SITTERS&TdKOR TOH en JftH BOlltMOHHE. Hoopslr. 8 I DE GEBROEDERS „GOCHEM" HEERHUGOWAARD SCHERMERHORN BERGEN STOMPETOREN LANGENDIJK UITGEEST EGMOND BINNEN <8 «aapdc» 9'Qtll moan ^iT ollt reporot.»* oof^ on,t rijw^Uo gf0|it Agenten voor Alkmaar, Hoorn en Den Helder: dat dit dezen keer niet het geval is geweest. Wij hebben daarom eens geïnformeerd op het departement van buitenlandsche zaken, 0f ook voor dit geval zulk een aankondiging was geschied. Inderdaad is nu ook de ge bruikelijke mededeeling niet uitgebleven. Zij was nog Zaterdag j.1. verzonden, doch wegens de Paaschdagen had men er niet tijdig publicatie aan kunnen geven. De in ternationale courtoisie, zulk een belangrijk gebruik in het verkeer tusschen de volke ren, heeft ook ditmaal waarlijk wel haar deel gekregen. £atuU m 3mnèouw DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Uit den omzet aan de veiling van de Langendyker Groentencentrale kan worden opgemaakt, dat het afgeloopen jaar al weer slechtere uitkomsten voor den tuinbouw gaf dan het daaraan voorafgaande. De steun voor den misoogst, die nog maar steeds uit blijft, zal dit verschil allicht gedeeltelijk compenseeren. De prijzen, welke deze week zijn besteed, lieten aanvankelijk heel wat te wenschen over en waren nog al aan schommelingen onderhevig. Daar de aanvoe ren, als gevolg van den misoogst echter ge- ring waren, kon niet van lage prijzen wor den gesproken, doch het eindresultaat is nietttemin verre van bevredigend. Er zijn er maar weinigen, die van de gemankte prijzen profiteeren, zoodat, over 't geheel genomen, nog alle reden tot klagen is, Aardappels werden nog aan beide veilin gen aangevoerd. De beste kwaliteiten wer den echter onderhandsch verkocht, ofschoon ze over de veilingen werden betaald. Voor Eigenheimers werd aan de markt tot 2.20 besteed, Bevelanders werden voor 2.10 f 2.20 verkocht. Voor Friso werd 1.10 2.30 besteed, terwijl Robijn 1,10 op bracht, alle lage prijzen alzoo. Vergeleken met vorige jaren was de aan voer van roode kool gering; men schat dien op ruim een derde van een normalen aan voer. Voor kool van 24 pond werd van 5.90 tot ruim 8 betaald, voor de zwaar dere sorteering werd 6 tot ongeveer 7.50 betaald, alles voor eerste kwaliteit. Tweede kwaliteit bracht iets lagere prijzen op. Voor de beste soort werd toch nog 5.60 tot on geveer 8 betaald. Afwijkende kwaliteit bracht aanmerkelijk lagere prijzen op. De handel in dit produet was vrij vlug, zoodat alles kon worden verkocht Niettemin wa ren de prijzen vrij wat lager dan enkele weken geleden. De aanvoer van gele kool had maar wei nig te beteekenis. Bij de tot nu toe bestede prijzen was er alle reden, om ze uit specu latief oogmerk nog langer te bewaren. Wa ren de prijzen aanvankleijk ongeveer ge'ijk aan die der vorige week, later liepen die prijzen wat op, zoodat voor kool boven de 2 pond eerst 11.5013.50 werd betaald, er later, onder den invloed van het koude weer tot 16 ruim 17 voor werd besteed. Deze verbetering was echter van weinig beteekenis, als men weet, dat aan beide vei lingen in totaal nog geen twee spoorwagens werden verhandeld. Een iets mildere stemming legde de markt aan den dag voor Deensche witte kool, waarvan de grootste aanvoeren plaats vonden aan de veiling van den Noorder- marktbond. Voor de sorteering van 2 tot 4 pond werd 55.70 besteed, enkele par tijtjes nog iets meer. Kool met een nog zwaarder gewicht werd voor 5.80 tot bijna f 7 verkocht. Tweede