DB GEBROEDERS „COCHEM" Het zilveren jubileum van burgemeester Kroonenburg wijnen 5 - Heilouw 4 - Haaften 4 - Tuil 3 Driesprong bij K.M. paal 2152 3 links den dijk af - Neerijnen - Opijnen 2 - Ophemert 7 - Driesprong bij K.M. paal 3148 1 op dijk linksaf - Tiel 5 - Drumpt 2 - Brug over de Linge 1 over de brug - Kerk Ave- zaath 1 - Buren 5 - Buurmalsen 4 - Zij weg naar Geldermalsen 1 rechtshouden - Tricht 1 - Beesd 6 - Rhenoy 5 - Acquoy 2 - Kruispunt bij Asperen 1 aan de overzijde van de Linge ligt Asperen - Leerdam 2 - Kedichem 6 - Arkelschendam 4 - Arkel 2 - Gorinchem 3. (Totaal 91 K.M.) 4. Arnhem over brug rechts af naar Elden 1 - Rijnbandijk volgen over Driel - Heteren 8 - Randwijk 3 - Opheusden 6 - Kesteren 5 - Lienden 3 - Ommeren 3 - Ingen 1 - Eek en Wiel 2 - Maurik - Groote Brug 6 - voor de brug rechts af naar Zoe- len 3 - Kerk Avezaath - brug over de Linge - Drumpt - Tiel 4 - verder langs Waaldijk over IJzendoorn 8 - Ochten 2 - Hien 7 - Andelst 4 - Valburg 5 - Eist 3 - Arnhem 8 (totaal 82 K.M.) Extra ponten en inlichtingendienst. Teneinde verkeersopstoppingen te voor komen heeft de V. V. V. Tiel een regeling getroffen, zoodat op de verschillende pont- en veerdiensten met dubbele pon ten zal worden gevaren. Bij de toegangs wegen aldaar zullen zich personen bevin den, herkenbaar aan een band om den arm, waarop V. V. V. Tiel, die bereid zijn alle gewenschte inlichtingen te verstrek ken. Bloeitijd in de Betuwe. Eerst tegen eind April in vollen bloei. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de kersen- en perenboomen in de Betuwe tegen Zondag na Paschen, dus tegen 19 April in bloei staan. De appelboomen, de boomen, die de mooiste bloesem dragen, zullen pas één a anderhalve week later bloeien, terwijl de bloei van kersen en peren dan nog niet zal zijn afgeloopen. Tegen het einde van April mag men dus verwachten, dat de Betuwe in vollen bloesemtooi zal zijn. Onze correspondent schrijft: Gister herdacht de heer J. Kroonenburg den dag dat hij voor 25 jaar werd benoemd tot burgemeester van Sint Pancras. Geboren en opgegroeid in dit dorp, was dit voor de burgerij een reden om feest te vieren. De eerste jaren van zijn ambtstijd wa ren zeer voorspoedig. 1911, het jaar der intrede, was voor de tuindersbevolking een uiterst voordeelig jaar. Al spoedig bleek dat de keuze voor deze gemeente een gelukkige was geweest. Voor ieder was en is de burgemeester een burgervader gebleven. In 19141918, de jaren van de mobili satie, was het moeilijker de gemeente .e besturen, door de distributie en alles wat daarmede in verband stond. Voor de tuinbouwers, die in militairen dienst waren en voor tuinbouwverlof in aanmerking kwamen, was de burgemees ter steeds bereid een gunstig advies te geven en zijn handteekening en een bij schriftje waren onmisbaar voor het zoo begeerde verioi. Belangrijke besluiten werden onder zijn leiding door den raad genomen. Wij noe- mei b.v. de veenderij, verbreeding, bestra ting Twuyverweg, Koedijkerpad, bouw bijzondere school, asphalteering Onder- en Bovenweg en nog vele andere werken. Steeds werd het besturen van de ge meente in de na-oorlogsche jaren moeilij ker, werkverschaffing enz. gaven zeer veel werk, doch steeds werkte de burgemees ter met de meeste toewijding voor de ge meentebelangen. Langzamerhand is burgemeester Kroo nenburg aller vriend geworden. WlJ wenschen van harte dat hij nog vele ven11 Van deze 8emeente mag blij- DE FEESTDAG VAN HEDEN. (Van onzen specialen verslaggever). Van nagenoeg alle woningen wapperde heden, ter eere van dit 25-jarig burge meestersjubileum, de vaderlandsche drie kleur. Om half negen marcheerden de school kinderen, vooraf gegaan door tamboers en begeleid door een groote schare belangstel- lenlen, van de christelijke school af naar het huis van den burgemeester. Enthousiast zongen de kinderen den bur gemeester een huldigingslied toe, waarna ze door den burgemeester werden toege sproken, die er aan herinnerde, dat hy al de kleinen, als