PUROL Vrouwenhanden HOOG BEZOEK TE DEN HAAG. huisvrouwen bijeen. het vraagstuk der jeugdwerkloosheid. ontslagen bij de spoorwegen. de moeilijkheden aan de glasfabriek te leerdam. kunst-tentoonstelling te weenen. Inzending van Leo Gestel. loAn exhibition of inter national art-sydney 1936. Een handelaar. WARMENHUIZEN, 21 April 1936. Roode kool le s. 8.10—9.50, 2e s. f 4.20—8.301 D. witte kool le s. 7.80—8.60, 2e s. S 2.5° 3; Drielingen 60 cent, uien 2.30f 2- Gisteravond is prins Willem von Wied, vergezeld van zijn zoon, per auto uit Miin chen aangekomen en heeft in hotel Paulez te Den Haag zijn intrek genomen. De dochter van den prins is hedenochtend per trein in Den Haag aangekomen en werd aan het station door prinses Juliana, 1 vader en broeder verwelkomd. De prinses von Wied is met prinses Juliana per auto naar den „Ruigenhoek" reden, waar de hooge bezoekster verblijf houdt. Hedenmiddag hebben de prins von Wied en zijn beide kinderen het noenmaal ten paleize Voorhout gebruikt. DOODELIJK ONGEVAL. Dinsdagamiddag, toen de 70-jarige ianJ bouwer Minten te Wanssum (by Venlo) bezig was takkenbossen van een kar te laden, gleed hij uit en sloeg achterover van de kar. De ongelukkige kwam hierbij op het hoofd terecht, waardoor hij een schedel basisfractuur opliep. Spoedig na het onge val is de man overleden. MEISJE DOOR VRACHTAUTO GEDOOD Hedenmorgen is het 11-jarig meisje A Staatens in de Laaststraat te Rijsbergen (N.-B.) door een vrachtauto gegrepen op slag gedood. Het lijkje is in beslag genomen. en BANKBILJETTEN VAN 100 IN EEN BLOKBANDTAXI. Een chauffeur van een blokbandtaxi te Amsterdam deed gisteravond, nadat hy een rit in de stad had gemaakt en zyn wagen inspecteerde, een goede vondst. Op den vloer van den wagen vond hij niet minder dan vier bankbiljetten van 100. Hy begaf zich daarmede naar de taxi-centrale en de poneerde het geld aan de afdeeling gevon den voorwerpen. Toen hy daarna, wachtende op een vol genden rit, den wagen nog eens goed door zocht, vond hy in de kussens nog drie bank biljetten van 100 welke hy toen ook by de taxi-centrale bracht. Tot hedenochtend had de verliezer van deze zeven bankbiljetten zich nog niet by de taxi-centrale gemeld. JONGEN VALT MET BEEN IN HEETE OLIE. Gistermiddag te ruim een uur is op den Amstelveenschen weg te Amsterdam een elf' jarige jongen al spelende terecht gekomen in een vat met een mengsel van heete olie en gesmolten hars dat gebruikt werd voor de isolatie van telefoonkabels, waaraan door eenige werklieden op straat herstelwerk zaamheden werden verricht. De jongen liep eenige brandwonden aan linker onderbeen en -voet op en werd door de brandweer, die de eerste hulp verleende, naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht, waarna hy naar zyn woning kon worden vervoerd. DOODELIJK ONGELUK OP DEN MUIDERSTRAATWEG. Gisteravond te omstreeks negen uur is op den Rijksstraatweg onder de gemeente Die- men de 28-jarige motorrijdster mej. van S. uit Amsterdam bij het afryden van den Westelijken oprit van de brug over het Merwedekanaal met haar motorrijwiel ko men te vallen, waarschijnlijk doordat dit slipte. Zij bleef bewusteloos aan den kant van den weg liggen. Inzittenden van een passeerende vrachtauto hebben onmiddel lijk hulp gehaald. De doktoren Balfoort uit Diemen en Niekerk uit Naarden, die spoedig aanwezig waren, constateerden een schedel- basisfractuur. Weinige minuten na de komst van de geneesheeren is het slachtoffer over leden. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Diemen overgebracht. Oogge tuigen verklaarden nog, dat het motorrijwiel een slingerende beweging had gemaakt. De marechaussee uit Amsterdam heeft een on derzoek ingesteld. Warenwet stuk. en dienstbodenvraag- In tegenwoordigheid van een groot aan tal afgevaardigden uit alle deelen van het land is gistermiddag in de groote tooneel- zaal van Krasnapolsky te Amsterdam de 23ste algemeene vergadering begonnen van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, die gisteren en heden in de hoofdstad bijeen komt. Nadat de afgevaardigden namens de ontvangende afdeeling Amsterdam waren verwelkomd sprak de presidente, mevr. C. Eerdmansde Holl, een openingsrede uit, waarin zij bij den aanvang het onlangs overleden lid van het hoofdbestuur, mevr. Franco MendesCalisch herdacht, wat door de vergadering staande werd aan gehoord. De taak der vereeniging heeft zich in den laatsten tijd ontzaglijk uitgebreid. De presidente wees nogmaals op de strikte neutraliteit, die 'oor de vereeniging in acht werd genomen, op politiek zoowel als op godsdienstig gebied, wat echter niet wilde zeggen, dat de vereeniging zich nooit met de wetgeving mocht bemoeien, wanneer de wet ingreep in het leven der huisvrou wen, zooals bijv. met de Warenwet het geval was. De goede werking van het instituut tot voorlichting bij huishoudelijken arbeid heeft ook in het afgeloopen jaar het nut van deze instelling voor de huisvrouwen bewezen. De film, die de vereeniging heeft laten vervaardigen, heeft overal, waar zij is vertoond, groote belangstelling gewekt. Buitenlandsche dienstboden nog zeer groot. Het dienstbodenvraagstuk had voortdu rend de belangstelling van het hoofdbe stuur, temeer waar het aantal buiten landsche dienstboden in ons land nog altijd zeer groot is en nog zeer veel Hollandsche meisjes werkloos rond loopen. De door de vereeniging ingestelde cursussen tot op leiding van huishoudelijke hulpkrachten hebben de aandacht en de waardeering der regeering getrokken, waardoor het in drie provincies reeds mogelijk was, deze opleiding in internaat te doen geschieden. Toch diende op ernstige wijze onderzocht te worden, wat de oorzaak is van den groo- ten tegenzin, die vele meisjes, die uit fa brieken en kantoren ontslagen worden, tegen het vak van dienstbode koesteren Hiermee was de vergadering geopend en werd overgegaan tot behandeling van ver schillende punten van internen en organi satorischen aard. In de avonduren werd de vergadering voortgezet DOODELIJK ONGELUK TE NAALDWIJK. Gistermiddag is de 62-jarige werkster mej. N. Koppenol te Naaldwijk bij het verrichten van werkzaamheden in de gereformeerde kerk van een hooge ladder gevallen. Zij werd met een érnstige hersenschudding en een schedelbasisfractuur opgenomen. Korten tijd later is de vrouw overleaen. HERDENKING 25-JARIG BESTAAN VAN „DE JOODSCHE INVALIDE". Buitengewone bijeenkomst in het Koloniaal Instituut. Gisteravond heeft in de aula van het Ko loniaal Instituut te Amsterdam een buiten gewone bijeenkomst van „De Joodsche Inva lide" plaats gehad, ter gelegenheid van de eerste steenlegging voor het nieuwe gebouw aan het Weesperplein, welke gistermorgen is geschied en van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter der Joodsche Invalide, dr. A. Keesing, die in de eerste plaats herinnerde aan de spontane gift van het koninklijk huis. waarin de hooge waardeering voor het werk der vereeniging tot uiting kwam, en voorts bracht spr. burgemeester en wethouders en andere autoriteiten, in het bijzonder den secretaris der gemeente Amsterdam, den heer mr. S. van Lier, dank, die in den moeizamen arbeid voor het opbouwwerk hun krachtigen steun hebben verleend en steeds van hun daadwerkelijke belangstelling heb ben doen blijken. Namens het bestuur bood «pr. den heer van Lier het eere-lidmaatschap van de Joodsche Invalide aan. Hierop volgde de vertooning van de film biografie van de „Joodsche Invalide", die het leven en werken der vereeniging op uitvoe rige wijze laat zien. En de violist Sam Swaap en de zangeres Judith Tof droegen door hun medewerking zeker niet met het geringste deel tot het succes van dezen avond by. Belangrijke gift van de koningin. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan jubileum der vereeniging is gistermidda; in het gebouw van „De Joodsche Invalide aan de Nieuwe Achtergracht te Amster dam een drukbezochte receptie gehouden waar zeer velen het bestuur hebben geluk gewenscht en met tal van bloemstukken en geschenken uiting hebben gegeven aan hun waardeering voor het werk, door het bestuur der vereeniging verricht. By den aanvang der receptie deed de voorzitter, de arts A. Keesing, mededeeling van 'n ontvangen schrijven van den secre taris van H. M. de koningin, meldende, dat het H. M. de koningin b:haagd had een belangrijk bedrag beschikbaar te stellen als jubileumgift voor „De Joodsche Inva lide". Namens verschillende vereenigingen op liefdadigheidsgebied bood de heer A. J. da Costa zijn gelukwenschen aan. Ir. De Clercq feliciteerde het bestuur als voorzitter van de A.V.R.O., waarop dr. Keesing deze omroepvereeniging dankte voor de vele verleende hulp. De heer J. J. Roovers sprak namens de bouwcommissie der J. I. Zuster Mok na mens personeel en verpleegden, prof. D. Cohen namens het comité voor bijzondere joodsche belangen en het joodsche vluch telingen-comité, mevr. Ruth Sarphati na mens den Joodschen Vrouwenraad in Bel gië. Verscheidene sprekers boden geluk wenschen aan en de beide laatstgenoemde dankten vooral voor de hulp van de J. I., die de J. I. ook aan noodlijdende joden buiten Nederland bood. Nog verschillende andere sprekers voer den het woord en vele anderen kwamen het bestuur met een handdruk gelukwen schen, o.a. alle leden van het personeel. BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Invloed van alcohol. Op den straatweg HilversumLaren zijn in den afgeloopen nacht een vrachtauto en een personen-auto met elkander in botsing gekomen, waardoor groote materieele schade aan beide wagens werd toegebracht. Uit Hil versum kwam een vrachtauto, waarin twee broers gezeten waren. Beide personen waren onder den invloed *ran sterken drank. De be stuurder had niet meer de macht over het stuur, waardoor de auto al slingerende van links naar rechts in de richting Laren reed. Uit Laren kwam een nog nieuwe personen auto, waarvan de bestuurder, eveneens uit Hilversum, de eigenaardige manoeuvres van den tegenligger opmerkte. Hij plaatste den wagen geheel rechts op den oerm van den weg tegen de trambaan aan. Dit mocht even wel niet verhoeden, dat de vrachtauto recht op de wagen inreed. Een 60-tal meters ver der kwam de vrachtauto dwars over de rambaan van de N.V. Gooische tramwegmij. ot stilstand. De Hilversumsche politie heeft met een politie-auto de broers, die hevig protesteerden naar het politbureau e Laren overgebracht, waar zij zijn opgeslo_ ten. De beide auto s kregen zware materieele schade. STEUN VOOR DE NOORDHOLLANDSCHE TUINDERS. De Ned. Tuindersbond, district Noordhol land, zal trachten, in samenwerking met den R.K. land- en tuinbouwbond en den Chr. boeren- en tuindersbond, een bijzonderen steun voor de Noordhollandsche tuinders te verkrijgen boven den gewonen steun uit het Landbouwcrisisfonds. EXTRA-DIENST ALS STRAF. Nieuwe bepaling voor de arbeids