De Lange De Moraaz Aqend Kedhtsnakm JCetk School £aatste éecichten 3boeken Stad en Qm Bankiers te Alkmaar sinds 1805 *lüeec&ecicht Voor kleine tuinen. De staking in de Wieringermeer. Het ministrieel antwoord aan den heer Lou de Visser. n g tot ten- Ge- Stedelijk Museum inga Breedstraat, eiken werkdag van 9 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 3, 4 en 5 Mei, Nassau-garage: Opel toonstelling. 2, 3, 4 en 5 Mei, Graanbeursgebouw: ner'al-motor-tentoonstelling. (Jac. Met's Automobielbedrijf) Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Sanders of the River (avont); hoofdrol Paul Robeson. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hel derziende (sens.); hoofdrol Claide Rains Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half acht, vanaf Zater dag t/m. Donderdag, eiken avond „Die gan ze Welt dreht sich um Liebe (operette), hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 2 Mei. 8 uur café Central, lezing over „De ont wikkeling van de luchtvaart." Zondag 3 Mei. Gulden Vlies, matinee en soiree, band Tom v. d. Stap en zijn witte raven. HET VERMISTE RALLYE-VLIEGTUIG GEVONDEN. Italiaansche militaire vliegtuigen hebben op 70 K.M. ten noordwesten van Ghat het vliegtuig teruggevonden, dat sedert 28 April werd vermist en deelnam aan de Sa- hara-rallye. Behalve de bestuurder, de Bel gische vlieger Hanser, bevonden zich nog aan boord de Belgen Hamet en Heirman en de Fransche aviatrice Viviane Elders. CLANDESTIENE DISTILLEERINSTALLATIE. Duitscher tot 17 maanden veroordeeld. In Februari j.L zijn in woningen aan de Sloterkade en aan den Amstelveen- schenweg te Amsterdam geheime distil leerderijen ontdekt. Ambtenaren troffen er de installaties in werking aan en na men alles in beslag. De overtreders hebben voor den Politie rechter terecht gestaan. Een hunner, een Duitscher, had de installaties vervaardigd en vervoerd. De politierechter wees gistermiddag schriftelijk vonnis en veroordeelde hem tot vier straffen, n.L van vier maanden, vier maanden, drie maanden en vier maanden, wegens het vervoeren van dis tilleerketels zonder geleibiljet, het bezit ten van toestellen zonder vergunning en het „afstoken" meermalen gepleegd. De uitspraak in de zaak tegen de be woner van het perceel aan den Amstel- veenschen weg hield de politierechter aan, om nog een getuige te hooren. STILLE OMGANG TE ALKMAAR. Voor vrede onder de volkeren. De Stille Omgang ter vereering van het H. Bloed zal dit jaar, naar de Msb. meldt te Alkmaar gehouden worden in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. Om 12 uur 's nachts wordt er in de drie parochiekerken een plechtig Lof gecele breerd, waama de omgang wordt gehou den. Om 2 uur wordt in de kerken de plech tige gezongen H. Mis opgedragen voor de deelnemers, waaronder predikatie en alge- meene H. Communie. De dekenale St. Laurentiuskerk aan het Verdronkenoord is gereserveerd voor de circa 1300 deelnemers van den bond van rij wielclubs in Noordholland „St. Christopho- rus". De algemeene intentie is de vrede onder de volkeren, terwijl verder als intenties zijn aanbevolen: de zegen over het Episcopaat van den nieuwen bisschop en de bevorde ring van het Christelijk leven in het huis gezin. Evenals vorige jaren zal in het bekende Heerenhuis op de Steenenbrug, de plaats waar de Alkmaarsche martelaren den mar teldood stierven, de relikwie van het H. Bloed ter vereering worden uitgesteld. OUDERAVOND TE SCHAGERBRUG. daMvnnS L" sch°o1 alhier werd Woens- der WuLeen °"deravond gehouden on der leiding van den heer S. Jarine hoofd van genoemde school. g' nooIct Na de opening der vergadering en goedkeuring der notulen werd medege deeld, dat de tandverzorging op de scho len niet zal kunnen geschieden op de oor spronkelijk voorgestelde wijze. Slechts het eerste en tweede leerjaar zal in be handeling genomen kunnen worden. De voorzitter betreurde deze gang van zaken en wekte de aanwezigen op, toch vooral de goede zaak te blijven steunen en de kinderen van de eerste en tweede klasse aan de tandverzorging te laten deelnemen. Voorts werd medegedeeld, dat het aan tal leerlingen van de school momenteel 88 bedraagt, welk aantal door de toela ting van nieuwe leerlingen per 1 Mei aanstonds zal stijgen tot bijna 100. Vervolgens werd gecontroleerd en in orde bevonden de rekening en verant woording van het laatstverloopen St.