JUoiunciaal Tlieuws 3-OOlltei JCetk 6L School Amsteidafnsche Jieucs TOONEELREL IN DE HOOFDSTAD. BERGEN ZIJPE KOEDIJK EDUARD VERKADE ALS CRITICUS. Een dreigement van tooneeldirecties waaraan geen uitvoering wordt gegeven. Gesprek met Albert van Dalsum. Crisis-publicatie. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 15 Maart tot en met 21 Maart 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D respectievelijk 3.60 en 3.10 per 100 K.G. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijd vak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respec tievelijk 3 en 2.50 per 100 K.G. be- dragen. Angora, Voedster: 2e pr. Poelstra te Alk maar. Chinchilla, Ram: 2e pr. Jb. v. Zon te Alk maar. Brandneuzen, Voedster: 2e pr. L, du Pont te Alkmaar. Andere Rassen, Ram: le pr. J. v. Hoorn te Alkmaar; 2e pr. S. Groot te Alkmaar. Andere Rassen, Voedster: 2e pr. J. van Diepen te Alkmaar. Voedster met jongen, groote Rassen (VI. Beuzen, Lotharingers en Fr. Hangooren): le pr. S. Groot te Alkmaar. Nesten jongen, groote rassen. (VI. Reu zen. Lotharingers en Fr. Hangooren): le pr. J. Ruis te Alkmaar. Nesten jongen, andere rassen: 2e pr. S. Groot te Alkmaar. In de commissie van beoordeeling hadden o.a. zitting onze stadgenooten, de heeren J. M. Groot, P. H. de Rover, E. Govers Dz., J. Blaauboer Gzn. en N. Jol. N.S.B.-vergadering. De gister in De Rustende Jager gehouden N.S.B.-vergadering was door een honderd tal belangstellenden bezocht. De voorziter, de heer Eriks, deelde in zijn openingswoord mede, dat er na de rede ge legenheid was tot debat en vragenstellen. Het eerste sprak hierna de heer Fok, die een lezing hield onder de N.S.-beginselen. Het Nat. Soc. is een kwestie van gevoel, aldus spr., dat tot daden dringt. Deze be weging heeft geen behoefte aan ons, maar wij aan de beweging; de N.S.B.-stryd voor eenheid en welvaart, is geen bedenksel, maar een strooming; zy strijdt voor het algemeen belang; eigenbelang is uitgesloten. Zy wil be houden om behouden te blijven en is tegen de knechtschap en slavernij, want we zijn vrij geboren Nederalnders. Onder dit demo-libe rale systeem zyn we niet vrij, want in plaats van natuurboter eten we walvischtraan en cocosvet en onze veestapel moet worden afgeslacht; boer en arbeider zijn slaaf en de ministers gaan op reis naar Polen en de Rivièra op onze kosten. De Unilever heeft in Engeland 200 winkels, waarin onze natuur boter tegen afbraakprijs verkocht wordt, om hier de margarine duur te kunnen verkoo- pen. Wy Nederlanders zijn van één Dietschen stam, verbonden door bloed en bodem. Wie 't bij de N.S.B. beter kan, mag het beter doen; dat is wat anders dan bij het demo-liberale systeem van „laat zitten wat zit". Vrijheidszin en relieus gevoel zijn de ken merken van ons ras; sociale rechtvaardig heid, betere distributie van de productie en ordening is ons doel. Democratie is chaos. Het Nat. Socialisme is historisch aan de orde; Mussert komt; z'n zweep verandert. Wij strijden tegen het kapitalisme, omdat natuurboter beter is voor ons volk dan traan en cocosvet nl den heilstaat Rusland gaat, wie tegen de partij is, de gevangeni sin. Uit den chaos wordt de 3de of 4de internationale geboren. Wat wilt ge worden: vrij of slaaf? Het is een gunst en een eer lid te mogen zijn van de N.S.B., die de eenheid wil brengen; het parlementaire stelsel brengt versplintering; dat moeten we opruimen. Onze tegenstanders zijn oorzaak van onzen groei en bloei en we zijn hen daar dankbaar voor; 'n goed Nederlander is 'n goed N.S.B.