ambtenaar van den burger lijken stand, als jonggeborenen had inge schreven. Na de toespraak volgde een drie werf hoera en werden de kindéren getrac- teerd, De officieele gemeenteraad werd ditmaal in een der lokalen van de openbare lagere school gehouden, in tegen woordigheid van tal van familieleden van den burgemeester, oud-wethouders en oud raadsleden, de feestcommissie en de leden van de commissie uit de lichtbedrijven voor de Langedijker gemeenten en St. Pancras, van welke commissie burgemeester Kroo nenburg voorzitter is. Burgemeester Kroonenburg deelde na opening mede, dat deze raadsvergadering door hem op verzoek van de raadsleden was uitgeschreven, zoodat hij na een woord van welkom de leiding van de vergade ring maar onmiddellijk aan wethouder Duif meende te moeten overgeven. Weth. Duif zeide dat de vergadering was aangevraagd om den burgemeester in verband met zijn ambtsjubileum te kunnen huldigen. In de eerste plaats riep spreker het welkom toe aan den burge meester, diens echtgenoote en verde-e familieleden, het dagelijksch bestuur van d gas-comissie, de oud-raadsleden, de feestcommissie en de pers. Bericht van verhindering was ingeko men, wegens ongesteldheid, van het raads lid den heer Slijker. Zich tot den burgemeester richtende, merkte spreker op, dat 't voor dezen van daag zen bijzoidere dag was omdat hij thans 25 jaar burgemeester en secretaris is der gemeente St. Pancras. Spr. herin nerde er aan hoe de heer Kroonenburg op 16 Februari 1911 in de vacature van bur gemeester Smit als secretaris der gemeen te werd benoemd. Er heerschte groote spanning in de gemeente over de benoe ming van den nieuwen burgemeester, in gezelschap van de beide wethouders Schuit en Wagenaar bracht gij, zoo zeide spreker, daarvoor een bezoek aan den commissaris der koningin en ook de raad stelde alles in het werk om u benoemd te krijgen. 4 April volgde bij K. B. uw benoeming en toen was er vreugde en blijdschap in de gemeente. Op grootsche wijze werdt gij als burgemeester ingehaald. Thans zijn wij 25jaar verder en gaan onze gedachten terug naar de 25-jarige periode die achter ens ligt. Vijfentwintig jaar zijt gij in den raad onze voorzitter geweest; nimmer verzuim det gij, hetgeen 'n bewijs is van een goede gezondheid en een opgewekte werkkiacht. Toen U burgemeester werd, telde St. Pancras 950 inwoners, thans zijn het 1500; dat getuigt van den groei en bloei van ons dorp. Vele belangrijke beslissingen zijn er in de gemeente tijdens uw ambtsperiode genomen. Spr. releveerde de aansluiting bij het buizennet van de gasfabriek in 1912 en herinnerde aan den arbeid door den burgemeester in de mobilisatiejaren ver richt, speciaal wijzende op de levensmid delen-distributie. In 1918 werd St. Pan cras deelnemer van de gasfabriek der Langendijker gemeenten en kregen de in woners het gas voor denzelfden prijs als in de andere gemeenten. Spr. herinnerde ook aan de aansluiting bij het electrisch net, de verbetering van de verkeerswegen, het. in 1921 genomen besluit tot den bouw van een nieuwe christelijke school, die in 1928 werd vergroot. De aansluiting bij het Provinciaal wa terleidingbedrijf, aldus spr., is een zegen voor de gemeente gebleken en dankbaar kan gereleveerd worden het in 1928 ge nomen besluit om de Openbare Lagere school te vergrooten. Van de oude christe lijke school werd een vergaderlokaal ge maakt en een gymnastieklokaal en ook dit feit kan als een goede oplossing worden aangestipt. Na vele conferenties kwam in 1929 hit rijwielpad door de Daalmeer tot stand. Ge bleken is dat dit in een groote behoefte voorziet. Wij leefden toen no in een op waarts gaanden tijd. De belastingopbrengst werd toen geraamd op 16000, maar zij was in werkelijkheid 30.000. Een groote verbetering was ook de kabellee- ring van het electrische net. Na veel strijd werd in 1930 de beruchte Twuyverweg van Alkmaar overgenomen en ook dat bleek een belangrijke verbetering. De asphalteering van den Bovenweg, den Beneden weg en de zijlanen