contracters. By Kon. besluit zyn de straffen, welke aan arbeidscontracters ingevolge het arbeids overeenkomstenbesluit kunnen worden op gelegd, aangevuld met een bepaling om ook de straf van ex ra-diensten te kunnen toe passen. Tot dusverre '<estonden de straffen voor dit personeel uit: a een schriftelijke berisping, b. een be perking van het recht op een jaarlijksche vacantie voor ten hoogste een derde van het aantal dagen, waarop per kalenderjaar aan spraak bestaat en c. een geldboete van ten minste 0.25 en ten hoogste f 25. Thans is daaraan toegevoegd het opleggen van een buitengewonen dienst op andere dagen dan Zondag en de voor den arbeider geldende kerkelijke feestdagen, zonder loon of tegen een lager dan het normale loon. Deze oplegging kan geschieden voor ten hoogste zes uren, met een maximum van drie uren per dag. POLITIE JAAGT MENIGTE UITEEN. Zeven stucadoors, die werkzaam zijn by in aanbouw zijnde nieuwe gebouw voor den pensioenraad aan den Benoordenhoutsche' weg te Den Haag, werden gistermiddag op grond, dat zij tegen een te laag loon zouden werken, bij het beëindigen van den arbeid, door mede-arbeiders lastig gevallen, zoo dat de politie-agenten, die hen naar huis begeleidden, zich genoodzaakt zagen op den Benoordenhoutscheweg tegen de ongeveer tweehonderd menschen tellende menigte met de gummistokken op te treden. Een gedeelte der belagers volgde het politie-escorte, met het gevolg, dat de agem ten op het Rijswijksche Plein opnieuw van hun gummistokken gebruik moesten ma ken. Daarna konden de stucadoors verder ongehinderd den weg naar hun woningen vervolgen. Van verwondingen is niets gebleken. Aangaande de oorzaak van de ongere geldheden, welke zich gisteravond hebben voorgedaan, toen eenige stucadoors, werk zaam aan het nieuwe gebouw van den pen sioenraad, naar huis wilden gaan, wordt ons nader medegedeeld, dat de actie niet wordt gevoerd tegen de loonen, maar ver band houdt met het feit, dat de patroon Wientjes uit Enschedé geen rekening zou hebben gehouden met de in den Haag voor het stucadoorsbedryf geldende rouleer- regeling. Volgens deze regeling mag een stucadoorspatroon vyf arbeiders in vasten dienst hebben. Heeft hij meer arbeidskrach ten noodig, dan moet hij zich tenminste wanneer het werk in den Haag wordt uit- evoerd tot de arbeidsbeurs wenden, die e stucadoors volgens de rouleer-regeling snwyst. De betrokken werknemer heeft dezen ./eg echter niet gevolgd, doch op het werk stucadoors, die zich kwamen aanmelden, aangenomen, zoodat op het bouwwerk, be halve de vijf stucadoors in vasten dienst, nog elf Haagsche stucadoors werkzaam waren. Van deze elf arbeiders hebben twee gevolg gegeven aan de eischen van hun bond en het werk neergelegd. De anderen werken door. Naar wij vernemen heeft de eerste sub commissie van de rijkscommissie van ad vies over de jeugdwerkloosheid, welke commissie zich in het bijzonder bezig houdt met het bevorderen van de opne ming van jeugdige arbeidskrachten in het bedrijfsleven, zich diepgaand bezig ge houden met het twee-op-een stelsel. Dit stelsel berust, zooals men weet, op het beginsel, dat twee jongeren den ar beid gaan verrichten, die thans door één jongere wordt verricht, hetzij voor halve dagen te werken, hetzij door om de week te rouleeren. De studie van de subcom missie heeft tot een gunstig oordeel over dit stelsel geleid. Het advies aan den mi nister van sociale zaken is dan ook de invoering van dit stelsel zoowel in over heidsdienst als in het particuliere bedrijfs leven zooveel mogelijk te bevorderen. In een vergadering te Amsterdam, be legd door den Centr. Bond van spoor-, tram-, A.T.O.