De proefvaart van den nieuwen kruiser «De Ruyter". ALKMAARSCHE COURANT van Dinsdag 28 April 1936 De nieuwe kruiser .De Ruyter is Maandag naar de Noordzee vertrokken om daar gedurende een week proef te varen. De kruiser Laval brengi zijn sfem uii tijdens de verkiezingen in Frankrijk op de Maas .Moeder aarde", een beeld van de Goudkust (West Afrika) in het Volkenkundig Missiemuseum te Tilburg Het stoffelijk overschot van den overleden oud-gouverneur van Atjeh, Edeleer van Aken, is te Khotaradja ter aarde besteld. De lijkwagen, geëscorteerd door hoofdofficieren en gevolgd door een eere-compagnie, bij aankomst op het kerkhof De Belgische scholieren, die ons land bezoeken, maakten Maandag een tocht naar N| Amsterdam, waar hun in het A.M.VJ.-gebouw een diner werd aangeboden. Ook de koks hielpen mede, om de 450 gasten te bedienen Minister Slingenberg heeft Maandag de in werkverschaffing uitgevoerde havenwerken en industrie-terreinen te Beverwijk in gebruik gesteld en de nieuwe verbindingsweg van den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord naar de haven alsmede de nieuwe brug naar de Slachthuisstraat officieel voor het verkeer geopend Het carillon in den Zuider- of St. Pan- crastoren te Enkhuizen, een der oudste carillons van ons land, wordt gerestau reerd. De oude klokken worden ge demonteerd Op het oude terrein der American Petroleum Cy. aan den Sluisjesdijk te Rotterdam is Maandag groote loods door feilen brand geheel vernield. - Ben overzicht van de ruïne een De voorbereiding der tentoonstelling .Nederlandsch Fabrikaat 1936", die Donderdag in de Apollohal te Amsterdam geopend wordt, Is in vollen gang

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5