DE OVERDEKTE Aqenda £aatste ActUAtca sttJisJTzsttièë Jxidschtiflett jMgezonden Stukken Txoouuiaal Hieuw* Stad. en Ontvetting. Weec&eadU De oorlog in Oost-Afrika. Relletjes in de Jordaan. BEVERWIJK KOEDIJK HEILOO OUDE NIEDORP UITGEEST MAANDKAART 10 zwembaden f 2.50. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 0 tot 1 uur; Zondags gesloten. B io s c o p e n. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Sanders of the River (avont.); hoofdrol Paul Robeson. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hel derziende (sens.); hoofdrol Claide Rains Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half acht, vanaf Zater dag t/m. Donderdag, eiken avond „Die gan- ze Welt dreht sich um Liebe (operette) hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Vrijdag 1 MeL 8 uur, café „Graanhandel" Zaadmarkt, openbare 1 Mei-vergadering N.A.S., Vrou wenbond. Spreker: C. Kitsz. Declamatie: mevr. v. d. VeenWilson. 8 uur, Harmonie, Meifeest S.D.A.P.A.BB Spreker: mr. dr. v. d. Bergh, Amsterdam; declamatie Willem van Iependaal en opvoe ring Plan-leekenspel. Zaterdag 2 Mei. 8 uur café Central, lezing over „De ont wikkeling voor de luchtvaart". Zondag 3 MeL Gulden Vlies, matinee en soiree, band: Tom v. d. Stap en zijn witte raven. (Ongecorrigeerd.) HET VLIEGTUIGONGELUK TE ULM. Nadere bijzonderheden. Omtrent het vliegtuigongeluk bij Ulm wordt thans vernomen, dat een groot bom bardementsvliegtuig, dat deelnam aan een luchtbeschermingsoefening, in een straat van Ulm is neergestort Zes inzittenden kwamen om het leven, terwijl ook een aantal personen, die zich in de straat bevonden, werden gedood of ge wond. De autoriteiten willen het ongeluk geheim houden en zelfs de plaatselijke pers mocht niets ervan vermelden. Het feit werd even wel officieel bevestigd aan den Berlijnschen correspondent van Reuter. Zooals men zich zal herinneren, heeft tij dens de Winter-olympiade een dergelijk on geluk plaats gehad te Munchen. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Het door het Paleis voor Volksvlijt met de houders van premie-aandeelen getroffen accoord is zoowel door de rechtbank als door het Hof te Amsterdam bekrachtigd, waarop de N.V. de beheerders van het Waarborgfonds heeft aangesproken, zich daarbij op het standpunt stellende, dat dit accoord verbindend is voor deze beheerders. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in deze procedure de verbindendverklaring uitgesproken. Tegen deze uitspraak zijn de beheerders in cassatie gekomen. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Besier, heeft heden in deze zaak conclusie genomen. In deze conclusie zeide mr. Besier o.m., dat op de besluiten der vergaderingen van houders van schuldbrie ven aan toonder bekrachtiging van de rechtbank is verkregen en haar beschikkin gen in kracht van gewijsde zijn gegaan. Deze besluiten zyn hierdoor ook voor de beheerders van het Waarborgfonds bindend geworden, daar deze, voor zoover het fonds strekte, slechts voor de betaling der pre- miën aan de obligatiehouders hadden zorg te dragen, zoodat met de rechten dezer hou ders ook de verplichtingen der beheerders gewijzigd werden. De vraag of de besluiten der vergaderingen rechtsgeldig waren en of de rechtbank deze derhalve terecht had be krachtigd, van welke vraag de beantwoor ding indertijd aan de rechtbank heeft ge staan, kon onder deze omstandigheden niet opnieuw aan den rechter worden voorge legd. Op deze en andere gronden concludeerde de procureur-generaal tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal arrest wijzen op 12 Juni. Italiaansch legerbericht. Het 200ste Italiaansche legerbericht luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio telegrafeert: het bagnIhV?n Ded,jas Nasiboe> dat bij Sassa- rirtro