De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Aqutda AedcfUen Jngeiondm Stukken Stad m Om *Uieec&ecicht Staking in de Wieringermeer. Agitatie in Bergen en Castricum. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Heldenkermis (hist.-hum.); hoofdrol Fran- goise Rosay. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Vrijdag, Zondag, Maan dag en Dinsdag, des avonds half 8, hoofd nummer 't Was 1 April (hum., Holl.) hoofd rollen Joh. Kaart, Jopie Koopmans, Herman Tholen, Cissy van Bennekom. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In de macht der geheime politie (sens.); hoofd rollen Kay Francis, Leslie Howard. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Zigeunerin (rom.); hoofdrol Katharine Hep- burn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 25 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Ketty jokt nooit" door het Alkm. Tooneel. Zondag 26 April. 10 uur, gebouw vrijz. herv., Heul, morgen wijding vanwege de Ned. Vereen, van Spiri tisten Harmonia. 1.30 uur, in de Overdekte, bridgewedstrijd. 2 uur, Wielerbaan Alkmaar, openingswed strijden. 9.30 v.m. en 2 uur n.m. in de Korenbeurs wedstrijden Turnkring Alkmaar Kon. Ned. Gymnastiekverbond. Lokaal de Bruijn te Winkel, non-stop- uitvoering van Sparta. zien. De heer Postma slaagde er daarna in om de „Leopard Moth" van den grond te krijgen en naar Waalhaven te vliegen, waar het toestel nog een algeheele inspectie zal ondergaan. Vanmiddag zal de reis naar Caïro worden voortgezet. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Vanmorgen om 6 uur is het Indië-vlieg tuig de Nachtegaal van Schiphol met als beamnning Viruly (gezagvoerder), H. Fuchs (2de bestuurder), J. Suttorp (mar conist) en Gits (werktuigkundige). Er waren vijf passagiers aan boord, één voor Batavia, één voor Calcutta, één voor Allahabs, één voor Jodphoer, en één voor Boesjir. In Bangkok zal nog een passagier instijgen voor Batavia. Er waren 82 K.G. goederen, 210 K.G. briefpost en 99 K.G. pakket^ost aan boord. De Perkoetoet vloog gisteren tot Jodhpoer De Kwak op de thuisreis is te Jodhpoer geland. (Ongecorrigeerd.) GRIEKSCH SCHIP GESTRAND. Nabij Hans weert. Hedenmorgen is de binnenkomende Grieksche zeeboot „Kalliopos" tijdens dikken mist tusschen Hansweert en Hoedekenskerke gestrand. Bij laag water komt het schip bijna geheel droog. Sleepbooten zijn in de nabij heid om assistentie te verleenen. WIJZIGING IN OEFENTIJD VAN ADSPIRANT-RESERVEOFFICIEREN. Naar aanleiding van een bericht van de „Zwolsche Courant", volgens hetwelk het in het voornemen van den minister van defen sie zou liggen een belangrijke wijziging te brengen in den eersten oefeningstijd en de bevordering van de dienstplichtigen, be stemd voor de opleiding tot reserve-officier der infanterie en voor het dienstvak der mLitaire administratie, vernemen wij van welingelichte zijde, dat men hier eenvoudig te doen heeft met een uitvloeisel van de z.g. aanpassingswet, waarbij de aanstelling tot reserve-officier twee jaar is uitgesteld, in de eerste plaats ter vekrijging van bezuini ging, doch tevens cm de aspirant-reserve officieren langer te kunnen laten dienen in de onderofficiersrangen. De maatregel geldt niet uitsluitend de op leidingsschool voor reserve-officieren bij de infanterie en bij de militaire administratie, maar voor alle opleidingsscholen voor reserve-officieren met uitzondering van de school voor reserve-officieren van gezond heid. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 25 April 1936. Op de heden gehouden eierenveiling warer in 265000 stuks kipsis„„ de prijzen als volgt: 58—60 f 2 40—f 2fin«n -62 2.45 2.75; 62-*4 2.5-3 2 8562 66 2.70f 3. Eendeieren 2.252.35. DE HEER HARINGHUIZEN EN HET ZIEKENFONDS. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer C. Haringhuizen te Wierin- gerwaard over de crisis-contributieheffing van het Algemeen Afdeelings Ziekenfonds te Alkmaar (A.A.Z.Ak.) zij het ons ver gund ook in uw blad enkele opmerkingen te maken, al zullen deze niet in staat blijken te zijn vooropgezette en in het hoofd vastgewortelde meeningen te ver drijven. Aan het bestuur der vereeniging van B. en S. in het voormalig kanton Schagen en later aan de leden dier vereeniging met de dagelijksche besturen der gemeenten is toch uiteengezet door eenige onzer, dat de berekeningen van den heer H. kant noch wal raken. Hoe de heer H. nu weer kan beweren, dat de heeren artsen de onjuistheid zijner gegevens niet hebben aangetoond, is ons een raadsel. Op genoemde vergaderingen is duidelijk naar voren gebracht, dat het A.A.Z.Ak. bestaat uit twee onderdeelen, te weten: le. de stad Alkmaar; 2e. de buitengemeenten. Dit was den heer H. destijds niet bekend, waaruit dus reeds bleek dat de heer H. niet goed georiënteerd was. Deze twee onderdeelen zijn administra tief en financieel gescheiden. De heer H. bleek niet op de hoogte te zijn van het feit, dat de buitengemeenten slechts be schikten over een reserve van pl.m. 7000 (inplaats van 78417.82). Door eenigen onzer is er toen op gewe zen, en wij wijzen er nu nog eens met na druk op, dat de theoretische beschouwin gen van den heer H. over het netto inko men der doktoren een onjuisten en sensa- tioneelen indruk verwekken. Aan een commissie uit de vereeniging van B. en S. is aangeboden inzage te nemen ■•an de boekhouding van een arts, tot heden is daarvan geen gebruik gemaakt. Die commissie zou dan denheer H. op d e hoog te hebben kunnen brengen met het feit, dat het cijfer der praktykonkosten meer dan bet dubbele bedraagt van het bedrag door den heer H. geschat er. door hem als juist aangenomen. De heer H. ging in zijn berekening uit van een iondspraktyk van 2500 zielen, waarbij volgens hem een netto inkomen van 13000.a 13550 zou verkregen worden. In genoemde vergaderingen is er reeds op gewezen: le. dat bij een dergelijke groote fonds praktijk de afdracht voor specialistische hulp hooger wordt dan 25 2e. dat de onkostenrekening bij een der gelijke fondspraktijk veel hooger wordt. Laten wij ons niet verdiepen in theore tische beschouwingen, maar alleen reke ning houden met de werkelijkheid; bezien wij dan het jaarverslag over 1935 van het A.A.Z.Ak., dan lezen wij daarin, dat de inkomsten van het fonds voor de buiten gemeenten bedragen 90356.57, zijnde de 25 die de apotheekhoudend geneeskun digen afdragen; de resteerende 75 be dragen dus rond 271000, vormende het totale bruto fondsinkomen van de 47 deel nemers, dit maakt een gemiddeld bruto fondsinkomen van pl.m. 5766.per arts, afgezien van de niet te innen contributie, waarvoor wel afgedragen wordt, voor menig arts een niet te onderschatten be drag. De onkosten voor de fondspraktijk be dragen voor een apotheekhoudend genees kundige ongeveer 40 zoodat het netto inkomen uit het fonds per deelnemer ge middeld wordt pl.m. 3460. Dit is geen schrijftafelfantasie, maar een berekening aan de hand van het jaarver slag over 1935 van het A.A.Z.Ak. De heer H. maakt weer eens de opmer king, dat het A.A.Z.Ak. steun vraagt. Dit is onjuist. Het A.A.Z.Ak. vraagt geen steun, het A.A.Z.Ak. neemt steeds toe in ledental en heeft gelukkig tot heden geen steun noodig. De verzekerden vragen steun voor hen, die reeds jaren lid geweest zijn van het fonds en dit nu door crisis niet meer kun nen blijven. De artsen hebben besloten tot 1/3 der contributie in dien steun te willen bijdragen, mits de gemeentebestu ren eveneens een even groot gedeelte bij dragen. De minister van sociale zaken ziet in een dergelijke crisisregeling volgens zijn rondschrijven aan de gemeentebesturen een voordeel voor de gemeenten! Is de contributie van het ziekenfonds hoog? Er bestaan heel