faowHciaat Tlieims Glimlachje OUDKARSPEL HEEMSKERK HEILOO WINKEL ST. MAARTENSBRUG SCMAGEN TWISK SCHOORL NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE DE SLACHTOFFERS VAN DE „UIVER". Op Zorgvlied Een groot aantal familieleden van de „Uiver" heeft gisteren een bezoek gebracht aan de aula op de begraafplaats „Zorg vlied" te Amsterdam, waar de teakhouten kisten zijn opgebaard, die het stoffelijk hulsel bergen van Beekman, Waalewijn, Steenbergen en van Zadelhoff. De kisten zijn gedekt door een groot aan tal blomestukken van de K.L.M., zoomede door tal van kransen gezonden door fami lieleden. Langs den wand staan vier kran sen der Fokker-fabrieken. Heden om tien uur is het stoffelijk over schot van den piloot Beekman, naar de Fa milie-begraafplaats naar Muiderberg ge bracht, waar om elf uur de begrafenis plaats had. Hedenmiddag om 2 uur zijn de drie andere slachtoffers ter aarde besteld. Zij zullen rusten in een gemeenschappelijk graf, dat geschonken is door het gemeentebestuur van Nieuwer-Amstel. Prof. Walch ter aarde besteld. Gistermiddag heeft op de Algemeene Be graafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen prof. Walch, die bij het ongeluk met de Uiver om het leven is gekomen. Op de begraafplaats waren zeer veel be langstellenden en vrienden van den over ledene aanwezig. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door prof. J. Boeke uit Utrecht, die eraan herinnerde, hoe zeer velen in Indië en Nederland diep getroffen waren door het bericht, dat ook prof. Walch bij de Uiver-ramp het leven had verloren. Hij was niet alleen een geleerde, die voor Neder- landsch-Indië zeer veel heeft gedaan, maar ook een volmaakt mensch, die door zijn studenten op de handen werd gedragen. Spr. legde, namens de hoogeschool te Bata via, en de collega's van prof. Walch, een krans op de groeve. Vervolgens spra. prof. Schuffner uit Am sterdam namens de vrienden in Neder- landsch-Indië. Spr. zeide, dat de naam van prof. Walch onvergankelijk zal blijven voortleven in de geschiedenis der tropische hygiëne in Nederlandsch-Indië. Namens de vrienden legde spr. een krans op de groeve benevens een krans van de afdeeling tropi sche hygiëne van het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Hierna sprak. prof. Swellengrebel uit Amsterdams namens prof. Gater van de medische hoogeschool King Edward VII te Singapore, aan welke universiteit prof. Walch college heeft gegeven voor de prac- tische afdeeling van de cursus malaria-be- strfjding* Namens prof. Gater legde spr. tenslotte een krans op de groeve. Nadat namens dr. Soesilo uit Batavia een krans aan de groeve was neergelegd, dankte een zwager van den overledene voor de be langstelling. Op verzoek der familie was de Konink lijke Luchtvaart Maatschapp ijniet ver tegenwoordigd, doch had zij een bloemstuk gezonden. PLAGIAAT VAN LIEDJES. Uit de film „Krullekopje". De heer J. W. Ketjen heeft door tusschen- komst van den advocaat mr. Tj. D. Schaa- per te Leiden den drukker en uitgever F. Rombouts te Roozendaal gedagvaard om in kort geding op Donderdag 2 April te ver schijnen voor den president van de recht bank te Breda. In de dagvaarding stelt eischer, dat hij voor de Nederlandsche ver sie van de film „Krullekopje" eenige liedjes heeft vervaardigd, welke hij in een tekst boekje heeft uitgegeven. In de bioscopen, waar deze film vertoond wordt, werd echter ook een ander tekstboekje verkocht onder den titel „Liedjes van Al", waarin dezelfde liedjes voorkomen. Eischer beschuldigt gedaagde ten deze van plagiaat. Geëischt wordt, dat den ge daagde zal worden verboden het verveel- vuldigen en openbaar maken van zijn tekst boekjes. WEER NIEUWE BELASTING. Van nalenschappen en schenkingen van Nederlanders in het buitenland. By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot heffing van belasting van nalatenschappen van Nederlanders, die het Rijk metterwoon hebben verlaten en van door zoodanige Nederlanders gedane schen kingen. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Zooals de minister reeds eenige malen heeft te kennen gegeven, was bij hem in overweging de vraag, of het mogelijk zou zijn zoodanige belasting te heffen. Hij heeft gemeend deze vraag toestemmend te moe ten beantwoorden. Het is hem natuurlijk bekend, dat tegen zoodanige belasting be zwaren bestaan. Bij de behandeling van t(f„ ontwerp van zijn ambtsvoorganger, dat ziin 7?i Eerste Kamer is verworpen, tegenover fa? 6 uiteengczet- Daar tegenover is toen eveneens uitvoerig be toogd, dat die bezwaren overdreven waren en dat ook op theoretische gronden deze be- asting verdedigbaar was. De minister wil thans daarop niet terugkomen. Hij meent zijn voorstel in hoofdzaak te mogen verde digen als maatregel tegen het ontgaan van belasting. Immers, het komt voor, dat ver mogende personen die op jaren gekomen zijn en aan hun erfgenamen den last van het betalen van de vrij hooge Nederland sche successierechten willen besparen, zich vestigen in landen, waar de sucessierechten lager zijn, ofwel door zich nergens te vesti gen, de betaling van successierechten ge heel en al trachten te voorkomen. Voor zoo ver deze personen Nederlander zijn, acht de mnister het niet onredelijk deze wijze van belastingbesparing tegen te gaan. Dat onder de regeling van het ontwerp ook zul len vallen de nalatenschappen van perso' nen, die het Rijk om andere redenen dan belastingbesparing hebben verlaten, acht de minister geen bezwaar. Voor hen toch, die én Nederlander zijn én het rijk nog niet lang geleden hebben verlaten, dat de belasting heffing ook hier gerechtvaardigd is, Daar het in de eerste plaats een maatre gel betreft tegen belastingbesparing door z.g. belastingvluchtelingen, acht de minister het niet noodig de heffing uit te strekken tot de nalatenschappen van hen, die in de laatste 20 jaar in Nederland hebben ge woond, zooals in het hiervoor bedoelde ont werp het geval was. Een tijd van 10 jaar schijnt hem voldoende. - Bepaald is voorts, dat de buitenlandsclie belasting wordt afgetrokken, voor zoover zij terecht is betaald, en.niet reeds wan neer zij verschuldigd is. Hierdoor wordt de moeilijkheid voorkomen, dat men hier te lande moet nagaan, welke belasting elders verschuldigd is, terwijl gemakkelijker kan worden geconstateerd, welk bedrag be taald is. Deze wet treed in werking met ingang van den d$g na dien van haar afkondiging. Zij is van toepassing, indien het overlij den of de schenking op of na dien dag plaats vindt. In verband met het vorenstaande wordt o.m. voorgesteld, het eerste lid van artikel 3 der successiewet als volgt te lezen: Een Nederlander, die ingezetene der rijks is geweest en binnen tien jaren nadat hij het rijk metterwoon heeft verlaten,, is over leden of een schenking heeft gedaan, wordt geacht ten tijde van zijn overlijden of van het doen cler schenking ingezetene des rijks geweest zijn, tenzij blijkt, dat hij op dat tijdstip zijn woonplaats had in Neder landsch-Indië, Suriname of Cura^ao. NOORDHOLLANDSCHE BOND VAN GEITENFOKVEREENIGINGEN. Bovengenoemde bond hield Zaterdag een zeer druk bezochte vergadering in „De Roode Leeuw" te Amsterdam. Behalve Texel, waren alle afdeelingen aanwezig. De voorzitter, de heer