Natuurboter Is niet te vervangen Stad m Omgeving. sseaoee Jladiopcogcamma NE~ERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOED! Teraardebestelling wijlen W. Bok. Crititpublicalie. WARMENHUIZEN Een zeer groote schare van belangstel lenden heeft Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. Bok naar zijn laatste rustplaats begeleid. Wij zagen op de begraafplaats o.m. de predi kanten Baar en Warners, leden van kerke lijke instellingen, wethouder Bonseina, het raadslid den heer Govers, den heer Voort- huysen dir. van het slachthuis, den heer A. K. Dijkhuizen dir. van het centraal zie kenhuis, dr. Mol dir. van den keurings dienst voor waren, den heer Verschoor secr. van den Armenraad, den heer J. G. Hdiemaker voorzitter van de voogdij ver - eeniging, den heer C. Grootegoed dir. van de reiniging, het oud-raadslid mej. Carels en verschillende gemeente-ambtenaren. Een paar groote kransen dekten de kist en op een baar werden nog verschillende an dere kransen en bloemstukken naar de groeve gedragen. Het heele personeel der reiniging bevond zich in den stoet, die den overledene de laatste eer bewees. Aan het geopende graf werd allereerst het woord gevoerd door den heer B o n- s e m a namens het gemeentebestuur en de raadscommissie voor de reiniging, van welken gemeentelijken tak van dienst de overledene opzichter en plaatsvervangend directeur was. Spr. herinnerde aan den veeljarigen arbeid van den heer Bok in dienst de gemeente, eerst een twaalftal jaren bij d: gemeentewerken en daarna 25 jaren bij de reiniging. In beide functies toonde de heer Bok zich een man, met wien prettig kon worden samengewerkt en die de hoogachting en sympathie genoot van allen die met hem omgingen. Ook persoon lijk had spr. de beste herinnering aan den overledene en met ontroering dacht hij terug öan he onderhoud dat hij met hem mocht hebben j.1. Woensdag toen de pa tiënt nog vol moed was op een spoedig herstel, niet vermoedend dat reeds den volgenden dag zijn laatste uur zou slaan. Het gemeentebestuur, zoo eindigde spr., voelt zich genoopt u dank te zeggen voor alles wat gij in het belang van onze stad hebt gedaan; ik verzeker de nabestaanden dat uw naam in dankbare herinnering zal blijven vooortleven. Tweede spreker was de heer Groote goed, directeur van de reiniging, getui gende van den grooten ijver van den over ledene, die ten allen tijde klaar stond voor zijn werk, onverschillig op welken tijd van den dag het hem riep. Niet alleen voor het personeel, maar ook voor mij is dit overlijden een zware slag, zei spr., wij danken je voor al wat je voor ons geweest bent en voor de vriendelijke en aangename wijze waarop we jarenlang met je hebben mogen samenwerken. Rust zacht! De heer J. Bok, uit Den Haag, broeder van den overledene, zag in de groote be langstelling op de begraafplaats en tijdens de ziekte var den overledene het bewijs dat deze goed stond aangeschreven. Voor de familie noemde spr. het een groote troost te weten, dat hij steeds een inder daad goede broeder is geweest, die belang stelde in haar lief en leed en die bewezen heeft niet tetvergeefs te hebben geleefd. De waardeering van de familie zal altijd blij ven, zij zal de nagedachtenis van den over ledene steeds in dankbare herinnering houden. Ds. Melchers, em.