NEDERLANDSCME WERELDRECORDS. Beverwijk-Alkm. Boys 1—1. Nog een Nederlandsche wereldrecordhoudster. Tini Wagner verbetert 500 M. vrije-slag-record. 9 100 M. vrije slag: Willy den Ouden, 1 min. 4,8 sec. 100 M. rugslag: Rie Mastenbroek, 1 min. 15,8 sec. 200 M. vrije slag: Willy den Ouden, 2 min. 25,3 sec. 200 M. rugslag: Rie Mastenbroek, 2 min. 49,6 sec. 300 M. vrije slag: Willy den Ouden, 3 min. 50,4 sec. 400 M. vrije rlag: Willy den Ouden, 5 min. 16 sec. 400 M. rugslag: Rie Mastenbroek, 5 min. 59,8 sec. 500 M. vrije slag: Willy den Ouden, 6 min. 48,4 sec. 100 yards vrije slag: Willy den Ouden, 59,8 sec. 220 yards vrije slag: Willy den Ouden, 2 min. 27,6 sec. 300 yards vrije slag: Willy den Ouden, 3 min. 27 sec. 440 yards vrije slag: Rie Mastenbroek, 5 min. 29,2 sec. 500 yards vrije slag: Tini Wagner, 6 min. 9,8 sec. 4 x 100 M. vrije slag: Nederland, 4 min. 33,3 sec. den gunstig vcor Alkmaar, dat voor de derde keer Texel te bestrijden kreeg en twee keer getoond had, de Eilanders te kunnen weerstaan. Inderdaad, de papieren stonden gunstig; maar toen de wedstrijd een half uur oud was, had Texel al lang haar rustig spel ge vonden en deed Alkmaar vrijwel alles, wat niet moest. Alkmaar moest een enorm brok zenuwen overwinnen en vocht daar meer tegen dan tegen Texel. En zoo kon het gebeuren, dat ondanks een windnadeel Texel een 2O-voorsprong kreeg. Goede doelpunten, wat de schoten betreft, maar geboren uit zeker zwakke aanvallen en onverstandig verdedigen. Want geen der beide doelpunten was posi tief noodig geweest en zou ook niet ge komen zijn, als de Alkmaar-verdediging en middenlinie maar eventjes rust hadden gehad. Toch kon men niet zeggen, dat de voor sprong niet verdiend was. Want het veld werk der Eilanders was beter dan dat der Alkmaarders en de aanvallen ook talrijker. Dat laatste kwam ook door het onver standig verdedigen der Alkmaar-midden- linie, die er angstig vooor waakte, om over de helft van het veld te komen. Ze steun den de voorhoede nimmer, omdat ze niet durfde. En waar ook de beide binnenspe- lers geen moment het spel konden vinden, daar was de meerderheid van Texel zeer verklaarbaar. Ook na den 2O-achterstand bleeft de Alkmaarsche middenlinie zich uitsluitend bepalen tot verdedigen en waarschijnlijk zou het verkeerd gegaan zijn met Go ahead als niet bij een snellen Alkmaar-aanval ie scheidsrechter aan de groen-witten een vrijen trap gaf wegens haken, 't Gebeurde juist buiten het strafschopgebied. En zuiver over de haag van Texel-spe- lers heen schoot Kranenburg het leer in den linkerbovenhoek, onhoudbaar voor den doelverdediger. Er was toen nog 10 minuten te spelen en de spanning kwam terug. Alkmaar kreeg weer moed, zette eenige goede aanvallen op, maar succes brachten die niet, hoewel er een kans was op den gelijkmaker. En met een niet-onverdiende 21 voor sprong voor Texel kwam de rust. De tweede helft. In de rust heeft trainer Meinders de spelers moed ingesproken en tot aller ver rassing zagen we na de thee een herboren Alkmaar in het veld. Nu had Go ahead wel den wind tegen, maar spelers begonnen veiliger, de middenlinie steunde de voor hoede en het spel was nog geen 3 minuten oud, toen Kuis een afgemeten pass van Kranenberg kreeg en zuiver langs den uit loopenden Texel-doelman schoot (22). Toen