DE GEBROEDERS „GOCHEM" Het derde voorstel behelsde een verande ring van artikel 11, maar na eenige opmer kingen van mr. Moens, den heer Ruiter en den voorzitter, trokken de voorstellers hun voorstel in en waar het vierde voorstel over bodig geworden was (omdat een verzoek reeds was ingewilligd!), kon de voorzitter vervolgens overgaan tot het volgende punt: eenige mededeelingen van den secretaris omtrent de concept-overeenkomst met de Mij. van Geneeskunst omtrent klinische-spe- cialistische hulp. HOORN Mede werd het woord gevoerd door den HEILOO HEERHUGOWAARD HOOGKARSPEL 't ZAND BLOKKER UITGEEST NOORDSCHARWOUDE SCHAGEN WEST-GRAFTDIJK dat in de plaats van de heeren W. Mossel en P. Schipper werden gekozen de heeren ds. H. W. Bloemhoff en dr. A. W. van Kleeff Het ledental vermeerderde met 223 en be droeg op 1 Jan. j.1. 11.230. In den loop van j,et jaar werden 1199 nieuwe leden inge schreven, terwijl 976 leden werden afge voerd, zulks respectievelijk wegens bedan ken 144, verhuizing 383, achterstand contri butie 184, overlijden 43, en wegens over schrijving naar andere vereenigingen of verzekeringen 222. In klasse A, B en C zijn resp. verzekerd 1101, 3967 en 3991 ge zinnen. In 1935 werden in een ziekenhuis opge nomen 439 leden, van wie in het centraal ziekenhuis te Alkmaar in klasse A: 183 vr. en 142 m., klasse B 3 vr. en 4 m., klasse C 14 vr. en 8 m.; in het St. Elisabethzieken- huis te Alkmaar klasse A 42 vr. en 25 m.. klasse B 1 vr., klasse C 5 vr.; in ziekenhui- zen buiten Alkmaar in klasse A 5 vr. en 5 m,, klasse C 1 vr. en 1 m. Het aantal verpleegdagen bedroeg 8079, n k in klasse A 7245, klasse B 163 en klasse C 689; het totaal der verpleeggelden was 25.11®' n.1. voor klasse A 20.540, voor klasse B f 616.50 en voor klasse C 3959.50. Voor operatie amandelen werden opgeno men 68 leden met 326 verpleegdagen; de kosten bedroegen 1026. Wegens huidziekten werden opgenomen 41 leden met 936 verpleegdagen, kostende 2786 en wegens roodvonk 6 personen met 238 verpleegdagen, kostende f 867. Bij de afdeeling operatie hebben zich aan gesloten 2018 leden, die aan contributie be taalden 2334.04, terwijl 2005.60 uitge keerd moest worden. Uit een statistisch overzicht blijkt een geregelde toename van het ledental en daar mede ook van 't aantal patiënten. In het ge tal verzekerden in klasse C kwam in 1934 een daling, welke zich voortzette in 1935. In eenige algemeene opmerkingen zegt dè secretaris: Het ledental ging nog weer iets vooruit, ondanks het feit, dat 976 leden moesten worden afgevoerd, waarvan 222 wegens opname in een fonds van personeel der spoorwegen. Verder functionneerde de vereeniging zoodanig, dat het dagelijksch bestuur geen enkele bestuursvergadering behoefde bijeen te roepen. De aansluiting per 1 Juli 1935 bij de Fe deratie van Vereenigingen voor ziekenver pleging in Nederland bracht mede dat een aantal leden ouder dan 60 jaar moesten wor den ingeschreven, doch hun aantal was niet zoo groot als gevreesd werd. De gunstiger stand der middelen is een gevolg van mindere uitgaven voor verple ging. De jaarrekening van den penningmeester over 1935 geeft aan ontvangsten in totaal 48140.57 en aan uitgaven f 35247.94; bij de boden berust nog 509.62, zoodat de mid delen der vereeniging op 31 Dec. 1935 be droegen 13402.25. Voorstellen. Een schrijven inzake uitkeering bij ob servatie, enz., werd door den voorzitter voorgelezen en namens het bestuur kon hij mededeelen, dat dit punt de aandacht van het bestuur had. Verder zou het bestuur een propaganda-campagne willen inzetten, om leden te werven, vooral omdat „nieuwe Alkmaarders" niet precies op de hoogte zijn van wat de stad „te koop heeft". Verder waren er eenige voorstellen inge komen van een viertal leden, welke voor stellen puntsgewijze behandeld werden. Het eerste voorstel betrof art. 5 van het huishoudelijk reglement en bedoelde, om dit artikel (betreffende de opnamen in een ziekenhuis voor maximum