-er. De tweede spreker, de heer van Kampen, ging in zyn betoog in op de rede van mr. Marchant voor de kath. actie alhier gehou den. Marchant kwam spreken over zijn weg naar Rome, maar omdat dat onderwerp niet genoeg trok, werd het Nat. Soc. erbij ge sleept. Marchant gebruikte het bekende recept van „laster maar raak, er blijft altijd wat van hangen." Hij kwam zijn verleden goedpraten; we moeten zyn woorden niet met 'n korreltje, maar met 'n pond zout nemen. Hij had geen principieele bezwaren tegen het gezantschap bij den Paus, maar uit ver langen naar 'n andere partij-groepeering liet hij zyn principe varen; 'n scherpere veroor deeling van democratische party-politiek kan een N.S.B.-er zelf niet geven. Ze ver kappen de belangen van ons volk uit party belang. Hij was tegen het vloekverbod, omdat God biet door wetten beschermd kan worden, maar de mensch heeft toch tegenover gezin e" staat den plicht God's wetten tot gelding te maken? Met zijn spot over dat telegram van den Paus aan Ebert heeft Marchant de kerk een slechten dienst bewezen. Hy zei, dat de katholieken onder alle om standigheden met onzen Verlosser in reken schap zyn. Als Marchant dat denkt, waarom onderhoudt hy dan niet God's geboden, die 2®ggen: „Gy zult geen valsche getuigenis geven" en „Hebt uw vyanden lief". Leugen en laster zyn geen wapenen in de hand van 'n dienaar van Christus. Het „Geloofd zy Adolf Hitier in alle eeuwigheid" mag misschien door een of an dere dwaas gezegd zyn, maar deze woorden ztfn niet in Duitschland in de plaats gekomen van „Geloofd zy Jezus Christus", zooals Mar chant beweert. Het Kruis van Golgotha is biet door het hakenkruis vervangen, maar glanst op de kerken. Het hakenkruis is het teeken der overwin ning in den politieken stryd; als er een land ls> waar er eerbied is voor Christus' Kruis, waar politiek en godsdienst gescheiden zijn, dan is het Duitschland, al is alles daar niet vlekkeloos. Het percentage praktiseerende katholieken is in Duitschland grooter dan hier en de N.S. B. was oorzaak, dat vele lauwe katholieken weer overtuigd katholiek werden. Als Marchant zegt, dat de katholieke bla den onmogelyk gemaakt wordt, dan liegt hij, want ,Der Katholiek" is aan alle kiosken verkrygbaar. Toen Marchant in Delft sprak, zei hij, dat hy in de trein „Mein Kampf" nog even had doorgebladerd. Iemand, die zooiets zegt, moet men niet au serieux nemen; die kan men slechts 'n rustigen ouwen dag toevven- schen al of niet met gecumuleerde pen sioenen in een vrye woning op de Hooge Veluwe. Marchant vertelde ook van 'n foto, die ge maakt werd van 'n priester, die naar 'n zieke werd geroepen, doch in 'n kamer gelokt werd, waar hem 'n vrouw om den hals viel. Laat hy die foto eens toonen van Marchant met Annie van Ees. Na deze opmerkingen over de rede van Marchant hield spr. nog een beschouwing over het verschil tusschen democratie en nationaal-socialisme, welke laatste levensbe schouwing alle standen en godsdiensten tot zich trekt. De tyd, aldus besloot spr., is niet ver, dat ons volk een eenig volk van broeders zal zyn; Mussert wint; wy zullen er komen. Houzee! Na de pauze hielden de beide sprekers n a.v. enkele ingediende vragen nog een be schouwing over het begrip Vryheid, waarby zy betoogden, dat in Duitschland en in den Nat.-Soc. staat in Nederland de ware vryheid heerscht, welke momenteel onder het bewind van dit „demoliberale parlementaire stelsel" zoek is. Met het Wilhelmus werd de bijeen komst, die een heel kalm verloop had, ge sloten. Aanstelling kweekelinge. Aan de St. Ursula-school is aangesteld mej. E. M. Groothuizen, als kweekeling met acte. Nationale reclasseeringsdag. Evenals het vorig jaar hebben de sa menwerkende Reclasseerings-instellingen 't voornemen een nationale reclasseeringsdag te organiseeren. Deze inzamelingsdag zal gehouden wor den op Zaterdag 9 Mei a.s. Alle instellingen doen aan deze actie me de. Ook in deze gemeepte is er een comité