waren de bordjes gekeerd. De Texel-verdediging begon zeer onzeker te werken, de Alkmaarders begonnen steeds beter te spelen en het wachten was toen geitelijk op het derde Alkmaar-doelpunt. Want wel was Texel nog niet geslagen, maar haar zelfvertrouwen was ze kwjjt en het goede veldwerk van het eerste half uur was verdwenen. Het winnende puntje kwam een kwar tier na de hervatting, 't Was geen fraaie aanval, maar falen van de Texel-defensie was oorzaak, dat een schuin schot werd ingezonden, dat de keeper miste. En via de paal ging de bal in het doel (32). Ongeveer 10 minuten lang heeft Texel toen alles op den aanval gezet, om het verloren terrein te herwinnen, maar de Alkmaarsche verdediging gaf geen krimp. Wel-is-waar spande het soms, zelfs ont stond er voor het Alkmaar-doel eens een langdirige worsteling, waarbij Duiveman tenslotte moedig redding bracht, maar de gelijkmaker bleef uit. Langzamerhand kon Alkmaar zich weer eenigszins loswerken uit de omknelling en ze kon toen ook eenige aanvallen opzetten, die de Texel-defensie handen vol werk ga ven. Ze hadden in zooverre succes, dat Texel niet alles op den aanval kon zetten, maar ook haar verdediging moest verzor gen. Acht minuten voor het einde kreeg Texel de genadeslag. Uit een vrije trap (er wer den er heel wat tegen Texel uitgedeeld), plaatsten Huiberts fraai naar Kuis, die een korte ren ondernam en toen een laag schot onder den vallenden doelman door in het net schoot (4—2). Nog ondernam Texel eenige wanhopige pogingen, maar ze werden resoluut on schadelijk gemaakt en toen gaven de Eilanders zich gewonnen. En toen was Alkmaar kampioen van 4 A! En kreeg aanvoerder Kuis bloemen van het dochtertje van den Alkmaar-voorzitter En vergat geheel Texel, om te felicitee- ren. En werd Meinders op de schouders ge nomen. In de kleedkamer heerschte natuurlijk dolle vreugde. De voorzitter van de v. v. Helder bood bloemen aan en sprak harte lijke woorden, waarin hij de hoop uitsprak °P komende competitiewedstrijden in de 3de klassede K. N. V. B.-consul te den Helder sprak eveneens woorden van gelukwenschen, voorzitter v. d. Horst sprak dankwoorden en een kwartier later ging het huiswaarts in de beste stemming. Bij den overweg stond Excelsior opge steld en de spelers van Alkmaar en het bestuur kreten een muzikale rondgang door de stad, begeleid door een groote menschenmassa. De tocht eindigde bij het clublokaal van Toon Molenaar op Scharloo, waar het feest f°enpas kon beginnen. Go ahead's geschiedenis. Alkmaar, oftewel Go ahead zooals velen de club beter kennen, werd opgericht 17 November 1918 onder andere door F. Brands, J. Booy en N. Emmer. De club heeft toen een periode van ups en downs gekend m de jaren tot 1924. Er waren zeer veel bestuurswisselingen, te veel om op te noe men. Aanvankelijk werd er niet uitsluitend ge voetbald, maar ook de korfbalsport be oefend, terwijl tevens een damclub in stand werd gehouden. Zooals zoovele clubs, heeft ook Alkmaar eerst op de Kroft gespeeld en later op het terrein aan de Wilhelminalaan. De club was er een van gezelligheid, al werd er ook nog wel geoefend en soms zelfs serieus getraind. Maar kampioen werd Alkmaar nooit. Het jaar 1924 was voor Alkmaar zeer moeilijk. Verschillende goede spelers ver lieten de club en het werd een