drie dagen) te la ten vervallen. Na vrij uitvoerige besprekingen werd be sloten, dat het bestuur deze kwestie zou onderzoeken, al vreesde men over 't alge meen, dat aanneming van dit voorstel on berekenbare gevolgen zou kunnen hebben. Het bestuur zou het volgend jaar met ge gevens komen. Het tweede voorstel beoogde, om de ver goedingen van operatiekosten, die thans ma ximum 75 gulden zijn, te verhoogen tot 300. De voorzitter merkte bij dit voorstel op, dat de vereeniging zeer voorzichtig is en steeds voetje bij voetje vooruit kan gaan. Het bestuur wilde de vergoeding stellen op f 100, maar durfde voorloopig niet verder te gaan, vooral ook niet, omdat de contributie voor de operatiekas tot nu toe precies vol doende waren geweest, om de operatiekos ten te kunnen dekken. Na een uitvoerig debat werd op voorstel van het bestuur en den heer Marwitz be sloten, om voorloopig tot 100 te gaan en te trachten meer leden voor de operatiekas te krijgen. Verder zou het bestuur een poging doen, om het bedrag op f 150 te kunnen stel len, wat afhangt van het aantal leden-deel nemers. Klinische-specialistische hulp. De secretaris deelde daarover o.m. het volgende mede: Er is een concept-overeenkomst tusschen de Nederlandsche Mij. tot bevordermg van de Geneeskunst en de federatie van veree nigingen voor ziekenhuisverpleging en Onderlinge Nationale R.K. Verzekering e- gen de kosten van ziekenhuisverpleging en operatie. De kern der overeenkomst is, dat de iviy. zich verbindt tegen een bedrag van f Per ziel en per jaar te verleenen de volledige noodzakelijke klinische-specialistische hu p. Aan de leden, die vallen beneden de weistandsgrens van het plaatselijke zie en fonds, wordt geen honorarium in rekening gebracht, doch boven dien weistandsgrens, wordt een honorarium in rekening gebracn waarop in mindering wordt gebracht bedrag dat geldt voor ziekenfondsleden en daarmee gelykgestelden. Verder moet binnen 3 jaar medische con trole ingevoerd worden op de opname en den duur van het verblijf in een ziekenhuis, terwijl er een permanente commissie voor de oplossing van geschillen zal moeten ko men. Dit concept werd door den voorzitter van de Federatie van Ver. voor Ziekenhuisver pleging toegelicht in een algemeene verga dering van afgevaardigden te Utrecht op 25 April j.1. De minister van sociale zaken was vertegenwoordigd door den hoofdinspecteur van de volksgezondheid dr. R. N. H. Eijkel, die een werkzaam aandeel heeft gehad in de voorbereiding van deze overeenkomst terwijl verder aanwezig waren twee verte genwoordigers van de Mij. v. Geneeskunst, waaronder dr. C. Eggink Tusschen een tarief en een abonnement, viel de keuze op het laatste, aangezien de toepassing van een tarief velerlei moeilijk heden met zich mee brengt. De kwestie van de weistandsgrens is ten slotte geregeld zooals boven aangegeven. Als grens tusschen de werkingssfeer van de ziekenhuisverple- gingsvereenigingen en de ziekenfondsen noemde de voorzitter de drempel van het ziekenhuis. Voor de toepassing van de overeenkomst zullen de leden gesplitst moeten worden in vier groepen, namelijk ziekenfondsleden, ziekenfondsleden, die reeds volledige spe cialistische hulp hebben, leden beneden ae weistandsgrens, en leden die daar boven uit komen Door de afgevaardigden werden vele be zwaren tegen de overeenkomst naar voren gebracht. Algemeen verwachtte men een sterke toename van het aantal verpleegda gen. Voorts kwam tot uiting dat vereenigin gen op het platteland, en die in de nabijheid van Academische ziekenhuizen goedkooper zelf deze voorziening kunnen regelen. De voorzitter deelde nog mede, dat zeer vermoedelijk in het nieuwe wetsontwerp tot regeling van de ziekenfondsen de vereeni gingen voor ziekenhuisverpleging bizonde ren aandacht zullen hebben, hetgeen be grijpelijk is, aangezien er plm. 1 millioen leden bij deze vereenigingen zijn aangeslo ten. Dr. Eijkel gaf als zijn meening te kennen, dat de huidige