De Lange De Moraaz KIJKENISKOOPENiiiCUEK jtqenda Aspirin Stad en Omgeving IVeaétHdA iKOUOERfv- ONVOORWAARDELIJK Bankiers te xVlkmaar sinds 1805 Moordaanslag te Leiden. nieuw gemeente-bezit: ridderorde toegekend. Openbare Communistische vergadering. Propaganda-rede van het Tweede Kamerlid den heer Lou de Visser. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De veroveraar der Pampas (sens.); hoofdrollen Warner Baxter en Ketti Gallian. Toegang boven 14 jaar. City-theater, heden (Woensdag) en Don derdag, half acht, hoofdnummer Mo dern Times (hum.); hoofdrol Charlie Chaplin. Toegang voor eiken leeftijd. lederen middag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Michaël Strogoff, de koerier van den Tsaar (rom.-sens.); hoofdrol Adolf Wohlbrück. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Begeerte (rom.); hoofdrol Mariene Dietrich. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 15 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van de opera Martha door de Nieuwe Alkm. Opera- vereeniging. 8 uur, café Central, vergadering Het Witte Kruis. Donderdag 16 April. 2.30 uur,'t Gulden Vlies, kinder- en familie voorstelling van De kleine Lord, door het gezelschap De Narren. Vrijdag 17 April. 8 uur, De Unie, lezing over Krishnamurti. alleen hel bejte voor Uw gezondheid Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbultjet van 20 tabl. 70 cH. en oranjeiekjet van 2 labL A 10 du desa Tjitadas van het onderdistrict Goe- noenghaloe. De Wedana had deze tijding op zijn beurt ontvangen van den admi nistrateur van de onderneming Rongga, den heer Wagner, die door de bevolking was gewaarschuwd en daarop ijlings met zijn Europeesch personeel naar de plaats van het ongeluk was getogen. Na ontvangst van het bericht van den Wedana is een hulpbrigade uitgerukt on der persoonlijk bevel van den comman dant van de luchtvaartafdeeling uit An- dir, welke brigade te circa halfzeven in den avond de plaats van het ongeluk be reikte, welk punt slechts 70 kilometer van Bandoeng is gelegen. De laatste vier kilo meter gaan echter over een weg, welke voor auto's onberijdbaar is. Gelukkig slaagde een employé van de onderneming Rongga, de heer Schmidt, er in den ge neesheer met een kleine auto over het moeilijk gedeelte van den weg te brengen, zoodat de dokter drie kwartier eerder ter plaatse was. Door het neerstorten waren de onderluitenant van Lavieren en de Javaansche monteur Mento Taroeno gedood. De monteur Kasiroen, die evenals brigadier Rapmund zwaar gewond was, is tijdens het transport naar het hospitaal overleden. De toestand van brigadier Rap mund, die een heup- en kaakfractuur benevens verwondingen aan hoofd en beenen heeft bekomen, was heden morgen niettegenstaande de zware verwondingen bevredigend. De teraardebestelling. De begrafenis van de slachtoffers zal hedenmiddag te vier uur uit de zieken zaal te Bandoeng met militaire honneurs plaats vinden. Het stoffelijk overschot van onderluite nant van Lavieren zal ter aarde worden besteld op het Europeesche kerkhof bij Bandoeng, dat van de beide monteurs op de inheemsche begraafplaats bij Andir. Bij de begrafenis van eerstgenoemde zullen onderofficieren van de luchtvaart afdeeling een eerewacht vormen. Omtrent de oorzaak van het ongeval valt nog niets vast te stellen. Een commis sie van onderzoek is naar Tjitadas ver trokken. Het toestel is geheel vernield. De commandant van de luchtvaartafdee ling acht het zeker dat het toestel niet heeft getracht een noodlanding te maken, doch in een vrille is geraakt. Het horloge van onderluitenant van Lavieren wees uit dat het ongeluk te circa 13.00 uur heeft plaats gehad. Wijlen van Lavieren laat een weduwe en 1 kind achter, de overledene Kasiroen vijf kinderen, Taroena was eveneens gehuwd, brigadier Rapmund was niet ge huwd. Teleurgesteld minnaar valt meisje aan. Gisteravond ongeveer te acht uur stond de 22-jarige fabrieksarbeidster Johanna Siera uit Zoeterwoude, die werkzaam