SPORT EN WEDSTRIJDEN. Zeer belangrijke competitiewedstrijden Qemeeute zaden WIERINGERWAARD $i£mtiiesms H. B. S. of Ajax morgen kampioen! - Feijenoord's fraaie kansl - Alkmaar of Texel kampioen! N. A. C—Be Quick. DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.h.V.B.-velden. Maandagavond half acht vergaderde de raad. Bij de opening zeide de voorzitter ge hoopt te hebben, dat we ook de begrooting 1936, die toch waarschijnlijk wel met eenige op- of aanmerkingen terug zal komen, weer zouden kunnen behandelen, doch deze is nog niet terug. De heer A. Sleutel, die gekozen was als lid van de commissie van toezicht op de ar beidsbemiddeling, heeft zijn benoeming niet aangenomen. Wat betreft een lantaarn aan den Molen weg is door B. en W. besloten om den herfst af, te wachten. Na de laatste vergadering heeft in het huis voor ouden van dagen een wisseling plaats gehad van verzorgers. Het overleg van regentes met verzorgers zal ook zeker een steun zijn voor het burgerlijk armbe stuur. Wat betreft de werkverschaffing werd medegedeeld, dat er twee objecten in zicht zijn, n.L aan de oude trambaan bij de Drie Molens, waaraan de polder 40 pCt. bij draagt en aan den grond by de overwegen by de oude trambrug aan de Groote Buurt. De bedoeling is om met dien grond enkele slootjes te dempen. Hier zal de polder 15 pCt. bijdragen. Er moet evenwel rekening worden gehouden met het nog beschikbare bedrag op de begrooting uitgetrokken. Verder werd door den voorziter breed voerig medegedeeld, dat de schoolbouw- kwestie met Gebr. Boekei eindelijk opge lost is. De stand van zaken was: Nog te betalen onderhoudstermijn, wan neer er geen meer of minder werk te ver rekenen zou zijn geweest, 2905. De architect had een zoodanige minder- werkrekening, dat dit bedrag werd ver minderd tot pl.m. 125. De aannemer had een meer-werkrekening en een schaderekening, waardoor hun vor dering bedroeg 2905 plus 6281, totaal 9191, plus 6 rente 3 a 4 jaar 2000, samen 11191. Na veel besprekingen is de zaak geregeld op bealing van een bedrag van 2500. Er was nog 1800 beschikbaar, zoodat B. en W. in een volgende vergadering met een voor stel zullen komen. Verder heeft de heer Saai nog recht op 95. B. en W. vroegen machtiging aan den raad om maximaal 55 te vergoeden. Er zal dan een nota gevraagd worden van de ge maakte kosten. Dif werd goedgevonden. Persoonlijk was d voorzitter zeer blij, dat deze zaak zoo geregeld is en ook kan de ge meente tevreden zijn, want voor arbitrage zou het wel meer gekost hebben. Ten slotte wil ik van af deze plaats bijzonderen dank betuigen aan oud-burgemeester Haringhui zen, die er goed inzat en aan wien we veel steun hebben gêhad. Van 't Prov. Electr. Bedrijf was een nieuw, contract om te teekenen. Het oude was 313,54; het nieuwe 253,74, de maximale belasting werd verlaagd. Dit contract werd vastgesteld. Onthouding is de goedkeuring aan de suppl. begrooting 1935. Dit betrof een paar administratieve zaken en al overeenkomstig worden gewijzigd. Tevens werd niet goedge keurd een besluit van den raad om een sub sidie groot 40 te verleenen aan de muziek- vereeniging Ons Genoegen. Van de commissie Middenstandsborgstel- linsgfonds een verzoek om een financieele bijdrage van 15 cent per inwoner. Besloten werd voorloopig een afwachten de houding aan te nemen. Van den minister van binnenl. zaken een besluit tot verleenen van 2000 uit het Werklieden-subsidiefonds. Van den minister van sociale zaken een circulaire betreffende Steunverleening B. Deze kan weer doorgaan, doch op andere wijze. Het Rijk betaalt 2,20, de gemeente 2, wat voor onze gemeente neerkomt op 18 x 2 is 36. Voorgesteld werd dit bedrag te voteeren. Inzake onderwijskwesties waren diverse verslagen