toestanden nog hoe langer hoe meer menschen naar deze vereenigingen zullen doen toevloeien, terwijl hij mededeel de, dat er een rapport komt omtrent de vraag, of en in hoeverre de gemeenten be hooren by te dragen in de premie voor min vermogenden, die tengevolge van ziekte on vermogend worden. Een der voor den secr. belangrijkste vragen betreffende het concept werd slechts ter loops aangegeven, namelijk deze: of de Mij. tot Bevordering der Geneeskunst er al dan niet genoegen mee zal nemen, dat met uit zondering van de ziekenfondsleden, slechts een gedeelte van de overige leden der ver eenigingen onder de overeenkomst wordt gebracht. Wordt dit niet toegestaan, dan zal de deelname van de vereenigingen niet groot zijn. In Juni a.s. zal de algemeene vergadering van de Mij. over het concept een beslissing nemen. De Federatie zal het echter aannemen in dien het zoo blijft als het thans ontwor pen is. Wordt het aangenomen, dan zullen vele ziekenfondsen en vereenigingen voor zie kenhuisverpleging hun reglementen moeten wijzigen. De voorzitter beval het geheele vraag stuk in de aandacht der leden aan en hoopte dat men alles goed zou bestudeeren. Na de rondvraag sloot de voorzitter ver volgens de vergadering met een woord van dank voor de aangename bespreking. puMHciaat Tlieuws Jubileum van de Kon. Zang- en Orkestverceniging „Sappho". De Koninklijke Zang- en- Orkestver- eeniging „Sappho" alhier heeft Zondag haar 85-jarig bestaan luisterrijk gevierd. Voor de herdenking van dit jubileum der vereeniging, welke de grondlegster is geweest van het vocale- en instrumentale muziekleven in Noordholand, had zich een eere-comité gevormd van een veertigtal personen, bestaande uit eereleden, oud leden, genoodigden, alsmede het dagel. bestuur der gemeente Hoorn. Het eere voorzitterschap van het comité werd aan vaard door burgemeester mr. Leemhorst. 's Middags te twee uur nam de feestvie ring een aanvang met een officieele ont vangst van het eere-comité en het bestuur in de raadzaal, waarbij tal van vooraan staande personen aanwezig waren. Mede waren de meeste leden van den gemeente raad tegenwoordig. Burgemeester Leemhorst hield hierbij een toespraak, waarbij de jubileerende vereeniging op gepaste wijze werd gecom plimenteerd. In het bijzonder werden te vens begroet de leden van het eere-comite, welke van heinde en ver waren opge komen om hun geliefd Sappho te huldigen. De heer Groot, voorzitter van „Sappho", bracht dank voor deze officieele ontvangst; tevens aan de harmonie-vereeniging „Apollo", welke deze ontvangst door een serenade luster bijzette. Hierna werden eenige ververschingen aangeboden. Om half drie werd aangevangen met het middagconcert. De groote Parkzaal was geheel gevuld. Onder de suggestieve kranige leiding van den dirigent, den heer Gerard H. Boe- dyn, werd uitgevoerd de twaalfde Mis van Mozart. Aan deze uitvoering werkten als solisten mede Helène Cals (sopraan); Jo Immink (alt); Mr. Harm Smedes (tenor) en Theo Bayle (bas). Verder het orkest en ge mengd koor, in totaal ongeveer 150 mede werkenden. In de pauze werd het woord gevoerd door burgemeester mr. Leemhorst, als voorzitter van het eere-comité, die de vereeniging en haren bekwamen dirigent in welgekozen woorden huldigde. heer H. F. Kernkamp, journalist te Hil versum, die een herdenkingsrede hield. De familie Kernkamp is ten nauwste aan de oprichting van Sappho verbonden. Beide redevoeringen werden door een warm applaus onderstreept. Namens het eere-comité werd een prachtige lauwerkrans aangeboden. 