- en van Gend en Loos- personeel, werd uiting gegeven aan de ontstemming over de ontslagen van den laatsten tijd. Er werd een motie aangenomen, waar in geprotesteerd wordt tegen dezen gang van zaken, n.1. dat ontslag gegeven werd op grond van fouten of tekortkomingen, welke een dergelijke zware bestraffing in verscheidene gevallen niet rechtvaar digden. Tot Zaterdag 18 dezer werd door de V. Glasfabriek Leerdam aan 56 ouden van dagen en weduwen een wekelijksch pensioen uitgekeerd. Al deze pensioenen zijn, zoo meldt men, met ingang van 25 April ingetrokken. N, DE ONLUSTEN IN PALESTINA. Protest-bijeenkomst van de nieuwe Zionistische organisatie. In verband met de botsingen tusschen Joden en Arabieren in Palestina zal op Maandagavond 27 April a.s. om 8.30 uur in het gebouw Musis Sacrum, Amstel 27 te Amsterdam, een openbare vergadering worden gehouden van de Nieuwe Zionisti sche Organisatie, waarir de programpun ten van deze organisatie zullen worden ontvouwd en waar tevens een protest tegen de gebeurtenissen in Palestina aan de be voegde instanties geformuleerd en verzon den zal worden. Als sprekers zullen optreden de heeren Mr. J. Hartog de Vries en S. van Praag. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Consternatie in en buiten de Ned. herv. kerk te Dirksland. Zondagmorgen werden tydens den door ds. C. v. d. Wal geleiden dienst vrijwel alle menschen in de Ned. herv. kerk te Dirks land onwel, doordat het geheele kerkge bouw met kolendamp bleek te zijn gevuld, meldt de N.R.Crt. Ruim een uur na den aanvang werd de dienst gestoord door twee kinderen, die be wusteloos uit hun banken vielen. Ook een vrouw moest op dat moment, doordat ze on wel werd, het gebouw verlaten. Dokter Boot, die den dienst bijwoonde, schoot te hulp, droeg de twee kinderen naar buiten en wist hen met kunstmatige ademhaling weer tot het bewustzijn te brengen. Met korte tusschenpoozen werd de dienst regel matig verstoord, doordat allengs meer men schen het kerkgebouw ijlings moesten /er- laten. Een dame was er zoo ernstig aan toe, dat zy in een ziekenhuis moest worden opgeno men. De predikant trachtte, zij het met veel inspanning, de godsdienstoefening voort »e te zetten, maar ook de organist ha-1 het be \v--tziin reeds verloren. De oorzaak van deze kolendampvergif tiging is gelegen in het feit, dat kort ge leden een nieuwe centrale verwarming in het kerkgebouw is aangelegd. Men heeft daartoe een nieuwen schoorsteen opgericht en deze op den reeds bestaanden schoor steen, die voor de kolenkachel werd ge bruikt, aangesloten Door den trek in de nieuwe buizen, die communicatie hadden met den ouden schoorsteen, werden de dampen beneden in het kerkgebouw gezogen, dat daardoor ge heel gevuld raakte met kolendamp. Het mag wel een wonder heeten, dat er geen doodelyke slachtoffers zijn te betreuren. Meer dan veertig menschen hadden de schadelijke gevolgen van het inademen van kolendamp ondervonden. In de gemeente Dirksland ontstond hevige consternatie, daar het meerendeel van de kerkgangers niet op eigen gelegenheid den terugtocht naar huis kon aanvaarden en met taxi's moest worden weggebracht. blijven ondanks alle huishoudeli|ke arbeid gaaf, zacht en blank door JCunst en Wetenschap Bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de „Genossenschaft der Bildenden Kunstier Wiens" te Weenen is een jubi leum-tentoonstelling ingericht, aan welke de inrichters luister hebben willen bijbren gen door den verschillenden cultuurstaten te verzoeken een kunstwerk voor deze expositie in leen te geven. Nederland is op deze tentoonstelling