£uchtoaact JnQCZMideH Stukken Jxumeel JMmttieuws 9iijdschti(ieH &heepstiidiHQm Glimlach> DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 83000 K.G. en de prijs 19.50. In dezelfde week van het vorig jaar was Hat 100.000 K.G. en bedrag de prtfs f 13 50. In dezelfde week van 1034 werd Q2000 K.G. aangevoerd, prys 19 en in 1033 110.000 K.G., prijs 20. De handel was heden goed en de gemid delde prijs bedroeg 16.50. Voor het Noord-Hollandsche product is het betreurenswaardig dat de afzet naar Soanje, doordat men daar slecht betaalt, nagenoeg is stop gezet. België sloot met Spanje reeds een clea- ringsverdrag en voor onze producenten is het van veel belang dat ook onze regeering hermede niet te lang talmt. In den aanvoer komt de invloed van de beperking der melkproductie wel tot uiting en dit is wel verwonderlijk, aange zien, volgens de veetelling van 1930 en 1935 de veestapel met 136000 stuks melk en kalfkoeien is toegenomen. -Wij beginnen dus ook ietts te voelen voor het standpunt door heer P. Krediet in de Economische lisüsche Berichten van 25 Maart wikkeld en waarin hij betoo.gt, de veetelling in 1930, wat de betrouw baarheid betreft, niet vergeleken kan worden met die van de paar laatste jaren. Wie dit artikel leest moet wel met hem tot de conclusie komen dat door de ratio naliseering in het veehoudersbedrijf, onze eigen bodem in staat is het voedselvoor een grooter kwantum dieren te verschaf fen, doch dat het niet mogelijk is, dat i n- derdaad het aantal melk- en kalfkoeien met 136000 stuks is uitgebreid. Nu is het mogelijk dat de verhoogde aanvoer, tengevolge van de melkbeperking een paar weken is vertraagd. Wanneer dit het geval is dan verwach ten wij, dat ondanks het feit dat er weinig oude kaas in voorraad is, de prijs der kaas nog wel iets zal dalen, zoodat er nog wel geen uitzicht is dat wij van de crisis-zui- velmaatregelen afkomen. ge- den sta- ont- dat POSTBESTELLING OP DE PAASCHDAGEN. Op 2en Paaschdag zal een volledige brief en pakketpostbestelling worden uitgevoerd en vervalt daardoor de gelegenheid om op genoemden dag correspondentie ten Post kantore af te halen. MATTHAUS PASSION VAN HEINRICH SCHUTZ. Machtig klonken de koralen door de ruime gewelven van de Groote Kerk te Alkmaar, voortreffelijk gezongen door de gecombineerde koren Berger Koorvereeni- ging en Zanglust uit Wormerveer onder leiding van Joh. Brands. Brands leidde het geheel met breed en soepel gebaar en gaf een zeer bijzondere interpretatie van dit innig religieuze werk. De solo's en de begeleidingen waren toe vertrouwd aan dezelfde handen als in Bergen, en ook deze medewerkenden droegen in alle opzichten, een iegelijk naar de mate van zijn kunnen, bij tot het slagen van het geheel. Een apart woord van hulde zij hier op zijn plaats voor den vertolker van de evangelist- partij, de tenor Michael Gobets; dat was groote wijdingsvolle kunst. Men vertelt ons, dat er plannen bestaan, om de Passion ieder jaar in de Paaschweek uit te voeren. Een prachtplan, en dan in de Ruïnekerk te Bergen, in de vredige stilte van dit schoone dorp. We hopen, dat Joh. Brands er in moge slagen, dit plan tot uitvoering te brengen; wjj stellen te zijner tijd onze bescheiden pen gaarne in dienst van dit schoone pogen. Ad. Int MAN EN HOND DE DUPE. Dinsdagavond had de heer N. Olbers uit Egmond aan den Hoef het ongeluk op de Voorstraat met zijn motorrijwiel een hond te overrijden, waardoor