SfJOCt jBuitevdafid EG MOND AAN ZEE OTERLEEK WARMENHUIZEN NOORDSCMARWOUDE NIEUWE NIEDORP BEVERWIJK MEDEMBLIK w.nS5i*«t Zïï„be,Sg"e"inB V°°r de Ernstig mijnongeluk in Japan. De controleur voor de werkloozen. De binnenkort aan te stellen controleur voor de steunverleening en werkverschaf fing zal waarschijnlijk in dienst komen van de gemeente Egmond aan Zee en de gemeente Egmond-Binnen te samen. De overplaatsing van het Centraal Genootschap. Het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en vacantiekolonies zal met ingang van 20 April 1936 worden over geplaatst naar Amsterdam en daar geves tigd worden in het bekende „Polmanshuis" aan de Warmoesstraat Zoo zal dan de overplaatsing, waartoe reeds ongeveer een jaar geleden besloten was, binnen enkele dagen een feit zijn. Een van ouds specifiek Egmondsche instelling zal uit Egmond ver dwijnen. Niet langer zullen de namen Egmond en Het Centraal Genootschap on afscheidelijk aan elkander verbonden zijn, al blijft de band, gevormd door de bekende koloniehuizen Zwartendijk en Kerdijk. Egmond zal echter niet meer het centrale punt zijn. De eenvoudige schepping van A. C. Bos is uitgegroeid tot een machtig lichaam, waarvoor Egmond te klein werd. De historische band wordt verbroken en voor Egmond is het jammer ook deze in stelling te zien verdwijnen. Het Egmondsche sportpark. De regeering heeft vooralsnog den aan leg van een sportpark in werkverschaffing niet kunnen goedkeuren. De mogelijkheid van goedkeuring blijft echter bestaan. Ver zocht is overlegging van een rentabiliteits- berekening, hetgeen inmiddels geschied is, waarna goedkeuring opnieuw door de re geering in overweging is genomen. Uitvoering van „Achilles". In de zaal van de „Vergulde Valk" gaf als eersteling na de vasten, zooals de voor zitter, de heer P. Dekker, in zijn welkomst woord aanstipte, de gymnastiekvereeniging „Achilles" haar voorjaarsuitvoering. Uit 't feit, dat deze groote zaal geheel gevuld was, blijkt wel, dat de belangstelling voor deze sport allerminst verflauwd is. De voorzitter kon dan ook terecht spreken van een uitgebreide vereeniging, hoewel het jammer is, dat de heerenafdeeling zoo ge dund is. Het programma werd op de gebruikelijke wijze afgewerkt. Vooral de damesafdeeling bleek goed geoefend en aardige vorde ringen gemaakt te hebben. De adspirantjes werkten aardig, ook de allerkleinsten. Deze afdeelingen bleken vrij talrijk te zijn, hetgeen veel goeds belooft voor het opkomend geslacht van Egmond aan Zee. De avond werd opgevroolijkt door de heer B. Harms en afgewisseld door de muziek van de Victrix-jazzband onder lei ding van den heer B. Harms en afgewis seld door de goocheltoeren en wat dies meer zij van den heer Moretti. Een geanimeerd bal besloot dezen over 't geheel genomen goed geslaagden avond. Vermeld diene nog, dat bij het bestuur van „Achilles" het verzoek was ingekomen tot het vormen van een veteranen-afdee- ling voor dames. Medegedeeld werd, dat 't bestuur bij voldoende deelname zeker gaar ne daartoe wil medewerken. Begrafenisvereeniging. In café de Vries vond Woensdagavond een vergadering plaats om te komen tot de definitieve oprichting van een begrafenis- vereeniging. De opkomst liet veel te wen- schen over. De heer Stroomer leidde de besprekin gen in. Mededeeling werd gedaan, dat op de lijst, welke de ingezetenen was aangeboden, reeds 120 leden waren toegetreden. Beslo ten werd dan ook met dit aantal in zee te gaan en de vereeniging te constitueeren. In den toekomst zal samengewerkt worden met Ursem en Omstreken. Een