Jeugdlectuur NIEUWE NIEDORP De ronde van Purmerend. 1,1 meubelen, het was als vanouds: uitstekend verzorgd! Siem Spruit's band zorgde op de bekende manier voor de entré acte muziek en hield er tijdens het bal de stemming er uitste kend in. Ulvadero kan dus al met al op een zeer geslaagden avond terugzien. W. Qemeentecaden Maandag vergaderde de raad voltallig onder leiding van burgemeester Pluister. De wijziging der begrooting 1935 is goedgekeurd. De bezoldiging voor den ambtenaar van den burgerlijken stand is blijkens prov. blad bepaald op 100 p. j. Ingekomen was een schrijven van den afgetreden voorzitter der Ned. herv. Wee- zenadministratie, den heer J. Stammes, die daarin zijn dank betuigt voor het blijkens de herhaalde herbenoemingen tot weesmeester in hem gestelde vertrouwen, waardoor hij in de gelegenheid was, mede te werken aan de opvoeding en verzorging van weezen en aan de behartiging van plaatselijke belangen. Besloten werd tot splitsing van den be- staanden Vleeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorr^ tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met 34 ge meenten tot exploitatie van de destructor met noodslachtplaats en tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke rege ling voor den vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn met dezelfde negen ge meenten van de bestaande regeling. Besloten werd tot wijziging van het be sluit van 16 Aug. 1935, waarbij de plaat selijke vereenigingen werden vrijgesteld van vermaakbelasting, in verband met op 23 Maart j.1. ontvangen opmerkingen van den minister. Vrijstelling van plaatselijke vereenigin gen, was volgens den minister, niet geoor loofd. Adres van het bestuur van de midden- standsvereeniging, met verzoek, alles ie willen doen, wat de goedkeuring der ver ordening op vermaakbelasting kan bevor deren een tamelijk overbodige vraag, aangezien het gemeentebestuur, wat toch bekend is, bij voortduring alle pogingen in het werk stelt om dit t bereiken en om aan de vereenigingen terug te betalen de belasting, welke van 16 Aug. bovenge noemd daar haar is voldaan.Uiteraard kan dit laatste niet worden ingewilligd, afge zien nog van het feit, dat het verzoek niet rechtstreeks van de vereenigingen is uit gegaan en het niet zeker is, dat alle ver eenigingen met den inhoud van het adres op de hoogte werden gesteld. Dit adres werd zonder discussie voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was een verzoek van J. v. d. Molen, C. Weij en K. Buis op meer dan 5 K.M. van de school in de kom der gemeen te wonende, om de vervoerkosten te wil len vergoeden van hunne kinderen naar en van de school. Voorgesteld werd dit ver zoek in te willigen. De kosten zullen onge veer 60 per kind per jaar bedragen. Alzoo werd besloten. De heer Olie verklaardè nog dat het busvervoer van schoolkinderen buiten de kom uit Moerbeek en Langereis tot April volgend jaar was verzekerd. Gewijzigd werd artikel 1 der verorde ning op de heffing van vergunningsrecht, zoodanig dat de huurwaarde der lokalitei ten wordt berekend, alleen naar den omzet van sterken drank. B. en W. stelden voor wijziging van de begrooting voor 1936 ingevolge een brief van Ged. Staten en de bij dien brief medegedeelde opmerkingen van de door de regeering ingestelde commissie van overleg. Deze gaf in overweging de heffing van de besmettelijke ziektegelden bij een inkomen van 1000 te doen aanvangen. Voorts zijn enkele meer administratieve veranderingen aangegeven en verlaging van eenige uitgaafposten. Onder deze zijn naar de meening van B. en