Jieck ói Schooi Jfcfieepstiidingen MacktbecUhteu. Onderzoek naar de hooge melkproductie. OUDKARSPEL LANGENDIJK ANDIJK ZUIDERMEER. WOGNUM HENSBROEK OOSTHUIZEN SCHAGEN EGMOND BINNEN Doelmatig adverteeren wint een half millioen klanten. Moor kleine tuinen. Land- en Tuinbouw Waarom de heffing zoo hoog blijft. Dat hangt samen met de gewoonten van De kring Oudkarspel van de vleeschkeu- ingsdienst, omvattende vijf gemeenten, en de kring Alkmaar; uit 11 gemeente bestaan de welke door Ged. Staten zyn aangewezen, ziCh bij den Destructor en Noordslacht plaats van den kring Barsingerhorn aan te sluiten voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch, besloten daartoe niet over te gaan op de door Barsingerhorn gestelde voorwaar den, n.1. dat de gebouwen, terreinen en in richting zouden worden ingebracht op basis van de boekwaarde en niet volgens de ge schatte waarde en de toetredende gemeenten naar evenredigheid in eventueele tekorten zouden moeten bijdragen. Uitbreiding werkuren of loonsver laging. De firma J. Eecen Gz., houthandel al hier, heeft haar personeel aangezegd, dat zij het aantal uren van 45 op 48 zal brengen, waarbij het nu geldende loon zal blijven gehandhaafd of het aantal uren op 45 zal laten, waarbij dan een loonsverlaging zal worden toegepast. De firma motiveert deze maatregel door te wijzen op concurreerende firma's, waar reeds eerder loonsverlagingen iijn doorgevoerd. Bezwaren tegen het rouleerings- systeem. Vrijdagavond trokken een 40-tal men- schen naar het huis van den voorzitter van het burgerlijk armbestuur, weth. Bakker, teneinde een onderhoud met dezen te heb ben. Een drietal personen werd toegelaten. Uiteengezet werden de bezwaren tegen het rouleeringssysteem, waarbij de menschen 4 weken in de werkverschaffing werken en dan 2 weken 6.50 uitgekeerd krijgen. Ge vraagd werd als b.v. Woensdag of Donder dag dit geld op is, of deze gezinnen zich tot het B.A. kunnen wenden en of zij dan op een bijdrage kunnen rekenen. De voorzitter van het B.A. gaf o.a. als zijn meening, dat het B.A. zich niet met werkloozenzorg kan bemoeien. Dit ligt op den weg van rijk en gemeenten. Het B.A. krijgt een subsidie en daar moeten zij mee zien rond te komen. Hier kunnen alleen de allerarmsten geholpen worden. Door B. en W. is een schrijven gericht tot den minister, waarin de bezwaren tegen dit systeem zijn uiteengezet. Geen enkel advies kan de voor zitter van het B.A. geven, hoe deze men schen zullen moeten handelen. Zelf, zeide de voorzitter, zou ik wel weten wat ik moest doen. De commissie besloot om een onderhoud aan te vragen met B. en W., waarvoor weth. Bakker zijn medewerking toezegde. „De Eendracht". De jaarvergadering van de tuinbouw- vereeniging „De Eendracht" werd Donder dag gehouden in het lokaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, felici teerde den secretaris, den heer Wonder, met zijn herstel na zijn ernstige ziekte. De mis- oogststeun laat lang op zich wachten, maar erger is het, dat het bedrag veel te laag is. Betreffende een vraag van den heer Kal- verdijk deelde de heer Kaan mede, dat niet toegestaan wordt, uitbreiding van de teelt van pootaardappelen. De heer P. Langendijk deelde mede, dat hij de kosten van monstersteken voor kunst mest niet op zich kan nemen, daar alle soorten, uitgezonderd één, onder fabrieks- controle staan. Ingekomen was een schrijven van den rijkstuinbouwconsulent te Hoorn, betreffen de bestrijding van de koolziekten. Deze vraagt beschikbaarstelling van stukken grond voor het nemen van