Koninklijk bezoek aan de Zuidhollandsche eilanden. Het a.s. ministerieele bezoek aan Noord-Holland. Binnenland Groote feestdag voor Goeree en Overflakkee. Levendige belangstelling langs den weg. !TpnrSr"ng e° den «3 Langs de werkverschaffingen rond Alkmaar. Voor Goeree en Overflakkee is het vandaag een feestdag, en overal wap peren de vlaggen van woonhuizen en openbare gebouwen, als welkomstgroet aan de hooge bezoeksters, die hier van daag worden ontvangen. Het is thans de eerste maal, dat de koningin en de prinses een bezoek aan het eiland bren gen. Slechts eens, in de eerste mobili satiejaren, heeft Hare Majesteit het eiland betreden op een korte inspectie tocht naar het fort Ooltgensplaat. De bewoners hebben daarvan toen echter niets van te zien gekregen en de dorpen heeft de koningin niet bezichtigd, zoodat dit bezoek niet als het eiland geldende kon worden beschouwd. Voor de prinses is het de eerste maal, dat zij het eiland betreedt en vooral de jeugdige inwoners, die nog nooit een lid der koninklijke familie hebben aanschouwd, zagen den dag van heden met spanning tegemoet. De aankomst. Het meerendeel der bevolking was in de dorpen gebleven om daar getuige te zijn van de aankomst en de ontvangst der hooge be zoeksters, doch niettemin hadden zich aan de haven nog tal van belangstellenden ver zameld, toen tegen negen uur de „Nautilus" met den Koninklijken Standaard in den mast voor het havenhoofd van Middelharnis bijdraaide. Eenige vaartuigen van de rijks politie vergezelden het marineschip, en met een barkas werd het hooge gezelschap aan land gebracht, waar de koningin en de prinses verwelkomd werden door den com missaris der koningin in de provincie Zuid- Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, den burgemeester van Middelharnis, L. J. den Hollander, en den reeds gisteravond op het eiland gearriveerden kamerheer dér korpngin jhr. M. C. Dedel en den districts commandant der rij ksveldwacht in de vier de divisie,, den heer F. H. A. H. Tielens. Naar Middelharnis en Sommelsdijk. Nadat jhr. van Karnebeek den burge meester aan de koningin en de prinses en de overige leden van het gevolg had voor gesteld, werd in de auto's plaats genomen. Er reden drie hofauto's in den stoet, waar van de kap was neergeslagen. In de eerste autó, die de Koninklijke Standaard voerde, namen de koningin en de prinses plaats. De drie kilometers, die de haven van het. dorp Middelharnis- scheidden, werden .ih,snél tempo afgelegd en te ruim half tién nader den de drie auto's de kom van het dorp, waar-men aanzienlijk langzamer begon te rijden. Tusschen de bevlagde huizen en de jui chende bevolking door ging het naar de Niéuwstraat, tot aan het plein voor de la gere school, waar buiten schoolkinderen uit Middelharnis en Sommelsdijk stondèn op gesteld, en juichend en zwaaiend met hun vlaggetjes de hooge bezoeksters verwelkom den. De auto's stopten en uit duizend jonge kelen klonk het oude Wilhelmus, waarvoor de koningin en de prinses lachend en bui gend dankten. Van hier ging het door het dorp naar Sommelsdijk, waar voor het raad huis de leden van den raad stonden opge steld, de heer den Hollander, die tevens burgemeester van Sommelsdijk is, stelde de wethouders en de raadsleden collectief aan de hooger bezoeksters voor, die de auto niet verlieten. Ontvangst op het raadhuis van Middelharnis. Van hier ging de stoet langs een anderen weg terug naar Middelharnis, naar het raadhuis, waarvoor bijna de geheele bevol king zich had opgesteld. Op het stadhuis richtte burgemeester den Hollander het woord tot de koningin en de prinses, zeggende: „Het is mij een groote eer Uwe Majesteit en uwe Koninklijke Hoogheid hartelijk welkom te heeten en u dank te betuigen, mede namens de ingezete nen voor het bezoek, dat thans aan onze gemeente wordt gebracht". De koningin dankte daarna voor deze vriendelijke woorden. Langs de dorpen. Onder het gejuich der bevolking versche nen koningin en prinses opnieuw op het bordes en zette de stoet zich in beweging, thans in oostelijke richting naar Stad aan het Haringvliet, waar voor het raadhuis werd stilgehouden en aan de koningin en de prinses de burgemeester F. Nieborg per soonlijk en de wethouders en raadsleden collectief werden voorgesteld. de^anHpr»'^6 wijze verliep het bezoek aan de andere dorpen. In den Bommel stonden de autoriteiten onder leiding van buree- J' D°nkersloot eveneens voor het raadhuis opgesteld, en ook hier waren bloemen en het Wilhelmus van de school jeugd. Aangezien de kom van het dom Ooltgensplaat te ver buiten de route lag en Hare Majesteit er toch prijs op had ge steld de vertegenwoordigers dezer gemeente op hun eigen gebied te verwelkomen, werd te Achthuizen, dat tot de gemeente Oolt gensplaat behoort, gestopt bij de r.k. pasto rie aan de Oudelandsche dijk, waar zes hon derd schoolkinderen en de leden der bijzon deren vrljwilligen landstorm in uniform alsmede vertegenwoordigers van de r.k. landarbeidersorganisatie St. Deus Deditt stonden opgesteld, om de koningin het Wil helmus toe te zingen. Bezoek aan het ziekenhuis te Dirksland. Zoo naderde de stoet Dirksland, waar voor het gemeentehuis wederóm de plaat selijke autoriteiten stonden opgesteld, onder leiding van burgemeester D. J. Visscher, Nadat deze aan de koningin was voor gesteld, begaf de stoet zich naar het nieuwe fraaie ziekenhuis, dat hier in 1934, dank zij het groote legaat van mej, P. M. van Weel, kon worden gesticht en dat een zegen is voor het eiland. De uiterst moderne uitrusting van het ziekenhuis wekte de bewondering van de koningin en de prinses, die zich vervol gens naar de ziekenzalen begaven en een bezoek brachten aan de 28 patiënten, die hier op het oogenblik verpleegd worden. Met velen hunner onderhielden de ko ningin en de prinses zich eenigen tijd, en brachten aldus een zonnestraal in de da gen van ziekte en lijden, welke ook in de voortreffelijkste inrichting toch grauw en eentonig zijn. Ook de beide zuigelingen, die zich op het oogenblik in het ziekenhuis bevinden, werden niet vergeten. Het vertrek uit Stellendam. Onder groote belangstelling en warme toejuichingen begaf het gezelschap zich weer naar de auto's en door Melissant ging het naar Stellendam, dat te ongeveer 1 uur werd bereikt. Bij het begin van de Voorstraat stonden de autoriteiten opge steld onder leiding van burgemeester J. E. Charbon, die eveneens werd voorge steld, waarna het muziekcorps „Apollo" het Wilhelmus ten gehoore bracht en voor de laatste maal twee meisjes bloemen aanboden. Na een rit door het dorp werd het havenhoofd bereikt, waar de koningin afscheid nam van de burgemeesters der verschillende gemeenten, die zij bezocht en die zich bij den stoet hadden aange sloten. De „Nautilus" lag reeds eenigen tijd voor de haven te wachten op zijn hooge passagiers en het muziekgezelschap scheepte zich in op een der in de haven liggende vaartuigen om het afscheid met muziek te kunnen opluisteren. Met een barkas begaf het gezelschap zich weer aan boord van de Nautilus, die het anker te half twee lichtte om naar Vlaardingen te stoomen, of naar Hoek van Holland, al naar het weer en het getij. JAARVERGADERING VAN DE A.V.R.O. 1935 een goed jaar. Verschenen is het jaarverslag 