jftucgeclijke Stand stompetoren heerhugowaard bergen broek op langendijk barsingerhorn uitgeest hoorn koedijk oosterblokker wervershoop egmond aan zee wieringerwaard schagen beverwijk Voor de huisvrouw. de betuwe roept. Eén is géén Glimlachje heen te si««" "appci oogst is aangebroken. Door een zelfstan digen tuinder werd hierop geantwoord dat dan een periode zal komen dat men zonder geld zit. Spreker raadde dan ook den mid denstander aan zonder betaling niet meer te leveren, want doet hij dit wel dan weer houdt hij den gang naar gemeente- of arm bestuur. Tevt ns is besloten meermalen met elkander te vergaderen en dan meer be kendheid hieraan te geven onder den naam van de Algem. Samenwerking. Vergadering Middenstand Na bovengenoemde actie-vergadering was nog een vergadering uitgeschreven door de Middenstandsver. afd. K.N.M.B. De voorzitter deelde mede dat wederom een oud-nieuw lid in onze vereeniging was teruggekeerd en wel de heer A. Visser uit Eenigenburg. Verder <3at verleden Dinsdag de firma Westra den dag heeft herdacht van het 100-jarig bestaan van de timmerzaak. De ze dag is in stilte herdacht en hoewel deze firma geen lid van ie vereeniging is, doch veel in het belang van de vereeniging heeft gedaan, heeft het bestuur uit blijk van waardeering een bloemenmand ge zonden. Ingekomen was een schrijven van het gemeentebestuur dat in de zitting van 19 dezer door den raad is besloten medewer king te verleenen inzake het Borgstelling fonds en voor dit fonds 20 cent per inwo ner toe te kennen. Op de bondsvergadering zal worden be handeld het voorstel contributieverhooging van 1.25 op 1.50 per jaar. De vergadering ging er niet mee accoord en dit punt zal op de districtsvergadering worden besproken. Als afgevaardigde naar de districtsver gadering werd gekozen de heer W. Dieps meer en als plaatsvervanger de heer A. de Geus. „Voorwaarts". Onze gymnastiekvereeniging „Voor waarts" onder leiding van haren wakke ren directeur, den heer J. Schuuring, kon zich Zondagavond in een buitengewoon groote belangstelling verheugen. De groote kolfbaan in café Kamsteeg was tot in de uiterste hoeken bezet, waarover de heer L. Schuuring, die bij ontstentenis van den voorzitter den avond opende, zijn groote vreugde uitte. „Voorwaarts" werkte verrassend, keurig werden de vele verschillende oefeningen uitgevoerd, snoezig was 't spel van de meisjes-afdee- ling A, prachtig de rythmische oefenin gen door de dames-afdeeling, leuk het boerendans je van de meisjes B klasse. Men had voor een goede verlichting ge zorgd. De heeren lieten kranig werk aan de toestellen zien, waarbij men het werk van den directeur onder diepe stilte ga desloeg. Een ware ovatie volgde op het slotnummer. In zijn slotwoord wekte de heer L. Schuuring de aanwezigen op om lid te worden, dankte vervolgens mevr. HeepGroot en de jongejuffr. Martje Heringa voor hun muzikale hulp bij de repetities, en wenschte tot slot allen een prettig uurtje dansen toe. Helaas, de mensch wikte, ende B. U. M. A. beschikte. De A. B. C. Boys ettelijke malen gewaarschuwd, zagen zich thans gehandicapt door een inspec teur dier instelling, omdat zij de auteurs rechten niet betaalden. Met medewerking van de Rijkspolitie werd gedreigd de in strumenten in btslag te zullen nemen. Het was voor onze gymn. vereenigiging onaangenaam, doch tevens een leering voor de besturen, om te informeeren eer men krachten huurt. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer D. P. Buwal- da, slaagde Woensdag 8 April te Hoorn voor het aldaar door het Rijks Zuivelconsulent- schap in Noordholland afgenomen examen voor melkcontróleur. Aangehouden. Alhier is door de rijkspolitie aangehou den een stoker, die door de politie te Hoorn werd gezocht als verdacht van diefstal. Uitvoering „A.d.v.e.n.d.o." Het chr. fanfarecorps gaf 2en Paasch- dag 's avonds een uitvoering in de Ned. herv. kerk, onder leiding van den heer G. van Kalken te Hoorn. Het rijk afwisselende programma dat 'n keur van nummers bevatte, werd door het c°rps op voortreffelijke wijze ten gehoore «ebracht. Jh de pauze gaf de heer K. Wage- naar enkele nummers op het kerkorgel, dat door hem weer op meesterlijke wijze Werd bespeeld en gaf de heer J. Stins enkele voordrachten ten beste, die daar voor een dankbaar applaus oogstten. Jubileum. Op 1 Mei a.s. hopte de heer L. Bronder alhier den dag te herdenken dat hij vóór 40 jaar in dienst trad als molenaar bij den Hooglandspolder. Poging tot diefstal. In het gebouw van de N.V. S. J. Visser, thans toebehoorende aan den heer Schoen maker, staande aan den Hoogeweg alhier is in den nacht van Zondag op Maandag een poging gedaan tot diefstal. In dit gebouw waar sterke drank wordt opgeslagen en waarin de N.V. een z.g. doorloopend crediet heeft is in dien nacht aan de achterzijde door middel van het wegnemen der pannen een gat in het dak gemaakt waardoor men zich heeft laten zakken. Tot dusverre is komen vast te staan dat de dader(s) geen gelegenheid hebben gehad om sterken drank mede te nemen, daar niets vermist wordt. Reeds voor 2 jaren heeft een dergelijke inbraak plaats gehad bij welke gelegenheid toen een zeer groote hoeveel heid werd ontvreemd, waarvan men de da ders heeft kunnen opsporen. Het politie onderzoek is in vollen gang. Aanbesteding. Alhier heeft de aanbesteding plaats gehad voor het bouwen van een gemaal voor de Westerkogge. Hoogste inschrijver was de heer P. Buis te Oudorp voor 18900; laagste firma Heiligenberg te Houten voor 10.985. De Roos. Zondagavond werd door de tooneel- vereeniging De Roos een openbare uitvoe ring gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot. Opgevoerd werd „De Rechte Lijn", volgens de oude bewerking door J. Fabricius, tooneelspel in drie bedrijven, onder leiding van den heer G. Kooiman van Bergen (N.H.), met medewerking van eenige leden van de Harmonievereeni- ging. Vóór en tusschen de bedrijven zorgde de Follyband dvan Dirkshorn voor pas sende muziek, hetwelk bij den aanvang een aangename stemming verwekte. Aanwezig was een commissie van be oordeeling uit den provincialen bond van dilettanten in Noordholland. Met voldoe ning kunnen wij vermelden dat De Roos 'n uitmuntend werk deed door de Rechte Lijn voor het voetlicht te brengen. Dat er prachtig spel gegeven werd be wees de stilte en de aandacht bij de tal rijke aanwezigen. Een spontaan applaus volgde na elk bedrijf. liet was voor de vereeniging een goed géslaagde avond met tot slot een gezellig bal. Brand. In het perceel van den heer S. Vijn aan de Zuiderdracht is door een defect aan den schoorsteen brand ontstaan. Ge lukkig wist men het vuur tijdig te blus- schen. Raadsvacature. Wegens vertrek uit de gemeente van den heer J. Langedijk zal een vacature in den Raad ontstaan. Opvolger is de heer D. Kok. Niet lang eigenaar geweest. De heer K. de Graaff, die op 6 April in openbare veiling het vroegere stations- emplacement kocht, is niet lang eigenaar ge weest. Hij heeft den grond reeds