KIJKEN i, KOOFEH „CLOECI Agenda JCunst en Wetenschap £aatste éetichtm Jngeionden Stukken Stad eti OmqeowQ lOe&c&ecictit p""" to ee" Glimlach e De staking in de Wieringermeer. avond van Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Heldenkermis (hist.-hum.); hoofdrol Fran- goise Rosay. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, t/m. Dinsdag, half acht, hoofdn. 't Was 1 April (hum., Holl.) hoofd rollen Joh. Kaart, Jopie Koopmans, Herman Tholen, Cissy van Bennekom. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, noofdnummer In de macht der geheime politie (sens.); hoofd rollen Kay Francis, Leslie Howard. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Zigeunerin (rom.); hoofdrol Katharine Hep- burn. Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag 28 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert St. Louis. 8 uur, dancing Harmonie, openb. verg. Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, spreekster mevr. P. SmitSchuckink Kool; declamatie. Woensdag 29 April. 8 uur, Harmonie, Kon. Red. Kamer Bilder- dijk. Opvoering van „Grompie". Donderdag 30 April. 8.30 uur, gebouw De Unie, ledenvergade ring Centraal Genootschap, afd. Alkmaar. 8 uur, dancing Harmonie, herdenkings samenkomst Alkm. Oranjever. Lezing dr. Tjebbo Franken; declamatie de heer G. Grondsma. 8 uur, 't Gulden Vlies, bijeenkomst Chr. Oranje-Ver., afd. Alkmaar. Spreker ds. Dijk stra (Amsterdam), declamatie de heer G. Grondsma. DE OPSTAND IN HONDURAS. Volgens mededeelingen van emigranten- kringen in San Salvador, zouden de op standelingen in Honduras successen geboekt hebben. Zij zouden op vijf plaatsen uit Nicaragua, Honduras zijn binnengedrongen, geleid door de generaals Concepcion Paralta, Julio Duenas, Manuel, Samayoa, Beltrein Andry en Modesto Rodas, Alva Rado. Volgens de uiteenzettingen der emigranten zijn de emigranten vrij ver het land binnenge drongen. Zij zouden de plaatsjes Paraiso en San Marcos de Colon hebben bezet. Het honderd man sterke garnizoen van laatstgenoemde plaats zou zich bij de rebellen hebben aan gesloten. In het departement Olango schijnt een groep opstandelingen onder generaal Juan Paguagus een guerilla te voeren tegen de regeering. Voorts zou in Zuid-Honduras nog generaal Napoleon Aguilar aanhangers con- centreeren. Tenslotte zou ook in het departement Comayagua een revolutionnaire groep ge vormd worden. voor het verstrekken van kleeding, dek king en schoeisel aan gezinnen van werklooze arbeiders, terwijl hiervoor in 1935 nog een extra bedrag van 2.000.000 uitgetrokken werd, de verwachting ech ter, dat deze z.g. „ruimere armslag" meerdere leniging zou brengen is niet in vervulling gegaan. Dit beteekent, dat de rfood, welke thans heerscht, grooter is, dan men zich bij de voorziening van dekking, kleeding enz gesteld heeft. De heer E. Kupers heeft in de Tweede Kamer nog gewezen op een brief van den nieuwen Haagschen Be- stuursbond aan de regeering, waarin de noodtoestand als verschrikkelijk wordt aangeduid. De 2.000.000, welke voor het jaar 1935 extra zijn getrokken, dienen dus in 1936 gehandhaafd te blijven. Het N. V. dringt er bij de regeering dan ook op aan in dezen haar volle medewerking te verleenen. BERTUS VAN LIER WEIGERT ZIJN SYMPHONIE VOOR DUITSCHLAND. De Duitsche dirigent Carl Schuricht heeft den Nederlandschen componist Ber tus van Lier uitgenoodigd zijn tweede symphonie af te staan voor het Neder- landsche muziekfeest, dat in Mei te Wies- baden zal worden gegeven. Bertus van Lier heeft deze uitnoodi ging echter om principiëele redenen van de hand gewezen, in een brief aan Carl Schuricht, zegt van Lier helaas te moeten constateeren, dat hij de cultuur beter dient, wanneer hij zijn symphonie niet ter beschikking stelt en dat hem niets anders tot dit besluit dwingt, dan het feit, dat vele groote en edele kunstenaars en geleerden, die den vroegeren roem van Duitschland vormden, uit hun vader land zyn geworpen en in plaats van dank slechts verachting vinden. (Ongecorrigeerd.) van DE FRANSCHE VERKIEZINGEN. 