1935 van de A.V.R.O., uitgebracht door den directeur van het Omroepbedrijf, - den heer* W: Vogt," aan* hét Algemeen Bestuur, Er. wordt in geconstateerd, dat de A.V.3LQ., niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandigheden, een goed jaar heeft gehad. Het aantal leden, ten opzichte van dat van 1934, bleek zich vrijwel gehandhaafd te hebben. Bij de telling op 1 October 1935 bleek dit te. zijn 198.127. Dit beteekent slechts een teruggang van 60 leden. De vrijwillig door de- leden bijeengebrachte contributie bedroeg 660.547,65, of nog geen 10 pet. minder dan in 1934. Het ver slag zegt hiervan: Het jaar 1935 werd ingezet met de ver wezenlijking van het uit de December- gegevens van 1934 geputte vermoeden, dat de bijdragen per hoofd in het verslag jaar nog wel verder zouden verminderen. Immers verlaagden verschillende leden in December 1934 uit eigen beweging giree- rend voor het eerste halfjaar 1935, hun bijdrage eenigszins. Dat dan ook in 1935 het totaal der bijdragen de „zeven ton" van de laatste vijf jaren niet zou berei ken, kwam voor ons niet onverwacht, al blijft het immer een teleurstelling een forsch opgetrokken statistische lijn „den weg terug" te zien gaan. Waar echter de tijdsomstandigheden veelal debet zijn. aan deze verlagingen van bijdragen en wij deze daarom, uit dien gezichtshoek beke ken, hebben te eerbiedigen, rest ons wei nig anders dan de hoop dat de verlagin gen niet te drastische afmetingen zullen aannemen en de vermindering van het totaal der bijdragen spoedig tot stilstand zal komen. De „Radiobode", het weekblad van de A.V.R.O., wist zich uitstekend te handha ven. Hoewel de omvang toenam en den abonné's een speciaal, geheel in kleuren druk uitgevoerd, Kerstnummer werd toe gezonden, bleef de abonnementsprijs ge lijk. De oplaag is ongeveer millioen exemplaren per week. Mede dank zij de baten uit de exploita tie van de Radiobode, kon het bedrijfs- overschot over 1935 ruim 600.000 be dragen. Het kapitaal van de A.V.R.O. kwam daardoor na afschrijving tot op 1.'van alle bezittingen (met uitzonde ring van het effectenbezit) op ruim 2)4 millioen gulden. Aan de Omroepprogram ma's werd bijna 671.000 gulden ten koste gelegd. ,,a?a*fHke grafieken geven het verloop leripntoli0msten' uit8aven, overschotten, iarpn en ?Vver de ^schillende bedrijfs- jaren overzichtelijk aan. Het verslag 'be- „Vol vertrouwen gaan wij 1936 in" al dus de heer Vogt in het verslag. „Vertrou wen in onze leden, dat zij, die niet door uiterste noodzaak gedwongen zijn te be danken, hun vereeniging trouw blijven en waar mogelijk zullen versterken door het aanwerven van nieuwe leden, wat velen in familie- of kennissenkring niet al te moeilijk moet vallen". Tot en met Maart 1936 stortten de luis tervinken n.1. ruim 300.000 aan contri buties. Toch wordt het bedrijfsövërschoï voor 1936 voorzichtigheidshalve geraamd op niet meer dan 200.000. Het verslag wijdt vervolgens hoofd stukken aan A.V.R.O.'s positie in den om roep, N.O.ZE.M.A., A.V.R.O. en Over heid, de golflengtesituatie,de zender kwesties, de terugkeer van dèn populairen omroeper, den heer Weitzel, nieuwe re portagewagen, gramofoori-opname-instal- latie enz. c De voltooiing van de nieuwe studio te Hilversum wordt binnen énkele maanden tegemoet gezien. Een uitgebreid overzicht over de programma's van 1935 en een uit eenzetting van de programma-politiek be sluit het boekwerkje, dat ook typogra fisch aantrekkelijk is verzorgd. ONGELUK TE 'S-GRAVELAND. Weer tijdens luchtbeschermings- oefeningen. Bij de luchtbeschermingsoefeningen, welke Donderdagav. te 's Graveland bij Hilversum werden gehouden is 'n motorrijder tengevol ge van 't gebrek aan licht op 'n in actie zijnde brandweerpatrouille gereden. Een persoon, zekere S. werd tegen den grond geworpen. Met een ernstige hersenschud ding en eenige lichte uitwendige verwon dingen werd het slachtoffer naar zijn in de nabijheid gelegen woning vervoerd. De motorrijder liep wonden aan hoofd en beenen op. PAASCHCOLLECTE TEN BATE VAN BIO-VACANTIEOORD. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat de Paaschcollecte welke in verschillen de theaters is gehouden ten. ba te van het Bio-vacantieoord, de stichting van het film en bioscoopbedrijf, pl.m. 27.000 heeft op gebracht. Hierdoor zal hét wéder mogelijk zijn dat een groot aantal kinderen van de allerbehoeftigsten uit ons'.lahd in het Bio- vacantieoord „Russenduin" té Bergen aan Zee verzorgd kunnen wórden. DE BLOEIENDE BETUWE. De K. N. A. C. verzocht ons mede te dee len, dat de vroege peren en-de late kersen op het oogenblik in vollen bloei staan. Als centra voor de mooiste booirfgaarden kun nen worden opgegeven Tiel, Beusichem, Bueren, Kerk Avezaath, Maurik, Eek en Wiel, Ingen en Lienden. In verband met het te verwachten druk ke bezoek raadt de K. Ni A. C. een ieder aan de noodige voorzichtigheid op de smalle dijkwegen in acht te nemen. Het parool blijve steeds: Veiligheid vóór alles. HET AANTAL RADIO-LDISTERAARS IN NEDERLAND. Op 1 April 1936. bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen in .Nederland 602.839 .en het aantal aange slotenen aan radio-distributi-centrales 39.934. i. ïd e.: In totaad bedraagt hét sbntal luisteraars derhalve 112 per löOO iiwoneps.; HET RIJK EN LEERDAM. Regeering wenscht geen bedrijfs verlies op zich te nemen. D.e minister van sociale zaken, mr. M. Slingenberg, heeft* óp hun verzoek een on derhoud toegestaan aan de bewindvoerders van de N.V. Glasfabriek Leerdam. Deze verzochten gedurende enkele maanden het bedrijfsverlies voor rekening van het rijk te willén nemen, waardoor de onderneming zou kunnen blijven doorwerken. Op dit verzoek is afwijzend beslist met het oog op de consequenties tegenover an dere bedrijven. De minister voegde hieraan toe, dat de re- geeririg het laatste voorstel tot saneering van Leerdam, hetwelk minister Gelissen heeft gedaan, volledig handhaaft. DREIGEND CONFLICT TE DRUNEN. Partijen zullen zich nader beraden. Op hét depart. van Sociale Zaken is gis teren onder leiding van den Rijksbemid delaar prof. mr.- Aalberse een bespreking gehouden tussehen partijen, betrokken bij het dreigend conflict bij de firma's G. van Drunen en Zoon en Co., van Riel en Co. en Louis van Drunén, schoenfabrieken te Drunen. Aan het slot van deze besprekingen heeft de rijksbemiddelaai- voorgesteld, dat de arbeiders hét Ultimatum zullen in trekken op voorwaarde, dat de patroons zich bereid verklaren, zich aan te sluiten bjj het nieuwe met dè Federatie van Schoenfabrikanten af té sluiten Collec tieve arbeidscontract. Partijen zullen zich óvêr dit voorstel nader beraden. 5 NATIONALE OPROEP TOT HET NEDERLANDSCHE VOLK. t v Het Alg. Nederl. Comité „Onze Marine" verzoekt ons opname van het volgende: De veelzijdige belangstelling en het daad werkelijk medeleven van.het Nederland- sche volk voor en gedurende het werk met betrekking tot 'de wereldreis van Hr. Ms. Onderzeeboot K XVIII, deed het Algemeen Ned. Comité „Onze Marine" besluiten wederom een oproep tot het Nederlandsche volk te richten, doch nu om bij de indienst- stelling van Hr. Ms. Kruiser „Dé Ruyter" een nationaal geschenk van het Nederland sche volk te dóen plaatsen aan boord van dt, bij zoo Vélen