Alcmaria Victrix I. V. V. I. ^Binnenland Hand: en Jmn&outv Zondag a.s. 2 uur: Mwt D*- «««-* INTERVIEW met „interviewer I). Hans, jubileerend bestuurslid van den Ned. Journalistenkring, over Sportjournalistiek. De heer D. Hans viert dezer dagen een jubileum: hij zal dan 25 jaren bestuurslid zijn van den Nederlandschen Journalisten kring. Geen specifiek sportjubileum dus, maar voor ons. aldus de „Sportkroniek een uitmuntende gelegenheid om door middel van een interview eens het licht te doen vallen op een figuur, die jarenlang in de voetbal j ournalistiek een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Hans, Interviewer, Elly, men behoeft waarlijk niet tot de alleroudsten in de voet balwereld te behooren, om zich deze namen nog levendig te herinneren. Andere tijden, andere zeden, 't kan zijn, maar menschen als Hans, Moorman en Meerum Terwogt hebben in hun beste sportjournalistieke periode toch wel een sterk stempel op hun tijd gedrukt. Was U aanvankelijk alleen sportjour nalist?, zoo hebben wij den heer Hans ge vraagd toen wij hem in zijn woning aan het uiterste puntje van de zich snel uit breidende Residentie hadden opgezocht. Ja, dat is in 1903 geweest, toen ik in „Het Sportblad" over de Zilveren-Voetbal wedstrijden schreef. In mijn prille jeugd al was ik voetballiefhebber en ook de journa listiek moet me al vroeg in het bloed ge zeten hebben. Op m'n twaalfde jaar, in de hoogste klas van de lagere school, maakte ik een schoolkrant, die ik zelf schreef en voor één cent per stuk verkocht. Dit is overigens mijn eenige prestatie als direc teur geweest, want voor dat vak heb ik nooit de geschiktheid gehad... Voor de journalistiek daarentegen des te beter, want reeds in 1904 werd Hans, door tusschenkomst van Coucke en Schröder, redacteur van „De Telegraaf"; tevens met Coucke redacteur van „Het Sportblad", dat door de Schröders (Kick en George) werd uitgegeven en dat officieel orgaan van den N.V.B. was. Beide heeren werden echter op een gegeven moment door het Bonds- bestuur ontslagen. De beroemde kwestie Inderdaad, de beroemde kwestie. Wij hadden in het Bondsbelang een geheime circulaire betreffende de verkiezing van een secretaris-penningmeester in „Het Sport blad" gepubliceerd. Het Bondsbestuur was daarover zeer verbolgen en maakte gebruik van zijn recht om de redacteuren te kunnen ontslaan. Later heeft de algemeene ver gadering ons gerehabiliteerd, maar aan „Het Sportblad" zijn we niet meer be noemd. Ik heb toen meegeholpen aan de oprichting van „De Rotterdamsche Sport", later „De Sport" geheeten. Jarenlang is de heer Hans redacteur van „De Sport" geweest en daarna nog gerui- men tijd medewerker. Tal van herinnerin gen wellen op bij het terugdenken aan dien tijd, waarin het in de sportjournalistiek wel heel anders toeging dan tegenwoordig. In den goeden, oudén tijd... Het ging er vaak vinnig toe in die dagen, de stukken vlogen er af en ik wil thans graag erkennen, dat we het wel eens te bont hebben gemaakt. Moorman wist er ook weg mee, evenals Meerum, dien ik toenmaals in de journalistiek gehaald heb. Het publiek las dat allemaal graag, maar dat was voor mij niet de hoofdzaak. De harts tocht om te schrijven heeft altijd in mij ge leefd; het klinkt misschien wat overdreven, maar ik mag gerust zeggen, dat ik altijd uit mijn ziel geschreven heb. Ook in de alge meene vergaderingen weerden we ons ge ducht, allerlei vraagstukken werden op heftige wijze uitgevochten: de competitie- indeeling, de stellingen van Jan de Goeye, om maar wat te noemen. Menigen strijd heb ik geleverd met Bondsbestuursleden als Hirschman en Warner, maar ik moet er direct aan toevoegen, dat dit de persoon lijke verhouding nooit geschaad heeft en dat