proeven. De heer C. Borst vond het noodzakelijk, dat monsters van kunstmest gestoken worden, en wilde dit dan gezamenlijk doen. Be fabrieksgarantie bleek volgens de leden niet voldoende te zijn. De voorzitter achtte het 't beste, dat de klanten van Langedijk hier onderling een regeling voor treffen. Aan den Plantenziektenkundigen Dienst werd 5 subsidie gegeven. Gewezen werd op de zware lasten door de poterbewaarplaats. Ontvangsten 2213,58, uitgaven 2084,52, totaal bezit 149,06. Nog te vorderen 175,43. Schuld Boerenleen bank 13.700. De Boerenleenbank had goedgevonden, dat dit jaar alleen de rente werd betaald, voor aflossing werd uitstel gegeven. Jaarverslag. Tegen den prijs van 5 ct. per bak werden veel poters in de bewaarplaats gebracht. De bloembollenvereeniging had 60 betaald voor het gebruik der poterbewaarplaats. De volle 100 pet. der richtprijzen werd Wederom niet uitbetaald. Waarom voor den landbouw wel en den tuinbouw niet wordt uitbetaald, was voor den secretaris een raadsel. Een bedrag van f 800,000 voor den misoogststeun is veel te laag. Voorstellen jaarvergadering Noordermarktbond. Het bestuur stelde voor een regeling te beffen voor het overnemen van elkanders leden. Dit moet alleen kunnen b.v. bij ver huizing. Uit de vergadering werd gezegd: „Ze billen niet van de veiling af, maar ze willen van het „glazen paleis" (poterbewaarplaats) af". De heer C. Klinkert stelde voor druk uit te oefenen, dat alle producten van den Nederlandschen bodem preferent zullen zijn ten opzichte van de clearing. Verder wilde hij er op aandringen bij den minister, dat ten spoedigste een midden- standsbank aan den Langedijk gesticht Wordt voor het geven van credieten tegen 4 en 41/2 daar de boerenleenbanken geen crediet meer geven. Tevens stelde de heer Klinkert voor, de hoogheemraadschapslasten af te schaffen en de vaste lasten te verlagen. Betreffende de middenstandsbank is men *an meening, dat dit punt niet in de vei- ngsvereeniging thuis hoort. Dit moeten de standsorganisaties behandelen. Het eerste voorstel werd op den beschrij vingsbrief geplaatst. Het vraagstuk voor de vaste lasten zai men bij de rondvraag ter sprake brengen. De heer L. Kal verdijk wilde een betere regeling voor den aanvoer van producten en stelde voor dit te veranderen als volgt: Het nummer op het veilingbordje, een loting houden en dan de evennummers b.v. Maandag, Woensdag en Vrijdag veilen en de oneven nummers Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Dit maand om maand. Er zal dan een geregelde aanvoer komen. De vergadering achtte dit practisch goed uitvoerbaar. Ook voor den handel zal dit een verbetering zijn, want ook die gaat het zoo niet naar den zin. Het bestuur stélde voor, het voorstel van den heer Kalverdijk ongewijzigd op de agenda te plaatsen. De heer Kalverdijk wil trachten te ver krijgen de directe uitbetaling van de steun tot 80 pet. van den kostprijs. Het beste is vol te houden. Aldus besloten. De heer Pde Geus stelde voor om voor de andijvie 2 of 3 vaste dagen te houden voor het veilen, welk voorstel werd aange nomen. De heer A. Bakker stelde voor, dat de Noordermarktbnd voor het Centraal Bureau vergadert. Dit in verband met de voorstellen, die dan ook bij het Centraal Bureau behandeld kunnen worden. Organisatorisch is dit beter. Aldus besloten. De heer Volkers vroeg of er weer een lelangrijk bedrag als verleden jaar, f 6900 in het min lm urn- prij zenfonds komt. Spr. was tegen deze fondsvorming. De voorzitter.' Dit fonds is er voor de slechte tijden. (Ge'ach). De heer Swager zeide dat dit in overleg is. Het kan opgeheven worden, maar dan in overleg met de Prov.