ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 20 APRIL 1936 De kampioenscompetitie. Ajax-Feijenoord 1-4. Be Quick-Enschede 3-6. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. pe tweede wedstrijddag der kampioens competitie leverde twee flinke overwin ningen... en tegelijkertijd nederlagen op. Ajax werd door Feyenoord op eigen ter rein met 4—1 geslagen, cijfers die aan dui delijkheid niets te wenschen overlieten. Pegenen, die den wedstrijd hebben ge volgd, zullen moeten beamen, dat de zege der Rotterdammers volkomen verdiend was- Enschede behaalde te Groningen haar eerste overwinning in deze competitie, met g__3 brachten de Oostelijken Be Quick een tweede nederlaag toe. Momenteel gaan dus A. C., Feyenoord en Enschede aan den ^p. De stand is: N. A- C- 1 1 0 0 2 3—0 feyenoord 1 1 0 0 2 41 Enschede 1 1 0 0 2 6—3 Ajax 10 0 10 1—4 Be Quick 2 0 0 2 0 3—9 Promotie-degradatie. Het was voor de eersteklassers een bui tengewoon slechte dag; want alle drie ver loren ze punten, d. w. z. H. D. V. S. één door een gelijk spel, en H. F. C. en Achil- les twee door evenzooveele nederlagen. In afdeeling I ontvingt H. D. V. S. het Utrechtsche D. O. S., dat heelemaal niet startten. Maar dank zij een enorme dosis pech van H. D. V. S. wist D. O. S. het tot een puntenverdeeling te brengen. De stand is: D. O. S. 10 10 1—1 1 H. D. V. S. 10 10 1—1 1 Velox In afdeeling II verloor H. F. C. op eigen terrein van het zeer sterke C. V. V. uit Rotterdam. Jammer, dat het winnende doelpunt in buitenspel-positie gescoord werd. De stand is hier: C. V. V. 1 1 0 0 2—1 2 H. F. C. 10 0 1 1—2 0 H. V. V. In het Noorden zou Achilles, dat er zoo fraai voorstond wel voor een flinke zege op Heerenveen zorgen. De gasten dachten er anders over en brachten Achilles in Assen een verpletterende 40 nederlaag toe. De stand is hier: Heerenveen 2 10 1 41 2 Achilles 2 10 1 3—4 2 B. R. C. 2 10 11—32 DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. AjaxFeyenoord 1—4 Be QuickEnschede 3—6 Promotie-degradatie le klasse. H. D. V. S.—D. O. S. 1—1 H. F. C.—C. V. V. 1—2 AchillesHeerenveen 0—4 Tweede klasse. 't Gooi—A. F. C. 4—3 Z. V. V.West Frisia 0—2 O. V. V. O.Hilversum 1—3 De SpartaanW. F. C. 3—0 Promotie-degradatie. HerculesH. V. C. 3—1 Derde klasse. ZaandijkAlkm. Boys 1—3 H. R. C.Volewijckers 2—1 PurmersteijnHollandia 4—1 Beverwijk—Helder 5—3 Succes—K. V. V. 1—0 (K. V. V. moet degradatiewed strijden spelen tegen Alkmaar). Res. tweede klassers. West Frisia 2Alcmaria 2 13 W. F. C. 2—K. F. C. 2 1—2 O. S. V. 2—T. O. G. 2 1—2 Beslissing in de tweede helft gevallen. De eerste wedstrijd, door Ajax in de kampioenscompetitie gespeeld, is voor de Amsterdammers een groote teleur stelling geworden. Zij hebben zich tegen Feijenoord op eigen terrein niet kunnen handhaven en wat ernstiger is, het is gebleken, dat er aan het spel der hoofd stedelingen zooveel ontbrak, dat men in het geheel niet den indruk kreeg, een kampioensploeg aan het werk te zien. In de eerste helft was die Amsterdamsche minderheid nog grootendeels latent, kwam het Ajax-doel herhaalde malen in gevaar, maar in die periode slaagden de beide vleu gelspelers, van Wijngaarden en Fischer, er- hk goede aanvallen op touw te zetten, zoodat de Rotterdamsche middenlinie ook rijkelijk aandacht aan de verdediging moest schen ken. Van een velJmeerderheid aan een van beiden zijden kon toen dan ook niet gespro ken worden. De Ajaxcieden speelden voor de rust ook ontegenzeggelijk beter dan daarna, en, waar Feijenoord in de eerste helft het voordeel *'an den straffen wind had gehad, zag het er voor de Amsterdammers niet zoo slecht uit, toen de ust met den stand 1—1 inging. Intusschen was gebleken, dat de Rotter dammers een verrassender en daardoor ge vaarlijker aanvalsspel speelden. De middenlinie en achterhoede dirigeer den den bal zooveel mogelijk naar de vleu gelspelers en het eerste doelpunt van Feijenoord ontstond dan ook, doordat men den rechtsbuiten van Burg vrij liet staan. Maar van een voortreffelijk voorhoedespel kon toch ook bij de Rotterdammers niet wor den gesproken, hoewel het binnentrio wat beter was dan het Amsterdamsche. Bij Ajax dreigde het gevaar, zooals reeds gezegd, van de vleugelspelers Fischer en van Wijngaar den. De laatste passeerde keer op keer op fraaie wijze de Feijenoord-verdediging, om dan te moeten toezien hoe de binnenspelers niet wisten, wat met den bal te beginnen. Nadat het eerste kwartier van de tweede helft een vrij onbelangrijk spel had opgele verd, trad de periode in, die de beslissing bracht. Terwijl de Fejrenoord-machine steeds beter ging loopen, werd het spel der Am sterdammers zienderoogen onhandiger en zwakker. Kon men aanvankelijk nog ge- looven aan een tijdelijke inzinking, die kon worden overwonnen, toen de Rotterdam mers onmiddellijk na elkaar twee doelpun ten scoorden, was het voor ieder duidelijk, dat Ajax de sterke speldaling niet te bo ven zou komen. Toen viel het ook op, hoezeer de Ajaxcie den in allerlei onderdeelen van het spel tekort schoten. Het werd een wanhopig zoeken naar den vorm, met als eenig re sultaat, dat het steeds slechter ging. Ko ning, Mulders en Fischer verdwenen ach tereenvolgens van het terrein en het feit, dat men tenslotte weer zijn toevlucht tot Volkers moest zoeken, demonstreert duide lijk, dat de hoofdstedelijke ploeg behoefte heeft aan goede, jonge krachten.... In deze periode was het voor Feyenoord niet moeilijk, het spel geheel in handen te nemen. De befaamde middenlinie kwam op volle kracht, stelde zich uitstekend op en beheerschte het middenveld. Van Heel en Paauwe stuurden hun voor hoede keer op keer naar voren en de in valler Wurste sloot zich thans, beter dan voor de rust, bij zijn geroutineerde mede spelers aan. Een vierde doelpunt was wel dra een feit en sedertdien hebben de Rot terdammers Ajax geen kans meer gelaten. Het laatste kwartier van den wedstrijd was weinig belangrijk, misschien gaven de Ajaxcieden er den brui aan, wellicht ook waren zij inderdaad machteloos, maar in elk geval mag het een wonder heeten, dat de overwinning van Feyenoord nog niet grooter is geworden. Het was een stunte lig, wanhopig verdedigen voor het Am sterdamsche doel, waar Keizer nog eenige goede dingen deed en een paar moeilijke schoten naar behooren behandelde. De 41 nederlaag is voor de Amster dammers ongetwijfeld een bittere pil, maar een groote verrassing mag zij niet genoemd worden. Ajax is er dit seizoen niet in geslaagd vertrouwen te wékken. Daarvoor is de spelvorm te weinig constant, daarvoor heef t het te veel verdiende nederlagen geleden. Ook de nederlaag van gisteren behoeft het na dit alles nog gezegd te worden? was volkomen verdiend. Als Ajax het spel, dat het ons liet zien, blijft spelen, zal het in de kampioens competitie geen rol van beteekenis spelen, maar Ajax zou Ajax niet zijn, als het niet in staat was, voor verrassingen zorg te dragen. Feyenoord kan na deze duidelijke overwin ning de verdere wedstrijden met vertrou wen tegemoet zien. Een zeer glad veld, een vliegende storm met hagel- en regenbuien, dat waren de omstandigheden, waaronder Be Quick in zijn eersten thuiswedstrijd van het kam- pioenstournooi tegen Enschede in het veld kwam. Met 63 won de Sportclub. Tot een kwartier voor het einde was de stand gelijk, n.1. 