zelfs de heftigste critiek me nooit van de menschen heeft vervreemd. U hebt zeker wel aardige herinne ringen uit dien tijd? Ja, heel wat. Coucke had me eens op gedragen een verslag van een wedstrijd SpartaH.F.C. op het Schuttersveld te maken. H.F.C. won met 40, maar ik schreef dat een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven! Ik meende dat werkelijk, maar Coucke is er woedend over geweest. Later was ik eens grensrech ter bij H.V.V.Sparta, waarbij Coucke scheidsrechter was. Ik heb driemaal voor een strafschop voor Sparta gevlagd, doch het was vergeefs en ik heb Coucke dagen lang niet durven aankijken. Een andere aardige herinnering heb ik bewaard aan een langdurige polemiek met kapelaan Binck over confessioneel voetbal. Het ging hard tegen hard, maar op een leuke manier en later zond kapelaan Binck mij, „omdat hi den toon der polemiek zoo aardig gevonden had" een prachtige Brabantsche goud fazant! Inderdaad, de periode van Hans aan „De Sport" is wel zijn beste in de sportjourna listiek geweest. Ook bij de „Sportkroniek" voor welk blad hij reeds in 1903 schreef, o.a. de sonnetten van „Elly" heeft hij later, zoo omstreeks 1920, aardige dingen meegemaakt. De Sparta-piet Dat wou ik juist zeggen! En weet U wat zoo aardig was? Toen, ik meen door een overwinning op A.D.O., vast stond dat Sparta promoveeren zou, kreeg ik van Sparta een roodwit-geschilderde kooi met een vogel er in Aan mijn laatste „Sportkroniek"-jaar heb ik nog een aardige herinnering. Ik had een opwekking geschreven aan het adres van de oude clubs Haarlem en Frisia, die allebei in de tweede klasse speelden. Toen ze beide gepromoveerd waren, hebben de eere voorzitters, Jan van den Berg en Piet de Haan, me uitgenoodigd om bij Kemper te komen eten. Tot 1930 heeft de heer Hans aan de „Sportkroniek" medegewerkt. Voordien heeft hij o.m. het Sparta-boek en later ook het N.V.B.-boek gemaakt. Het laatste, be langrijke en zeer veel omvattende werk j heeft ny als een goede gelegenheid opge vat om afscheid van de sportjournalistiek te nemen. Niet omdat hij er geen belangstel ling meer voor had, maar omdat hij meer en meer door ander werk in beslag genomen werd. Ander werk in de journalistiek, maar óók in den Ned. Journalistenkring, waarvan hij reeds sinds 1911 bestuurslid en sinds 1920 voorzitter was, en óók b.v. op geeste lijk gebied, o.m. in den Protestantenbond. Mijn belangstelling voor de sport is echter onverflauwd blijven bestaan. Gele genheid om zelf wedstrijden bij te wonen, heb ik door verschillende omstandigheden niet, maar ik volg alles nog steeds trouw en toen Sparta zoo'n mooie kans op de eerste plaats had, belde de -„Avondpost"- redactie me steeds Zondagmiddag om vier uur op om me den uitslag te vertellen. Dan draaide ik van te voren al een poosje om de telefoon heen en dan keken m'n vrouw en m'n zoons elkaar maar eens aan... De tegenwoordige sportjournalistiek. Herinneringen, steeds maar herinnerin gen aan een mooien, prettigen tijd. Wij heb ben den heer Hans ook enkele meer zake lijke vragen gesteld: Vindt U de sportjournalistiek vooruit- of achteruitgegaan? Ik heb veel respect voor de wijze waar op de sportjournalisten tegenwoordig hun taak vervullen en in het algemeen acht ik het vak zeker niet achteruitgegaan. De sportrubrieken in de dagbladen zijn veel omvangrijker geworden; ze geven naar mijn smaak zelfs dikwijls te veel. Acht U het beter, dat een sportrubriek zoo mogelijk steeds in dezelfde handen blijft, zooals b.v. by Meerum Terwogt en N ij land, die nu al 25 jaren en langer sportredacteuren aan hun dagbladen zijn, of voelt U meer voor het door „De Telegraaf" gevolgde sy steem om herhaaldelijk te veranderen? Ieder blad heeft, wat dat