hij zelf ten val kwam. Hij werd bij den heer Wesselingh binnengedragen, waarna dokter Belonje hem de eerste hulp verleende. Hij bleek aan het hoofd gewond te zijn, maar kon, nadat dokter Belonje hem verbonden had, naar huis terugkeeren. Zijn motor werd licht beschadigd. SPIRITISTISCHE PAASCHMORGENWIJDING. Men schrijft ons: lsten Paaschdag.'s morgens 10 uur wordt in het logegebouw Ged. Nieuwesloot 111 een openbare godsdienstige morgenwijding ge houden, waar de heer A. A. Hoen uit Am sterdam zal spreken over: „De Meester is daar en Hij roept U". Daar de toegang vrij is, zullen zeker velen van de gelegenheid gebruik maken om enkele uren geestelijke wijding te ontvangen en dè mooie Paaschgedachte tot zich te laten door dringen. Vraag van ruiter aan toevalli- gen voorbijganger. Weet U soms waar ik wat hooi zou kunnen krijgen voor mijn paard? GESLAAGD. Geslaagd is te Amsterdam voor het examen Tuinarchitectuur en Dendrologie onze stadgenoot de heer H. J. W. Teerink. AANRANDING TE SCHERMERHORN. Dinsdagmiddag werd aan den Beemster- dyk in de nabijheid van Schermerhorn een meisje van ongeveer 10-jarigen leeftijd, dochtertje van den heer S. uit Beemster, dat een boodschap had verricht te Schermer horn, aangerand door een manspersoon. Het schreeuwen van het meisje trok de opmerk zaamheid van voorbijgangers, waardoor de onverlaat de vlucht nam en alvorens politie aanwezig kon zijn, met een naar Alkmaar rijdende auto meereed. DE JODEN IN PALESTINA. Vertooning van liet documentaire filmwerk „Het Beloofde Land". In het City Theater had gisteravond slechts één enkele voorstelling plaats van de film „Het Beloofde Landv, waarin op documentaire wijze het opbouw-werk van de Zionistische beweging in Palestina wordt vertoond. De voorstelling werd door een 300 be langstellenden, w.o. burgemeester van Kinschot, bijgewoond. Het eeuwen-oude Palestina met den veelkleurigen handenarbeid, markten, ker ken, kameelen en oude gebouwen was in deze geluidsfilm van een groote bekoring. Met bewondering namen wij kennis van het opbouw-werk door de Zionisten, uit alle deelen der wereld, in Palestina ver richt. Land- en tuinbouw, maar ook de moderne techniek verschenen op het doek. De kracht van deze beweging sprak in het bijzonder in het beeld van de grootsche joodsche stad Tel Aviv, met moderne bouwwerken en verkeer; een stad, die :'n 25 jaar tot stand kwam. Ook in de ontspanning en in de kunst kwam sterk naar voren, dat er een groote kracht schuilt in het jonge geslacht van dit eeuwen-oude volk, dat hier een nieuw vaderland schept. Verschillende beelden in deze geluids film waren van een imponeerende schoon heid, doch vooral wordt men ontroerd door de eigenaardige muziek en het ge voelige gezang. Wij zijn verheugd deze door het barbaarsche optreden van de film te hebben gezien en begrijpen, dat machthebbers in het Derde Rijk de Zionis tenbeweging in de wereld aan kracht heeft gewonnen, al gevoelen wij toch het meest voor het standpunt, dat de jood in het volk, waar hij is geboren en getogen is, niet als een vreemde kan worden gezien. De heer Eli Prins sprak namens het bestuur van het Opbouw-Fonds en de af- deeling Alkmaar van den Nederlandschen Zionisten Bond een woord van welkom en een woord van dank tot mr. M. A. J. Herz- berg, voorzitter van den Zionisten Bond, voor zijn bereidwilligheid om vóór het vertoonen van de film een woord te spre ken. Mr. Hérzberg wees