was aan een sajetfabriek te Leiden, in de hal van een bioscoop- thater aan den Stationsweg foto's te bekijken, toen zij werd aangevallen door den 28-jarigen M. C. B, meester knecht aan diezelfde fabriek, die haar met een broodmes eenige steken in den rug toebracht. Korten tijd daarna is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. Het lijk is overgebracht naar het Academisch ziekenhuis, waar dr. Hulst de sectie zal verrichten. De dader werd door de politie gearresteerd en legde een volledige be kentenis af. Naar wij vernemen, had B. meermalen getracht aan mej. S. zijn liefde te verkla ren, die hem evenwel had afgewezen. Toen B. desondanks zijn aanzoek had herhaald, had mej. S. zich daarover be klaagd bij de directie der fabriek. Daarop schijnt B. uit wraak zijn daad te hebben gepleegd. VIJF PERSONEN GEARRESTEERD. Onder verdenking van spionnage voor Duitschland. Te Opava (Maravie) zijn vijf personen gearresteerd, die er van verdacht worden ten gunste van Duitschland in Tsjecho- Slowakije spionnagediensten te hebben verricht. Men verwacht, dat meer arresta ties zullen volgen. DOOR DE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 49-jarige F. W. uit Maas tricht in de buurt van de Belgische grens door de tram van den Belgischen buurt spoorweg overreden en gedood. W. was in Smeermaes (België) uit geweest in gezel schap van zijn 68-jarigen vriend Chr. W. Deze laatste werd ook door de tram gegre pen, doch liep slechts een knie-blessure op. LUK OPGEHAALD. Onder Klein Ternaarden (België) is giste ren het lijk van den koopman Sch. uit Maas tricht in het kanaal drijvende gevonden en door een schipper uit het water gehaald. Het is niet bekend, hoe ae man te water is ge raakt. EEN KNUS ZITJE.... Een kroegbaas te Perth Amboy (New- Jersey) heeft vergunning gevraagd zich voortaan te mogen bedienen van een traan gaspistool om bezoekers aan zijn etablisse ment, die te lastig worden, te kunnen ver wijderen. De man heeft tegenover een commissie van onderzoek verklaard, dat dit z.i. de eenige doeltreffende manier is. De commissie deelt zijn zienswijze even wel niet en heeft hem geadviseerd liever een gummistok te bezigen, aangezien zulks minder onheil aanricht en in het gebruik toch wel zal voldoen. Bezoekers, die het niet goed getroffen hebben, kunnen het natuurlijk later afdrin ken. MINISTER COLIJN TE DEN HELDER. Na het verloop van de alarm-oefeningen gisteravond van nabij te hebben bijge woond, heeft minister Colijn zich naar hotel „De Burg" aan de buitenhaven te Den Helder begeven en aldaar overnacht. Hedenmorgen te half negen stond de auto van zijne excellentie voor het Koninklijk Instituut van de Marine. Aan den ingang werd de minister, die wederom vergeze'd was van zijn adjudant, lt. ter zee eerste klasse J. E. A. Post Uiter- weer, verwelkomd door den commandant van het instituut, kapitein luitenant ter zee C. J. baron van Asbeck, die vergezeld was van den eersten-officier van het instituut, kapitein der mariniers M. R. de Bruyne. Voor het gebouw stond de compagnie adelborsten in de gewone formatie opge steld, het vaandel was in haar midden. Als commandant fungeerde de kapitein der mariniers W. A. J. Roelofsen. Bij de aankomst van den minister speel de de stafmuziek de eerste strophe van het „Wien Neerlandsch bloed". Daarna nam de minister zijn inspectie af om zich vervolgens in het gebouw te bege ven. Zijne Excellentie heeft tijdens zijn be zoek aan het instituut alle lessen bezocht. Om kwart voor twaalf vertrok minister Colijn, om nog voor de lunch, welke hij op uitnoodiging van de marine-officieren in de Marineclub gebruikte, een bezoek aan de Rijkswerf te brengen. De lunch had daarna om kwart voor één plaats, na afloop waar van de hooge gast naar den Haag vertrok. BUITENGEWOON GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen heeft op de Willemsbrug bij den Accijnstoren een verkeersongeluk plaats gehad, dat buitengewoon goed is afgeloopen. Een wielrijder en een vracht auto zouden elkaar midden op de brug passeeren. Juist bij het passeeren raakte de fietser, J. S., met zijn bagagedrager, waarop een kistje zat bevestigd, de brug leuning, met als gevolg, dat hij viel en .'