betreft, zijn eigen opvattingen, maar ik zie niet in wat er voor bezwaar tegen bestaat om continuï teit in de rubriek te handhaven. Als iemand zijn werk goed doet en graag wil blijven doen, is verandering zeker niet noodig. Hoe is uw meening over de verhou ding tusschen radio en pers? In het begin heb ik wel eens gedacht, dat de radio een gevaar voor de pers kon worden, maar later ben ik, afgezien van de overweging, dat de ontwikkeling van de radio toch niet tegen te houden is, daarvan teruggekomen. Ik ben er thans van over tuigd, dat de krant er geen schade van heeft, dat nieuwtjes door de radio worden medegedeeld of bepaalde gebeurtenissen worden uitgezonden. Ik geloof integendeel, dat het publiek er juist na een uitzending nog eerder toe komt om de verslagen in de pers te lezen; de menschen grijpen mis schien nog eerder naar de krant. Hoe denkt U over de tegenwoordig bestaande vereenigingen van sportjourna listen? Ik heb niet den indruk, dat ze, jour nalistiek gesproken, in een dringende be hoefte voorzien, maar aan den anderen kant moet ik zeggen: baat het niet, het schaadt ook niet. Je merkt eigenlijk weinig van ze. Nog veel meer hebben we in dit gemoe delijke onderhoud besproken. Oude voetbal herinneringen: wedstrijden van zijn ge liefde Sparta, de eerste wedstrijd Belgii Nederland, die bijgewoond werd door vijftien Nederlanders, die op een paar planken stonden. Op de terugreis na de 41-overwinning zei Dirk Lotsy steeds maar, dat het „collesief" wasWij hebben het gehad over de bekende liefde van den heer Hans voor ons Vorstenhuis, tot uiting gekomen in verscheidene boeken e.d., over de politiek, door hem jarenlang van zeer nabij gevolgd en over allerlei andere inte ressante onderwerpen. Maar telkens is weer de herinnering aan zijn mooien tijd in de voetbalbeweging naar boven gekomen. Met hartelijke dankbaarheid, zoo be sloot de heer Hans het interview, denk ik terug aan de vele jaren, toen ik met mijn werk één met mijn persoon midden in het voetbal-leven stond. Ik draag er een schat van goede herinneringen aan mee en heb er heel wat aan te danken. Een wijsgeer heeft eens gezegd: „De herinnering is het eenige paradijs, waaruit de mensch op aarde niet kan worden verdreven". Wat mij betreft: ik toef in het paradijs van mijn voetbalher inneringen nog dikwijls en kom er heel wat tegen, dat ik nooit zal vergeten. Thans staat deze bijzondere journalist, aan wien de journalistiek hier te lande zeer veel te danken heeft en wiens belangrijke werk door alle tijden heen als voorbeeld voor al zijn collega's mag gelden, dus voor een jubileum, hetwelk a.s. Zaterdag zal worden herdacht met een maaltijd, hem en zijn gezin door zijn collega's aangeboden in Hotel Victoria te 's-Gravenhage. Ook wij wenschen hem van ganscher harte geluk met dit jubileum en wij hopen, dat zijn „hartstocht om te schrijven" hem nog tot in lengte van jaren zal bezielen. Ten bate van zijn mooie vak, ten bate dus van de ge meenschap. BRAND TE HEERENVEEN. Schade aan drie huizen. Doordat een bed, dat by de kachtel lag te drogen, vlam vatte, is gisteravond brand uitgebroken in de woning van mej. Krak te Heerenveen. De bewoonster was op het moment van het uitbreken van den brand niet thuis. Spoedig had het vuur de geheele woning vernield en ook de belendende woning van den heer Blauw aangetast. De brandweer kon met drie stralen het vuur bedwingen. De woning van den heer Blauw is gedeel telijk vernield, terwijl een nabijgelegen pakhuis waterschade kreeg. De heer Blauw was verzekerd, mej. Krak niet. DE VRIJZ. DEM. BOND EN DE ONTWAPENING. Amsterdam en Utrecht tegen het voorstel van het hoofdbestuur. De Woensdagavond gehouden ledenver gadering van de afdeeling Amsterdam