weinig fondsen, die zoo'n uitgebreide hulp verleenen aan hun ve.zekerden als het A.A.Z.Ak. Dit wordt door dé verzekerden gewaardeerd en het is wel heel merkwaardig dat de laatste jaren op de algemeene vergadering van het ziekenfonds, waar ook de verzekerden hun stem uitbrengen, met algemeene stemmen besloten is de contributie te handhaven op het oude peil. In 21 van de 37 gemeenten is een crisis regeling getroffen. Dat de door de crisis getroffen zieken fondsleden in de meeste gemeenten van het voormalig kanton Schagen niet van een dergelijke regeling kunnen profitee- ren en hun geneeskundige verzorging daardoor een minder goede wordt is te betreuren. Aan wie de schuld? Toch niet aan het A.A.Z.Ak. of de art sen, maar aan de tendentieuze voorstelling van bepaalde zijde naar voren gebracht, WMH^Pn niet te argumenteeren schijnt. voot Hp i 5edacteur' wij danken U de verleende plaatsruimte. D. GROENHART. A. L. v. d. SLUIS. J. J. WERNER. Bestuursleden van de Vereeniging van Apotheekhoudend-geneeskun digen der Afd. Alkmaar en Omstr OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE. De verkoop der Emmabloempjes heeft gister in onze gemeente 681.23 opge bracht. HET 50-JARIG HUWELIJK VAN HET ECHTPAAR DE BOER. Men verzoekt ons alsnog te melden, dat een ingekomen bloemstuk, niet zooals wy gisteren vermelden van de Ver. „Ons Ge noegen" was maar van de kolfvereeniging „Recht door". EEN ZWALUW MAAKT NOG GEEN ZOMER. Dat één zwaluw nog geen zomer maakt, is een zegswijze, welke meer dan ooit be waarheid wordt. Want de eerste zwaluw is er, doch de zomer of althans de eenigs- zins mildere weersomstandighedenlaat lang op zich wachten. Doch laten we verheugd zijn, dat de eer ste zwaluw er is, misschien komt de zomer binnen niet te langen tyd. De eerste zwaluw heeft dit jaar haar in trek genomen in de gasfabriek aan den Helderschen weg. VERLOTINGSPRIJZEN GEETALEERD. Men verzoekt ons te melden, dat de handwerken voor de verloting ten bate der Diaconie van de Remonstrantsche kerk ge ëtaleerd zijn in de étalage van de firma Zwaan. STIERENKEURING. Men verzoekt ons te melden, dat de eigenaar van den eersten 2-jarigen stier niet was H. C. Hoog, maar H. C. Kooy. HET BEZOEK AAN DE BOLLEN VELDEN. Eindelijk is het wetj. omgeslagen. Het is heel wat gunstiger om buiten te zijn. Dit kon men reeds Vrijdag waarnemen by het be zoek aan de bollenvelden te Limmen en het zuidelijk gedeelte van Heiloo. Wanneer men van Alkmaar komt volgt men den Rijksweg, voorbij den Stationsweg te Heiloo, tot aan de Kromme Laan (tweede weg rechts voor bij den Stationsweg). Dan beginnen de bloemenvelden, waar de tulpen domineeren en een ongekende bloemenweelde vertoonen. Ook aan de binnenwegen te Limmen als Hooge weg, Disseldorp en andere viert Flora hoogty. 't Zal Zondag wel de laatste dag zijn dat de hyacinten bloeien. Als het gunstig weer is, zal de tocht niet berouwen. Na Zondag zullen de tulpen nog wel enkele weken aanhouden. De groei gaat traag en de late talpen vullen de vroege aan. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 26 April is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. „Wat rijden al dia menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u Immeri vanmiddag achter het stuur. (Hoe zagtman dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) 400 arbeiders in staking. De voormalige Zuiderzeewerkers in de gemeente Wieringen, ongeveer 350 in getal, die om de vier weken voor de helft in de werkverschaffing in de Wieringermeer worden tewerkgesteld, zyn gister in staking gegaan. Onze correspondent schrijft ons, in aan sluiting met het gister medegedeelde, nog het volgende: De arbeiders uit de andere randgemeen ten van den Wieringermeerpolder hebben zich hierby aangesloten, zoodat de staking meerdere personen omvat. In deze actie staan de arbeiders