden werden de rekeningen: Witte Kruis ontvangsten 3338,94, uitgaven 1556,73, saldo 1782,21. Tuberculosebe strijding ontvangsten 1352,07, uitgaven 681,69, saldo 670,38. De begrooting werd aangeboden als volgt: Witte Kruis 1457,50, tuberculosebestrijding 975. Rekening en verantwoording badhuis W. K. Deze sluit op een bedrag van 1683,85, winst 74,53. Dit jaar zal het moeilijker zyn een sluitende begrooting te krijgen. De hypotheek liep af en de nieuwe kostte geld. Bovendien moet geen 100, doch het dubbele worden afge lost. De begrooting werd vastgesteld in ont vangsten en uitgaven op 2011,75, nadeelig saldo 288,50. In het bestuur van het Witte Kruis werd herkozen de heer L. Hoekstra en in het bestuur van het badhuis Witte Kruis de heer G. Hoetjes. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. Huis- en kraamverzorging. Daarna had de jaarvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging, onderaf- deeling Witte Kruis. Uit het jaarverslag bleek, dat meerdere leden bedankten en ook nu, bij aanbieden kwitanties, was het evenzoo. De ontvangsten waren 477,72, de uitgaven 403,90, saldo 73,82. Het leden tal, in het begin 155, liep terug tot 127. Er hebben 10 kraamverzorgingen en 4 huis verzorgingen p'aats gehad. Met een dank woord aan de dames volgde sluiting. Voordracht voor het Nut. Zeer zelden zal het een voordracht kunstenaar gegeven zijn, om driemaal in één winterseizoen in hetzelfde dorp het publiek te boeien. Tweemaal is het Lode van Gent, letterkundige te Antwerpen, gelukt, ons een avond van kunstgenot te schenken. Zooals in dit blad bekend gemaakt is treedt hy hedenavond weer in café Renses op voor het Nutsgezelschap met een lezing over Vlaamsche humor. Men ziet zijn komst weer met verlangen tegemoet ziet. Tot hoofdingelanden van het Heem raadschap „De Eilandspolder" zijn bij enkele candidaatstelling gekozen de heeren Joh. Krui en A. de Vries, beiden alhier. Ouderavond. Onder leiding van het hoofd der school, den heer W. C. van Setten van der Meer, werd Vrijdagavond een ouderavond ge houden. Spr. zeide, dat op de vergadering van Volksonderwijs was gesproken over de behoefde van zulk een avond. Wanneer die behoefte in werkelijkheid zoo groot was, dan zou het aantal bezoekers grooter moe ten zijn. Nietteger staande dat achtte spr. het nuttig, dat er een band bestaat tusschen school en huis, onderwijzers en ouders. Hierna werden tot leden van de ouder commissie benoemd de heeren J. Koster en K. Muntjewerff. Vervolgens werd door den heer van Setten v. d. Meer een bespreking gehouden over het kind en de letterkunde. Spr. zeide, dat de oude letterkundige schrijvers geen boeken hadden geschreven voor volwassenen, waarin het kind de hoofdfiguur uitmaakt. Anders is dit met de tegenwoordige schrijvers. Deze eeuw wordt dan ook genoemd „De eeuw van het Kind", want het aantal boeken, waarin kinderen zijn beschreven, is legio. Spr. gaf een be schrijving van „De kleine Johannes" van Frederik van Eden, waarin het mooie ziele- leven zoo naar voren komt, als het kind in - i 203. De ballon daalde onmiddellijk. Pit huilde van angst, wat de gevaarlijke toestand toch niet verbeterde. „Wees nu flink en let goed op", zei Pat kordaat, „je springt gelijk met mij uit de gondel en zwemt dan vlug weg, vóór dat de brandende ballon op het water terecht komt", 204. Het waagstuk liep gelukkig goed af en daar dre ven zy nu op een onbekende zee rond, terwijl zij beiden niet durfden denken, wat hiervan het einde zou worden. Tusschen het geruisch van de golven door meenden zij opeens riemslagen te hooren en werkelijkzij zagen een bootje in hun richting komen. i

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7