Aqmda De Lange De Moraaz £>Uw&ntand Jieck Sxhool Bankiers te Alkmaar sinds 1805 'f coviHciaat Tlieums J(unsl en Hktenschap £atuU m Jmnèotm BEGEERTE Weec&ecicfit zSÏS:* ■"Wwn Zaatsie éecichten Stad en ÜMqevwq. Vliegtuigen boven Addis Abeba UITGEEST Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Woensdag Kermisgasten (Nederl. amus. film; geprolongeerd); hoofdrollen Henriette Davids, Johan Kaart, Silvain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Donderdagav., 8 uur, Het Beloofde Land, een beeld van het moderne Palestina. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Variété (circusfilm) hoofdrollen Hans Albers en Annabella. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, heden Vrijdag Bioscoop Harmonie, half 8, Zondag t/m. Woensdag hoofdnummer De oude en de jonge koning (rom.); hoofdrol Emil Jannings. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theatèr, 7.45 uur, hoofdnummer Schipbreuk (dram.); hoofdrollen Steffi Dunna en Regis Toomey. Toegang voor el- ken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 4 April. Huisvlijttentoonstelling Oterleek. Zondag 5 April. 2.30 uur, tooneelzaal D. Bakker te Noord- scharwoude, matinee adspiranten „Hercules" en „Hygiéa". 8 uur, Gulden Vlies, feestavond Alkm. Operettevereeniging. Huisvlijtten toonstelling te Oterleek. 2 uur, Overdekte, kringwedstrijden noor delijk Noordholland. 8 uur, bij J. Kay te Grootschermer, optre den duo Wi-jo. Hedenochtend zijn 5 Italiaansche vliegtuigen boven Addis Abeba ver schenen. De vijf genoemde vliegtuigen, die te half acht boven de stad verschenen, hebben het vliegveld gebombardeerd. Het zou in vlammen staan, terwijl men gelooft, dat ook het radiostation is be stookt. Het gerucht gaat, dat een der vliegtuigen is neergestort. Onder de bevolking heerscht groote opwinding. Nadere bijzonderheden. In tegenstelling met andersluidende be richten wordt thans meegedeeld dat geen Italiaansche vliegtuig boven Addis Abeba omlaag is gestort. Het radio-station, dat na bij het vliegveld ligt, werd niet gebombar deerd. Het bericht van het bombardement wordt nog niet officieel bevestigd. Vast staat, dat de vijf toestellen verzamelden boven Surkaki waar het vliegveld en het radiostation liggen. Een toestel vloog zoo laag, dat men eerst dacht, dat het omlaag stortte. Na drie kwartier verdwenen de toestellen weer in gesloten formatie temidden van de kogel regen van het afweergeschut en kleinere vuurwapens. Het schijnt, dat geen van de toestellen werd getroffen. Alle toestellen waren één-motorige verkenningstoestellen. Onder de bevolking van Addis Abeba ontstond geen noemenswaardige paniek. DOODELIJK ONGEVAL. Gisteravond omstreeks 7 uur reed op den Soestdijkschen weg van de Bilt een met paard bespannen wagen. De bestuurder van den wagen wilde een linkeruitweg inrijden en stak daartoe zijn linker arm uit. In de verte had hij wel een motor zien naderen, doch hij achtte den afstand groot genoeg om nog den zijweg te kunnen inslaan. Op het laatste oogenblik echter zag de bestuurder van de nwagen, dat de motor met groote vaart naderde en daarom hield hij zijn paard in om den motorrijder voor het paard te laten passeeren. De motorrijder remde met alle kracht, doch botste, na het paard te heb ben gepasseerd, tegen een boom. Hij was op, slag dood. Dr. van Schaik uit Bilthoven kon slechts den dood constateeren. Het lijkt is overgebracht naar de algemeene begraaf plaats te Bilthoven. INSTELLING RIJKSVERKEERS INSPECTIE. Ter vervanging van het toezicht op de Spoorwegen. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp wij ziging van de wet op de openbare vervoer middelen, zegt de minister, dat het hem verheugt, dat de voorgestelde wijziging als een verbetering wordt beschouwd en vol gaarne geeft hij de verzekering, dat hij een spoedige algemeene regeling van het open bare vervoerwezen zal bevorderen, zoodra de voorstellen der centrale commissie hem zullen hebben bereikt. Van de thans aan de orde zijnde wetswij ziging meent de minister nog gebruik te mogen maken voor het aanbrengen in de ze wet van een formeele wijziging. Een de zer dagen zal n.L in overeenstemming met de bovengenoemde centrale commissie bij den Raad van State een ontwerp Koninklijk besluit aanhangig worden gemaakt, waar bij een rijksverkeersinspectie zal worden ingesteld ter vervanging van het huidige rijkstoezicht op de spoorwegen. Voorgesteld wordt deze naamwijziging ook aan te brengen in de artikelen 2 en 13 van de wet Openbare Vervoermiddelen, waarin gesproken wordt van „Het toezicht op da spoorwegen". TOEN DE MOEDER OVER TROUWEN SPRAK Verdween de „galante" ridder. Als een moeder een huwbare dochter heeft en die dochter brengt een maand lang bijna dagelijks denzelfden jonkman over den vloer, dan ligt het voor de hand, dat zij conclusies gaat trekken en als dan de jongeman, hetzi. uit blooheid, hetzij, omdat hij het met zich zelf nog niet eens is geworden, maar steeds niet spreekt over datgene, wat zij zoo gaarne voor haar dochter van hem zou hooren, dan werpt zij zoo als terloops wel eens een yischje uit, teneinde de bedoelingen van den jongen man te peilen. Zoo is het ook in een gezin gegaan, dat te Rotterdam in het Weste lyke stadsgedeelte woont. Reeds meer dan een maand kwam Pieter steevast 's avonds op visite en de vrouw des huizes had haar oogen niet in den zak; zij begreep heel goed dat Pieter niet om haar, maar om haar doch ter kwam. Pieter stuurde soms mooie bloe^ men (dat hij dat op eens anders naam deed omdat hij de bloemen niet kon betalen, wist zij natuurlijk niet); Pieter deed mooie ver halen omtrent de levenspositie, welke hu heette te bekleeden. Maar Pieter sprak maar niet van trouwen. En dat verdroot de moe der zeer, want zij had aan het blozen van haar dochter telkens als Pieters naam werd genoemd wel gemerkt, dat Pieter voor de dochter de ware Jozef was. Toen nam zy een list te baat, want zijn niet vrouwen, juist wanneer het om zulke teere dingen gaat als een nog niet afgelegde liefdesverklaring, buitengewoon schrander en bij de hand? Zijn verliefde, maar bedees de jonkmannen ten opzichte van op buit be luste aanstaande schoonmoeders niet gelijk het willoos wild, dat zich gemakkelijk in het uitgezette net verstrikken laat? En op een avond bracht de moeder het gesprek op de familie van Pieter en zij uitte den wenscb die familie eens spoedig te leeren kennen want, nietwaar, het kon wel eens heel goed zijn, als men elkaar wederzijds eens wat beter leerde kennen, immers en toen lachte de moeder geheimzinnig. Pieter scheen de bedoeling te vatten. Hi lachte béte, sprak een paar vage woorden, die een belofte schenen in te houden, maar sindsdien is hij niet meer teruggekomen. Aanvankelijk heerschte droefenis in het gezin. Was de aanval toch nog te direct en te hevig geweest? Had men den blooden Pieter man juist van de fuik verjaagd, inplaats van hem te vangen? Maar de rouw is in blijdschap verkeert. Een paar dagen later kreeg men zijdelings bericht over Pieter. Hij zat opgesloten in een politiebureau, wegens poging tot oplichting van een groentenboer, wegens oplichting van den bloemist en wegens diefstal van drie costuums, een regenjas, een koffergramofoon en een aantal gramofoonplaten ten nadeelc van een medekostganger, misdrijven welke Piet had gepleegd om een goeden indruk te maken en om te verbergen, dat hij al lang zonder werk was en hoegenaamd geen voor uitzichten had N.R.C. DE INBESLAGNEMING VAN PAMFLETTEN DER N. S. B. Zooals men zich zal herinneren, heeft de N.S.B. kort geleden een pamflet