erop, dat onder de vele nationale problemen, die de wereld kent, het Joodsche vraagstuk wel het oud ste en het meest gecompliceerde is, omdat dit zich overal ter wereld voordoet. Zoowel voor de joden als de niet-joden is het een vraagstuk van de 1ste orde, om dat het gelijktijdig nationaal en interna tionaal is. Wanneer men de geschiedenis van het joodsche volk nagaat, dat ziet men, dat er twee groote pogingen gedaan zijn om het vraagstuk op te lossen. De eerste poging is de emigratie en zoo oud als de ballingschap zelf. Bijna 20 eeuwen zwerft het joodsche volk van het eene land naar het andere om tot rust te komen. Het resultaat van deze poging is slechts het symbool van de „Wandelende Jood". Het heeft het joodsche vraagstuk niet opgelost, doch verscherpt. De tweede poging heeft in wezen niets ar.ders beteekend dan een poging om dit vraagstuk te negeeren. Het is de Fransche revolutie en de ge- dachtengang die daaraan ten grondslag lag, die getracht he»ft het vraagstuk op te lossen door eer om de joden vol komen gelijk t aan anderen en de bestaande gesci s niet bestaande te beschouwen. Nadat deze poging 150 jaar is voortge zet, kan geconstateerd worden en iit ondanks den goeden wil van joden en niet- joden dat deze poging nergens volledig is geslaagd en in vele landen zelfs volkomen is mislukt. Om dit laatste te bewijzen, oor deelde spr. het voldoende te herinneren aan hetgeen in Duitschland is gebeurd. Een derde poging wordt tthans door het joodsche volk zelf ondernomen. Het is een poging om, steunende op de in het joood- sche volk levende natioonale kracht, het joodsche volk tot nieuw leven te wekken in het oude vaderland „Palestina". In tegenstelling met de beide eerste pogingen is dit een nationale poging. Het is een poging om voor de totaliteit der joden een tehuis te scheppen. Het is nationaal, omdat het tracht de toekomst van het joodsche volk vast te knoopen aan zijn verleden. In Palestina, aldus spr., is nog veel te doen. Palestina biedt onder bepaalde om standigheden en indien het joodsche volk wil, zeer groote perspectieven voor de toe komst. Daar is een mogelijkheid voor de oplossing van het joodsche vraagstuk. Veel is daar geschied. Ook niet-joden zullen er iets van begrij pen dat in deze tijden van matelooze ellende, van zoo groote veracnting als dit volk met zijn duizenden jaren oude cul tuur beeft te verduren, er toen reeds een stuk grond is dat door een joodschen ar beider wordt bebouwd, waar joodsche kinderen vrij kunnen spelen, waar de Hebreeuwsche taal leeft en waar de jood sche vlag wappert, als hoopvolle teekens voor de toekomst. Wy joden zijn een volk dat zeer veel verachting en vernedering heeft door staan. Wy wenschen ons niet tegenover deze verachting en vernedering te verde digen. Wy hebben daartegen een geheel ander antwoord en dat is: „arbeid en op bouw". Wat wij in Palestina willen doen is een vredeswerk bij uitnemendheid. Wy willen niemand verjagen en niemand leed doen. Wy komen niet met geweren en wapengeweld, maar met wapenen van den arbeid en van den geest. Wy zullen dezen arbeid volbrengen doch hebben daarvoor de sympathie en den politieken steun noodig van de geheele wereld. Spr. eindigde met als zijn overtuiging uit te spreken dat men na het zien van de film tot zichzelf zal zeggen: „ook ik heb mede te werken." (Applaus). ZWEMMEND REDDEN. Het bestuur van de Alkmaarsche red- dngsbrigade schrijft ons