J. L. Groot van Heiloo, opende met een woord van welkom. Spr. memoreerde de zoo bij uitstek ge slaagde jubileumtentoonstelling te Zaandam en Sloterdijk en bracht dank aan zoovelen, die ons ter zijde stonden. Zonder de steun van de afdeelingsbesturen komen we er niet. Ingekomen stukken. Bericht van den directeur-generaal van den landbouw, dat de subsidie andermaal met 5 pet. is verminderd. De ontvangsten en de uitgaven waren 1443.34, nadeelig saldo 46,39. Aan de orde kwam het jaarverslag. De heer Smits (Heiloo) miste de lijst van secretarissen; nu weet men niets van de veranderingen af. Ok was spr. geen be wonderaar van het nieuwe model begroo ting. Bepaald werd, dat de lijst er op zal voorkomen. Het laatste is een voorschrift der regeering. Omtrent de controle voor fokdieren wees ir. de Vries er op, dat men eigenlijk alleen de fokpremie moest uit- keeren als de melklijsten waren ingeleverd. Er staan 785 dieren ingeschreven. Een zware taak hebben de afdeelingsbesturen, die eigenlijk de dieren voor de cntró1e moe ten aanwijzen. Aangeboden werd de be grooting 1936. Bij de ontvangsten kwam naar voren, dat men slechts op 356 van het rijk kan rekenen. De provincie maakt een schitterend figuur met 900, daardoor is het mogelijk om de controle en verbete ring mannelijk fokmateriaal in stand te houden. Bij de uitgaven kwam Heiloo (van Hulzen) op tegen den post vergoeding secretaris-inspecteur a 350. Men moet bezuinigen. Verschillende afgevaardigden wilden daarop niet bezuinigen. De arbeider is zyn loon waard. De heer Smits (Heiloo) wilde wel eens vragen, waarop men dan wil bezuinigen. Als men de loonen aantast, komt men aan het heilig huisje. Spr. deed voor niemand onder in waardeering voor het werk, doch de afdeelingen zitten met een tekort. De post bleef gehandhaafd. Voor melkcontróle werd 215 uitgetrokken; voor aanschaffen materiaal (bokken) 170. De post propa ganda vond men veel te laag, er kan niets voor gebeuren, oordeelde vele afgevaar digden. Ir. de Vries zeide, dat het alleen reiskosten waren. Een propagandistisch woord kost niets, doch het bestuur moet propaganda voeren, aldus spr. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van 1581,39, nadeelig saldo 176,64. Een voorstel van het bestuur om een elite-register aan te leggen, was nieuw en had aller belangstelling. Ir. L. de Vries zeide, dat het in de bedoeling ligt om geiten met voldoende exterieur, welke voldoen aan den eisch van 24 K.G. melkvet, in maxi- maad 330 mekdagen; 600 K.G. melk met een minimum van 3.50 vet, in te schrijven in een elite register als le klasse dieren. De heer Kat (Assendelft) vond den eisch te laag. In spr.'s afdeeling had men er zoo velen. De inspecteur en ir. de Vries vonden Wat een geluk, Jan!dat we ten minste onze hangmat heb ben gered! het niet zoo eenvoudig. Zeker, er zullen er eemrdere zijn, doch het exterieur spreekt ook een woordje mee. Het voorstel werd bij meerderheid van stemmen aangenomen. Als plaats waar dit jaar de kiingkeuring plaats heeft, werd Hoorn aangewezen. Onder algemeene instemming werd be kend gemaakt dat Assendelft het heeft klaar gespeeld om de „wilde" bokken te keeren. Het zijn er thans vier en wel Texel, Heiloo, Zaandam en Assendelft. Hulde aan de voor uitstrevende gemeentebesturen, die een sociaal werk steunen. (Applaus). Medegedeeld werd, dat er dit jaar geen fokveedag plaats heeft in Purmerend, doch wel in Hoorn. Wat is een standaardmodel, heeft Wormer gevraagd. Men was nieuws gierig naar het antwoord. Ir. de Vries zeide, dat men een model van gips moet maken. (Gelach). Doch ernstiger zeide spr., dat nooit