die thans door het rouleerings- systeem niet werken maar in de steunrege ling zijn, naast de stakenden. Als motief tot deze staking werd genomen de algemeene verslechtering die het rou- leeringssysteem met zich had gebracht. In den loop van den middag verzamelden zich eenige honderden arbeiders voor het gemeentehuis. Een deputatie uit de arbei ders had een langdurig onderhoud met den burgemeester, die uiteraard geen enkele toezegging kon doen, daar alle bepalingen betreffende werkverschaffing en steunver- leening berusten op Rijksvoorschrift. De de monstranten gingen daarop kalm uiteen. Tegen acht uur kwamen zij in vergade ring bijeen in café Scheltus te Hippolytus- hoef nog aangevuld met de arbeiders uit de naaste omgeving. Burgemeester Kolff, die met wethouder Bosker aanwezig was, wendde hier nog een laatste bemiddelingspoging aan. Hij sprak er zyn spijt over uit dat de arbeiders niet rustig hebben willen afwachten tot het re sultaat van de actie van het gemeente bestuur tegen het rouleeringssysteem be kend geworden was. Reeds had men de volle medewerking van den Inspecteur weten te verkrijgen en deze Z°tvt al!es c'oen om dr> zaak te bespoedigen. ai u !S men helaas toch in staking gegaan. mLnhi Werk ?n het gemeentebestuur, dat misschien resultaat had ffehaH De ondervinding heeft spreker geleerd dat de regeering zich niet laat dwingen De burgemeester gaf in ernstig over weging den volgenden morgen het w«k weer te hervatten en weer ln de werkver schaffing te gaan. „Als gy blijk geeft van goeden wille te zyn kan ik misschien den Inspecteur bewe gen de schorsing, welke na de staking is uit gesproken, ongedaan te maken, zeide spre ker. Wat thans gebeurd is zal belemmerend werken op de verdediging van jullie belan gen en dat van jullie gezinnen". Verschillende sprekers voerde nog het woord. Men kwam tot de conclusie dat het niet zoozeer gaat tegen het rouleerings systeem zelf, als wel tegen de algemeene verslechtering die dit met zich bracht. Men zal niet rusten voor verbetering is verkre gen. Men besloot dus de actie door te zetten. Nadat gisteravond onder leiding van het Comité van Actie tegen het rouleerings systeem een vergadering was belegd, zijn hedenmorgen de Hoornsche werkloozen, naar schatting 160 k 180 man, niet naar de Wieringermeer vertrokken. Naar wij vernemen zyn ook de werk loozen uit Medemblik en Enkhuizen niet naar de werkverschaffing gegaan, terwijl in de diverse dorpen in Westfriesland, o.a. Hensbroek en Nieuwe-Niedorp, eveneens het werk is neergelegd. Zooals reeds eerder is gemeld, hebben ook de Wieringers ten getale van circa 400 man sinds j.1. Donderdag het werk gestaakt. Deze stakers zijn gisteren den Wieringer meer ingetrokken en hebben den anderen opgewekt om ook het werk te beëindigen. Het resultaat is geweest, dat hedenmor gen in Hoorn de staking algemeen was en de autobussen die de werkloozen zouden ver voeren weer naar de garages terug konden ryden. Van de zijde der stakingsleiding vernemen wij, dat Maandag a.s. een nieuwe ploeg van 160 a 180 man naar het werk zal worden gezonden. Men verwacht echter, dat ook dezen niet zullen vertrekken. In Bergen Castricum ook agitatie. Op het oogenblik wordt ook in de werk verschaffingen van Bergen en Castricum getracht de arbeiders tot staking te bewe gen. De eischen welke men stelt, zijn de vol gende drie: 1. afschaffing van het rouleeringssysteem, 2. de drie dagen steun, welke om admini stratieve redenen niet zijn uitgekeerd en waarvoor in de plaats een klein voorschot is gegeven, wel te doen uitbetalen en 3. als nog verstrekken van de kolenbonnen, welke aan een gedeelte der werkloozen niet is af gegeven. Hedenmorgen zijn uit Wieringen per fiets een 150 werkloozen te Hoorn gearri veerd. Aan het Keern werden zij door den voorzitter van het comité van actie toegesproken, waarna