verslagen, vlucht langs den Ka ravaanweg van Djijiga. De voorhoeden y^onze drie colonnes hebben gisteroch tend, 30 April, na een volmaakte synchro nische beweging vereenigd, Dagab^r be zet. De achtervolging wordt voortgezet ortder ongunstige weersomstandigheden de rivieren wassen nog steeds. De vijand heeft meer dan 5000 man verloren. Het opruimingswerk op het slagveld, hoewel nog niet beëindigd, leverde reeds 2500 geweren, eenige dozijnen mitrailleurs en vijf kanonnen op. Onze verliezen sedert 14 April, het begin van den grooten slag, tot 30 April bedragen een vijftigtal officieren gesneuveld en ge wond en 1800 minderen, waarvan 1400 vrijwilligers uit Lybië en Somaliland, ge sneuveld of gewind. De actie van onze automobiel-detache menten, zoowel militaire als civiele en vin pontonniers en genie is boven alle lof ver heven en droeg veel bij tot de overwin ning. Ook de luchtmacht droef effectief bij in het gevecht en verzorgde ravitailleering van de troepen en de verbinding tusschen de verschillende colonnes. Aan het noordelijk front hebben onze troepen Debra Sina bezet, alsmede de Termaberpas. Een andere colonne passeer de een door aarbare plaats van de Gadula op ongeveer 10 K.M. van Addis Abeba. In de omgeving van Debra Tabor heb ben vele stamhoofden h'in onderwerping aangeboden. De luchtmacht gaat voort de marchee- renae colonnes te ravitailleeren en voert verkenningsvluchten uit. Een vliegtuig heeft boven het vliegveld van Addis Abeba gevlogen. Het werd hevig met mitrailleur- vuur bestookt, dat van de omgeving van het veld en uit het centrum van de stad kwam. Het toestel werd op verscheidene plaatsen getroffen, doch kon naar zijn basis terugkeeren. Fascisten en anti-fascisten slaags geraakt. Inden vroegen morgen tusschen 6 en 7 uur zijn op het Marnixplein en in de lste Goudsbloemdwarsstraat te Amster dam een aantal N.S.B.-ers, die in de Jordaan pamfletten verspreidden, slaags geraakt met een paar honderd anti-fas cisten, die van alle kanten waren ko men opzetten. Over en weer werden duchtige klappen uitgedeeld, één der N.SB.-ers kreeg een verwonding aan den rug, hem toegebracht met een stok, waarin eenige spijkers waren geslagen Na door den geneeskundigen dienst verbonden te zijn, werd hij naar een der gasthuizen vervoerd, vanwaar hij zich later naar huis kon begeven. Een vrij sterke politiemacht, die weldra ter plaatse was, heeft met behulp van de gummistok de demonstranten verdre ven. Twee anti-fascisten, van wie een in het bezit was van een touw met knoo pen, dat hij vermoedelijk als wapen had gebruikt, terwijl de ander zich op be- leedigende wijze tegenover een agent had uitgelaten, zijn aangehouden en naar het bureau Marnixstraat overge bracht In Jordaan en omgeving bleef het nog geruimen tijd vrij rumoerig. JONGEN GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks half tien is een ongeveer twaalfjarige jongen, die nabij het nieuwe Feijenoordstadion te Rotterdam aan het houtsprokkelen was, door een zware vrachtauto overreden. Een van de wielen ging hem over het hoofd, waardoor hij op slag dood was. Het lijkje, dat nog niet geïdentificeerd is, is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. HET CRISIS-BOTERMERK. De heffing op boter en de prijs van de in voervergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 49 Mei vastgesteld op 1 per kilogram. NEDERLANDSCHE ZEEMAN ONTVANGT PER RADIO MEDISCH ADVIES. De Daily Herald meldt, dat geneesheeren van het te Weston-Super-Mare (Somerset- shire) zijn opgebeld door het radiostation te Burnham-On-Sea, waar men een radiogram had opgevangen van Nederland's grootste vrachtschip, het stoomschip Amsterdam van de K.N.S.M. In dit radiogram werd advies gevraagd voor de behandeling van een der opvaren den, wiens oog niet