kwaliteit bracht aan merkelijk minder op, vooral sterk afwijken de soort. Er werden nog partijen verkocht voor 2.20—f 3, ofschoon de beste van de tweede soort slechts ongeveer f 1 lager waren dan eerste kwaliteit. Ook deze week liep het met de uien nog niet naar wensch. Gelet op het ver gevor derde seizoen, waardoor al heel wat moet worden uitgeschoten, zijn de prijzen zeer laag te-noemen. Een enkel partijtje nep, dat werd aangevoerd, bracht slechts 60 cent op. Ook werden de uien van middelbare grootte tegen dalende prijzen verkocht. Kon aan vankelijk nog tot 2.20 n 250 voor prima Partijen worden gemaakt, later zakten deze Prijzen tot beneden f 2. Er werden er zelfs foor 1.10f 1.50 verkocht. Grove brach ten aanvankelijk f 2.70f 3.50 op, latei later echter f 2.503. Ook van dit pro duct vermindert de aanvoer. Voor preekpeen werd maar zelden J 3— 1 3.30 betaald. Veel werd voor f 2.70—2.90 verkocht, althans wat de grove betreft. Kleine bracht f 0.90—f 1.30, slechts kleine partijtjes kwamen daar iets boven. De aan voer van bieten was niet groot meer. Giove brachten 80 cent tot 1.40 op, middel?r°°te 2.50 tot ruim f 3, kleine tot f 4.40 en f 4.80. WARMENHUIZEN. C.V.V. „Warmenhuizen Omstreken". Het Centraal bestuur van de Veilingsver. „Warmenhuizen Omstreken", vergaderde ter voorbereiding van de alg. ledenvergade ring onder voorzitterschap van den heer P. Slot. De voorzitter vestigde er de aandacht op dat de contracten betreffende gecontrac teerde witte kool vóór 15 Mei bij de Neder- landsche Groenten- en Fruitcentrale moeten worden ingediend. Ingekomen was een mededeeling van de Prov. Commissie, dat de bijdrage der ver eeniging in de kosten der bestrijding van de draaihartigheid is Vc.stgesteld op 40. Besloten werd de heeron Gutker en Klant als afgevaardigden naar de jaarvergadering van het U.C.B. aan te wijzen. De voorzitter deelde mede dat door de ProV; Commissie aan den minister van fi nanciën voor het gebruik van tabakszand ter bestrijding van de draaihartigheid onthef fing zal worden verzocht van de verplich ting van denatureeren. Besloten werd voor de proeven met ta bakszand twee proefveldjes aan te leggen, welke onder leiding van den heer Lijftogt zullen worden gesteld. De voorzitter deelde mede, dat door het overlijden van den heer Reinders, de functie van telefonist vacant is. Het dag. bestuur stelde voor een oproeping voor sollicitanten te doen. Daar uit het bestuur stemmen opgingen, die de mogelijkheid van een andere combi natie van betrekkingen onder de oogen wenschen te zien, werd besloten deze zaak aan te houden tot een volgende vergade ring De tegenwoordige plaatsvervangster kan dan in functie blijven tot het einde van het seizoen en zal dan hetzelfde salaris genieten als de overledene. De secretaris deelde mede, dat het batig saldo der exploitatierekening over het afge loopen jaar 3754.12 bedraagt. Van de L. T. B,, afd. Tuitjehorn, was een voorstel ingekomen om de veilingskosten met ba pCt. te verlagen. Uit de begrooting 1936 blijkt echter duidelijk, dat deze verla ging niet mogelijk is, zoodat besloten werd op het genoemde voorstel een afwijzend prae-advies te geven. Aan de alg, vergadering zal worden voor gesteld het winstsaldo af te schrijven op vei lingsgebouwen en terreinen, nadat eerst 4 pCt. rente over het aandeelenkapitaal zal zijn uitgekeerd. Besloten werd van de rentelooze obliga ties een bedrag van f 1500 uit te loten. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld als volgt; Ontvangsten: Percentage van den omzet 10750. Extra heffing onderhandsche ver- koopen 900, Entreegelden 300, Boeten 25, Huurligplaatsen 500, Exploitatie Vei lingskoffiehuis 100 en Landhuur 26, totaal 12601. Uitgaven: Algemeene onkosten f 1000, Sa larissen en verzekeringspremiën 2400. Ver goedingen bestuur 1400, Contributiën f 427, Huur van terreinen f 240, onderhoud Ge bouwen en Terreinen 600, Interest 700, Afschrijvingen 5000, totaal 11767, alzoo een batig saldo van 834. Als datum voor de alg. vergadering werd vastgesteld Woensdag 13 Mei a.s. 's namid dags 2 uur. Behalve het bovenvermelde voorstel van den L.T.B. afd. Tulntjehorn, zijn nog slechts 3 voorstellen van de vereeniging Westfries land ingekomen. In het eerste voorstel wordt de noodzakelijkheid betoogd om stappen te doen om betere handelsbetrekkingen met Rusland tot stand te brengen. Besloten werd als prae-advies op dit voor stel te vermelden, dat het Centraal bestuur het gewenscht acht om het afzetgebied voor onze producten zooveel mogelijk te bevorde ren, daarbij zal niet alleen het oog op Rus land moeten worden gericht, doch ook op andere landen, die voor afzetgebied van onze tuinbouwproducten in aanmerking komen, zooals Polen, Tsjecho-Slowakije, de Rand staten, Canada enz. Het is aan het Centraal bestuur bekend, dat het Centraal Bureau van de Veilingen de mogelijkheden tot vergrooting van het af zetgebied dagelijks bestudeert, zoodat het Centraal Bestuur in deze meent te kunnen volstaan met het streven van het Centraal Bureau in alle opzichten zoo krachtig moge lijk te steunen. Het tweede voorstel van Westfriesland be oogt om in samenwerking met den Noorder Marktbond en de L.G.C. tot een doelmatige bestrijding van de koolduiven te komen. Het Centraal Bestuur kon zich hiermede volkomen vereenigen. Het derde voorstel, dat een verlaging van rente voor opgenomen gelden wil verkrij gen, wordt geacht niet als voorstel voor de algemeene vergadering In aanmerking te komen en wordt door de bestuursleden, die door Westfriesland zijn afgevaardigd, inge trokken. Met het oog op het feit, dat in 't Veilings koffiehuis nagenoeg niets meer wordt ver teerd, werd besloten de huur met ingang van 1 Mei a.s. met 50 te verlagen. Bij de rondvraag gaf de secretaris in ant woord op een desbetreffende vraag van den heer Blokdijk een uitvoerig verslag van den stand van zaken betreffende den steun we gens misoogst. "PtxMMciaat Ver. ter bevordering van het vak onderwijs in West-Friesland. Zaterdag hield de Ver. ter bevordering van het vakonderwijs haar algemeene ver gadering onder leiding van den heer L. Groot uit Hensbroek, die allen welkom heette. Spr. hoopte, dat deze tentoonstelling het bewijs mogen zijn, dat de gelden goed wor den besteed. De teekenschool die. in 1921 te Hensbroek werd opgericht, heeft zich steeds in den steun van den burgemeester van Hensbroek mogen verheugen en ook het teelcenonder- wijs sedert 8 jaren in Heerhugowaard gege ven wordt goed en is vooruitgegaan. Spr. zeide getroffen te zijn door de mooie eerepoort welke door de afd. Heerhugo waard was geplaatst en spr. feliciteerde de vereeniging van harte. Den heer Hoogland wilde spr. felicitee- ren daar deze veel werk, ook in de laatste dagen, voor de afd. heeft gedaan. Wij leven in een moeilijken tijd en moei lijke omstandigheden. Spr. herinnerde eraan, dat de heer Hem- mer de gouden medaille van de Oranje