DE GEBROEDERS „OOCHEM" De in Mei J.1. door de commissie van be heer ingevoerde tariefsverlaging heeft in de daling van het aantal baden geen ver betering kunnen brengen. De exploitatie van het badhuis blijft door dezen gang van zaken groote zorgen baren. Aan de propaganda voor de instelling wordt de noodige zorg besteed. Het bestuur stelt pogingen in het werk om door verlaging der vaste lasten een beter sluitende exploi tatierekening te verkrijgen. De commissie van beheer bleef in het af- geloopen jaar onveranderd samengesteld. Zuigelingenbescherming. Aan het door de secretaresse mevrouw M. M. Dun—Quispel uitgebrachte jaarver slag wordt het navolgende ontleend: Door het consultatiebureau werden ge houden 97 zittingen. Het aantal nieuw ingeschreven kinderen bedroeg 414; 4504 consulten werden ver strekt; de zuster bracht 2876 bezoeken. In 1935 werd een moedercursus door de vereeniging georganiseerd. Daar er zich *7 cursisten aanmeldden en er slechts per cursus 30 personen worden toegelaten, moest een dubbele cursus gehouden wor den. Tot heden kwam dit in Alkmaar niet voor, cursusleidster was zuster Leegwater. De korting van 240 die de Provinciale commissie voor het jaar 1933 had toegewe zen, werd in 1934 weer vereffend. Van de gemeente Alkmaar werd bericht ontvangen dat voor het jaar 1936 in plaats van 1530 subsidie slechts 1350 subsidie zou worden toegestaan. Het nadeelig saldo over 1935 bedroeg 1022.37. Tijdens de vacantie van den heer van Hilten werd het consultatiebureau waarge nomen door mej. dr. Schoo. Huisverzorging. Zooals bekend, wordt door Huisverzor ging op medische aanvrage hulp gezonden in gezinnen, waar de huisvrouw door ziek te tijdelijk niet in staat is haar werk te ver richten. Deze hulp wordt gezonden in gezinnen van eiken godsdienst en iedere richting, daar de vereeniging geheel neutraal is. Door het zenden van hulp wordt in zeer vele gevallen voorkomen dat de zieke in een der ziekenhuizen moet worden opge nomen. In het afgeloopen jaar werd hulp ver strekt in 238 gezinnen en wel aan 102 pro- testantsche, 98 roomsch-katholieke, 14 gemengde, 1 isr. en 23 tot geen kerkgenoot schap behoorende. Deze hulp heeft bestaan uit: 3136 heele, 926 halve, 448 waschdagen en 24 toeslagen Aan verzorgsters werd uitbetaald 3581.56 Het subsidie van de gemeente bedroeg 1600 en van de afdeeling Alkmaar 500, Er is een saldo van 77.44. Door een groote propaganda-actie aan 't eind van het vorig jaar is het gelukt 113 nieuwe leden te winnen; per 1 Januari '36 bedroeg het aantal leden 618. In het bestuur werd in de plaats van mevrouw SmitMulder, dje niet voor her benoeming in aanmerking wenschte te ko men, gekozen mevrouw Goetschvan Harde veld. De heer I. P r i n s Az. vroeg, hoe de aan slag voor de leden wordt geregeld. De secretaris antwoordde, dat de medewerking van de leden over het alge meen zeer welwillend is. Wil men echter geen inlichtingen over de inkomsten geven, dan kan het bestuur daar niet veël tegen doèn. De heer Prins wilde het ter inzage geven van het belastingbiljet verplichtend stellen, omdat zich gevallen kunnen voor doen. dat een vader met een laag inkomen wèl en de zoon met eigen irtkomén niét is aangeslagen, hoewel ook deze toch de hulp middelen van de vereeniging kan verkrij gen. De secretaris deelde mede, dat er plannen tot herziening van de contributie- regeling zijn, zoodat ook de thuis wonende kinderen met eigen inkomen kunnen wor den aangeslagen. Het jaarverslag werd hierop vastgesteld onder dankbetuiging aan den