ingekomen. Behandling voorstellen van den Keurings dienst van Vee- en Vleesckring Barsinger- horn, waarvan de termijn op 1 Juni a.s. is verstreken. a. Voorstel tot splitsing van den keurings dienst en de exploitatie van den destructor met noodslachtplaats. b. Voorstel tot het aangaan eener gemeen schappelijke regeling voor de exploitatie van den destructor met noodslachtplaats met buitengemeenten. c. Voorstel tot behouden eener gemeen schappelijke regeling voor den keurings dienst in den Kring Barsingerhorn. Weth. Koster gaf nog eenige inlichtingen over de noodslachtplaats en dat er door den verkoop van goedgekeurd vleesch nog een aardige winst wordt gekweekt, wat men ten goede komt aan den eigenaar. Na eenige discussie werd besloten mede werking te verleenen en toe te tredn tot den Kring Barsingerhorn. Een verzoek van de commissie van cursus sen in Huishoudelijke voorlichting om ge bruik te mogen maken van 't vergaderlokaal in de o.l. school werd toegestaan. Vervolgens was er een verzoek van de Oudercommissie tot het verleenen van een bijdrage voor melkvoeding aan schoolkinde ren (maximaal 125). De melk zal geleverd worden tegen in- dustrieprys. De kosten zullen naar schatting bedragen 400 a 450. Na de toezegigng van de ouders, die hieraan willen by dragen, zal er toch waarschijnlijk een tekort zijn van ongeveer 100. Besloten werd het gevraagde bedrag toe te staan. Een voorstel van het dag. bestuur om het achtersportterrein te verpachten aan Gebr. Sleutel voor f 50, werd goedgevonden. Bespreking onderhoud sportterrein. De voorzitter zeide, dat het idee aanstellen van een gemeente-arbeider, waarover in een vorige comitévergadering werd gesproken, b nader inzien wordt losgelaten. Er is een bespreking gehouden met den tuinman van der Ham, die aangeboden heeft om het ter rein, groot 90 Aren, met een motor maai* machine wekelyks te maaien voor 4,50 per keer. B. en W. vonden het een aanbod om op in te gaan. Vanuit den raad gingen stemmen op om ook het pad voor dien prys er by te nemen. Overigens werd accoord gegaan, om het vooreerst voor een jaar door v. d. Ham te laten doen. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur vacature D. Kaan Kz. werd de heer A. Blaauboer Az. gekozen. Als lid van de comm. van toezicht op de Arbeidsbemiddeling werd gekozen de heer A. Bot. De heer Blaauboer had opgemerkt, dat de zerken op de begraafplaats door de vogels werden bevuild. De voorzitter zeide, dat enkele overhan gende takken verwijderd kunnen worden, hoewel dit maar een lapmiddel is, On» het heelemaal te voorkomen, zal wel niet gaan. Er is inmiddels reeds opdracht gegeven om de zerken weer op te knappen. De heer Goosens vroeg inlichtingen aan gaande het getal werkloozen en of er met de genoemde werkobjecten spoedig wordt be gonnen. De voorzitter lichtte toe, dat er thans 35 zijn. Af en toe worden er bij particulieren tewerkgesteld. Het uitvoeren van de 2 werk objecten willen we liefst een beetje kalm af wachten in verband met het beschikbare be drag. Dringende noodzakelijk is niet aan wezig. De heer Rol merkte op, dat de toegangsweg naar de vuilnisbelt ook zeer slecht is. Mis schien zou dit gelijk met het werk aan de Drie Molens in orde gemaakt kunnen wor den. De voorzitter zeide, dat dit het werk van den Polder is. Door de Oudercommissie te Anna Pau- lowna werd onze plaatsgenoot, de heer Chr. v. d. Kolk Jr., aangewezen als onderwijzer aan de o.l. school in den Oostpolder. KERMISGASTEN GEPROLONGEERD. City-théater. Nog een week zal deze Hollandsche amusementsfilm draaien en daarmee wenschen wij de bioscoopliefhebbers, die nog niet in de gelegenheid waren Kermis gasten te zien, geluk. Zeker zullen zy van gasten tte zien, geluk. Zeker zullen zij van de nog geboden