33. Toen echter zakte Be Quick als een kaartenhuis ineen en in een oogenblik was het 63, waarmede ten slotte ook het einde kwam. Dat was voor het Groningsche publiek ongetwijfeld een groote teleurstelling, temeer omdat de wit- hemden het eerste uur uitstekend partij hadden gegeven, hetgeen tot des te grooter voldoening aanleiding was, omdat Be Quick zoo buitengewoon sterk gehandicapt was door het niet meespelen van Pienter, die veertien dagen geleden tegen N.A.C. een knieblessure kreeg. De Be Quick-defensie was daardoor aan zienlijk verzwakt, welke omstandigheid zeer zeker ook de oorzaak is geworden van deze groote nederlaag. Sterker nog: met Pienter zou Be Quick dezen wedstrijd hebben moeten winnen. Want het overige deel van de ploeg speelde een behoorlijken wedstrijd. In de voorhoede was Wilkens verreweg de beste, ook Jense- ma deed goede dingen, terwijl de gebrs. Blijham en Hazeweier Jr. eveneens een be vredigend spel demonstreerden. In de mid denlinie was de reserve Wachters Sr. de meest opvallende speler. In haar geheel steunde deze linie haar voorhoede goed, echter was het plaatsen te slordig om het nu eenmaal noodzakelijk effect te kunnen sorteeren. En nu Enschede. In de voorhoede waren Nagels, Gerrits en ten Duis de beste spelers. Geen der middenspelers viel op en ook de achterhoede deed weinig opvallende dingen. Van Delden was ongetwijfeld beter dan zijn buurman Hagelsz. Het spelverloop. Van het wedstrijdverloop tenslotte de vol gende bijzonderheden: De eerste aanvallen zijn voor Be Quick, waarbij reeds direct de oostelijke achter hoede alles in het werk moet stellen om doelpunten te voorkomen. Toch gelukt het den withemden om de leiding te nemen, wanneer na 6 min. spelen voor het En- schede-doel een strubbeling ontstaat, de bal tot vijfmaal toe wordt ingeschoten en weg gewerkt, waarna tenslotte Wilkens bij de zesde poging doel treft (10). Enschede antwoordt met een fanatiek of fensief, dat zonder resultaat blijft. Eerst na 25 minuten weet ten Duis met een goeden kopbal en door een fout van ten Wolde uit een vrije schop van Gerritsen ge lijk te maken (1—1). Het beter sluitend ploegverband brengt Enschede ook nadien in de meerderheid. Bij een der oostelijke aan vallen is Korter zoo ongelukkig om geheel onnoodig in eigen doel te trappen (1—2). Langzamerhand weet Be Quick aan het zware offensief der gasten een einde te ma ken en de laatste 10 minuten voor de rust komen de Groningers weer iets sterker in den aanval. Uit een strafschop maakte Be Quick er 22 van en daarna is het rusten. Be Quick pakte de zaken direct na de rust energiek aan. Het slechte plaatsen van zijn middenlinie stelde de achterhoede van de Sportclub echter steeds weer in staat tij dig in te grijpen, waardoor Blijham en an deren niet tot doelpunten konden komen. Aan den anderen kant deed Enschede het beter. Het was ten Duis, die de Sportclub we derom de leiding gaf. Nog eenmaal zou Be Quick gelijk maken. Uit een voorzet van Blijham Sr. scoorde Wilkens het derde en laatste doelpunt der Groningers. Be Quick's tegenstand was in het laatste kwartier totaal gebroken. De ploeg scheen volkomen te zijn uitgespeeld en onder lei ding van Nagels ondernamen de oostelijke kampioenen aanval op aanval met als resul taat drie doelpunten. Met 63 kwam ten slotte het