433 herstemmingen noodig. Het Fransche ministerie van binnenland- sche zaken deelt het volgende mede: Van de 618 kiesdistricten is thans 616 de uitslag bekend. 183 definitieve uitslagen zijn gevallen, terwijl 433 herstemmingen noodig zijn. De stand van de uitslagen is thans: Zetels behouden. Gew. Communisten 6 3 Socialisten 21 2 Republikeinsch soc. 4 1 Onafh. socialisten 1 0 Rad. socialisten 23 2 Onafh. radicalen 11 2 Links republikeinen 33 5 Volksdemocraten 12 0 Republikeinen 40 11 Conservatieven 4 2 De resultaten van Ajaccio en ontbreken nog. Verl. 0 6 0 3 7 3 5 2 2 0 Sartene SCHILDERIJEN-VERVALSCHING. Te Praag. Jhr. Ernst de Pesters te Weenen heeft on langs van den Praagschen handelaar K. Hajek zes schilderijen gekocht voor onge veer 600.000 Tsj. kramen, welke doeken evenwel waardelooze vervalschingen zijn gebleken. Het betreft twee stukken van Rubens, een Botticelli, een Rembrandt, een van Staveren en een Anton Victorius. Deze schilderijen zijn, blijkens de koop actie gekocht op certificaten van den direc teur van een museum te Weenen, Glueck. Er was overeengekomen, dat binnen een zekeren termijn de koop ongedaan worden gemaakt tegen vergoeding kosten en teruggave der schilderijen. Het bericht van de annuleering van Ucu koop zou Hajek, die thans voortvluchtig is. achn te laat hebben bereikt, daar het tou'.'t de geven. Twee AmstPrH koopsom terug te ben drie dag£la"^prh* advocaten beb- Hajek gezocht en nu een afnklafhf'V8" den man ingediend. De Tsjecho-Slnn^iT sche politie heeft geen bevel tot in hechte' nis neming van Hajek uitgevaardigd KONING FOEAD. f Bij het overlijden van koning Foead. Konuig Foead werd op 26 Maart 1868 in het paleis te Giza geboren als jongste zoon van den khedive Ismaïl. Op tien jarigen leeftijd werd Foead naar Geneve gezonden om er zyn studies voort te zet ten. Vervolgens ging hij naar de militaire school te Turijn, waar Victor Emmanuel in die jaren eveneens tot officier werd opgeleid. In 1890 begaf Foead zich naar Con- stantinopel (het tegenwoordige Istan- boel), waar zijn vader, die in 1879 door de mogendheden was afgezet, hem aan den suzerein sultan Abdoel Hamid voor stelde, die hem benoemde tot militair attaché bij den Turkschen ambassade te Weenen. Korten tijd later begaf Foead zich naar Egypte, waar hij werd benoemd tot adjndant van khedive Abbas Hiemi. In 1896, dus op 28-jarigen leeftijd, trad Foead in het huwelijk met prinses Sjive- kar, de dochter van zijn neef prins Ibra- him Foead, en zuster van pi'.is Eifeldin. In het begin van den wereldoorlog in 1914, toen Egypte onder Britsch protec toraat kwam, werd Khedive Abbas Hiemi afgezet. Hoessein Kamil werd onder voogdij van Groot-Brittannië tot sultan benoemd. Bij zyn dood in 1917 werd hy opgevolgd door Foead. Van 1918 tot 1922 was Egypte het too neel van geschillen tusschen Britsche en Egyptische nationalisten. In Februari 1928, na de onafhankelijkheidsverklaring van Egypte werd de sultan tot koning Foead van Egypte geproclameerd. Het volgend jaar stelde hij een grondwet in. In 1927 bracht Foead officieele bezoe ken aan Rome en Londen. De koning was een goed talenkenner en hy sprak vloeiend Fransch, Engelsch en Turksch. In 1899, drie jaren na zyn huwe lijk. werd de scheiding uitgesproken. Dat zelfde jaar trouwde hy prinses Neli, de dochter van Abdel Rahim Pasja, den vroe geren gouverneur van Cairo. Uit het eerste huwelijk is een dochter ontsproten. Prins Faroek, de troonopvolger, werd op 11 Febr. 1920 geboren. Voorts laat koning Foead vier dochters na, die jonger zyn dan prins Faroek. kon van den WERKLOOZEN EN KOLENBONS. M. de Redacteur, Mede namens zijn vrienden georgani seerd in de moderne vakbeweging brengt ondergeteekende hartelijk dank aan