-commissie. Men zal er een voorstel van maken om dit fonds uit te keeren voor de luizenplaag. Rondvraag. De heer C. Hink vroeg of „de Eendracht" niet samen kan demonstreeren met de ar beiders die getroffen worden door het rouleeringssysteem. De voorzitter: Als vereenigingen voel ik er niet voor om te demonstreeren. De heer Kaan: Wanneer men gehoord en gekend wil worden, dan moet men georga niseerd wezen. De heer A. Swager stelde voor te trach ten het stroo van zaad en erwten coöpera tief te verkoopen. Het blijkt dat dit veel bezwaren mee brengt en practisch slecht uitvoerbaar is. De heer H. Kalf vroeg hoe hoog de po terbewaarplaats tegen brand verzekerd is en of ook de poters verzekerd zijn. Spre ker vond de premie verbazend hoog. De voorzitter meende, dat het voor 10.000 is. Het bestuur wilde het op 5000 brengen. De heer Y. Kaan gaf in overweging een formulier aan te vragen voor de loonbij- slag-regeling. De voorzitter raadde aan in elk geval een formulier aan te vragen. De heer van Hout bracht verslag uit van de kunstmest-commissie. Besteld is 60.000 Ko. en door Dirkshorn 350000 Ko. De leve ring werd gegund aan de fa. Haitema uit Alkmaar. De heer C. Borst vroeg of de proeven met het geselecteerde koolzaad nog door gaan en wat de resultaten zijn. Voorzitter: Dit gaat nog wel door, maar op bescheiden schaal. Uit het verslag dezer selectie blijkt wel dat er veel moeilijkheden aan verbonden zijn. Daarna sluiting. Door de afdeeling van de S. D. V. C. is wederom besloten een kinder-Meifeest te houden. Overdracht van het G. E. B. De gemeenteraad heeft het voorstel van B en W. tot overname van het G. E. B. aan het P. E. N. aangenomen. Melkprijzen. De zuivelfabriek „De Ster" te Baars- dorpermeer heeft over het afgeloopen tijd vak voor de melk uitbetaald per 100 K.G. f 4.93 of per 100 L. 5.Ó9. Vakonderwijs. Uit de rekening van de afdeeling Wog- num van het Vakonderwijs in Westfriesland blijkt, dat over 1935 werd ontvangen 792,25. Het batig saldo bedraagt 3.04. Geen feestdag. In de alhier gehouden bestuursvergade ring van de V.V.V. is besloten dit jaar geen feestdag te houden in verband met de slechte tijdsomstandigheden. Aan de Universiteit te Amsterdam is be vorderd tot arts de heer O. C. Baas te Oost huizen. De heer B. Orsel, stations-ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen alhier wordt overge plaatst naar Hoorn. Neomist. Op den eersten Paaschdag zal onze dorpsgenoot Alvarus van de Reep O. F. M. feestelijk worden ingehaald. Om 2 uur stelt zich aan de grens van Castricum een stoet op, die den neomist zal begeleiden naar de kerk te Rinnegom. Bij het patronaatsgebouw en bij de kerkhuldi- ging van den jongen priester. Op den tweeden Paaschdag draagt pater van de Reep zijn eerste plechtige Mis op, waaronder feestpredicatie van den Z.E. heer Roovers, oud-pastoor van Rinnegom. 's Middags van 2 tot half vier uur is er gelegenheid den neomist in het patronaats gebouw te feliciteeren. In 1935 heeft er in Engeland een zeer vooruitstrevende reclamecampagne voor Electriciteit geloopen (die trou wens dit jaar zeer energiek doorge voerd wordt). Officieele gegevens over het resultaat toonen nu aan, dat men ongeveer een half millioen nieuwe klanten ver wierf; dus menschen, die van andere verwarmingsmethoden overgingen raar electriciteit. Bovendien werden in datzelfde jaar niet minder dan 250.000 electrische kookapparaten geplaatst. „Wij