het volgende: Eenigen tijd geleden verdronk in een vry onbeteekenend water onder Oudorp een wielrijder. In de nabijheid zijnde men- schen konden he mniet redden, daar zy de zwemkunst niet machtig waren. Een van hen heeft uit dit geval leering getrok ken. Hij heeft daags daarna een zwem abonnement en een zwemleskaart geno men. Hy oefent zich nu dagelijks en zal voortaan niet werkeloos meer behoeven toe te zien, wanneer een medemensch in het water met den dood worstelt. Dat velen zijn voorbeeld mogen volgen! Alkmaar zal in het komend zomerseizoen voldoende inrichtingen hebben om het zwemmen te leeren. Zwemmen alleen is echter niet genoeg. Het kan gebeuren, dat een sterk zwemmer geruime ntyd, in zeer korten tijd aflegt, zonder vermoeid te worden, doch hy blijkt meest niet in staat den bodem te bereiken en niet by machte een drenkeling aan den wal te brengen. Daarvoor is eenige oefe ning noodig. Tot dat doel zyn allerwege Reddingsbrigades opgericht. Ook in Noordholland in tal van plaatsen. Voor het gedurende het geheele jaar oefenen zyn deze thans aangewezen op Alkmaar. Egmond aan Zee en Andyk geven 't voor beeld .Te zamen met een deel van de Alk maarsche Brigade zullen half April in de Overdekte een groote oefening worden gehouden. De directie heeft de inrichting daarvooor belangeloos beschikbaar ge steld. Verwacht mag worden, dat de samen werking van de zwemmende redders blij vend wordt. Alkmaar zal dan het centrum van de oefeningen Worden. EEN JUBILEUM. De heer G. Oostinga agent by de Alk- maar-Packet hoopt morgen den dag te herdenken waarop hy voor 25 jaar bij deze maatschappij in dienst trad. ZAAK GEOPEND. De heer P. Borsboom, Verdronkenoord 72 alhier zal morgenmiddag om 5 uur een zaak openen voor maatschoenwerk, aan welke zaak tevensjis verbonden een insti tuut voor voetverzorging. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Langestraat 85. NIEUWE AANWINSTEN; Lijst 9. Vredesbeweging. 172 E 31 Engelbrecht, H. C., en F. C. Hanighen. Kooplieden des doods. 1934. Geïll. 172 S 49 Schrijvers getuigen tegen oor log en militairisme. 1935. 172 S 97 Suchtelen, N. van. Oorlog; feestgelag ter herdenking en huldiging van Desiderius Eras mus. 1936. Natuurwetenschappen. 530 K 20 Karlson, P. Gy en de natuur. 1935. 570.2 V 90d Vriends, J. Dier en plant van dichtbij bekeken. 1935. Geïll. Geneeskunde; kinderverzorging. 615 Z 21 Zeehandelaar, I. Inleiding tot de ontwikkeling der geestelijke geneesmethoden. 1928. (g.) 818 S 85 Steketee, Chr. Baby's eerste levensjaar; wenken voor de voeding en verzorging. Schilderkunst. 750 B 83r Bredius, A. Rembrant. 1935. Pltn. 750 W 14 Waetzoldt, W. Dürer und seine Zeit. 1935. Land- en volkenkunde. 910.8 W 99 Wytema, M. S. „Klaar voor on derwater! „Met Hr. Ms. K. XVIII", langs een omweg naar Soerabaia. 1936. Geïll. 915 N 14 Nansen, F. Door Armenië. 1929. Geïll. 916 B 87 Broekhuizen, A. Abessynië. 1935. Geschiedenis. 902 R 76 Rothert, E. Karten und Skizzen - aus der Geschichte. Bd. 1. Des Altertums. 1911. Bd. 2. Des Mittelalters. 1915. (g.) 940.1 B 83 Breasted, J. H. De geschiede nis van Egypte. 1926. Geïll. 944 G 22f Geerke, H. P. De Fransche Revolutie. 1936. Geïll. Brochures. 172 V 54 No more war! Plus jamais de guerre! Nie wieder Krieg! Nooit meer oorlog! Aldrig me- re Krig! Nikdy uz valku! 1934. Geïll. 327 V 54 Mandere, H. Ch. G. J. van der. De Volkenbond in woord en beeld. 1935. 