^r V- IS HET DEN WETHOUDER BEKEND? Vragen van het 22ste raadslid aan den wethouder van Publieke werken. Ie. Is het den wethouder bekend, dat er een autoweg voor doorgaand snelverkeer gemaakt wordt, welke vanaf het Weeshuis o\er de Singels naar het gebouw van den Rtad van Arbeid loopt? Zoo ja, is de wethouder dan ook niet van meening, da. deze weg vanaf het Gerechtsgebouw, beter via Bergerhout, Scharloo en Stationsweg zou kunnen loo- pen, omdat men daardoor een groot deel van de mooie Singelgrachten en de daar aan staande boomen had kunnen sparen? 2e. Is het den wethouder bekend, dat de exploitant van den muziektuin al jaren lang tevergeefs probeert een behoorlijken toegang naar dezen tuin vanaf den straat weg en niet alleen vanaf den Kruisweg te krijgen? Is de wethouder ook niet van meening, dat door een dergelijken toegangsweg de Muziektuin meer zou opgemerkt worden door de tallooze automobilisten die den Kennemerstraatweg passeeren, daardoor drukker bezocht, meer bekend en beter te exploiteeren zou zijn? 3e. Is het den wethouder bekend, dat men vanaf het Hofplein regelrecht, langs Dubbele buurt, gymnasium en zwembad kan loopen, maar daar van het bolwerk door eenige struiken gescheiden wordt zoodat men over de ouderwetsche keien via de Molenbuurt naar de Bergerbrug moet wandelen? Is de wethouder niet bereid die paar struikjes te laten verwijderen, waardoor de weg bekort wordt, een rechte wandel weg vanaf het station naar de stad wordt verkregen en voetgangers het zeer ge vaarlijke Zevenhuizen kunnen vermijden? 4e. Is het den wethouder bekend, dat de burgemeester heeft toegezegd, dat de hinderlijke schutting om het te bouwen politiebureau zoo spoedig mogelijk zal verdwijnen? Is de wethouder niet van meening, dat de bovenbouw thans zoover gevorderd is, dat deze belofte kan worden ingelost? 't Gebeurt niet al te vaak en vooral niet in den tegenwoordigen tijd! dat een gemeente „zoo maar" rijker wordt. Maar Alkmaar maakt een uitzondering, al zullen onze belastingbetalenden het wel niet merken. Bij de Gemeentereiniging heeft name lijk een blijde gebeurtenis plaats gehad: er is een veulen geboren! Eigenlijk hadden wij vanmorgen een advertentie verwacht, zcoiets als: cnv,, ,Gem?ente Alkmaar geeft met blijd- Veulen Ti^Si"fn de geboorte van een eirrr r ydelijk adres Gemeente-reini- wacht. Z° Cn kUnn°n worden af8e" En aan de hand van die advertentie had den wy dan een berichtje kunnen plaat sen, waarin natuurlijk (en gelukkig) mel ding gemaakt was geworden van het feit dat „moeder en kind in blakenden welstand verkeeren." Bij K.B. is benoemd tot Ridder in de arde van Oranje-Nassau, J. Zijp Kzn. te Ven huizen, voorzitter van het waterschap „de Drieban", met zijn linkerschouder onder het achter wiel van de auto terecht kwam. Hoewel dit wiel over den schouder heenging, bleek niets te zijn gebroken. De fietser had alleen een bloeduitstorting bij zijn linkeroog bekomen. De politie stelt een onderzoek in, hoe wel alles er op wijst, dat hier van schuld geen sprake is. SCHUIT GEZONKEN TE ZUIDSCHARWOUDE. Dinsdagmorgen raakte bij de Broeker brug een schuit, geladen met steenkool, welke werd voortgesleept door een motor bootje, de wal en schepte water, met ge volg, dat de schuit zonk. Personlijke ongevallen kwamen niet voor. De steenkool was het eigendom van de gebr. S. te Broek op Langendijk. Als een bijzonderheid kunnen wij vermelden dat oneveer een jaar geleden op dezelfde plaats een schuit met steenkool van den zelfden eigenaar is gezonken. DE PAASCHDAGEN. Eerste Paaschdag, bij het ontwaken, leverde het landschap een witten aanblik tengevolge van de gevallen sneeuw, die toen de zon verscheen, spoedig wegsmolt. In plaats van een witte Kerstmis had