gemengd bestuur werd gevormd, be staande uit de heeren W. Stroomer, P. Oud, L. Blom, A. Lubbinga, H. de Vries en R. Witte veen. Een reglement zal door het bestuur wor den opgemaakt, en de leden aangeboden. Zangvereeniging „Varia". Maandag 2e Paaschdag gaf de zangver eeniging „Varia" met kinderkoor en met medewerking van eenige leden der ver eeniging uit Eenigenburg onder leiding van den heer Jn. Vlam een uitvoering in da zaal van H. Slikker. De opkomst was nog al bevredigend. Een achttal liederen die ten gehoore wer den gebracht door het koor zijn zeer goed gezongen. Het kinderkoor, want ook dat liet het er niet by zitten, gaf wat in zijn vermogen lag en bracht het er heel goed af. Ook de leden uit Eenigenbrug die, een kluchtspel (éénacter) opvoerden hadden succes. Zij hebben aardig spel gegeven en hartelijk is om dit kluchtspel gelachen. bracht H»et Cinde van het Programma bracht de voorzitter de heer P. j. Mink Hanl n Ua EeniSenburg een woord van dank voor de medewerking omdat zij het toch ook mogelijk hebben gemaakt „Varia" een gevarieerd programma te bezorgen. Sint Vincentiusvereeniging. Door de r. k. tooneelvereeniging „Elck wat wils" werd voor de Sint Vincentiusver eeniging een goed geslaagde opvoering ge geven van het blijspel: „De Nieuwe Typis te". De zaal van hotel „de Burg" was ge heel bezet. Chr. Muller, dezelfde die het beroemde in strument in de groote kerk te Haarlem ge bouwd heeft en was een geschenk van een rijke Beverwijksche dame. Het orgel riep meer dan 25 jaar om dringende herstelling doch om redenen van financieelen aard is het steeds uitgesteld totdat men er nu in Mei aan hoopt te be ginnen. De Zaandamsche orgelbouwer Flentrop is met het werk belast. Met het toezicht is belast de heer Kee, organist der Ev. Luth. gem. te Amsterdam, die het instrument op concerten vaak be speeld heeft. Staatspensionneering. Vrijdagavond had in café Kossen de al- gemeene vergadering plaats van de plaat selijke af deeling van den Bond voor Staats pensionneering. De opkomst van leden was slechts matig. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental nog steeds stijgende is. De rekening gaf aan een ontvangst van 218,54, uitgaaf 203,33, saldo 15,31. Begonnen was met een saldo van 20,69. De rekening voor de autotoch ten voor de ouden van dagen gaat buiten die der afd. om en wordt apart beheerd. De heer H. Borst werd herkozen als be stuurslid. In de plaats van den heer J. A. Poortermans, die is vertrokken, werd be noemd de heer L. v. Dam. De voorzitter richtte woorden van dank aan het adres van den heer Poortermans voor al hetgeen deze als bestuurslid had gedaan, daarbij vooral wijzende op het groote aandeel, dat deze had in de organisatie van de autotochten van de ouden van dagen. De heer D. Olie besprak nog aansluiting van de afd. Langereis bij deze afdeeling. Voorloopig zal dit nog niet geschieden. Het bestuur werd opgedragen de mogelijkheid van het houden van een autotocht voor de ouden van dagen in 1936 wederom onder de oogen te zien. Medegedeeld werd nog, dat met het oog op de financiën dezen winter geen propa- ganda-avond was gehouden. Hierna sluiting. Restauratie kerkorgel. Het eeuwenoude kerkorgel in de Ned. herv. gemeente te Beverwijk zal grondig gerestaureerd worden en voor den tijd van ongeveer 4 maanden uit den openbaren eeredienst onttrokken worden. Het is indertijd in 1600 en zooveel ge bouwd door den beroemden orgelbouwer Drie zeehonden aangespoeld. Te Medemblik spoelden drie groote zee honden aan. Een bewijs, dat deze dieren zich toch nog in het IJselmeer wagen. Zou den de gevonden exemplaren den honger dood zijn gestorven of door het zoete water zijn omgekomen? Voetbal. DE KAMPIOENSCOMPETITIE K.N.V.B. Het programma samengesteld. De vertegenwoordigers der vijf kam pioensclubs zijn gisteren in vergadering bij eengekomen teneinde te komen tot vast stelling van het programma der wedstrijden voor de kampioenscompetitie te spelen. De bijeenkomst stond onder leiding van het K.N.V.B.