secretaris. Toestand van het magazijn. De v o o r z i 11 e r las het verslag Voor van de commissie van toezicht op het ma gazijn. Het ving aan met de mededeelipg, dat in de binnenmuren en ook in den voor gevel scheuren en barsten waren ontstaan door 't heien bij den bouw van de Overdekte. Het hek, waardoor het terrein van het Witte Kruis gescheiden is van de Overdekte, Js bij dien bouw beschadigd en de directie had de kosten niet willen vergoeden, zoodat deze voor rekening van het W. K. kwamen. De bedden zijn voor het grootste gedeelte opgebruikt. Met de vernieuwing der bedden de beste reclame voor het W. K. zal een kleine 2000 gemoeid zijn. Ook hier om drong de commissie erbij de leden op aan, de contributie niet te verlagen. De andere verplegingsartikelen verkeeren in goeden toestand. Den magazijnmeester en zijn assistent wterd dank gebracht voor hun goede zorgen. De heer Saai vroeg naar de rekening voor het hek, waarvan in het verslag sprake is. Hij begreep niet, dat de directie van de Overdekte betaling ervan had ge weigerd; dit was zeer zeker niet de bedoe ling. Rapport algemeene vergadering. De voorzitter, die met twee andere bestuursleden de vorige algemeene verga dering had bijgewoond, bracht daarvan ver slag uit, waarbij hij uitvoerig stilstond bij de bekende kwestie tusschen de afdeeling en het hoofdbestuur in verband met de moeilijkheden met de afd. Alkmaar van het Wit-Gele Kruis. Vastgesteld werd, zoo zei spr. o.a., dat de afdeeling Alkmaar op een dwaalspoor was geraakt, doordat anderen in de Wit-Gele- Kruis-kwestie niet behoorlijk uit elkaar ge houden hebben de algemeene en afdeelings- vraagstukken betreffende het Wit-Gele- Kruis. In de conferentie van 21 September 1935 bij den commissaris der koningin te Haar lem is gebleken, dat dr. Bromberg als voor zitter der afdeeling Alkmaar van het Wit- Gele-Kruis niet het recht had den brief van 30 October 1934 aan het bestuur van het Witte Kruis te Alkmaar (bevattende voor stellen inzake een gezamenlijk te exploi- teeren magazijn en contractwijziging) te schrijven, aangezien het daarin vermelde uitsluitend te zijner kennis gekomen was als voorzitter van het hoofdbestuur van den Noordhollandschen Bond van het Wit- Gele-Kruis. Hetzelfde is het geval geweest met den brief van 13 November 1935 van het hoofd bestuur van het Witte Kruis, gericht aan het hoofdbestuur van den Noordholland schen Bond van het Wit-Gele-Kruis, welke brief nu als betreurenswaardig en ontac tisch door ons hoofdbestuur erkend wordt. (Uiting van leedwezen van het hoofdbe stuur van het Witte Kruis over de houding van de afdeeling Alkmaar van het Witte Kruis tegenover het Wit-Gele-Kruis.) Deze brief is door dr. Bromberg als voor zitter van de afdeeling Alkmaar van liet Wit-Gele-Kruis in de ledenvergadering op 19 Februari 1935 tegen ons uitgespeeld. De publicatie ook van dezen brief mag al evenzeer als een onrechtmatige daad van dr. Bromberg, op zijn zachtst gesproken, beschouwd worden. De kwestie is nu uit de wereld, zei spr., onze afd. is onomwonden in eere hersteld, nadat gebleken was, dat haar geen enkele fout kon worden verweten. Bestuursverkiezing. Noodig was een verkiezing ter voorzie ning in de nog altijd bestaande vacatures van de heeren Venneker en Verkade. De secretaris wees erop, dat het bestuur steeds op het standpunt heeft gestaan, dat in vacatures van r.-k. weder r.