's Avonds had een herhaling van de uit voering plaats. Ook nu weer was de zaal geheel gevuld. Koor en solisten behaalden onder de bekwame leiding van den heer Goedijn ook nu weer een groot succes en werden na afloop luide toegejuicht. Na afloop voerden verschillende spre kers namens zustervereengingen hier ter stede op vocaal en instrumentaal gebied het woord, waarbij fraaie bloemen werden aangeboden. De voorzitter, de heer Groot, dankte voor de gebrachte hulde. Namens de ver eeniging werd den dirigent mede een schitterende bloemenmand geoffreerd. Het 85-jarig bestaan van Sappho is op grootsche en kunstzinnige wijze gevierd. Staatspensionneering. De Bond voor Staatspensionneering hield Vrijdagavond zijn jaarvergadering onder presidium van den heer T. Kostelijk. In zijn openingswoord memoreerde hij het 25-jarig bestaan van de afdeeling, welk feit de banden tusschen de leden en het bestuur versterkte. Het ligt in de bedoeling om jaarlijks een gezellige avond te houden en de oudjes uit te noodigen. (Instemming) De heer Holtes bracht het jaarverslag uit. Gememoreerd werd de propaganda- dag waar Jong Eensgezindheid meewerkte. Betreurd werd dat we met onze actie voor Staatspensioen niets opschieten. Het leden tal ging iets vooruit en bedroeg 182. De heer Kostelijk bracht verslag uit van de jaarvergadering. Betreurd werd dat het hoofdbestuur tegen demonstreeren is. Ook vond men het niet juist dat het kamerlid Oud en minister Oud een afwijkend geluid lieten hooren. De voorzitter zeide dat het hoofdbestuur niet tegen een demonstratie van een 25000 man zou zijn en die krijgt men niet. Om trent minister Oud's veranderde zienswijze was wel wat te zeggen. Men moet maar op een verantwoordelijke post staan. Hierna deed de heer Brouwer rekening en verantwoording. Ontvangsten 321.93, uitgaven 240, saldo 81.93. In het be stuur werden herkozen de heeren T. Kos telijk voorzitter en de heeren R. Brouwer, P. A. Holtes en Jac. Grootwillink. De be schrijvingsbrief werd behandeld. Het meest trok de aandacht het voorstel Utrecht, dat alle pensioenen en cumulatie van pensioenen wil afschaffen, alle be staande pensioenfondsen opheffen, storten in een pensioenfonds en daaruit betalen een pensioen berekend naar den maatstaf van hun verdienst. Uitgesloten zal dan zijn dat een militair, dfe tegen het pensioen halen is, plotseling eenige graden omhoog springt en in dien rang wordt gepension- nerd. De heer Smits vond het een mooi voorstel. We zullen natuurlijk verzet ont moeten bij hen die al jaren parisiteeren op de schatkist of op andere kassen. Cumilatie achtte spreker uit den booze, maar die het meest er van profiteeren zitten hoog in het zadel. De heeren Bood en Wilbrink waren groote voorstanders. Eigenlijk was nie mand er tegen. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren Kostelijk en Keesman, welke heeren vrij mandaat kregen. Na ge houden rondvraag volgde sluiting. Ontslag gevraagd. Naar wij vernemen is door den heer As. Groot, gemeente-opzichter te Heerhu- gowaard, tegen 1 Augustus a.s. wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, ont slag aangevraagd. De heer Groot zal dan de gemeente 30 jaar in deze functie gediend hebben. Misoogststeun. Naar we vernemen zal dezer dagen eindelijk de lang uitgebleven misoogststeun aan de tuinders worden uitgekeerd. Oprichting esperantoclub. In een daartoe gehouden vergadering in hotel Schrieken alhier werd besloten tot oprichting van een esperantoclub. De jonge vereeniging, vaar men den naam „La lumante stelo" (De lichtende Ster) heeft gegeven, telt 18 leden. De meeste zijr. leerlingen van den heer H. J. Schut te Callantsoog, die hier in den afgeloopen winter een esperanto-cursus gaf. Tot bestuursleden werden gekozen mej. A. Brak en de heeren T. Blokland, C. Lenghaus, C. de Leeuw en P. de Wit Pz. Het ligt in de bedoeling eiken Woens dagavond bijeen te komen teneinde zich in de aan populariteit sterk toenemende we reldtaal te oefenen. In zijn sluitingswoord wekte de heer C. Lenghaus de aanwezigen op zooveel mo gelijk propaganda voor de goede esperan- tozaak te maken en hij wees op het groote nut dat in de toekomst van esperanto zal uitgaan, vooral ook met het oog op de verwezenlijking van den wereldvrede. Emmabloem-collecte. De bruto-opbrengst van de gehouden Emmabloem-collecte bedroeg te Blokker 