in orde was. De dokters wisten raad. Zij vertelden op welke wijze de pijn zou kunnen worden ge stild door gebruik te maken van wonderolie. Het radiostation zond deze medische in structie uit. In hoeverre de raad is opge volgd, weet men in het ziekenhuis niet. De Amsterdam werd gisteravond laat te Liver- pool verwacht. MOOI WERK VAN EEN POLITIEHOND. In den avond van Zondag 15 Maart te ruim 10 uur werden er bij de wed. de Boer te Oostwedde een paar ruiten inge gooid. De familie stormde naar buiten, maar zag niemand meer. Wel vond men op het stoepje een paar baksteenen, die niet in de kamer terecht waren gekomen, doordat de ruiten aan de binnenzijde met jlinden waren afgesloten. Veldwachter Blokzijl had zijn hond ucht gegeven aan deze steenen en tevens aan het voetspoor. Het dier volgde dit spoor tot aan de woning van de familie B., welke op ongeveer 60 meter afstand ligt. Het bleek dat de schoenen van den 23-jarigen H. B. precies in dit spoor pas ten en bovendien dat de afwijking van zijn rechtervoet, ook aan het spoor viel op merken. H. B. wierp echter alle ver denking van zich af. Steenen van precies dezelfde soort als waarmee geworpen was, werden door den hond gevonden bij de mestvaalt van de familie B. Na de ont- £"2» van besloot de veldwachter beide B^ef"/ij e2 zijn colle8a Uil en de e oogenblikken het gezelschap, dat dien avond bijeen geweest was, had ver laten. Ook zijn meisje en zijn broer erken den dat H. even was weggeweest, maar niet lang genoeg om het feit waarvan hij verdacht werd te kunnen volvoeren. De sporen wezen echter aan, dat iemand met groote sprongen den weg tusschen beide woningen moest hebben afgelegd. De officier van justitie achtte ondanks de ontkentenis het tenlaste gelegde bewe zen en eischte één maand gevangenisstraf. Op de vraag of hy nog wat te zeggen had, verklaarde verdachte onmiddellijk appèl aan te teekenen. Hem werd ver zocht daarmee geduld te hebben tot de rechtbank vonnis heeft gewezen. DUIM AFGEHAKT OM PREMIE TE KRIJGEN. 1 jaar en zes maanden geëischt. Voor het gerechtshof te Leeuwarden stond gisteren in hooger beroep terecht de 45-ja- rige M. B. te Bolsward, die ervan beschul digd werd zijn duim te hebben afgehakt om in het bezit te komen van een zeer hooge verzekeringspremie. Hy was door de rechtbank te Leeuwar den op dit feit, dat zich in Augustus 1931 afspeelde, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De procureur-generaal eischte gistermid dag een jaar en zes maanden gevangenis straf. 1 MEI-FEEST MODERNE ARBEIDERS BEWEGING. Te Den Haag. De Haagsche moderne arbeidersbeweging viert vandaag het 1 Mei-feest, dat in het teeken van den strijd voor het Plan van den Arbeid en den wereldvrede staat 's Morgens had het gebruikelijke kinder feest plaats, waaraan ruim drieduizend kin deren deelnamen. De bijeenkomsten werden dit jaar niet in de openlucht, maar in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen en het Capitol-theater gehouden. In optocht trokken de jeugdige deelnemers met muziek naar de beide gebouwen. Medewerking ver leenden de Arbeiders-jeugdcentrale, de Sportbond en een goochelaar. De ochtendbijeenkomst, welke in den tuin van het Volksgebouw werd gehou den, was druk bezocht. Wethouder L. Buurman hield een rede. Des namiddags is de jaarlijksche straat demonstratie gehouden. De groote op tocht ging van het Oranjeplein naar het Zuiderpark en bestond naar schatting uit 10.000 deelnemers. Men voerde vlaggen mede, o.a. plan-vlaggen. 