gevormd, dat zich belast met het organi seeren der inzameling. Eere-voorzitter is de burgemeester mr. H. D. A. van Reenen. Verder hebben in het comité zitting: Mr. A. M. Ledeboer, voorzitter; mr. Q. Rovers, secretaris, Russenweg 3; L. de Liefde, penningmeester; J. Apeldoorn, G. Taapken, J. Smit en J. N. de Koning leden. Personen, die zich -voor den reclassee ringsdag willen verdienstelyk maken, wor den verzocht zich by den secretaris aan te melden. Vaccinatie De jaarlyksche kostelooze inenting en herinenting voor ingezetenen van Noord- Zype zal plaats hebben te Oudesluis in de o. 1. school aldaar op Dinsdag 7 April a.s. en te 't Zand in de o.l. school aldaar op Woensdag 8 April a.s. telkens des namid dags te 2 uur. De aandacht zy er op gevestigd dat de beste leeftyd voor nog niet gevaccinieerden ligt beneden de 18 maanden. Het schoolverband. Donderdagavond werd door de ver- eeniging het Schoolverband, de groote avond gehouden voor het uitreiken dei- getuigschriften in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van het hoofd der school, den heer C. Stuffers. De voorzitter opende met een woord van welkom en wees er op dat de ouders er rekening mede moeten houden dat het geen gegeven wordt, het werk is van kin deren. Het program werd geopend met een „Welkom" door meisjes (N. Hartland en N. Beets) wat direct insloeg. „Het voor beeld" door mej. T. Viser; mej. G. Bar- singerhorn met „de zoon van den gids". De onderwijzeres mej. Janssonius, gaf 'n mooi zangnummer „de Vuurtoren" van J. Werk man, muziek van Melchert Schuurman. Mej. N. Beets gaf „de Schilderij"; mej. N. Hartland gaf „de Winter", een der com missarissen de heer P. Zwetsman gaf „Strafwerk". Na de pauze gaf mej. N. Regter „het Ontbijt door Napoleon"; mej. N. Hartland gaf „het Feest van Guurt"; de heer Stuffers gaf met de hoogste klas een drietal zangnummers, nl. „Recht op van lyf", „Winterlied" en „Lentelied"; de commissaris de heer P. IJfs declameerde „Een kind om een boodschap"; mej. Jans sonius gaf op de piano een nummer mu ziek ten beste, waarop de heer Stuffers volgde met „de Nachtegaal"; mej. Jans sonius gaf met 12 meisjes het schoolalfa- beth; de heer Stuffers met een zestal kna pen „De vergadering van de voetbalclub"; na een pauze volgde „Een truc van jonge dames of een mislukte ovatie", daarna „Op het verhuurkantoor"; als laatste nummer ging „Zenuwachtige menschen", welke nummers door groepjes dilettanten ten beste werden gegeven. Het hoofd der school bracht hierna dank namens het schoolverband aan de kinde ren voor hun werk. Ook mej. Janssonius ontving een waardeerend woord, eveneens de heeren Stijn en Hartland, voor hun tooneelwerk, P. Hartland als pianist en de caféhouder Groot en echtgenoote voor het beschikbaar stellen der zaal. Ook de kin deren werden vriendelijk toegesproken. Spreker hoopte dat de school nog lang in herinnering zal blijven. Hierna werden de getuigschriften met de boekjes aan die genen uitgereikt die de school verlaten. Met een „lang zullen zij leven" en 'n drie werf hoera werd deze mooie avond beslo ten. Er was veel werk voor verricht om alles voor elkaar te brengen. Het geheel is uitmuntend geslaagd. De Roos werd ook nog dank gebracht voor de tooneelbenoo- digdheden. Aan het blad, waarin zy adverteert, Kent men de betcekenis van de zaak. (Van onzen R.