-Ni- colaasfeest, Verder besprak de heer Jaring de z.g „Gids voor Oudercommissiën" van de hand van den secretaris van den Neder- landschen Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs, welke gids bij de ouders zal circuleeren. Na de rondvraag, welke weinig ople verde volgde sluiting dezer bijeenkomst PREDIKBEURTEN. Evang. Luth. Kerk, 10 uur, mej. Da. M. P. Stol, van Haarlem; 's avonds 7 uur, mej Da. L. C. Dufour van Groede. Voorberei ding en Bediening Heiligavondmaal. (Ongecorrigeerd.) COMPLOT VAN RIJWIELDIE VEN? Belangrijke arrestatie te Amsterdam Aan het bureau Stadhouderskade te Am sterdam bevindt zich een berucht misdadi ger in arrest, wiens aanhouding vermoede lijk licht zal brengen in het bedrijf van een complot van dieven en helers van rijwielen Gisteravond werd opgemerkt, dat in de Wetering een fiets, die onbeheerd stond, op een vrachtauto werd geladen. De auto reed daarna door en bleef onder een lantaarn staan. De chauffeur en nog een paar mannen inspecteerden het kaartje een oogenblik, waarna de tocht werd voort gezet. Inmiddels was echter het nummer van de auto genoteerd en met dit sterke gegeven gewapend, ging 'de politie op onderzoek uit, met het gevolg dat de vrachtauto heden morgen op de Prins Hendrikkade werd aan getroffen, met den chauffeur, die zich van geen onraad bewust was, rustig achter het stuur gezeten. De man, naar gemeld een berucht type, werd ingerekend en naar het bureau overgebracht. Zooals dit meestal met „zware jongens" het geval is, weigerde hij bij zijn verhoor eenige mededeeling te doen. De politie ge looft echter dat deze man, mede gezien zijn duister verleden, met een aantal andere per sonen er zijn werk van maakt, op grootere schaal fietsen te stelen en deze per vracht auto, die dan voor een dag wordt gehuurd, te vervoeren naar plaatsen, waar de karre tjes gedemonteerd en voor den verkoop aan helers gereed gemaakt worden. DE GOUDEN HUWELIJKEN IN SCHOORL. In verband met de drie gouden huwe lijken te Schoorl, waarvan wij in dit num mer melding maken, meldt men ons nog uit die gemeente, dat ook hier in den vroegen morgen de belangstelling al groot was. In den loop van den dag zal dit wel crescendo gaan. De bloemen en felicitaties kwamen bij alle drie gezinnen al vroeg binnen. Jam mer is 't dat een tweetal bruidjes op dit moment een minder goede gezondheid ge nieten. 't Zal kalm aan moeten gaan, want de dag is voor ieder hunner wel een zware. De zenuwen spreken ook nog een woordje mede. f We voegen bij de vele blijken van waar deering, ook onzen hartelijken gelukwensch in de hoop, dat alle bruidsparen nog vele jaren van een rustigen levensavond mogen genieten. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 2 Mei 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 275000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5860 2.452.55, 6062 2.50—2.60, 62—64 2.55—2.75 en 64—66 2.60—f 2.85. Eendeieren 2.30— 2.40. De behandeling van den clivia na den bloei. Uitgezonderd een enkele laatkomer zijn de Clivia's voor dit jaar weer uitgebloeid. Nu is het een zeer geschikte tijd om tal van kamerplanten, en ook Clivia, te verpotten. Vaak ontstaan aan den voet der planten zij scheuten die tot jonge planten worden. Zoo dra deze twee of drie behoorlijke bladeren hebben kunnen ze afzonderlijk in een klein potje worden geplaatst. Dit doen we dan te gelijk met het verpotten. We nemen daar voor de plant uit de pot, schudden de aarde er geheel uit, waarna we de jonge plant met de aan den voet aanwezige jonge wortels van de moederplant afsnijden. Van zeer oude planten met veel, deels reeds verdroog de wortels, kunnen we gerust een deel weg snijden wanneer we de bovenste jonge wor telkransen maar sparen. De te gebruiken bloempot moet vooral niet te groot zijn. Er moet een juiste verhouding zijn tusschen de grootte van de plant en van de pot. Ook groeien de planten het beste wanneer de wortels tegen den buitenwand van den pot liggen. Als de wortels van een Clivia deels boven de aarde komen is dit geen reden