langdurig sukkelen tot 1927. Toen werd de club gecom bineerd met een T.k. voetbalclub en de ge combineerde ploeg hield stand tot 1929. In dat jaar schreef Alkmaar niet meer in voor de competitie, daar dit financieel onmogelijk was geworden. In 1930 kwam het keerpunt. Toen werd Sougé, die al zoo'n 10 jaar lid was, gevraagd om te probeeren de club nieuwen adem in te blazen. De medewerking van velen was zeer spontaan en het eerste competitiejaar was best. Echter het tweede seizoen werd de club kampioen en toen volgde promotie naar den K.N.V.B. Daarna ging het vlot. Er werd goed ge speeld, er werd getraind onder leiding van Meinders en nadat de Alkm. Boys eërst een kampioenschap belette en het vorig jaar Succes kampioen werd met Alkmaar als tweede, kwam dit jaar eindelijk het zeer verdiende kampioenschap met slechts drie gelijke spelen en verder allemaal overwin ningen. De geest in de club is buitengewoon goed, de ploeg uitstekend getraind en de promotiewedstrijden kunnen met vertrou wen tegemoet worden gezien. In het clublokaal. Toon Molenaar had den „Goahead- zaal' in groen-witte kleuren gezet en een strijkje geëngageerd, het clublied stond op de piano en toen de Go ahead-familie kwam, was de stemming direct geschikt voor een vroolijken avond. Bij Toon Molenaar werden bestuur en le den in de bloemetjes gezet. Alcmaria Victrix was vertegenwoordigd door haar voorzitter, den heer de Haas, die in een hartelijke spontane speech Alkmaar gelukwenschte en een bloemenhulde bracht. De Alkm. Boys boden bij monde van den heer S. Bak even eens bloemen aan. Verder waren er bloemen van diverse par ticulieren en tenslotte bood het sigarenma gazijn Hartland een fraaie legpenning aan. Het feest was gloedvol en duurde vele uren. En alles bl°ef in de beste orde en stemming. Een slechte wedstrijd, die de Alkmaarders het begeerde winstpunt bracht. Ziezoo, de Boys hebben het in Beverwijk tot een puntenverdeeling kunnen brengen en alleen dit resultaat heeft de rood—witte aanhang bevrediging kunnen schenken, want de wedstrijd zelf was er een, die men maar gauw vergeten rrioet. Merkwaardig toch!De Boys beschikten over een invaller voor hun spil Pater en het was schijnbaar dit gemis in de halflinie, dat z(jn invloed over een groot deel van het elftal deed gelden. Brouwer, die overigens met succes, de kanthalfplaats kon bezetten, was voor deze gelegenheid naar de open ge vallen spilplaats verhuisd en kon er vrij wel den geheelen wedstrijd maar niet in komen, terwijl ook zijn partner aan de lin kerzijde geducht uit vorm was. De invaller- rechtshalf deed zeer verdienstelijk werk en kan zich er op beroemen, dat hij in deze ontmoeting de beste van de drie was. Het een en ander had tot gevolg, dat het tus- schen de halflinie en voorhoede over een zeer groot gedeelte van den wedstrijd in het geheel niet klopte en 't was nagenoeg al leen de verdediging waarin Slikker en na de rust ook Keesen die een goede partij speelde. De Boys kregen voor de rust een kleinen achterstand te verwerken, doch konden in de tweede helft nog gelijk maken, een resul taat, dat nagenoeg de verhouding goed weer geeft. Nog meenden we de rood-witten met den geheelen buit te zien strijken, toen de Grand even na den gelijkmaker goed door brak, een geweldig hard schot loste, dat