den wij dus een poos een witte Paasch en toen van 11 tot 12 uur een natte sneeuw val neerdaalde, was het voor goed gedaan met het voornemen der stedelingen om naar buiten te trekken. Des middags werd het weer iets beter, zoodat Limmen nog eenig bezoek voor de bollenvelden boekte, al was het bezoek niet te vergelijken bij vorige jaren. Ook langs den duinkant was het toerisme zelfs niet zoo groot, als dit op een gewone Zondag het geval is. In Egmond-Binnen heerschte eenige drukte, een gevolg van een priesterfeest (men zie het verslag in dit nummer), doch in Egmond aan Zee was het buitengewoon stil en ook in Bergen en Bergen aan Zee, waar traditioneel reeds een aantal gasten weekend doorbrachten, was de invloed van het ongunstige weer merkbaar. Tweeden Paaschdag had het 's nachts dermate gevroren, dat de slooten met een laagje ijs bedekt waren, waardoor de hier en daar in tuinen bloeiende planten heb ben geleden. Dank zij de doorbrekende zon bleek het weer den Tweeden Paaschdag gunsti ger om naar buiten te trekken. Uit verschillende provincies ook van de andere zijder der Afsluitdyk, toerden verschillende automobilisten in onze om geving, zoodat in Bergen het Oranje-hotel dat geheel gemoderniseerd is, de Rustende Jager, waar een uitstekende band speelde en hotel Kreb, waar het restaurant was gemoderniseerd, des middags nog een ge zellige drukte boekten. Aan zee was 't be zoek ook den tweeden Paaschdag evenwel gering. Des avonds, toen 't w^er koud begon te worden, was het overal stil in de vacantie- plaatsen in onze omgeving. Het traditioneele Paaschvuur, dat te Bergen aan Zee op het strand ontstoken wordt (len Paaschdag werden in Bergen Binnen op verschillende plaatsen een drie tal van deze vuren ontstokenmocht zich slechts m de belangstelling van de bewo ners aldaar verheugen. ten^dpr1"»»» na^uorliefhêbbers was het lich ten der zee een bizonderheid. Ook gisteravond lichte de -zee die dit nl eenige avonden doet, wonder mooi dank zy de vry hooge branding. De bij velen heerschende meening dat de zee alleen na een warmen zomerdag licht, is opnieuw onjuist gebleken. Ook vanavond zal hoogstwaarschijnlijk het lichten der zee kunnen worden waar genomen. Alkmaar heeft van de koude Paasch- dagen echter een gewenscht profijt ge- trokkcrii Het Lentefeest in „het Gulden Vlies", was meer dan uitverkocht. De bioscopen zaten vol en ook de lunchrooms mochten zich in een druk bezoek verheugen. Vooral de gelegenheden, waar men door middel van een automaat na het sluitings uur, voor weinig geld een heerlijk hapje kan bekomen, hebben zeer drukke zaken gemaakt. Gebr. Hoed reden, de traditie getrouw, weer met een vijfspan door de stad en trokken ieders bewondering. Het was buitengewoon opvallend hoe veel auto-toeristen uit andere provincies Alkmaar bezochten. Alleen op het parkeer terrein in de omgeving van het Sportpark stonden tijdens de motorraces op Tweeden Paaschdag een 800 auto's geparkeerd. Ongetwijfeld vertrokken niet al deze autotoeristen na afloop van de motorraces naar de plaats van hun bestemming, zoo dat ook door de motorraces de Alkmaar- sche middenstand voordeel heeft getrok ken. Nu in de verschillende dansgelegen heden op zulke feestdagen verlenging van sluitingsuur wordt verleend, maakt Alk maar kans, dat het steeds meer het feest vierende publiek trekt. Als centrumstad is het daarop aangewezen en onze overheid zal verstandig doen dit bezoek zooveel mogelijk in de hand te werken door de grootst mogelijke welwillendheid te be trachten tegenover de ondernemers van vermakelijkheden. In de dancing van de „Harmonie" was gisteravond een vergadering bdegd door de communistische party, afd. Alkmaar, welke zoo goed bezocht werd, dat de vele toe schouwers nauwelijks allen een plaats kon den vinden. Langs den wand waren groote transparanten gespannen, waarop verschil lende leuzen te lezen waren, alle betrek king hebbende op de communistische leer. Nu een kort openingswoord van