ZÏÏPE CALLANTSOOQ BEVERWIJK OUDE NIEDORP SCHAGEN NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE CASTRICUM HOORN WINKEL ST. PANCRAS WIERINGEN GROOTSCHERMER HEEMSKERK bedanken. De voorzitter zeide, dat tien- tillen blij zouden z(jn, als ze er met 5 af konden. Na eenige discussie volgde sluiting. GUNNINGEN. Spoorwegwerken te Enkhuizen. Door de directie der Nederlandsche spoorwegen is het opbreken van het kolen- park te Enkhuizen opgedragen aan den guimaq3°l 13UI UJ00H 31 1, 'A f aaaq van een bedrag van 101. Deze firma was de voor de Spoorwegen meest gunstige inschrijver. Door de directie der Nederlandsche Spoorwegen is het opbreken van de loco- mqtievenloods, de zandbergplaats en het voetbrugje op het station Enkhuizen opge dragen aan den heer N. Hoek te Wognum met bijbetaling van een bedrag ad 333. VERKEERSWEEK VOOR WEST-FRIESLAND. Op initiatief van den secretaris van de kamer van koophandel en fabrieken voor West-Friesland is opgericht een comité voor de organisatie van een verkeersweek jn West-Friesland. Tot voorzitter van het comité werd benoemd dr. C. Drossaart van Dusseldorp, terwijl de burgemeester Peters van Medemblik bereid werd gevon den het eere-voorzitterschap op zich te nemen. De verkeersweek voor West-Friesland zal gehouden worden van 1 tot en met 7 Juni a.s. en zal auto-, motor-, rijwiel- en wandeltochten door West-Friesland om vatten. De prijsuitreiking zal op 7 Juni te Me demblik plaats vinden en valt samen met de kermis aldaar, terwijl bovendien nog bijzondere feestelijkheden georganiseerd zullen worden. PERSONEEL VAN POLDERS EN WATERSCHAPPEN. Zaterdag 4 April j.1. heeft te Alkmaar een door den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheidsdienst belegde ver gadering plaats gevonden van het perso neel in dienst van de Noordh>Ilr.ndsche polders en waterschappen. De vergadering was zeer druk bezocht De voorzitter, de heer L. J. Bakker, secretaris van den Bond, sprak er zijn voldoening over uit, dat het personeel in zoo grooter getale gehoor had gegeven aan den oproep van hel hoofdbestuur. Door het lid van het hoofdbestuur den heer D. Forrer werd verslag uitgebracht van de door den bond gevoerde actie, dat de actie van den bond om tot invoering Vastgesteld kan worden, aldus spreker, dat de actie van den bond om tot invoering te komen van goede rechtspositieregelin gen, ter uitvoering van artikel 125 der ambtenarenwet, met succes bekroond is geworden. Op een enkele uitzondering na, heeft het bevoegd gezag van de polders en waterschappen besloten tot invoering van ambtenarenreglementen. De actie om een einde te maken aan het misbruik van het arbeidscontract, waar door het personeel vele jaren achtereen in dienst wordt gehouden zonder dat een ambtelijke aanstelling wordt gegeven, is nog niet beëindigd. Wel is de bond er in geslaagd de regee ring ervan te overtuigen ,dat aan dit mis bruik een einde zal moeten komen, maar toch moet worden vastgesteld, dat bij ver schillende waterschappen, o.a. Noord-Hol lands Noorderkwartier, Rijnland, de 30 gemeenschappelijke polders op Texel, nog steeds personeel op arbeidsovereenkomst in dienst is, hetwelk voor een ambtelijke aanstelling in aanmerking dient te komen. Door den spreker werd medegedeeld, dat het hoofdbestuur niets zal nalaten om aan dezen onjuisten toestand een einde te maken. Uitvoerige mededeelingen werden door den spreker gedaan over de door den bond gevoerde actie tegen de herhaalde aanvallen op de loonen. Aan de hand van vele voorbeelden toonde hij aan, dat in vele gevallen de bond met succes heeft gewerkt en dikwijls loonsverlaging