Vcaag en Aanbod LBinnenland JUcht&zaAen Stad w Om CINEMA EN THEATER. Kantongerecht te Alkmaar. In grootschen styl is deze film opgenomen. Geweldige staaltjes van massa-regie, die echter zeer natuurlijk aandoen. Prachtige opnamen en zeer sterk spel. Adolf Wohl- briick doet zich hier plotseling van een an dere zijde kennen en als de heldhaftige hoofdfiguur speelt hij buitengewoon. Marie Andergast is in deze verfilming de lieftallige Nadja. Zeer goed speelt de bekende actrice Lucie Höfflich de rol van Michaëls moeder. Van de beide journalisten-rollen wordt wel iets aardigs gemaakt, vooral Theo Lingen, als Blount de correspondent van de Daily Tele- graph is zeer vermakelijk. De geheele film boeit door haar spannende avonturen van het begin tot het einde. Er zit vaart en tempo in en men leeft den moei lijken tocht meei Dit hoofdnummer voor jong en oud en voor de feestweek zeer geschikt, wordt ingeleid door een mooi journaal en een zeer geslaagde komische twee-acter van de bekende kindergroep „Our Gang". Deze film heet ,,'t Is werkelijk meer dan erg". Nu, de jongelui kunnen er ook wat mee, tot groot vermaak der aanwezigen. BEGEERTE. Théater Harmonie. Gravin Madeleine de Beaupré verschijnt in haar luxieusen wagen voor het duurste juweelenmagazijn van Parijs en laat zich paarlsnoeren voorleggen. Een beetje hautain, een beetje kwijnend men kent dat gebaar van Mariene Dietrich haalt zij de schouders op als de juwelier haar zegt, dat het snoer meer dan twee millioen francs kost. Wat doet het er toe. Zij is de vrouw van een schatrijken zenuwarts m zij zal om zes uur thuis zijn om het snoer in ontvangst te nemen. Tot zoover is de film heel interessant en dan komt er even een komisch, maar zwak gedeelte, want het verhaal van den zenuwarts, die de schoone jonge vrouw van een juwelier bij zich krijgt, die hem vertelt, dat haar man niet heelemaal normaal is en steeds maar rekeningen presenteert aan menschen, die hem geen centime schuldig zijn, is over bekend. Evenals trouwens het verloop van de geschiedenis, waarin de vrouw aan de deur het snoer in ontvangst neemt en de dokter, wien binnen de rekening gepresen teerd wordt, een zenuwpatiënt voor zich meent te hebben totdat beiden tot de ont dekking komen, dat zij bedrogen zijn. De film geeft deze scène in allen gevalle bijzonder komisch weer, maar onze aan dacht is intusschen alweer bij de fatale vrouw, bij Mariene, die in razend tempo in haar schitterenden v/agen naar de Spaansche grenzen rijdt en daarbij het levenspad of beter gezegd het autopad kruist van Gary Cooper in de gedaante van een ingenieur uit de Fordfabrieken, een rasechte Amerikaan, die twee weken vacantie gebruikt om Spanje te gaan be kijken. Er is iets niet in den haak met de auto van Mariene, die we nu verder maar weer Madeleine zullen noemen en Tom Bradley alias Gary Cooper weet het defect te verhelpen, maar, eenmaal bij de douanen is er nog veel meer, dat niet in den haak is, namelijk een paarlsnoer van meer dan twee millioen francs, dat de jonge vrouw ten einde raad in de jaszak van haar begeleider laat zakken en dat hij daardoor onbewust over de grens brengt. Er duiken dan weer allerlei komische tafreeltjes op, want het blijkt, dat de jonge man het zoo warm krijgt, dat hij liever geen jas draagt en als hij gesuggereerd wordt, dat het toch koud is, een jas aan trekt, die niet dezelfde is als het kleeding- stuk waarin het paarlsnoer spurlos ver zonken is. Madeleine gaat er ten slotte met de auto vandoor, maar ook dat brengt geen uitkomst want de koffer, die het noodlot tige costuum zou moeten bevatten had de jonge man juist