5 muziekkorpsen bevonden zich in den stoet. Sociaal-demo cratische Kamerleden en de beide socia listische wethouders van den Haag. Het voorbijtrekken van den optocht duurde ongeveer een half uur. Schilderijententoonstelling Uitgeest mag zich thans verheugen in haar eerste schilderijententoonstelling, Tot dusver was dit nog nimmer hier voor gekomen en wat meer zegt, de organisator hiervan is de plaatsgenoot de heer Joop Mul, die bij deze gelegenheid zich voor stelt aan alle belanghebbenden, en plaats genooten in het bijzonder, eens iets van zijn werken te doen zien. We hebben een en ander alreeds gezien en we kunnen niet anders zeggen dan wat de heer Mul exposeert, zeer zeker de moeite beloond om eens een bezoek af te leggen. De Hollandsche Revue. De laatste aflevering van dit door H. G. Cannegieter geredigeerde maandblad be vat weer veel lezenswaardigs. Het hoofdartikel handelt (hoe kan het ook anders) over de reisbelasting. Verder stippen wij uit de veelheid van artikelen aan „Drijft niet Duitschland, maar Frankrijk naar oorlog?"; De massa als profeet; Pu berteitsproblemen op het tooneel; Charlie Chaplin en Harold Lloyd; Kinderopvoeding in Abessinië; Zy'n meeuwen schadelijke vo gels?; kortom een goed maandelijksch over zicht uit nieuws van tal van goede tyd schriften. Trait d' Union. Het laatste nummer van „Trait d'Union" het schoolblad van de Alkm. schoolvereeni ging is kennelijk met moeite in elkaar ge zet. De redactie beklaagt zich over het feit, dat er zoo weinig goede copy binnenkomt, terwijl M. zich waagt aan „Van spellen spelen"; Flip Flap schrijft een ingezonden „stukkie" en van de hand van „Miel" le zen we de zooveelste stoffelijke stoppel. Het nieuws van de school-vereenigingen completeert dit nummer, waarbij een ver slagje van 't Lentefeest ingelascht is. De gemeenteraad heeft met 85 stemmen besloten, een gedeelte van het marktteL-. rein gedurende 25 jaar in erfpacht uit te geven voor de stichting van een nieuw vei linggebouw. De ministerieele eisch, om de loonen van het lagere gemeentepersoneel reeds thans te verlagen werd afgewezen. Men wenscht te wachten tot na de fusie met Wijk Zee en Duin. aan De Emma-bloemencollectie heeft deze gemeente opgebracht 26.31. in CRISIS-CONTRIBUTIEREGELING VAN HET AA.Z.Ak. Mijnheer de Redacteur; Van bevriende zijde ontving ik het Zater dagavondblad van Uw courant, waarin het ingezonden stuk van de heeren Groenhart, van der Sluijs en Werner is opgenomen. In de Schager courant heb ik reeds met de heeren van gedachten gewisseld. Bij herha ling trokken zij in twijfel of ik ter goeder trouw handel en ik ga daarom niet op hun betoog in. Ik verklaar mij evenwel bereid met hun eigen cijfers, met de brochure van dr. Eg- gink en met de overige mij ten dienste staande gegevens aan een commissie en een accountant te bewijzen, dat de contributie voor fondsleden met minder dan 900 in komen waarover het feitelijk gaat kan en behoort te worden verlaagd. Hiervoor toch bonden de vereeniging van B. en S. en de dagelij ksche besturen der gemeenten den strijd tegen het fondsbestuur aan. Met dank voor de opname, C. HARINGHUIZEN. Wieringerwaard, 29 April 1936. Georganiseerd overleg. De centrale commissie van georgani seerd overleg der gemeente Heiloo heeft, in overeenstemming met het voorstel van een door haar ingestelde sub-commissie, besloten, het gemeentebestuur te advisee- ren tot wijziging van de jaarwedden van twpe ambtenaren ter secretarie. Veefonds wordt opgeheven. Wegens de vele verliezen onder den verzekerden veestapel en het nogal traag binnen komen van de dientengevolge nog al flinke premiebydragen is in de op 27 dezer gehouden vergadering van verzeker den besloten tot op heffing van het fonds per 1 Mei 1935. Aan den heer P. Bakker Dzn. werd vergunning verleend voor het bouwen van een schuur voor berging van tuinb- v- producten. De V.V.V.-feeelen. Men is al op verschillende plaatsen druk in de weer met het versieren enz. in verband met de V.V.V.