SPORT EN WEDSTRIJDEN. Kampioens- en promotiewedstrijden. Wegwedstrijden en hun beteekenis. szren het cirai"'tavss HENSBROEK Enschedé—Ajax en Feijenoord—N.A.C. om den hoogsten titel. Utrecht8che derby om een plaats in de eerste klasse. Kinheim naar H. R. C. en Alkmaar naar K. V. V. Fijenoord speelt thuis tegen N. A. Cs K.V.V.—ALKMAAR. Voor de renners van groot nut, voor de sport een belangrijk middel voor de propaganda. nj-p. Moorsmeerpolder werd Vrijdagmiddag ge houden in het café van den heer J. Nieuw- land te Koedijk. Er waren niet veel ingelan den opgekomen. De voorzitter, de heer K. Bekker Pz., ver welkomde de aanwezigen, waarna medege deeld werd, dat met ingang van 1 Mei a.s. een nieuw stroomleveringscontract zal in werking treden met het P.E.N. Het tarief wordt hierdoor aanmerkelijk verlaagd. Bij het oude tarief waren de kosten 1050.53, terwijl de nieuwe regeling is gebaseerd op 827.11. Dit is dus een verlaging van 21 pCt. Voorts werd medegedeeld, dat de rente van alle geldleeningen is teruggebracht op 4 1/8 pCt. Behandeld werd de rekening over het af- geloopen jaar. Deze werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 13.757.08 terwijl het batig saldo 392.82 y, bedroeg. Ruim f 1800 is nog aan lasten te ontvangen. De rekening van de sluis, welke apart werd uitgebracht, sloot op 7839.67. Hiervoor was nog te vor deren 292.53. Het saldo in kas was 67.10. Deze rekeningen werden aldus vastgesteld. De begrooting 1936 was hierna aan de beurt. Deze sloot op een eindcijfer van 7334.74. Hierbij is rekening gehouden met een lastenverlaging. Deze zijn thans als volgs: cijfers tusschen haakjes geven het oude tarief aan; Diepsmeer 20 21.50); Moorsmeer 14.50 16); sluis 10 10.50) alles per H.A. Op voorstel van den heer W. Visser werd. nadat door den heer P. Zut was voorge steld het salaris van den penningmeester te verhoogen, dezen functionnaris een gra tificatie toe te kennen van 25 voor het vele werk, dat door hem is verricht bij de voorbereiding van de overdracht van de sluis etc. Machtiging werd verleend tot het aan gaan van een kasgeldleening en voor het doen van onderhandsche aanbestedingen en het uitvoeren van werken in eigen be heer, hetwelk onderhoudswerken aanbe langt. Aan de orde was hierna de sluisgeldhef- fing. In het bestuur bestond hierover geen eenstemmigheid. Men kon er niet over eens worden of men voor een leege schuit om te modderen 1 voor retour moest heffen of 0.50. Hierover werd door verscheidene inge landen het woord gevoerd met tot besluit dat met 10 tegen 4 stemmen werd besloten 0.50 te heffen. De betrokkenen die er ge bruik van willen maken zullen echter een briefje moeten halen bij een bestuurslid en dan meteen betalen. Overtreding van deze bepaling, door zon der briefje te schutten, wordt beboet met 5. By de rondvraag werd er op gewezen, dat het verboden zal worden om in de Dieps- en Moorsmeerpolder kievit-eieren te zoeken in verband met het over de akkers loopen. Vergadering van tuinders, arbeiders en middenstanders. Een openbare vergadering van tuinders, arbeiders en middenstanders werd Woens dag gehouden 's avonds 7.30 uur in café Groot. Dat de nood groot is, bewees wel de enorme belangstelling. De leiding van de avond berustte by den heer C. Dekker. De twee punten op de agenda zijn het bonnenstelsel voor de tuinders en het rou leersysteem voor de arbeiders. Zooals wij tuinders, aldus spr., de vorige week konden constateeren, was er by het B. A. geen geld, zoodat wy met bonnen tevreden moesten zijn. Enkelen werden zelfs zonder geld of bonnen weggestuurd. Er wordt beweerd, dat we steeds in