reeds békende schip, dat den naam vöéren zal van Neerlands groot sten admiraal, Het Alg. Ned. Comité „Onze Marine" °opt er in te slagen, met medewerking van gen voor H't rrland9Che V°lk' de bydfa" kunnT'^brdengentl0dnaatalzagrkChenk uit een triptiek te vervaardigend meer onzer beste kunstenaars t T, eenige der treffendste momenten Uft hïï leven van Admiraal De Ruyter tot 1 ding kunnen worden gebracht, om op d^ze wijze niet alleen den grooten admiraal te eeren, döch ook de marine en in het bijzon- der de opvarenden van Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter" bij hun werk in het belang van 'óns De minister van sociale zaken, mr. M. Slingenberg, zal, zooals wij reeds hebben gemeld, Maandagmorgen een bezoek bren gen aan de havenwerken en industrie-ter reinen te Beverwijk, die grootendeels in werkverschaffing zijn uitgevoerd. Het voornemen is, dat de minister daarna een bezoek brengt aan de werkverschaffin gen op het Prov. Landgoed tusschen Heems kerk en Egmond. Er wordt daar, zooals bekend is, belang rijk werk door werkloozen verricht. Voor den aanleg van 32.5 K.M. zandweg in de duinen en van plm. 200 H.A. bosch, is een totaal bedrag van 740.000 beschikbaar ge steld, waarvan 582.682 voor loonen be stemd is. Wij hebben een tocht door het uitge strekte provinciale duingebied gemaakt en er de werkloozen in groote groepen aan den arbeid gezien. Men krijgt er den indruk van een goed geleiden, rustigen gang van zaken; er wordt gewerkt met den blijkba ren wensch de arbeidsgelegenheid zoo goed mogelijk te gebruiken. De groote werken worden uitgevoerd door de N.V. Werkver schaffing Noordholland onder leiding van de Nederl. Heidemaatschappij; de directie van het prov. landgoed heeft het algemeene toezicht, zoo schrijft het Hbld. Buiten de groote werken zijn er ook en kele kleinere, die door de provincie, dus door de directie van het landgoed, recht streeks worden uitgevoerd. Een weg; van Heiloo naar zee. Wat het groote werk betreft, trekt vooral de wegenaanleg de aandacht Zoo wordt nu een 20 M. breede weg aangelegd door het duinland bij. Egmond aan den Hoef naar Zee. Wanneer nog een klein weiland is aan gekocht, dat de verbinding belet, kan aan sluiting worden gemaakt op den weg, dien Heiloo in gemeentelijke werkverschaffing heeft doen aanleggen en waardoor de lang gekoesterde wensch van Heiloo een rechtstreeksche verbinding met de zee te hebben vervuld zal zijn. De duinweg krijgt een wandelpad en een fietspad. Er is voor dezen weg weinig duin afge graven, wel is hier en daar een duinpan vol gestort; maar zooveel mogelijk zijn de gol vingen van het terrein gevolgd, waardoor een zeer mooi gelegen zeeweg is verkregen, die op de hooge punten een prachtig uit zicht geeft oyer de zee en de duinen en de dorpen langs den weg tot Alkmaar toe. Deze verbinding van Heiloo met de zee is het breedst uitgevoerd, de overige wegen, Oost-West en Noord-Zuid geprojecteerd, zijn van meer bescheiden afmetingen. Het is ook niet de bedoeling ze een vast dek te geven; hét blijven aangestampte wegen, die door een mos-begroeiing tégen verstuiving worden beschermd" en dus alleen voor wan delaars bestemd zullen zijn. Een aantal v deze duinwegen is gereed. Er is bh de aanleg met grooten eerbied voor het ^l"1 staande landschap en met gevoel voor h t natuurschoon te werk gegaan. De ijggf„ der wegen, de kleur, die er door de dekSü6 aan gegeven is, heeft zij als een volkomen aansluiting in het duinlandschap doen on nemen. P" Goed werk met behoud van natuur schoon. Hier wordt in werkverschaffing inderdaad goed en nuttig werk gedaan. Wie zich een kaart