allen die zoowel moreel als financieel hebben medegewerkt aan het welslagen van de poging om te geraken tot uitreiking van de kolenbons. Met dank voor de opname. G. BERGKAMP. regeering van TOESTAND NEDERLANDSCHE WERKLOOZEN. Adres aan de het N. V. V. Het Nederlandsche verbond van Vak- vereenigingen heeft aan de regeering een adres toegezonden, waarin de ongunstige positie van de Nederlandsche werkloozen wordt uiteengezet. Het besluit van de regeering om met 1 Mei a.s. het werk van het nationaal crisis comité, voorzoover de z.g. b-steun betreft over te nemen, beteekent welis waar, dat gedurende 1936 een bedrag van 1.600.000 beschikbaar is gesteld, Furie: Dag Dokter!mijn man heeft zich plotseling onge steld gevoeld! Hij heeft vooral hoofdpijn! De stakers tot drie maal toe uit Medemblik verwijderd. Medemblik, dat dank zy de door B. en W. genomen maatregelen, geen zijner werk looze arbeiders zag deelnemen aan de staking in de centrale werkverschaffing in de Wieringermeer, werd gisteren tot drie maal toe bezocht door groote groepen sta kers van elders, die blijkbaar van plan waren de geplaatsten by de Medemblik ker werkverschaffing tot staking over te halen. Gisteren drong reeds vroeg in den mor gen een honderdtal stakers uit Wieringen in de stad door. Zy werden door een kleine politiemacht onder leiding van den burge meester Peters uit de stad verwijderd, zonder dat zij er in geslaagd waren tot de gemeentelijke werkverschaffing door te dringen. De stakers togen daarna de Wie ringermeer in, waar zy samenschoolden voor den toegang van een van de werkver schaffingsobjecten. De burgemeester van Medemblik, die hen in zijn auto, vergezeld van een tweetal politiemannen was gevolgd, gelastte hen zich in de richting van Wieringen te ver wijderen, waaraan zij voldeden. Later verschenen een tweede groep sta kers, eveneens uit Wieringen afkomstig, zij werden opgevangen door een tweetal politiemannen, die de stakers sommeerden terug te keeren, toen hieraan niet werd voldaan, deelde de politie enkele gevoeli ge klappen uit, weer een paar uur later verschenen er plotseling een 150-tal Hoornsche stakers per rijwiel, die van Hoorn naar Enkhuizen waren gefietst en van daar naar Medemblik. Hun werd door den burgemeester toegestaan langs den kortsten weg zyn stad door te trekken in de richting Hoorn. Toen zij daarna de Wieringermeer wilden ingaan, werd hun zulks door den burgemeester belet. Zij trokken daarop af in de richting Hoorn. Eenige Medemblikker steuntrekkenden, die werden aangetroffen onder de vreemde stakers en blijkbaar als gidsen fungeerden, werden door den burgemeester op staan- den voet uit den steun geschorst. Verwacht wordt, dat vandaag de vreem de stakers opnieuw zullen trachten Me demblik binnen te trekken. De minister van sociale zaken, mr. SI in genberg, heeft gistermiddag na zijn be zoek aan de werken voor werkverschaffing te Castricum, Egmond en Schoorl in hotel Proot, met den rijksinspecteur voor de werkverschaffing en den inspecteur voor Noordholland, den heer Kikkert, een confe rentie gehad met de burgemeesters van Wie ringen, Medemblik en Hoorn. Zooals men kan weten is de staking een gevolg van het feit, dat de tewerkgestelden, die 28 cent per uur verdienen nu, na eenige weken in de werkverschaffing te hebben gewerkt, een aantal wèkën in de steun moe ten waarbij zy een uitkeering krijgen van 7.50 per week voor ongeorganiseerden en 9 voor georganisecrden, plus f 0.75 per gezinslid beneden 15 jaar. Deze maatregel i3 genomen om het door het Ryk uit te geven bedrag voor de werkloozen terug te brengen. In taj van plaatsen heeft deze maatregel, die sociaal-economisch ook onge- wenscht is, omdat men de werkloozen, ook voor hun moreel beter aan het werk kan houden, terwijl men ook maatschappelijk verstandiger doet een arbeider 14 in werk te laten verdienen, dan hem 9 steun uit te keeren. De