einde van dezen wedstrijd. H.F.C.C.V.V. 1—2. Verdiend hebben de Rotterdammers de zen eersten promotie-degradatiewedstrijd gewonnen. Jammer echter dat de winnende goal o.L in zuiver buitenspel-positie ge scoord werd. Voor rust was C.V.V. voortdu rend in de meerderheid, deels door steun van den wind, maar ook door beter voetbal. In de tweede helft was het spel meer ver deeld. Het liep H.F.C. overigens enkele ma len niet mee. Toen circa tien minuten voor tijd H.F.C. gelijk maakte kwam er even he vige spanning, waaraan C.V.V. een einde maakte, door ruim vijf minuten voor tijd het winnende punt te scoren. Scheidsrech ter Stassen lag nogal eens met de buiten spelregel overhoop. C.V.V. trapt af en al dadelijk is merkbaar, dat de vrij straffe wind, welke van doel tot doel stond, een belangrijke steun is. De Rotterdammers zijn dan ook direct in den aanval en het H.F.C.doel beleeft benauwde oogenblikken. De Haarlemmers presteeren aanvankelijk vrijwel niets. Reeds na vijf minuten heeft de C.V.V.-middenvoor Kros succes als v. d. Togt leelijk over den door eerstgenoemde ingeschoten bal heengrijpt (0-1). Dit doelpunt bracht bij de C.V.V.-ers het noodige enthousiasme te weeg, terwijl de H.F.C.-ers er blijkbaar door ontmoedigd werden. Het bleef voor rust bijna voortdu rend een strijd tusschen de C.V.V.-aanval en de H.F.C.-achterhoede. Het uitzetten van de buitenspel-val lukte bij C.V.V. overigens herhaaldelijk. Diverse corners en vele schoten op het H.F.C.-doel bleven zonder resultaat. Wan neer H.F.C. al eens een uitval deed werd er voor doel vrij slap gespeeld, waardoor ook de C.V.V. achterhoede steeds tijdig kon in grijpen. Gedurende de geheele eerste helft bleef C.V.V. sterker. Er werd niet meer gescoord, zoodat de rust met 10 voor de Rotterdam mers inging. Na rust was het spel meer verdeeld. De C.V.V.-doelman kreeg nu ook volop werk. H.F.C. werkte hard om den achterstand in te halen, maar steeds retourneerde de C.V. V.verdediging alles. Eerst tien minuten voor tijd maakte H.F.C. door Kruyer bij een hoekschop gelijk (11). De spanning werd nu heftig. Als Kors in buitenspelpositie den bal toegespeeld krijgt weet hij voor C.V.V. het winnende punt te scoren. Met 21 won nen de Rotterdammers. H.-D.V.S.D.O.S. 1—1. De Schiedammers zijn de degradatie-wed strijden met weinig geluk begonnen, het geen hun op een verliespunt is komen te staan. Dat was onnoodig geweest, want of schoon de Utrechtenaren een aardig elftal hebben, waarvan de kracht in de voorhoede schuilt, was het Schiedamsch spel absoluut van beter kwaliteit. D.O.S., dat den toss won, speelde eerst tegen den sterken wind in. Voortdurend was H.-D.V.S. in de meerderheid zonder echter doelman van Velzen, die zich een kalm en uitstekend doelverdediger toonde, op moeilijker werk te vergasten, dan verre schoten. Hij was bovendien fortuinlijk toen v. d. Tuyn uit een voorzet van de Jong een zeer hard vliegend schot inzond, dat echter precies den doelman op zijn weg naar 't net ontmoette. Bij een der vele hoekschoppen op het D.O.S.-doel kopte Borrani over den uitgeloopen doelman prachtig op een hoek je, maar de linkshalf v. d. Lek kopte den bal even mooi van de doellijn. De D.O.S.-uitvallen bleken door de snel heid van de buitenspelers en de schotvaar digheid van hun middenvor Dumortier moei lijk af te slaan. Zeven minuten voor de rust, bij onoordeelkundig ingrijpen van de H.-D.V.S.