-pred. te Heiloo, die in overleg met ds. Baar in het sterfhuis reeds in intiemen kring een troostwoord had gesproken, richtte als vriend thans nog een enkel woord tot de nagelaten betrek kingen. Hij getuigde van het werk dat wij len de heer Bok in een periode van 22 jaar als diaken van de herv. gemeente van Alkmaar heeft mogen doen in het be lang van de kerk, die hem lief was. Spr. vertrouwde dat de ziel van den over ledene in God's hand is. Dr. Schröder wijdde een hartelijk woord aan den gestorven broeder-diaken, die zulk een klaar inzicht had over de wijze waarop de behoeftige gezinnen ge holpen moesten worden. Hij kende ze alle en heeft zeer veel gedaan ten behoeve van de verzorging der minder bedeelde broe ders en zusters. Spr. herinnerde ook aan de toewijding, waarmee wijlen de heer Bok zijn functie van bestuurslid van het diaco niehuis waarnam, toen hij die na veel aandrang van de reeds zitting hebbenden eenmaal had aangenomen. Nog een broeder van den overledene, de heer L. Bok, uit Den Haag, constateerde dat de heengegane zijn humanitaire ge dachten heeft omgezet in daden en daar- vriizinnil h gez°cht en gevonden in de jzinnig-hervormde beweging, welke zoo fid vannhet t6tr lag opgesloten- Als van ,.t hoofdbestuur der vereenigine van vnjz.-hervormden in Nederig bracht spreker hem dank voor al hetgeen hij m die beweging heeft gedaan. Al zijn u6 tijden thans slecht en de vooruitzichten donker, het zal blijken dat zijn arbeid niet tevergeefs is geweest, zijn voorbeeld zal anderen opwekken, het zaad door hem ge strooid, zal stellig goede vruchten dragen. De heer J. G. Haremaker sprak als voorzitter van de voogdijvereeniging Kin derverzorging met groote waardeering over de wijze waarop de overledene gedu rende 16 jaren het penningmeesterschap had waargenomen. In dien tijd had hij zich een mensch getoond in den besten zin, een man met rijke gaven van verstand en hart. Ook de pleegouders en pleegkinderen, voor wier belangen de heer Bok zooveel mede leven had getooond en die hij met liefde had omringd, zullen hem erg missen. Spr. verzocht de familie om de bloemen, ge strooid door één dier pleegkinderen, op te vatten als een laatsten groet namens al len. Niemand hunner zal ooit den sympa thieken heer Bok vergeten, ook de ver- eeniging niet, verzekerde spreker. Hierna nam de heer G. W. K1 o o s, schoonzoon van den overledene, het woord. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, die de familie in deze droeve dagen mocht ontvangen, zoomede voor de groote belangstelling bij de teraardebestel ling van den dierbaren overledene zegde spr. allen namens zijn schoonmoeder en de familie hartèlijk dank. Het zij mij, zoo vervolgde hij, in den geest van mijn besten schoonvader, ver gund hier uiting te geven aan onze gevoe lens van groote erkentelijkheid en waar deering voor al hetgeen u, dr. Schröder, in de afgeloopen maanden voor hem en ons zijt geweest. De tact en de liefde, waar mede u uw Broeder en ons hebt bijge staan, zal nimmer door ons worden ver geten. Wees overtuigd van ons aller dankbaarheid. U, ds. Melchers, zeggen wij eveneens dank voor uw talrijke bezoeken en bemoe digende woorden, die den overledene zoo verkwikten. Uw aanwezigheid, ook bij den gang naar het graf, stellen wij zeer op prijs. U, mijnheer Grootegoed, zijn wy veel dank verschuldigd voor de vriendelijke cn hulpvaardige wijze, waarop gij onzen man en vader in zijn moeilijken strijd hebt bij gestaan. Eindigend, zei spr.; Vader, dank voor alles wat gij voor ons waart. Uw voorbeeld wijst ons den weg, dien wij moeten gaan. Rust zacht. De droeve plechtigheid was hiermede ten einde en langzaam verliet de schare den doodenakker, overtuigd dat het stof felijk overschot van een hoogstaand man aan den schoot der aarde was toever trouwd. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST-FRIESLAND. De tentoonstelling te Heerhugowaard. De bekroningen van de werkstukken. (Vervolg.) Vakteekenen, 2e klasse: le pr. Th. Lan- gedijk, Langendijk; 2e pr. H. Blok, Lan- gendijk; 3e pr. J. Mul, Heerhugowaard; eerv. verm. P. Kooij, Wieringen en Jb. Raa, Hoogwoud. Hand- en vormteekenen, 3e klasse: le pr. E. J. W. Boon, Spierdijk; 2e pr. J. v. d. Nes, Spierdijk; 3e pr. J. Gorter, Wieringen. Vakteekenen, 3e klasse: le pr. niet toe gekend, 2e pr. J. v. d. Nes, Spierdijk; 3e pr P. Koorn, Wognum. Hand- en vormteekenen, 4e klasse: 2e pi. G. Schilder, Beemster; 3e pr. P. Kra men-Langendijk. r- r si;. Vakteekenen, 4e klasse, le pr.-Herman Koomen, Hoogkarspel. Hand- en vormteekenen, 5e klasse: le pr. N. Beemster, Hoogkarspel. 2e pr. C. Speelman, Schagen. 3e pr. P. Horis, Wog num. 4e pr. D. H. Vermeulen, Medemblik. 5e pr. P. Kuin, Hoogwoud, 6e pr. N. Beemster, Hoogkarspel. Vakteekenen, 5e klasse: le pr. W. Zijp, Langendijk. 2e pr. H. Stins, Langendijk, 3e pr. N. Omis, Wieringen. Vervolgklasse Schilders: 2e pr. G. Boots, Beemster. Vrye vakken Kleermakers: le pr. P. Pauw, Wervershoof. Bakkers, 2e klasse: le pr. K. Groot, Hoogwoud. 2e pr. Jac. Spruit, Hoogwoud. 3e pr. M. Git, Medemblik. Grafische kunst, le pr. D. Minus, Lan gendijk. Vervolgklasse Timmerlieden: le pr. N. Huisman, Wognum. 2e pr. P. Huisman, Wognum. Eervolle vermelding Leo Kamp, H. H. Waard. Perspectivische schetsen: le pr. N. Huisman, Wognum. le pr. P. Huisman, Wognum. Eindexamen 3-jarigen cursus Leerling stelsel. Einddiploma toegekend aan: (De plaats naam geeft de woonplaats aan). Metselaars: J. Buis, Hem. Schilders: Dit examen is afgelegd in de werkplaats van den heer H. Bakker te Midwoud. A. Schouw, Andijk. Joh. Lake- man, Wervershoof. A. Kamp, Heerhugo waard. P. Kramer, N.-Scharwoude. H. A. Vermeulen, Medemblik. C. Molenaar, Wervershoof. M. Zijp, N.-Scharwoude. Smeden. Dit examen is afgelegd in de werkplaats van de Firma Th. Bruntink, De Rijp. J. P. Kreijger, Wieringen. S. Grin, Wieringen. C. Asjes, Wieringen. B. Bruin, Harenkarspel, J. B. Vos, Opmeer. Machinebankwerken: H. Bood, Broek op Langendijk. Timmerlieden. Dit examen is afgelegd in de werkplaatsen van Mej. A. Kalf, Ang. Klaver," Gijsb. Boekenstein en W. Kuiters. Jac. Oudejans, de Rijp. J. P. Lont, Wieringen. P. Barelds, Wieringen. G. Visser, Barsingerhorn. Joh. Leeuw, Zwaag. T. Kuip, Wervershoof. J. F. Groot, Opmeer. D. Blom. N.-Scharwoude. Joh. Ursem, Opmeer. KI. Kardinaal, N. Scharwoude, M. C. Kooij, Wieringen. nlaaic en van de werkstukken. De ligen aan "aam Van de afdee" Jury: M. visser, H. H. Waard. Electrlciens, le leerjaar: le Dr J Hul sebos, Wieringen. Hul- 2e leerjaar: C. Visser, Wognum. Metselaars. Jury: J. B. Rutzen, voorzit ter, Zd.