gelegenheid gebruik ma ken, om een echt vroolijke rolprent te zien, waarin de bloem van de Nederlandsche variété-artisten optreedt. Henriëtte Da- vids, Johan Kaart, Elsensohn, Fientje de la ar, Sylvain Poons e. a., zij zijn erin ge slaagd rond de beelden van een kermis het echte oude Nederlandsche volksver maak by uitstek een film te maken, die van begin tot eind vroolijkheid brengt. Het verhaal is, op zijn zachtst uitgedrukt, wel zeer onwaarschijnlijk, maar dat doet er minder toe, het geeft den artisten ge legenheid voor het bieden van humor van goed gehalte, die de bezoekers noopt tot hartelijk lachen en hen in verleiding brengt om de liedjes mee te neurieën. Dat de directie van het City-théater heeft ge meend deze Kermisgasten nog een week te moeten laten spelen, is wel een bewijs, dat velen reeds zijn komen zien en hoo- ren en wij zijn overtuigd dat in de komende dagen nog vele anderen zullen volgen. Eet voorprogramma brengt behalve een uitgebreide serie geïllustreerd nieuws allereerst een humoristisch nummer. De jodelende Jager, waarin een vreesachtige jongeling zich waagt tusschen woeste bergbewoners en er zich na korten tijd ge heel thuis gevoelt, en in de tweede plaats een amusante gekleurde teekenfilm met een mislukte overval op een postkantoor. VARIÉTÉ. Victoria Theater. Het leven van een circus-artist is vol verrassingen en er is in Alkmaar deze week volop gelegenheid dat op de film te aan schouwen. Ook het Victoria-theater brengt deze week dergelijke artisten op het projectie doek en de voornaamste daarvan is nie mand minder dan Hans Albers, die zich hier in een geheel nieuwe rol toont, name lijk als manusje van alles in een miniatuur circus. Hy trekt met twee lotgenooten, een mannelijke en een vrouwelijke, door de dorpsstraten om het geëerde publiek op de voorstellingen van het circus Maxim op merkzaam te maken en als 's avonds de utent vrij goed gevuld is en de directeur te vreden de ontvangsten natelt, treden de drie artisten in de meest gevarieerde num mers op. Een Parysche theater-directeur heeft vernomen, dat het nummer waarin het drietal als vliegende acrobaten optreedt bijzonder goed is en komt een kijkje in de tent nemen. Het nummer bevalt hem wel, maar de voorstelling is nauwelijks afge- loopen of de belhamels onder, het publiek breken de tent af. Hans en zijn sterke makker gooien de druktemakers de straat op, maar als de di recteur van een wandeling in de mane schijn terugkomt is er van de tent niets meer te zien en het gezelschap zou broode loos zyn als de Parijsche variété-directie deze circusartisten niet naar de Fransche hoofdstad liet komen waar ze voor een groot en select publiek moeten optreden. George, de oudste der Maxim's is ver liefd op de medewerkster Jeanne (Anna- bel) en bekent haar zijn liefde nu het 't drietal zoo voor den wind gaat en zy, goed gekleed, in dure hotels kunnen wonen. Jeanne geeft de voorkeur aan Pierre (Hans Albers) en daarmede is het conflict geboren, dat de drie Maxim's naar het noodlot zal voeren. Twee mannen en een jonge vrouw moeten samenwerken. Zij werken aan de trapeze, vliegen door de lucht, vangen elkander op en de min ste fout kan allen noodlottig worden. Het liefdesconflict maakt George tot de afgrijselijkste misdaden in staat en men begrijpt in welke angst het meisje verkeert als de beide mannen zonder vangnet van de eene trapeze naar de andere zwaaien. Op een hoogtepunt van spanning, valt zij flauw op de trapeze en het is Pierre, die haar voor de oogen van een opgewonden publiek behouden op den vasten grond brengt. George trekt de wereld in en Jean ne en Pierre vormen samen een nummer en worden natuurlijk een gelukkig paar. Een alleraardigste film, die, juist omdat men bij deze