geheel heeft weten te voorkomen, of de voorgenomen verlaging tot een geringer bedrag terug wist te bren gen. Op déze inleiding is een uitvoerige dis cussie gevolgd. Alle sprekers brachten hul de aan het hoofdbestuur. Er werd op aangedrongen vooral de actie tegen het misbruik van het op ar beidscontract in dienst houden krachtig voort te zetten. Daarna werd door den bondssecretaris een rede uitgesproken, waarbij hij aan de hand van vele gegevens aantoonde, dat versterking van den vakbond dringend noodzakelijk is en ook mogelijk. Na een opwekkend woord van den v°orzitter werd de vergadering gesloten. Samenvoeging Zijpe—Callantsoog. Door het hoofdstembureau zijn tot lid van den z.g. nevenraad benoemd verklaard de heeren: J. E. J. Kramer (r.k.), D. Jonge- ians (v.d.), B. Elzer (v.d.), H. S. Eriks (v.d) W. Bos (v.d.), A. Kager (r.k.), J. Komen (r.k.), j. p. Geensen (s.d.a.p.), J. Schouten (s.d.a.p.), H. Rens (s.d.a.p.) en A. Nannls (s.d.a.p.) Verkiezing. Ter benoeming van leden voor de com missie, bedoeld bij art. 158 der gemeente wet, in verband met de voorbereidende maatregelen voor de vereeniging der ge meente Zijpe en Callantsoog zijn voor Zijpe zooveel candidaten gesteld als er plaatsen te vervullen zijn, te Callantsoog zal een ver kiezing moeten plaats hebben, daar in totaal 18 candidaten zijn gesteld, terwijl er 7 Plaatsen te vervullen zijn. De s.d. hebben 10, de vrijzinnigen 7 en de r.k. 1 candidaat gesteld. Het stichten van een nieuwe veiling. "De drie tuindersstandsorganisaties. de R.K. Diocessanebond, de Nederl. Tuin ders- en de Christel. Boeren- en Tuinders- bond, allen te Beverwijk gevestigd, belegden Woensdagavond in de groote veilingzaal aan de Bi eestraat een gecombineerde vergadering ter bespreking van de bij de tuindersveilin gen „De Eendracht" en „Tuindersbelang" aanhangige plannen tot stichting van een overdekt veilingsgebouw met electrisch af- mijntoestel op de Meerkade. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door enkele leden van den gemeenteraad. Nadat het doel dezer bijeenkomst in korte trekken door den voorzitter was uiteenge zet, was het woord aan den heer Poelman, secr. van den L.T.B., die, nadat hij het voor en tegen van een overdekt veilingsgebouw op duidelijke wijze belicht had, de wenschelyk- heid bepleitte, om te geraken tot centrali satie van alle Beverwij ksche groenten- en fruitveilingen. De volgende spreker was de heer W. v. Dok, die het geenzins wenschelijk vond, dat dit veilingsgebouw zoo hals over koop op de Meerkade zou verrijzen. Spr. lichtte dit met voorbeelden toe, waar bij hij naar voren bracht, dat de situatie van Groot-Beverwijk over enkele jaren, door ver breeding van het Noordzeekanaal en het leg gen van tunnels ook ten dienste van het spoorwegverkeer en door aanpassing van de spoorlijn VelsenUitgeest aan het toekom stige verkeersnet, wel eens zoodanig gewij zigd zou kunen worden, dat de plaats voor het te stichten veilingsgebouw totaal ver keerd zou kunnen zijn. Dit zou dan tot niet geringe schade van een groot deel der tuin dersbevolking kunnen zijn. Ook deze spr. was een voorstander van centralisatie, maar bovenal om den bouw voor enkele maanden wanneer de verkie zingen van den raad van Groot-Beverwijk achter den rug te zijn te doen uitstellen, om eerst dan een beslissing te nemen. Wanneer er volgens spr. nu zulk een dringende behoefte is, om over de klok te kunnen veilen, welnu, laat men dan trachten vóór den tijd, dat deze beslissing gévallen is, het gebouw der „Vrije Veiling" te gebruiken. Daar is voaor het veilen over de klok alles kant en klaar. Aan het