de plaatselijke bladen heb ben kunnen lezen, dat het hier in Hens broek voor de noodlijdende tuinders een eldorado is. Als gedaan werd, wat ons beloofd is, had den wy geen reden tot klagen, maar daar is de hand niet aan gehouden. In het begin was 6 gezinssteun toegewezen, 50 cent per kind en 1 kolentoeslag in geld uitbe taald. Een normaal gezin van 4 kinderen kreeg dus wekelijks 9. Volgens spr. is de kolenbon er al heel spoedig weer afgegaan. Nu is het de laatste weken 5 en 0.25 kindertoeslag, benevens de weken dat we niets krijgen. Spr. had een berekening gemaakt vanaf het begin der steunverleening tot aan de laatste week en kwam tot een bedrag per week, door elkaar gerekend van f 5,23 voor het zelfde normale gezin. Zoo zien de buitengemeen ten dus wel dat het op Hensbroek ook meer geschreeuw dan wol is, al zullen er nog wel plaatsen zijn waar het slechter is. Spr. ver volgde zijn rede en wees op het geven van bonnen, waartegen we moeten strijden. Een huisvrouw kan niet zonder geld en met een bon kun je niet alles betalen. Enkelen waren van oordeel dat als Donderdag weer bonnen worden uitgereikt, deze geweigerd moeten worden. De heer Speets meende dat we de bonnen niet moeten weigeren, want, zeide hij, dan hebben we heelemaal niets. Als we deze week weer bonnen aan nemen en den volgenden dag actie voeren, door ze te weigeren, krijgen we de bonnen niet weg. K. de Hart vroeg of het B. A. deze week weer bonnen geeft en of dat steeds zoo zal blijven. Daar de beide leden van B. A. aanwezig waren, de heer Schrooder en Smit, werd door den heer Schrooder de geheele kwestie uiteengezet. De oorzaak dat men geen geld kon geven de vorige week was, dat het ryk geen geld heeft gestuurd. Op een vraag of er deze week weer bonnen zouden worden verstrekt, antwoordde de heer Schrooder, dat deze week weer geld zou worden gegeven. De heer Speets hield vast aan de toezeg ging, die B. en W. hebben gedaan, in een onderhoud met enkele tuinders. Af en toe krijgt men een briefje dat de uitbetaling 's avonds niet door gaat, en dat is niet vol gens afspraak, daar toegezegd is, dat nauw contact met elkaar zou worden gehouden. Spr. vond dit niet fair. De heer Overman had de gedachte dat het de tactiek van de regeering is: veel beloven en niets doen. C. Bas was van oordeel, dat als het een noodmaatregel is geweest van het B. A., we de bonnen hebben te aanvaarden, hoewel hy er ook tegen is. Nadat verscheidene hun meening hierover hadden gezegd, besloot de vergadering om, als er weer bonnen worden uitgegeven, hiervoor direct in actie te komen. Bespreking rouleersysteem van de arbei ders, die in de werkverschaffing werken. De heer Overman bracht het zoo lang zamerhand bekend geworden middel, om de arbeiders nog lager loon te laten verdienen naar voren. Spr. beschouwde dit, en terecht, als een verkapte loonsverlaging, die door de regeering op ons is toegepast. Spr. heeft uitgerekend dat de arbeiders, waar hy ook zelf toe behoort, nu per week niet meer verdienen dan 10. Er wordt hier 8 weken gewerkt van 12 per week, 4 weken stem pelen van 6 per week, is 120 in de 12 weken, alzoo 10 per week. Dit, zei spr., geeft te denken. Dit hongersysteem moet zoo spoedig mogelijk verdwijnen. De heer J. Bakker van Oude-Niedorp, lichtte dit nog even nader toe. Om dit rouleersysteem weg te krijgen, zal actie moeten worden gevoerd, en wel een massale actie, daar een enke ling in deze niets bereikt. Spr. gaf enkele voorbeelden van plaatsen, waar een 400- tal werkloozen zyn en nog meer, die ook in eenzelfde comité van actie zitten als hier in Hensbroek. Op het moment zeggen