van den Vrijzinnig Democratischen Bond heeft met groote meerderheid van stemmen be sloten het voorstel van het hoofdbestuur te verwerpen en dé nationale ontwapening te handhaven. Naar het A. N. P. verneemt, heeft Utrecht een soortgelijke beslissing geno men. VAKDIPLOMA VOOR KRUIDENIERS. Vertegenwoordiging van het depar tement van economische zaken. Naar het Nederlandsch Weekblad voor Kruidenierswaren meldt, zal het ministe rie van economische zaken zich dit jaar doen vertegenwoordigen bij de examens tot het behalen van een vakdiploma voor kruidenier, terwijl de voorzitter van de examencommissie eveneens door de re geering zal worden benoemd. Als zoodanig zullen worden voorgedragen dr. N. v. d. Laan en dr. Jansen, resp. directeuren van de keuringsdiensten in Den Haag en Rot terdam. OUD-GENERAAL TONNET IN HET ONGELIJK. Zenuwarts pleegde geen onrecht matige daad. De Arnhemsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in een civiele procedure van den gepensionneerden generaal-majoor J. C. Tonnet tegen dr. J. G. Schnitzler, ze nuwarts te Arnhem. Deze zaak houdt verband met een belee- digingszaak, welke tegen generaal Tonnet heeft geloopen en waarbij hij op grond van een door dr. Schnitzler ingesteld onderzoek in een krankzinnigengesticht te Zutphen werd opgesloten en daarna in een inrich ting te Santpoort. Na zijn ontslag heeft hij een eisch ingesteld tegen dr. Schnitzler, op grond dat deze daad onrechtmatig zou zijn geweest. De rechtbank heeft door drie psychiaters 'oen uitmaken of gedaagde op lichtvaardi- e gronden en zonder behoorlijk onderzoek :en verklaring tot opneming in het krank zinnigengesticht heeft afgegeven. De des kundigen, de professoren Bouman, Rümke en dr. H. v. d. Hoeven, hebben in hun rap port vastgesteld, dat de gegevens van dr. Schnitzler, gevoegd bij diens eigen waarne mingen, voldoende waren om zich een juist oordeel over den geestestoestand van gene raal Tonnet te vormen; er was volgens de deskundigen gevaar aanwezig. De rechtbank heeft thans beslist, dat ge daagde geen onrechtmatige daad heeft ge pleegd, zoodat de vordering van eischer moet worden ontzegd, en deze veroordeeld wordt in de kosten van het geding, groot 281.80 en de kosten van het deskundigen onderzoek ten bedrage van 300. Dammen. W.D.O,VITA NOVA 12—20. Gisteravond had de Alkmaarsche dam club W.D.O. bezoek van de damclub Vita Nova uit Limmen. De totale uitslag is als volgt: Alkmaar Limmen G. SmitC. Dekker q2 C. DammerJ. Wokke j H. Timmerman—H. Burggraaf 11 H. LindersK. Snel 1 C. BooyH. Verver jj P. NoomC. Bruin 02 A. NuijensP. Dekker 02 A. van DoornK. Mooij 02 H. J. ToepoelTh. Dekker 11 J. KaalTh. Hollander 02 C. Jol-J. Kabel 1—1 C. Fok—M. Wokke 0—2 B. Luitjes—J. Morsch 20 R. W. ZaadnoordijkC. Nuijens 1—1 J. VeermanJ. Admiraal 20 J. HommaH. v. d. Velde 1—1 W.D.O. verloor dus met 20—12. zal ontlasten. Volgens verscheidene van deze leden zal dit ontwerp, eenmaal wet geworden, Nederland, voor wat de vogel bescherming betreft, aan de spits brengen. Van verschillende zijden werd critiek geoefend, dat te veel wordt overgelaten aan algemeene maatregelen van bestuur. Verscheidene andere leden meenden daarentegen, dat nadere regeling bij alge- meenen maatregel van bestuur een groo- tere soepelheid waarborgt dan een te ver in details tredende regeling bij de wet. Sommige leden meenden, dat er aan leiding is, in dit ontwerp beperkende be palingen op te nemen omtrent het ringen en fotografeeren van beschermde vogels. Ten aanzien van art. 1 meenden ver scheidene leden, dat pluimvee niet behoort tot de in Europa in het wild levende vogels. Het had de instemming van verscheidene leden, dat ook het pogen te dooden of te vangen van beschermde vogels