-verdediging, kwam de dribbelaar Veldmeyer voor doel. Hij scoorde met een onhoudbaar schot (01). En weer had D.O. S. het geluk mee toen een schot van van Lembergen buiten bereik van van Velzen van de lat terug ketste en de bal door v. d. Tuyn werd gevuist. Na de rust kon men het verschil tusschen eerste- en tweede-klasser goed zien. De verdediging van H.-D.V.S. had veel minder moeite met den wind dan D.O.S. voor de rust. Tegen menige verwachting in bleef H.- D.V.S. in het veld veruit de sterkste. Het hooge tempo werd tot het einde toe volge houden en dat kon D.O.S. niet goed volgen- Maar het binnentrio van H.-D.V.S. zag geen kans, doelpunten te maken. Dank zij een strafschop kon H.-D.V.S. door een listig schot gelijk maken. De Jong kreeg een bijna niet te missen kans, maar zijn schot was bijna recht op van Velzen aan, die bet leder uit zijn doel stompte. De eene kans na de andere ging verloren en met kunst en vliegwerk hield D.O.S. den stand op 1—1. DE DERDE KLASSERS. Goed eindresultaat van de Alkm. Boys. K. V. V. moet degradatie wedstrijden spelen. In de derde klasse-afdeeling is dan ein delijk ook het pleit ten aanzien van de on derste plaats gevallen, daar Succes zich te gen het bezoekende K. V. V. zooals vrij wel te verwachten viel volkomen veilig stelde. De Wieringers deden het al even goed als in het vorige treffen, alleen werd nu echter met een 30 uitslag gewonnen. Het spelen van degradatie-wedstrijden werd voor de Krommenieërs tot een feit, doordat Beverwijk meer deed dan we ver wacht hadden. De aardbeienmenschen brachten het bezoekende Helder zoowaar een nederlaag (53) toe en stelden zich zelf dus eveneens in veiligheid. Het groen witte „Alkmaar" weet nu dus, wat haar te doen staat en kan zich tegen de rood zwarte Krommenieërs gereed maken. H. R. C. behaalde nog met een flinken voorsprong het afdeelings-kampioenschap, daar het bezoekende Volewijckers een 21 nederlaag te slikken kreeg, terwijl Pur- mersteijn ook al de-baas-in-eigen-huis bleef en Hollandia met een 41 nederlaag naar het Hoornsche Hop terug zond. Alleen in de ontmoeting ZaandijkAlk- maarsche Boys wisten de bezoekers te ze gevieren, daar de rood witten het na een 10 achterstand tot een mooie 31 overwinning wisten te brengen. Alleen is het voor de Alkmaarders jammer dat de competitie juist nu ten einde is, want... de eindspurt mag er wezen. Als we de ver richtingen nog even de revue laten passee- ren, komen we nog tot de volgende bemer kingen. Reeds waren 11 wedstrijden gespeeld, die slechts het luttele aantal van 7 winstpun ten hadden opgebracht enmet dat al, loerde het degradatie-spook geducht om een hoekje. Toen brak een betere periode aan, een periode, die de resteerende 7 wedstrijden inhield, waarvan er 4 gewon nen, 2 gelijk gespeeld en 1 verloren werd, met als puntenaantal 10. Hadden de rood witten een dergelijk resultaat over de ge heele competitie kunnen behalen, stellig hadden ze in de bovenste plaats-bezetting nog een geducht woordje meegesproken, nu konden ze zich echter van een goede plaats op de ranglijst verzekeren en kwa men met de vier-e'n-vijfde-plaatsbezetting in puntental gelijk. Alkmaarsche Boyslaat dit een vingerwijzing zijn voor een serieuze zomer- training, want er is gemotiveerde redeq tot hoop voor het volgend seizoenzorgt dat ge over een klein half jaar volkomen paraat bent. De eindstand is: H. R. C. 18 13 3 2 52—28 29 Volewijckers 18 11 1 6 51—29 23 Zaandijk 18 10 2 6 40—26 22 Helder 18 6 5 7 42—44 17 Hollandia 18 8 1 9 31—34 17 Alkm. Boys 18 7 3 8 2342 17 Purmersteijn 18 7 2 '9 4849 16 Succes 18 7 1 10 27—41 15 Beverwijk 18 5 3 10 30—46 13 K. V. V. 18 3 5 10 29—47 11 ZAANDIJK—ALKM. BOYS 