zoo of zoo moeten we doen, kunnen we niet, maar als zich een gelegenheid voordoet, moeten we paraat zyn en zullen we offers moeten brengen. En nu stellen we de vraag, zullen dan de tuinders en de midden standers de arbeiders in hun strijd steunen? Spr. is er van overtuigd, dat, als er geza- melijk wordt gestreden op alle plaatsen, waar een comité van actie is gevestigd, het rouleersysteem zal verdwijnen, maar zon der strijd wordt niets bereikt. Nadat ieder hierover zijn meening naar voren had gebracht, werd door de vergade ring steun aan de arbeiders toegezegd, daar iedereen er van overtuigd was, dat tuinders, zoowel als arbeiders nauw aan elkaar zyn verbonden. Stelselmatig gaan we allen naar beneden en daar moeten we tegen stryden. De heer Overman bracht de kolenbon dan nog even in bespreking, daar de tuinders die al vanaf Kerstmis niet meer ontvangen. Besloten werd dat een paar arbeiders hierover nog eens met het hoofd der ge meente over zullen spreken. Verder niets meer aan de orde zynde, sloot de voorzitter deze vergadering. Voetbal. De zeer enkele competitiewedstrij den, welke alsnog „ergens in ons land" gespeeld worden, hebben weinig meer te beteekenen en in onze voor beschouwingen zullen wij er dan ook geen melding van mrken. Daarentegen moeten wij wel de noodige aandacht schenken aan de kampioenswedstrijden, die misschien morgenavond een duidelijker beeld van den stryd zullen geven, terwijl de promotie-wedstrden al bijna even belangrijk zijn en voor onze stad zeer zeker, wat betreft de verrichtingen in den Helder en in Krommenie. Enschedé ontvangt het Amsterdamsche Ajax, dat op eigen veld slecht is gestart en algemeen als kansloos beschouwd wordt. Nu Ajax bovendien gedwongen is om met een tweetal invallers uit te komen, zal ze tegen de stevige Sportclub wel wei nig kans hebben op een overwinning. En een tweede nederlaag beteekent in dit ge val: geen kans op den titel! Dat is dus het eerste treffen tusschen twee favorieten. Beiden hebben een wedstrijd gespeeld en gewonnen, maar de zege van de Rotterdammers mag hooger aangesla gen worden. Ze spelen in eigen omgeving en hebben dus een fraaie kans op de volle winst. Feijenoord kan o. i. met een of twee boeken versc^ haar tweede overwinning T„ Promotie-degradatie. geval af ?CeU zich het merkwaardige elkaar uit kn'r66 Plaatsehjke clubs tegen n.1. D. O. S. enCvè"ornVan0TieÜteWedStnjd' heeft' alS„de StCv!'kste hVeaschdouwdWeen:e°ke; heeft ze thans het voordeel, dat D O S reeds een punt kwijt is. Echter, plaatselijk ke wedstryden en dan nog promotiewed strijden brr! Wie waagt zich in zoo'n geval aan een voorspelling? In den Haag wordt een historische match gespeeld: H. V. V.—H. F. C. Helaas gaat het hier niet tusschen twee sterke eerste klassers, maar tusschen een kampioen van de 2e klasse en de hekkesluiter der eerste klasse. H. F. C. heeft haar eerste-degrada- tiewedstrijd verloren en het ziet er naar uit, dat ook de tweede verloren gaat. En daarmee vry zeker het eersteklasserschap. In Groningen speelt B. R. C. den return- wedstryd tegen Heerenveen. Nadat hier de drie clubs elkaar al eens ontmoet heb ben, krijgt men den indruk, dat Heeren veen een goede kans moet maken. Wel licht, dat B. R. C. er anders over denkt, maar de uitslag van morgen zal moeten bewijzen, wie de gevaarlijkste concurrent van Achilles is. De lagere goden. Het arme Kinheim, dat een slecht sei zoen achter den rug heeft, moet morgen naar den Helder, waar H. R. C. popelt van ongeduld, om weer tweedeklasser te wor den. Het wil ons voorkomen, dat H. R. C. sinds haar degradatie beter is gaan speler en dat