370 V 54 Vredesbeweging en Volken bond op onze scholen. 1935. Dl. 1. Tijdschriften. O T 48 Gemeenschap, De. 6 T 2 Vlieg- en zweefsport. Voor jongeren. 530 A 25 Alders, J. C. Jongens en na tuurkunde. 1936. Geïll. 621.3 M 80 Morgan, A. P., en J. W. Sims Jongens en electriciteit. 1932. Geïll. EERSTE KOUDE GROND-RADIJS. Op de Alkmaarsche veiling is hedenmor gen de eerste koude grond-radijs aange voerd door W. A. Bierman alhier. DE BLOEMBOLLEN BLOEIEN. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. deelt mede, dat te Limmen de narcissen en vroege hyacinthen in bloei staan. Te Hille- gom en Sassenheim bloeien narcissen en hyacinthen. Te Lisse staan narcissen, hypacinthen en enkele vroege tulpen in vollen bloei. DE REDE VAN MEVROUW POLAK— ROSENBERG OVER VRIJHEID VAN ARBEID VOOR DE VROUW. Mynheer de Redacteur, Onder verwijzing naar het elfde hoofdstuk van den Eersten Brief aan de Corinthiërs van den apostel Paulus, waarin gezegd wordt, dat de vrouw geschapen is om den man, maar de man er is door de vrouw, zou ik gaarne naar aanleiding van uw verslag van de op 7 dezer vanwege het „Comité tot verdediging, van de vrijheid van arbeid voor de vrouw" gehouden vergadering het een en ander willen zeggen. De vergaderende dames achtten de over heid onbevoegd om de vrouw voor te schry- ven, hoe zij haar leven in te richten heeft; maar als men in deze gemeente in het bad seizoen de vrouw ziet loopen in de broek met driekwart onbedekt bovenlichaam en een sigaret tusschen de gelakte lippen; als men uit de richting Alkmaar het dorp ziet binnenkomen twee jonge meisjes, de bloote voeten in sandalen, de beenen tot slechts halverwege het bovenbeen gestoken in een heerenstrandpantalon; het bovenlichaam ge huld in een heerenoverhemd met korte mouwen en het geheel voltooid door een jongens-coiffure en rugzak, kortom twee jon ge meisjes slechts half gekleed in mannen- kleeren, met een air van wie-doet-me-wat, waaraan men slechts door den bouw van het lichaam en het gewaagd verre openstaan van het hemd, zooals geen enkele man dat draagt, kan zien met leden van het vrouwelijk ge slacht te doen te hebben, dan lijkt ons de vryheid van „het jonge meisje onzer dagen" in stede van verdedigd te moeten worden, wel wat al te onbeperkt en wenscht men zich met schaamte over zijn eigen sexe, een over heid die den mannelyken moed bezit door het scheppen van strafbepalingen de vrouw in de richting der betamelijkheid te dwin gen. De dames meenen zich beknot in haar recht op arbeid; doch zoolang het Neder landsche geld verdiend moet worden door een legertje buitenlandsChe dienstboden, en dienstbodencursussen, wegens gebrek aan belangstelling, die door kunnen gaan, omdat de Nederlandsche vrouw deze uitsluitend op haar terrein liggende bestaansmogelijkheid beneden zich acht; zoolang de vrouw het mogelijk en geoorloofd meent om in een op te groote leest geschoeiden staat, terwille van het dubbele salaris, in het huwelijk de reeds door den stichter van den christelyken godsdienst als on-mogelyk gekenschetste kunst van het met succes dienen van twee heeren te beoefenen, zoolang is het 't goed recht van den man om de indringster van zyn terrein te weren, en is het alleszins be grijpelijk, dat hy daarvoor de overheid te hulp roept, en mist de vrouw het recht zich te beklagen over een dubbele moraal. Wanneer wij in het licht der waarheid, vervat in den door mij aangehaalden Pauli- nischen brief, den toestand