van den rechter paal dwars door 't doel vloog en vervolgens het veld in stuitte. Over den wedstrijd kunnen we betrekkelijk kort zijn. De Grand verliest de toss en mag eerst van het weinige windvoordeel profiteeren. We zien de vol gende opstellingen binnen de lijnen: Beverwijk. N. Hoogenwerf Zuidman J. Kuijer J. Hoogenwerf v. Amersfoort W.Kuijer Marx Th. Kuijer Vessies Niesten Koning Scheidsrechter O Scheepmaker de Grand v. d. Hilst Schenke Kwadijk Indri v. Eerden Brouwer Poeskoke Houtkooper Slikker Keesen Alkm. Boys. Reeds dadelijk doorleven beide doelen een benauwd moment, doch men kan het gevaar keeren. De Beverwijkers zijn de eersten die succes hebben. Na vier minuten spelen zet ten ze een goeden aanval op en kunnen goed doorbreken. Nog tracht Poeskoke, naar bin nen komend, het gevaar te keeren, doch met een strak en onhoudbaar schot nemen de gastheeren de leiding, 10. Enkele we- derzijdsche corners noteeren we, die echter niets opleveren. Een goede Boys-aanval wordt door de Grand met een scherpen voorzet besloten, doch ook dit gevaar wordt bezworen. Steeds meer komen de Alkmaar ders in het offensief en het mag als een wonder heeten, dat het Beverwij ksche doel steeds aan doorboring ontkomt. Ook een paar gevaarlijke corners van Indri geven be nauwde momenten, totdat de Beverwijkers het ook eens zullen probeeren. Bijna hebben ze opnieuw succes, doch Keesen weet, stom pend, erger te voorkomen, terwijl even later Hoogenwerf, door tijdig uitloopen, nog den gelijkmaker voorkomt. Een paar Boys-aan vallen worden onderbroken door buitenspel, terwijl vervolgens Indri een goede corner geeft, die door Kwadijk juist over den bo venhoek wordt gekopt. Dan nog een vrije schop van Th. Kuijer, die Keesen stompend kan keeren en na een weggewerkte corner I van de Grand breekt dan de rust aan. I Na de thee komen de Boys geleidelijk in het offensief en we zien 'n goeden scherpen voorzet van de Grand rakelings door Schen ke overkoppen. Ook nu weer worden enkele Alkmaarsche aanvallen, nadat Keesen een maal een hard schot goed heeft gestopt, door buitenspel gebroken. Opnieuw moet Keesen ingrijpen en we zien hem een tot tweemaal toe ingeschoten bal keurig ver werken. Nadat de Boys het weer eens te ver geefs hebben geprobeerd, weet Keesen op nieuw vallend erger te voorkomen. De Alk maarders kunnen opnieuw een periode van betrekkelijk overwicht inzetten, doch het verwachte succes blijft uit en zou bijna aan den anderen kant gekomen zijn, als niet Slikker vanuit den doelmond het leder keurig had verwerkt. Er is reeds een half uur gespeeld, als de rood witten weer eens een goeden aanval kunnen opzetten en uit een handig voorzetje van Indri deponeert v. d. Hilst de gelijkmaker (11) in het heiligdom van Hoogenwerf. Nu pas komen de Boys er goed in. Een mooie aan val wordt met een keihard schot van de Grand besloten, die echter door den paal wordt gekeerd. Nog zien we Keesen een hard schot stoppen en zullen de roodwitten het nog een paar maal probeeren, doch het einde komt zonder wijziging. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De le ronde van de schoolwedstrijden is alweer gespeeld en goed verloopen. De volledige uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: R.H.B.S. IGymnasium I 43 Handelsschool ILyceum I 02 Kweekschool IAmbachtsschool I 14 U. L. O. Bergen ILyceum II 51 U. L. O. Alkmaar IHandelssch. II 71 R. H. B. S. IIAmbachtsschool II 12 U. L. O. St. Joseph I— Handelsavondschool II 20 R. H. B. S. IIIGymnasium II 30 R. H. B. S. IV—U. L. O. Julianasch. I 2—0 Lyceum IIIHandelsschool III 161 Ambachtssch. IIILyceum IV 20 Lyceum VU. L. O. Bergen II 08 U. L. O. Julianasch. II R. H. B. S. V 0—5 (regl.) U. L. C. St. Josephsch. II Ambachtsschool IV 19 Aanstaande Woensdag wordt met de demi-finale begonnen en wel met de wed strijden: Ambachtsschool IIBergen I (3.15). H. B. S. III—Ambachtssch. III (2 uur). H. B. S. IV—Lyceum II (3.15) Bergen IIR. H. B. S. V (2 uur), en voor de le ronde nog: U. L. O. Noord Scharwoude U. L. O. Alkmaar II (2 uur). U. L. O. Bergen III Ambachtsschool V (3.15) De wedstrijd Handelsavondschool I Nijverheidsavondsch. I, die eerst Zaterdag 4 April gespeeld zou werden, is uitgesteld tot aanstaande Zaterdag 11 April 's namid dags 4.30. BELGIE PAKT DE ZAKEN FLINK AAN. R. Braine speelt ook mee in het Roode Duivels-team te Den Haag. Behalve aan den voetbalwedstrijd België Nederland op 3 Mei a.s. te Brussel, zal Raymond Braine volgens de Tel. ook mee spelen in het elftal der Roode Duivels, dat op 22 April te 's-Gravenhage het Zwalu wen-elftal ontmoet. Voorts is bepaald, dat de volgende spe lers met hun clubs nog slechts mee mogen spelen in kampioenswedstrijden en in Paasch-tournooien, terwijl zij zich verder ter beschikking van de Belgische Keuze commissie moeten houden: Braet, Badjou, Van der Weyer, Paverick, Smellinckx, Joa- cim, Dalem, Tynen, Henry, Claessens, Meul- dermans, De Winter, De Vries, Ceuleur, A. Dedeken, Isenborgs, Voorhof, Capelle, Her- remans, Safranski, Nelis, Lamoot en F. Dedeken. NOODIGT DE F. A. HET NED. ELFTAL UIT? De overwinningenreeks van het Neder- landsche elftal in dit seizoen heeft uiter aard in de Europeesche voetbalwereld sterk de aandacht getrokken. De kwestie, welk continentaal land dit jaar een uitnoodiging van Engeland zal krijgen om een landen- wedstrijd te Londen te komen spelen, is in verband met een en ander in het brandpunt der belangstelling gekomen. De secretaris van de Football Association, de heer Rous, heeft verklaard, dat de commissie van de F. A., die deze aangelegenheid behandelt, het onderhavige punt nog in behandeling genomen heeft en dit zal ook niet eerder dan in September geschieden. Wel kon hij mededeelen, dat de jongste successen van Nederland en de berichten over het uitmuntende spel van het Hol- landsche elftal de aandacht hebben van de leden der betrokken commissie uit de F. A„ in het bijzonder van hen, die ook tegen woordig waren bij de ontmoeting Neder landEngeland, in Mei van het vorige jaar te Amsterdam gespeeld. Een wereldrecord en twee Nederland sche records waren de oogst van de internat, zwemwedstrijden die „Het IJ" gisteravond in het Sportfondsenbad or ganiseerde. Het meest verheugende daarbij was wel dat de Nederl. sportwe reld in het persoontje van de zestien jarige Tini Wagner een nieuwe wereld recordhoudster kan begroeten. Zij toch slaagde er op uiterst fraaie wijze in het wereldrecord 500 yards vrije slag, dat onlangs door de Deensche Ragnhild Hveger op 6 min. 14 4/5 sec. gebracht was met niet minder dan 5 sec. te ver beteren en derhalve op 