-redacteur). Er is te Amsterdam weer eens uitgebroken een conflict tusschen tooneelspeler en criti cus, een conflict dat dus niet nieuw is, inte gendeel al zoo oud als de tooneelcritiek zelf. In dit geval heeft het echter scherpe vormen aangenomen, doordat een drietal tooneel directies, n.1. die ven de Tooneelgroep „Het Masker", de Amsterdamsche Tooneelver. en het Centraal Tooncel, aan den heer Eduard Verkade die optreedt als recensent voor het weekblad De Groene Amsterdammer, per deurwaardersexploit heeft doen aanzeggen, dat zij genoodzaakt zyn, hem den toegang tot haar tooneeluitvoerir.gen te weigeren, daar zy niet gesteld zyn op beoordeelingen daar over van zyn hand in De Groene. De benoeming van Eduard Verkade als op volger van mr. Henrik Scbnlte tot tooneel- recensent van het bekende Amsterdamsche weekblad heeft indertijd nogal veel stof doen opwaaien, omdat ''e heer Verkade naast zyn werkzaamheden als r -iticus ook zelf nog ac tief aan het tooneel-leven bleef deelnemen, wat o.m. geb'eken is uit zijn optreden als regisseur van het tooneelstuk De Ober. De redactie van De Groene heeft haar houding toen echter verdedigd met het argument, dat zooiets bij andere kunsten ook wel voor komt (schilderkunst, muziek bijvoorbeeld) er. waarom zou bet by tooneelspeelkunst dan speciaal onmogelyk zyn? Niettemin bleef het een latente grief, welke nu dan in het bovenvermelde deurwaardersexploit tot uitbarsting is gekomen. In De Groene van j.1. Zaterdag is van het merkwaardige deurwaarderexploit uitvoerig melding gemaakt. Dienzelfden avond echter heeft de heer Verkade, naar ons is gebleken, als criticus de voorstelling van Medea door de Amster damsche Tooneelvereeniging bygewoond, zonder dat hem iets in den weg is ge legd. Bij de meergemelde exploiten, waarvan er in De Groene één volledig is afgedrukt, werd aan Eduard Verkade verboden, alle schouw burgen en andere localiteiten, gedurende de tyden, dat deze tooneeldirecties daarvan het gebruik zouden hebben, te betreden, en hem aangezegd, dat, indien hij zou trachten dit verbod te overtreden, zy hem den toegang tot bedoelde localiteiten met alle haar ten dienste staande middelen zouden moeten beletten, terwyl de heer Verkade zich dan tevens zou bloot stellen aan strafrechter lijke en civielrechterlijke vervolging vol gens de wet. Eerlijk gezegd, waren wy be nieuwd, hoe de tooneeldirecties het zouden klaar spelen, Verkade te weren, wanneer hy met een geldig plaatsbewys een tooneelvoor- stelling kwam bywonen. Nu bleek, dat hy Zaterdagavond zonder bezwaar is toegelaten, had het er allen schiin van, dat de directies zich daar zelf ook geen voorstelling van hadden gemaakt. Wy hebben ons daarom gewend tot den heer Albert van Dalsum, directeur van de Amsterdamsche Tooneelvereeniging, die ons mededeelde, dat de drie tooneeldirecties in derdaad over deze kwestie nog nader over leg zullen plegen. Dat de heer Verkade by deze voorstelling is toegelaten, beteekent dus niet, dat de actie tegen hem als criticus wordt stopgezet. Deze actie staat geheel los van mijn persoonlijke appreciatie, voegde de heer Van Dalsum daaraan toe; zij is even wel geboren uit een algemeene ontstemming over zyn wijze van critiek. Verkade gaat daarin naar onze meening vaak te ver. De manier waarop hij onlangs aan Louis Gim- berg dilettantisme heeft verweten, ging alle perken te buiten en zoo waren er meer re denen voor gegriefdheid. De verschillende tooneeldirecties ontmoeten elkaar natuurlyk geregeld en na veel onderlinge besprekin gen is tenslotte besloten tot dezen maat regel, om er een eind aan te maken. Tevoren was reeds een brief gestuurd aan de redactie van De Groene met een duide- lyke uiteenzetting van de bezwaren. In de eerste plaats achtte men het onjuist, dat iemand, die zelf actief werkzaam is in de tooneelwereld, als criticus optreedt. En in de tweede plaats meende men, dat uit de men taliteit, die aan Verkade's critieken ten grondslag ligt, ten duidelijkste blijkt, dat hij het heele tooneelgebeuren na zyn heengaan van nul en geener waarde acht, hetgeen ook weer wordt gedemonstreerd door zyn ar tikel in het