-bestuurslid, den heer K. J. J. Lotsy. Het volgende programma is opge maakt: 19 April: Be QuickEnschede en AjaxFeijenoord 26 April: EnschedeAjax en FeijenoordN.A.C. 10 Mei: AjaxBe Quick en N.A.C.Enschede 17 Mei: Be QuickFeijenoord en N.A.C.Ajax 21 Mei (Hemelvaartsdag): EnschedeBe Quick 24 Mei: AjaxN.A.C .en FeyenoordEnschede 31 Mei (Eerste Pinksterdag): Be QuickAjax 1 Juni (Tweede Pinksterdag): EnschedeFeijenoord 7 Juni (Olympische dag): EnschedeN.A.C. 14 Juni: FeijenoordAjax en Be QuickN.A.C. 21 Juni: AjaxEnschede en N.A.C.Feijenoord 28 Juni: FeijenoordBe Quick DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Sunderland kampioen. Blacburn Rover blijft zoo goed als zeker op de laatste plaats. De Bolton Wanderers hebben Zaterdag Sunderland een leelijke poets gebakken. Met man en macht vochten de Boltonners om te beletten, dat Sunderland reeds voor Paschen de kampioensvlag kon hijsche». Zij zijn hier in betrekkelijk geslaagd. Met 21 moesten de aanstaande kampioenen het veld ruimen. Op 2den Paaschdag werd ech ter Birmingham het kind van de rekening. Met niet minder dan 27 werd de thuis club door Sunderland ingemaakt. Deze eclatante zege hield tevens in, dat zij nu officieel kampioen der le divisie is. West Bromwich Albion verrastte vriend en vijand door Arsenal met 10 te slaan. De nu oud kampioenen sparen zich zichtbaar voor de cup-finale. Door dit gunstig resultaat ont loopt W.B. Albion het degradatiegevaar. Zaterdag a.s. gaat Aston Villa naar Arse nal en dit zal een overwinning worden voor eerstgenoemde, ook al door het feit dat Aston Villa een keurige prestatie verrichtte door tegen Wolverh.W. een gelijk spel te boeken. Opmerkelijk zijn de laat ste overwinningen van Brentford. Nu was net Everton, die met 41 nederlaag naar huis gestuurd werd. De Brentford-spele" schynen den laatsten tyd goed onderhanden genomen te zijn. Hun techniek aU tactiek zyn bewondenngswaardig, maar wat vooral opvalt, is het snelle tempo, dat gevoerd wordt. De goals, die gescoord werden wa ren van goed gehalte. Sagar, de Engelsche doelverdediger, verweerde zich kranig, doch de gepasseerde ballen waren voor hem niet houdbaar. Liverpool zorgde ervoor, dat het zoo goed als zeker is, dat Blackburn Rovers de roode lantaarn moet voeren. Blackburn staat nu met 29 punten onder aan in 39 gespeelde wedstryden, daarop volgt W.Bromw.A. met 34 punten ook in 39 wedstryden. Maximum kunnen de Rovers er dus 35 halen, maar dat zou een kracht prestatie zijn, waar niemand aan denkt en dan nog aan te nemen dat W.Bromw.A. geen enkelen wedstrijd meer wint. Arme Blacburn Rovers In de tweede divisie heeft Manchester de leiding genomen. Een 40 overwinning op Burnley is een prestatie om trotsch op te zijn. West Ham en Charlton blijven echter gevaarlijk concurrenten. Manchester be haalde uit 38 wedstryden 50 punten, terwijl de anderen uit 39 wedstryden dit zelfde aantal wisten te bereiken. Wielrennen. O. G. TE NOORDSCHARWOUDE. De ren- en toervereeniging Onderling Genoegen heeft den tweeden Paaschdag een Paascheieren-rit gehouden over pl.m. 11 K.M. De uitslagen hiervan waren als volgt: A en B.