slot der bijeenkomst werd op ver zoek van dezen spr. een motie naar den raad verzonden, waarin verzocht wordt de plan nen van den bouw voor een nieuwe veiling te doen aanhouden totdat de verkiezingen van den gemeenteraad van Groot-Beverwijk achter den rug zijn. Comité gevormd. Op initiatief van dr. A. Schuckink Kool, hoofd van den G. G. D. te Utrecht, heeft zich een comité van oud-ingezetenen van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin ge vormd, dat zich voorstelt de nieuwe ge meente Beverwijk een passend geschenk aan te bieden bij gelegenheid van de ver eeniging van de beide gemeenten op 1 Mei a.s. Secretaris-penningmeester van Jiet comité is mr. M. Moens te Bergen (N.-H.) Gladiolen. Op de gladiolenmarkt zijn de oudere soorten met recht verouderd en dientenge volge zoo goed als waardeloos. Wil men met zijn tijd meegaan en de gladiolenteelt zoo goed als 't kan nog rendabel maken, worden de kweekers hiervan aangeraden zich van kralen der nieuwere soorten als Poolijs, Dr. Bennett en Pelegrina enz. te voorzien, doch hiervan is het zaad in tegen stelling met de verouderde soorten niet goedkoop. De oude gladiool „Brenchlyensis" is zoo goed als uit de markt genomen. Arbeidersavondschool. Dinsdagavond werd wederom de laatste avond van de arb. avondschool in dit sei zoen gehouden. Evenals het vorig jaar werd ook nu weer een feestelijk karakter aan dezen avond gegeven. Door den heer Buddendorf werden enke le series lantaarnplaatjes vertoond. Allereerst een serie van Abessinië waar na werd vertoond een serie van ons eigen land, getiteld Visschersvolk aan de Zui derzee. In de pauze werden verschillende ver snaperingen aangeboden. Na de pauze werden nog vertoond twee series, de eene naar een Falklandje van Heijermans en de tweede serie „Langs Nijl en Suez kanaal". De heer Buddendorf hield bij al deze se ries uitstekende inleidingen. De heer van Zoonen hield hierna als voorzitter van de afd. van het Instituut een toespraak waar in hij de heer Buddendorf dank zegde voor zijn werk voor de avondschool. Hij over handigde namens den scholendienst een cadeau. Het was een prettige avond, waar een hartelijke geest heerschte. Vergadering der vereeniging van burgemeesters en secretarissen in het voormalig kanton Schagen. In de dezer dagen gehouden vergadering, die gehouden werd in hotel Igesz te Scha gen onder voorzitterschap van mr. D. Bree- baart, burgemeester der gemeente Zijpe, werd het overlijden van den secretaris der vereeniging, de heer A. de Ridder te Winkel, herdacht. Tot secretaris der vereeniging werd be noemd de heer C. G. M. van Baar, burge meester van Oude Niedorp, die verklaarde de benoeming voor een jaar te willen aan vaarden. De notulen der vergadering van 8 Nov. 1635 werden goedgekeurd. Daarna werd mededeeling gedaan van ingekomen stuk ken, waaronder een schrijven van het Alg. Afd'. Ziekenfonds der afd. Alkmaar en om streken van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst, dat voor kennisgeving werd aangenomen. De heer C. Haringhui zen, oud-burgemeester der gemeente Wie- ringerwaard, die als gast de vergadering bij woonde, is bereid de kwestie van de verla ging der ziekenfondstarieven nogmaals uit voerig schriftelijk uiteen te zetten aan den heer Lietaert Peerbolte, oud-chef van de Volksgezondheid te 's-Gravenhage. De ver gadering stemt hiermede in. In bespreking kwam de nachtveiligheids dienst binnen het gebied der vereeniging. Besloten werd dien in overleg tusschen den majoor der rijks veld wacht te Schagen en de betrokken burgemeesters te regelen. De penningmeester der vereeniging, de heer