-k. worden gecandideerd. In de vacature-Venneker was gesteld de heer P. M. Beemster, voor de an dere warén nog geen Opgaven. Er waren geen tegencandidaten gesteld, zoodat de heer Beemster bij acclamatie ver kozen werd. Het badhuis in 1935. De balans van het badhuis wees aan op 31 December 1.1. aan bezittingen f 17023,73, waartegenover een even groot bedrag stond aan schulden. Als bijdrage van het Witte Kruis kwam erop voor 1175,05. Op gebou wen is afgeschreven 900, zoodat die nu staan genoteerd op 15600. De drie leenin gen beloopen ruim 14000, crediteuren had den te vorderen ruim f 984. De lasten en baten wezen elk een bedrag aan van 5236,10; de interest was 696,55, het v/ater kostte 425,10, gas en electrici- teit 118,98. De heer Prins vroeg of er maatregelen Worden genomen tegen de steeds achteruit- lt/ooehde inkomsten van het badhuis. Er zal stellig concurrentie worden ondervonden van de Overdekte, vooral wat betreft de kuipbaden. De secretaris zei, dat het badhuis de dagelijksche zorgen heeft van het be stuur, maar men moet niet vergeten, dat (ook al in verband met den verbeterden woningbouw) het badhuis niet meer in zoo'n groote behoefte voorziet als voorheen. Spr. merkte nog op, dat in tal van plaatsen dergelijke badhuizen van gemeentewege worden gesubsidieerd, omdat zonder dat het voortbestaan niet mogelijk is. De gemeente Alkmaar geeft geen subsidie. Met teruggang van inkomsten ook in 1936 wordt rekening gehouden en het bestuur is doende om daartegen maatregelen te nemen. Dè tarieven zijn reeds verlaagd en verder kan daarmee niet worden gegaan zonder het bestaan van het badhuis al te zeer aan té tasten. De heer Saai deèlde mede, dat de douchebaden geen verder nadeel van de Overdekte zullen ondervinden, omdat deze hare gelegenheden op de „dure" dagen (Vrijdag en Zaterdag) al bezet heeft. De slechte tijden hebben veel schuld aan den achteruitgang; sinds haar 41-jarig bestaan heeft het badhuis nu nog alleen de laatste twee jaren een tekort. De heer W i e s e Wéés op het geringe ge bruik van eerste klas regenbaden en vroeg of er g;eeri aanleiding is deze klasse te ver lagen. Over het al of niet mogelijke van tariefs verlaging werd nog eenigen tijd gesproken, waarna de secretaris toezegde, dat het be stuur zich er nog eens over zal beraden. De rekening van de afdeeling. De rekening van de afdeeling sloot in uit gaven eh inkomsten op 11010. De vereeni ging Huisverzorging kreeg f 500, Zuigelin- genbaschefming 150 en de Vereen, t. bestr. v. t. b. c. 400; voor uitzending naar her stellingsoorden was 222,87 uitgegeven. Het onderhoud van het verplegingsmateriaal had 296 gekost, de ontsmetting dier mate rialen 798. Aan salarissen was betaald 2443.50. Aan afschrijvingen op het ge bouw was besteed 1000 materiaal 840,36, meubilair 217,50, gereedschap 17,15. Aan schadevergoeding voor gebróken artikelen was ontvangen 66,75, voor ver goeding vervoer verplègingsartikelen 174; de speldjesdag had opgebracht 226,24. Het reservefonds bedraagt 426,41. De gebouwen komen op de balans voor met 35000, het materiaal met 6293,20, het meubilair met 500, de gereedschappen met 1. De heer Prins vroeg of er bij de ge meente Alkmaar niet kan worden aange drongen op verlaging van den rentevoet voor de leening. De secretaris zegde overweging toe. De commissie tot nazien der rekenihg deelde mede, dat zij deze haar bij ohderzoek geheel in orde had bevonden, zoodat zij tot goedkeuring ervan, adviseerde. Alzoo werd besloten onder dankzegging aan den penninsmeéoter en den boek houder. Rondvraag. Mej. S c a 1 vroeg of er reeds iets bekend is van dé plannen van het hoofdbestuur voor het thuis verplegen van