-Scharwoude. Joh. de Lange se cretaris te Spanbroek. J. Borst, Heerhu gowaard. le Leerjaar, hoekmuur: le prijs W. Hensel- man, Langendijk; 2e prijs N. Dekker, Spier dijk. 2e Leerjaar, streksche boog: le prijs niet toegekend; 2e prijs N. Schuit, Langendijk: 2e prijs J. de Boer, Hoogwoud; 3e prijs H. Groot, Westwoud-Hoogkarspel. 3e Leerjaar, peiler: le prijs J. Buis, West woud-Hoogkarspel. Timmerlieden. Jury-leden: H. Hoogland, voorzitter, H.H. Waard; G. Bot, secretaris. Wèstwoud en W. F. Kuiters. Schuifdoozen: le pr. D. Grin, Wieringen; 2e pr. P. Dirks, Wieringen; 3e pr. J. Wijte, Spierdijk. Wervels: le pr. P. Dirks, Wieringen; 2e pr. D. Grin, Wieringen; 3e pr. J. Wijte, Spierdijk. Hijschblok: le pr. J. B. Henselman, Lan gendijk; 2e pr. niet toegekend; 3e pr. P. Dirks, Wieringen; 3e pr. D. Grin, Wierin gen. Droogrek: le pr. K. Deen, Westw.-Hoog- karspel; 2e pr. Jb. Henselman, Langen dijk; 3e pr. D. Grin, Wieringen. Voetenbankje: le pr. K. Deen, Westw.- Hoogkarspel; 2e pr. P. Dirks, Wieringen; 2e pr. D. Grin, Wieringen; 3e pr. J. Wijte, Spierdijk. 2e leerjaar: raamkozijnen: le pr. L. de Bruin, Winkel; 2e pr. J. Oom, Langendijk; 3e pr. R«Kuit, Wieringen; 4e pr. G. Mo lenaar, Winkel. Strijkplanken, le pr. S. Frankfort, Hens- broek-H. H. Waard; eerv. verm. J. Oom, Langendijk; G. Molenaar, Winkel; A. J. Dignum, Spierdijk; L. de Bruin, Winkel. Schuifdoozen: le pr. L. de Bruin, Win kel; 2e pr. R. Kuit, Wieringen; 3e pr. A. J. Dignum, Spierdijk. 3e leerjaar, zwaaihaak: le pr. Jac. Ou dejans, Beemster; 2e pr. D. Blom, Langen dijk; 3e pr. Joh. Leeuw, Wognum; eerv. verm. K. Kardinaal, Langendijk. Keukenkasten: le pr. D. Blom, Langen dijk; 2e pr. J. P. Lont Pz., Wieringen; 3e pr. Joh. Leeuw, Wognum; 3e pr. K. Kar dinaal, Langendijk. Platenkisten: le pr. J. F. Groot, Hoog woud; le pr. Joh. Leeuw, Wognum; le pr. J. Ursem, Hoogwoud; 2e pr. K. Kardinaal, Langendijk; 3e pr. B. Blom, Langendijk. Smeden. Jury: Th. Bruntink, De Rijp; D. Kruit, Beemster en K. van Bodegraven. 2e leerjaar. S-vorm en Windhaak: le pr. K. Huigen, Westw.-Hoogkarspel; 2e pr. A. Dekker, Beemster. 3e leerjaar. Bloemenvaas en winkelhaak: le pr. W. Slaman, Wervershoof; 2e pr. J. P. Kreijger, Wieringen; 3e pr. C. Asjes, Wie ringen; eervolle vermelding G. Slaman, Wervershoof. Machinebankwerkers. Jury als smeden. le leerjaar geen prijs. 2e en 3e leerjaar. Spieverbinding: le pr. L. Bood, Langendijk, met lof. Lood- en Zinkwerken. Jury: K. van Bodegraven, Heerhugowaard en H. Hoogland, Heerhugowaard. 2e leerjaar. 2e pr. And^Tol, Beemster; 3e pr. C. van Tiel, Beemster. 3e leerjaar. 2e pr. R., Bouwman, Beemster. - - Schilders. - Jury: C. Hemmer, voorzitter, Wognum; H. Bakker, secretaris, Midwoud en D. Kuin, Berkhout. ts le leerjaar. Letterbord: le pr. J. Mul, H. H. Waard; 2e pr. Th. Langedijk, Lan gendijk; 3e pr. N. D. Bimmel, Medem blik. Prikslee: le pr. Th. Langedijk, Lan gendijk; 2e pr. Joh. Kamp, H. H. Waard; 3e pr. J. Mul, H. H. Waard. Papierbak: le pr. J. Mul, H. H. Waard; 2e pr. Th. Langedijk, Langendijk; 3e pr. N. D. Bimmel, Medemblik. Voetenbankje: 2e pr. A. Schipper, Beemster. Bloembak: le pr. Th. Langedijk, Lan gendijk; 2e pr. J. Mul, H. H. Waard; 3e pr. J. W. v. d. Nes, Beemster. 2e leerjaar. Letterbord: 2e pr. E. J. N. Boon, Spierdijk; 2e pr. W. Stroet, Beem ster; 3e pr. A. Bosman, Hoogwoud; 3e pr. A. v. Petten, Beemster. Droogrek: le pr. E. J. N. Boon, Spier dijk; 2e pr. Jb. Raa, Hoogwoud; 3e pr. A. Bosman, Hoogwoud. Bloemenstandaard: le pr. W. Stroet, Beemster; 2e pr. Jb. Raa, Hoogwoud; 3e pr. A. Bosman, Hoogwoud; 3e pr. E. J. N. Boon, Spierdijk. 