ver tegenwoordigd door een groote aquarel van Leo Gestel, „bloemenstilleven" uit de col lectie van de stad Amsterdam. Om tegemoet te komen aan het isole ment, waarin de Australische kunstenaars leven ,is de National Art Galley of South Wales op de gedachte gekomen in haar museum een groote internationale ten toonstelling te houden, waarvoor uitnoo- digingen aan alle cultuurstaten gezonden werden. Ieder land kreeg daarvoor de beschikking over een bepaald gedeelte wandruimte, terwijl niet meer dan zes werken ingezonden konden worden. Nederland is op deze tentoonstelling vertegenwoordigd door een vijftal schil derijen, alle uit openbare of particuliere collecties, van de volgende kunstenaars: Leo Gestel, W. Schmacher, Matth. Wieg man, W. van Konijnenburg en A. Colnot. Jjuje&mdeH Stukken OOK DE ARMLASTIGEN HEBBEN HET KOUD. Geachte redactie. Het stukje gelezen in Uw veel gelezen blad. Het is te hopen dat de werkloozen 1 bijslag krijgen voor de kolenbon. Maar waarom komen de armlastigen niet in aan merking, die hebben het nog meer noodig dan de stempelaars, want wij zyn al vier weken uitgesloten, dus wy zouden denken dat die het ook toekomt. Met dank voor de plaatsing: J. Bierman, W. Ver gunst, H. van Lienen en C. J. Koster, (Wij hebben goede reden om aan te ne men, wanneer de kwestie door de particu liere giften voor de werkloozen in orde komt, de gemeente (Maatsch. Hulpbet.) wel voor de armlastigen zal kunnen en wil len zorgen. Red. Alkm. Crt.) Alkmaar, 18 April 1936. Mijnheer de Redacteur. Voor onderstaande verzoek ik U eenige plaatsruimte in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. M. de Redacteur. De Regeeringscommissaris, de heer Val- star, heeft onlangs op de vergadering van den tuinbouw gezegd: „In de kringen van den kleinhandel blijft men de distributie van goedkoope groenten met wantrouwen en grimmig oog aanzien". M. de R. Daar is van kleinhandelszijde ook alle reden voor. De koopkracht van het publiek is ongeveer met 40 ver minderd. Het aantal handelaren in onze branche is verdubbeld, in hoofdzaak door personen die uit de arbeid zijn gestooten, en tot overmaat van last hebben wiTn~ gekregen de concurrentie van gerneent°8 wege. Nu is de gemeente-overheid noe e komen, om ons zeer karig bestaan kleiner te maken en verschillende h"08 delaars, die hun bestaan in hoofdzaak de arbeiderswijken moeten zoeken Eeh broodeloos te maken. Noemt mén dt gezonde gemeentepolitiek, of moet ik h beschouwen, dat de Overheid in het on baar wil laten zien, wat voor goed zii doet voor werkloozen en armlastig Hulde wil ik brengen aan de gemeent raadsleden, die ook een open oog hebb voor de geheele gemeenschap, en die tenen11 stemden op het voorstel van B. en W ook hier in Alkmaar het dure appara^ van gemeentewege ter hand te nemen Dan vraag ik mij af, is dit wel gem'ot: veerd en toelaatbaar, dat ook van gemeen tewege de eene groep aan de andere worlt opgeofferd, om een dergelyke socialisatie door te voeren, die niet anders dan de Ke meentekas geld zal kosten. En ook een L" deelte van dit geld moet opgebracht Wor" den door den handel. Maar de handel geniet daar voor, dat zij met hun eigen be lastingpenningen beconcurreerd worden door de gemeente, met hun bemoeiïnge„ in het particuliere bedrijf. En zijn daarmede voordeelen te beha len? Ik kan ze niet vinden, welke richtin ik ook zoek. Kosten de gemeente-volk/ tuintjes, die verstrekt worden aan hen d'~ voor bonnen voor gemeentegroenten' [t aanmerking komen, al niet genoeg? concurrentie en de hevige strijd om het bestaan in onze bedrijven is op het oogen- blik al een stryd op