regeering oordeelt de onge- wenschte maatregel echter ook noodzakelijk, als prikkel voor de werkloozen om in het particulierbedrijf werk te zoeker, en acht de maatregel bovendien noodzakelijk omdat het aantal werkloozen toeneemt en er niet vol doende werk is om alle werkloozen by de werkverschaffing te plaatsen. In de conferentie heeft de minister ver klaard, dat de meest ingrüpende maatrege len genomen zullen worden om de arbeiders die werken willen en dit is de overgroote groep rustig te laten werken. De daarvoor benoodigde politiemaatregelen werden tele grafisch genomen, aangezier burgemeester Peters uit Medemblik verklaarde, dat de politiemacht waarovep, hij beschikt, wel in staat is om te beletten dat de arbeiders uit zyn gemeente niet door de stakers uit Hoorn belet worden aan het werk te gaan, doch dat die macht ontoereikend is deze bescher ming in de Wieringermeer te verleenen. De menschen, die niet gaan werken, zul len zeer lang voor de werkverschaffing en de steun blijven uitgesloten en als aan hen voor het allernoodzakelijkste levensonder houd steun moet worden verstrekt dan zal die uitsluitend en zeer minimaal in natura worden verstrekt. In de gemeenten Enkhuizen en Medemblik staken de te werkgestelden niet. De stakers zijn afkomstig uit Hoorn en Wieringen. In plaatsen waar men tot nog toe voor de werkloozen voldoende werkobjecten wist te vinden, wordt men thans echter ook ge dwongen om het rouleeringssysteem toe te passen, met het gevolg, dat bepaalde wer ken, die noodzakelijk moeten worden afge maakt, regelmatig een paar weken moeten worden stil gelegd. De gemeentebesturen komen daardoor ook voor groote moeilijk heden te staan en zien zich zelfs genood zaakt om normaal werk, met het oog op de steun die het ryk verleent, in werkver schaffing uit te voeren en dit werk aan de arbeidsmarkt te onttrekken, waardoor de werkloosheid weer grooter wordt. Zoowel de in het vorige jaar uitgevoer de werken als de nieuwe wegen onder I Camperduin, welke thans in uitvoering zijn en die gelegen zijn in de boschwach- terij Putten-Camp, werden in oogenschouw genomen. Z. Exc. sprak zijn genoegen uit over den goeden staat, waarin alles verkeerde. Te half vier is minister Slingenberg wederom vertrokken. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN VOGELS. De Vereeniging tot Bescherming van I Vogels organiseert op Zaterdag 23 Mei a.s. voor hare leden een excursie in de om geving van Alkmaar. Vla Bergen en Schoorl, alwaar enkele broedplaatsen zullen worden bezocht, gaat de tocht naar Callantsoog; aldaar zullen de deelnemers aan de excursie het beroemde Zwanewater bezichtigen. Gelijk waarschijnlijk bekend, bevindt zich aldaar een rykbevolkte lepe laarskolonie, bijkans uniek in Europa. Aan de vogelvrienden wordt thans de gelegen heid geboden het Zwanewater, dat overi gens voor een ieder ontoegankelijk is, te bezoeken en van het ongerepte duingebied aldaar te genieten. Men geve zich dus alsnog ten spoedigste als lid van bovengenoemde vereeniging op, waardoor men haar zeer nuttig werk in het belang van de vogels steunt en me dewerkt tot instandhouding van den vogelstand de lage contributie kan geen bezwaar opleveren, één sigaret van 3 cent per week minder rooken en, opdat men nog op 23 Mei kan deelnemen aan de ge melde excursie. Men wende zich daartoe tot mr. E. H. J. Wynne, Nassaulaan 18 te Alkmaar, bij wien men eventueel ge- wenschte inlichtingen kan verkrijgen. BRAND TE HEILOO. Woonhuis tot deu grond toe afge brand. Gisteravond te ongeveer 7 uur werd de Alkmaarsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand te Heiloo. Met een auto- en een motorspuit snelde de brand weer onder commando van den heer Rin- gers langs den Straatweg, gevolgd door eenige honderden fietsers, die de sirene ge hoord hadden en onmiddellijk een wegwed strijd naar Heiloo ondernamen. Het bleek, dat het