uit den wagen genomen. Het regent dan allerlei conflicten en als Tom eindelijk de schoone dievegge van zijn wagen ontdekt, ziet hij haar in een deftig hotel als gravin, in gezelschap van een zoogenaamden prins, die ten slotte niemand anders dan een handlanger bij de juweelendiefstallen is. De prins kan goochelen en goochelt tij dens een diner trois een parelsnoer in den zak van den Amerikaan, dat hij er tot diens groote verbazing ook werkelijk uit te voorschijn toovert. De Amerikaan zelf is dan verder overbodig, tenminste vol gens den prins, maar de Amerikaan, die verliefd is op de schoone gravin, denkt er anders over en de gravin of beter ge- kaan en nadat er ook nog een oerleelijke kan evenmin tegen een maannacht in Spanje als de man uit Detroit, die toeval lig ook 's nachts in den tuin ronddwaalt. Het gevolg laat zich gemakkelijk raden, maar den volgenden morgen wordt het leven weer moeilijk, want de prins, die in 'de film Carlos heet, vertrouwt zijn vrou welijke medeplichtige niet bij den Ameri kaan en nadat er ook nogeen oerleelijke tante is opgedoken, staat Madeleine voor de keuze alles op te biechten aan den man, die haar trouwen wil of met Carlos rT ?.e Aante naar Madrid te verdwijnen, ue liefde overwint, zij biecht en vindt een vriend, die met tante en Carlos paar brentf afrekent. Het jonge paar brengt de paarlen terug bii den he- aMen Juwelier en- dank zij de charmé hlu Zijn de beide getuigen bij haar huwelyk niemand ander! dan deze juwelier en de zenuwarts, di* broederlijk met bloemen en hooge hoeden op het doek verschijnen op welk suprème moment het licht in de zaal weer opgaat en de toe schouwers naar huis gaan in de vaste veronderstelling, dat de beide hoofdper sonen uit deze alleraardigste film verder alleen maar in rozengeur en maneschijn zullen leven. Vooraf gaat veel binnen- en buiten- landsch nieuws in beweegbaar geïllu— streerden vorm, een paar eenacters waar in zang en dans meer dan subliem zijn en een paar geestige screensongs. Een programma, dat met de Paaschda- gen zeker volle zalen zal trekken. Het nummer van heden geeft o. m. veel filmnieuws met afbeeldingen, waaronder „Savoy-hotel 217" met Hans Albers, „de Begeerte", met Gary Cooper, Mariene Dietrich e. a.; „Singende Jugend", be trekking hebbende op de Wiener Sanger- knaben, een verhaal over Paaschvuren; Het oude Groningen; een liedje van G. J. de Munnik met muziek van A. Nugteren, enz. (Uitsluitend °e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bjj vooruit betaling. BUREAU MINISTRE TE KOOP GE VRAAGD. Brieven met prijsopgaaf onder letter G 303 bureau van dit blad. Fongers, Gazelle, Germaan en Magneet rijwielen z. g. a. n. (koopjes), prima Hee- rijwiel met torpedonaaf 12.50, Idem Dames 12.50, Rijwielen vanaf 4, Jon gensfiets enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP; een DAMERIJWIEL 5.50, HEERENRIJWIEL 7.50, JONGENSRIJ WIEL 4.50, DAMESRIJWIEL met Tor pedonaaf 9.00. LIMMERHOEK 18. Zeldzaam aanbod: Moderne Duitsche Piano z. g. a. n. 85, pracht wit geëmail leerd Kolenfornuis 17.50, id. Gasfor nuis 20, Closetstoel 7.50, Veerenbed 2.50, Bidet 3.