halsbrekende toeren een ongeluk als het ware ziet aankomen, van groote spanning is. Hans Albers is hier weer de held van den dag, de man, die voor niets en niemand bevreesd is en door wiens kordaat optreden alles ten slotte in goede banen geleid wordt Er zijn pracht-typen onder deze artisten, o.a. de man, die zijn gans verloren heeft en niet meer kan op treden. Spanning en sfeer, dat zijn de ken merken van deze variété-film en dat is, naast het sterke spel van de hoofdfiguren, voldoende om deze rolprent tot een heel bijzondere te maken. Vooraf gaat veel binnen- en buiten- landsch nieuws, een alleraardigste éénacter en een screensong met Micky in de hoofd rol. DE OUDE EN DE JONGE KONING. Bioscoop Theater Harmonie. Het Theater Harmonie brengt deze week onder de titel: De Oude en de Jonge Koning, een schitterende historische film, boeiend door het sterke spel van de hoofdpersonen in 't byzonder van Emil Jannings, die in de figuur van de soldatenkoning Friedrich Wilhelm I, een rol gevonden heeft, die zyn groote acteurskwaliteiten zoo sterk doen uitkomen. Deze belangwekkende persoon uit de achttiende eeuw is de eigenlyke grondlegger van Pruisen's macht, want hij liet aan zyn zoon Friedrich, die later in de geschiedenis Frederik de Groote zou heeten, geld en een leger na. Het groote conflict tusschen vader en zoon wordt in deze film wel op fraaie wijze weergegeven. Bij de aanvang zat de koning met zyn familie aan het eenvoudige morgenontbijt. Alleen de kroonprins ontbreekt Die heeft de nacht aan de speeltafel doorgebracht Als de regimenten al zyn aangetreden, komt de kroonprins slecht gekleed. De ko ning treedt niet zachtzinnig tegen hem op. De prins wil de tyrannie van zyn vader ontvluchten en neemt zijn vriend, luitenant von Katte in 't vertrouwen. Deze wil hem niet helpen, maar als hy 's avonds getuige is van de scène tusschen vader en zoon, nadat de koning de prins bij 't fluitspelen heeft betrapt, wil hy zyn vlucht .steunen. De plannen loopen echter op niets uit Alles komt uit en von Katte wordt ter dood ver oordeeld, waarbij de kroonprins moet toe zien, hoe het vonnis aan zyn vriend vol trokken wordt. Dit aangrijpende schouw spel doet den kroonprins geheel veranderen. Hy schikt zich in alles naar zyn vaders wil. Maar tot een eigenlijke verzoening komt het pas, als de koning op sterven ligt en de kroonprins by hem komt. Pruisén krijgt een nieuwe koning. Prachtig heeft Emil 'Jannings gespeeld. Maar ook Werner Hinz als de kroonprins was zeer goed. De film eischte een zeer groote bezetting, maar mén had er de beste krachten voor uitgezocht. Er zit spanning en stijging in deze film met haar emotioneele scènes en geboeid zal men haar, meegesleept door het spel, tot het einde volgen. Een film, die men niet mag verzuimen. Het voorprogramma bracht een mooi Pa- ramount-Nieuws, een klucht van Andy Clyde, een revue-tweeacter, een teekenfilm en een eigenaardige kleurfilm. SCHIPBREUK. Roxy-theater. Deze week draait in dit theater als hoofd film „Schipbreuk", een avontuurlijke film, die in staat is de aanwezigen langen tijd te boeien. Want niet alleen dat de buiten- en natuuropnamen alleszins te waardeeren zijn, het verhaal zelf is logisch en begrijpelijk, misschien een tikje te romantisch en daar heeft de menschheid in dezen nuchteren tijd behoefte aan en dat kan dus geen kwaad. De kapitein van de „Papua" vaart al jaren lang van Britsch Nieuw Guinea naar Austra lië vice versa en als eerste stuurman staat zijn charmante dochter hem flink ter zijde. Zij doet niet voor een echten zeeman onder en zoolang ze John Pamper niet leert kennen, is zij verknocht aan de zee, waaraan ze haar hart verpand heeft. Maar hoe gaat 't als de liefde om den hoek komt kijken, zij