W. die voor de school en voor het uitgebreid lager onder wijs niet voor vermindering vatbaar. De aflossingen op de gasfabriekleenin- gen mogen dit jaar niet achterwege blijven. Het verschuiven der leeningen der gas fabriek heeft men niet goedgevonden bij Ged. Staten. Dit jaar zal dus 5500 moeten worden afgelost, terwijl aanvankelijk was besloten een leening van 1500 met een hoogen rentestandaard af te lossen. Alzoo zal 4000 meer moeter worden afgelost, zijnde 2000 voor iedere gemeente. Het verschuiven der aflossingen van geldleeningen van de gasfabriek heeft men de 2 voorgaande jaren bij hooge uitzon dering toegestaan. Omtrent de raming der werkloosheids uitgaven, waarin een gewone bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds wordt verwacht, zal nog nader bericht worden gezonden. Al met al zal met deze veranderingen De raad ging geheel met de door R W-voorgestelde wijzigingen accomd. heer Borst informeerde bij de rond vraag nog naar het rouleersysteem en vroeg of^steeds dezelfde arbeiders blijven stempel De burgemeester deelde mede, dat op het oogenblik de rouleering niet wordt toege past wegens tewerkstelling van nog wat arbeiders bij het Hoogheemraadschap. De heer Olie informeerde naar den 1/3 toeslag op de loonen van landarbeiders. De voorzitter verklaarde, dat die niet meer bestaat. De regeling heeft het rijk schatten gekost door onjuiste toepassing. Toen is de loonbijslag gekomen. Met 1 Maart is dat hier ingegaan. Met 1 Mei moet alles opnieuw weer voor elkaar worden ge zet en het lag in de bedoeling dit zoowel voor tuinbouw als landbouw te laten gel den. Echter is het raadsel van den loonbij slag nog lang niet opgelost. Zaterdag is er een vergadering geweest van de 50 West- friesche gemeenten met een vertegenwoor diger der regeering, maar de voorzitter oordeelde, dat de besprekingen weinig hoopvol waren voor de resultaten voor tuin bouw en landbouw. De heer Kooy vroeg, wat de motieven van B. en W. waren om de 2 vrije middagen voor schoolkinderen op te heffen en er een geheel vrijen Zaterdag van te maken. De voorzitter verklaarde, dat dit voor 1 jaar door den inspecteur was goedgekeurd Dit is geschied met het oog op de kosten van het busvervoer der schoolkinderen. De heer Kooy meende, dat verschillende ouders hiermee niet zoo heel erg zijn inge nomen. Zaterdag oordeelde hij allerminst geschikt. Mogelijk was dan Woensdag nog beter. De voorzitter zeide, dat een en ander door de oudercommissie onder de oogen dient te worden gezien. De voorzitter deelde nog mede, dat van de Ned. Sierteelt-Centrale een aantal hees ters is ontvangen ter verfraaiing van het dorp. Verder heeft de Weezenadministratie er van gekregen voor den speeltuin en het Hoogheemraadschap voor beplanting op diverse plaatsen langs de verbeterde wegen. Hierna sluiting. Txouütciaal Tlieums CENTRALE VEILINGSVEREENIGING „YVARMENHUIZEN EN OMSTREKEN". De algemeene vergadering van de Centr. Veilingsver. „Warmenhuizen en Omstr." wordt 13 Mei in „De Moriaan" te Warmen huizen gehouden. De rekening wijst in ontvangsten en uit gaven een bedrag aan van 20084.56, met een saldo van 1231.31. De balans geeft in activa en passiva een bedrag van 50928.88, met een winstsaldo van 3754.16. De verlies- 'en winstrekening over 1935 geeft in debet en crediet 'n bedrag aan van 16484.51, met een winstsaldo van 3754.16. Het Centraalbestuur stelt voor om van dit winstsaldo 3554.16 aan te wenden voor af schrijving op veilinggebouw en terreinen en 200 te gebruiken voor een uitkeering van 4 pCt. rente over het aandeelenkapitaal. De