ze een goede kans maakt, om reeds den eersten promotiewedstrijd te winnen. Maar 't zal er spannen in den Helder. En dan: Nauwelijks is het gevecht in de derde klasse A beslist, of K. V. V. moet aan haar degradatiewedstrijden beginnen met een thuiswedstrijd tegen haar eenige concur rente Alkmaar. De geheele kaasstad zal met groote be langstelling de verrichtingen van Alk maar volgen, want ieder wenscht het oude Go ahead promotie toe naar de derde klasse. Alkmaar heeft een fraai seizoen achter den rug en is ongeslagen kampioen ge worden. Ze heeft getoond hoe in belangrij ke wedstrijden toch de tegenstanders een beslissende slag toe te brengen ze heeft zelfs laten zien, hoe een achterstand van 20 in een kloeke 42 zege kon worden omgezet, en dat nog wel in een beslis singswedstrijd! Dat beteekent, dat Alkmaar zich niet spoedig verloren waant, dat ze tot de laat ste minuten een gevaarlijke tegenstander blijft. En daar zal K. V. V. terdege reke ning mee moeten houden! Alkmaar komt in haar ccmpetitie-elftal uit met Kranenburg als midvoor. Dat lijkt ons thans ook wel de sterkste ploeg, die momenteel in 't veld te brengen is. Boven dien komt de ploeg goed uitgerust in het veld en ze zal zeer zeker vechten tot de laatste seconde. Van den uitslag is niets te zeggen. Elk resultaat is immers mogelijk in dergelijke wedstrijden. Moge het resultaat gunstig zijn voor Go ahead. Moge den dag van morgen de eerste stap gedaan worden op den korten maar zeer moeilijken weg, die tot promotie leidt. Verder behoeven wij over dezen wed strijd niet te schrijven. Trainer Meinders weet, wat hij doen en zeggen moet. Aan hem zal het dus niet liggen. En aan al de anderen ook niet. Daarom, speelt en wint, Go ahead!! LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. M.F.C. I—Alkmaarsche Boys II en W.F.C. V—Zaandijk II. Overigens weinig belangrijks. Zoo hier en daar nog een achterstallige competitiewedstrijd, die vanwege de onbe langrijkheid nauwelijks de aandacht trekt en het zyn nog slechts de wedstrijden om het kampioenschap van den N.H.V.B. en de promotie-degradatie-ontmoetingen, die ten volle aan de vergetelheid ontrukt zullen worden. Om het kampioenschap van den N.H.V.B. zullen de Alkmaarsche Boys-reserves hun eersten wedstrijd spelen te Medemblik tegen M.F.C. I. De Medem- Llikkers, die kampioen van afd. C werden, beschikken over een goede ploeg, waarmede ze het volgend seizoen in de vierde klasse van den K.N.V.B. het oord wat door hen reeds lang begeerd werd zullen uitko men. Over de juiste kracht van de ploeg kunnen we geen oordeel vellen, maar we hebben een idee, indien de rood-witte Alk- maarders zich volop geven, dat,... de eer ste kampioen-wedstrijd gewonnen kan wor den. Rood-witten, play up! In de eerste klasse A nog vóór de gewone competitie de ontmoe ting Zilvermeeuwen IIK.F.C. IV, die van weinig belang meer is of het zou moeten zijn, dat de Koogers nog belang in de twee de plaatsbezetting stellen. De overwinning denken we echter aan de Meeuwen toe. Promotie-degradatie. De eerste klasser W.F.C. V zal morgen haar plaats hebben te verdedigen tegen het bezoekende Zaandijk n. De Zaandijk-reser ves stelden vorige week op eigen veld tegen O.F.C. I wat hun spel betreft, eenigszins teleur en verspeelden daarbij tevens een kostbaar punt. Waar de Wormerveerders hun gewone competitie met een tweetal goede overwinningen besloten, geven we hen morgen op eigen veld ook de meeste kans. De tweede klasse A laat nu de laatste twee ontmoetingen zien. Alkmaarsche Boys III gaat naar Z.V.V. IV en zou op overtuigende wijze de tweede plaats kunnen blijven