weder over gedaan aan den hec C. C. van Rijswijk uit Heemstede, aannemer der Prins Hendrik Stichting, die er een aantal woonhuizen op zal bouwen. Het stationsgebouw wordt vacantie-oord. Het vroeger stationsgebouw, dat door de Nederl. Spoorwegen gekocht is, blijkt be stemd te zijn voor de Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Het zal worden ver bouwd tot een vacantie-oord. Egnnrd is i erschapen in een grooten tuin. Hoewel de beplanting nog niet geheel gereed is heeft de gemeente toch reeds een gedaanteverwisseling ondergaan. Verschei- straten en terreinen zijn beplant en het wachten is nu maar op wat milder weer. Dan zal Egmond niet meer te herkennen zijn, want zooveel groen als nu is er nog nooit geweest. Vooral het Burgemeester Eyma- plantsoen mag schitterend geslaagd genoemd worden. Het oude schoolplein is werkelijk niet meer te herkennen. Wij hoorden er dan ook niets dan lof over. Jammer dat de bank, doordat het graniet niet tijdig genoeg gele verd werd, niet vóór Paschen gereed kon komen. Of de beplanting uiteindelijk een succes zal worden hangt van twee factoren af. Al lereerst is er de groote vijand, de droogte. Tot nu toe zorgt de Heidemaatschappij nog steeds voor besproeiing langs de wegen, doch op den duur zal de hulp van omwonenden wel zeer gewaardeerd worden! De tweede factor is de mentaliteit van het publiek. Laat men toch inzien dat gemeentebelang en eigenbelang in dezen geheel één zijn en de beplanting sparen en beschermen. Reeds nu, terwijl de werklieden bezig waren met den aanleg van het plantsoen, ontzag iemand zich niet zijn hond er in te jagen. Stierenkeuring. Vanwege de provinciale commissie ter bevordering van de veefokkerij in Noord holland werd Zaterdag de jaarlijksche stie renkeuring gehouden. Zooals gewoonlijk is Wieringerwaard er weer goed uitgekomen. Van de acht aangeboden tweejarige stie ren werden goedgekeurd Constantijn Frans 7, eig. Gebr. Sleutel Cz.; Frans 202, eig. F. A. F. Groneman; Wodan Frans 35, eig. N. D. Kaan en Henri 7, eig. K. Kater. Van de 25 een jarigen werden 15 stuks aangehouden, t.w. Antje's Frans, eig. R. L. Waiboer en Nic. Kaan; Frans Max 96, eig. Jb. Kaan Kzn.; Albert 17, eig. N. Kaan Kz.; Wodan Frans 68, eig. J. Schenk en Co.; Con stantijn Frans 14, eig. F. A. F. Groneman; Constantijn Frans 15, eig. idem; Constantijn Frans 16, eig. idem; Constantijn Frans 17, eig. idem; Constantijn Frans 20, eig. idem; Constantijn Albert 12, eig. Geb. Sleutel; Frans Meine 26, eig. C. H. Limpers; Greta's Hendrik, eig. J. Schenk en Co.; Hendrik 7, eig. C. Spaans; Clara's Gerard, eig. N. Kaan Kz. De keuringscommissie bestond uit de hee ren E. Koster Dz., Jn. Blaauboer en ir. L. de Vries. Er was veel belangstelling, doch geen handel. Overgeplaatst. Met ingang van 19 April a.s. wordt de stations-ambtenaar bij de Ned. spoorwegen de heer B. Orsel overgeplaatst naar Hoorn. De heer Orsel is wethouder der gemeente Schagen, lid van de S. D. A. P. en secr. van de Vara afd. Schagen. Door dit vertrek zal volgens de afspraak een nieuwe wet houder gekozen worden uit de leden van Schagen's belang. Als opvolger op de lijst der S. D. A. P. komt thans in aanmerking mei P. Kamp. Eerste groene veiling. Onder directie van de heer S. Twisk te Castricum, J. de Waard te Egmond-Binnen en J. Nuyens te Limmen is de eerste ver kooping van groen te veld staande bloem bollen te Breezand gehouden. Bedden van 3 Rijnl. roeden. 