boekwaarde van het veilinggebouw en de terreinen bedraagt nog 42.595.57. De begrooting voor 1936 wijst in ont vangst en uitgaven een bedrag aan van 12601, met een batig saldo van 834. De omzet wordt begroot op 500.000. Hiervan wordt een bijdrage geheven van 10750. Van de afd. Tuitjehorn van den L.T.B. is 't voorstel ingekomen om het veilingpercentage met een pCt. te verlagen. Het Centraal bestuur wijst dit voorstel af, omdat z.i. een goed financieel beheer vor dert, dat het veilingpercentage gehandhaafd blijft De vereeniging „Westfriesland" acht het dringend noodzakelijk, dat er stappen ge daan worden om betere handelsbetrekkingen met Rusland tot stand te brengen. Ir. de toelichting wordt er op gewezen, dat Nederland in de rij der met Rusland, handel drijvende staten de zesde plaats inneemt; dat de scheepswerven klaarb'ijkelijk over betere handelsdiplomaten beschikken dan de tuinbouw en dat Rusland een belangrijke bestelling bloembollen in ons land deed. Het Centraal bestuur betoogt, dat 't Cen traal Bureau van de Veilingen de mogelijk heden tot vergrooting van het afzetgebied dagelijks bestudeert en meent dan ook te kunnen volstaan met het streven van het Centraal Bureau zoo krachtig mogelijk te steunen. De vereen. „Westfriesland" wenscht in samenwerking met den Noordermarktbond en de Langedijker Groentencentrale de kool duiven te bestrijden. Het Centraalbestuur vereenigt zich volkomen met dat voorstel. TOURINGCAR-CONCESSIES. Voor Ged. Staten van Noord- Holland. Een commissie uit Ged. Staten van Noord- Holland heeft gisteren aanvragen voor tou ringcar-concessies behandeld, o.a. een van de N.V. Motor-omnibusdienst Gemeente Hilversum voor het maken van verschillen de autobustochten van Hilversum uit naar plaatsen in binnen- en buitenland en een van de N.V. Centraal Garage te Hilversum voor het maken van autobustochten door het Gooi, naar Schiphol, Zand voort en Haarlem en naar A 1 k m. a a r en Ber gen. De heer Augustijn, directeur van de Gooi- sche Tram, had geen bezwaar, mits de toch ten niet ontaardden in geregelde diensten. Namens de Ned. Spoorwegen maakte mr. De Bruyn bezwaar tegen enkele tochten, die eigenlijk het karakter hebben van geregel de diensten, b.v. welke hoofdwegen volgen en groote steden verbinden. De voorzitter der commissie mr. J. B. Bo- mans, lid van Ged. Staten, merkte op, dat de wet op de openbare vervoermiddelen geen touringcars kent. De circulaire van den minister inzake de concessies aan tou- Olimlachje De levensmoede baars. rincars heeft zeker niet verhelderend ge werkt. De directeur der N.V. Centraal Garage, de heer Stevens zeide, vooruit niet te kun nen zeggen, of een tocht regelmatig zal worden gehouden; dat hangt van de belang stelling van het publiek af. Hü vond de concessies voor touringcartochten een nood zakelijk kwaad. Volgens den brief van den minister zou hij eigenlijk geen concessie noodig hebben. Mr. Bomans: Waarom hebt U er dan een aangevraagd? De heer Stevens: Ik wil, dat Ged. Staten uitmaken, of geen concessie noodig is. Ged. Staten zullen later een beslissing nemen. Janneke, dat kleine boerinnetje, door Elisabeth Stelli. Uitg. gebr. Kluitman te Alkmaar. Janneke, een klein boerinnetje, vindt een gouden kettinkje, dat aan Elsje Flierhave, het dochtertje van den dokter behoort. Elsje zit naast Janneke in de schoolbank, maar Jan neke houdt niet van het trotsche, bazige meisje. Zü heeft ook altijd zoo graag een mooi kettinkje willen hebben en nu het ge vondene toch maar van Elsje is, besluit zij om het maar te houden. Zij durft dat aan