Nas- sau-orde mocht ontvangen. Hierna sprak de vice-voorzitter van de afd. Hensbroek-Hugowaard, de heer Dirk- maat, die een gelukwensch richtte tot den voorzitter van het hoofdbestuur, daar hij tevens 25 jaar voorzitter van de afd. is. Ook deze spr. heette verder verscheidene aanwe zigen welkom. Spr. hoopte, dat deze verga dering en de tentoonstelling alles mogen bij- dragen tot nog meerderen bloei van de Ver. ter bevordering van het vakonderwijs iri Westfriesland. Hierna werd het woord gevoerd door den vlce-voorzitter van het hoofdbestuur, den her Vertelman. Deze bood namens het hoofdbestuur een bloemenmand aan. Ook de heer de Koning als afgevaardigde van Wognum feliciteerde de afdeeling, Getroffen dankte de voorzitter beide spr. voor hun hartelijke woorden. Burgemeester Sutman Meyer zegde het bestuur der afdeeling hartelijk dank voor de eer het gemeentebestuur bewezen om hem op deze vergadering uit te noodlgen. Het gemeentebestuur stelt het op hoogen prijs dat de algemeene vergadering en de ten toonstelling in deze gemeente worden ge houden. Burgemeester Kooiman van Hensbroek feliciteerde de afd. met haar 25-jarig be staan. 't Heeft ons in 1928 wel verdroten dat de school naar Heerhugowaard werd over geplaatst, doch 't was billijk, daar de leer lingen grootendeels uit deze gemeente kwamen. De voorzitter dankte voor de hartelijke woorden. Daarna sprak de heer H. Hoogland, secr. der jubileerende vereeniging. Hij herinnerde aan de vergadering 25 jaar geleden door den heer C. Schuitemaker te Medemblik in het lokaal van den heer Gun- der te Hensbroek gehouden, waar genoemde directeur een lezing gaf over het onder werp: „Het vakonderwijs". Na afloop van deze vergadering werden de namen van 22 der aanwezigen genoteerd, welke een afd. oprichtten onder den naam van „Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs, afd. Hensbroek en omstreken". Spr. ging daarna uitvoerig den levensloop der afdeeling na en bracht den voorzitter, als zilveren jubi laris zijn hartelijke gelukwenschen over, Uw werk, zeide hij, heeft geleid tot grooten bloei der afd. Met de oprichting der afd. werd ook in het leven geroepen de teeken school. 6 Dec. 1910 werd deze te Hensbroek geopend met een deelname van 15 leerlin gen. Telkenjare opnieuw zijn nieuwe leer lingen aangenomen. Namens de afd., de leer lingen en oud-leerlingen overhandigde spr. een bloemstuk. Vanaf 2 Oct. 1928 is de teekenschool over geplaatst van Hensbroek naar Heerhugo waard. De voorzitter dankte den heer Hoogland voor de groote hulde en hoopte, dat beiden nog vele jaren zullen mogen samenwerken. Hierna volgde de installatie der nieuwbe noemde hoofdbestuursleden, de heeren Glas te Wognum, Franke te Hoogwoud en Brun- tenk te Beemster. De heer Vertelman bood namens het hoofdbestuur voorzitter Groot een haard- fauteuil aan. Spr. dankte den jubilaris voor al hetgeen hij voor de vereeniging heeft ge daan en bracht ook dank aan mevr. Groot, die haar man steeds in zijn werk terzijde stond. Geroerd dankte de heer Groot voor deze hulde. r, De heer Bot las een brief voor van den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, den heer W. H. Cool, waaruit de warme sympathie blijkt die de heer Cool voor den voorzitter heeft. Voor deze huldiging bracht de voorzitter zijn warmen dank. Vervolgens werd een uitvoerig jaarver slag uitgebracht. Hieruit teekenden wij aan, dat in 1935 309 leerlingen aan 't onderwijs deelnamen, 109 leerlingen