zieken. De secretaris had nog geen énkele mededeeling ontvangen. Een der aanwezigen klaagde over het gesloten houdeh van een bepaalde badcel, ten behoeve van een bestuurslid, door den badmeester. De secretaris zei, dat hiervoor geen opdracht van bestuurszijde bestaat; het zal een afspraak zijn tusschen het bedoelde bestuurslid en den badmeester. Het bestuur acht het niet gewenscht baden te reser veeren. Spr. zal de zaak bespreken met den badmeester. De heer R i k e bracht hulde aan het be stuur, speciaal aan den voorzitter, voor het geen gedaan is in het belang van de alge meene gezondheid en in de kwestie met het Wit-Gele Kruis. Hierna sluiting. £(md= euJuut&auw HET LANDBOUW-CRISISFONDS IN DE PRACTIJK. Vergadering veeweiders en -mesters. De vereeniging van veeweiders en -mesters heeft gistermiddag in hotel „Terminus" te Den Haag een algemeene ledenvergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer M. Oppenheim uit Den Haag. In zijn openingswoord constateerde deze, dat men bij de Crisis-veehouderijcentrale gelukkig heeft ingezien, dat de verblik king van vleesch uit den booze is. Met de afslachting is plusminus 25 millioen gul den verlies gepaard gegaan, terwijl daar naast voor millioenen guldens schade aan de bedrijven der veeweiders en -mesters is toegebracht. Gelukkig, zoo zeide spre ker, hebben wij nu een deskundig minister van landbouw, die nu ook aan de veewei ders en -mesters eenigen steun heeft toe gezegd. Noodzakelijk is het, dat men de bedrij ven der veeweiders en -mesters als be schutte bedrijven erkent. De vereeniging is gaarne bereid, den minister in zijn moeilijke positie te steunen om te komen tot de juiste oplossing n.1. onze veehouderij in haar geheel een bloeiend en winstgevend bedrijf en de steunregeling overbodig te doen worden. Vervolgens heeft mr. H. van Wijk Czn., uit den Haag, juridisch adviseur der ver eeniging, gesproken over: „het landbouw crisisfonds in de practijk". Mr. van Wijk herinnerde met instem ming aan hetgeen het tweede-kamerlid Ebels op 11 Maart j.1. in het parlement in het belang van de veeweiders heeft ge zegd. Helaas echter deelen de regeerings- commissarissen op zoodanige wijze de la kens uit, dat wel de baconfabrikanten, maar niet de veeweiders ervan profiteeren. Na een audiëntie bij den minister heeft een deputatie uit het bestuur op 13 Januari j.1. een onderhoud gehad met ir. van Leignes Bakhoven, 's ministers prive-adviseur, en op 3 April met den regeeringscommissaris ir Louwes, doch het resultaat is verre van bevredigend. Hoewel de minister aan vankelijk een welwillende houding aan nam, zeide hij later geen beslissing te kun nen nemen, voordat hij de veehouderijcen trale had gehoord. De veehouderij centrale wordt echter zoo sterk beinvloed door de baconfabrikanten, dat van die zijde geen bevredigend advies is te verwachten. Eigenlijk aldus spreker moet men medelijden hebben met een minister, die op dergelijke adviezen is aangewezen. Thans neemt de minister de belasting aanslagen der veéweiders als basis. Men zou eerst moeten aantoonen, dat men geen inkomen meer heeft. Op die manier echter zouden de betrokkenen worden be handeld als bedelaars, die om een aalmoes vragen. De steun aan groenten, suiker, tarwe en andere categorieën, welke suc cessievelijk gevolgd zijn, is evenwel zonder uitzondering gebaseerd op de slechte uit komsten van de bedrijven. Belastingaan slagen zijn daarbij niet ter sprake ge komen. Spreker besloot met' een opwekking tot krachtige voortzetting van de actie