6 min. 9 4/5 sec. te brengen. Rie Mastenbroek, die uit vorm was, had 6 min. 20 3/5 sec. noodig voor het parcours en zij vormde geen moment een bedreiging voor de Amsterdamsche. Naast Willy den Ouden, naast Rie Masten broek heeft Nederland in de kleine Tini Wagner dus een derde wereldrecordhoudster. Het is een ongekende weelde, waarop geen ander land ter wereld bogen kan en het be wijst weer eens te meer op welk een hoogen trap het dameszwemmen in ons land staat. Wat het jeugdige IJ-meisje heeft gedemon streerd was dan ook hors classe. Zeker zij was reeds geruimen tijd een uitstekende zwemster, die in andere landen dan het onze al veel eerder opgevallen zou zijn. Maar daar hoort in het land van een Den Ouden en een Mastenbroek heel wat toe. Tini Wagner had den laatsten tijd eenige we ken geleden nog in Aken een grooten vooruitgang gedemonstreerd. Maar het thans getoonde spant toch de kroon. Nummer veertien! Men zou geneigd kunnen zijn om van we reldrecords wat blasé te worden, vooral nu dit al het veertiende is dat op Neerland'» komt. En men zou desnoods ook nog ge neigd kunnen zijn om aan een wereldrecord op een weinig gebruikelijken afstand als de 500 yards niet zooveel waarde te hechten als die der klassieke afstanden. Maar de wijze waarop de Amsterdamsche 't succes behaalde geschiedde in zoo'n grootschen stijl, met zulk een fraaien slag en ook met zulk een gemak, dat men zich schier niet kon voorstellen dat hier nu aan de verbete ring van een wereldrecord gewerkt werd. Deze manier van zwemmen stempelde de kleine Tini Wagner tot een groot zwemster tot een werkelijke wereldrecordhoud ster. Dat komt nog meer tot uiting wanneer men weet dat de Amsterdamsche hoegenaamd geen strijd te leveren had. Zij heeft volko men op eigen kracht moeten vertrouwen, want als stimulans heeft zij aan Rie Masten broek niets gehad. De Rotterdamsche gaf voor den start al van nervositeit blijk, een nervositeit die van dien aard was dat zij vooral in het begin van den strijd als het ware naar adem snakte. Hoe geheel anders de nieuwe wereldrecordhoudster die van begin tot einde een en al kalmte en rust was. Zij nam onmiddellijk de leiding en legde de eerste 100 M. in 1 min. 11/5 sec. af. Hoe ver Rie Mastenbroek, die loom en zwaar trok, toen reeds achter lag bewiist wel haar tijd over de 100 M. n.1. 1 min. 19 sec.! Toen al had Tini Wagner een 10-tal me ters voorsprong, een voorsprong dien zij tot het einde toe behouden heeft. Als op een oefenbaantje. Alsof het een oefenbaantje gold trok de Amsterdamsche kalm verder. De 200 M. gin gen in 2 min. 34 2/5 sec., 300 M. in 3 min. 59 sec. en de 400 M. in 5 min. 26 sec. Toen begon het publiek, waaronder Tini Wagner's talrijke clubgenooten, zich te roeren. Men rook als het ware een wereldrecord. Geest driftig klonken de aanmoedingingskreten. Hup Tinieeeeeeü! De laatste loodjes bleken niet zwaar te wegen. Maar nog even dreigde er een incident, want toen na het laatste keerpunt de lat die daarvan op een 10-tal meters verwijderd als finish neergelaten zou worden was Rie Mastenbroek deze plaats nog niet gepasseerd. Men moest toen wach ten, maar Tini was al op den terugweg. Eerst op het allerlaatste moment kon toen met groote snelheid de lat neergelaten wor den en deze sloeg met 'n flinken klap juist