3e leerjaar. Tuinbank: le pr. P. Kra mer, Langendijk; 3e pr. M. Zijp, Beemster. Letterbord: le pr. A. Kamp, Heerhugo waard; 2e pr. M. Zijp, Langendijk; 3e pr. P. Kramer, Langendijk. Rijwielstandaard: le pr. A. Kamp, Heerhugowaard. Kleermakers en Bakkers. Deze beoor deeling wordt op de algemeene vergade ring bekend gemaakt. KRISHNAMURTI EN ZIJN BETEEKENIS. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Waar er op Vrijdag 17 April in de Unie een lezing en film gegeven zal worden over Krishnamurti, willen wij deze zeer bijzon dere wereldfiguur met een enkel woord bij u inleiden, Als Britsch-Indiër van geboorte en geheel op Westersche wijze opgevoed, paart h(j Oostersche wijsheid aan Westersch den ken. Wat zijn leven en ideeën betreft is hjj de meest vrije mensch, die men zich den ken kan. Zijn betoogen werpen een verhel derend licht, zoowel op de algemeen men- schelijke moeilijkheden, waarmede een ieder te kampen heeft, als op de grootste problemen van godsdienst, wetenschap en filosofie. Hierin ligt het geheim van de groote in- ware K™hnamurti. dat hij als het Tetnen van h! Sigeeft' die men op ter definitie die hij geeftnisBeenU!ken Elke ver logisch denken en fijn aanvoelen8"Een" voud .s het kerimerk van al wit hh f Eenvoudig als het conflictlooze tandelen van een klem kind, eenvoudig als het van" zelfsprekend zijn van een rein en goed mensch, eenvoudig als het bloeien en geu ren van een bloem. Ieder die deze dingen I Woensdag 15 April. HILVERSUM, 301 M. (Alg. progr. VARA). 8.— Gr.pl. 10.— VPRO- morgenwyding. 10.15 Voordr. 10.35 E. Walis en zijn orkest. 11.Ver volg deel. 11.20 Vervolg concert. 12.1.45 De Notenkrakers m. m. v. solist en gr.pl. 2.Voorde vrouw. 2.30 Gr.pl. 3.Voor de kinderen. 4.30 Kamerconcert. 5.Gr.pl. 5.30 Orvitropia. 6.30 RVU.: Medische causerie. 7.Sportuitz. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Toespraak enber. 8.10 De Flierefluiters mmv. solist. 9.Radiotooneel. 9.15 Res.-orkest. 10.Nieuwsber. 10.05 yiool en piano. 10.15 Vervolg Residentie orkest mmv. solist. 11.Orgelspel. 11.30—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- ultz.) 8.Schriftlezing. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11. 12.en 12.15 Ensemble v. d. Horst. I.15 Gr.pl. 2.Orgelconcert. 3. Chr. lectuur. 3.303.45 Gr.pl. 4.— Planorecital. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.— Ber. 7.15 Rep. 7.30 Lezing. 7.43 Causerie over bloembollen. 8.-» Ber. 8.15 NCRV-orkest. 9.— Voo* jonge menschen. 9.30 NCRV-orkest en plano. (10.— Ber.) 10.3011.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl. II.35 Orgelconcert. 12.20 BBC-Em- pire orkest mmv. solist. 1.20 Gr.pl. 1.50 BBC-Schotsch orkest en solist. 2.50 Orgelconcert. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Het Mc. Arthurkwintet. 5.35 Dansmu ziek. 6.20 Ber. 6.50 Viool en cem balo. 7.10 Lezingtn. 7.50 BBC- orkest mmv. solist. 8.50 Muzikale causerie. 9.10 Radiotooneel met muziek. 9.50 Ber. 10.20 Radiotoo neel. 11.20 Lou Preager en zyn band. 11.50—12.20 Gr.pl. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. 4.20 Gr.pl. 5.50 Orkest- concert. 