-feesten op Zaterdag en Zondag. Reeds vele opgaven van deel name zijn binngekomen, zoodat het aantal steeperken en gevel- en buurtversieringen niet gering belooft te worden. Ook voor het bloemencorso kwamen alreeds vele opgaven van deelneming binnen, zoodat ook dit wederom iets grootsch worden zal. Zooals men weet, wordt voor deglnemers groen en bloemen gratis beschikbaar gesteld, zoodat een deelneming aan de versieringen en het corso met betrekkelijk weinig kosten ge paard behoeft te gaan. Op het terrein naby hotel de Ooievaar en Wilhelmina is men reeds druk met het op bouwen van de attracties. Het programma der feestelijkheden luidt als volgt: Zaterdag 2 MeL Van 34 uur muzikale rondgang door het dorp door de plaatse lijke harmonie Onderlinge Oefening. Om 4 uur opening van het bloemenfeest voor het raadhuis. Hierna zal een aanvang gemaakt worden met de keering der steek- perken, gevelversieringen en buurtversie ringen, waarvoor verschillende commissies zijn samengesteld. Zondag 3 Mei om 4 uur groot-bloemen- corso. rmeer^nahlf *°"delvaart ™n het Uitgees- du 'ond welwillend afgesW V°°r d"en Reeds op vele punten van j den thans eerebogen opgerkhf en TrT schillende straten worden de aangebracht. DE KAASMARKT. De kaasmarkt mocht zich reeds thans in een niet onbelangrijk bezoek van vreem delingen verheugen. In hoofdzaak waren het vreemdelingen, die met touringcars onze bollenvelden bezoeken. Tot verwondering van velen werkten de kaasdragers ditmaal niet in costuum, hoewel voorgeschreven is, dat dit op 1 Mei verplichtend is. Naar wij vernemen vond dit zyn oorzaak in het feit dat het voor het dragen van dit costuum nog te koud werd geoordeeld. Wij achter dit geen mo tief. Alkmaar brengt voor het behoud van de markt offers, ter bevordering van het vreemdelingenverkeer en o. L was de koude, met behoud van het costuum, door de kaasdragers wel op andere wijze te bestrijden geweest. De handel was ditmaal zeer vlug. Er was zelfs een geforceerde drang tot koo- pen, met als gevolg, dat de hoogste markt met 1 per 50 K.G. omhoog ging en de gemiddelde markt met 1.50 2. Naar wij vernemen werd de prijsstij ging o.m. ook bevorderd door de devalua tiegeruchten, die thans weer in versterkte mate worden gehoord. De aanvoer bedroeg heden 95000 K.G. en was in dezelfde week van het vorig jaar 128.000, en die van 1934 110.000 en die van 1933 134.000. De verminderde aanvoer zal o. i. dan ook wel de grootste factor van de prijs verbetering zijn, welke in vergelijking met dezelfde week van het vorig jaar, belang rijk verbeterd is. Immers toen was de prijs 12.5. 0 Wij gaan echter den goeden kant uit en hopen voor de zuivelbereiders dat de thans ingeslagen richting wordt voortge zet DE KRUISER DE RUIJTER IN ALKMAAR Maar op een sch^nl van 1 op 400. Een onzer ingezetenen, oud marineman, die nog in den tijd van de zeilschepen in Lombok en op Atjeh heeft gestreden, heeft thans uit een blok hout op het 1/400 deel der ware grootte, een schip gesneden, dat tot in alle onderdeelen nauwkeurig de nieuwe kruijser De Ruijter weergeeft. Geen kanonnetje, geen kajuitspoortje is daarbij vergeten en voor wie belangstelt in de nieuwste aanwinst onzer marine, is dat mo del zeer zeker interessant. Het is door den vervaardiger die zoo bescheiden is, dat wij hebben moeten beloven zijn naam niet te noemen tijdelijk aan den boekhandel Ter Burg afgestaan waar het in een der etalagekasten tentoongesteld wordt. m ver versieringen WIE ZAG DE AANRIJDING? Gistermiddag te ongeveer half zes had op den hoek LangestraatBoterstraat een verkeersongeluk plaats. Een voetganger, naar waarnemingen, verricht in den more van Vrijdag 1 Mei 1936. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 7718 miw Yarmouth. te Laagste barometerstand 740,1 m u Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond Zaterdag 2 Mei: van Zwakke tot matige noordelijke tot noord oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weiniv of geen regen; weinig verandering in tem peratuur. Weeroverzicht Zachter en mooier weer te verwachttn. Het gebied van hoogen luchtdruk is thw» weer bezig zich naar het noordoosten uitT breiden. Het gedeelte op den oceaan wordt aangetast door een daalgebied van de strook van hoogen luchtdruk langs de oostkust van Groenland en verder naar het westen. Ook op de Oostzee daalde de luchtdruk eenige müimeters. Langs den zuidrand bleef het vlakke gebied van lagen luchtdruk be staan. Zeer diepe minima trekken over de Alpen naar het noordoosten. Het gebied der zware regens verplaatste zich mede naar de landstreken ten noorden van de Alpen en oostelijke depressiegebieden. Het gebied van hoogen luchtdruk in oost en centraal-Europa trekt zich geleidelijk naar zuidoost-Europa terug. Boven de wol kenlagen wordt groote droogte gevonden. De bovenkant van het wolkengebied stijgt van 700 meter in het westen tot boven 4000 meter boven de oostelijke daalgebeiden en de Alpen. LICHT OPl Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.50 uur licht op. DAMES, ZWEMT IN op de genoeg'ijjke Damesuren. Werkdagen v.m. 10—12. Zwemmen ontspant den geest. Zwemmen staalt zenuwen en spieren. A. R., alhier, wilde aldaar den rijweg oversteken, maar begon, toen hij een wielrijder zag naderen, te weifelen, met het gevolg, dat er een aanrijding plaats vond. Daarbij kwam de voetganger zoo danig terecht dat hij een been brak. De man werd overgebracht naar het Stads ziekenhuis. In verband met dit ongeluk verzoekt de commissaris van politie dengenen, die getuige zijn geweest van de aanrijding, zich ten spoedigste te willen bekend ma ken aan het bure&u van politie alhier. OPENBARE DRONKENSCHAP. Vanaf den Bergerweg is gistermiddag ter zake openbare dronkenschap door de poli tie een persoon ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht Procei- verbaal is tegen hem opgemaakt STRAATSCHENDERIJ. Door de politie is proces-verbaal opge maakt terzake straatschenderij tegen een '-jarigen jongen, die zich gisteravond in ue Langestraat had bezig gehouden met het losdraaien van lampjes en electrische gelei- dingsdraden van rijwiellantaarns. NEDERL. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. Afdeeling Alkmaar. Men schrijft ons: Voor de tweede keer gaan we op bezoek bij Geert Dils, vader van de jeugdherberg kasteel Assemburg te Heemskerk, en wel Zondag 10 Mei a.s. Geert Dils is een patent gastheer, op uitnemende wijze door zijne echtgenoote zijde gestaan, daarbij onthaalt hij u menig kostelijkheid, deze geboren minstreel en dat alles in eene omgeving» welke u een blik doet slaan in het gryï verleden. Als een machtige kolos doemt de oude burcht op uit het polderlandschap, getuigenis gevend van hetgeen ons voor geslacht met primitieve middelen wist tot stand te brengen. Komt, sluit u by ons aan, geeft u °p vóór 7 Mei a.s. aan een der adressen in oe annonce vermeld; bij voldoende deelnam gaan we met den trein op een gezelschaps- kaart; hoe meer er mee gaan, des te min- :r zyn de kosten. Andere afdeelingen komen ook o.a. Haarlem en Amsterdam, dus Alkmaa mag niet achter blijven; het belooft ee groot Volkszangfestijn te worden. Al is u geen lid van onze afdeelmg, a* hindert niets, u moogt u evengoed voo deze tocht opgeven, hoe meer zielen n meer vreugd. U houdt toch ook van zingen en dan ln de oude ridderzalen van mooie slot, daar je mooie Hollandsche li - deren laten schallen, dan voel je goed o® Hollander bent. Stop uw kaartje bij genoemde adress de brievenbus en ge hoort nog later wa kosten zijn en op welk uur de toen ssrvsniit. Sixma komt ook, hij spitst er zich al °P-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2