wordt thans ook door de tegenstanders als een verfraaiing en een verbetering voor de gemeente erkend. Uiteindelijk hadt gij niet over al deze zaken de beslissing, maar wij weten allen dat gij aan de tot standkoming ervan een belangrijk deel hebt gehad. Uw werk ter secretarie was steeds tot in de puntjes in orde. Gij houdt u in vele gevallen op den achtergrond, doch zijt desondanks een goed burgemees ter en een goed burgervader geweest. Bij uw installatie hebt ge gezegd: „Ik wensch mij als burgemeester niet te verheffen, doch te leven in en samen met de ge meentenaren, vragende den steun van Hem van wien alles verwacht moet wor den". Samen met de gemeentenaren hebt gij geleefd. Steeds kon ieder tot U ko men. Dankbaarheid vervult al onzer har ten voor wat gij gedurende 25 jaar voor ons zijt geweest, dankbaarheid ook jegens God. Namens den Raad bood spr. als herin nering een wandelstok aan, een haard- stoeltje en een bloemenmand. Spr. ein digde met den wensch dat God den heer Kroonenburg ook voor de toekomst ge zondheid, wijsheid en kracht zal schen ken om de gemeente goed te besturen. De heer van Kampen, oud-wethouder, voerde hierop als nestor van den Raad het woord. Spr. herinnerde eraan dat de burgemeester in St.-Pancras werd gebo ren. Hij herdacht diens ouders, waarvan één heenging en waarvan de vader we gens ziekte niet aanwezig kon zijn. Spr. herinnerde verder aan de schooljaren en de lessen die hij daar genoot van mr. v. d. Vijsel. Ook de H. B. S.-jaren werden in herinnering gebracht en het was daarna de heer van der Vijsel, inmiddels burge meester geworden, die den jubilaris aan raadde zich voor de gemeente-administra tie te bekwamen. Veel is deze burge meester voor U geweest. Daarna kwam burgemeester Smit en werd gij ambtenaar te Broek op Langendijk. Veel leerdet gij daar van burgemeester Slot en secretaris den Does. 13 April 1911 werd U benoemd tot burgemeester en een poos daarvoor ging daaraan uw benoeming tot secretaris vooraf. Deze benoeming geschiedde met algemeene stemmen. Dit getuigde van eensgezindheid en spr. hoopte dat men aan die eensgezindheid een voorbeeld zal nemen. Wethouder Schuit is heengegaan, maar de toenmalige wethouder Wagenaar is nog aanwezig. Met hem gingt gij op audiëntie bij den commissaris der ko ningin. Toen deze erop was gewezen, dat gij met algemeene stemmen tot secretaris waart benoemd, antwoordde de commissa ris dat hij U daarom nog niet kon benoe men tot burgemeester, hij had dit niet in zijn hand. De wethouders antwoordden: „maar U kunt er veel aan doen". En dit moest de commissaris bevestigen. Spr. herdacht de overleden raadsleden Kareis, Kloosterboer en Schuit, erop wijzende dat ook zij met den burgemeester aangenaam hadden samengewerkt. Onder gelach herinnerde spr. aan het diplomatieke antwoord door den burgemees ter tijdens een audiëntie aan minister Heemskerk gegeven op de vraag of hij ge huwd was. De burgemeester antwoordde n.1., dat hij wel trouwplannen had en in 1913 vond hy zijn duifje. Hij herinnerde aan de drie kinderen uit het huwelijk geboren, waarvan het oudste thans reeds de echtgenoote is van de predikant uit Heerhugowaard. Voor St. Pancras is het een geluk, dat dit gelukkige gezin in de gemeente woont. Als wethouder en raadslid heeft spr. ook steeds op prettige wijze met den burge meester samengewerkt. Wij verschilden van richting, maar beiden stonden wij het be lang van St. Pancras voor. Wij kunnen allen getuigen, dat het werk door U verricht, is geweest, flink, eerlijk en trouw en spr. hoopte dan ook, dat tot heil van St. Pancras burgemeester Kroonenburg tot het bereiken van de wettelijk gestelde jaren hoofd der ge meente zal blijven. Weth. Lek betreurde het, dat het jubileum in een zoo slechten tijd voor de gemeente gevierd moest worden. Daardoor moest het sober geschieden, maar toch was spr, dank baar, dat het heugelijk feit werd gevierd. Ook hij stipte aan hetgeen onder het bestuur van den burgemeester tot stand kwam en stond