8.20 Zang. 9.05 Radiotoo neel. 11.0512.H5 Populair concert en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Orkestcon cert. 11.20 Verzoekprogr, 12 35 Symph.-concert. 1.35 Gr.pl. 320 Schubert-concert. 5.20 Omroep orkest en solisten. 8.05 Uit Stutt- gart: Omroeporkesten solisten.9,50 —11.20 Omroeporkest en klein- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 1.30—2.20 en 6.20 Om roeporkest. 7.20 Gr.pl. 8.20 Symph- concert. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Omroeporkest 1.30—2.20 Gr pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 en 7.05 Gr.pl. 8.20 Klelnorkest en grol 10.30—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gr.pl. 8.05 Hoorspel. 8.35 Con cert. 9.20 Ber. 9.50 Fluit- en cem balo-recital. 10.05 Weerber. 10.20— 11.20 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2. Hilversum. Lijn 3: Brussel VI. 8.—9.20, Keu len 9.2011.20, Kalundborg 11.20— 12.20, Brussel (VI.) 12.20—14.20, Lond. Reg. 14.20—14.50, Parijs R. 14.50—17.20, Keulen 17.20—19.09* Brussel Fr. 19.05—19.35, Berlijn 19.3521.20, Motala 21.20—21.40, Weenen 21.4022.20, Brussel (VL) 22.2022.30, Boedapest 22.3022.45 Weenen 22.45—24. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.20, Normandië 8.2010.35, Lond. Reg.' 10.3511.35, Droitwlch 11.35—18.20 Luxemburg 18.2018.50 Lond. Reg. 18.50—21.20, Droitwich 21.10—21.50 Keulen 21.50—23.20 en Droitwich 23.20—24.—. PRIJSVERSCHIL OLIEHOUDENDE ZADEN. 0 De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artikel 8b, onder 2o, van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: Inklaring van Inklaring van 13 April af t/m 1 Mei af t/m 30 April 1936: 31 Aug. 1936: voor lijnkoeken 1.30 t 1.25 voor soyaschroot 0.60 N 1^ 1.15 1-20 voor grondnootkoeken 0.80 0.75 voor grondnootschilfers 1.40 1.30 1-20 1.05 voorNed. Oost-Indische cocoskoeken „0.70 0.70 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten 0.50 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8b, onder lo van voornoemde beschikking bedoelde gedeelte van het prijs verschil. Indien men zyn import op verderen termijn «u reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. ingewikkeld tracht te maken, werpt eene belemmering op voor het zuivere begrip, ieder die zijn voordeel tracht te doen met de door hem zelf opgeworpen en aan u op gedrongen belemmeringen, doet een poging u te exploiteeren. „Gelooft en denkt niet op gezag", zegt Krishnamurti, „alleen in en door u zelf zult gij de ware beteekenis van het leven ont dekken". Nadrukkelijk vraagt hij ons hem niet te volgen of te gelooven. „Onderzoek in u zelf, of dat wat ik u zeg waarde heeft, probeert de juiste beteekenis ervan te ontdekken. Alleen door zélf te doen, doof zélf te denken, zélf te ervaren, kunt gij het leven in alles ontdekken". „De worsteling is een volkomen persoon lijke aangelegenheid. Ik kan u niet zeggen hoe te strijden. Ik kan voor u geen nieuwe stelsels in het leven roepen welke u in uw strijd zullen leiding geven of troost schen ken. Gij moet menschen zijn, sterk en vrij, niet kinderen, die steeds een toevlucht zoe ken. Om die harmonie te bereiken moet gij de hoedanigheid van liefde bezitten welke zuivere actie is. Op het oogenblik houdt uw liefde zich bezig met persoonlijke voorkeur of afkeer. Gij redetwist erover welke goden gij behoort te aanbidden, we^e riten en ce