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP GEVRAAGD: LOMPEN 6K, WOL 35, N. LAKEN 23 ct. per K.G. BURGERING'S LOMPENHANDEL, Gr. Nieuwland D 31. Tel. 2435. Prima Handnaaimachine, werkt voor- en achteruit 8.50, Singerringspoel hand machine als nieuw (laatste model) koopje. Luxe trapmachines z. g. a. n. voor weinig, DEKKER, Laat 182. AFBRAAK TE KOOP: Ramen, Deuren, Planken, Balken, Ribben, Muurtegels en een partijtje antieke Tegels. Dagelijks op het werk. Hotel „DE BURG", Hofplein, Alkmaar. TE KOOP een goed onderhouden WAN DELWAGENTJE, niet duur. DJKGRAAFSTRAAT 16. PRIMA RADIOTOESTEL TE KOOP geheel wisselstroom, speelt schitterend, prjjs slechts 30. Zaterdag na 6 uur. SCHARLOO la. TE KOOP mooi eikenhouten BUFFET, ook te veranderen in dressoir. KENNEMERSTRAATWEG 1011. Wegens overcompleet 2 kapstokken, lamp, linoleum, garnituur, kandelabns, lancastergordijnen en eenige andere goe deren. Adres: burgemeester SUTMAN MEYER te Heerhugowaard. FELLE BRAND TE SNAKKERBUREN. Zes arbeiderswoningen door het vuur vernield. Gistermiddag omstreeks één uur brak brand uit in een blok van zes arbeiders woningen in de buurtschap Snakker- buren bij Leeuwarden. De brand ontstond door het vlamvatten van een petroleum- toestel. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat het voor de bewoners zoo goed als onmogelijk was, iets van hun huisraad te veiligheid te stellen. Met een primitieve handspuit uit Snakkerburen werden het eerst water gegeven, maar tegen de laaiende vuur zee kon men met dit apparaat weinig uitrichten. Later toen de motorspuiten uit Leeu warden en Huizum ter plaatse waren en de vlammen met vier stralen bestreden werden, was men het vuur spoedig meester. De zes woningen brandden echter vrij wel geheel uit. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Nadere bijzonderheden. Omtrent dezen brand vernemen wij nog het volgende: Het blok van zes woningen werd bewoond door de familie J. Kabel, van beroep sigaren maker, voorts door J. Jurrema, H. Bottema, P. Rozema en W. de Boer, allen arbeiders en de weduwe van der Heide. De brand is ontstaan in de woning van Jurrema, waar een brandend petroleumtoe- stel stond. Ton de bewoonster haar doch tertje, dat wegliep, wilde tegenhouden, stoot te zij tegen het toestel, dat omviel. De weg vloeiende petroleum vatte oogenblikkelijk vlam, wegspattende vonken kwamen terecht in beddegoed, wat in de nabijheid van het toestel lag. Spoedig stond de woning in lich ter laaie. Het vuur zette zijn vernielende taak voort en in een minimum van tijd wa ren ook de andere woningen aangetast, waar van alle bovenverdiepingen een laaiende vuurpoel vormden. Slechts een gedeelte van de inboedels kon worden gered. De Huizumer brandweer was met drie en de Leeuwarder met één straal ter plaatse. Zy tastten den brand aan de voorzijde cn aan den achterkant aan. Tegen de enorme watermassa's was het onder'd^knfe^had.' Z°°dat SP°eCÜg uitgebrand.W°ningen Z°° g0ed als 6ehcel Het verbrande meubilair was slechts voor waren verzekerd, evenals die, bewoond door H. Bottema en W. de Boer, en toebehoorende aan den heer F. Dekenga te Leeuwarden. CONGRES „NEDERLAND WEERBAAR". Minister Colijn zal een enkel woord spreken. Het bestuur van het congres „Nederland weerbaar" bericht ons, dat Z.E. minister president Colijn zich bereid heeft verklaard om by den aanvang van het congres op Vrijdag 17 April a.s. een enkel woord te spreken. DRIEJARIG KIND DOODGEREDEN Gistermiddag om drie uur is in de Bur gemeester Lemmenstraat te Lutterade een driejarig kind van de familie Stein, dat op straat speelde, onder een vrachtauto ge raakt en vrijwel op slag gedood. De wagen werd bestuurd door A. uit Geleen. De politie heeft het lijkje en de auto in beslag genomen. (Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 10 April 1936). Overtredingen van de Mo tor en Rijwielwet: W. W. te Bergen, 1 boete of 1 dag hech tenis. J. de J. te Alkmaar, f 2 boete of 2 da gen hechtenis. M. K. te Bergen 3 boete of 3 dagen hechtenis, A. A. de W. te Velsen, J. C. T. te Amsterdam, D. J. S. te Utrecht, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. P. J. B. te