waren onderge bracht bij 102 vakpatroons, 't geen zeer be vredigend was. Aan 26 leerlingen werd het einddiploma uitgereikt. Het getal was in 1934 20. Het eerelid, de heer K. Ruiter, is in dit jaar overleden. Aan den heer A. ter Haar te Broek op Langendijk is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als eerste leeraar. De lessen in Heerhugowaard zijn in diepen rouw begonnen, daar op den eersten dag de tee- kenleeraar, de heer A. Kalf door den dood werd ontnomen in de kracht van zijn le ven. Het heengaan van den heer Kalf, aldus de voorzitter, heeft diepen indruk op ons gemaakt. Hij was theoretisch en practisch een goed leeraar en de leerlingen hielden van hem. De heer Beemster te Groothuizen bracht namens de controle-commissie het financieel verslag uit. Voor de berekening van de subsideering worden eerst de inkomsten totaal f 1151.12 afgetrokken van de uitgaafpost zijnde 6190.20, zoodat voor berekening van het werkelijk subsidiebedrag overblijft 5039.08, waarvan 70 pCt. of 3527.36 voor rekening van het rijk en 30 pCt. of 1511.72 voor rekening van de gemeenten komt. Besloten werd de volgende jaarvergade ring en tentoonstelling te houden te Hoog- karspel. De heer de Vries uit Assen dankte harte lijk voor de uitnoodiging. Spr. vond 't zoo mooi, dat de vereeniging hier gedragen en gesteund wordt door de patroons. Hierna sprak de heer Saai den jubileeren den voorzitter hartelijk toe. Spr. zeide, dat hij hier spreekt als directeur, doch mede namens de leeraren, patroons, onderwijzers en leerlingen en hoopte, dat het den voor zitter nog vele jaren gegeven moge zijn de vereeniging te leiden. Voorts bracht spr. hartelijk dank aan de leeraaren en be tuigde spr. zijn dank aan de firma Martens uit Amsterdam en Eecen uit Oudkarspel, die met hun mooie stands aan de tentoonstel ling medewerkten. De excursie zal gaan naar de Lips brandkastenfabriek te Dordrecht op 14 Juli a.s. Spr. bracht tenslotte een woord van dank aan de Alkm.. Courant voor de verleende medewerking. Nadat de uitslagen der jury \yaren be kend gemaakt en de bekroningen waren uit gereikt, sprak de directeur, de heer Saai, nog een kort woord tot hen die het einddi ploma verwierven. Spr. zou graag zien, dat een volgende weer ook de ouders aanwezig waren. Nu komt de tijd dat men op eigen beenen moet staan. Vroeger met een leeraar was 't zooveel gemakkelijker. Doch wanneer een leeraar of onderwijzer de liefde voor je vak heeft bij kunnen brengen, houdt dai dan steeds in eere door dat in je werk te toonen. De voorzitter bracht allen dank voor de hulde hem bewezen, feliciteerde de jongelui van harte, dankte de patroons voor hetgeen zij hebben gedaan en hoopte, dat allen met dezelfde lust het werk zullen voortzetten, waarna spr. de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Officieele ontvangst ten stadhuize. Nadat ten huize van den heer Rus de lunch was gebruikt, had om half drie de of ficieele ontvangst op het gemeentehuis plaats van het dagelijksche bestuur, leden van het hoofdbestuur en het bestuur der af deeling Heerhugowaard. De burgemeester, de heer Sutman Meyer, sprak een uitvoerige rede uit, waarin hij hulde bracht aan het werk van de vereeni ging. Spr. complimenteerde het hoofdbe stuur en het afdeelingsbestuur, in het bij zonder den heer Groot, den zilveren jubi laris. Namens de gemeentebesturen van Hensbroek en Heerhugowaard bood spr. hem een Swan-vulpen met inscriptie aan. Hierna werd