willen in 1936 een toename van ruim een millioen electriciteits-ver- bruikers", verklaarde de Electrici- teits-Commissie. Welnu, zij zijn goed op weg: met doelmatig adverteeren kan men onge veer alles bereiken. Het snoeien van groene houtgewassen. Het laatste dat we hebben te snoeien zijn de groenblijvende houtgewassen. Hiertoe behooren, behalve de coniferen, tal va> andere groenblijvers. Noemen we eersten de kerslaurier of Prunus Laurocerasus. Zt worden gebruikt voor het vormen va; breede hagen, als onderdeel van heester groepen of als vrijstaande exemplaren. Bij het snoeien knippen we de langste takken terug tot op een lager geplaatst zijtakje, waarbij we hebben te zorgen dat de plant geen te stijve vorm krijgt. Om te voor komen dat het benedengedeelte kaal wordt houden we dit vooral voldoende breed. Een minder bekende lauriersoort is de Portugee- sche laurier of Prunus lusitanica. Deze ook in de schaduw goed groeiende soort knip pen we de losse, breed pyramiede vorm na streven. Een zeer bekende groenblijver is Aucubo japacia. Bij deze knippen we voor al enkele forsche, verticaalgroeiende tak ken flink terug. We wachten met snoeien echter totdat de fraaie roode bessen die nu, alleen de vrouwelijke planten, sieren, er af zijn. Zeer bekend is ook hulst of Ilex Aquifelium. Veelal worden deze in te stij ve vormen geknipt. Snoei alleen de takken die een losse breed pramidale vorm in gevaar brengen flink terug tot op een zijtak. Dat is vol doende om een mooie plant te houden. Ook hulst groeit goed in de schaduw. Met het snoeien van Mahonis Aquifelium, een lage heester met groote stijve bronsgroene bladeren, wachten we totdat ze hebben ge bloeid. Nu toch vinden we aan de uitein den der jonge takken flink ontwikkelde knoppen die in volgende maand zullen worden tot groot gele bloemtrossen. Zoo zijn er nog tal van groenblijvers onder an dere geslachten die we met zorg bekijken voor we ze snoeien. Beroeris stenophylla een groenblijvende zuurdoorn, bloeit even eens de volgende maand met prachtige goudgele bloempjes, Viburnum rhytido- phyllum, de grootbladerige groenblijvende sneeuwbal prijkt met sterk ontwikkelde bloemknoppen Gotoneaster salicifelia, een groenblijvende bergmispel, is nog rijk be zet met vuurroode bessen, en het spreekt vanzelf dat we zulke planten nu nog niet snoeien. En ook bij deze soorten bepalen we ons dan toch alleen tot het wegnemen van enkele hinderlijke takken, maar spa ren we vooral de losse, natuurlijke vormen Een volgende keer iets over het snoeien van coniferen. A. G. BEROEP NIET AANGENOMEN. Ds. J. Eikema te Schagen heeft het be roep als Ned. herv. predikant te Enschede niet aangenomen. PREDIKANTEN IN DEN RING HAARLEM. Sedert 1900 waren er in den ring Haar lem en dit is tot op heden zoo gebleven nog twee predikantsplaatsen, n.1. Uitgeest en Santpoort, welke door een vrijz. predi kant bez?t waren. Het was daarom de gewoonte wanneer litgeest vacant kwam, steeds de predikant an Santpoort als 2e consulent daar optrad Nu beide genoemde gemeenten eerlang acant zullen worden, zal thans de rechtzin nige predikant van Heemskerk te Uitgeest als eerste consulent fungeeren. Deze is ds Joh. IJzerman. N.V. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND". Mailschepen: Johan de Wit uitr. 8 April van Suez. Chri. Huygens thuisr. 1 April v. Colombo. J. v. Oldenbarnev. uitr. 2 April te Batavia Vrachtschepen: Madoera thuisr. 3 April te Huil. Poelau Bras uitr. 8 April te Antwerpen. Poelau Laut, uitr. pass 5 April Perim. Poelau Roebiah thuisr. 