verspreid, waarin o.m. een afdruk voorkomt van een plaat in De Notenkraker van 18 Februari 1932, waarop minister-president dr. Colijn, wordt afgebeeld met bebloede handen, on< der welke afbeelding de woorden: „mijn God is een God der wrake en daar houd ik mij aan', al'smede twee aan De Notenkra ker ontleende gedichten onder het op schrift: Hou ze er onder en Er viel een bom. Bovengenoemd pamflet is op enkele plaatsen door de politie in beslag genomen, op grond, dat daarin wordt gezien een z.g. „indirecte beleediging" van het openbaar gezag. Dezer dagen verspreidde de N.S.B., als Üfevolg van deze inbeslagneming, een nieuw pamflet onder het opschrift: Wij zijn de eer en het geweten der natie, welk pamflet in hoofdzaak is gericht tegen de S.D.A.P. In dit nieuwe pamflet komen nu o.m. de volgende zinsneden voor: „Dit is niet naar den zin van de heeren va de politieke par tijen. Deze zijn het met elkander eens. Een Van Schaik bijt een Albarda niet, een Marchant of Slingenberg bijt geen Duyn- maer van Twist, een Wendelaar bijt geen Joekes". De politie heeft op sommige plaatsen ook dit pamflet in beslag genomen op grond van beleediging van het openbaar gezag. Naar thans wordt gemeld, zijn deze inbe slagnemingen van beide pamfletten niet geschied op last van de justitie, doch heeft de politie zulks gedaan, teneinde van hoogerhand te doen uitmaken, of het ver spreiden van pamfletten, waarin aanha lingen van door andere part.en tegen de overheid of bepaalde groepen der bevol king, geuite beleedigingen voorkomen, welke niet strafbaar waren vóór het in werkingtrede van art. 137a W. v. S., nu on der het bereik der strafwet vallen. Het onderzoek hieromtrent is gaandeè OUDE MAN UIT HET RAAM GEVALLEN. Aan de Overhovenerstraat te Sittard is gistermorgen een 87-jarige man, de heer J. M., uit het raam van zijn slaapkamer ge vallen. Hij viel ongeveer vijf meter naar be neden en werd met een armfractuur opge nomen. Ofschoon z(jn toestand aanvankelijk niet ernstig leek, is de grijsaard eenige uren later overleden. DE VACATURE-Ds. TERLOUW. Door de Vereen, van Vrijz. Hervormden „de Evangelische Unie" alhier, werd de voorbereiding van het beroepingswerk in de vacature-ds. J. C. Terlouw gegeven in handen van de Herv. (Geref.) Kerkelijke Kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis", alhier, onder voorwaarde dat daarvoor zal worden aangewezen een predikant van Geref. Bondsrichting, welke voorwaarde door genoemde vereeniging werd aan vaard. Zuiveldemonstratie. Aan de uitnoodiging van Jan Welge moed tot een bezoek aan de zuiveldemon stratie op Donderdag in de bioscoopzaal van den heer Baltus is door zeer velen gehoor gegeven. Des middags werden de bezoekers die uitsluitend toegankelijk was voor be zoekers van Limmen, Akersloot en Marken- binnen met autobussen en de boot van gebr. Bak gebracht. De zaal was geheel bezet. In de middag-demonstratie heette de voorzitter van het district, de heer Lommen, burgemeester van Castricum, den aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur, benevens de heer Jan Welgemoed, die ten zeerste vereerd was met dit groote bezoek en deelde voorts mede, dat aange toond zal worden op welke wijze met het goedkoopste smakelijke gerechten kan be reiden van zuivelproducten. Hij hoopte, dat een ieder er van overtuigd zal zijn van het groote belang dat men bij meerder verbruik van zuivelproducten heeft, temeer waar vooral in deze streken de zuivelproducten een van de hoofdbronnen van bestaan vor men. Medegedeeld werd daarna, dat in 1929 de export van zuivelbedrijf bedroeg 220 mil- lioen gulden en dit bedrag in 1935 terug was geloopen tot 75 millioen gulden. Hier voor moet dus compensatie worden gezocht om de veehouders voor een ondergang te bewaren en dit is nu alleen