niemand anders dan aan de poes te vertel len,maar die poes vindt haar ook al een dief en dan besluit het kleine boerinnetje 't kettinkje maar aan het doktershuis af te ge ven, waar men er erg blij mee is omdat het een souvenir was. Janneke krijgt als beloo ning een ander sieraad, maar de vreugde in dit kleine leventje wordt weer getemperd als zij naast de bazige Bartha komt te zitten van wie zij de sommetjes mag afkijken om dat zü niet goed rekenen kan. Door te drei gen dit afkyken te verklappen krijgt Bartha het kleine boerinnetje in haar macht, maar deze biecht bü haar moeder, de juffrouw komt het ook te weten en dan wordt Janne ke naast Toos gezet, het liefste kleine meisje van de wereld, zoodat alles nog in orde komt. Men ziet het, een onschuldig avontu- renverhaaltje voor kleinere meisjes. Er ko men nog een schoolreisje, een Sinterklaas en een dikke laag sneeuw in voor en alles is even prettig beschreven. Een aanbevelens waardig boek. Onder het linnen dak, door Jac. van der Klei, Uitg. gebr. Kluitman te Alkmaar. Kinderen van 8 tot 12 jaar maken in dit boek kennis met drie flinke Hollandsche jongens, namelijk Wim Sanders, Jaap Winter en Piet Verkerk. Wim slaagt voor de H.B.S. en krügt een kampeertent van grijs linnen, groot, geriefehjk en niet zwaar. De drie jon gens gaan kampeeren en het drietal koopt van alles in wat bü een langdurig verblüf in de open lucht noodig kan wezen. Voor wie van buitenleven en kampeeren houdt is dit een zeer aantrekkelijk werkje. De baard van Daantje, door Leonard Roggeveen, Uitgave G. B. van Goor Zonen Den Haag. De baard van Daantje wordt voor den tweeden keer gedrukt, dat wil zeggen na- tuurhjk het alleraardigste boekje, dat Leo nard Roggeveen er over geschreven heeft De baard is nog altijd even mooi en de ge schiedenis van Daantje zelf nog altüd even interessant. Meer behoeven wü er niet van te zeggen. Allermerkwaardigste avonturen van de aardige aapjes van Admiraal Adrianus Apelkolio, door M. C. van Oven-van Doorn. Uitg. Van Goor en Zonen Den Haag. Het is een heele kunst om hoofdstukken van een boek te schrijven, zóó, dat in het eerste hoofdstuk büna alleen woorden voor komen, welke met een a beginnen, in. het tweede, die welke met een b, beginnen enz. Alleen is het duidelük, dat de woordkeus dan vaak groote moeilijkheden zal bieden en wie zich aan een dergelük experiment waagt moet dan ook niet tegelükertüd pro- beeren een kinderboek te schrijven, omdat juist kinderen een onopgesmukt en duidelijk verhaal moeten hebben en zich voor derge- lijke grappenmakerüen op taalgebied niet het minste interesseeren. Had de schrijfster dat bedacht dan zou zij den kinderen b.v. niet verteld hebben, dat de admiraal op zijn qui vive was, dat hü beweerde, dat zij quitte waren en den man qualificeerde als een auibus in het quadraat of dat b.v. Xaverius en Xantippe x-beenen hadden en iemand zoo in extase raakte over deze exenrtieke exemplaren, dat hü ze met een extra trein expedieerde. Dat kan uit taalkundig oogpunt heel inte ressant zün, maar taal voor kinderen is het niet en als jeugdlectuur is dit werkje dan ook een mislukking geworden. De teekeningen van Rie Cramer zijn aller aardigst. Klaasje en de kluizenaar, door Wouter Walden. Uitg. Gebr. Kluit man te Alkmaar. De 12-jarige Klaasje uit Amersfoort gaat in de vacantie bü zijn tante in een dorpje aan de Maas logeeren en wordt daar vriend met Evert van den aardappelhande laar, die hem vertelt over Petrolie-Pietje, een menschenschuw mannetje, dat altüd door de jongens geplaagd wordt en in een huisje vlak bü