8 April van Batavia. Poelau Tello thuisr. 6 April v. Colombo. Salawti J.N.L 5 April v. Calcutta. Simaloer thuisr. 7 April v. Batavia. Tabian SJ.P.L. 5 April te New Orlean. Tabinta J.N.L. 5 April te Belawan. Taj andoen uitr. 4 April te Batavia. Talisse J.N.L. 4 April te New York. Tawali uitr. 5 April van Port Said. In den laatsten tijd wordt herhaaldelijk critiek uitgeoefend op de crisismaatrege len ten aanzien van de boter. Teneinde omtrent deze maatregelen een beter inzicht te verkrijgen, heeft het A.N.P. bij een ter zake deskundige inlich tingen gevraagd. De verslaggever vernam o. m. het volgende: De groote moeilijkheid, waarvoor men staat, is het beperken van de melkpro ductie. Eenige jaren geleden is een teelt- beperking van rundvee ingevoerd; dat deze nog niet tot voldoende inperking van den melkstroom aanleiding gegeven heeft, is een gevolg van het feit, dat de teeltbe perking van rundvee in tegenstelling b.v. met die van pluimvee en varkens veel langzamer doorwerkt omdat het rundvee een veel langeren levensduur heeft. Wanneer men de uitkomsten van de rundveetellingen nagaat, dan blijkt, dat onder het jongere rundvee een sterke teeltbeperking is toegepast. Daarentegen is nog een stijging te constateeren van het aantal melk- en kalfkoeien, die 2 en 3 keer gekalfd hebben. De teeltbeperking krijgt dus ieder jaar meer beteekenis, naarmate de oudere koeien afvallen. Over eenige jaren, wanneer de teeltbe perking voldoende heeft doorgewerkt, zal een aanpassing aan den verminderden melkafzet kunnen worden verkregen. De uitvoer naar Engeland. Ontkend kan dus niet worden, dat op dit oogenblik de melkproductie nog veel te ruim is. Een groot deel van deze melk wordt tot boter verwerkt, waarvan een belangrijk gedeelte tegen lage prijzen naar Engeland wordt geëxporteerd, om dat dit land nog een vrije markt heeft. De uitvoer naar andere landen, met na me naar Duitschland, is veel geringer ge worden. Maar, zoo wordt gezegd, waarom brengt deze boter dan zulk een lagen prijs op? Hierbij spelen verschillende factoren een rol. In de eerste plaats is de stevige Deensche boter in Engeland meer geliefd dan de onregelmatige Hollandsche. Op het oogenblik wordt onderzocht of het mogelijk is, dat in Holland boter wordt gemaakt van een soortgelijke structuur als de Deensche. Een tweede reden, waarom de Neder- landsche boter in Engeland een lagen prijs opbrengt, spruit voort uit onze zeer ongeregelde export. Nederland is voor Engeland tot op zekere hoogte een gele- genheidsverkooper, die nog te weinig ge regeld zijn klanten bedient en aan zich bindt. Alleen in het voorjaar en in den zomer, wanneer wij een zeer groote melk productie hebben, heeft de export van boter naar Engeland een groote beteeke nis. het Nederlandsche veehoudersbedrijf. In Nederland worden de kalveren voor het overgroote deel geboren in het voorjaar, vandaar, dat de groote melkproductie juist in voorjaar en zomer valt. In ver band met den aard van de Nederlandsche veehouderijbedrijven is het zeer moeilijk het kalven van de koeien meer over het jaar te verdeelen. Intusschen gaan de betrokken instanties ernstig na wat kan worden gedaan om dit probleem op te lossen. De prijs van de boter. Een ander bezwaar, dat men ten aan zien van de crisiszuivelpolitiek vaak hoort opperen, betreft den prijs van de boter in ons land. Dikwijls wordt de raad gegeven dezen prijs, die op het oogenblik in den groothandel ongeveer 1.50 bedraagt, aanzienlijk te verlagen. Het is velen een doorn in het oog, dat de