een standaardmodel is in te voeren. De geitenhouders willen het Nederland sche volk mededeelingen doen van de eigenschappen van de dieren en de groote waarde van geitenmelk. Bij de K. R. O. en de A. V. R. O. vond men een gesloten deur. Doch bij de christelijke zender hebben we al eens succes gehad. We zullen het vragen, aldus de voorzitter. Verkoop dekbokken aan particulieren. Trots het strenge verbod duikt er soms een jong dier met het bondsmerk op. Er is een te kort aan waardevolle bokken en dieren met twijfelachtige afstamming kan men béter niet aanhouden. Aan Sloterdyk werd opgedragen om den geitenhandel van Martens af te voeren. De man heeft zoo'n eigenaardig begrip van controle en verkoop dat hij niet is te handhaven. Na een vergadering van circa 5 uur volgde sluiting. Daarna kon men schrifte lijke vragen inzenden, die later worden beantwoord. R. S. A. P. Voor de R. S. A. P. sprak het 2e ka merlid Sneevliet in het lokaal van den heer Vis over: De crisis en de landbouw politiek. Spreker wees op de min of meer toegevelijkheid van de bezittende klasse tegenover de arbeidersklasse in de jaren voor de crisis. Het was of na de onder drukking in 1903 de bourgoisie dacht: men vangt beter vliegen met honing dan met azijn." Hierdoor bleven honderd- duizende arbeiders buiten de socialisti sche bev/eging. Alleen de beweging die het socialisme wilde bereiken langs de weg de revolutie trok velen tot zich. En wij kunnen dan ook zeggen dat langzamer hand vele vei beteringen zijn verkregen. Sinds de crisis is dit echter veranderd. De bezittende klasse maakten zich vertrouwd met de gedachte dat het levenspeil omlaag geschroefd moest wordei.. De lasten der crisis moesten op de breede massa worden afgewentelt. De Staat handelt uitsluitend in het belang van de bezittende klasse. Spreker wees er op dat steeds weer blijkt dat bij uitbreking van ontevredenheid of revolutie de regeering niet volkomen op leger en marine kunnen vertrouwen. Steeds blijken er groote groepen die over loopen. Spreker wees o.a. op De Zeven Provinciën. Sinds deze kwestie ontstond er een reactionnaire groep uit 5 verschillen de groepen: liberalen, vrijzinnig-democra ten en christenen vonden elkaar om de belangen van het grootkapitaal te behar tigen. Minister Colijn weet dat dit crisis tijdvak een tijd is van groot gevaar voor de kapitalistische orde. Met internationaal overleg bleek er niets te bereiken. Men moest het toen binnenslands zoeken. Dr. Colijn moest de gedachte van de vrije ruilhandel laten schieten. Ook uit Indië, waar voorheen kapitalen vandaan ge haald werden viel nu niets meer te halen. De plattelanders kunnen op hun „eigen" stukje grond nauwelijks verdienen wat een werklooze aan steun krijgt. Men kan zich niet indenken de zee van ellende die in dit land heerscht. Moet dit zoo voortgaan? De aarde is niet veranderd, brengt nog steeds voort wat noodig is. De techniek gaat steeds vooruit. Er zijn massa's werk- grage handen. Waarom dus moet het zoo blijven. Zij die de macht van dit alles in handen hebben zijn de rentmeesters, die verkeerd beheeren. Zij verdienen onder te gaan. Het privaat bezit, aldus spr., is de kanker der maatschappij. De tegenwoor dige regeering wil dit onder alle omstan digheden beschermen. Wat betreft den landbouw ging de re geering van de gedachte uit dat een prij zenpolitiek gevoerd moest worden om den landdbouw op de been te houden. Ver schillende bepalingen werden ingevoerd. De steun voor den landbouw komt voor een groot -deel van den consument. Met de uitkeering van den landbouw steun krijgen de grootste bedrijven het meest. De