der vereeniging. Hierop volgde een discussie, waarbij het betoog van den voorzitter en van mr. van Wijk van vele zijden werd onderstreept. De voorzitter, de heer Oppenheim, uit den Haag, werd bij acclamatie herkozen. Eveneens weiden herkozen de aftredende bestuursleden de heeren Ammerlaan te Schipluiden en A. Rietkerk te Wassenaar. In de plaats van den heer Philips werd gekozen de heer Jacobs Helmegen te Roermond. Verder werden nog in het bestuur ge kozen de heeren S. van Hasselt te Zundert (N.B.) en Stokman te Amsterdam. Er werd een commissie benoemd ter voortzetting der besprekingen met de re geering, namelijk de heeren ir. Hellinga te Lekkem (Frieslandd), S. Brouwer te Overmaas en de Valk te Schipluiden. De vergadering keurde met algemeene stemmen het beleid van het bestupr goed. WIERINGERWAARD. Holl. Mij. van Landbouw. Vergadering van de afdeeling Wierin- gerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw op Dinsdagavond in het Wapen van Wie- ringerwaard onder leiding van den heer P. Visser. Aanwezig slechts 12 leden. Bij de opening zeide de voorzitter, dat 't hem genoegen deed, dat ook de burgemees ter aanwezig is, een bewijs, dat deze belang stelt in het werk van de afdeeling. Te be treuren is echter de geringe opkomst en spr. vond 't jammer, dat de menschen niet 't nut inzien van de organisatie. Het is te hopen, dat de leden dat nog eens beter inzien. Onder de ingekomen stukken was o.m. een circulaire van het hoofdbestuur inzake hagelverzekering. Het hoofdbestuur heeft 't hoofdagentschap aanvaard en deed nu de vraag of de secretaris onzer afdeeling zich zou willen belasten agent te zijn. Het bestuur is bereids daar op ingegaan, zoodat men zich eventueel tot den heer Sleutel kan wenden. Bij monde van den heer K. Zijp werd rapport uitgebracht over de rekening. Alles was in orde bevonden. Ontvangst 407,57, uitgaaf 358,49, saldo 49,08. Wat betreft de aankoopvereeniging waren de ontvangsten f 1298,90, uitgaaf 1256,75, batig saldo 42,15. Op voorstel van de commissie werd de rekening vastgesteld en aan den penningmeester décharge verleend. De voorzitter deelde nog méde, dat in Waard en Groet met succes gebruik wordt gemaakt met een onkruidverdelgingsmiddel. Dit kan ook via de aankoopvereeniging worden besteld. Na eenige bespreking over dit punt werd staande de vergadering reeds 65 K.G. besteld. Als afgevaardigde en plaatsvervangend naar de vergaderingen waar de afdeeling behoort vertegenwoordigd te zijn, werden gekozen de heeren D. Rademaker, K. Scha- gen en P. Visser Az. Een der beide laatst genoemden zal even tueel als plaatsvervanger fungeeren. Bij de agenda der algemeene vergadering, welke op 29 April te Amsterdam werd ge houden, was een opwekking van het hoofd bestuur om de leden aan te sporen, zooveel mogelijk deze vergadering bij te wonen. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd o.m. besloten dat afgevaardigden tegen de motie Putten zullen stemmen. De heer K. Zijp zou op de algemeene ver gadering ter sprake willen brengen, de hooge boterprijs, die de consument moet betalen. Waarom moeten de margarine- fabrieken 15 a 16 pet. dividend uitbetalen. Uit de breedvoerige besprekingen over dit punt, bleek wel dat men hier weinig heil zag. Toch zal in overleg met den heër Hofsté een desbetreffende vraag schriftelijk wordèn ingezonden, zeker als men dan is, dat het op de vergadering ter sprake zal komen. De voorzitter vroeg of er misschien leden zijn, die de algemeene vergadering willen bijwonen. Bij voldoende