Nederlandsche verbruiker de boter zoo duur moet beta len, terwijl deze tegen zeer lagen prijs naar Engeland wordt uitgevoerd. De heffing is noodzakelijk om de gelden bijeen te brengen, die noodig zijn om het veehouderijbedrijf voor den ondergang te bewaren. Zou men b.v. den prijs van de boter in den groothandel van 1.50 op 1 willen brengen, dan zou men de hef fing van 1 tot 0.50 moeten reduceeren. Dit zou beteekenen, dat voor het veehou derijbedrijf niet meer de gelden beschik baar zijn, die het als steun noodig heeft om in stand te blijven. Er wordt hiertegen aangevoerd, dat bij een lageren boterprijs zooveel meer boter zal worden gegeten en dat de lagere hef fing per kilogram zal worden goedge maakt door het grootere aantal kilo grammen boter, dat zal worden ver bruikt. Deze redeneering is niet juist, volgens den zegsman van het A.N.P. Vooreerst is het zeer de vraag of de af zet van boter door een prijsverlaging van 50 cent zoozeer zal toenemen, dat de grootere omzet de lagere heffing per kilo gram goedmaakt. De afzet zou dan onge veer moeten verdubbelen, zonder dat dit ten koste van margarine, oliën en vetten zou gaan. Iedere Nederlander zou voor elk pond boter twee pond moeten gaan eten. Een dergelijke verruiming van den boterafzet in Nederland noemde de des kundige ondenkbaar. Ook al zou de afzet van boter zulk een on gekende uitbreiding ondergaan, dan nog zou men financieel vastloopen. Er ligt immers voor het verkrijgen van de benoodigde steun gelden ook een heffing op margarine. Zou derhalve de heffing op de boter met 0.50 worden verlaagd, dan zal de heffing op mar garine een evenredige verlaging moeten on dergaan. Doet men dit niet, dan de marga rine-industrie worden vermoord. Dat zou zeer te betreuren zijn. De margarine-in dustrie vormt in ons land een belangrijk be drijf, dat zich niet alleen heeft toegelegd op de productie van margarine, maar ook op de voortbrenging van tal van bijproducten (olie, vet, veekoeken, zeep, enz.) Zou dit be drijf door regeeringsmaatregelen kunstma tig worden kapotgemaakt, dan zou hiermede een in- en uitvoer van tientallen millioenen guldijs verloren gaan. Handel, scheepvaart, havenbedrijf, enz. zouden daarvan de nadee- lige gevolgen ondervinden. Wanneer men de boterprijs met 50 ets. ver laagt, dan zal men derhalve ook, ten einde tot een verlaging van de magarineprijs te komen, de heffing op margarine zeer aan zienlijk moeten verminderen. Dientengevolge zou het landbouwcrisis-fonds tenminste 15 millioen gulden aan inkomsten derven. Zonder rekening te houden met de vermin derde opbrengst van de heffingen op oliën en vetten. Er zijn nog andere middelen aangeprezen om de overtollige boter op te ruimen. Een middel, dat reeds wordt toegepast, is het mengen van boter in margarine. Op dit oogenblik bedraagt het mengpercentage 10 pet. Met de verhooging van dit percentage moet men evenwel voorzichtig zijn, aange zien men in zuivelkringen vreest, dat naar mate men het mengpercentage opvoert, de belangstelling van het publiek voor natuur- bater zal verminderen. Volksmargarine en volksboter. Een ander middel, dat is aangeprezen om van het surplus aan boter af te komen is, dat men goedkoope boter aan de werkloo- zen gaat verstrekken. Op dit oogenblik wordt z.g. volksmargarine (dit is margari ne zonder heffing, welke en gros 40 ets. kost), verstrekt aan de werkloozen met gezinnen van vier of meer kinderen. Nu is de raad gegeven om deze volksmargarine te vervangen door volksboter. Ongetwij feld heeft dit voorstel een