de onbetrouwbaren rivier woont. Twee jaar geleden had de Maas al een paar meter van het tuintje wegge spoeld en in het verhaal is de stand van het water zoo hoog, dat Petrolie-Pietje in zün huisje groot gevaar loopt. Klaasje maakt kennis met den kluizenaar, die een gemoe- delyk mannetje blijkt te zün en als Klaas je 's avonds het woeden van den storm hoort maakt hü zich ongerust over het huis je aan den Maasoever. Den volgenden dag drijven er al doode dieren in de rivier, het Evert t0t- bov.en aan den dÜk e" aIs klotst het aTin Petr°Ue-P'etje komen, Pietje wordt 's m j schuurtJe. Petrolie- zet en als Klaaïïè mff T huisje «e' delt ziet hij wel vwrt ZVm familie wan- mannetjes bespotten. 11% Ï8™' sten daarvan een pak slaa® fn weer m zgn huisje gevlucht is, besluiten de jongens het huisje met een vijftigtal land- zakken te beschermen. Dat helpt wel even, maar den volgenden dag breekt de dük door en moet Pietje'» huisje er aan gelooven, al is men er in ge slaagd den bewoner tüdig in veiligheid te brengen. Voor kinderen van 8 tot 12 jaar is dit leerzame boek vol avonturen een doel treffend geschenk, niet het minst om het voorbeeld, dat de moedige en nobele Klaas je heeft gegeven. Spoct Wielrennen. (Van onzen eigen verslaggever). Enorme belangstelling van de zijde der renners. De Amsterdammer de Boer wint de nieuwelingen-race in 1 uur 15 min. en 14 seconden. Onze sportredacteur telefoneert heden het volgende: Vandaag is het feest in Purmerend. Het vriendelüke stadje is het middelpunt van een grootsch wielerfeest in Noordholland boven het IJ, zooals men dat hier nog nooit heeft meegemaakt. De Amsterdamsche wielerclub „Le Cham pion", welke reeds meerdere malen in de midden-Beemster wielerwedstrüden heeft gehouden, heeft voor vandaag voor haar le den een grooten nationalen wegwedstrijd georganiseerd, de „ronde van Purmerend geheeten. Van de züde van de renners be stond er voor dezen wedstrüd enorme be langstelling. Het aantel inschrüvingen, dat binnengekomen was, was zelfs zoo groot, dat de organisatie zich genoodzaakt zag om ruim 200 renners uit te schakelen. Het aantal renners, dat thans deelneemt, bedraagt 52 nieuwelingen, 60 amateuys en 80 professio nals, die gekomen waren uit alle deelen van het land en zelfs uit België. Eerst zün de nieuwelingen gestart, om half 12 de amateurs, terwül om half drie de professionals gestart zün. Gereden werd over een parcours van 12 K.M., dat geheel was afgezet en dat verschillende keeren gereden moest worden. Vóór den wedstrijd. Welk een weer is het vandaag. Er staat een straffe wind, welke voor de renners een groote handicap beteekent, want het par cours is uitgezet in den Purmer en gaat door vlak polderland waar de wind met volle kracht waait. In Purmerend zelf is het ge weldig druk; op het Marktplein heerscht een groote bedrijvigheid en daar loopen door elkaar programma-verkoopers, renners, supporters en verzorgers. De café's zitten stampvol en eenige caféhouders hebben zich verzekerd van een gezellig strükje. De orga nisatie is niet vlekkeloos. Voor de pers is slechts matig gezorgd; er is nl. maar één persauto beschikbaar, welke plaats moet bie den aan acht personen. Even over tüd om 10.20 uur vond de start van de nieuwelingen plaats, die 10 K.M. moeten rüden. Met drie man naast elkaar, staan de renners opgesteld op den vrü smal- len klinkerweg. Er zün er bü, die last heb ben van de kou, zü rüden in trainingspak ken en zün dus bü voorbaat reeds kansloos. De start valt mee, want de weg wordt door de politie goed vrü gehouden en direct na het