mogelijk door opvoering van het verbruik der producten in eigen land. Slaagt de propaganda, aldus spreker, dan zullen hiermede gebaat zijn 15000 landbouwbedrijven, 1000 zuivelfabrie ken en dan nog vele nevenbedrijven en eveneens de melkhandel in het algemeen. Het zuivelverbruik in Nederland is in al lerlei vorm per jaar 350 K.G. per hoofd en is het gemiddelde van 15 andere landen in Europa niet minder dan 460 K.G. en in Zwitserland zelfs 570 K.G. wat toch wel zeer afsteekt bij ons land. Dan merkt spreker op, dat zuivelproduc ten goedkoop en voedzaam zijn en niet min der gezond, en dat er geen reclame gemaakt wordt voor een of andere fabriek, noch voor eenig merk, doch voor zuivelproducten in het algemeen. Om hiertoe te geraken werken niet minder dan 50 burgemeesters in Noordholland mede, geheele belangloos, Daarna werd overgegaan tot het vertoo- nen van de film „Het Ontbijt". Hierna werd den aanwezigen aangeboden een melkdrank, bestaande uit melk en limo nade-siroop, welke drank in het algemeen wel voldoening schonk. Vervolgens was het woord aan mej. Piet leerares aan de huishoudschool te Alkmaar. Op duidelijke wijze toonde zij aan de groote voedingswaarde der zuivelproducten en bleef even stilstaan bij het groote vet-, sui ker- en eiwitgehalte der producten, alsmede het groote aantal vitaminen en zouten. Ver schillende gerechten, waarin kaas was ver werkt bood zü den aanwezigen, bij wijze van proefjes, aan. Voor het bereiden van verschillende gerechten prees zij dit pro duct ten zeerste ter vervanging van het duurdere en minder voedzame vleesch aan Tenslotte ontving elke bezoeker een re ceptenboekje, waarin vele smakelijke ge rechten goed verzorgd zijn weergegeven. MATTH. WIEGMAN 50 JAAR. In het Stedelijk Museum te Amsterdam zal in de maand Mei een retrospectieve tentoonstelling worden gehouden van de werken van Matth. Wiegman, die in deze maand 50 jaar wordt. Verschillende auto riteiten en vooraanstaande personen heb ben zitting genomen in een comité, met het doel den schilder een waardige hulde te bereiden. Eerevoorzitter is de heer E. Boekman, wethouder voor kunstzaken te Amsterdam, terwijl in het eerecomité zitting nemen: Mgr. dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam; C. W. H. Baard, Zandvoort, ouddirecteur der gemeentelijke musea van Amsterdam; P. Boendermaker Czn., Bergen N.H.; prof. J. Bronner, Am sterdam; dr. Aug. Cuypers, Voorburg; Albert van Dalsum, Amsterdam; Herman van den Eerenbeemt, Amsterdam; mevr. mr. H. van Dam van Isselt, Amsterdam; Leo Gestel, Blaricum; dr. H. E. van Gel der, Den Haag, directeur van den dienst van K. en W.; D. Hannema, directeur Mu seum Boymans, Rotterdam; prof. J. J. Henneman, directeur Bisschoppelijk Mu seum, Haarlem; pastoor B. Hoosemans, Amsterdam; prof. mr. J. van Kan, Londen; dr. G. Knuttel Wzn., den Haag, conservator gemeentemusea; Hildo Krop, Amsterdam; jhr. Pieter van der Meer, Walcheren; mr. Wies Moens, St. Gilles; prof. W. A. E. van der Pluym, Overveen; Johan Polet, Am sterdam, tevens voorzitter van het Uit voerend Comité; jhr. D. C. Röell, Amster dam, directeur der gemeentelijke musea; Arthur van Schendel, Amsterdam; H. Sie- denburg Jr., Amsterdam; Jan Sluyters, Amsterdam; A. A. M. Stols, Maastricht; B. H. Vroom Wzn., Amsterdam; L. M. Weterings, Haarlem; H. R. B. Wiesman, Overveen; prof. H. J. Wolter, Amsterdam; Piet van Wyngaerdt, Amsterdam. Uitvoeij rend comité: Johan Polet, voorzitter H. R. B. Wiesman, secr.