deelname zou een bus beschikbaar worden gesteld. Van uit de vergadering bleek weinig animo te bestaan. Inmiddels werd aan het bestuur machtiging verleend zoo noodig gezamenlijk heen te gaan De heer Daan Kaan vroeg inlichtingen aangaande de besprekingen in de vergade ring van voorzitters en secretarissen wat betreft de verhouding tusschen Landbouw en Maatschapoy en de Holl. Mij. van Land bouw. Waarom is hierover in het orgaan met geen enkel woord gerept? De voorzitter gaf hierover eenige inlichtingen, en vooral dat een voorstel van den heer Huisman om de invoerrechten te verhoogen, heftig werd bestreden. Ook vroeg de heer Kaan of er niet iets te doen is tegen de koolduiven, die hier zoo overvloedig zijn. Er schijnt weinig tegen te doen. JngzioHden Stukken CRISIS-CONTRIBUTIE REGELING VAN 'T ALGEMEEN AFD. ZIEKEN FONDS DER NED. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER GENEES KUNST. Mijnheer de Redacteur, In het op 8 April 1936 door den secretaris penningmeester van het ziekenfonds uitge bracht en in dë couranten opgenomen jaar verslag over 1935 deelt dëzë mede, dat een algemeene doorvoering der crisis-regeling nog achterwege bleef. Op 31 Dec. 1935 had den 21 van de 37 gemeenten een regeling. Hij voegde aan die mededeeling het vol gende toe: „Behalve dë lauwe medewerking van deelnemers en vertegenwoordigers heeft als rem gewerkt de actie, die gevoerd is te gen de voorgestelde crisisregeling door de Ver. van burgemeesters en secretarissen in het voormalig kanton Schagen. In verschei dene gevallen zal deze actie de oorzaak zijn geweest dat vele verzekerden daardoor niet in de gelegenheid zijn gekomen hun premie tot de helft te zien verminderen. Dat de hèeren burgemeesters en secreta rissen daarmede hun inwoners 'n dienst hebben bewezen, wordt door 't zieken- fondsbestuur betwijfeld". Het betreft hier het verzoek van het Zie- kenfondsbestuur aan de gemeentebesturen om van gemeentewege voor werkloozen 1/3 der contributie bij te dragen. De vereeniging van B. en S. heeft tot he den de zaak zuiver ambtelijk behandeld. Nu echter het fondsbestuur bij de fondsle den de stemming wekt dat de burgemeesters en secretarissen de schuld dragen van het niet verminderen der contributie, acht ik mij als oud-voorzitter der vereeniging van B. en S. gedrongen tot publicatie, opdat de fondsleden en andere ingezetenen der ge meenten zullen kunnen beoordeelen, waar de schuld ligt. In 1932 bereikte de gemeentebesturen een verzoek van het ziekenfonds om bijdrage te verleenen. Aangezien alle gemeenten in het voormalig kanton Schagen erbij betrokken waren, kwam de zaak ter sprake in de ver gadering der ver. van B. en S. Gebruikelijk is dat bij het ontvangen van een verzoek om steun het gemeentebestuur een onderzoek instelt naar de draagkracht der vragende vereeniging en nagaat of het geven van een bijdrage werkelijk noodig is en of de vereeniging dor reorganisatie of dor ander beheer buiten steun kan blijven. Dit onderzoek werd ten aanzien van het A.A.Z.A. voor de gemeente door de veree niging van B. en S. ingesteld. Het volgende bleek: lo. dat de contributie, vastgesteld in den tijd van hoogconjunctuur en toen voor de artsen voldoende geoordeeld, niettegenstaan de voor de artsen de kosten van vervoer, van aankoop van medicamenten e.d. zijn gedaald, en de loonen van arbeiders van 1100 tot 1200 daalden tot 750 a 850, ten volle op het hooge peil is gehouden. 2o. dat het fonds groote reserves heeft ge vormd. 