bezetten. Komaan roodwitten, niet op een doelgemiddelde, maar op punten. Eén is genoeg! Zilvermeeuwen III ontvangt W.F.C. VI en zou het tot een kleine overwinning kunnen brengen. Wielrennen. De ronde van Purmerend is achter den rug en de eerste groote wegwed strijd, die in Noordholland-Noord ge houden is, mag als zeer geslaagd ge noemd worden, zoo zelfs, dat het te ho pen is, dat veel meer wegwedstrijden van dit formaat georganiseerd worden. Het is juist daarom, dat wij nog eens terugkomen op deze „Ronde van Pur merend", vooral, omdat wy er een groot nut in zien voor de renners en tevens een zeer groot propagandamiddel voor de wielersport in 't algemeen. De Ronde van Purmerend werd verreden op een traject, dat op zich zelf niet al te moeilijk was. Wel was het parcours vrij va- rieerend en bestond het deels uit een goe den klinkerweg, deels uit een asfaltweg en voor het grootste gedeelte uit een grintweg met een paar lastige bochten en een maar matig wegdek. Maar het terrein was geheel vlak! En dat was eensdeels jammer. Graag hadden wij hier ook een vry zware klim gezien, maar dat is in polderland natuurlijk niet moge lijk. De natuur compenseerde dit, want de zeer krachtige wind moest juist op het zwaarste trajectgedeelte overwonnen worden en dit eischte vry veel van de renners. Dank zy dus het traject en de medewer king van de natuur, kregen wij een be hoorlijk moeilijk parcours. Dat echter onder gunstige weersomstan digheden juist een tikje te ge- makkelyk zou zyn geweest! De lezer kan weten, dat de wegwedstrij den in België en Frankrijk groote evenemen ten zijn, die duizenden en nog eens duizen den bezoekers trekken. Maar diezelfde lezer kan weten, dat de Nederlanders in die weg wedstrijden maar een matig figuur slaan en in werkelijkheid zoo'n enkel uitzonde ringsgeval daargelaten op het tweede plan staan. En nu weten wij wel, dat onze renners steeds deerlijk gehandicapt zijn ge weest door het verbod, dat Waterstaat altijd uitvaardigde, als er eens wegwed strijden gehouden zouden worden, maar het lijkt er op 't oogenblik op, dat Waterstaat een soepeler houding gaat aannemen. En als dat waar is, dan gaan de Neder- landsche renners een goede toekomst tege moet en zullen zij t.z.t. ook opgewassen zijn tegen hun Zuidelijke naburen. Echter is het dan ook noodzakelijk, dat de parcoursen moeilijk gemaakt worden en dat er zooveel mogelijk klimpartijen voorkomen in een circuit. Dat laatste zal niet meevallen in ons klei ne en v akke landje, maar er moeten terrei- jip ^'n< cn z'-'n °°k in onze omgeving zwaar genoeg zijn voor de vorming van een goede klasse wegrenners Ldpn nf hellingen hier dan matig ïiïïTitïS^ winden helpen mee' neme zee- rennerTWedStnjden gr°0t nut de Ja zeker, al zal niet elke renner kunnen droomen over de Tour de France. Maar elke renner zal in wegwedstrijden zyn body har den, zal in eiken wegwedstrijd nieuwe erva ring en routine opdoen. En dat is al zeer be langrijk. Als we ons herinneren, dat een Dieter- man in de Ronde van Purmerend twee ronden lang aan den kop lag en toen...', verdween, dan leert ons dit, dat Dieterman geen uithoudingsvermogen genoeg had en bovendien zeer ontactisch reed. Wanneer hy in het groote hoofdpeleton had gezeten, had hy minder behoeven te trekken en had hy wellicht den wedstrijd kunnen uitrijden. Diezelfde Dieterman zal een volgenden wegwedstrijd anders enbeter rijden. En wat wy hier schrijven over Dieter'- man, dat geldt voor vele andere renners, die hun kracht niet kennen, ook niet kunnen kennen, omdat het hun vrijwel geheel aan routine ontbreekt. Dan waren er de amateurs. Schulte, de