Keijzer, bracht verslag uit omtrent de oprichting der vereeniging voor schooltand- verzorging, die in Januari j.1. te Schagen heeft plaats gehad. Het wordt gewenscht ge acht het contact met de nieuwe vereeniging te bewaren, totdat de vereeniging hare werkzaamheden metterdaad zal zijn aange vangen. In bespreking kwam de loonbijslagrege- ling 1936-1937, omtrent de uitvoering waar van verschillende bezwaren naar voren wer den gebracht. Besloten werd af te wachten welk resultaat de pogingen, die tot wijziging der regeling door de werkgevers aanhangig z(jn gemaakt, zullen hebben. Het rouleersysteem in de werkverschaf fing blijkt in de meeste vertegenwoordigde gemeenten groote bezwaren mede te bren gen, zoodat besloten werd deze bezwaren in grooter verband te bespreken. De financieele toestand blijkt volgens het verslag van den penningmeester der veree niging zorgelijk, zoodat pogingen zullen worden aangewend om tot verbetering daar van te geraken. Kas en boeken werden ge controleerd en in orde bevonden, zoodat de penningmeester voor zijn beheer kon wor den gedéchargeerd. De rondvraag voerde tot besprekingen om trent wederzijdsche hulp bij brand; de mo gelijkheid van samenwerking bij controle van werkverschaffing en steunverleening, alsmede bij het bouwtoezicht. Ten slotte bracht de heer C. Haringhuizen de vergadering dank voor de steeds onder vonden vriendschap en prettige samenwer king in de vereeniging; hij zeide de hem aan te bieden foto gaarne te zullen aanvaarden als herinnering daaraan. Geslaagd. Mej. H. van Vliet, is te Amsterdam ge slaagd voor het Schoevers-dioloma Engel- sche Handelscorrespondentie B. Paaschuitvoering. Op verzoék vestigen wij nog eens de aandacht op de uitvoering van de „Vroo- lijke Vinken" het hier zoo gunstig bekend staande muziekensemble, dat reeds het ge noegen had om mede te werken aan de uit voeringen van de gym. ver. Hercules en Hygiea. Thans treedt het orkest meer op den voorgrond daar het een echt vroolijke avond zal worden. Niet te verwonderen is. dat de belangstelling voor dezen avond op den Tweeden Paaschdag in het lokaal van J. de Bakker reeds groot is. Medewerking za^ worden verleend door 8 Babo-Girls met r^thmische dansen, enz. Mevrouw WagenaarKooy en de heeren J. Langedijk en H. Kuiper met voordrach ten. Het is een geheel nieuw programma en wij kunnen een ieder aanbevelen dezen mooien avond te bezoeken. Schade aan autobus. Door het niet tijdig uithalen van paard en wagen van den heer de H. uit Verlaat, be kwam één der bussen van de H.A.B.O. Woensdagavond eenigajmaterieele schade. De rijks- en gemeentepolitie waren toeval lig in de onmiddellijke nabijheid en waren in de gelegenheid een en ander op te nemen. Voor den eigenaar van den wagen betee- kent dit een schadepostje, daar den chauf feur geen schuld trof. Dood gevallen. Woensdagmiddag zou een ziek paard van den heer K. Kostelijk naar de werkplaats van den heer J. Woldhuis worden gebracht om te worden behandeld. Halfweg stortte het dier echter neer en bleef voor dood op de dorpsstraat liggen. Het arme dier werd ter stond afgemaakt. Jubileum. Op Woensdag 8 April heeft de heer J. P. Baas, directeur van de N.V. Stoomzuivel- fabriek „De Holland" te Castricum in ir.tie- men kring den dag herdacht, dat hij gedu rende 30 jaren in dienst was van deze onder neming". Vischvangst IJselnteer. De Hoornsche visschersvaartuigen be oefenen vrijwel uitsluitend de aal vangst op het IJselmeer. De vangst is nog niet ruim: een 7 a 8-tal vaartuigen brengen ongeveer 180 pond aan. De Tijdgeest. Woensdag had in het lokaal van den heer de Bruijn de jaarlijksche