tuinderij is steeds het stiefkind geweest. De radeloosheid op het platteland zal, als het zoo blijft, hand over hand toe nemen. Op den bodem dezer radeloosheid kan de N. S. B. groeien. Ieder bereid zich voor op den oorlog. Ook het Plan van den Arbeid zal geen uit komst brengen daar dit zal dienen om het kapitalisme nog eenigszins op gang te houden. Na de rede werden nog verschillende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt. Operette-club. De operette-club Caecilia afd. K koor voerde Dinsdagavond voor den den keer Sneeuwkoningin op, welke studeerd was onder leiding van den xi. J. Zaal uit Bergen. Een 70-tal kinderen van 6 tot 14 ivdn 31 deze kinderen doch de 11-jarige Jannie Wit, welke Gerda had, was het een pracht pri alle zes bedrijven de persoon te fheele sppl draaide en geheel m haar macht had, kinderlijk OntV yast en leiding gevend. Ook Kay, de 12-jarige K. Oud, niet vergeten, zoo guitig, zoo echt jonf achtig en later bij de sneeuwkoningin verloren, zoo down, tot zyn zusje hem Kinder- twee- inge- heer jaar allerliefst voor van prestatie in wezen, deze lief en te en hij weer de frissche jongen werd en mee naar huis vlucht. Nog verdient vermeld te worden de grootmoeder, de 14-jarige Birgit Eecen, de sneeuwkoningin Trijni Kalf, de moeder der vier winden Janni Ootjers en de dwerg koning de jongeheer Klaas Tromp. Door den heer Zaal is een moeilijk stuk werk verricht, dit de kinderen allemaal te leeren. Het is niet alleen zang, doch ook de beweging, het rythme, doch geholpen door zijn vrouw en door vele andere dames, welke mede de costumes hebben gemaakt en niet te vergeten den heer Alb. ten Brug- gecate, welke op zich had genomen de vleu gels voor de vlinders te beschilderen zoo natuur getrouw, dat het publiek in de zaal bij deze aanblik er stil van werd, beschenen door verschillende kleuren licht werd het zeer fantastisch. Door de Operetteclub Caecilia was aan den Ouden van dagen gratis toegang aan geboden, waardoor een 50-tal oudjes een dankbaar gebruik van werd gemaakt dooi den Bond voor Staatspensionneering werd een kopje chocolade aan de oudjes geschon ken en de heer Vis deelde sigaren rond aan de mannen. Al met al werd dit voor de oudjes een genoegelyke avond. Men maakt hierdoor eens kenis met wat de jeugd al zoo kan bie den Ver. Koninginnedag en Harddraverij. De leden dezer vereeniging kwamen Maandagavond in 't lokaal „De Zon' in jaarvergadering bijeen. Niettegenstaande de vereeniging 152 leden telt was de opkomst slecht. Het batig saldo van de harddraverij be droeg 6.18, terwijl de ontvangsten voor de vereeniging Koninginnedag met een gering bedrag overtroffen werden door de uitga ven. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Van de zijde der winkeliers was nog een verzoek ingekomen (de meeste adressanten schitterden door afwezigheid) om tijdens de volksfeesten hunne kramerijen langs den weg te mogen bouwen. Geadviseerd werd zich hierover met een adres tot het college van B. en W. te wen den, die zich dan in verbinding met Ged. Staten zullen stellen daar de burgemeester hiervoor geen toestemming durft geven. De draverij zal gehouden worden op 3 Sept en het koninginnefeest op 2 en 3 Sept. Ter sprake werd nog gebracht de voor- jaarsdravery. De voorzitter zeide, dat het bestuur hier niet aan denken kon, gezien het fiasco, dat het een vorig jaar met deze sport geleden had. Volgens spr. stond het nog lang niet als een paal boven water, dat de herfstdraverij zal doorgaan, daar alles van de financiën afhankelijk is en deze verre van rooskleu rig zijn. Wijziging werkverschaffing. Naar we vernemen heeft het gemeente bestuur besloten om met ingang van Maan dag 6 April een andere regeling in te voe ren voor de werkverschaffing. Zij, die kun- nentrekken van den vakbond(en), moeten uittrekken. Voorts is men van oordeel, dat men eens moet beginnen met het invoeren van wachtweken. De tuinders moeten suc cessievelijk van het werk verdwijnen en in hunne tuinen werken. mogen we jongens zoo wek- Lezing voor tulpencultuur. Voor de afd. Winkel, N.