de eerewijn rondgediend. De heer Groot betuigde zijn hartelijken dank voor het mooie cadeau. Dat de burge meester het vakonderwijs op prijs stelt komt steeds tot uiting. Ook de heer Hoogland heeft veel voor de zaak gedaan. Den burgemeester van Hensbroek dankte spr. voor de belangstelling en hij hoopte, dat het de vereeniging niet alleen voor zichzelf, doch ook voor 't algemeen goed moge gaan. Spr. stelde voor een dronk te wijden aan de burgemeester van H.Hugowaard en Hens broek en hun elk een van de mooie bloemta- feltjes aan te bieden die op de tentoonstel ling zijn te zien, hetgeen met applaus werd begroet. Vervolgens spraken nog de heer Hemmert, die ook het gemeentebestuur dankzegde. Spr. wees er o.m. op, dat den heer Groot deze dag tot dankbaarheid mag stemmen als hij ziet naar z'n beide zoons, die ook eens leerling van de teekenschool waren en waarvan de een zich heeft opgev^rkt tot leeraar aan een ambachtsschool en de ander ook een goede positie bekleedt. De heer Saai wees op de noodzakelijkheid, dat de teekenschool in Hugowaard bleef. La ten wij echter alle kracht aanwenden om de school hier te behouden. Nadat de heer Dirkmaat als inwoner van Heerhugowaard aan allen hartelijk dank had gebracht voor 't gesprokene, sprak de burgemeester nog enkele woorden van dank. Na een dankwoord van den voorzitter was de plechtigheid ten einde en had men gelegenheid de tentoonstelling te bezoeken, welke zeer zeker een bezoek waard was. Jubileum „Volharding". De gymnastiekvereniging Volharding gaf tweeden Paaschdag ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een jubileumuitvoe ring, waarin werd opgevoerd de sportrevue Kracht en Gezondheid, welke was ontwor pen door den directeur der vereeniging, den heer A. Tol van Beemster. De zaal was overvol. Na een openings woord door den voorziter, den heer P. Los, sprak de beschermheer der vereeniging, burgemeester Meindersma, in hartelijke be woordingen de vereeniging toe en wenschte haar geluk met dit jubileum. Aan de revue werd deelgenomen door alle leden, de as piranten zoowel als de dames- en heeren- afdeeling, terwijl de hoofdpersonen waren mevr. D. KluftKan en de heeren A. Kluft en J. de Jong. De opvoering van deze revue, welke een overzicht gaf van de werkzaam heden van 1921 tot 1936 was schitterend. Heel mooie passages, die de lachlust van het publiek opwekten kwamen er in voor, o.a. door kleine meisjes het melken van koeien en door jongens George met zyn bende. Door de heerenafdeeling werden moeilijke toeren verricht. Ook kwam naar voren de tegenwerking die het beoefenen van gym nastiek vaak ondervindt. Na afloop maakte de voorzitter bekend, dat de heer Tol als directeur heeft bedankt en in zijn plaats was benoemd de heer J. Molenaar te Broek op Langendijk. Den heer Tol werd dank gebracht voor alles wat hij vanaf de oprichting voor de vereeniging had gedaan, terwijl hem een huldeblijk werd aangeboden en hij tevens werd be noemd tot eerelid van de vereeniging. De heer Tol sprak zijn dank uit, gevoelde dat voor hem de tijd was gekomen plaats te moeten maken voor een jongere kracht en zag in den heer Molenaar, die een beste turner was, een goed opvolger. De vereeni ging bracht hij hulde met haar jubileum en overhandigde den voorzitter een mand bloe men. Ook de heer de Boorder richtte als oudste lid eenige hartelijke woorden tot den scheidenden directeur. Verder werden nog gehuldigd mej. Boe- kestein, de heer A. de