beschouwen, dan zien wij, dat de vrouw, de alzoo in eerste instantie aansprakelijke voor het wereld gebeuren, zich beweegt en bekwaamd heeft op alle mogelijke gebied, doch in de taak, waarvoor zij krachtens haar wezen is aange wezen: de opvoeding en vorming van nieu we menschen, schiet zy grootendeels tekort. Maar zij, die een zoo groot gedeelte van haar gedachten wegschenkt aan modieuze kleeding, het verven van aangezicht en na gels, niet noodzakelijke ontspanning, nutte- looze conversatie, de zucht om in alles den man gelijk te zijn enz., kan het aan deze nietigheden besteede kwantum harer ener gie, welke voor het volle pond aan haar kin deren toekomt, ook niet meer besteden aan de moreele vorming van haar kroost. Het hooge percentage der echtscheidingen en het groote aantal huwelijken met een minder officieel verkeerd verloop, zijn, als men het maar op wil merken, grootendeels mede het gevolg van het onvoldoend begrip der vrouw van de op zich genomen huwe- lykstaak; en gezien het verhoogde echtschei dingscijfer en de dito criminaliteit en balda digheid en het eigenmachtig optreden der jeugd, valt er van den door mevr. Polak Rosenberg geconstateerden steun aan man en kinderen door de meer ontwikkelde vrouw vooralsnog weinig te ontdekken. Ik zou alle vrouwen, die zich of haar sexe in rechten te kort achten gedaan, ten zeerste willen aanraden zich te doordringen van deze gedachte van Arthur Henderson: „Het blijft waar, dat de ziel van alle ver betering is de verbetering der ziel", hetgeen m.a.w. zeggen wil, dat het beginsel van alle verbetering ligt besloten in het individueele zelf. Wanneer de vrouw zal beginnen van dit punt uit te gaan, dan zal de man, en -met hem de overheid, haar respecteeren, om de eenvoudige reden, dat hij alsdan niet an ders zal kunnen, daar zy dan middels haar eigene, ook zijn hervorming bewerkstelligt. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, J. Fr. GEHRELS. Bergen, 9 April 1936. WIM PAAUW BIJ HET DE BOER—VAN RIJK-ENSEMBLE. Wim Paauw zal het nieuwe speelseizoen 1936/37 aan het de Boervan Rijk-ensemble, artistiek leider Nico de Jong, verbonden zijn. Deze jonge acteur was tot dusver ge- engageerd by het Centraal Tooneel. DE FOSTVLUCIITEN OP INDIE. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat de „Oeverzwaluw" op de uitreis te Ban- doeng is aangekomen. De „Nachtegaal" is om 16.52 uur op Schiphol geland. De „Sperwer" (uitreis) vloog van Rome naar Caïro. DE KIEVIT NAAR INDIE. Morgenochtend zal het K. L. M.-vliegtuig de „Kievit" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren G. J. C. te Roller (gezagvoerder), H. J. Scholtmeyer (2e bestuurder), J. H. W. Belie (werktuigkundige) en M. Saaf (radiotele grafist). De post voor dit toestel moet uiter- CHAPLIN OP JAVA GETROUWD? Paulette Goddard draagt een trouwring! Paulette Goddard en Charlie Chaplin zijn per vliegmachine van een bezoek aan Java te Singapore gearriveerd. Hoewel noch Paulette noch Charlie eeni ge mededeeling deed, welke opheldering zou kunnen geven over de vraag of zij ge trouwd zijn of niet, zooals by geruchte ver luidt, hebben de Argus-oogen van verslag gevers ontdekt, dat Paulette een trouw ring droeg. Vóór haar vertrek uit Singapore had zij steeds een verlovingsring gedragen. NIEUWE FILMS MET MAURICE CHEVALÏER. Maurice Chevalier legt op het oogenblik de laatste hand aan de Engelsche film „The Beloved Vagabond". Daarna moet