-Niedorp en omstreken hield de heer D. van Egmond Jr. van Hillegom voor een flinke schare opgekomen kweekers een lezing over de tulpencultuur. Spr. wees er allereerst op dat het voornaamste middel om vuur in tulpen te voorkomen is een goede schuur- behandeling. Daarnaast bestaat er een middel om het vuur te voorkomen, n.1. bespuitingen met Shirlan A. G. of met Baijer. Baijer is een koper-oxiet waar door bij een minder accurate behandeling gevaar bestaat voor verbranding. Met Shirlan beloopt men die kans niet. Met beide bespuitingsmiddelen zijn uit stekende resultaten bereikt. 2 maal moet worden gespoten voor den bloei en 3 maal er na. Een volledige bespuiting met Baijer kost slechts 2 ct. per roe en met Shirlan 10 tot 14 ct. per roe. Er mag al leen worden gespoten met donker weer, een weinig wind en de tulpen moeten droog zijn. Ook behandelde spr. het rooien en bleef uitvoerig stilstaan bij de behandeling in de schuur. De drie kardi nale punten waar het in de schuur om draait zijn droge lucht, constante tempe ratuur en luchtverversching. Spr. wijdde verder aandacht aan de soorten. Voor heen werden vroege tulpen gevraagd voor potcultuur. De voornaamste vraag is nu tulpen met lange stengels voor snij bloemen. Daarbij moeten ze vroeg in bloei kunnen worden getrokken in een korten tijd, goed gevormde bloemen be zitten met een sprekende kleurige kleur, en niet te veel onderkruid. Spr. gaf de kweekers in overweging niet steeds aan de oude soorten, die hun tijd hebben gehad, te blijven vasthouden, maar met zijn tijd mede te gaan en zich geleidelijk van andere soorten te voorzien en zijn tulpenkraam te verbeteren. Spr. behandelde hierna de huisbroeien verheugde zich er over, dat men ook hier denkt aan een huisbroeitentoonstel ling. Zulks is zeer leerzaam en bevordert in hooge mate de belangstelling voor de bolgewassen. Uitreiking van tulpenbollen aan leerlingen van scholen heeft op an dere plaatsen groot succes enn men staat soms versteld van de resultaten der leer lingen met huisbroei, vooral wanneer on derwijzers de leerlingen daarbij aanwij zingen geven en hen animeeren. Van de gelegenheid tot het stellen van yr3g®n werd veel gebruik gemaakt en bleel< wel hoezeer men hier de advie- F(r^enJraadRev'nf!en van den heer van Egmond op prijs stelt. Hierna sloot de voorzitter deze 1 zame bijeenkomst met den wensch u" volgend jaar den spr. wederom te 1 zien optreden. 0 nogey Benoemd Onze plaatsgenoot, de heer Jb 7 man Wzn., is benoemd tot assistent-b drijfsconsulent van den landbouw in" h" gemeente Zijpe. ae Geslaagd Onze plaatsgenooten de dames H Vliet en Bep de Vries zijn te Amsterdam geslaagd voor het Schoevers-diploma Fm* sche handelscorrespondentie B. T Dc Ben"emecr Inplaats van wylen den heer K Ben» meer is tot voorzitter van het water^b „De Bennemeer" gekozen de heS r? Schagen. u In de Aagtdorperpolder heeft losloopende hond jacht gemaakt 0D weide toppende schapen met lammere? Een drietal lammeren, behoorende aan ri veehouder van Assum, moesten het den dood bekoopen. Volgens de politieverordening moeten in dezen tyd van het jaar alle honden worden vastgehouden. Echter is het