3o. dat het fonds per verzekerde (kinde ren waarvoor niet betaald wordt inbegre pen) ontvangt 9 's jaars, waarvan de huis artsen buiten Alkmaar 6.10 genieten en 2.90 is bestemd voor specialisten, admi nistratie enz. 4o. dat deze huisartsen naar dit tarief ge rekend gemiddeld per practijk van 2500 zie len, indien alle ingezetenen toetreden op een netto inkomen van 13000 a 13500 kunnen rekenen, ook al betalen de gegoeden niet meer dan de armste bij het fonds aan gesloten arbeiders. 5o. dat volgens de door de maatschappij tot bevordering der geneeskunst gepubli ceerde cijfers in Nederland de apotheekhou- dende artsen ten plattelande van elk in een fonds opgenomen ziel 4 heeft. 6o. dat derhalve, waar dit bedrag het ge middelde over het geheele rijk aangeeft, de bij het fonds betrokken artsen in de ge meenten om Alkmaar ruim 2 per fonds lid boven het rijksgemiddelde ontvangen. Deze becijfering vestigde de overtuiging dat het fonds krachtig is en dat het tarief vastgesteld en verdubbeld is in den tijd van hoogconjunctuur, nu de loonen zoo be langrijk zijn verminderd althans voor de personen met zeer geringe inkomsten kan worden verlaagd. Ongemotiveerd werd geoordeeld met geld uit de gemeentekas een „te hooge premie" in stand te houden. Over de bovenstaande gegevens werd in een bijeenkomst van het bestuur der veree niging van gedachten gewisseld met dr. Eg- gink, secretaris van de huisartsen-commissie der mij. tot bevordering der geneeskunst, dr. Spiering, dr. Groenhart, dr. van der Sluys en den heer Schouten, secretaris van het fondsbestuur, terwijl daarna nog in een vergadering van de vereeniging, waarin ook de dagelijksche besturen der gemeen ten in het voormalig kanton Schagen tegen woordig waren met dr. Eggink, dr. van der Sluys en dr. Oterdoom overleg werd ge pleegd. De heeren artsen hebben in die bespre kingen de onjuistheid der gegevens niet kunnen aantoonen en ze slaagden er niet in een andere zieswijze te vestigen. De aanwezige burgemeesters, wethouders en secretarissen bleven van gevoelen, dat de premie te hoog is. Een crisisregeling 1/3 der premie van verzekerde, 1/3 van fonds en 1/3 van gemeenten alleen voor werk loozen, achtten wij onvoldoende. Menig be jaard arbeider, die, om in eigen onderhoud te kunnen blijven voorzien voor lager loon is gaan werken en het geheele jaar werk heeft, menig tuinder en andere voor eigen zaak arbeidende ingezetene zal een gerin ger jaarinkomen hebben dan menig tijdelijk werklooze. Deze categorie menschen valt ingevolge de circulaire van den minister van sociale zaken buiten de regeling. En voor al die menschen met een zóó gering inkomen stel beneden 900 is de premie te hoog. De toepassing der regeling moet tot onbil lijkheden leiden. Op grond van een en ander werd eenpa- ïig door de tegenwoordig zijnde dagelijk sche besturen der gemeenten (waarvan maar één voorwaardelijk) besloten dat de vereeniging: lo. zou aandringen op verlaging der pre mie met 1/3 voor de fondsleden in de bui- 229. Pit kreeg haast nekkramp van zijn ingespannen houding, maar hij bleef toch staan, want hij was begrij pelijkerwijs erg nieuwsgierig wat er nu verder ging ge beuren. De man stond op en bleef eenige minuten lang met zijn handen in de mouwen staan staren naar de zakjes en het rolletje op tafel. 230. De Chinees draaide zich om, ging naar den wand en drukte vlak boven een kist op twee verschillende plaatsen met zijn vinger tegen een plankje. Geruischloos schoof het plankje op zij en een donkere ruimte werd zichtbaar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7