uitvoerig stil bij de totstand koming van het Koedijkerpad. Voor de tuinders, zoo zeide hij, heeft de burgemeester zich altijd sterk geïnteres seerd en ook de arbeiders hebben over hem niet te klagen gehad. De baggerregeling werd, toen deze in een naburige gemeente tot stand kwam, als een bijzonderheid ver meld, maar het was niet bekend, dat deze regeling al maanden in St. Pancras werkte op initiatief van burgemeester Kroonen burg. Burgemeester Kroonenburg, zoo ein digde spr., gij hebt steeds een hoog nobel standpunt ingenomen en wij danken U daar voor. Namens de rechtsche raadsfractie. Namens deze raadsfractie voerde hierop de heer Timmer het woord. In de eerste plaats, zoo zeide spr., is ons hart met dank baarheid vervuld tegenover den Heer, die ons dezen dag heeft geschonken. Met blijd schap kunt Gij op uw arbeid terug zien. De moeilijkheden zijn ook U niet bespaard ge bleven, maar God heeft U wijsheid en kracht geschonken. Wat voorbij is, keert nimmer weer en in afhankelijkheid van Hem zult gij in trouw aan uw ambt uw verderen weg moeten vervolgen. Moge aan het eind van dien weg Gods u als een trouwe dienst knecht in de vreugde des Heeren ontvangen. Een dankwoord van den burgemeester. Burgemeester Kroonenburg zou niet uit weiden over het afgeloopen tijdperk, omdat dit door de vorige sprekers was geschied. Het was hem een behoefte om een woord van grooten dank tot God te richten voor den i s-knr-,- zegen, dien hij mocht ervaren en grooten dank te spreken voor de warme blijken van ge negenheid die hy mocht ondervinden. Spr. heeft niets anders gedaan dan zijn plicht. Hij heeft zijn taak opgevat, zooals hy dat in de afgeloopen 25 jaar getoond heeft. Te mid den van zijn gemeentenaren heeft hij zich bewogen en hij is zich bewust, dat hij onge twijfeld in vele dingen is tekort geschoten. Wat hy gedaan heeft, heeft hij echter ge daan naar zijn beste weten. Toen hij mi nister Heemskerck dankte voor zijn benoe ming, zeide deze tot hem: „U schijnt wel tus- schen alle partijen te hangen, daar alle rich tingen uw sollicitatie hebben gesteund. Denk eraan, dat gy, nu ge burgemeester zyt, ook burgemeester bent van alle partijen Dit woord na te streven is steeds mijn doel geweest. De dag van vandaag bewijst, dat ik daar in eenigszins geslaagd ben. In vroeger jaren het ambt van burgemeester min of meer een eere-ambt, de laatste 22 jaar is dat an ders geworden en de crisis, die op het oogen- blik hevig voortduurt, heeft de beslommerin gen nog vergroot. Met erkentelijkheid her dacht spr. bij alle verschil van meening de medewerking, die hij steeds van de wethou ders en de raadsleden mocht ondervinden In den raad gevoelde spr. zich dan ook het meest op zijn plaats. Met aandoening in zijn stem releveerde hij den steun, dien hij in moei lijke tijden van zijn echtgenoote mocht on dervinden. Dankbaar was hy daarom voor de hulde ook haar gebracht. Verschillende raadsleden zijn intusschen van ons heengegaan. Spr. herdacht de leden Ruysch, Schuit, Zeegers, Kareis en Klooster boer, aan wie hij dankbare herinneringen bewaart. Het verheugde spr. zeer aanwezig te zien de oud-raadsleden en de oud-wethou ders, waarvan er één reeds wethouder was bij zijn intreden. „Mijnheer Wagenaar zoo vervolgde spr., van deze plaats en op dezen dag gedenk ik met groote erkentelijkheid den steun, dien U verleend heeft aan mijn sol licitatie. Hartelijk dank betuig ik aan de oud-wethouders en oud-raadsleden voor de door hen aan mij verleende medewerking. Het feest is spontaan uit de burgerij opge komen. Ik dank daarvoor hartelijk, moge het de feestcommissie gelukken dezen blijden dag tot een goed einde te brengen". Hierna richtte spr. zich tot het bestuur van de lichtbedrijven, den directeur en den secretaris, wie hij dank bracht voor hun aanwezigheid en voor den steun dien hij als voorzitter van de commissie voor de licht bedrijven steeds heeft mogen ondervinden. Dank ben ik ook verschuldigd, zoo vervolg de spr., aan de hoofden van de beide