-penningmeester, J. W. Peschar, tweede secretaris. GESLAAGD VOOR DE TUINBOUW SCHOOL TE BROEK OP LANGENDIJK. Bij het op 27 en 28 Maart gehouden eind examen aan de Christelijke lagere tuin bouwschool te Broek op Langendijk slaag de de volgende leerlingen: J. de Graaf Hzn., C. de Groot C n., K. Kostelijk Jacz., A. Kostelijk Jzn., J. G Timmerman Pzn., allen te Broek op Langendijk; Jac Gootjes Czn., Tjallewai, gem. Schagen en J. Pluister Jzn., Heer- Hugowaard. DIPLOMA TUINBOUWCURSUS TE UITGEEST. Aan de volgende leerlingen van den tuinbouwcursus alhier is het diploma uitge reikt, t.w.Kok, K. van der Eng Az., H. van der Eng Azn., W. Eckhart, T. Berkhout Cz., C. Deüle Cz., M. Schuddeboom, R. Dibbets, K. Ruiter en R. Zaadnoordijk. |uo)9« i»oui n u«m -uep" 19IU ,ep n ,»om B«m"u9P s6u>| |u*j*»ssed uox )undf|nj>| )«H o»n» 9j9Pu« s,p j99A }i*q Bou n )tp 'ti»uiui| )ip»p q AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Vrijdagavond had in de zaal van den heer Wester te Warmenhuizen de verkoo- ping plaats van diverse perceelen landerijen bij afslag en combinatie. De verkooping ge schiedde door notaris Verkade te Alkmaar. L „Geerzen", grasland, 16 snees, erfgena men, 38 per snees niet gemijnd; 2. idem 13i/j snees, M. de Nijs, 40 per sn. niet ge mijnd; 3. idem 14 snees, idem, 42, idem; 4. idem 20 1/4 snees, erfgenamen, 25, idem; 5. idem, 18 1/4 snees, Jb. Karsten, Kalver- dijk, 31, idem; 6. idem, 151/4, erfgenamen, 28, idem; 7. idem, 25% snees, erfgenamen, 22, idem; 8. idem, 27 3/4 snees, Q. Jonker, 19 op 2 afgemijnd door B. Nannes, al hier; 9. idem, 26% snees, Q. Jonker, 19 per snees niet afgemijnd; 10. idem, 42% snees, Q. Jonker, 28, idem; 11. „Kostverloren" bouwland 16 3/4 snees, C. Slijkerman, 41 idem. Combinatie perceelen 9 en 10 of 100 in slqg gemijnd door Q. Jonker; combinatie perceelen 8, 9, 10 en 11 op 25 in slag ge mijnd door P. Mosch Dzn.; combinatie per ceelen 1 tot en met 6, bod met 1 verhoogd kooper T. de Nijs; combinatie 1 tot en met 6, 8 tot en met 11 bod met een halve gulden verhoogd door Q. Jonker, alhier. Hij werd kooper voor de somma van 6334. Vrijdagmiddag heeft in café Het wapen van Wieringerwaard de afslag plaats gehad van de trambaan WieringenSchagen met station Wieringerwaard, tezamen groot onge veer 25 H.A. en vorige week ingezet op 4076. Het was vandaag een geanimeerde verkoop. Allereerst werden de perceelen stuk voor stuk afgeslagen en behoudens een paar perceelen allen afgemijnd. Daarna verschillends combi natiën. Hier volgen de voornaamste eindcombina- tién. Het station Wieringerwaard met de baan vanaf Driemolens tot Westfr.dijk werd afge mijnd door den burgemeester tot een bedrag van 3826. Het gedeelte onder Barsingerhorn werd gemijnd door den heer M. Borst tot een bedrag van 1556. De perceelen 115 Anna- Paulowna en Wieringerwaard stonden op 4609 en gemijnd door den heer C. Geerligs op 500, zoodat het geheel toen kon gelden 6666, waarna de heer C. Borst te Barsinger horn het geheel afmijnde op 800, totaal al- zoo 7466. Er is dus 3390 bijgekomen. naar waarnemingen, verricht in den M ^an Zaterdag 4 April. g n Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te de Bilt To"h,™! b,n,n""m,""d m.M. viE** barometerstand 749,8 m,M. Matige tot krachtige, later afnemende noord-oostelijke tot oostelijke wind; gedeï telOk bewolkt; wemig of geen regen in w noorden; in het zuiden meer kans op rezen weinig verandering in temperatuur. Weerovmicht, Nog koud weer; toenemende regenkans. Na het Passeeren van een diepe secundai- re, die aan de Noorsche kust zuid-weste,. storm bracht, heeft de hooge druk zich in het noord-westen herstelt en de secundaire trekt snel oostwaarts over de Oostzee n! zuid-westelijke depressie heeft zich tot in Oostenrijk uitgebreid, maar werd in den kern weinig dieper. Drukstüging in het noorden van ons land deed tijdelijk de druk verschillen toenemen, zoodat aan de kust stormachtige noord-oostelijke winden waaien In Scandinavië is de vorst in het noorden weer tot streng toegenomen en veel sneeuw gevallen. Aan de Noorsche kust waait het krachtig uit noord-west in de Oostzee uit west tot zuid-west. Op de Britsche eilanden is de temperatuur verder gedaald, in Schot land, waar de lucht opklaart tot onder het vriespunt. Om het Kanaal valt regen en sneeuw; in Frankrijk blijft de temperatuur boven normaal en valt bijna overal regen In Duitschland is de lucht ook bijna overal zwaar bewolkt met regen in het zuiden. De uitbreiding van den hoogen druk over Scandinavië zal de gure oostenwinden doen aanhouden, terwijl de depressie in het zui den vooral in het zuiden van ons land op regen geeft. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 7.06 uur licht op. (Ongecorrigeerd.) 103-JARIGE OVERLEDEN. Oudste inwoonster van Den Haag. Hedenmorgen is te den Haag in den bijzonder hoogen ouderdom van 103 jaar overleden mej. W. v. Ravesteijn, sedert enkele jaren de oudste inwoonster van de residentie. Zij woonde in de Malakkastraat Nr. 103. GEMEENTE-SECRETARIE. Tot schrijver ter gemeente-secretarie is, bij loting, aangewezen de heer Schellings. Voor dit eenvoudige baantje komt het er niet zoo zeer op aan, dat het bij loting ver vuld wordt. Wij hopen echter, dat 't geen ge woonte zal worden om voor het bezetten van functies bij de gemeente een loterijtje te maken. ONEERBARE HANDELINGEN GEPLEEGD. Door de politie is procesverbaal opge maakt tegen een persoon die in den Hout trachtte oneerbare handelingen te plegen met een jongen. DE MATTHAUS PASSION. Op verzoek vermelden wy nog, dat de Matthaus passion-uitvoering welke Woens dag in de Groote Kerk zal worden gegeven onder leiding zal staan van den heer Johan Brands en dat daaraan medewerking ver leend wordt door de koorvereeniging Ber gen en de gem. zangvereeniging „Zang- lust". JEUGDDIENST. Ht comité van Jeugddiensten in de Ned. herv. kerk vestigt de aandacht op de 109e Jeugddienst, welke zal worden gehouden Zondagmorgen negen uur in de Kapelkerk. Voorganger ds. Warners. De.re jeugddierst is ook toegankelyT: voor volwassenen. BESCHONKEN ECHTPAAR. Vanaf het Stationsplein zijn gister avond een man en een vrouw, die zich aldaar in beschonken toestand ophielden, door de politie naar het bureau overge bracht om ontnuchterd te worden. Proces verbaal is tegen hen opgemaakt ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 April is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. NAAR DE BLOEMENVELDEN. Het zachte voorjaarsweer met regen en zonneschijn heeft den bloei van nar cissen en vroege tulpen verhaast Hoewel de paaschdagen „de" dagen zijn, zullen velen toch het genot niet kunnen weer staan om Zaterdagmiddag of Zondag een bezoek te brengen aan de bloemenvelden te Heiloo (Zuideinde) en Limmen. Zoowel aan den Kennemerstraatweg als aan de binnenwegen zijn hier en daar mooie velden te zien. Er is geen sprake van een cultuur zooals we die eenige jaren terug kenden doch hier en daar zljh mooie hoekjes die het tusschen het teere groen van de hagen, goed doen. WIJK AAN ZEE EN DUIN. De raad heeft Donderdag in verband met de vermoedelijke opheffing van he zelfstandig bestaan der gemeente, I Mei eervol ontslag verleend aan burge meester H. Rothe als gemeente -secretar De heer Rothe vervult het ambt van s - cretaris gedurende 37 jaar, sedert 1919 combinatie met het burgemeesterschap. GEPROMOVEERD. Te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: Over diagnostik van het Meningioma cereb heer A. C. de Vet, geb. te Alkmaar. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de Maart 96 patiënten en legden 887 Pez ken af waarvan 409 betalende b®z®® 435 bezoeken voor 't A. Z. A. en 43 g Er we d 2 maal den dokter geassistee:ra II maal de laatste hulp verleend by De wijkkraamverpleegster 6 patiënten, legde 155 bezoeken af e maal den dokter geassisteerd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2