1—3. De Alkmaarsche Boys besluiten hun competitie op waardige wijze. De rood witte Alkmaarders hebben hun competitie door een mooie overwinning te Zaandijk op waardige wijze besloten. Het is een niet te ontkennen feit dat er aan de spelhoedanigheden in deze ontmoeting wel eens wat ontbrak, maar de zeer sterke wind die bijna van doel tot doel stond zaï hier wel mede oorzaak van zijn. De kaas- menschen mochten het eerst tegen den strakken wind op tornen en waar de Zaan dijkers ongetwijfeld op volle winst belust waren, om zoo noodig de tweede plaats op de ranglijst te gaan bezetten, bemerkten we reeds kort na het begin een flinken druk op het Alkmaarsche doel, een druk, die vaak met mooi succes kon worden doorstaan. En uit deze defensieve houding gelukte het de Alkmaarders nog heel vaak, goede aanval len op te zetten, waaruit eenige zeer goede schoten werden gelost en eenmaal zelfs de kruising van paal en lat werd getroffen, doch waarbij over het algemeen het spel wat te kort werd gehouden en soms te veel werd gecombineerd, een spelletje, waaraan de wind veel afbreuk deed en... dat Zaandijk wel „lag". De Zaankanters bleven over het alge meen dan ook in hun verdediging heer en meester. Na rust ging het stukken beter bij de Boys. Men wist vaak het voordeel van den wind volkomen uit te buiten, men rukte menig keer met goed open spel de Zaansche verde diging uiteen eneen drietal handige doelpunten waren daar het gevolg van. Pater moest kort na rust met een lichte blessure uitvallen en we zagen Brouwer naar de spitplaats verhuizen. Het ging hem echter nu heel wat beter af, dan in de vorige ont moeting te Beverwijk. Een nauwkeurige be schouwing omtrent de spelers kunnen we echter niet maken, want de harde wind en het nogal droge harde speelveld, deed veel afbreuk aan goed •■pel. De Zaandijkers die met een drietal in vallers uitkwamen beschikken over een goede ploeg. De aanval was vaak zeer ge vaarlijk en in de verdediging mocht de doelman er wezen. Uit den wedstrijd nog eenige grepen. Precies half drie zien we onder leiding van scheidsrechter Merion die verdienstelijk floot, doch geen zware taak had de vozende opstellingen bin nen de lijnen: De Grand wint de toss en verkiest eerst tegen wind en zon in te spelen. Na enkele Zaandijker aanvallen, zullen de Boys het ook eens probeeren. Bijna hebben ze geluk, doch het harde schot gaat juist tegen de kruising. Dan komen de Zaankanters ge ducht opzetten en moeten de rood-witten zich in hoofdzaak tot een defensieve hou ding bepalen. Wel trekken de Boys menig maal ten aanval, doch de gastheeren kunnen steeds goed ingrijpen en laten gesteund door den wind, hun offensief voortduren. Als er eindelijk 22 minuten zy'n gespeeld, breekt Kuyper keurig door en... wordt de uitloopende Keesen gepasseerd, 10. Daar na is het geluk aan Alkmaarsche zijde, als hard tegen den paal van Keesen's heiligdom wordt geschoten. Zaandyk blyft over het geheel Iets ster ker en kan ook steeds met in laatste in stantie keeper Poel de rood witte aan vallen bedwingen. Na rust zijn de rollen omgekeerd. Nu krijgen de Boys het windvoordeel. Na me nige wederzij dsche aanval, waarbij de kaasmenschen het meest gevaarlijk zijn, gelukt het v. d. Hilst na 18 minuten gelyk te maken, 11. Pater is inmiddels uitgevallen en vervangen door Akkerman, waarbij een omzetting in de half-linie plaats heeft. Ook Schenke is licht gebles seerd en ruilt met Kwadyk van plaats. Als de strijd opnieuw vijf minuten oud is, wringt Kwadyk zich door de Zaansche defensie