49.94. Nationale reclasseeringsdag. Voor wie nog niet op de hoogte mocht zijn van het zoo nuttige reclasseeringswerk, dient wellicht een kleine toelichting. De gevangene wordt n.1. bezocht in de eenzaamheid van zyn cel en na zijn in vrijheidstelling geholpen om op eerlijke wijze door het leven te komen. Aan vele mislukte levens wordt nieuws levenskracht gegeven. Voor dit doel heeft zich ook hier een co mité gevormd om mede te werken aan den grooten nationalen reclasseeringsdag door een collecte te houden. Om deze collecte bij alle gezindten aan te bevelen heeft zich een comité van aan beveling gevormd. Muzikale rondgang. De harmonie-vereeniging Onderlinge Oefening maakte Zaterdagmiddag een mu zikale rondgang door het dorp. Het doel hiervan was gelden byeen te zamelen ter stijving van de kas. R. K. Jeugddag. Onder groote belangstelling werd Zon dag de r. k. Parochiale jeugddag gehouden. 's Morgens werd eerst een H. Mis gehou den en 's middags om 2 uur een gemeen schappelijk lof, waarna een optocht werd geformeerd vanaf de r. k. kerk, welke eerst naar Zuidscharwoude ging en vervol gens naar Noordscharwoude tot de geref. kerk, waarna men gezamenlijk naar hotel „de Burg" ging. Naar schatting nam een 400-tal jeugdi ge personen deel aan den optocht, allen le den van de Graal, de congregatie, K. J. C. en St. Josephgezellen. Voorafgegaan door tamboersen met verschillende vlaggen maakte de optocht een fleurige indruk. In „de Burg" werd voor al deze jeugdige personen een rede gehouden door den heer A. Cleophas, professor aan het Seminarie te Warmond. 's Avonds werd er een opvoering gege ven van de graalsage van Parcival, door le den van bovengenoemde vereeniging, on der leiding van mej. v. Will met muzikale medewerking van Th. Duijves. Jacht op koolduiven. In vorige jaren werd door de koolduiven tamelijk veel schade aangericht op de akkers, waar in verband met de teeltbe perking in plaats van de gewone tuinbouw producten, zaden werden geteeld, zooals graan en erwten. Naar wij vernemen, wordt in Koedijk de bestrijding van deze vogels krachtig ter hand genomen. Een premie van 0.40 is er op het schieten van een koolduif gesteld. Tandverzorging op de lagere scholen. Zaterdag vergaderde het hoofdbestuur der Vereeniging voor Tandverzorging op lagere scholen in Hollands Noorderkwartier in de O.L. school. De voorzitter, de heer J. Visser, opende met een woord van welkom, speciaal tot de vertegenwoordigers van de Ver. van Bur gemeesters en Secretarissen in het voorma lig kanton Schagen. In vele gehouden vergaderingen was dr. de Vries uit Wieringerwaard aanwezig, aan gezien deze de deskundige adviseur is. Velen hadden reeds daadwerkelijk sym pathie getoond. Toezegging was van iemand gedaan, dat die zich bereid verklaarde voor het eerste jaar alle kosten te garandeeren. (Applaus.) De notulen bleken zoek te zijn. Ontwerp reglement. De voorzitter behan delde de artikelen. De vereeniging zal hee- ten „Vereeniging voor tandverzorging op de lagere scholen in Hollands Noorderkwar tier" of afgekort „V.V.T." Over de redactie van sommige artikelen ontspon zich een levendige discussie. Behoudens enkele wijzigingen, welke door de heeren Jaring te Schagerbrug, van der Laan te Dirkshorn en Span te Winkel wer den verzocht, werd dit ontwerp-reglement goedgekeurd. De voorzitter wekte op tot het werven van donateurs in iedere plaats. Mr. D. Breebaart te Callantsoog vroeg of het de bedoeling was. op dit reglement de koninklijke goedkeuring te verkrijgen. Dan zal het worden aangevuld met een en ander zooals dat noodig zal moeten zijn. Bestuursverkiezing. Voor en aleer men overging tot schriftelijke stemming, vroeg de heer Jaring te Schagerbrug of het voor loopig bestuur bereid was die functie te blij ven vervullen, zoo ja, het dan bij acclamatie te benoemen. Aldus geschiedde. Het officieele bestuur bestaat dus nu uit de heeren J. Visser te Schagen, voorzitter, Sieswerda te Wieringerwaard, secr.