voor het landgoed aanschaft, kan het mooie duingebied op gemakkelijke wijze doorkruisen. Ook Egmond-Binnen heeft m, voor wandelaars een verbinding met En de weg, die Egmond aan den Hoefnw Egmond aan Zee verbindt, wordt, nu de tramlijn is opgeheven, op dubbele bregrft„ gebracht. te Het is de bedoeling een deel van het W duinterrein langs den weg van Castricum naar Bergen en Noordelijk van den nieu- wen weg Heiloo naar zee, voor bebouwing in erfpacht uit te geven. Van niet minder belang dan de wegen aanleg is de in werkverschaffing uitgevoer de en nog in uitvoering zijnde bebossching De resultaten van dit werk ziet men langs den doorgaanden weg Bakkum—Bergen, maar uitteraard nog duidelijker en omvang rijker bij dieper doordringen in het provin ciale gebied. In de nabijheid van Castricum geeft de 30.000 M2. groote vijver, waarvan het uitgegraven zand voor wegenbouw is gebruikt, een indruk van de wijze, waarop by elk werk gestreefd wordt naar ver fraaiing en naar vermijding van hetgeen op schending van natuurschoon lijkt De vijver heeft nog een nuttig effect behalve dat de karpers, die er in zwemmen het visch-eten kunnen bevorderen door dat de hooge waterstand meer vertrouwen geeft in den waterrijkdom van den bodem. Op een peilschaal wordt de waterstand re gelmatig gecontroleerd en vergeleken met den stand te Callantsoog en met de opgaaf van den dagelijkschen neerslag, door het Meteorologisch Instituut verstrekt. Het wa ter in den vijver wees 1.80 M. A.P. aan, terwijl het pompstation van de Prov. Water leiding slechts 600 M. verwijderd is. Toch werd over het terrein, waarin de vijver ge graven is, door de tuinders geklaagd, omdat het te droog was. Er is over het werk op het provinciaal landgoed, en over hetgeen daar in den loop der jaren bereikt is, meer te zeggen dan men in een enkelen middag kan waarne men; maar die tijd is toch voldoende om te kunnen zien,:.dat er voortreffelijk wordt ge- Verkt,. zoowel dwed».uitvoerders als. door- de leiders. T land en ons volk steeds de roemvolle daden in herinnering te houden. Het comité stelt zich tevens voor de bij de indienststelling van het schip voor het eerst te hijschen vlaggen aan te bieden als een geschenk van het Nederlandsche Volk, en het comité hoopt er in te slagen, dat de scheepsklok bij eiken slag de herinnering wakker roept aan de geboortestad van Neerlands grootsten admiraal. Omdat ongetwijfeld voor de indienststel ling zelve bij het Nederlandsche volk veel belangstelling zal bestaan, hoopt het comité binnenkort nadere publicaties te kunnen doen omtrent bijwoning en zal ter dezer gelegenheid een gedenkboek verschijnen, waarvoor reeds de medewerking van velen in den lande gevraagd is, of nog nader zal worden gevraagd. Wel zullen er nog enkele maanden ver- loopen alvorens het schip in dienst gesteld wordt, doch omdat de voorbereidingen tot aanbieding van een nationaal geschenk veel tijd vorderen verzoekt het comité reeds nu bijdragen te willen storten op giro-rekening 42883 van het Alg. Ned. Comité „Onze Ma rine", postbus 6, Den Heidér. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. De 100.000 binnen. De perscommissie van dé Centrale voor Wr rkloozenzorg schrijft ons: De collecte voor „Jong Holland" heeft eéri prachtig verloop en nog zijn we niet in staat een volledig overzicht te publiceeren. Ook thans moet weer volstaan worden met een voorloopige derde verantwoording, waaruit blijkt, dat de stand der collecte momenteel 101.977.22)4 is. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat in dit bedrag een gift van 10.000 begrepen is en het overige opgebracht werd door de activiteit der plaatselijke comité's Nog 78 plaatselijke comité's moeten hun opgaven inzenden en op verschillende plaatsen, waar tot dusver niets gedaan werd, worden inzamelingen voor „Jong Hol land" voorbereid, zoodathet verdere - ver loop van de landelijke financieele actip ons aanleiding geeft tot hoopvolle verwachtin gen. 5 Sinds de vorige verantwoording kwamen onderstaande opgaven van plaatselijke comité's binnen: Aalsmeer 388.70, Alkmaar f 300, Bedum 216.40, Beilen 76.15, Bodegraven 382.05, Borne, 210.01, Bunschoten 118.32, Dedemsvaart 170, Giessendam 78.44, Gieterveen 55.50, Reeuwijk 83.98, Groningen 1112.75, Grypskerk 242, Heerde-Wapenveld 362.47, Hooge- veen 460, Klundert 294.35, Koudekerke f 139, Koudum 58.65, Leiden 619.80. Nootdorp 55.15, Nijverdal 555.05, Onder- dendam 60.50, Oosterend f 88.52, Renkum 264, Rheden-de Steeg 71.68, Rotterdam 300 (tweede opgave), Spijkenisse 138.50. Ten Boer 126, Tienhoven .130, Tilburg Zelhem 1 151> Zuidbroek 33.25, Zwartsluis 100, Nagekomen van pl. comité's 1870.39K. Totaal 13.294.76)4, Reeds verantwoord 88.052:46. Stand per 24 April 101.977.22K. NIEUWE ROTTERDAMSCHE COURANT. Afscheid van mr. G, G. van der Hoeven als hoofdredacteur. Op zijn verzoek is met ingang van 30 April aan mr. G. G. van der Hoeven eervol ontslag verleend als hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche courant. Met ingang van 1 Mei is als zoodanig benoemd mr. P. C. Swart, adjunct-hoofdredacteur. In een Vrijdagmiddag gehouden commis sarissen vergadering, welke mede werd bö» gewoond door familieleden van den aftre dendén en den nieuwen hoofdredacteur,. door de leden van de redactie en door ver-, tegenwoordigefs van het administratief en het technisch personeel, heeft .mr. van der Hoeven zjjn taak aan zijn opvolger overge dragen. EEN UNICUM IN DEN SCHEEPSBOUW. Drie tewaterlatingen op een dag voor de „Koninklijke Shell". Toen op 7 Maart j.L voor rekening van de „Koninklijke Shell" twee tankschepen 'te Rotterdam en Amsterdam tegelijk v stapel liepen, schreven wij, dat dit onge twijfeld als een bijzonderheid moc ,w0 I den beschouwd, omdat het, in ons land n g nimmer was voorgekomen, dat voor de zelfden opdrachtgever twee schepen P denzelfden dag in hun element gingen. Vandaag is dit unicum al weer in_ ae schaduw gesteld, want voor de „Konink ij- ke Shell", die, zooals bekend, in Neder land een Uitgebreid vlootbouw-programm in uitvoering heeft, werden niet minda dan drie tankers met een totale t°nna® .van 30.00,0 ton draagvermogen te water g - laten. - I Bij de Nederlandsche scheepsbouw maat schappij te Amsterdam liep het 12.100sto mofdrtaftksehip „Miralda" van stapel, doopplechtigheid werd verricht door me vrouw F. H. C. MullerDrukker, de ecnc- genoote van den heer E. J. Muller, i teur van de .V.N Bataafsche Importmaat- schappij, verkoopkantoor van „KonlnkW Shell" producten te Den Haag. De stapelloop van de 9100 ton metende Shell tanker „Erinna" vond plaats te VI singen van de werf der Koninklijke m#a schappij „De Schelde". Hier werd de P1^" tigheid gecelebreerd door mevrouw G. fers Bettink—van Wely, de echtgenoote v den heer J. Wefers Bettink, algemeen pro curatiehouder bij de Bataafsche mp maatschappij. De derde Shell tanker, de „Elusa «.W eens met een draagvermogen van 9100 to werd te water gelaten bij Wilton Feynooro te Schiedam. Hier geschiedde de wat£**.e ting in het groote bouwdok van im"0®!*™. scheepswerf, zoodat van een staPaU, geen sprake kon zijn. De „Elusa" wei ook zonder eenige ceremonie aan element toevertrouwd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6