30 bed Crocus Pres. Lincoln 74; 56 bed Paulus Potter 236; 40 bed Grand Maitre 100; 47 bed Queen of the Blues 252; 45 bed Gladstone 157; 21 bed Remem brance 171; 40 bed King of the Whites 110. 194 bed. Walter Scott 516; 200 bed. Ba ron von Brünöw 428; 54 bed Gele crocus 63; 47 bed Goudlakensche 64 en Narcis Poëticus Ornatus 16 bed. 216. Dezen brief vind ik niet zoo leuk om te schrijven, want er zijn allemaal domme dingen gebeurd en die moet ik nu opbiech ten. In de eerste plaats gaf ik een week of zes geleden het model van een gebreide buste houder en schreef er zoo iets bij van: „Een gehaakte lijkt mij steviger!" en nu vraagt dezelfde lezeres: „Geef dan het patroon van een gehaakte!" en daar zit ik vast! Want ik zocht tientallen boeken af, informeerde rechts en links, doch niemand kon mij hel pen met een gehaat patroon! Weet een le zeres raad? Schrijf me dan! Ik dank u nu vasth artelijk! De bustemaat is 117 c.M. Maar dit is nog niet alles! Ik kreeg nog een 2de verzoek, n.1. van een dame, die om de vertaling van een iw 't Duitsch geschreven patroon van een Beiersch jasje schreef Door een misversta*»! werd haar brief niet aan mij doorgezondèft-. Wilt u zoo vriende lijk zijn mij den brief: in machineschrift getypt dus, nog eens toe te zenden? Zet op het adres: Aan de schrijfster van de brieven „Voor de Huisvrouw" en stuur hem naar de redactie van dit blad. Ik ben op zoek geweest naar zoo'n pa troon, maar geen enkele handwerk-specia- liste had ooit van een gehaakt of gebreid Beiersch jasje, voor een meisje van 13 jaar gehoord! Gewone knip- en naaipatronen kan ik niet behandelen in deze rubriek; dat weet u im mers wel? Ziezoo nu is mijn geweten schoon en nu kan ik nog een paar vragen beantwoor den, waar ik wèl antwoord op weet! Eén lezeres heeft n.1. een verloofde en wil den gelukkige verbij lden met een gebreide das. U kunt ze effen breien of met een fan tasie-patroon en er glanzend katoen of zijde voor gebruiken. Werk met 4 stalen breinaal den no. 17. Wanneer u zóó breit, dat er 10 steken op de 2)4 c.M. komen, wordt de das ongeveer 6 c.M. breed; het lange eind wordt dan 39 c.M.; het korte 25 c.M. en het smalle ge deelte 34 c.M. lang. Bij het dragen rekt dit smalle gedeelte mee; U kunt een das met deze afmetingen dus best gebruiken, voor boorden van ongeveer 37)4 c.M.; want bo venaan gaat de das toch over elkaar heen. Zet 48 st. op; 24 op de eerste naald, en 12 op elk van de 2 andere naalden. Brei dan ruim 32 J4 c.M. recht; daarna begin het min deren voor het smalle gedeelte, aldus: brei 2 st. tezamen aan het begin en einde van de eerste naald, aan het begin van de tweede en aan het einde van de derde naald. Dan 4 toeren recht zonder minderen; herhaal de toer met minderingen 6 maal, steeds met 4 rechte toeren zonder minderen er tusschen. Dan moeten er dus nog 20 steken over zijn; dit wordt het smalle gedeelte: ongeveer 2 c.M. breed. Als u verloofde het liever breeder heeft, moet u wat minder keeren minderen. Op die 20 steken gaat u dan door zonder minderen, steeds recht over een lengte van ongeveer 34 c.M.; meet het af naar zijn an dere dassen! U moet goed oppassen, dat u bij het meten de das niet uitrekt. Daarna gaat u Oud nieuws? Ja, maar dan toch niet voor die tallooze automobilisten, die 's avonds „rustig" met maar één koplamp aan rljdenl En toch i> het kleinste ongeval altijd nog duur der dan .een nieuw gloeilampje 1 „Wat beteekent dat; maar één kaartje, mevrouw? „Ja, 't ls een vijfling; allemaal beneden de vier Jaar." (Humorist). meerderen voor het