Bergen, J. B. te Bergen, J. N. te Bergen, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. M. Z, te Oudendijk, M. K. te Hoogkarspel, M. O. te Egmond aan den Hoef, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. B. te Broek op Lan- gendijk, 20 boete of 10 dagen hechtenis. M. B. W. te Haarlemmerliede, 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hechtenis. J. F. te Amster dam, 2 2 6 boete of 2 2 -f 6 da gen hechtenis. Th. B. te Schoorl, 3 8 boete of 3 en 8 dagen hechtenis. P. P. H. te Alkmaar, 2.50 boete of 1 dagen hechtenis. H. S. J. L. te Haarlem 6 12 boete of 3 en 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: A. P. N. te Limmen, F. de J. te Koedijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. van H. te Rotterdam, J. V. te Uitgeest, P. P. te Alkmaar, J. V. te Huizen, P. P. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. E. de G. te den Helder, J. S. A. te Beverwyk, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. G. J. G. te Beverwyk, L. W. K. te Wijk aan Zee en Duin, H. A. G. te Beverwyk, ieder 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de Mol len w e t: P. S. te Broek op Langendijk, 0.50 boete of 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen huiden. Overtreding van de Ar beidswet: Th. K. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 453 van het Wetboek van straf recht (openbare dronkenschap) U. W. S. te Veendam, J. V. te Enkhuizen, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 314 van het Wetboek van Straf recht (stroopery): A. B. en J. G. te Bergen ieder 3 boete of 1 dag hechtenis. Ov er treding van artikel 435 van het Wetboek van Straf recht (opgeven van valschen naam): J. V. te Huizen, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 424 van het Wetboek van straf recht (straatschenderij J. A. K. te Schoorl, P. J. K. te Limmen, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de win kelsluitingswet: E. R. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis, R. B. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de spoor- we gwe t P. S. te Zijpe, S. N. te Barsingerhorn, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. Schriftelijke uitspraken: P. H. te Schermerhorn, overtreding van de vleeschkeuringswet, 40 boete of 20 da gen hechtenis met bevel tot vernietiging van het in beslag genomen vleesch. B. J. F. te Amsterdam, overtreding van de wet op de uitverkoopen, 8 boete of 4 dagen hechtenis. H. de M. te Uitgeest, overtreding van de vuurwapenwet, 6 boete of 3 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van de in be slag genomen loop van geweer. WERKLOOZEN-ONTSPANNINGS- AVOND. Een film-programma, aangeboden door de directie van de Harmonie. Door de welwillende en zeer op prijs ge stelde medewerking van de directie van de Harmonie is Donderdagavond aan eenige honderden werkloozen met hun dames een filmavond aangeboden, welke alleszins ge slaagd is geweest. Na het volledige voorprogramma, waar van vooral de teekenfilm groote hilariteit opwekte, volgde na de pauze de hoofdfilm „De oude en de jonge koning", met Emil Jannings in de hoofdrol. In de pauze hield de voorzitter van het comité voor de werkloozen, de heer Kohnert, een propaganda-rede. Het is, aldus spr., niet in hoofdzaak ontspanning hetgeen wij de werkloozen aanbieden. Bij ons gaat de ontwikkeling toch nog boven de ontspanning, al is dit laatste natuurlijk evén welkom als noodig. Want vooral voor de jeugdige werkloozen is een meerdere ontwikkeling noodig, omdat zy 't in dezen moeilijken tijd dubbel noodig hebben, dat ze niet afgestompt raken. Toen wij vier jaar geleden ons werk be gonnen, kon geen van ons vermoeden, dat we ooit nog eens een aantal van 280 jonge wÜÏon02!