voor Tini's hoofd op het water. Al spoedig werd de uitslag door starter Blitz bekend gemaakt, hetgeen natuurlijk daverend gejuich tot gevolg had, hetgeen zijn hoogtepunt bereikte, toen de heer Blitz, als voorzitter van ,Het IJ" het succesvolle 'id van V—- ing -et gouden club insigne overhandigde. (Tel.) TWEE NED. RECORDS VERBETERD. Maier de 100 M. schoolslag en Scheffer de 100 M. rugslag. De heeren hebben zich Zondagavond in het Sportfondsenbad te Amsterdam al dus de Tel. van hun beste zijde doen kennen al waren het dan geen wereld maar Nederlandsche records die verbeterd werden. Daar was allereerst Maier (Het IJ), die de 100 M. schoolslag in 1 min. 13.8 sec. aflegde en daarmede het record, dat met 1 min. 17.8 sec. ten name van v. Kalker stond, met niet minder dan vier seconden verbeterd en met één slag dit nummer op internationaal peil bracht. Daar was een Scheffer, die het record van zijn alouden concurrent Metman van 1 min. 11.2 sec. op de 100 M. rugslag op 1 min. 10.6 sec bracht, een tijd, die in de meeste landen van Europa goed voor den eersten prijs is. Het tempo, dat Maier gedurende het geheele parcours volhield, was fenomenaal en het deed zijn tegenstanders oogenschijnlijk stil liggen. Zijn eigenaardige manier van zwemmen heeft al meermalen veel stof tot schrijven gegeven, zoodat wij er ditmaal kort over kunnen zijn. Zijn slag is inderdaad weinig fraai, maar hij weet er een zeer groote snelheid mee te be reiken. En daar gaat het ten slotte om. Be nieuwd kan men nu zijn, wat Maier op de 200 M. presteeren zal. Dit staat wel vast: dat hij op basis van zijn 100 M.-tijd in staat moet zijn ook het 200 M.-record te verbeteren. Als Scheffer zoo door blijft gaan, komt hij zeker in aanmerking voor uitzending naar Berlijn. Maar ook Metman, die zijn nu oude record evenaarde, maakt daarvoor een goede kans. 5 X 50 M. vrije slag, heeren: 1. W, J. K., 2 min. 22 sec.; 2. Het IJ, 2 min. 22.6 sec., 3. Z.I. A.N., 2 min. 24.4 sec. Waterpolo: Het IJAachener Schwimm- Verein '6 31. 100 M. vrije slag heeren: 1. O. Lenkitsch (Aachen) 1 min. 3.2 sec., 2. Ch. Kemper (H.P. C.) 1 min. 3.6 sec., 3. C. Kreffer (D.J.K. 1 min. 4 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D. J.K.) 1 min. 10.6 sec. (Nederl. record), 2. J. P. Metman (Het IJ) 1 min. 11.2 sec., 3. P. v. d. Hoek (Z.I.A.N.) 1 min. 14.4 sec. 100 M. rugslag dames: 1. N. Senff (,A D.Z.) 1 min. 17 sec., 2. C. Kint (O.D.Z.) 1 min. 19.2 sec., 3. I. v. Feggelen (Het IJ) 1 min. 19.8 sec. 100 schoolslag heeren: 1, H. Maier (Het IJ) 1 min. 13.8 sec. (Nederl. record), 2. E. Koppen (Aachen) 1 min. 19 sec.; 3. H. Smitshuyzen (A.Z.) 1 min. 20.2 sec. 500 Yards vrije slag, dames: 1. T. Wagner (Het IJ) 6 min. 9.8 sec. Wereldrecord), 2. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 6 min. 20.6 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 6 sec.; 2. J. Stroomberg (Het IJ) 3 min. 6.4 sec.; 3. J. Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 9 sec. Estafette 4 X 100 M. vrije slag heeren: 1. H.P.C. 4 min. 15.4 sec., 2. D.J.K. 4 min. 19.2 sec., 3. Het IJ, 4 min. 21.4 sec. Schoonspringen heeren: 1. K. Lorenz (Ber lijn) 138 98 pnt., 2. A. Denneboom (A.Z.) 119.60 pnt., 3. W. Schatens (A.Z.) 116.10 pnt. Estafette. 