leven en dood. En moet de gemeente zich daar ook nog bij voegen om die stryd nog te verergeren Laat de Overheid toch dklanten in onze zaken laten, al kunnen deze weinig be steden, omdat hun inkomsten zoo klein zyn. Wy kunnen ze niet missen. En acht de gemeente het gewenscht, dat het door moet gaan in het belang van werkloozen en armlastigen, breng ze dan weer in onze zaken terug, door den handel aan den handel te laten. De distributie van groen ten kost aan de gemeente toch geld, en laat deze gelden dan aan den handel' ten goede komen ,door den handel in te scha kelen, en de menschen de bonnen in te laten wisselen in onze zaken. Het zal de gemeente niet meer kosten, en het voor komt misschien nog, dat sommige hande laars op het M. H. worden aangewezen. Het is ook een gemeentebelang om dit te voorkomen .Maar nog beter en redelijker was het, wanneer deze socialisatie ge heel werd opgeheven in het belang van de gemeentefinanciën en in het belang van den handel. Laat de overheid de strijd niet nog zwaarder maken dat hij al is voor onze stadgenooten, maar maatregelen nemen die ook ons ten goede komen. Wij zijn er diep van doordrongen, dat de strijd voor gesteunden zeer zwaar is. Maar laten zij het toch ook begrijpen, dat onze strijd even zwaar is als de hunne. En uit dat oogpunt zal ieder weldenkende gesteunde begrijpen, dat de stryd van ons niet tegen hem gaat, maar tegen de onredelijkheid in deze van de overheid. En laten toch alle kleinhandelaars en tuinders zich achter hunne organisaties plaatsen om het den heer Valstar duide lijk te maken, dat de distributie, die in het leven is geroepn door hem, een strop is voor den geheelen handel, maar niet min der voor de producenten. M. de Red. met beleefden dank voor de plaatsruimte, JbheepsüjdutgjeH Kon. Ned. Stoomboot My N.V, Aurora 21 April te Palermo. Baarn 21 April 18.00 Flores gepasseerd. Ceres 21 April v. Istanbul n. Burgas. Deucalion 22 April te Syracuse. Hercules 20 April v. Malta n. Rotterdam. Merope 21 April 13.00 v. Danzig n. Kopenh Oberon 22 April 400.50 Lyd gepasseerd. Odysseus 21 April te Stettin. Orpheus 21 April te Lissabon. Poseidon 21 April te Rotterdam. Rhea 21 April v. Aarhuis n. Kopenhagen, Satumus 21 April 22.20 Lyd gepasseerd. Stella 1 April te Piraeus. Titus 21 April van Valencia n. Rotterdam Vesta 21 April te en v. Malaga n. Alicanie. Stoomvaart My. Nederland. Poelau Bras uitr. v. Suez 22 April. Marnix v. St. Aldeg. uitr. v. Algiers 21 Apr» MacktBecicfUm AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 April 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 338.400 KG. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 22 April 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 258 Vette kalveren, le kw. 54 60 cent, 2e kw. 4253 cent en 3e kw. 32— 127 Nuchtere vleesch- 41 cent per K.G. slachtgew.; kalveren 3.50—7; 237 Varkens, 11 cent, zware varkens o*— -- cent en vette varkens 3839 cent per K.G. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 22 April 1936; Aanvoer en prijzen waren heden als volgt- 5200 K.G. Uien, w.o. gele drieling 6070 ct., gele uien 22.60 en grove f 2.60—f 2 90, per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 22 April 1936. (Noordermarktbond): 5100 K.G. Uien: uien f 3.20, ge,e 2.50—3.20, drielingen 0.70—1, grove f 2.90—f 3.40; 900 K.G. Peen 4.60, breekpeen f 1 60. alles 1-60, per 100 K.G. ye uien 2.302.80; Peen (kleine) 1.20; Red Star 1.10—1.40. Aanvoer: 12400 K.G. Roode kool; 10j"u K.G. D. witte kool; 1475 K.G. Uien; 725 K-f Peen en 300 K.G. Aardappelen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8