aantrekkelijke kant, maar er zijn ook overwegende bezwa ren. In de eerste plaats is de verleiding voor de begunstigden om het product te verkoo pen tegen een hoogeren prijs, bij boter groo- ter dan bij margarine, omdat boter gemak kelijk afzet vindt en meer opbrengt. Nu heeft men voorgesteld de volksboter te kleuren, maar de minister heeft een der gelijk middel als weerzinwekkend ver worpen. Een bezwaar is verder, dat de volksboter in den zomer niet duurder zou zijn dan de volksmargarine, maar in den winter wel. Ten slotte is nog een belangrijk argu ment tegen volksboter, dat Nederland in den winter in het geheel geen surplus aan boter heeft. Daardoor ontbreekt de moge lijkheid in de wintermaanden volksboter voor werkloozen beschikbaar te stellen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 11 April 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 275.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.352.75; 60 —62 2.40—2.50, 62—66 2.45—2.80. Eendeieren 2.102.20. DE VEEMARKT. ALKMAAR, II April 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 14 Paarden 125.225; 15 Melkkoeien 90125; 55 Nuchtere kalve ren (slacht) 312; 5 Overhouders, prijs niet genoteerd; 14 Bokken en geiten 7 14, kleine 0.50—3. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 11 April 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 7072% cent en kleinhandel 70 75 cent, handel matig. Kipeieren (groot handel) 2.302.60, handel goed. Eend eieren 2.20. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 10 April 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. f 1.80; Andijvie per 100 stuks 0.903.10; Bloemkool le s. 1119 en 2e s. 5f 8 per 100 stuks; Bieten per 100 K.G. 2.604.60; Kropsla 2.507.50 en Komkommers 10.50— 11.50 per 100 stuks; Koolrapen per 100 K.G. 1.80; Prei 1.503.30, Pieterselie 2.604.60, Rabarber 612, Raapste len 0.801.30, Radijs 1.805.20 en Selderie 37.50 per 100 bos; Roode kool per 100 K.G. f J.808; Spinazie per bak 4270 cent; Uien 1.503.50 en Wortelen 2.60 per 100 K.G.; Wortelen per 100 bos 11; Witlof le s. 2.50—4 an 2e s. 1—2 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 April 1936. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 174.500 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 11 April '36. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 19000 K.G. Roode kool 1.70—7.90; 2650 K.G. Gele kool 11.50—13.60; 18000 K.G. D. witte kool 2—7.10; 3300 K.G. Uien: gele uien 1.70—1.90, grove 2.60; 4700 K.G. Breekpeen 2.50—2.70, alles per 100 KG. NOOORDSCHARWOUDE, 11 April 1936. Noordermarktbond. 1300 K.G. Aardappelen: Robijnen f 1.60, Bevelanders 2.10; 16700 K.G. Uien: gele uien 1.10—1.80, drielin gen 0.60 en groote uien 2.50—2.80; 6600 K.G. Peen 2.102.90, kleine peen 0.90 1.20; 68800 K.G. Roode kool 4.60 8.10; 2100 K.G. Gele kool 15.90—17.10; 49200 K.G. D. witte kool 4.70—7.60, alles per 100 K.G. PURMEREND, 10 April 1936. Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen: blauwe 8388 cent en borgers 64 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 1566 cent per 8 K.G.; Bloemkool 38 en Roode kool 3.1010.60 per 100 stuks; Spinazie 63 87 cent en Postelein 0.961.02 per kist, 6 K.G.; Sla 2.405.40 per 100 krop: An dijvie 1542 cent per kist; Radijs 1.50 4, Raapstelen 0.502.10 en Rabarber 213 per 100 krop; Uien 7286 cent en Uien drielingen 30 cent per 25 K.G.; Prei 3 6.40 per 100 bos. Appels: Westlandsche Bellefleur 8—13 en Zoete Bellefleur f 3 17 per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7