zij zich in de stad hebben verspreid. Daarna heeft men zich vcor het stadhuis verzameld en een onderhoud aangevraagd met den burgemeester, mr. H. C. Leem horst, welk onderhoud echter niet is ver leend. Op het oogenblik zijn de werkloo zen in vergadering bijeen om hun houding nader te bepalen. Te Medemblik is het tot demonstraties gekomen. Ongecorrigeerd. DE BLOEMEN- EN PLANTEN- TENTOONSTELLING TE BERGEN AAN ZEE. De voorbereidende werkzaamheden voc de Bloemen- en Plantenttentoonstel- ling, welke van 28 Mei tot 20 Juli in het Parnassiapark te Bergen aan Zee wordt gehouden, hebben goeden voortgang. Onder leiding van bekwame tuinarchi tecten treffen de deelnemende kwee kers uit verschillende plaatsen van het land hun maatregelen om de tentoonstel ling tot een evenement te maken. Zoo groot is de belangstelling, dat de voor de expositie beschikbare ruimte geheel is toegewezen. Het onmiddellijk aan zee gelegen park, dat voor ruim 25 jaar met veel zorg met dennen werd beplant en tot een beschut recreatieoord is geworden, blijkt, ook naar het oordeel van de kweekers, bui tengewoon voor een bloemen- en plan- tententoonstelling geschikt. Voor het eerst zal men dus in dit seizoen, in navolging van een Engelsche badplaats, op een bad plaats aan ons Hollandsch Noordzee strand kennis kunnen maken met een volle-grondtentoonstelling. Dat deze ten toonstelling iets bijzonders belooft te worden, bewijst het feit, dat daaraan door de eerste firma's uit Boskoop, die op de Primavera te Rotterdam de eerste prij zen behaalden, wordt deelgenomen. De V. V. V. te Bergen, die deze tentoon stelling financiert, heeft begrepen, dat de tijdsomstandigheden een lagen entreeprijs als eisch stellen. Voor volwassenen wordt de entreeprijs op slechts 0.25 gesteld, voor kinderen op 15 cent, terwijl voor den geheelen duur van de tentoonstelling doorloopende toe gangsbewijzen op naam verkrijgbaar worden gesteld voor 1.Deze kaarten moeten echter voor 20 Mei worden geno men en worden, na storting op het giro nummer van de V. V. V., no. 68722, door het Informatie-Bureau van de V. V. V. te Bergen franco toegezonden. B. V. L., AFDEELING ALKMAAR. De afdeeling Alkmaar van den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm, in het ver band Alkmaar, hield gisteravond op de bovenzaal van het café van Gijzen in de Breedstraat haar jaarlyksche bijeenkomst, op welke de traditioneele prijsuitreiking plaats vond aan de diverse gelukkige win naars van de dezen winter weer gehouden onderlinge schietwedstrijden. Onder de aanwezigen waren o.m. burge meester van Kinschot, voorzitter van de afdeeling, de commandant van het verband Alkmaar, overste van Houten, en de secre taris-penningmeester van het verband, de heer P. J. Oolden, en verder de heeren mr. v. d. Feen de Lille, C. W. Keijsper, J. Groothuizen en G. B. C. Vasbinder van de plaatselijke commissie. Burgemeester van Kinschot opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomst woord en een opwekkende openingsspeech. ervolgens reikte hij de brevetten uit aan naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.8 mM* t Rochefort en Toulouse. Laagste barometerstand 736,5 mM t Thorshavn. le Verwachting (geldig tot den avond 26 April): van Matige tot zwakke Zuidwestelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, zachter vooral des nachts. Weeroverzicht. Veel zachter; maar regenkanstn. De depressie op den Oceaan beweegt zich tusschen IJsland en Schotland door naar het Noordoosten. De hooge druk op het vasteland breidt zich nog steeds naar het Oosten uit en neemt nog in beteekenis toe Het luchtdrukverval in Zuidnoordelyke richting over de Britsche eilanden nam daardoor sterk toe en een golf van warme en vochtige lucht wordt naar het Oosten gevoerd, zoodat het weer tot over de Noord zee vochtig en mistig is geworden. Tot in Midden-Duitschland geven de vliegtuigwaarnemmgen 10 tot 12 graden hoogere temperaturen op groote hoogten terwyl de bergstations in de middelgeberg ten nog temperaturen onder het vriespunt melden met mist De toevoer van koude der laatste dagen is door de verandering in de luchtdrukver- deeling nu geheel verdwenen en de lucht- massa's die thans uit het Westen naderen, zjjn belangrijk minder koud, zoodat thans' zacht weer te wachten is. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 19.45 uur licht op. de scherpschutters C. de Nijs, G. P. Kronen burg, D. Overpelt, Th. Hulskamp, J. W. Ranshuyzen en J. Plas, waarna spr. over ging tot de prijsuitreiking, die hij vergezeld deed gaan van diverse gelukwenschen e.d., waardoor ook dit onderdeel prettig verliep. De prijswinnaars. Hier volgen de gelukk'ge prijswinnaars: KI. A. 5 schutters: 1. J. Schoonhoven, 95 ptn. KI. B. 28 schutters: 1. L. de Kort, 95 ptn.; 2. en 3. G. Thesing en Bruin, 94 ptn (9); 4. H. Osman, 94 pnt (7); 5. Vrouwe, 93 ptn.; 6. v. d. Made, 92 ptn. (8); 7. Springveld, 92 ptn. (7). Klasse C. 34 schutters: 1. D. Overeem, 93 ptn.; 2. G. Veldman, 91 ptn. (8); 3. Peper kamp, 91 ptn. (7); 4. Weizenborn, 89 ptn.; 8. Keisper, 88 ptn. (9, 7, 7); 6. Vlug, 88 ptn. (8, 7, 7); 7. Insing, 87 ptn. Mededeelingen. Na de prijsuitreiking heeft overste van Houten de aanwezigen toegesproken. Hij heeft in 't kort nog eens gewezen op het doel van den B. V. L., wees daarna op de preventieve kracht van den landstorm en meende, dat de B. V. L. onzichtbaar een dam heeft geworpen tegen het gevaar der revo lutie. De heer Oolders vroeg, of er nog op- en aanmerkingen zijn te maken over de ge houden schietwedstrijden en toen bleek, dat alles in de beste wenschen was verloo- pen, bracht spr. hulde aan den plaatselijken leider, den heer J. Groothuizen, die al zoo vele jaren zijn beste krachten aan de afdee ling heeft gewijd. Spr. wees verder op het K. S. O.-geweer. dat zeker niet ongevaarlijk is. Spr. hoopte, dat men zich strikt aan de voorschriften zal houden. De heer Oolders deelde daarna eenige bijzonderheden mede over den gehouden landdag. Spr. bracht namens de Gewest, commissie dank aan de afdeeling Alkmaar en in het bizonder aan de deelnemers aan het défilé. Het aantal deelnemers aan het défilé bedroeg 1300, een zeer groot aantal dus. Het défilé is volgens spr. het grootste moment van den landdag geweest, de schiet wedstrijden voldeden niet geheel, ook al door den te korten tyd en het openluchtspel is over 't algemeen goed geslaagd genoemd. Zoodat de landdag over 't geheel goed geslaagd mag worden geheeten. De landdag leverde een tekort op, wat echter voor een groot deel te wijten was aan het koude weer. De afdeeling Alkmaar heeft echter geheel en al aan haar ver plichtingen voldaan. En waar ook van andere kanten financieele steun werd ver kregen, daar is het tekort tenslotte geredu ceerd tot een honderd gulden! Daarna wees spr. er op, dat de organisa tie binnenkort z&l terugloopen, omdat de lichtingen langzamerhand kleiner geworden zijn. Bovendien is de leeftijdsgrens bepaald op 55 jaar. Men krijgt dus straks: de oude ren moeten den B V. L. verlaten en de toe vloed is kleiner geworden door kleinere lichtingen. De organisatie zal dus terug moeten loopen, wat echter niet beteekent, dat de B. V. L. zelf minder krachtig wordt. De heer Vasbinder herinnerde vervolgens aan het jubileum van generaal Duymaer van Twist en wees er op, dat de afdeeling Alkmaar daarvoor 10 gulden betaald heeft als aandeel in den aankoop van een schil derij. De vergadering keurde het bestuurs besluit goed en het bedrag kwam heel spon taan binnen. Na een pauze heeft de heer Oolders aan de hand van een circulaire het mobilisatie- vraagstuk besproken en toegelicht

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2