-klasse: 1 J. Boon 18 min. 17.9 sec.; 2 M. Strybis 18 min. 12 sec.; 3 W. Dekker 18 min. 54 1/10 sec.; 4 M. Schagen 19 min. 4 7/10 sec.; 5 C. de Meyer 19 min 51 sec. Juniores: 1 E. Bos 20 min. 21.3 sec.; 2. K. Heidsma 20 min. 29.8 sec.; 3 C. Zeegers 20 min. 45 sec.; 4 P. Zeegers 22 min. 5.4 sec.; 5 Cs. Groen 22 min 5.9 sec. WIELERCLUB ALCMARIA. De door Alcmaria voor haar renners ge organiseerde Paascheieren-race is in alle opzichten geslaagd. De uitslag cvan de 3 wedstryden was: A klasse: 1 J. Martin 11 pnt.; 2 J. H. Mulder 11 pnt.; 3 Jb. Homan 15 pnt.; 4 W. Wouters 18 pnt. B klasse: 1 C. Kuilenboer 5 pnt.; 2 G. Greuter 8 pnt.; 3 J. Hollebeek 12 pnt.; 4 M. Reek 14 pnt. C klasse: 1 J. Homan 5 pnt.; 2 I. Min 8 pnt.; 3 C. Duinmayer 9 pnt.; 4 Jan Fryn 13 pnt. Op den tweeden Paaschdag hebben de baanrenners weer op de Wieringer-wieler- baan gereden. Jb. Homan, die de vorige 2 wedstryden nog niet zoo gereden heeft als verleden jaar, heeft in dezen wedstrijd heel goed ge reden. Jan Derksen werd eerste in een klasse mentsrace en won met zijn koppelgenoot J. Pronk (Victrix) den koppel wedstrijd. Bridge. EEN SCHITTEREND SUCCES VOOR DE ALKMAARSCHE BRIDGE CLUB. De Alkmaarsche Bridge-club heeft in het seizoen '35-'36 deelgenomen aan een bridge- competitie, georganiseerd door de Haar lemsche clubs, waarvoor door de Rotterdam- sche Lloyd een prachtige zilveren beker als prijs werd beschikbaar gesteld. Acht clubs, die elk met 10 paren moesten uitkomen, namen aan deze competitie deel, n.1. De Indische Club te Haarlem, de Haarlemsche Bridge-Club, de afd. Haarlem van den Ned. Bridge Bond, de Club Play-Well te Over- veen, de Bloemendaalsche Bridge Club, de Sociëteit de Vereeniging, de Beverwyksche Bridge Club en de Alkmaarsche Bridge- Club. Elke deelnemer speelde zeven wed stryden. Gisteravond speelde de A. B. C. haar laat sten wedstrijd in Bloemendaal tegen de club van dien naam en wist in deze ontmoeting de grootste overwinning te behalen, die in deze competitie is verkregen, n.1. met 64 tegen 36 punten. Hiermede had de Alk maarsche Bridge Club tevens beslag gelegd op den fraaien beker, want zy stond nu bovenaan met 6 overwinningen uit 7 wed strijden. (De eenige nederlaag werd ge leden tegen de Indische Club met het kleinst mogelijke verschil, n.1. 49 1/250 1/2. (In elke ontmoeting waren n.1. steeds als maximum 100 p. te behalen). Daar van elke club de tien sterkste paren deelnamen is dit succes voor de A. B. C. een bewijs dat het Alkm. team in deze compe titie zeer goed heeft gespeeld. De leider was dan ook over hetgeen de paren van zijn team hebben gepresteerd, ten zeerste vol daan en het succes zal zeker een aanspo ring zijn om serieus te blijven oefenen. Op een specialen avond zal de beker aan het bestuur van de Alkmaarsche Bridgeclub worden uitgereikt. Dammen. DAMCLUB „VOORWAARTS". De Alkm. Damclub „Voorwaarts" heeft haar win ter wedstryden beëindigd. De stand luidt: 1. A. Burgert; 2. G. Woonijk; 3. D. Ma- rees; 4. J. Mooij; 5. C. Betlem; 6. H. Tim merman; 7. W. de Koning; 8. D. Homma; 9. Jb. Renooij 10. E. Hofman; 11. Jb. Ha- gens; 12. D. Stam; 13. P. Appeldoorn; 14. M. Hemels; 15. P. de Wijn; 16. F. Appel; 17. B. Luitjes; 18. C. Jol; 19. J. Bussen Jr.; 20. A. Koreman Jr.; 21. P. Nierop; 22. J. Dogger. Wandelen. DE KAASKOPPEN-MARSCH. Een groot succes voor de Alk maarsche club. Maandag, Tweeden Paaschdag, heeft de Alkmaarsche Wandelsportvereeniging De Kaaskoppen haar uitgeschreven wandel tocht van 30 K.M. gehouden, waaraan on geveer 50 wandelaars deelnamen, die