3X 100 M. wisselslag heeren: 1. Het IJ, 3 min. 33 sec., 2. Aachen '06 3 min. 45 sec., 3. De Dolfijn, 3 min. 53.6 sec. Estafette 3 X 100 M. wisselslag dames: 1. O.D.Z. 3 min. 54.4 sec., 2. Het IJ, 3 min. 56.8 sec,, 3. A.D.Z., 4 min. 0.8 sec. De D.A.W.-ers. Aan deze wedstrijden namen ook twee leden van het Alkmaarsche D.A.W. mee, n.1. Koste lijk en Dolf Imhülsen. Op de 100 M. schoolslag zwom Imhülsen in denzelfden tijd als op de j.1. kringwedstrijden, een behoorlijke tijd (1 min. 29.2 sec), doch niet voldoende om ermee een prijs te behalen. Maarten Kostelijk daarentegen verbeterde zijn tijd aanmerkelijk en kwam met een tijd van 1 min. 4.8 sec als 4e uit den strijd. Door deze fraaie prestatie werd hij uitge- noodigd deel te nemen aan de wekelijksche training van Olympische spelen, een uitnoodi ging, waarop wij nog nader terug zullen ko men. KRINGWEDSTRIJDEN NOORD-NOORDHOLLAND. Geanimeerde wedstrijden in „de Overdekte". Voor de kringwedstrijden Noord-Noord holland, welke gistermiddag in de „Over dekte" alhier werden gehouden, bestond 'n groote belangstelling, wel voornamelijk bestaande uit supporters van de deelne mende vereenigingen, doch deze waren dan ook in zoo groote getale opgekomen, dat de balustrades ruim bezet waren. Er heersch te een prettige sfeer en mede omdat de ver schillende nummers een vlot verloop had den, is het een zwemfeest geworden, waar op de organisatoren met tevredenheid mo gen terugzien. Het zou ons te ver voeren elk nummer gedetailleerd te beschrijven, zoodat we vol staan met de voornaamste uitslagen, welke als volgt luiden: 50 M. schoolslag (dames): 1 A. Warde naar, Schagen 46.4 sec.; 2 M. Forrer 47 sec. 50 M. schoolslag (heeren): 1 J. Frijdal (Den Helder) 40 sec.; 2 C. W. Boonen (Den Helder) 42 sec. 50 M. schoolslag (meisjes): 1 T. Stam (Den Helder) 49.8 sec. 50 M. schoolslag (jongens): 1 C. Wage naar (Heerhugowaard) 45.4 sec.; 2. Zuur mond (Den Helder) 48 sec. 50 M. rugslag (dames): 1 A. Vermeulen (Den Helder) 45 sec.; 2 M. Visser (Den Helder) 45.2 sec. 50 M. rugslag (heeren): 1 v. d. Meer (Heerhugowaard) 42.8 sec.; 2 P. v. d. Werf (Den Helder) 44.4 sec. 50 M. rugslag (meisjes): 1 G. Koning (Schagen) 53.4 sec.; 2 T. Visser (Schagen) 55.1 sec. 50 M. rugslag (jongens): 1 W. Mais (Den Helder) 47 sec.; 2 T. Mulder (Den Helder) 49.2 sec. 50 M. vrije slag (dames): 1 A. Vermeu len (Den Helder) 38.3 sec.; 2 M. Forrer (Den Helder) 49.2 sec. 50 M. vrije slag (heeren): 1 v. d. Meer (Heerhugowaard) 31.4 sec.; 2 Kraan (Den Helder) 33.3 sec. 3 x 50 M. dames wisselslag: 1 Den Helder I 2.20 sec.; 2 Schagen 2.24.4 sec. 3 x 50 M heerenwisselslag: 1 Den Helder I 1.55.3 sec.; 2 Helder II 1.56.8 sec. Na afloop van deze wedstrijden werd een polowedstrijd gespeeld tusschen 2 ploegen uit Den Heider nl. BruinvissenFrissche Morgen, welke in een 31 overwinning voor Bruinvissen eindigde. Het bestuur bestond uit de heeren mr. C. P. Eecen Gz., Oudkarspel, voorzitter; P. Koordes, Schagen, secr.-penningm.; H. Jonker, Anna-Paulowna; F. Leek, Oude- Niedorp en J. Zomer, Heerhugowaard. De deelnemende vereenigingen waren 't Oude Veer, (Anna-Paulowna); H. Z. V. (Heerhugowaard);; 't Skarpet (Oude Nie- dorp); Bruinvissen (Den Helder); Frissche Morgen (Den Helder) en De Wiel (Scha gen) en Volharding (Oudkarspel). Zwemmen. v

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7