districtsver gadering plaats van de Coöperatieve brood bakkerij en verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" voor Winkel en omstreken, waarvoor groote belangstelling bestond; de geheele zaal was bezet. De voorzitter, de heer Ham, die na de opening mededee lingen deed uit het jaarverslag van „De Tijdgeest" constateerde met genoegen, dat, ondanks de ongunstige tijdsomstandighe den, zoowel de omzet als het ledental in belangrijk stijgende lijn waren, omdat er 40 nieuwe leden-verbruikers bij waren ge komen en de omzet met 5000 was geste gen. Dank zij den daadwerkelijken steun van de Handelskamer en de energieke leiding van den bedrijfsleider den heer R. Korver, heeft men het aangedurfd eenige nieuwe zaken te openen, te weten één winkel te Callantsoog en een manufacturenzaak met stoffeerderij te Wieringermeer, waarbij men verzekerd is van goede en vakkundige bediening. Nadat eenige aanwezigen op hun vragen naar genoegen waren beantwoord, werden eenige films vertoond, die zeer in den smaak van de aanwezigen vielen, evenals de rede van den propagandist van de Han delskamer, die o.a. met cijfers aantoonde, dat men als lid-verbruiker eener coöperatie belangrijk goedkooper inkoopt dan gemid deld bij de bekende groote filiaalwinkels. Alle aanwezigen werden vergast op eenige koppen Iiaka-koffie met biskwie en ten volle voldaan toog men omstreeks mid dernacht huiswaarts. Ontslag aangevraagd. Naar wij vernemen is door de heeren A. J. Verduin en J. v. d. Woude armvoog den in het Zuideinde gem. Koedijk, ontslag aangevraagd. Dit is reeds de derde ontslagneming in twee jaar, de samenwerking met Koedijk (kanaal) schijnt niet geheel in orde te zijn. De burgemeester gaat jubileeren. Den 14 April zal het het 25-jarig ambts jubileum van onzen burgemeester, den hr. Jb. Kroonenburg, feestelijk worden her dacht. Uit de verschillende vereenigingen is een feestcommissie samengesteld. Deze heeft het feestprogramma reeds uitgestippeld. 's Morgens 8.30 uur zal door de kinderen een rondgang door het dorp worden gehou den, waarna de jubilaris een zanghulde voor zijn woning zal ontvangen. Om 10 uur is er een vergadering uitge schreven van den gemeenteraad, hierbij zullen o.a. worden uitgenoodigd de oude raadsleden die onder voorzitterschap van den heer Kroonenburg hebben zitting gehad. 's Middags 2 uur zal de jubilaris op het sportterrein door verschillende vereeni gingen worden gehuldigd en toegezongen door de zangvereeniging „Looft den Heer". Gymnastiek, demonstratie, gecostumeer- de voetbal, enz., zullen den middag vullen. Van 46 uur zal een receptie worden gehouden in het lokaal bij de bijz. school. Des avonds zal een lampionnen-optocht worden gehouden, waaraan kunnen deel nemen vereenigingen, groepen en perso neel. Vervolgens een serenade van muziek en zangvereeniging. Door de feestcommissie wordt hard ge werkt, om dezen dag voor den algemeen geachten burgemeester tot een onvergete- lijken te maken. De burgerij wordt dien dag verzocht om de vlaggen uit te steken. De nood der tijden. Donderdagmorgen werd ons anders zoo rustig dorpje weer voor een oogenblik op geschrikt door het verschijnen van een honderdtal werklooze arbeiders, die zich gezamenlijk van het Kerkplein naar het Gemeentehuis begaven voor een protestde monstratie. Deze arbeiders, die door het rouleerings- systeem een viertal weken van werk ver stoken, en nu op de steunregeling zijn aan- geweze, kwamen op tegen de inhouding van den kolentoeslag bedragende lp. week, Ook voor de arbeiders momenteel werk zaam in de werkverschaffing, is deze toe slag m. i. v. 28 Maart j.1. ingehouden. De demonstranten stelden zich voor het raadhuis op, waarna een drietal afgevaar digden zich naar binnen begaf, om de be langen der arbeiders te bepleiten. Zij had den een langdurig onderhoud met den bur gemeester. Den demonstranten kon echter geen toe zegging worden gedaan, omdat het gemeen tebestuur zich in deze heeft te houden aan het Rijksvoorschrift. Na afloop der conferentie gingen de de monstranten kalm uiteen. Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den heer W. Schermerhorn Dzn. hield de Boerenleen bank haar algemeene vergadering op Woensdag 8 April ten huize van den heer J. Kaij, alhier. O.a. memoreerde de voorzitter in zijn ope ningswoord, dat de vooruitzichten vooi landbouw en veeteelt nog niet verbeterd waren en de zeven magere jaren ons nog niet hadden verlaten. Echter is het vertrouwen in de bank on geschokt gebleven. De kassier bracht een uitvoerig verslag uit over de werkzaamhe den van 1935, waaruit we het volgende me- dedeelen: Het aantal leden bedroeg 31 Dec. j.1. 141. Aan spaargelden is gestort een bedrag van 58308.38 en terugbetaald 41026.53, alzoo een vooruitgang van 17281.85. Het totaal der spaargelden bedroeg 212210.27. Het aantal ingetrokken spaarboekjes was 20, uitgegeven werden 22 nieuwe spaar boekjes. Per 31 Dec. waren in omloop 385 spaarboekjes. Aan voorschotten werd uitge leend 2807.13 en terugbetaald 10188.69. 31 Dec. had de bank uitstaan 124 voorschot ten met een totaal bedrag van 100166.21. In loopende rekening is totaal uitgegeven 110428.62 en ontvangen 83287.67. Aan 't eind van het jaar had de bank aan uitgaven een tegoed van 116181.59 en van ontvang sten een schuld groot 12758.37. Per 31 Dec. bedroeg het aantal rekening-couranthou ders 39. Kenmerkte 1935 zich door verschillende bankdebacles, nimmer was dit het geval met een boerenleenbank. Ondanks de zorgelijke tijden hebben de boerenleenbanken het vertrouwen bij het publiek behouden. Het aantal locale banken, aangesloten bij de Coöperatieve Raiffeisenbank bedraagt 729 met een ledenaantal van 224.000, terwijl het bij de spaarbanken der boerenleenban ken gedeponeerd bedrag 320.000.000 is. Het onkostencijfer bij de Centrale Raiffeissen- bank is beduidend lager dan bij de commer- cieele banken. Aangaande de voorschotrente maakt de bank alhier in vergelijking met de omliggende plaatsen geen gunstigen in druk. Er hapert nog al eens iets aan de ren tebetaling. Dit is een reden voor het bestuur bij het verstrekken van voorschotten de noodige voorzichtigheid te betrachten. Hot bestuur heeft echter steeds een open ooi voor het treffen van een regeling in moei lijke omstandigheden. Uit het verkort inspectierapport vermel den we het volgende: In 1934 bedroeg het aantal dagboekposten 1285 voor de spaar bank 625. 't Reservefonds bedraagt thans 10629.20. Per 14 Nov. 1935 bedroeg het aantal leden 140, voorschotnemers 126, rekeninghouders 43 en spaarders 384. Per 13 Nov. 1935 ver meldde de balans aan bezittingen en schul den een bedrag van 220.622.74. De rekening en balans over 1935 werden onveranderd vastgesteld. De rekening sloot met een bedrag van 172302.71 aan ontvangsten en uitgaven, de balans gaf als eindcijfer voor bezittingen en schulden 225615.89. Er was een winst ge maakt van 647.25. De heer Th. Slooten wenschte, dat de voormalige kassier décharge werd verleend, waarop de voorzitter antwoordde, dat de Centrale Bank deze zaak ter afwikkeling op zich heeft genomen. De heer Slooten vroeg en verkreeg inlich tingen over eenige posten voorkomende in de rekening, o.a. vermeldde de rekening „nog te vorderen rente over 1933". Uitvoe rig werd hierover van gedachten gewisseld. Bedoeld bedrag in 1933 2200 is thans ver minderd tot 400, echter kon deze post eeni ge aanleiding geven tot misverstand, doch na duidelijke verklaring van bestuurszijde, kon de vergadering zich hiermede goed ver eenigen. Ook over een afschrijving van 200 op een perceel land waren de meeningen nog al verdeeld. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Boekei en K. Veldhuis. In de plaats van den heer W. Schermerhorn, die wegens zijn benoeming tot gemeente-ont vanger had bedankt, werd als bestuurslid gekozen de heer Jb. Heinis Mzn. Als lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer P. Schermerhorn en als plaatsverv. be stuursleden werden herkozen de heeren C. Spaan en A. Koster. Besloten werd de winst aan de reserve toe te voegen. Het bestuursvoorstel om 300 af te schrij ven op het land te Driehuizen werd alge meen aanvaard. Wederom zullen 10 spaar boekjes met 2 gratis beschikbaar worden gesteld. Er waren nog 4 beschikbaar van 1935, zoodat er thans 14 zijn uit te geven. Rondvraag. De heer Hoogland stelde voor, dat de kassier zitting zal houden op de be langrijkste markten. Het bestuur zal dit overwegen en eventueel die zaak regelen. Namens het bestuur bracht de heer Boe kei den scheidenden voorzitter dank voor het vele, dat hij in zijn 20-jarige periode als lid en bestuurslid voor de bank heeft ge daan. De scheidende voorzitter bracht dank aan alle bestuursleden en den kassier en sprak met waardeering over den heer Jb. Water drinker, die wegens ongesteldheid niet aan wezig kan zijn. Hij noemde den heer Water drinker den steunpilaar der bank, wiens ad viezen steeds hoog op prijs worden gesteld en hoopte, dat dit afwezige bestuurslid vol ledig hersteld mag wederkeeren. Qemeeniecadeti De raad kwam Woensdagmiddag op den heer Muijen na voltallig bijeen. Als eenig punt vermeldde de agenda „Voorstel tot het nemen van eenige finan cieele voorzieningen in verband met een wijziging van de gemeentebegrooting 1935". De bijeenkomst duurde slechts 3/4 uur, maar na dat korte tijdje zullen door de be trokken ambtenaren weer zure gezichten ge trokken worden, daar de raad niets anders gedaan had, of liever gezegd, van hooger hand bevolen was om diverse salarissen te verlagen. De voorzitter bracht ter kennis, dat aan de gemeente een douceurtje verleend is ge worden groot 23.000 onder de volgende voorwaarden: 1. inkomens vanaf 700 te belasten met schoolgeld met dien verstande, dat vanaf ge noemd bedrag tot en met 3000 deze rege ling progressief geheven zal worden en dat vanaf laatstgenoemd inkomen 1 procent ge heven zal worden. 2. de subsidies van het Witte en Wit-Gele Kruis te samen met 100 te verlagen, dade lijk ingaande. 3. de legesgelden op de bouwverordening te verhoogen, direct van toepassing. 4. het salaris van den hooisteker van 50 op 40 te brengen, ingaande 1 Januari 1.1. 5. alle loonen der gemeentewerklieden na gepleegd overleg met den Bond van Over heidspersoneel te verlagen. 6. betreffende honorarium van de gemeente arts; de doodschouw en vaccinatie van f 270 op 150 per jaar te brengen, ingaande 1 dezer en ten slotte het salaris der vroedvrouw, dat enkele jaren terug nog 1000 bedroeg, maar een paar jaar geleden met 10 verlaagd is geworden, nogmaals met 10 te verlagen; zoodat dit loon 800 wordt. Al deze voorstellen werden, ondanks het protest der heeren Klaassen, Zuurbier en Keunen, resp. over de verlaging van den hooisteker, gemeentepersoneel en van de vroewvrouw, werden goedgekeurd. 'rf1"'» 'x' y.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7