allen hebben genoten van een fraaien tocht, be gunstigd door prachtig voorjaarsweer. Om half elf 's morgens werd afgemar cheerd naar Egmond aan Zee, maar reeds in den Hoef wachtte den wandelaars een aardige verrassing: de burgemeester had de attentie, de wandelaars te begroeten, terwijl een medaille van de Kerkplein werd overhandigd. Deze geste werd wel zeer op prijs gesteld. aann7oeVoru!tzelfde «ebeurde in Egmond met f ar toonde de burgemeester «erd w„e„ koppen en het hoofdbestuur der N W n aan de koffie genoodigd, terw?! een m?" da.lle van de stranding van de KerkpW werd aangeboden. KPiein Vervolgens werd naar Heiloo gewandeld en toen naar Alkmaar, waar in het Sport park een rust van drie kwartier werd ge houden. Het tweede gededelte van het parcours liep grootendeels door de gemeente Alk maar, waar natuux-lijk propaganda ge maakt werd. Het eindpunt was weer op het Sport park, waar de prijzen werden uitgereikt door den heer Keizer, voorzitter der N. W. O. Het resultaat was: eerste prijs, Watergraafsmeer, Amster dam met 146 punten; tweede prys, ,,'t Zal wel gaan", Hil versum; derde prijs, W. S. V., Amsterdam. Als een bizonderheid mag worden ver meld, dat er Groningers aan den tocht deelnamen, die reeds den Eersten Paasch dag hier arriveerden en bij de Kaas koppen onder dak worden gebracht. De Groningers noodigden de Kaaskoppen uit om in Augustus naar het Noorden te trekken, wat natuurlyk graag werd geac cepteerd. Een woord van dank richtte het bestuur der Kaaskoppen tot de autoriteiten voor hun medewerking en tot de E. H. B. O., die onder leiding van den heer Narold de marschen volgde en gereed was om hulp te bieden, waar dit noodig mocht zyn. De Kaaskoppen kunnen op een uitste kend geslaagden dag terug zien. N. U. W.-MARSCHEN. 24 Mei in Alkmaar. De Nederlandsche Unie voor de wandel sport organiseert dit jaar haar nationale 30 K. M. marschen vroeger dan vorige ja ren, zoodat dit een goede inzet van het wandelprogramma is en tevens een mooie training, die aan de vierdaagsche willen deelnemen. De marschen zullen op 23 en 24 Mei worden gehouden en wel te Alk maar (24 Mei), Culemborg (24 Mei), Goor (24 Mei), Groningen (24 Mei), Rotterdam (23 en 24 Mei), den Haag (23 en 24 Mei), Zaandam (23 en 24 Mei), Utrecht (23 en 24 Mei), Zaandam (23 en 24 Mei), Utrecht (23 ij 24 Mei), Bussum (24 Mei), Dieren (24 Mei), Meppel (24 Mei), Goude (23 en 24 Mei), Amsterdam (23 en 24 Mei), terwyl op 21 Mei Vlaardingen de primeur heeft. De inschrijving staat voor elkeen open, terwyl iedere deelnemer, dien den tocht volbrengt, een herinneringsmedaille ont vangt en groepen een speciale medaille kunnen behalen. HENRY CHERON OVERLEDEN. Oud-minister van handel, financiën en van justitie. De Fransche oud-minister Henry Chéron is gistermiddag na een operatie overleden. Sedert Chéron, in October 1934, zyn ont slag indiepde als minister van justitie in het kabinet-D'oumergue, heeft de buitenwereld van zijn figuur niet veel meer vernomen. Hij heeft den tijd, die hem gegund is ge weest na de stormachtige gebeurtenissen van dat jaar, grootendeels doorgebracht in Li- sieux, zijn geboorteplaats, waarvan hy bur gemeester was. Chéron was in 1867 geboren. Hy studeer de rechtswetenschappen en vestigde zich als advocaat te Caen. In 1902 werd hy gekozen tot kamerlid en reeds spoedig trok hy de aandacht door uitmuntende redevoeringen vooral over financieele vraagstukken. Cle- menceau benoemde hem in 1906 tot onder minister van oorlog; zyn talenten kwamen in deze functie tot hun recht en brachten hem via