scho len voor de goede banden die er heerschen tusschen de scholen en de gemeente. Mogen deze banden in de toekomst tot heil van de gemeente en de opvoeding der jeugd blijven bestaan. Ook tot de persvertegen woordigers richtte spr. woorden van groo te waardeering. Spr. hoopte dat niemand hem kwalijk zou nemen wanneer hij hen in zijn dankwoord had vergeten. Spr. wenschte een bede tot God te rich ten om St. Pancras spoedig uit den econo- mischen druk te verheffen. Wij staan onder H. M. onze geëerbiedigde Koningin en daarom wenschte spr. te besluiten met de vergadering te verzoeken een driewerf hoe ra voor de koningin te roepen. (Applaus en hoera). Wethouder Duif eindigde hierop het of ficieele gedeelte en gaf gelegenheid aan de niet-officieele personen een woord tot den burgemeester te richten. De oud-wethouder Muurling sprak als vriend een woord uit het hart en van ge- lukwensch. Wij hebben u als overheid te eeren, omdat het Gods wil is, dat ze boven ons gesteld zijn, maar als het dat alleen was, zou ik het woord niet hebben ge vraagd. Ik kan niet zeggen dat gij alles goed gedaan hebt, maar wel, dat gij dit gedaan hebt zoo goed als u dit mogelijk was en daarvoor zeg ik u dank. Straks moet de weg weer bewandeld worden en ik hoop dat God u wijsheid en kracht zal geven de gemeente te regeeren en te besturen. Wij wenschen dit als gemeentenaren, omdat wij weten in u iemand te hebben die met ons meeleeft. Lang leve "onze burgemeester. Applaus. Burgemeester Wijnveldt van Oudkar spel sprak als vice-voorzitter van de lichtbedrijven voor de Langendijker ge meenten, waartoe sinds 1917 St.-Pancras behoort en waarvan der heer Kroonen burg deel uitmaakt en steeds trouw op zijn post is geweest en sinds 1930 het voorzitterschap op zich heeft genomen. Spr. schetste de drukke werkzaamhe den verbonden aan het ambt van burge meester en secretaris. Ook spr. uitte den wensch, dat de bur gemeester tot de wettelijk gestelde jaren de gezondheid zal genieten om met kracht zijn functie te vervullen. Als stoffelijk blijk van belangstelling bood hij een haardstoel en een bloemstuk aan. Applaus. 225 Toen hij alles veilig dacht, bukte hy zich om te probeeren of hy door het sleutelgat in de hut kon zien Hij zag een paar voeten in Chineesche muilen gestoken' en verder tegen de wanden van de hut eenige groote koffers met hangsloten. deliik li(!t..zÜn °°g in alle richtingen dwalen en ein- zwarc h™,t Yat meer onderscheiden. Achter een luikje had gekekenZ3t d^r°0Verkapitein' die door het te staren naar een dleJnu met beIeerige oogen zat en goudgeld dat =11 ergje diamanten en edelgesteenten u, dat alles voor hem op tafel lag. Burgemeester Slot, van Broek on t gendijk, sprak als naburige collega Ook hij herinnerde aan de audia van zijn vader met den jubilaris w le nister Heemskerk om de benoemi m'" verkrijgen en bracht dank voor de w te deering die hiervoor thans is geuit r" Spr. constateerde, ook namens collega jhr. v. Sprengler, dat de iuhii zich steeds een goed collega had eet Spr. schetste den burgemeester a]sd* gelukkig man, hoofd van een gelukwu 6611 zin, een bevolking die hem waardeertge" een God in den hemel om tot te bidden Voor de toekomstige jaren hoopte L* dat nog weer eens groei en bloei in de meente zal komen en het buroenT ge" Kroonenburg gegeven mag zijn'n^ voor zyn burgers te doen. (Apnlaiiai el De heer Hoogeland sprak nam de feestcommissie en de burgery. 