laatste nummer van De Groene, waarin een overzicht van den stand van het hedendaagsche tooneel wordt gegeven. Men was derhalve van oordeel dat de criticus Verkade, een te subjectief standpunt in neemt ten opzichte van het gebodene. By die gelegenheid heeft men verzocht van verder critieken van den heer Verkade verschoond te blijven, doch daaraan is geen gevolg ge geven. Het deurwaardersexploit nu bedoelde aan deze aanzegging meer klem by te zet ten. Voorloopig kan men evenwel niet zeggen dat de tooneeldirecties er veel meer mee be reikt hebben, dan dat zy bevreemding heb ben gewekt door een dreigement, dat zy niet hebben uitgevoerd. Men kan zich inden ken, dat er zich gevallen kunnen voordoen, dat tooneeldirecties zich door bepaalde cri tieken gegriefd voelen (wy willen in het midden laten, of dat hier inderdaad het ge val is geweest) en dat zy in het vuur der verontwaardiging naar middelen zoeken om daaraan een eind te maken. De heer Eduard Verkade zelf zal zich een dergelyken gees testoestand te beter kunnen indenken, ge dachtig aan een gelyksoortig conflict, dathy zelf indertyd als tooneeldirecteur heeft ge had met den toenmaligen hoofdredacteur van De Telegraaf, den heer J. C. Schröder (Barbarossa). Of de gekozen oplossing evenwel de juiste is, mag vooralsnog wor den betwijfeld. DR. J. C. RULLMANN. t In den ouderdom van zestig jaar is gister middag te Wassenaar overleden dr. J. C. Rullmann, predikant der Gereformeerde kerk aldaar. De overledene was bekend als kerkhistoricus van de Gereformeerde kerk in Nederland. Dr. Rullmann werd geboren op 31 Maart 1876 te Amsterdam. Hy genoot zijn oplei ding aan de Vrye Universiteit te Amster dam, en werd in 1902 candidaat. In 1903 werd hy predikant by de Gereformeerde kerk te Garyp, in 1911 vertrok hy naar Berkel en Rodenrys, welke standplaats hij in 1913 met Utrecht verwisselde. Hier heeft hy 15 jaar gearbeid en nam hij een voor aanstaande plaats in op velerlei gebied. In 1928 werd hy predikant te Wassenaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 APRIL. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Remme van Am sterdam. Avondmaal. Kapelkerk, 9 uur Jeugddienst ds. War- ners (ook toegankelijk voor volwassenen); 's avonds 6 uur ds. N. Apeldoorn van Lei den (dankzegging H. avondmaal). Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold, bevestiging. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. van Leeu wen, van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (doop). Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. The Star of Hope Mission, Donderdag 9 April, av. 8 uur, bovenzaal Central de heer J. Sevensma van Amsterdam. Vrij. Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur en av. 7 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Van Kruis naar Paradijs"; 12 uur Zondagschool. Leger des Heils, Limmerhoek 40, (stich ter William Booth), Zaterdagmiddag 3.30 uur openlucht-samenkomst op de Steenen- brug, 8 uur groote verlossingssamenkomst in de zaal; Zondagmorgen 7.30 uur bid stond, 10 uur heiligingsdienst, 3.30 uur sol- datenbijeenkomst, 8 uur reddingsavond; Maandagmiddag, 3 uur, heiligingsdienst, 8 uur een uur in Gods gemeenschap. Deze samenkomsten zullen allen geleid worden door majoor v. d. Berg uit Amster dam, vergezeld van vier kadetten van de kweekschool te Amstelveen. Stads-Evangelisatie, Laat no. 56, 10 uur wydingdienst, 8 uur en Donderdagavond 8 uur openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. v. Mullem, on derwerp: „Het Evangelie van Bach". BARSINGERHORN, 2 uur ds. Eikema, bevestiging; 7.30 uur, ds. Eikema H. avond maal. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. BERGEN, 10.45 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk, dr. v. Peltlaan, 10 en 5 uur, ds. Jansen v. Anna Paulowna. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Mol van Schoorl; av. 6.30 uur, ds. Warners van Alkmaar, bediening avond maal. BURGERBRUG, geen dienst. BURGERVLOTBRUG, Doopsgez., 10 uur, R, v. d. Veen, avondmaal. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND AAN DEEN HOEF, 10 uur, ds. Nobel, bevestiging. GROET, 10 uur, ds. Boeke, HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff (Beves tiging), tekst Jes. 43 lb. Onderwerp: „Ge kend en geroepen". Nederl. Herv. Vereeniging a. d. Kerk- laan, 10 uur, de heer D. Meijer; av. 7 uur, ds. Molenaar, van Sint Pancras. HEERHUGOWAARD, geen opgaaf ont vangen. NIEUWE NIEDORP, 10 uur, D. de Leeuw. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen, bevestiging; coll. v. d. Wereldbond van ker ken. OUDE NIEDORP, av. 7 uur, ds. van der Kam. OUDESLUIS, 10 uur, ds. v. Beek. OUDORP, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom, bevestiging. OUDKARSPEL, geen opgaaf ontvangen. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, mej. v. Vliet, van Hoorn. SCHAGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop, be vestiging, coll. N. K. en P. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, zie Groet. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 u. bevestiging lid maten; 3 uur doop, ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen opgaaf ontvangen. Evangelisatie, geen dienst. UITGEEST, geen opgaaf ontvangen. Evangelisatie Sedeur, geen opgaaf ont vangen. URSEM, 10 uur, ds. Buiskool, bevesti ging. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. v. d. Kam, be vestiging. WARMENHUIZEN, geen opgaaf ont vangen. .WEST-GRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. van Vrijdag 3 April 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANOBOLWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 4 1934 4 Ned.-lndiê 1934 4 193* A 5X Duitschland 1930 idem met kettingv, klaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd bank Handel Mpij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie e. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. ford e* 40 afat. Philips Gloetl. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actiont MIJNBOUW Alg hxplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Otl Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Ru her Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboet Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli i Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific x) ex-coupon Vorige koers 981/, *Va «öVie 96% 22 23'/, 110% 126 52% II41/4 104 24'/, 39 V» 58V, 2201/, 1801/. 106%, 50'/, §21% 347/:« 3'/, 40% 5'/, 237% 129% HO'/, 24 1500 165 235 230 247 *2% 2-'/, 107, 11%. 125% 741/s 10% 43 687, 27, S7i« 407. 1881/, 2057, 19/'/, 44 10% 80 pl.m. 1.30 22 23% 52'/, 114 24'/, 59'/, 221 179J-80 109* 10 51 22-1% 34% pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 178* 0* 109% 22-l% 34* 59'/, 179 80* 1097, 22-'% 34*-% 180.'/. 10 >7. I 22'%-ï 34*-% 41'/, 40% 1 4„% -1 40%-1 236'/, 131-% H2-% 24 164 235 24f/,-* 92 29'/. 107, 11% 125'/. 74'/, 105 43 5% 46 189 08 200 44'/. 10»/. 237 mi-»/* nvi,-i 125-7. 246'/. 11%6-i 10%-| 11%'ï 188 208'/. a% 187 20b7. 209»/. 199 §Noteering per 50. j-Exclaim. •Exdividend. PRO! 1 iAIIF. V koer» 1'/, pCt Heden 1'/, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Bruaiel (Bel,Ia) 1 Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo i I I Madrid 1 Vorige koers 147% 7 29'/, 59 22% 9./0'/, 2* 90% 41 97% 32.55 37 55 36.60 20.12% Koers op heden 2 uur l-47«/]s 7.29% 59.24 9.'07, *.91 Vs 47.S.7 32.57% 37 627, 36 62'/, 20.12%

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11