het onderministerschap van marine en eenige andere belangryke functies in het kabinet, waar hy met de portefeuille van arbeid werd belast in 1913. Als senator had hij vervolgens langen tyd gelegenheid zich te wijden aan begrootings- vraagstukken, een onderwerp waarvoor hy gedurende de oorlogsjaren de grootste be langstelling aan den dag legde. In 1922 maakte Poincaré hem tot zyn minister van landbouw; sedert 1925 was hij rapporteur van de senaatscommissie voor financiën en bewees hij den afchtereenvolgenden regee ringen onschatbare diensten door de invoe ring van een zorgvuldig uitgewerkt bezuini gingsplan voor alle diensten. Na den dood van Bokanowski in September 1928 aan vaarde Chéron de portefeuille van handel, die hij spoedig in het kabinet Poincaré ver wisselde voor die van financiën tot 1930, toen de regeering Tardieu moest aftreden in verband met Chéron's politiek ten aanzien van belastingen en uitkeeringen aan oud strijders. Na de affaire Oustric werd Chéron voor het eerst minister van justitie. Tot dat ambt werd hij wederom geroepen in 1934 toen na de voorvallen van 6 Febr. Gaston Doumergue zijn kabinet vormde. Het gelukte Chéron niet de gewenschte klaar heid te brengen in de vele en gecompliceer de problemen die in verband bleken te staan met de affaire Stavisky. Zijn positie was reeds zeer moeilijk geworden, toen in October van dat jaar de moord te Marseille een reconstructie van het kabinet noodza kelijk maakte. Zijn aftreden werd door ve len gewenscht en de demissie, die tenslotte met ongebruikelijke duidelijkheid werd ge- eischt door maarschalk Petain, den minister van oorlog, bracht, ondanks de verdeeldheid die in de regeering was blijven bestaan over j de wenschelijkheid van zijn heengaan een duidelijke ontspanning teweeg. Chéron stelde er prijs op, onmiddellijk na zijn ontslag in een brief aan Doumergue vol verontwaardiging te laten uitkomen, dat hij zich niets te verwijten had en de dupe van de politieke hetze rondom de schandalen ge weest is, maar dat hy den premier een ka binetscrisis met de niet te overziene gevol gen daarvan heeft willen besparen. WERKLOOZENRELLETJES IN POLEN. Te Lwow (Lemberg) is de politie door een groep werkloozen aangevallen en met steenen bekogeld. De agenten maakten van de vuurwapenen gebruik, met het gevolg, dat twee der aanvallers gewond werden. Eén hunner is later in een ziekenhuis over leden. De politie heeft verschillende ar restaties verricht. SPIONNAGEPROCES IN BULGARLhT Met gesloten deuren zal vandaae Philippopoli het spionnageproces beeinr, tegen den beheerder van Turksche ke w lyke goederen in Bulgarije, Giavetoff h*" ervan wordt beschuldigd inlichtingenv« trekt te hebben aan de Turksche r ring betreffende de garnizoenen van^PM* lippopoli en Starazagora. In den lnrm hetzelfde proces zal een zekere Pen T voor het gerecht verschijnen, die er v beschuldigd wordt de emigratie van T ken uit Bulgarije met behulp van vals^" paspoorten te hebben vergemakkelijkt BANKOVERVAL TE PARIJS. Twee indivduen hebben te Parijs klaarlichten dag een overval op een ba°u gepleegd. Zy wisten te ontkomen, na zich van een bedrag aan geld te hebben mei* ter gemaakt. es" VIJF DOODEN TENGEVOLGE VAN GASVERGIFTIGING. In een woning te Halle zyn vijf men schen tengevolge van gasvergiftiging j1" het leven gekomen. om DE MONGOOLSCHE POLITIEK 1 VAN TSJANGTSJOEN. Een Japansche persstem In een commentaar op het feit, dat a Gouverneur van de provincie Noord Hsingan, Lintspjen voor een militair rechtshof gedaagd is, schrijft de jal" Times", dat de