besluit met John te trouwen, alleen nog één reis zal ze meemaken. Het is duidelijk, dat deze reis niet zonder moeilijkheden afloopt. Eenige scheepsofficieren, belust op geld van de ver zekeringsmaatschappij, ontvoeren den kapitein en zijn dochter en laten de „Papua" op een rif loopen. Door een groot wonder weet de vrouwelijke stuurman haar vader weer te genezen van zijn wonden en na in een sloep te zijn gestapt, komen ze ten lange leste bij inboorlingen te land. Na tal van interessante avonturen ont moeten het meisje en John (die inmiddels naar zijn a.s. bruidje is gaan zoeken) elkaar toeval lig en dan zou de film geëindigd kunnen zijn. Maar dat is ze niet, want eerst wordt nog afgerekend met de op geld beluste booswich ten van scheepsofficieren, en dan is alles pais vree Een film, nogmaals, die zeker de moeite waard is te gaan zien. Vooral ook het leven op de eilanden der inboorlingen is prachtig voor de- camera gebracht. Het programma bevat verder nog een smijt en gooikluchtj welke bij een zeker soort pu bliek toch nog erg gewild schijnt te zijn, een sentimenteel-zoet zangnummertje, een grappige teekenfilm en goed binnen- en buitenland nieuws in beweegbaren vorm. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad 3chenkt deze week aan dacht aan: Van week tot week; Wat men- schen eten; De voetbalwedstrijd België NederlandHet Russisch-Japansche wrij- vingsvlak (Mongolië). Misdaden worden in het laboratorium onderzocht; 'n artikel over ^ndré Marie Ampère; geeft keurige photo's, enz. Voetbal. Reeds nu, nog vóór de Paschen, wordt een aanvang gemaakt met de kampioens wedstrijden, hoewel nog slechts twee kampioenen bekend zijn. Maar waarschijn lijk komen er morgen twee bij, n.1. één in afdeeling I (dat is zeker) en één in afdee- ling III, waar Enschedé genoeg heeft aan één puntje. Alzoo dus morgen N. A. C.Be Quick. Een wedstrijd, die ongetwijfeld door N. A. C. gewonnen kan worden, want de Noor delijke kampioenen hebben meer dan één factor tegen. In de eerste plaats moet elke Noordelijke kampioen eerst wennen aan de hardere, snellere wedstrijden in andere af- deelingen. Verder is het Be Quick-elftal momenteel nog wat te jong, om in derge lijke wedstrijden normaal te kunnen spe len. En tenslotte heeft het elftal een mo- reelen klap gekregen door 't doodelyk on geluk, aan den trainer en vriend van de withemden overkomen. Voeg daarbij het spel op vreemd terrein, dan blijkt wel duidelijk, dat Be Quick's kansen zeer gering zyn. Toch kan het een goede wedstrijd wor den, waar beide ploegen een goede tech niek bezitten en waarin vooral Pienter, de Noordelijke back, heel wat werk zal krijgen. De competitie. De competitie loopt op haar einde, maar de wedstrijden zijn wel bijzonder belang rijk. .Daar is bijvoorbeeld H. B. S.Ajax! Wellicht de aller-belangrykste wedstrijd van den dag. Men kent de situatie: een ge lijk spel bezorgt Ajax reeds den titel en H. B. S. kan met winnen kampioen worden, 't Zal een zeer interessante ontmoeting worden tusschen Anderiessen en Bakhuys. Elke uitslag is mogelijk, al is H. B. S. een tikje favoriet. Dan zijn er EnschedéEnsch. Boys en HeraclesGo ahead. Als een der twee wedstrijden in een gelijk spel eindigt, is Enschedé kampioen. De Sportclub is dus wel sterk favoriet, maar de plaatselijke ontmoeting zal haar niet gemakkelijk val len. Dat heeft de geschiedenis daar al zoo vaak geleerd. Ook Go ahead krijgt het tegen Heracles niet gemakkelijk, maar ze kan winnen, zij het met klein verschil. Intusschen rekenen wij op een Ensche- dé'sch kampioenschap. OM HET EERSTEKLASSERSCHAP. In Amsterdam spelen H. F. O. en V. U. C. een extra wedstrijd om de negende plaats. Ook hier zal het spannen en al zullen de bezoekers weinig schoons te