en met een hard laag schot on der der valende Poel wordt de stand op 12 gebracht. Ook de Zaandijkers zullen het eens pro beeren, doch de Alkmaarsche verdediging waarin Keesen enkele malen zeer goed werk deed weet van geen wijken. Het pleit wordt tien minuten voor tijd beslist, als de Grand met een zeer scherp schot Poel kan verrassen en er 13 van maakt. We noteeren nog enkele corners en weder- zijdsche aanvallen, doch zonder wijziging breekt het einde aan. DE SCHOOLWEDSTRLJDEN. Zaterdag j.1. is er weer een gedeelte van deze wedstrijden gespeeld, en waarbij zeer spannende ontmoetingen waren. Vooral by den wedstrijd H.B.S. IAmbachtsschool I was dit zoo. H.B.S. leidde, tot enkele minu ten voor 't eind Ambachtsschool door een uitstekend doelpunt van haar middenvoor gelijk maakte (22). De verlenging leverde geen doelpunten op, zoodat strafschoppen hier de beslissing moesten brengen. Ook hier echter bleef deze aanvankelijk uit, en niet minder dan vy'f maal moest iedere par tij er drie nemen, waarbij tenslotte H.B.S. I aan 't langste eind trok. Met de korfbal- cijfers 129 wonnen ze deze ontmoeting. Ook by den wedstrijd Ambachtsschool TV— U.L.O. Noordscharwoude I moesten straf schoppen de beslissing geven. Hier werden ze vier maal opnieuw genomen. De volledige uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: H.B.S. IAmbachtsschool I 2—2 na strafschoppen 129 Lyceum INyverheidsavondsch. I 21 U.L.O. St. Joseph I— U.L.O. Alkm. I 1—4 Ambachtsschool IV U.L.O. Noord-Scharw. 22 na stmfsch. 79 U.L.O. Alkm. IIILyceum VI 60 Ambachtsschool VH.B.S. VI 30 Tenslotte volgen hier de bedragen, welke voor aankoop prijzen en dekking algemeene onkosten beschikbaar zijn gesteld: Van het gemeestebestuur der gemeente Alkmaar 30; Voetbalvereeniging „Alcma ria Victr." 15; Voetbalvereeniging „Alk maar" 5; Voetbalvereeniging „Alkmaar sche Boys" 2,50; leeraren Ambachtsschool f 2,50; bijdrage Luceum 5; bijdrage Nuts- spaarbank 15; terwijl de heer G. de Wit 12 vulpotloden beschikbaar heeft gesteld voor het hoogste doelsaldo in de lagere school af deeling en de heer A. Gerritsen een zilveren wisselkrans als le prijs in Afdeeling C I. ENGELSCHE LEAGUE. De resultaten van de gister gespeelde leaguewedstrijden luidden: Eerste afdeeling. ArsenalAston Villa 10 BirminghamMiddlesbrough 10 Blackburn RoversPortsmouth 31 ChelseaPreston North End 52 Grimsby TownDerby Country 41 Leeds UnitedEverton 31 LiverpoolBrentford 00 Manchester City Wolverkampton Wanderers 21 Stoke CitySheffield Wedmesday 03 SunderlandHuddersfield Town 43 West Bromwich Albion Bolton Wanderers 22 Tweede afdeeling. BlakcpoolPort Vale 31 BradfordPlymouth Argyle 22 BuryBurnley 04 Doncaster RoversFulnam 00 Leicester CityBarnsley 20 Norwich City Tottenhom Hotspurs 10 Nottingham Forest Manchester United 11 Sheffield United—Bradford City 3—0 Southampton—New Castle United 1—3 Swansea Town—Huil City 6—1 Westham United Charlton Athletic 1—3 Finale Schotsche Cup Rangers-Third Lanark 1—0 DE A.S. OLYMPISCHE SPELEN TE BERLIJN. Boycot der Britsche sportbonden? De „Daily Herald" meldt, dat op initia tief van de Britsche arbeiderssportbonden de A. A. A. (Amateur Athletic Association) zeer binnenkort een buitengewone verga dering zal houden om de vraag onder oogen te zien of de Britsche sportbonden de a.s. Olympische spelen, welke te Ber lijn zullen worden gehouden, zullen boy cotten. Volgens het blad wint in het land een beweging veld ten gunste van een zoo- danigen maatregel.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9