dubbel-woonhuis van den metselaar J. Liefting Thzn. aan den Oosterzyweg in lichte laaie stond. Aan red den was niet meer te denken en met een zuigslang op de waterleiding moest men zich bepalen tot het beveiligen van de in de nabijheid liggende perceelen, die echter weinig gevaar liepen. Het woonhuis brandde geheel uit; niets kon worden gered. En toen men met het na- blusschen begon, stonden nog slechts brok stukken van muren overeind. Wij vernamen nog, dat op het oogenblik van den brand alleen de 82-jarige moeder van den eigenaar thuis was. Zij liep eerst het huis uit, doch drong er daarna weer binnen, om nog iets te redden. Bijna was haar dit noodlottig geworden, want er stond een verstikkende rook in de kamers. Geluk kig wisten buren haar nog net op tijd uit het brandende huis te redden. Hoe de brand ontstaan is, weet men niet. De schoorsteen was een paar jaar geleden opnieuw gerestaureerd, de kachel was nog betrekkelijk nieuw, doch waarschijnlijk zal een van deze twee wel „lek" geweest zyn, aangezien de vuurhaard in de omgeving van kachel en schoorsteen lag. De schade wordt door verzekering ge dekt. By het blusschen werd een der brand weerlieden, de heer Landman Jr„ door een dot kapok by zijn oog getroffen. De brand weer-dokter nam zijn maatregelen, ver zorgde hem, maar vanmorgen bleek medi sche hulp nog noodig. naar waarnemingen, verricht in den van Dinsdag 28 April. 8tn Medegedeeld door het Kon. Nederl v Instituut te de Bilt. 6t* barometerstand 774,3 m.^ 747>8 m.M. te den Hoogste La Coruna. Laagste barometerstand Vestmanoer. Verwachting, geldig tot Woensdag 29 April: Zwakke tot matige wind uit noordeliiv. richtingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig f geen regen; iets zachter overdag. Weeroverzirht. Zwaar bewolkte lucht te verwachten. De hooge drukking nam zoowel van uit het zuidwesten als in het noordoosten toe. De depressie by IJsland werd veel dieper maar schijnt thans noord-oostwaarts af té trekken, die over midden-Europa nam at maar handhaaft zich nog. Door de vochtigheid van de onderste lucht- lagen is in Scandinavië, in weerwil van dé hooge drukking, de temperatuur nauwelijks onder het vriespunt gekomen. In Duitschland is de bovenlucht tot 2500 meter boven nul graden en is in het oosten de lucht weinig bewolkt, terwijl in het wes ten nog lage wolken voorkomen. In Ierland en Schotland valt regen, onder invloed van de depressie in het noordwesten. Engeland heeft fraai weer met ochtend nevel. In Frankrijk is de lucht grootendeels be trokken en viel weer veel regen in het zuiden. Ofschoon de regen uit het westen wel niet tot ons land zal doordringen, zal de voch tigheid in de onderste luchtlagen toch vrjj groot blijven, zoodat bij meest zwaar be wolkte lucht slechts weinig stijging van tem peratuur te wachten is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.48 uur licht op. HET AUTO-ONGELUK ONDER WIERINGEN. Vrijgesproken. De arrondissementsrechtbank te Alk maar heeft heden den heer H. v. G., ga ragehouder te Zeist, beschuldigd van dood door schuld veroorzaakt by het auto ongeluk onder Wieringen op 7 December j.1. conform den eisch van den officier vrijgesproken. DE TRADITIONEELE HOND. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen over een bouvier, don ker van kleur, 65 c.M. hoog, met halsband, die gisteravond in de Anjelierstraat liep te dwalen. MINISTER SLINGENBERG TE SCHOORL. gonbeTvp,eJ va£ sociale Mken. mr- Slin- Vries, heeft eenMeyer de werkverschaffing in de Srvf l u aan de Z. Exc. arriveerdpr, duinen. aan den Munnikenweg. Hh weïd tWf uur door den houtvester van h!f c,r°ndf|eleid beheer, den heer G Gerbl >alSbosch- boschwachter eerste kl,«e. INSPECTIE INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN TE DEN HELDER. De minister van financiën heeft be paald, dat met ingang van 1 Mei opge heven wordt de sub-inspectie der invoer rechten