zien krijgen, spannend zal de strijd zeer zeker worden. De uitslag valt moeilijk te voorspellen! In Delft gaat dan nog de ontmoeting D. H. C.Feyenoord. De Rotterdammers zyn bijna kampioen en zullen dus hun uiterste best doen, om de klip in Delft te omzeilen, 't Zal niet gemakkelijk gaan, maar het kan! Achilles krijgt bezoek van Leeuwarden en hoewel ze alles op den aanval zal zet ten, gelooven wij niet in een Asser-zege. Dat zou dus beteekenen: degradatie-wed strijden voor Achilles. Sneek speelt thuis tegen Hoogezand. Speelt ze gelijk, dan is het degradatie spook voorbij, onverschillig wat Achilles doet. Er is veel kans op! De overige wedstrijden zyn van geen enkel belang meer. In onze tweede klasse A is ook bijna alles in kannen en kruiken. Alleen de kampioen is nog niet bekend, 't Gaat hier tusschen E.D.O. en D.O.S., van wie de Utrechtsche club verreweg de beste papieren heeft. Intusschen heeft E.D.O. haar protest tegen A.F.C. gewonnen, maarhet helpt haar niets, 't Ging om een doelpunt, dat E.D.O. gemaakt had in buitenspel-positie. De pro test-commissie gaf E.D.O. gelijk, maar kende het doelpunt niet toe, omdat de scheids rechter gefloten had voor dat de bal in het doel zat. Op dat oogenblik was het spel dus ,dood" en gold het doelpunt dus niet, zoodat E.D.O. de dupe kan worden van een scheids rechterlijke vergissing. Maar E.D.O. tracht thans opnieuw den wedstrijd vastgesteld te krijgen. Of het haar lukken zal? Intusschen speelt ze morgen thuis tegen Kinheim en moet winnen, om haar kans te behouden. Wat ook wel gebeuren zal. D.O.S. ontvangt Bloemendaal en zal ook wel zoo verstandig zyn, om beide puntjes aan haar totaal toe te voegen. Zeeburgia—A.F.C. en Alcmaria—U.V.V. zijn van geen belang meer. 't Kunnen dus rustige wedstrijden worden. Wat Alcmaria—U.V.V. betreft, de T. C. is zoowaar nog niet aan het einde van haar puzzles gekomen. Dezen keer staat Gerritsen weer eens midvoor, wat zyn plaats positief niet is. Hy is rechtsbuiten en zal altijd een rechtsbuiten blijven. Enfin, 't hindert dezen keer niet. Dat Keuris in 't doel staat, lijkt ons goed gezien. Hy heeft aanleg en moet routine op doen. Maar er zijn er meer in de lagere elftallen, die routine moeten hebben, om straks in het eerste elftal een plaats goed te kunnen bezetten. Enfin, de wegen der T. C. zijn vreemd en wonderlijk. In de B-afdeel iftg zyn kampioen- en degradatieclub bekend. De resteerende wed strijden zijn dus van geen belang meer. Z. V. V, kan wellicht thuis winnen van het niet te sterke O. V. V. O., West-Frisia zal wel heelemaal geen moeite hebben tegen het zoo groote Hercules en alleen O. S. V.Velox kan nog spannend worden, want de Oostzaners zullen natuurlijk een poging doen, om de kampioen een nederlaag toe te brengen! De Alkmaarsche Boys gaan r». Beverwijk. Baar Op slechts één wedstryd na, hebben we hier een volledige bezetting. De rood-witte Alkmaarders moeten een bezoek brengen aan Beverwijk en doen er goed aan eentee winst mee terug te nemen, want 'theore tisch gesproken, staan de Boys met hun be" haalde 14 punten nog niet geheel veilig De Alkmaarsche Boys begrijpen natuur lijk vanzelfsprekend, wat dit zeggen wil We weten wel, dat de rood-witten over een invaller voor hun spü moeten beschikken maar we hebben ook in de belde laatste wedstrijden een nieuwe linkshalf plaats bezetting gezien. We hebben bemerkt, dat de Boys nu met een zekere hoeveelheid vertrouwen, iedere betrekkelijke wUzicin» tegemoet kan zien. Rood-witten speelt, zooals we dat van U in de laatste ontmoetingen gewend zijn Eén der mest belangrijke ontmoetingen voor de onderste plaats is tevens K. V V Purmersteyn. De positie van de Kromme- nieërs is zeer precair, maar... ook de Pur- merenders staan nog lang