meer voorgevallen dat in landerijen 0p de grens van Bergen, losloopende honden ziin gezien. J Omzet veiling Noordermarktbond De omzet van den Noordermarktbond was over de maand Febr. van dit jaar vrij- wel gelijk aan die van verleden jaar. In Febr. 1936 werd in totaal voor 141.835 ge veild en in Febr. 1935 voor 140.198. Op vallend is echter het verschil in de aange voerde hoeveelheden in beide maanden, waaruit valt af te leiden, dat de pryzen aanmerkelijk hooger zyn dan verleden jaar. Zoo werd in Februari 1935 2513 ton roode kool geveild tegen 864 ton in 1936, 784 ton gele kool tegen 286 ton in 1936; verder 1837 ton Deensche witte kool tegen 908 ton in 1936. Hieruit moet men echter niet opmaken, dat het aan de Langendyk goed gaat, want slechts enkelen hebben van deze gunstige prijzen kunnen profiteeren, doordat zij goed geteeld hebben. Het grootste gedeelte der tuinders heeft echter zoo goed als niets ge teeld, waardoor natuurlijk ook niet van de hooge prijzen kon worden genoten. OX. school. Per 1 April zijn 15 nieuwe leerlingen voor de O.L. school ingeschreven, terwijl 13 leerlingen de school hebben verlaten. Ned. herv. kerkkoor. Naar wy vernemen is door een aantal leden van de Ned. herv. kerk wederom een koortje gevormd, dat o.a. bij de opening van de nieuwe kerk op 19 April a.s., eenige liederen ten gehoore zal brengen. Vrijz.-Dem. Bond. Maandagavond werd in Concordia de algemeene jaarvergadering gehouden door de afdeeling van den vryz.-dem. bond. De voorzitter, de heer J. Ootjers, opende de vergadering met welkom tot de weinig opgekomen leden. De voorzitter zag in de geringe opkomst het vertrouwen van de le den in het bestuur. De penningmeester deed rekening en ver antwoording van zijn gehouden beheer. Het bleek, dat een batig saldo van f 17 aanwe zig was. De heeren P. Blokker en C. Kee- man Tzn., die de rekening hadden nagezien, adviseerden tot goedkeuring, waartoe werd besloten. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van het bondsbestuur, waarin verzocht werd, een bestuurslid uit te noodi- gen op de vergadering der afd., in verban met de plannen om zich van den V.B.-bona af te scheiden. Men besloot echter niet van den V.D- bond af te gaan en dus ook geen bestuursli uit te noodigen. In verband met een daartoe gedaan ver zoek van de federatie Den Helder zal wor den aangedrongen, den heer D. Kooyman op de lijst voor de kamerverkiezingen op nr. 3 te plaatsen. Het bestuur zal een afgevaardigde zenden naar de federatievergadering, die 4 Apri a.s. te Alkmaar wordt gehouden. De heer J. Ootjers werd als bestuursli herkozen, doch was niet herkiesbaar. Men zal het H.B. verzoeken dispensatie te verleenen, opdat de heer Ootjers toch stuurslid kan blijven. Daarna sluiting. Geheclonthoudcrsvcreenigingen- De geheelonthoudersvereenigmge aan den Langendyk hielden 3 e avond een propaganda-feestavond zaal van den heer P. Kramer. ncraS De heer C. de Jong te fint-Pancras herinnerde aan het feit, dat 39 ja f leden de geheelonthoudersbeweging intrede deed aan den Lagendijk. drankbestrijding is sinds dien uja veranderd, door afneming van het gebruik, doch zoolang nog z0° ^„ank- deren en moeders lijden door h ten gebruik, zal de strijd onvermoeid dc worden voortgezet. Spr. wekte: 'cnthoU. jongeren op, welke niet hetzelf yoor siasme hebben als de oudere 40 jaar. Door een zankoortje, onder leldl"g g*" den heer A. Schrijver, werden ee de liederen ten gehoore gebracht, tot heer H. Ploeg Jr. het woord verkre^g^ het uitspreken van een tijdred rne wees de spreker er op, dat de

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10