en accijnzen te Den Helder en da» aldaar ingesteld wordt een inspectie der invoerrechten en accijnzen, omvattende, voor zooveel betreft de invoerrechten en accijnzen (tevens) het gebied van de in specties Alkmaar directe belastingen, le afdeeling. Den Helder, directe belastingen en het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Schagen. JONGETJE VERDRONKEN TE NOORDSCHARWOUDE. Maandagmiddag heeft te Noordschar- woude een droevig ongeval plaats gevon den. Het anderhalf jarige zoontje van den heer B. aan de Oosterstraat, dat buiten aan het spelen was, is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdron ken. Men vond het knaapje drijvende in de sloot nabij de ouderlijke woning. Pogingen om met kunstmatige ademha ling de levensgeesten op te wekken moch ten helaas niet baten. VERZEKERING TEGEN OPERATIE- KOSTEN. De Vereeniging Ziekenhuisverpleging I heeft thans besloten na te gaan of er onder de leden werkelijk behoefte bestaat aan een verzekering tegen operatie-kosten, welke uitgaat boven het bescheiden be drag waarvoor men zich tot nu toe naast de ziekenhuisverpleging kon verzekeren. De afd. operatiekosten is thans uitge breid met een maximum van 100 voor operatiekosten tegen een tarief van 1 ct. per 25 Thans zal onderzocht worden of er animo bestaat voor een uitbreiding tot f 150 als maximum vergoeding bij opera ties. Wie in principe hiervoor iets gevoelt, kan de in dit nummer voorkomende ver klaring invullen en deze ter hand stellen aa" agenten, of insturen aan de Hoorn- sche Bank °p de Oudegracht alhier, of by 50 te Alkrna^r'^arna' ^ennerners^raatw'^ AFD. ALKMAAR ORDE VAN GOEDE TEMPELBOUWERS. De afdeeling Alkmaar van de Orde van Goede Tempelbouwers (O. V. G. T.) hield gisterenwavond een openbare avond in het gebouw der Vrijz. Herv. aan de HeuL De voorzitter der afdeeling, de heer Strikkers, heette in zijn openingswoord de talrijke aanwezigen van harte welkom en deelde voorts mede, dat deze avond was belegd om doel en streven der orde uiteen te zetten om zoodoende uitbreiding van het ledental te krijgen. Ook deed spr. naar voren komen hoe noodig de drankstrijd nog is, gezien het groot aar.tal ongelukken dat voorkomt door drankmisbruik, hetgeen men dagelijks in de couranten kan lezen. Naast de drankbestrijding bevordert de Orde de broederschap onder de menschen, hetgeen niet zoo gemakkelijk is. Wij zoeken, W' spr., ongelukkige slachtoffers van de drink gewoonten om deze voor verderen onder gang te behoeden. Na het gemeenschappelijk zingen van een strijdlied kreeg de heer van Doorn h« woord, die in een gloedvolle rede over he werk der drankbestrijders vertelde en zeide dat iemand niet voor zich zelf alleen ge* heelonthouder moest zyn, doch ook voor anderen. Ook memoreerde spr. het een en ander over zyn persoonlijke ervaringen op het gebied dei bestrijding. Hierna verkreeg zuster Meijer het woor die over haar loopbaan als verpleegster op Java vertelde en haar rede toelichtte doo het vertoonen van lichtbeelden. Met z groote aandacht werd het gesprokene gehoord. In de nu volgende pauze werd alle s wezigen en kopje koffie aangeboden, wa na, op verzoek door den heer M. Smi „Lied van Moeder" werd gezongen, hetgee door een krachtig applaus werd beloo Ook las genoemde heer voor „Ons W waarin werd uiteengezet het doel en stre van de Orde. ..tpr In zijn slotwoord bracht de v0° ee. aan allen die dezen avond hadden meei werkt om die zoo goed te doen s,a*en\erJ woord van dank, in 't bijzonder aan spre jreekster, maar ook den directeur gasfabriek te Schagen, den heer Bis voor het welwillend afstaan van de P jectielantaarn. Na nog een kort op kingswoord tot de aanwezigen te ne gesproken om zich by de O. V. G. Ljs» aan te sluiten, werd deze avond door het zingen van een strijdlied en g de aanwezigen zeer voldaan over he bodene naar huis.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2