ontdekking van een samen zwering onder hooggeplaatste Mongool sche ambtenaren tegen Japan en Mand sjoekwo getuigt van de mislukking der Mongoolsche politiek van de autoriteiten van Tsjantspoen. Na autonomie te hebben toegestaan aan de Mongolen, die on Mandsjoerysch gebied verblijf houden streefden de autoriteiten er naar de Mon' golen, die in buiten Mogolie wonen van Rusland weg te drukken en onder de heerschapij van Mandsjoekwo een groot Mongolië in het leven te roepen, dat bin nen en buiten Mongolië zou omsluiten be nevens een zeker deel van Mandjoekwo Linsjen die vriendelijk behandeld werd door de autriteiten van Tsjangtsjoen, bleek het hoofd der samenzwering te zijn. Dit zal leiden tot een radicale verandering van de politiek van Mandsjoekwo ten opzichte van de Mongolen, die binnen Mandsjoekwo verblijf houden, in het bijzonder tot af schaffing van de autonomie en verwerke lijking van een krachtige militaire politiek ten opzichte van de Mongolen. VERZOEK OM UITLEVERING VAN MEVROUW HEWITT. Uit Sacramento (Californië) wordt ge meld, dat gouverneur Frank Merriam een request heeft onderteekend voor de uitle vering door den staat New-Jersey van mevr. Maryon Cooper Hewitt McCarter, die men wenscht te vervolgen wegens medeplichtig heid in de zaak van haar dochter, de erfge name van een groot fortuin, die indertijd een operatie van misdadigen opzet heeft moeten ondergaan. KERK VERBRAND. In Quadelajara in den Mexicaansche staat Jalisco is de San Franciscokerk in brand gestoken. Waardevolle kunstwerken zijn verloren gegaan. Tot dusver 49 dooden. In de Tarakoema-mijn te Foekoeoka is een liftkooi, waarin 82 mijnwerkers hadden plaatsgenomen, tengevolge van het breken van een kabel in de ruim 650 M. diepe schacht gestort. Tot nu toe heeft men 49 lijken geborgen, terwyl 20 mijnwerkers zwaar gewond zyn. AANSLAGEN OP POI.ITIEPREFECTUREN IN FRANKRIJK- In de laatste 48 uur zijn te Parijs drie aan slagen op Fransche politieprefecturen g pleegd, die echter alle mislukt zijn. In der vertrekken van de prefectuur te tes heeft men een doos met explosi vloeistof gevonden. Er was een brandje u gebroken, dat echter vanzelf weer Te Quimper in Bretagne hebben on e den de vloer van een kamer in het po bureau met petroleum begoten. Men moedt dat men hier met het werk vr^n tonsche autonomisten te doen heeft, e Brieux werd een flesch met een exp o vloeistof in de kamer van een P° ie~ nt. tenaar geworpen zonder evenwel to ploffing te komen. SCHIP MET CHINEESCHE KUNST SCHATTEN OP EEN ROTS GELOOPE^. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat e. 16.700 ton groote Engelsche schip 1 ra", aan boord waarvan het groo s der Chineesche kunstschatten, die e den tentoongesteld zyn, naar c'lina op gevoerd worden, ter hoogte van Ma een rots geloopen is. er De lading is onverzekerd. ofsc^°? ten geen direct gevaar is, zijn twee sleepboot^ der Britsche admiraliteit ter assistenti trokken. o0. De Britsche sleepbooten hebben „nu gingen om de gestrande „Ranpura krijgen uitgesteld tot Woensdag u Passagiers en bagage zijn ontsclne 1 weer is iets beter geworden. In te kringen verklaart men, datt de ,jooS „Barrapool" van de P. en O.-lyn bericht heeft ontvangen koers te J en zich naar Gibraltar te begeven1voor aan boord nemen der Chineesch schatten. Het schip zal ze dan verd Gibraltar moeten overbrengen. De „Stageborg" vlot gekom** Het vrachtschip „Stageborg", ^at inwaS Archipel van Stockholm op een r .^g geloopen, is vlot gekomen, nadat ae gelost was.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8