^ Z°Uden bereiken. het aantal waarop Alkmaar helaas staat. B. enawm«r0nan tWee 3aar hebben WÜ bÜ de jeugdige werkloozen1"0"^611' dat er voor worden. Immers, zóó kan Ttech'tuT* doorgaan? Op de wiize wlnr 5 eeuwig gaat, raakt iedere jeued'ise w» Ei thans oefenen. Daarom is het zoo buitéL verheugend, dat de commissie zich S kan beroepen op een centrale voor jonge werkloozen. Die wordt momenteel opge bouwd achter de Nieuwe Doele en over 1% maand zal zij officieel geopend kunnen wor den. Denkt nu niet, aldus spr., dat het een verkapte arbeidsdienst is. Wij bouwen daar alleen om den jeugdigen werkloozen arbei der te verlossen van een moreele inzinking en om hem ervan te overtuigen, dat, wil hij in de maatschappij nog ééns slagen, dan moet hij allereerst hart voor zijn werk heb ben. Vaak moeten wij de jeugdige werkloo zen tegen zichzelf beschermen, zoo hoog is de nood in de wereld gestegen. Wat wij dus aan de ouders vragen is, helpt ons b(j ons werk, stuur uw kinderen bij ons, opdat wy met elkaar naar een lichtende maatschappij zullen gaan. (Applaus.) Treffende hulde aan een zilveren echtpaar. De heer Reurslag sprak hierna den heer en mevr. Kohnert toe namens het comité in verband met het feit, dat zij op 19 April a.s. vóór 25 jaar in den echt traden. Voor al het geen wij by u thuis aan gastvrijheid mochten ondervinden, zoo zeide spr., brengen wij u thans grooten dank. Wy weten, het mooiste geschenk zal voor u zijn, als straks het ge bouw achter de „Nieuwe Doele" gereed zal zijn, doch voor de buitengewoon prettige wijze waarop wy altijd bij u mogen vergade ren, bieden wij u thans een bloemenmand aan, daarbij den wensch uitend, dat u beiden nog lang voor elkaar gespaard moge bly ven. Hierna sprak de heer Kort namens de tuinders, die eveneens de groote verdiensten van den jubilaris in het daglicht stelde en die den heer Kohnert bedankte voor het vele werk, dat hy in het belang van de werkloo zen had verricht. Een spontaan driewerf- hoera weerklonk hierna. Namens de cursisten van de houtsnycui'- sus uitte de heer Willem Bruin nog zijn groote dankbaarheid jegens den jubilaris. Met eenige welgekozen woorden dankte de heer Kohnert mede namens zijn echtgenoote voor deze onverwachte hulde, waarna in vlot tempo het programma werd afgewerkt. ESPERANTO. Er is een afd. Alkmaar van de Alg. Ned. Esperantisten verg. L.E.E.N. opgericht, wel ke de laatste jaren hier niet bestond. Tweemaal per maand worden bijeen komsten gehouden, waar gelezen, vertaald en vooral geoefend wordt in het spreken van Esperanto. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de secretaresse, Verdronkenoord 59. DE KLEINE LORD. In verband met de uitvoering op Donder dag 16 April nam. half drie van het tooneel- stuk „De Kleine Lord" in 't Gulden Vlies, verzoekt men ons nog de volgende recentie uit de Tilb. Crt. over te nemen: Door het tooneelgezelschap „De Narren", onder regie van mevr. Paula de Waart, werd opgevoerd „De Kleine Lord", bewerkt naar het wereldberoemde boek van Montgomery, welk spel overal in den lande reeds jaren een geweldig succes geoogst heeft by de jeugd. Alle rollen werden vertolkt door volwassenen, uitgezonderd de hoofdfiguur, „De Kleine Lord" zelf. Dit 10-jarige jong- mensch, met zijn lange blonde lokken, zijn fluweelen jasje met kantkraag, is 't die aan dit stuk zoo'n bijzondere bekoring geeft. „De Kleine Lord" werd hier gespeeld door den 10-jarigen Jopie Wagner, die dit deed met een buitengewone flair en groot entrain, zoodat wij er niets anders dan be wondering voor konden hebben, vooral om dat het hier de zwaarste rol van het heele stuk betreft. Jopie Wagner had na afloop een warme ovatie te incasseeren. Resumeerende kunnen wij niet anders zeggen dan dat de uitvoering een groot suc ces is geweest. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST-FRIESLAND. De tentoonstelling te Heerhugowaard. De bekroningen van de werkstukken. In de bekende lokalen van den heer A. Rus, café „De Zwaan" te Heerhugowaard- Zuid, werd vandaag Zaterdag 11 April 1936 de jaarlij ksche tentoonstelling van de teeke- ningen en werkstukken geopend, die moe ten getuigen van de bekwaamheden en vor deringen der leerlingen. Me vindt er inzendingen van leerlingen van alle leerjaren, terwijl alle vakken zijn vertegenwoordigd. Wy bevelen deze tentoonstelling in veler bezoek aan en willen er nog even de aan dacht op vestigen, dat de entree gratis is. De tentoonstelling is geopend: Zaterdag 11 April van 13 tot 18 uur; Zondag 12 April van 15 tot 18 uur; Maandag 13 April van 10 tot 18 uur. Eind-examen van den 5-jarigen cursus der teekenscholen. De commissies tot het afnemen van het eindexamen der teekenscholen 5-jarigen cursus hielden zitting op 12 Maart j.1. te Wognum en op 25 Maart te Schagen. De commissies waren als volgt samenge steld: Voor Wognum: Joh. Hinke vanwege het hoofdbestuur der vereeniging; B, Span, le leeraar, teekenschool Winkel; P. Rezelman, leeraar vakteekenen, teekenschool Schagen; N. Boon, leeraar handteekenen, teekenscho len Hoogkarspel en Spierdijk en D. Saai Czn., te Alkmaar als directeur. Voor Schagen: de heeren Joh. Hinke te Spierdijk, vanwege het hoofdbestuur; B. Span, le leeraar, teekenschool Winkel; S. Vis, leeraar vakteekenen teekenschool te Langedijk; N. Boon, leeraar handteekenen, teekenscholen Hoogkarspel en Spierdijk, en L. Groot te Hensbroek, voor den directeur. Het einddiploma is toegekend aan: Timmerlieden: Ant. Grooteman, teeken school te Hoogkarspel; Simon Borst, tee kenschool Spierdijk; Cornelis Petrus Bra- keboer, teekenschool Medemblik; D. Blom, teekenschool Langedijk; Egbert Drenth, teekenschool Beemster; Jan Klein, teekenschool Wieringen; Jan P. Lint, teekenschool Wieringen; Gerrit Lan- dolt, teekenschool Wieringen; Jan S. Holtrop, teekenschool Wieringen; R. C. icuwboer, teekenschool Hoogwoud; S. Pauw, teekenschool Hoogwoud; M F ke, teekenschool Hoogwoud; jan'rlan' teekenschool Hoogwoud; Willem r(root' teekenschool Winkel; IJsbrand Hi»« rs' teekenschool Winkel; Simon Koning' kenschool Schagen; Maarten Broer!' le kenschool Schagen; Nic. Burgman' le kenschool Schagen; Floris Blauwh^ teekenschool Schagen; Arie v d WVw' teekenschool Schagen. r, Smeden: Jacob Floris, teekemrk„ Spierdijk; Cornelis Butter, teefiSg Langedyk; Cor Asjes, teekenschool WnT ringen. Ie~ Schilders: Nico Beemster, teekensoh* Hoogkarspel; Pieter Horis, teekSS Wognum; Hendrik Stins. teekcnsch» £"SS: öp' Metselaars: Hendrik Hoogland, toeken school Wognum; Jacob Koning school Hoogwoud. ceiten* Machine-Bankwerker: Louris Bom teekenschool Langedijk. Bekroningslyst van de tentoonstel!*, van het teekenwerk. Juryleden: J. C. Bander, leeraar M n Edam; John Overtoom, leeraar A Alkmaar; D. A. A. W. Dobbe, leeraar M n Hoorn; M. Deutekom, Alkmaar. De volgende bekroningen zijn toe»» kend: (De plaatsnaam geeft de teet-f!" school aan) WJCen- Alle vakken, lijnteekenen, le klasse- j en 2e prijs niet toegekend; 3e pr. J0h" a Boer, Wieringen; 4e pr. K. Spaans, Be'ern ster; 5e pr. J. Hittema, Hoogkarspel. Handteekenen, le klasse: le en 2e priis niet toegekend; 3e pr. A. Blanken, Hoog woud. Projectieteekenen, 2e klasse: le pr Th Lamij, Langendijk; 2e pr. N. Dekker' Spierdijk; 3e pr. A. Dignura, Spierdijk- iè pr. P. Koorn, Wieringen. Eervolle vermei- dingen: Jan Vos, 2 maal; P. v. Bodegraven Schagen; Jan Vos, Schagen; A. Boerman' Schagen; Jan Vos, Schagen. 