Boorder en den heer S. Kan. alsmede de hoofdpersonen van de revue en mej. S. Klippel voor hare mede werking van het muzikale gedeelte. Een gezellig bal was het slot van deze goed geslaagde uitvoering. Schoolavond Berger Schoolvereeni- ffing. De groote zaal van „De Rustende Jager" was tot het uiterste gevuld met ouders en hun introducé's, toen de heer Lindeboom namens het personeel der school de bijeen komst opende met de mededeeling, dat ziekte den heer Beyneveld verhinderde, een woo^d van welkom tot de aanwezigen te richten. Daarna werd door de leerlingen van de lagere en de meisjesschool een interes sant programma afgewerkt. Het applaus der luisteraars bewees voldoende, dat men de creaties der jonge artisten op prijs stelde. Bijzonder goed was de poppenkastvertoo- ning, een muzikale scherts van Hendr. van Tussenbroek. Jan Klaassen en Katrijn ver dienen alles lof. De parade van de tinnen soldaatjes verliep onberispelijk, de genoeg lijke klucht „De Nachtegaal van Berg ambacht" vond een fraaie vertolking en de onovertroffen „Landliche Concertprobe", uitgevoerd door de meisjesschool, wekte aller bewondering. Dat de traditioneele hul diging van de leerkrachten door de leer lingen ook dit jaar niet achterwege bleef, spreekt vanzelf. De schoolvereeniging kan terugzien op een geslaagden avond. De B.U.M.A. en de muzikanten. Onze correspondent schrijft nog nader: Over het optreden van de B.u.m.a. tijdens de gymnastiekuitvoering het volgende: Niet da muzikanten, doch de vereeniging had niet aan hare verplichtingen voldaan, en door het optreden van den muzikalen leider, den heer Pranger en dat van den voorzitter, den heer L. Schuzing, is het ingrijpen van den inspecteur der B.u.m.a. voorkomen. Door de afdeeling Langendijk van Volksonderwijs wordt een verloting ge houden ten bate van de kleuterschool. Aanbesteding schilderwerk. Voor de aanbesteding van schilder werk van het binnenwerk van het vei lingsgebouw der L. G. C. te Brdek op Langendijk waren zeven biljetten inge komen: J. Boekestein te Broek op Langen dijk 595; J. den Hartigh te Broek op Lan gendijk 570; W. Wagenmaker te Koedijk 470; C. ter Hofstede te Zuidscharwoude 448; A. Breed te Heerhugowaard 383; H. Molenaar te Koedijk 350 en F. van Doornum te Broek op Langendijk 345. Gegund aan den laagsten inschrijver den heer F. van Doornum te Broek op Lan gendijk. Een chauffeur gearresteerd. In verband met de bij de N. V. S. J. Visser plaats gehad hebbende poging tot diefstal met braak is door de politie als verdachte gearresteerd een 33-jarige chauffeur. Hij is ter beschikking van de justitie naar Alkmaar op transport gesteld. Rupsenverdelging. In de Prov. Duinen onder deze gemeen te zijn 30 jeugdige werkloozen uit Haarlem tewerkgesteld ter verdelging der nesten van de larven van den bastaard-satijnvlin- der. rb-:% ■t :t r 'vA* fjjkM 227. „Ach, ach", zuchtte Pit. „Al had ik maar een paar van die goudstukken, wat zou ik vader en moeder daar mee kunnen helpen". Zijn aandacht werd nu weer ster ker, doordat de Chineesch verschillende leeren zakjes uit een tafella haalde. 228. Met groote zorg sorteerde de roover eerst de edel- steenen en deed vervolgens elk hoopje in een leeren zakje. Hetzelfde deed hij met het goudgeld en toen hu klaar was stonden er zes zakjes op tafel. Daarna haalde hij een rolletje papieren voor den dag, bond er een touwtje om en legde dit naast de zakjes.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7