ste vige boy, reed zyn eigen wedstrijd en hij verdeelde zyn krachten buitengewoon goed. Want al vergiste hy zich ook in de rondes (hij moest nog één ronde rijden, toen hy dacht, dat hij de finish gepasseerd was!), hij had reservekracht genoeg, om toch nog te winnen. Maar.... hy bofte, omdat zyn eenige concurrent Medik metgebrek aan rou tine te kampen had. Wanneer Medik niet zooveel vertrouwen had gehad in Veen en een ronde eerder een eigen wedstrijd gere den had, dan was Schulte zeker niet zop gemakkelijk eerste geworden. Zoo zien wij: de renners in alle catego rieën hebben behoefte aan routine. Ze we ten elk voor zich zelf niet, wanneer zij moeten wegvluchten, wanneer zij een ach tervolging moeten inzetten en wanneer zij moeten afzakken naar het peleton. Ja, theo retisch weten ze het misschien allemaal, maar theorie en praktijk zijn wel zeer ver schillend. Door veel wegwedstrijden krijgt men routine; door veel wegwedstrijden krijgt men een hardere body en meer uithoudings vermogen. De publieke belangstelling. De Ronde van Purmerend werd midden in de week, dus op een werkdag verreden. De entree was geheel vrij en voor het pro gramma werd slechts een dubbeltje be taald. Dat rijden op een werkdag bleek voor het publiek geen bezwaar te zyn. Want ondanks koud en guur weer kwamen van heinde en verre de menschen naar het wedstrijdter rein, zelfs nu, waar de reclame voor den wedstrijd zeer slecht was geweest. Dat publiek heeft zich uitstekend ver maakt en wist al gauw de meest-interessan- te plekjes van het circuit te vinden. Het zou nog meer geboeid geweest zijn, wanneer het voortdurend op de hoogte was gehou den van den stand van den wedstrijd. Dat eischt wel meer van de organisatoren, maar het kan, vooral, als men gebruik kan ma ken van een telefoon of desnoods van auto's, die langs verbindingswegen kunnen rijdeh. Wanneer een volgende wedstrijd gehou den wordt en men maakt wat meer propa ganda en licht het publiek zooveel mogelyk m, dan zal blijken, dat wegwedstrijden zeer Populair zullen gorden. En men onderschatte de beteew» de materieele beteekenis niet Want h °°k schenmassa, die zoo'n heelen dae men* wedstrijdterrein aanwezig is, Vert °P velen verdienen wat aan zoo'n 5' eh Er zyn in de Purmer heel wat knn.1 fie en thee, heel wat biertjes en kof* borreltjes ingeschonken en er ziin l broodjes met div*r« k.i Un ht*l fie en thee, heel wat biertjes en h borreltjes ingeschonken en er ziin h i Wat broodjes met diverse beleggine Wat Om van de talrijke stalletjes en Cht* maar niet te spreken. En om de dubbenf® van fietsenstalling maar even te ve Zoo'n wegwedstrijd brengt vertier kten' Wü komen n. ,1 de»0"",'""'"™», aan een geheel ander punt, want wii d aan onze badplaatsen nabij Alkmaar! Onze badplaatsen mogen zich .eiulr kig en zeer terecht! in een e" Kroota populariteit verheugen en het eene cantie-oord na het andere tracht het^d* gasten zoo aangenaam mogelyk te ken. Wy kennen het bloemencorso Bergen, de zomerfeesten van Egmond Schoorl en andere plaatsen, maar 0v het algemeen wordt er overal nog veT te weinig aandacht geschonken aan d sport. Ook aan de wielersport! De badgast vraagt zee, zon en ontsta ning. En dat laatste kan hy vinden in 7 sport. Bergen heeft dat in zooverre been, pen, dat er jaarlijks een vry belangriikterT nistournooi gehouden wordt En de Alk maarsche wielerbaan begreep dit ook en hield haar grootsten en duursten wedstrijd in het hoogseizoen. En kon zich verheugen over een uitverkocht huis, dank zy mede het bezoek van zeer talrijke badgasten uit de onmiddellijke omgeving. Maar verder wordt de sport