-penn. en Lichtelinge te Breezand, 2e secr. Hierna volgde een voorstel om het eerste jaar alleen de eerste en 2e klassen te be handelen. De toelichting hierop luidde: er is een te groote achterstand in te halen, om direct de heele schoolbevolking te doen be handelen. Elk jaar komt de nieuwe le klas erbij, de andere klassen schuiven op, zoo dat na 5 jaar allen in de tandverzorging deelen. De voorzitter vond dit wel het moeilijk ste en belangrijkste punt der agenda. Aan vankelijk was met 2 cent per week per kind de verwachting gewekt, dat alle klassen be handeld zouden worden. Dit gaat echter op, mits alle scholen en alle ouders mee zou den doen. Een berekening daaruit opge maakt leidde er toe, dat men dan per kind circa 5 minuten tijd kon besteden. De mee gegeven circulaire bracht echter uit dat in- plaats van 4000 kinderen slechts 2000 tot 2500 waren opgegeven. Waar de kosten voor auto en instrumentarium nagenoeg het zelfde bleven kon men aan de eerstgenomen berekening niet vast houden. Vele andere moeilijkheden rezen daarnaast op b.v. 't vin den van een tandarts, die als hoofdbestaan schooltandarts zou zijn met daarnaast een gedeeltelijke praktijk, de plaats waar die zou moeten wonen enz. Om dan de zaak niet reeds in z'n kiem te doen smoren is op ad vies van dr. de Vries te Wieringerwaard be sloten dit voorstel aan de vergadering te doen. Velen schetsten de teleurstelling, welke zich thans van de ouders zal mefester ma ken, bij aanneming van dit besluit. Na een eindeloos gediscussieer werd ten slotte op krachtig betoog van den voorzit ter, aangevuld met verklaringen van dr. de Vries te Wieringerwaard en de heeren C. Haringhuizen te Wieringerwaard en Span te Winkel, ingezien dat men beter beginnen kon met thans reeds deze teleurstelling in 't gezicht dan met 'n andere regeling welke moorddadig voor de vereeniging zou kun nen blijken, zulks mede met het oog op de toegezegde garantie voor het eerste jaar. Het voorloopig bestuur stelde op de con vocatie voor den heer Boers te Alkmaar tot tandarts te benoemen. Waar echter na het verzenden der convocaties bericht was inge komen, dat de heer Boers geen benoeming zou aanvaarden, was er geen tweede voor- gedragene. Wel waren nog enkele namen genoteerd. De vergadering vond goed dat deze zaak door het bestuur geregeld zal worden. Een kascontrolecommissie zal ingesteld worden volgens alphabetisch rooster. Bij de rondvraag sprak de heer C. Ha ringhuizen te Wieringerwaard woorden van waardeering tot het bestuur en dr. de Vries, waarbij zich mr. Breebaart te Callantsoog aansloot. Propaganda-avond. Zaterdagavond werd in het café van der heer v. d. Oord alhier een propagan da-avond gehouden van de esperantogroep „La Gezanjo". Na de gebruikelijke opening werden door de kinderen van West-Graftdijk drie versjes op keurige wijze gezonden, terwijl de heer A. G. Wadehooyen een propagan- darede uitsprak. Daarna werden vanwege de groep Schermerhorn eenige stukken muziek gegeven (viool en piano). Een tooieelstukje „De nieuwe kleeren van den keizer", werd eveneens opgevoerd. Het was een aardig humoristisch stukje. Voor de sluiting van deze bijeenkomst werd nog een dans uitgevoerd door de groep Scher merhorn. Het was een gezellige avond. 3 247. Ha, eindelijk voelde hij het plankje opzij schui ven, nadat hij precies gedaan had wat hij van den kapi tein had afgekeken. Vlug pakte hij de zes leeren zakjes en stak de papieren rol in zijn mouw. Het plankje schoof hij weer op de plaats en nauwelijks was dit ge daan of hij hoorde zware voetstappen en gepraat bij de deur. 248. Hij stond als aan den grond genageld. Wat nu? Als ze hem hier met zijn buit vonden, werd hij beslist over boord gegooid. Bliksemsnel schoot hij achter een zwaar gordijn dat aan den wand hing. Hij was geen se conde te vroeg, want direct daarop kwamen er een paai mannen binnen en werd er licht gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7