andere uiteinde; op de eerste naald: 1 recht, de lus opnemen onder den steek, die u net breide en van den ach terkant breien; verder recht tot één steek voor het eind, hier wéér meerderen net als bij den eersten steek, daarna den laatsten steek recht; op de 2de naald 1 recht, 1 meerderen zooals bij de vorige naald, recht tot het einde; de derde naald recht tot op één steek voor het einde en één steek meer deren, net als bij de eerste naald aan het eind; dus daarna nog 1 steek recht. aDarna vier toeren recht; de toer met meerderingen nog 6 maal herhalen met telkens 4 toeren recht er tusschen; zoo komt u weer op 48 steken. Het tweede is het kortste eind; het moet ongeveer 12)4 c.M. korter zijn dan het eerste. Strijk nu de das op en naai de uit einden met een fijn steekje dicht. U kunt zoo'n model ook haken; dan moet het uit louter vasten bestaan; neem dezelfde breedte; dus zet een aantal lossen op ter lengte van ongeveer 12 c.M. en haak daarop een aantal toeren vasten; als het lapje ongeveer 32X c.M. lang is, gaat u minderen en later weer meerderen voor het tweede lange uiteinde. Ten slotte naait u de das over de gansche lengte dubbel en perst hem op. En in de derde plaats kunt u de gebrei de das met een fantasie-patroontje wer ken; u kunt alle maten, aantal steken enz. precies eender neme nals bij het effen model. Denk er vooral om, dat het aantal opgezette steken door 4 deelbaar moet zijn. En werk dan: 1ste toer: 3 recht, 1 aver.; daarn nog 3 toeren als deze eerste; 5de toer: A 1 st. afhalen, 2 tezamen breien en dan afgehaalde over den gebreide heen halen; 1 aver. Herhaal van A af in het rond; 6de toer: A 1 aver., 1 recht en 1 aver. in denzelfden steek, 1 aver.; van A af in het rond herhalen. Dit patroon van 6 toeren herhaalt u steeds: alleen het schuin toeloopende en het smalle eedeelte worden niet in het patroon gewerkt. Door de patroon-das met verschillende kleuren te breien maakt u hem nog aardiger. W ARMENHUIZEN (Maart). Geboren: Ehsabeth, d. van N. Ligt- hart en G. M. Groothuizen. Hillebrand Joh. Jos., z. van A. Kraakman en H. C. Klaver. Tecla Anna, d. van C. N. Hof en E. C. Blankendaai. Getrouwd: J. Grin en L. Bakker. A. Bakker en E. Grin. Overleden: Th. H. Reinders, 57 jaar. HARINGKARSPEL. Geboren: Antonius, z. van Jan Bruin en Immetje Jong. Jantje, d. van Arie Pankras en Kaatje Noordstrand. Corne- lis, z. van Jacob de Waard en Geertruida Zut. Catharina Maria, d. van Petrus Plak en Cornelia Schoenmaker. Jacob, z. van Cornelis Smit en Elisabeth Smit. Ida, d. van Hendrik Rentenaar en Jannetje Alida Vader. Henricus Cornelis, z. van Petrus Ruiter en Maria Johanna Bergmans. Ondertrouwd: Reijer Strijbis en Grietje Guurtje Schenk. Luurt Duinker ken en Maria Spaans. Getrouwd: Reijer Strijbis en Grietje Guurtje Schenk. Luurt Duinkerken en Maria Spaans. Bloeiende vruchtboomen in Zee land, Limburg en de Beemster. De K, N. A. C, schrijft ons: De vruchtboomen gaan weer bloeien! De bongerds zullen de toeristen weer onder de bekoring brengen van hun betooveren- de bloesempracht. Duizenden zullen weer een bezoek brengen aan de boomgaarden en hiervan genoeten. Voor hen eenige goede raadgevingen. Volg zooveel mogelijk de rijrichting, welke op bijgaand kaartje door middel van pijlen is aangegeven. Hierdoor voorkomt men het rijden tegen „den stroom" in, wat op de smallere wegen veeal zijn bezwaar lijke zijde heeft. Rijd niet te hard. De wegen leenen zich hiertoe lang niet overal en gij geniet niet half zooveel