niet veilig en zeker niet, als ze morgen verliezen. Er zal in Krommenie dan ook hard gestreden worden en hoe de uitslag zal verluiden is met geen zekerheid te zeggen. Een punt'en- deeling? Volewijckers—Helder heeft betrekking op het afdeelings-kampioenschap. Mogelijk zal het de Amsterdamers lukken revanche op de withemden te nemen en tevens in de running te blijven. De ontmoeting Hollandia—Zaandijk is van weinig belang. We geven de Hoornsche ploeg de meeste kans. Nogmaals de big-maich Alkmaar— Texel. De competitie in de vierde klasse heeft een „staartje" gekregen. De situatie in deze klasse is namelijk wat stellig bijna wel een ieder zal weten, zoo geworden, dat Alkmaar en Texel met een gelijk aantal punten op de bovenste plaats is terecht ge komen eneen zeer klein verschil in het doelsaldo, aan de groen-witten den voor rang heeft gegeven. .xc Dit gelijke puntental heeft tot gevolg, dat hier nu een extra ontmoeting noodig is en die dan morgen op een neutraal veld het „Helder"-terrein, gestreden zal worden. Wat te zeggen aan de spelers? Wat te zeggen van het spel? Men kan wel eens te kort zyn, maarmen zegt ook wel eens te veel! We kunnen enwe zullen dan ook betrekkelijk kort zyn. ok voor de laatste ontmoeting van de Alkmaarders tegen de eilanders op het Sportpark hebben we de groen-witten niet overladen met aanwijzingen. Ze weten im mers zelf wel wat hun te doen staat en... het zijn er de jongens niet naar, om de zaak niet au serieux te nemen. Dat zullen ze ook nu doen. Omdat ze dat in de eerste plaats aan hun club en tweedens tegenover de kaasstad verplicht zyn. Daarom groen- witten Alkmaarders,verzet uw zenuwen, speelt uw gewone spel en doet zooals in het laatste treffen tegen de eilanders,wint!! Groen-witten proviciatü ALKMAAR—TEXEL. De beslissingswedstrijd Alkmaar—Texel, welke morgen op het Helder-terrein in den Helder gespeeld wordt, staat natuurlijk in de belangstelling van geheel Alkmaar en geheel Texel. Het zal dan ook ongetwijfeld zeer druk worden in den Helder, waar de wedstrijd op een zeer goed veld gespeeld zal kunnen worden. Wat moeten wij hier van deze ontmoeting nog zeggen? Natuurlijk hopen wy, dat Alkmaar zal winnen en wij meenen, dat de kans daarop er is. Maar het voornaamste is wel, dat de spelers zich zelf blijven en geen last van de zenuwen hebben. Voor het overige: succes Alkmaarders! En Alkmaarsche voetballiefhebbers: trekt mee met de ploeg, opdat het haar niet aan luide aanmoediging ontbreke! De ontmoetingen Alkmaarsche Boys II—K. V. V. UI en Vrone IC. S. V I, kunnen in de eerste klasse een algeheele beslissing brengen. Een nieuwen voetbal-Zondag, een v°ei" balprogramma, wat in verband met het steeds meer naderende competitie-einde vooral in de lagere klassen zeer klein is. Zoo bestaat dan eindelijk ook de mogelijk heid dat morgen in de eerste klasse A de algeheele beslissing kan vallen. Een der meest belangrijke ontmoetingen de morgenuren aan den Westerweg speeld zal worden is het treffen van Alkmaarsche Boysreserves tegen K. III; de beide grootste rivalen en onder staande stand geeft een duidelyk van de situatie. 9e A. Boys II 10 10 5 1 40-12 2b K.V.V.III 15 9 4 2 39-20 22 S. V. III 16 9 4 3 50—30 K F G. IV -4 6 6 2 3910 1 Indien nu de roood-witte Alkmaarders deze ontmoeting weten te winnen da staat er voor de kaasmenschen redein jubelen, daar dan het afdeeling - pioenschap is behaald, wat te^e an promotie naar de reserve derde kla den K. N. V. B. inhoudt. Weten de r< witten het echter niet tot een 8 brengen en zóuden ze met een P" deelmg genoegen moefeii nemen het wachten op den overigen wedstryd wordt er verloren dan hebben zij niet meer in eigen hand en moeten d

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6