den voorzitter, betrad aller eerst de heer Anton Beumer het podium om inplaats van Martien Beversluis, die verhinderd was eenige anti-fascistische gedichten te decla- meeren. Na een viertal gedichten, was het woord aan het Tweede Kamerlid de heer Lou de Visser, die zijn propaganda- rede begon met de opmerking, dat wy thans leven in de wenteling der stormgetyden. De maatschappelijke verhoudingen zijn scherper en ernstiger dan in 1914 en terwijl wij, aldus spr., hier zoo rustig bij elkaar zitten, woelt er over de aardkorst dezelfde stroom van gevaar, die ons opnieuw naar den oorlog zal brengen. Eigenlijk had de nieuwe oorlog er al lang moeten zyn, doch nóg zijn de gewapende fascistische landen niet geheel en al gereed. Deze toestand wordt geschapen door de om standigheid, dat er niet geproduceerd wordt om in de behoefte der menschen te voor zien, doch enkel en alleen om de kapita listen geldelijke winst te bezorgen. Kan er geen winst gemaakt worden, dan moeten de arbeiders op straat en worden de fa brieken gesloten. De ellende is juist, dat er van alles te veel is. Dat de werklooze geen jas aan zijn lijf heeft, komt, omdat de kleer maker te veel jassen maakt. Hiertegen moe ten de volksmassa's georganiseerd worden in het verzet tegen deze misdaad. Wij heb ben thans reeds 6 jaar crisis en in Holland loopen 500000 arbeiders zonder werk. Dat wil zeggen, dat 1/4 van de Ned. bevolking niet in den arbeid kan voorzien, als wy een gezin gemiddeld op 4 stellen. En nu zegt Colijn nog, dat wy ons moeten aanpassen. Ik beschuldig, aldus spr., deze regeering als een klasseregeering en zy ver waarloost de steeds meer wegterende prole tariërs (applaus). De geheele kapitalistische wereld is een groot gekkenhuis, alleen in Rusland is de arbeid de baas en daar heerscht vrede cn rust. Er wordt door de Ned. regeering 140 mil- lioen per jaar uitgegeven voor de werk'.oo- zen, doch wat heeft zij hen ontnomen. De loonen van de arbeiders zyn met 500 mil- lioen per jaar teruggeloopen. De 200 mil- lioen uit het landbouwcrisisfonds zyn alleen bestemd voor de rijke boeren. De kleine boer moet zich tevreden stellen met enkele tientallen guldens per jaar. En wat heeft de regeering gedaan tegen hen die ruim 1200 millioen verzwegen in hun belastingen? Niets. Doch een arbeider, die 5 verzwijgt krijgt 3 maanden. Zelfs op het voedsel van de schoolkinde ren wordt bezuinigd en in Schiedam b.v. zijn 1200 ondervoede kinderen. Niemand wordt in dit proces van verarming ontzien, alle arbeiders worden uitgezogen. Wij com munisten stellen de eisch, onteigen de groot kapitalistische klasse. (Applaus.) Gij hebt met ons te formeeren het groote massale volksfront, dat opkomt voor recht en gerechtigheid. De bourgeoisie heeft reeds gegrepen naar de misdaad van het fas cisme. Haar programma staat vol met mooie leuzen, die wij reeds hadden, toen Mussert nog niet geboren was. De roode vlag is besmet met het hakenkruis. Het fas cisme is de demonstratie van de onmacht van het kapitalisme en in wanhoop grijpen de groot-bezitters naar de terreur van het fascisme. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd. Nadat Anton Beumen nogmaals een 4-tal anti-fascistische gedichten had voorgedra gen, hervatte de heer de Visser zijn rede. Wij zien thans, aldus spr., een proces van verwording voltrekken. In enkele landen is het machtsapparaat reeds in handen van gewetenlooze individuen en wy kunnen ook de resultaten zien b.v. van het fascistisch Italië. De arbeiders verdienen daar maximaal naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 15 April Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 773,1 m.M te Akureyri. Laagste barometerstand 743,8 m.M. te Biarritz. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 16 April; Zwakke tot matigen wind; waarschijnlijk meest uit noordelijke richtingen; betrokken tot zwaar of half bewolkt; toenemende neer slagkans; zachter des nachts; overdag iets kouder. Weeroverzlcht. Toenemende regenkansen; kouder overdag. Sedert gisteren is in de algemeene druk- verdeeling slechts weinig verandering geko- men. Het hoogedrukgebied ligt nog steeds over IJsland en noord-Scandinavië. In Lapland vroor het matig tot streng, voorts komt in midden- en zuid-Zweden nog matige tot lichte vorst voor. Over de Oostzee heeft zich een nieuwe depressiekern ontwikkeld, welke matige neerslag in Finland, zuid-Zweden en de noordelijke Baltische staten brengt. Nog steeds bevindt zich een depressie kerntje over de Noordzee, over de Britsche eilanden blijft de wind noord. Eenige afkoe ling trad op in Schotland, over zuid-Enge- land werd het iets zachter. De depressie over Frankrijk diepte uit en bracht in het oosten matigen regen. De tem peraturen stegen daar, evenals in zuid- Duitschland. De toestand is moeilijk te be- oordeelen. Waarschijnlijk diept de Fransche depressie zich verder uit en neemt zjj met de sterke zuidwestelijke bovenwinden, koers naar het noord-oosten. In dat geval zijn noordelijke winden waarschijnlijk. De neer slagkansen nemen toe, des nachts wordt het wat zachter, overdag wellicht iets kouder. 14 per week en ondanks dat gaat men voort met ophitsing tot nationaal chauvi nisme. Ons land behoeft echter niet zoo af t« geven op wat thans in Oost-Afrika ge schied. Immers, wij zelf zyn de oudste roof staat der wereld en wy communisten vech ten nog steeds voor het „Indië-los van Hol land". Geen volk is de vrijheid waard, alt het een ander volk bloedig onderdrukt In Duitschland is het niet veel beter. Hitier heeft eerst 4 jaar gevraagd voor de verwezenlijking van zyn plannen, doch thans zegt hy, dat pas na 1000 jaar het doel verwezenlijkt zal zyn. Misleiding van de ergste soort. Göring roept tevreden uit: Wij hebben geen eieren en geen vet doch wel kanon nen. We zien dus, dat fascisme onvermijde lijk moet leiden tot een nieuwen oorlog. Hoe geheel anders is het dan in de Sovjet- Unie. De felste tegenstanders moeten er kennen, dat het communisme daar de beste heilstaat maakt. Lees er de drie boeken van Maurice Hindus op na: „De ontredder de wereld", „Het roode koren" en „Het groote offensief'. In Rusland bouwt men inderdaad aan het aardsch paradijs, zegt Stanley Jones. Er is maar éné land, waar het leven ont dekt is en dat is de Sovjet-Unie. In Nederland dreigen ons echter voor- loopig nog drie gevaren: fascisme, honger en oorlog. Schaart u in massa achter de roode vlag, laat het proletariaat tegen deze drie gevaren in verzet komen, houdt d® Sovjet-Unie voor oogen en dan kan het me anders, of we moeten zegevierend uit den strijd komen. (Applaus.) De voorzitter sloot hierna met een enke woord de vergadering. WIE WIL EEN LIEVEN HOND? Een hond van middelmatige grootte z®®' lief karakter \y, jaar (reu) is by den inspecteur van Dierenbescherming te ve krijgen, hedenavond tusschen 6)47Vt u (Adres: de heer Verwer, Baanstraat). DE GASLEVERING VAN BEVERWIJK IN HEEMSKERK. De Raad van State heeft heden deld het beroep der gemeente BejÊr tegen het besluit van Gedeputeerde ten van Noordholland, waarbij goe ring is onthouden aan het gemeensc pelijk raadsbesluit der gemeenten wijk en Heemskerk, strekkende tot w ging van de in 1927 tusschen beide g meenten getroffen regeling in za levering van gas. uDHen Het beroep van Beverwijk werd nie toegelicht door prof. Romme' die ds- merkte, dat het gemeenschappelijk raa besluit in wezen een dading, wa een twee jaren lang bestaand geschi een einde werd gebracht, zoodat spr. ook met verwondering kennis heeft g men van de goedkeurings-onth door Gedeputeerde Staten. In teg ling met de opvatting van Gedeputeerd® Staten, dat er hier slechts sprake zo van oplossing van één geschil, aa gens dit college de wijziging niet aann mei ijk maakt, constateert spr. dat de ding wel degelijk twee geschillen o en dat hierbij ook betrokken is een door Heemskerk by de rechtbank te Haa

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2