van Uw tocht, als bij het rij den met een matig gangetje. Voorts zult gij dan de voor U uitrijdende auto's steeds inhalen en gehinderd v/orden door het opwaaiende stof. Indien dit mogelijk is, be zoek de Betuwe dan eens op een achter middag, zoek een eenigszins hooggelegen dijk uit en bezie de boomgaarden met de ondergaande zon in den rug, U zult dan van een betooverend schouwspel met schilderachtige vergezichten kunnen ge nieten. DE BLOEIENDE BEEMSTER. Hoewel een bezoek aan de bloeiende Beemster nog alleszins de moeite waard moet worden geacht, is deze polder toch niet meer zoo rijk met bloesems getooid als voorheen. De oorzaak hiervan vindt men in het feit, dat steeds meer grond als bouwterrein wordt verkocht. Toch blijft de Beemster een der schoonste polders van ons land. Een mooie route door den Beemster is de volgende: PurmerendPurmerenderweg links af Volgerweg - rechtsaf Middelweg - linksaf Rijperweg - rechtsaf - Jisperweg rechtsaf Oosthuizerweg - rechtsaf Mid delweg - linksaf - Hobrederweg - rechtsaf Purmerenderweg. Vanzelfsprekend is dit tochtje voor uitbreiding vatbaar. Naar mag worden verwacht zullen de vruchtboomen tegen begin Mei bloeien, j De polder zal dan, mede door het dan ontloken groen, op zijn fraaist zijn. Tiel in feestgewaad. De Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer te Tiel heeft dit jaar, in samen werking met verschillende instanties op toeristisch gebied, een plan ontworpen om meer nog dan voorheen het bezoek voor de toeristen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De hoofdstraten in de binnenstad zullen alle op uniforme wijze worden versierd. Eerepoorten, in stijl met de bloeiende boomgaarden, zullen worden opgericht. Een extra parkeerterrein zorgt voor vol doende ruimte voor 1000 autoo's, terwijl als bijzondere aantrekkelijkheid, de directie van de Maatschappij „De Betuwe" zich bereid heeft verklaard alle bezoekers aan de Betuwe in de gelegenheid te stellen haar fabrieken te bezichtigen. Op werkdagen is de fabriek in werking te zien. Op Zaterdagen en Zondagen zul len verschillende machines in werking worden getoond. Een fotowedstrijd voor amateurs wordt georganiseerd, terwijl met de belangrijkste café'c en restaurants een regeling is getroffen om de toeristen gele genheid te geven tegen gereduceerde prij zen den inwendigen mensch te versteraen. Eenige routes door de Betuwe. 1. Utrecht-Culemborg 18 K.M. -Gel- dermalsen 11, -Waardenburg 8 vóór de verkeersbrug links af den Waalbandijk op (denk aan den onbewaakten overweg) dijk volgen over Neerijnen-Opijnen-Varik- Ophemert 12 naar Tiel 6 Waaldijk vol gen over IJzendoorn 8 - Ochten 2 - Dode- waard 7 - tot Hien 1 daar afweg af rijden en via Andelst 4 - Valburg 5 - Eist 3 - naar Arnhem 8. (Totaal 93 K.M.) 2. Utrecht-driesprong bij K.p. 710 - Vechten 5 - Bunnik 3 - - Odijk 3 - Werk hoven 3 - Cothen 7 - Wijk bij Duurstede 4 - veer - rechts af langs dijk naar Zoel- mond 5 of Utrecht-Houten 8 - links afslaan bij splitsing rijksweg - Beusichemsche veer - Beusischem-Zoexmond 14; dan verder over Asch 1 - Buren 3 - Kerk Avezaath 5 - brug over de Linge 1 - Drumpt 1 - Tiel 2 - Waalbandijk volgen over IJzendoorn 8 - tot Ochten 2 - daar links afslaan naar Kesteren 3 - via Lienden 3 - Ommeren 3 - Ingen 1 - Eek en Wielsche veer 2 - Amerongen - Utrecht 30. (Totaal 95 of 87 K.M.). 3. Gorinchem-Dalem 2 - Vuren 5 - Her- KONINKl'JKE NEDERLANDSCHS AUTOMOBIEL CLUB.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7