teveel ver waarloosd. En dat in een tyd, waarin de sport zoo'n enorme vlucht heeft genomen! Waar zyn de golf-links? Wy kennen ze hier niet. En toch zouden ze welkom zijn bij menigen badgast. V> ij meenen, dat een goede wegwedstrijd met een internationale bezetting groote belangstelling zou trekken van eigen pu bliek en van de hier vertoevende vreemde lingen. Er moet hier ergens rondom Eg- mond, Bergen, Schoorl een prachtig par cours uitgezet kunnen worden, een parcours dat aantrekkelijker is dan dat van de Pur mer. Welnu, zouden onze V.V.V.'s eens geen poging in die richting wagen? Ze kunnen weliswaar niet zelf een wedstrijd organisee- ren, maar ze zouden de races kunnen laten verrijden door een der wielerclubs in de on middellijke omgeving. Een groote wegwedstrijd in het hoogsei zoen! Het zou aan duizenden een zeer inte ressanten dag bezorgen. En aan talrijken 'n (financieel) goeden dag. Als een V.V.V.-er dit mocht lezen, laat hij dan niet direct zyn schouders ophalen, maar laat hij over het vraagstuk eens nadenken en daarbij niet vergeten, dat vreemdelingen verstrooiing wenschen en die verstrooiing zoeken op allerlei gebied, maar in de eerste plaats in de sport! Ook in de wielersport, die nog lang niet haar hoogtepunt bereikt heeft in ons land. Zeilen. DE ZEIL- EN WATERSPORT. Het seizoen van de watersport breekt weer aan en allerwege maakt men dan ook alreeds toebereidselen om aanstonds, wan neer hét weer het maar eenigszins toelaat, weer volop van deze sport in de vrije na tuur te kunnen genieten. Een genieten, waartoe de Uitgeester- en Alkmaardermeer met een wateroppervlakte van ruim 300 HA.- ruimschoots gelegenheid biedt. Ook de zeilvereeniging te Uitgeest is reeds paraat. De leden hebben hunne booten Alreeds zoo goed als klaar en aan de jacht haven is wederom veel werk verricht. Al lereerst is het aantal boxen met vele ver meerden.., ...--dat nu, aan niet mind-r 59 booten een box kan worden toegewezen. Verder is de uitloop van de haven nog weer verbeterd door het verlengen van een Steiger, wat het verkeer in de haven nog weer belangrijk ten goede komt. De véreéniging'is nog steeds groeiende, in haar byna 3-jarig bestaan heeft ze zich o - wikkeld van een vereeniging van en leden tot een met tegen de negentig^ Het zeilseizoen zal geopend worden P Po-dag 3 Mei. Des moféns zal een v100^ schouw worden gehouden in de ave waar naar schatting een 60 booten p zullen zijn opgetuigd. Daarna zal een z wedstryd plaats vinden en des avonds gondelvaart. Hieronder volgt het zomerprogramm 3 Mei. Opening zeil-seizoen. 10 uur v0 schouw, 12 uur zeilwedstrijd, 21 uur g delVaart. 24 Mei. Zeilwedstrijden. 28 Juni. Sleeptocht naar „Twiske OOP 12 Jyü. Gecombineerde zeilwedstrijden. 26 Juli. Clubkampioens-zeilwedstryd. 30 Augst. Gecombineerde groepswedstry den- (zeil) op de Alkm.meer. 20 Sept. Sluiting zeilseizoen. De Zaansche Onderlinge heeft op prograihma staan: 10 Mei. Openingswedstrijd op de /.aan. 14 Juni. Wedstryden Aikmaardermwr- 12 Juli. Gecombineerde «dwedstnjden tusschen Onderlinge, Twiske en Uitgeest de Alkm.meer. 16 Augst. Wedstryden Alkm.meer. 27 Sept. Sluit in gs wedstrij d op de /.aan- Bridge. ONDERLINGE BRIDGEWEDSTRIJD. Tot besluit van het speelseizoen, de bridgeclub te Oterleek een onderl .wedstrijd aan 6 tafels in café de vries. De uitslag was: }0 Oneven lijn: 1. P. Slot en Tj. Zyp, m.p.; 2- H. de Vries en J. Heinis 13 m-P-> K. KoWer en mevr. de Vries 13 m.p. Even lijn: 1. Goof Heringa en dr. He 8 m.p.; 2. D. de Vries en R. Boeder 14 i. O. de Vries en mevr. Kower-Kwates

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8