hij te Parijs een andere draaien en terstond daarna „L'Homme du jour", onder leiding van Duvivier, die met Vildrac het scenario schreef. Ze speelt in de arbeiderswereld en Chevalier zal er een arme electricien zyn. De film die eraan voorafgaat heet „Paaschdag", scenario van Ch. Spaak en Duvivier en is een geschiedenis van dezen tijd, waarin verteld wordt van een groep menschen, die zich aaneensluiten om de moeilijkheden te boven te komen. Panorama staat al in het teeken van het naderend Paaschfeest en heeft dan ook een aardig geïllustreerd artikel over Paasch- gebruiken. Vele foto's geven een beeld van het bokkenrennen in Australië. Aardig be dacht is de K.L.M.-volière waarin men al le vogels in beeld ziet naar welke de K. L. M. haar vliegtuigen heeft genoemd. De filmrecensent bespreekt de film „Zingende jeugd", waarin de beroemde Sangerknaben op den voorgrond treden. Er is weer veel actueel nieuws uit binnen- en buitenland in beeld gebracht, er is aan mode en aan sport gedacht en men heeft niet vergeten, dat de huisvrouw een Paaschtafel moet maken en daarbij wel eenige voorlichting kan gebruiken. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van Frank Buck, van Hans Heurer, van Bassett Digby en van Kei Marys. Interessant zijn de opnamen van de nieuwe brug over de Waal bij Nijmegen en van de panorama's van stad en land welke men vanaf die brug te zien krijgt. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Agamemnon pass. 9 April v.m. 1 u. 55 Lydd Aurora 8 April van Vigo naar Barcelona. Baarn 8 April n.m. 6 u. v. Hamb. n. Antw. Calypso 8 April v. Valencia n. A'dam. Deucalion 8 April v. Clivita Veccchia naar Napels. Fauna thuisr. was 8 April 12 uur 's mid dags 400 mijlen W. van Lands End. Hermes pass. 8 April 12 uur 's middags Fi- nisterre. Odysseus 8 April n.m. 5 uur 30 n. A'dam. Orestes pass. 8 April n.m. 10 u. 45 Lydd. Orpheus 8 April v. Passages n. Bilbao. Rhea 8 April v. Kopenhagen n. A'dam. Saturnus 8 April v. Calyves n. Algiers. Titus 8 April v. San Felio n. Genua. Vulcanus 8 April v. Bari te Reggio. Boskoop uitr. 7 April van Callao. Barneveld thuisr. 7 April v. Tocopilla. SilverJavaPacific Lijn. Bintang 8 April v. Bombay te Los Angelr Saparoea 8 Aphil v. Calcutta n. Pacfic Kus' HollandWest-Afrika Lyn. Helder thuisr. pass. 8 April Finisterre. Maaskerk 8 April van Freetown n. Dakar VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HollandAfrika Lijn. Randfontein 9 April v. Marseille n. Genua. Springfontein 9 April v. Suez n. P. Soudar. Heemskerk thuisr. 8 April van Durban te Lorenzo Marqués. HollandOost-Azië Lijn. Zuiderkerk thuisreis 8 April van Port Said Rotterdamsche Lloyd. Kota Nopan 9 April n.m. 4 u. Las Palm»*. Dempo 9 April van Rotterdam te Batavn Indrapoera uitr. 9 April te Marseille. HollandAmerika Lyn. Damsterdijk 8 April te Christobal. Edam 10 April v.m. te Rotterdam verwach RotterdamZ.-Amerika Lijn. Alwaki thuisr. pass. 7 April Las Palmas. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 8 April van Londen te Ant werpen. Jonge Jacobus pass. 8 April Finisterre. Jonge Johanna 8 April uit den N. Water weg. Mij. Nederland. Enggano uitr. 8 April te Kidjang. JavaChinaJapan Lyn. Tjibesar 8 April van Macassar. Tjikembang arr. 8 April te Manilla. Tjisondari 7 April van Hongkong n. Muntok Kon. Paketvaart My. Bontekoe 8 April van Lor. Marqués te Zan- zibar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3