remonieën gij behoort te verrichten, welke godsdiensten gij behoort te volgen: dat is waarmede gij u voornamelijk bezighoudt, inplaats van die hoedanigheid van liefde te verwerven welke zonder verdeeling, zonder begrenzing is". Actie tegen'het rouleer-systeem. De toestand wordt onhoudbaar. Donderdagavond had in de zaal van den heer Slikker een vergadering plaats onder leiding van den heer P. Dissel, voor zitter van de Middenstandvereeniging. Het doel dezer vergadering werd door hem uiteengezet en de oorzaak hiervan was in voering van het rouleer-systeem. De rouleering is door den minister van sociale zaken gebiedend voorgeschreven. Ontheffing is niet mogelijk, tenzij de aard van het werk rouleering niet toelaat. In de gemeente Warmenhuizen moet een derde deel van het aantal werkloozen stempelen en 2/3 mag in de werkverschaf fing of iedereen, mits geen zelfstandige, die bij het gemeentebestuur aanklopt, moet 4 weken stempelen tegen 8 weken werken in de werkverschaffing. Het aantal weken I „at ZV.en 'n het vrije bedrijf werkt, telt hierby niet mede. Het gemeentbestuur zorgt, dat iedere werklooze arbeider 8 weken in de werk verschaffing werkt (wachtweken z(jn hier onder wel begrepen) en 4 weken onder de steunregeling valt. Wanneer iemand uit het vrije bedrijf komt, zal er op gelet worden, hoe lang deze tewerkstelling heeft geduurd en wat er verdiend is. Deze punten zullen in aanmer king genomen worden bij het regelen der tewerkstelling. Bij lange tewerkstelling in het vrije be drijf en/of goede verdiensten, kan een wachtweek opgelegd worden. In den regel zal wel begonnen moeten worden met weken stempelen. Bij de vaststelling van deze punte nzal echter ieder geval op zich zelf worden beschouwd. Daar de z.g.n. „zelfstandigen" niet kun nen stempelen, en zy toch ook moeten dee- len in de uitgavenvermindering, is voo hen een verkorte werktijd bepaald, nc aantal wachtweken, dat in de werkver schaffing doorgemaakt moet worden, hang^ af van de grootte van het gezin, de tegen woordige inkomsten en die in het a*8el°°- pen jaar, de lasten van het gezin, alsmeae de grootte van het bedrijf. Doch dit is iets dat tot de competentie van den rijksinspec teur voor de werkverschaffing te Midden- Beemster behoort. Het gemeentebestuur heeft hierin geen zeggenschap. Vervolgens werd een uitvoerig overzien van den steun gegeven. Na het kenbaar maken van de cyie veelde men zich verplicht gezamelyk hie - tegen actie te voeren. Om hiertoe te komen werd overgeg tot het benoemen van een commissie tot taak zal hebben de grieven aan B. en W. kenbaar te maken. Voor deze commissie zijn gekozen, v den middenstand -'e heer P. Dissel^ voor de arbeiders P. de Heer, D. Berk A. van Buuren, J. Blom, Medema en Blokker. Met algemeene stemmen werd besic1 aan het gemeentebestuur de navolge motie te zenden: De gezamelijke arbeiders en m standers, georganiseerd en ongeorgani seerd, in vergadering bijeenstellen v met den meest verschuldigderi eerbied ne volgende verzoek: Gezien de gevolgen van het rou'e?n. systeem en de onmogelijkheid om in levensonderhoud te voorzien, zouden or.dergeteekenden gaarne zien ophetti van het rouleering-systeem. De ongeorganiseerden werden opgew zich te organiseeren. De voorzitter stelde nu de vraag hoe

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6