strafbaar zal zijn. Vele leden achtten de bekorting in art. 12 van den raaptyd met slechts vier dagen volstrekt onvoldoende. Zij wezen er op, dat zelfs 't derde legsel van kievitten kan worden verstoord, indien het rapen in de tweede helft van April toegestaan blijft. Andere leden merkten op, dat het rapen van kievitseieren voor velen een bijver dienste is, die ten deele zou wegvallen, indien de raaptijd nog verder zou worden bekort. Sommige leden betreurden, dat de mi nister de vangst van kooivogels, gewoon lijk zangvogels, meent te moeten hand haven. Ook stelde het deze leden teleur, dat het vangen voor de jacht niet onmoge lijk is gemaakt. Bij de rondwandeling over het tenton stellingsterrein merkten we op, hoe ten"' inzender in zijn eigen branche zijn beof' beentje had voorgezet. Een uitgebreide rni lectie prachtvee, zoowel wolvee als vark» sierden het marktplein. Ook de ns' HOOFDADMINISTRATEUR „ZIEKEN ZORG". De heer Is. Santcroos van de Ar beiderspers benoemd. Met ingang van 1 Juni a.s. is Is. Santcroos Dl.zn., benoemd tot hoofdadministrateur van „Ziekenzorg", en tot directeur van de levensverzekeringmaatschappij „Z.Z." (Zie kenzorg N.V.) Deze benoeming, die den heer Santcroos maakt tot opvolger van den onlangs overle den hoofdadministrateur Sarphatie, is een logisch uitvloeisel van den sterken band, die sedert jaren tusschen Santcroos en „Zie kenzorg" bestond. Santcroos zou dit jaar 25 jaar in de jour nalistiek zijn geweest. Op 17-jarigen leef tijd werd hij, zóó van de schoolbanken, vo lontair by het toenmalige persbureau Vaz Dias, waar hij vier jaar bleef. Na een kort intermezzo ontstaan door de opheffing van het „Nieuwsblad voor Nederland", dat door „De Telegraaf" gekocht werd, waar aan hy juist benoemd zou worden be noemde het partijbestuur hem in Juli 1917 tot redacteur van „Het Volk". Santcroos heeft tallooze reportages voor dit blad verricht, op vrijwel ieder terrein, dat voor een ambitieus journalist open ligt. Bovendien heeft hij in allerlei tijdschriften, waarvan hy tot de medewerkers behoorde, artikelen op velerlei gebied gepubliceerd. Ruim negen jaar heeft de Ned. Journalis tenkring Santcroos onder zijn hoofdbestuur ders geteld. INBRAAK BIJ SPEENHOFF SR. Kistje met orden gestolen. De bekende dichter-zanger Speenhoff schrijft aan „Het Volk", dat hem is over komen, wat Lehar gebeurde: men is bij hem binnengeslopen of heeft ingebroken, doch, daar alles in wanorde was door een verhui zing, dat sporen van inbraak niet konden worden vastgesteld. In een mooi kistje be waarde Speenhoff zijn ridderorden, medail les en insignes, benevens zeer vele andere soortgelijke voorwerpen, welke voor hem evenzoovele aangename herinneringen wa ren. Ook het nieuwe versiersel van de Oranje-Nassau-orde was er by. „Als de vinder dit leest, zal hij misschien zoo goed zijn, mij, tegen belooning dit alles terug te bezorgen...", schrijft Speenhoff. Zijn adres is: Seinpostduin 26 b te Den Haag. BESCHERMING VAN IN HET WILD LEVENDE VOGELS. Nederland zal door deze wet met de vogelbescherming aan de spits komen. Volgens het voorloopig verslag over het wetsontwerp houdende nieuwe bepa lingen tot bescherming van in het wild levende vogels konden sommige leden zich niet vereenigen met de strekking van dit wetsonttwerp, dat er op gericht is, het verleenen van vergunningen aan de burge meesters te onttrekken. Vele andere leden juichten daarentegen de strekking van dit ontwerp toe. Zij meenden, dat herhaaldelijk te lichvaardig vergunningen zijn afgegeven. Van grooter belang nog achtten deze leden art. 2, dat de behoefte aan vergun ningen minder zal doen worden en de overheidsadministratie in dezelfde mate MARECHAUSSEE SLIPT MET MOTOR. Ernstig