startschot zet het lange peleton zich in beweging. De ronde van Purmerend is begonnen! Het publiek verspreidt zich dan en verza melt zich op den hoek van het Marktplein tusschen den start en de finish. Als de eerste ronde voorbü is, is er in het veld nog weinig verandering gekomen. Immers de koppelploeg is zeer groot en niet minder dan 30 renners hebben geza menlijk de leiding, daarachter komen eeni ge kleine peletons en dan hier en daar een zwerveling, waarvan er reeds enkelen zün uitgevallen. Het hoofdpeleton spaart zich kennelük. Na de tweede ronde zün er nog 16 renners bij elkaar. Op 200 M. volgt de rest en dan met groote tusschenpoozen 2 a drie renners bü elkaar in groepjes. Om 11.15 uur gaat de vierde en laatste ronde in en nog steeds is het hoofdpeleton bü el kaar. Men tracht uitlooppogingen te doen doch de renners loeren pp elkaar en de eerste van deze pogingen mislukt, totdat midden in het traject de Amsterdammers de Boer en Hoog en de Rotterdammer Nak er gedrieën tusschen uittrekken en op het hoofdpeleton een kleinen voorsprong weten te behalen. Beurtelings liggen deze drie nu aan den kop en dan volgt er een felle lange eindspurt. Na veel moeite gelukte het der. tengeren de Boer onder daverend applaus als eerste door de finish te gaan. De uit slag van de nieuwelingen luidt: 1 De Boer Amsterdam, 1 u. 15 min. 14 sec. 2 Nak Rotterdam; 3 De Hoog Amsterdam; 4 Kuiper Amsterdam; 5 Koning Amsterdam; 6 van Maancn Amsterdam; 7 Bosbaan Amsterdam; 8 Trübis Harenkarspel; 9 Wü* denes, Ouderkerk; 10 Buys Assendelft. Gymnastiek. GYMNASTIEK TURNKRING ALKMAAR. Op Zondag 26 April a.s. zal de Turnkring Alkmaar en Omstreken voor de tweede maal zün gymnastiekwedstrüden houden, in het gebouw der Alkmaarsche Graan- beurs, aan het Luttik-Oudorp te Alkmaar. Hoe groot de belangstelling bü de ver schillende aangesloten gymnastiekvereni gingen is, blükt wel uit het feit, dat vorig jaar deze wedstrüden oorspronkelük in de gem. turnzalen zouden worden gehouden, doch door de groote deelname van 470 gymnasten, groot en klein, moest naar een veel ruimere gelegenheid worden omgezien. Het bestuur is toen, dank zü de zeer wel willende medewerking der diverse autori teiten, er in geslaagd het gebouw der Alk maarsche Graanbeurs te krügen, waardoor een en ander een groot succes is geworden. Dezen keer is de deelname met een 130-tal inschrijvingen vermeerderd, het getal 600 is ruim overschreden. Dezelfde medewerking mocht het bestuur ook nu weer van alle kanten ondervinden. Gewapend met de on dervinding van vorig jaar, zal ook nu dit turnfestün voor de liefhebbers zonder twijfel zeer aantrekkelük zün. Er zal gewerkt worden aan rek. brug. ringen, paard en vrije oefeningen, alles in direct wedstrü dverband, waarvoor een breide schare juryleden de prest. üitge- punten zal waardeeren, waardoor !f- na afloop voor de kinderen 's m e< voor de grooten 's middags rger> winners bekend gemaakt kunnen J! ,Pr^a" De wedstrüden vangen aan '8 mor^°n- 9.30 uur en 's middags te precies te 's morgens de kinderen en 's midd uhr, grooten. ags de Uit de deelnemers aan de eere-aM» n gen dames en heeren zal ook nu m* Irnmniopn 1Q3« ilimo uWeer dedigen. i VU utic. Schuit T" Halter te Alkmaar, die niet zullen n!u\ om hun titels zoo sterk mogelük te ver- Een ding is jammer, en wel, dat in strijd te komen met de Zondagswet n'6t 's morgens voor 12 uur geen publiek er worden toegelaten. maS Boksen. SCHMEL1NG WEET VAN DE FILM HOE HIJ TEGEN LOUIS MOET BOKSEN Max Schmeling, die op 18 Juni a<. het Yankee-stadion een partü van viifr10 ronden zal boksen tegen Joe Louis is n dag uit Duitschland te New-York 'aanalï15" men. 