3e klasse: le pr. Evert Boon, Spierdijk. 4e klasse: le en 2e pr. niet toegekend- 3e pr. Jan Wijte, Spierdijk. Eervolle vermeldingen: Barelds, Wie ringen en T. Koning, Schagen. 5e klasse: le prijs niet toegekend; 2e pr. Jan Floris, Spierdijk; 2e pr. Ant. Groote man, Hoogkarspel; 3e pr. S. Borst, Spier dijk; 3e pr. N. Zwaag, Hoogkarspel; 4e pr. G. Seijts, Spierdijk. Timmerlieden, vakteekenen, 2e klasse: 2e pr. Klaas Kossen, Langendijk; 3e pr. W. Jaspers, Langendijk. Hand- en vormteekenen, 2e klasse: le pr. Klaas Kossen, Langendijk; 2e pr. W. Jaspers, Langendijk. Vakteekenen, 3e klasse: le pr. K. Rood, H. Hugowaard; 2e pr. G. Molenaar, Win kel; 3e pr. P. Dirks, Wieringen; 4e pr. J. Ursem, Hoogwoud. Hand- en vormteekenen: le pr. niet toe gekend; 2e pr. J. Ursem, Hoogwoud. Vakteekenen, 4e klasse: le pr. P. Voort- huijsen, Schagen; 2e pr. N. Groot, Hoog karspel; 3e pr. Jan Oom, Langendijk; 4e pr. Th. Koning, Schagen; 5e pr. Jan Win ters, Schagen. Hand- en vormteekenen: le pr. Jan Oom, Langendijk; 2e pr. P. Voorthuijsen, Schagen; 3e pr. J. Wijte, Spierdijk; 4e pr. Th. Koning, Schagen; 5e pr. Klaas van Diepen, Schagen; 6e pr. Jan Winters, Schagen. Vakteekenen, 5e klasse: le pr. niet toe gekend; 2e pr. J. S. Holtrop, Wieringen; 3e p. niet toegekend; 4e pr. P. de Koning, Wognum. Hand- en vormteekenen, 5e klasse: le pr. D. Blom, Langendijk; 2e pr. S. Borst, Spierdijk; 3e pr. A. v. d. Werf, Schagen; 4e pr. A. Grooteman, Hoogkarspel; 5e pr. K. Kardinaal, Langendijk. Metselaars vakteekenen, 2e klasse: le pr. niet toegekend; 2e pr. H. Henselman, Langendijk; 3e pr. Henk Groot, Hoog karspel Hand- en vormteekenen, 2e klasse: e pr. niet toegekend; 2e pr. H. Henselman, Langendijk; 3e pr. N. Dekker, Spierdijk. Vakteekenen, 3e klasse: le pr. H. en" seiman, Langendijk; 2e pr. J- de Bo Hoogwoud. Hand- en vormteekenen, 3e klasse, ge prijzen toegekend. 4e klasse, geen prijzen toegekend. Vakteekenen, 5c klasse: le, 2e en ep- niet toegekend; 4e pr. Jb. Koning, H woud. le Hand- en vormteekenen, 5e klasse, en 2e pr. niet toegekend; 3e pr. J&. ning, Hoogwoud. Eerv. verm. H. Hoogland, Wognum. Smeden, vakteekenen, 2e klasse: P. v. Bodegraven; Schagen; le pr. L sen, Langendijk; 2e pr. niet toegeke pr. C. v. Tiel, Beemster. le Hand- en vormteekenen, 2e klasse, pr. A. v. d. Welle, Winkel, 2e pr. J. ^weep, Winkel. tnp. Vakteekenen, 3e klasse: le pr. gekend, 2e pr. O. Broekhuijsen, °8 Hand- cn vormteekenen, 3e klasse. pr. niet toegekend; 2e pr. O. Broekh y Wognum; 3e pr. Jacob Vos, Hoogwo Vakteekenen, 4e klasse: geen pr««» toegekend. t„. ie Hand- en vormteekenen, 4e k,a®!®kjer, pr. niet toegekend; 2e pr. J. P- Wieringen. Ofmn, Vakteekenen, 5e klasso: le pi. dijk. Langendijk; 2e pr. C. Butter Langend^ Hand- en vormteekenen, 5o klasse, pr. B. Bruin, Langendijk. r Monteurs, vakteekenen 4c klasse. L. Bood, Langendijk. le Hand- en vormteekenen, 5e kla pr. L. Bood, Langendijk. rys Vakteekenen, 5c klasse: le en niet toegekend. je Hand- en vormteekenen, 5e kia prijs niet toegekend. klasse: Loodgieters, vakteekenen, 4c geen prijs. i,iQC«e* le Hand- en vormteekenen, 4e, ter. pr. niet toegekend; 2e pr. A. Tol, - 2e Schilders, hand- en vormteekenen. klasse: le pr. H. Blok, Langendyk S. Groen, Langendijk; 3e pr. Th. dijk, Langendijk; 4e pr. Jb^ Raa. woud; 50 pr.-A.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10