gewond langs den weg ge vonden. Gistermiddag trof de landbouwer Beute te Dedemsvaart een man doornat en ernstig bloedend aan het hoofd gewond nabij zyn woning aan. Hy waarschuwde terstond een dokter en de politie. Bij een daarop inge steld onderzoek bleek, dat men hier te doen had met den 24-jarigen A. Velema, mare chaussee te Apeldoorn, die per motor te Schoonebeek een bezoek aan zijn ouders had gebracht en op den terugweg in een bocht van den weg was geslipt en in de De demsvaart gereden. De man had nog kans gezien tegen de wal op te klimmen, doch toen kon hy niet meer verder. Met een ernstige hersenschud ding en een schedelbasisfractuur is hij bij Beute ondergebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Het motorrijwiel is later uit de Dedemsvaart opgehaald. PAASCHTENTOONSTELLING TE SCHAGEN. Te ruim kwart over negen opende de voorzitter, de heer Wilken, met een hartelijk woord van welkom. Toen ik verleden jaar, aldus spr., het genoegen had de Paaschten- toonstelling te openen, sprak ik den wensch uit, dat de volgende tentoonstelling onder gunstiger omstandigheden zou mogen plaats vinden. Dit is helaas niet het geval. De al gemeene toestand is niet verbeterd. Het landbouw- en veehoudersbedrijf maakt nog steeds een zeer moeilijken tijd door, waarvan ook de middenstand den terugslag onder vindt. In verband met de slechte tijden is het bestuur genoodzaakt, de geldprijzen te verlagen. Spr. hoopte, dat dit van tijde- lyken aard zal zijn. Ondanks deze omstan digheden mogen wij weer zeer tevreden zijn. Overal uit verschillende deelen van het land zijn de inzendingen weer naar Schagen gekomen. Het programma is geheel gevuld. Het geheel is zeer goed en ziet er weer schitterend uit, wel een bewijs, welk een goede naam de Schager Paaschtentoon- stelling geniet. Spr. heette in 't bijzonder welkom de heeren keurmeesters en de commissie van bijstand. Ook de aanwezig heid van het dagelij ksch bestuur der ge meente Schagen werd ten zeerste gewaar deerd. U, mijnheer de burgemeester, aldus spr., betuig ik mijn hartelijken dank, als mede het gemeentebestuur voor den finan cieelen steun. Zonder dezen zou de ver- eeniging niet in staat zijn deze tentoon stelling te houden, waardoor een der mooi ste dagen voor Schagen verloren zou gaan Met de hoop. dat onze vereenlging moge in stand blijven en bloeien en deze tentoon stelling goed mag slagen, open ik deze Paaschtentoonstelling. inzending pluimvee en konijnen was schitterend v tegenwoordigd. Op de Gedempte Grl u had de middenstand van Schagen een w! collectie artikelen opgesteld, rechtstreeks zydelings verband houdende met den der tentoonstelling. Begunstigd door het mooie weer is h dag voor Schagen weer een zeer goed slaagde geworden. ge~ Van de bekroningen nemen wy alleen hi voor het grootere vee en van het kle?n* vee die welke door Alkmaarders befoK A. Vetvee: 1. Voor den besten en fijnsten gemesten Os met hoogstens 6 breede uSS le pr. A. Pruissen te Haarlemmermeer kwaliteitsdiploma; 2e pr. A. Spaans te Kol- 2. Voor den besten, fynsten 2-jarigen rY met hoogstens 2 breede tanden, ie nf g.k Kweldam teSchagan met kwaliteitsdipiomï 2e pr M. Muys Dorregeest te Uitgeest. 3 Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 8 breede tanden. Ie pr. A. Pruissen te Haarlemmermeer met kwaliteitsdiploma- 2e pr. dezelfde; 3e pr. J. J. v. Schie te Haarlem 4. Voor de beste en zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden, le pr. A. Pruissente Haarlemmermeer met kwaliteitsdiploma- Z pr. J. H. P. v. d. Zijden te HeemstSfe Hopman te Burgerbrug. 5. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tanden, le pr. O. de Koek te Nieuw-Vennep met kwaliteitsdiploma- 2e pr. A. Pruissen te Haarlemmermeer; 3e nr C. Bulk te Nieuw-Vennep. 6. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 4 breede tanden, le pr. J. H. Verhulsen Sloterweg 560 te Amsterdam met kwaliteit' diploma; 2e pr. J. H. P. v. d. Zijden te" Heemstede; 3e pr. A. Pruissen te Haarlem mermeer. 7. Voor de beste en fijnste gemeste Koe dikbil, niet afgewisseld, le pr. A. Pruissen te Haarlemmermeer met kwaliteitsdiploma- 2e pr. dezelfde. 8. Voor de beste sn fijnste gemeste Vaars met hoogstens twee breede tanden, gewicht boven 575 K.G. le pr. A. Spaans te Kolhorn- 2e pr. O. de Koek te Nieuw-Vennep. 9. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot cn met 575 K.G. le pr. J. F. Hannema te Winkel; 2e pr. H. v. Hoorn te Wieringer- waard; 3e pr. G. Beers te Groetpolder, Winkel; 4e pr. L. Metzelaar te Anna- Paulowna. 10. Voor de beste vette Koe (melkgevend), le pr. V. Kay Cz. te Twisk; 2e pr. A. Wiering te Zwaagdijk-Oost; 3e pr. J. v. Diepen te Hoogwoud; 4e pr. Andr. Blokker te Oude- sluis. Kwaliteitsdiploma Wed. P. Wiering te Zwaagdijk-West. Kunstvoorwerp voor het beste beest van de tentoonstelling, gekozen uit de eerste prijswinnaars der rubrieken 110 A. Pruissen te Haarlemmermeer. 11. Voor het beste Vette Kalf. le pr. K. Gootjes te Dirkshorn; 2e pr. dezelfde; 3e pr. Gebr. Jonker te Stroet, Sint Maarten, B. Wolvee: 1. Voor de beste Oonschapen van Texelsch ras, met of zonder lammeren. In te zenden 3 stuks, le pr. M. Kant te Winkel; 2e pr. P. Marrees Dz. te Beemster; 3e pr. K. Reyne te Barsingerhom. 2. Voor de beste overhouders. In te zen den 10 stuks, le pr. W. Schol ten te Alk maar; 2e pr. J. Stammes te Nieuwe-Niedorp; 3e pr. A. Sleutel te Schagen; 4e pr. J. Veer man te Schagen. 3. Voor den besten ram, van Texelsch ras, geboren in 1934 of vroeger, le pr. M. Kant te Winkel; 2e pr. Wed. H. Langedp te Abbekerk. 4. Voor den besten Jarigen Ram, van Texelsch ras. le pr. W. v. d. Oord te Bar singerhom; 2e pr. P. Marrees Dz. te Beem ster; 3e pr. G. Oosterman te Sint Maartens brug. C. Varkens: 1. Voor de beste Vette Var kens. In te zenden 2 stuks, le pr. c- Bruin te Burgerbrug; 2e pr. Jn. Wagemaker te Weere, Abbekerk; 3e pr. P. Swaan te Tolke, Schagen; 4e pr. dezelfde. 2. Voor de beste Fokzeug, met of zonder biggen, le pr. niet toegekend; 2e pr. Corn. Spaans te Barsingerhom. 3 Voor de beste Fokzeug met biggok ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek: le Pr- Borst te Heerhugowaard Noord; 2e pr. C. Muys Hz. te Heiloo; 3e pr. P. Blokker Nz. te Akersloot. 4 Voor de beste dragende Fokzeug 1° "e Noordhollandsch Groot Yorkshire-Var kensstamboek: le pr. Jb. Pleyter Oosterweg te Nieuwe Niedorp; 2e prijs P. ®ors te Heerhugowaard Noord; 3e pr. D. Schoen te Benningbroek. Voor den besten Dekbeer, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshir Varkensstamboek: le pr. S. v. d. Wal Winkel; 2e pr. Spierdijker Varkensfokv eeniging; 3e pr. Beerenhoudery „Ons lang" te Ursem. rs D. Pluimgedierte. Hollandsche Hoenaei (Hamburgers): le pr. J. Harteveld te maar; 2e pr. S. Vasbinder te Alkmaar. Wyandottes: le pr. Jb. de Groot maar; 2e pr. Du Crocq te Alkmaar. Leghorns (Wit): le pr. Jb. van ton Alkmaar. _„v„v»r Rhode Islands Reds: le pr. J. Blaaubo J. N.. van le pr. C. de Geus le pr. te Alk" Jb. van te Alkmaar. Hollandsche Krielen Diepen te Alkmaar. Java Krielen: le pr. maar. Engelsche Vecht-Kriel: Zon te Alkmaar. rrocq Andere Rassen Krielen: le pr. te Alkmaar. Toornen 14, 16: te Alkmaar. Vlaamsche Reus, wit Ram: j Blaauboer le pr Gebr. Aakster Viaamscne neus, Visser te Alkmaar; 2e pr. J. v. d. te Alkmaar. - _r Vlaamsche Reus, wit, Voedster, root te Alkmaar. Angora, Ram: le pr Groot te Alkmaar. te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10