'ekQ- Max glimlachte en verklaarde vol trouwen te zün op den afloop van dit vecht Hü heeft, volgens zün zeggen. films, welke gemaakt zün tüdens de'wed strüden van Louis tegen Max Baer en PaT lino de „groote zwakte" van Louis eeenn' stateerd. gcon" Wielrennen. H.R.C. DE JONGE KAMPIOEN. De Haarlemsche rennersclub de Jonge Kampioen organiseert op 7 Juni 1936 een groote betrouwbaarheidsrit om den Grooten Kaveewee-beker over 60 K.M. voor renners veteranen, junioren en toeristen (dames en heeren). RüUjd voor renners 3 uur, vetera nen en junioren 3^ uur en toeristen 4>: uur. Ieder, die in den vastgestelden tüd den rit volbrengt, ontvangt een fraaie medaille. Vele extra prgzen. Wandelen. P. M. VAN W IJK-TOCHTEN OP 3 MEI DOOR DE BOOMGAARD-STREKEN. Uit Hoorn meldt men ons, dat er voor de P. M. van Wük-tochten al veel belang stelling blijkt te bestaan. Vooral nu door de koude van de laatste dagen de bloei van de vruchtboomen vertraagd is, kan verwacht worden, dat begin Mei de boom gaarden op hun mooist zullen zyn en een tocht door de Bangert, Schellinkhout en Wüdenes dan een groote bekoring zal hebben. Voor een ieder, die van natuur schoon houdt, valt er dn veel te genieten. De tippelaars, die grootere afstanden dan 20 of 30 K.M. willen afleggen, en ook andexe gedeelten van West-Friesland wil len leeren kennen, kunnen hun hart op halen aan een 40 of 50 K.M. tocht Van dezen laatsten leiden eenige trajecten langs de oude Zuiderzee met mooie vergezichten zoowel landwaarts als zeewaarts. Voor het goed volbrengen van hun (haar) tocht ontvangen de deelnemers (sters) aan den 20 K.M.-marsch een kruisje met afbeelding van het Hoornsche wapen en die aan de andere tochten een medaille, voorstellende West-Friesland met wande laar op den voorgrond. Voor groepen van minstens 10 deelnemers(sters), die geza menlijk den tocht goed volbrengen, zijn mooie prüzen beschikbaar voor den besten algenxeenen indruk. Nadere inlichtingen betreffende deze tochten en het inschrijfgeld worden gaarne verstrekt door den heer H. v. d. Bosch, Nieuwesteeg 13, Hoorn. Waterpolo. NEDERLAND—DUITSCHLAND. De waterpolowedstrüd Duitschland—Ne derland zal worden gehouden op 21 Juni e Hannover. Duitschland zal uitkomen met zijn Olympisch waterpoloteam. Paarden. LANDELIJKE RUITERSPORT. Men deelt mede, dat de commissaris der koningin in de provincie Gelderland zien w.- reid heeft verklaard om een ooikon e. houdende een huldebetuiging van e m> ners van de provincie Gelderland aan de koningin ter beschikking te stel en de Kon. Nederlandsche Federatie van delijke Ruitervereenigingen. De oorkonde zal door de ruiters d'e^..s ratie in snel tempo worden vervoerd 'J den estafetterit, die op 5, 6 en 7 Mei a s- worden gehouden en waarbü 20.00 zal worden afgelegd. WEINIG HOOP MEER VON STOHER TE VINDEN. Het zoeken naar den Duitschen Von Stoher te Caïro is tot nog toe vrucn teloos gebleven. Men heeft thans nog nig hoop hem te vinden. Siaatsloteül (Niet officieel) 3de klawe, 3de HJs' Trekking van Woensdag 22 April 1 Hooge Prüzen 100— 2434 7894 9452 Prüzen van f 45.— 2274 2479 27ZU - 4109 4536 221 6373 6713 6794 685 7371 7484 8240 827 8705 8742 9330 51 532 1296 1485 3255 3408 3528 3729 5187 5257 6238 6242 7030 7036 7083 7092 8370 8495 8589 8695 10358 ;0041 10048 10133 10783 10964 11183 11275 12086 12133 12378 12417 13400 13578 13811 14109 16308 16782 16895 17010 17819 17931 18239 18409 19139 19324 19634 19793 10926

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10