018 Spr. herinnerde aan den dag van de s trede en citeerde de woorden toen rt den voorzitter van de feestcommissie sproken. e Se- Thans nu wy 25 jaar verder zijn a vraag, wat de toekomst zou brengen' h waarheid geworden en gebleken dat als jonge man van 29 jaar u buitenge*^» goed hebt aangepast. U stond boven w geschillen en toonde u bovenal burÓ vt-der. °er- Voor ons hebt gy hei gemakkelijk maakt om den gewonen omgang voort zetten. te Met al onze vragen, wenschen en nooden konden wy tot u komen, zoowel 0p hPf raadhuis, als in uw woning. Buitengewoon veel waardeering, ondanks de critiek is er voor^ uw houding en voor wat u gedaan Namens de gemeentenaren bood spr de hartelijke gelukwenschen aan, den wensch uitende, dat burgemeester Kroonenburg spoedig onder betere omstandigheden, de gemeente mag blijven besturen. Ook mevr Kroonenburg betrok spr. in de huldiging! Als stoffelyk bewijs van de dankbare' gemeente droeg spr. een modern radio toestel over, er op wyzende, dat het geld door kwartjes byeen was gebracht. (Ap plaus). De heer De Ruiter, hoofd der openbare lagere school, betoogde, dat hy het nood lottig zou hebben gevonden als het feest niet had kunnen doorgaan. Spr. schetste eveneens hoe de burgemeester zich kan verheugen in de sympathie van de bevol king. hoe de burgemeester zich kan verheugen in de sympathie van de bevolking. In de baggerregeling worden thans in Noordholland 30 pet. van de werkloozen te werk gesteld en het is burgeemester Kroo nenburg geweest, die hiervoor het initiatief heeft genomen, al heeft hij daarvoor de hulde gelaten aan een jongeren collega, die het nog noodig had om vooruit te komen. Spr. waardeerde dit buitengewoon en bracht ook dank voor alles wat de burge meester voor de school heeft gedaan. (Applaus). De heer Hartlever, hoofd der christe lijke school, hoewel slechts 3 maaanden in de gemeente, verklaarde, dat het hem ge troffen had, hoe de burgemeester in de ge meente gewaardeerd wordt, zoodat hij voor de volle 100 pet met de huldiging instemde. Dank bracht hy voor hetgeen de burge meester op een gezonde wijze voor het chris telijk onderwijs had gedaan. (Applaus). De heer Wagenaar, voorzitter van de Christelijke Schoolvereeniging, dankte voor de welwillende samenwerking, door den burgemeester betoond. Spr. verheugde zich over de hulde in deze moeilijke tijden en eindigde met den wensch dat God den burgemeester en zijn gezin zal steunen. (Applaus). De heer de Vries, voorzitter van „De Tuinbouw", had met eigen oogen de voor bereiding voor de benoeming aanschouwd. Wy leefden in de tijden van de hoog conjunctuur en op de akkers riepen wij el kander toe: „Het is voor elkander. Wij he ben een eigen burgemeester". Namens de oud-soldaten en de tuin ers bracht spr. dank voor wat de burgemees e voor de tuindersverloven in de oorlogsjare deed en stelde voorts in het licht de war zaamheden door den burgemeester vernc voor de verbetering van de wegen, w8ar" door de belangen van de tuinders wer e gediend. Ook voor het tot stand komen van glasbedrijven verleende de burgemees zijn steun. Hard noemde spr. het, dat de werk oo arbeiders improductief werk in de "uin moeten verrichten, terwijl wij hen hier goed konden gebruiken. Toch zal de eenmaal weer schijnen en St. Pancras 0 de glascultuur het Westland van het o den worden. Als stoffelyk blyk bood spr. een bloem stuk aan. (Applaus). De heer K e i z e r uit Noordscharwoude sprak namens de raadsverslaggevers e woord van dank voor de prettige vers an houding met de pers, er aan toe voege een woord van gelukwensch. (Applaus)- Burgemeester Kroonenburg spra slotte een hartelijk woord van dan^ de waardeering. door de verschillende sprekers naar voren gebracht. In he zonder dankte hij voor de waardeering. zijn echtgenoote geuit. nuif De waarnemende voorzitter, de heei sloot tenslotte de bijeenkomst, waarna de aanwezigen ververschingen werden get> Voortzetting der feestelijkheden. Om 1 uur wandelde de gymnastielcve^ eeniging, voorafgegaan door het m. corps naar het sportterrein, waar de gy nasten zich in een dubbele rij opstelde den burgemeester, die inmiddels per was gehaald met zyn echtgenoote, spontane hulde brachten. j Verschillende oefeningen werden op sportterrein uitgevoerd, waarna een ge tumeerde voetbalwedstrijd werd genou Vanavond heeft er een fakkelop Vanavond heeft er een plaats. „/laag Op ondubbelzinnige wijze kwam van wel tot uiting, dat St. Pancras ini alle je zichten vol waardeering is voor het w van het hoofd der gemeente.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8