om de plant een grootere pot te geven, daar dit bij deze planten een heel gewoon verschijn sel is. Wanneer we voor het verpotten een oude pot gebruiken, wordt deze eerst goed schoon gemaakt en als de pot droog is, eeni- gen tijd onder water geplaatst. Ook houden we alle bloempotten voortdurend goed schoon. Ze zijn met hèt oog op de behoefte der planten poreus en door ze rein te hou- nf^^i1JVen ze dit' Terwille van een goede _ffmg. 2yn den bodem van de bloem- we not van ue UJ deel bladaarde, vermengd metoude droge koemest en een weinig scherp zand. We oot ten vooral stevig op maar zorgen dat de plant niet te diep komt te staan. Men moet een Clivia gedurende de zomermaanden niet te veel in de volle zon plaatsen. Voor een raam aan de noord-noord-oost- of noord westzijde is een goede plaats. We geven re gelmatig water opdat de aarde vochtig blijft. Het is goed om de bladeren eenmaal per week met een vochtige spons stofvrij te ma ken. Planten waarvoor verpotten niet noo- dig was, geven we van nu aan om de 2 tot 3 weken een weinig mest in de vorm van pokon of sterk verdunde koemest. Bezitters van een tuin kunnen de Clivia ook gedu rende den zomer op een half beschaduwd plekje in den tuin plaatsen. „Levensvernieuwing". „Levensvernieuwing" zijn de ideëen van den jongen schrijver A. C. Timmering, die in 1934 „Levensvreugde" publiceerde, waarvan nu reeds de 2de druk verschijnt. De inhoud is ernstig, nuchter, maar fijn voelend en zuiver. Niet het geforceerd op wekkende, dat over de dingen heen wil lachen, maar vreugde des harten uit begrip voor de dingen en eigen innerlijke harmo nie en daarom nieuw! Het is de typische uiting van den nieuwen mensch, van den jongere die zich ondanks alles toch thuis weet in deze wereld. Het is een boekje, dat evenals „Levens vreugde" door etheïsten en geloovigen, door velen gelezen zal worden. Het mosgroene met gouden omslagje van Wijnand Phielix maakt het boekje dat uitgegeven is bij „De Driehoek", Reelaan 10, Den Dolder, tot een aantrekkelijk geheel. van sijn doen Ji) Eenige dagen geleden werd in ons blad medegedeeld, dat de heer L. de Visser, com munistische lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zich tot den minister van sociale zaken had gewend in verband met de z.g. wilde staking, welke bij de rijks werkverschaffing in den Wieringerpolder is uitgebroken. De heer de Visser had den minister verzocht aan de wenschen van de stakers te voldoen en tevens geprotesteerd tegen de maatregelen, welke de minister had getroffen. Naar wij thans vernemen, heeft de mi nister van sociale zaken den heer De Vis ser geantwoord, dat hem is gebleken, dat dit Kamerlid heeft nagelaten den tewerk- gestelden duidelijk te maken, dat het begrip „staken" bij de werkverschaffing iets is, dat in strijd is met het gezond verstand, omdat de overheid geen belang heeft bij de voortzetting van de werkver schaffing. Voorts heeft de minister den heer De Visser er op gewezen, dat wan neer tewerkgestelde georganiseerde ar beiders van oordeel zijn, dat bepaalde regelingen wellicht op enkele punten wijziging behoeven, zij hiervan aan de overheid mededeeling kunnen doen op een wijze, die in overeenstemming is met datgene, wat ordelievende arbeiders wenschen, n.1. behandeling door bemid deling van gemeentebestuur of vakcen- tralen. Dezen vakcentralen toch, zoo wijst de mi nister erop, werken voor wat de werkloozen- zorg betreft, geregeld met het departement van sociale zaken samen. voor Nederland patent heeft aangevraagd. Dit spel is een variatie op een dergelijk spel, dat in Amerika grooten opgang maakte en in anderen vorm op de Zesdaagsche groote belangstelling trok. Een voordeel is dat men hier met Ne- derlandsch fabrikaat te doen heeft en dat dit spel belangrijk goedkooper is dan het Amerikaansche. De heer Coppens, die zijn werkplaats In het Fnidsen heeft gevestigd, geeft gaarne inlich tingen. WAAROM ALKMAAR ZINDELIJK IS. De heer H> v. D. verzoekt ons opname het volgende: Alkmaar is een zindelijke plaats, zeggen de vreemdelingen. Weet u, waardoor dit komt? Omdat in 1664 en wellicht reeds daarvoor het volgende door de stadsbestuurders werd bepaald: „Elcke Saterdagh soo sal elcke man strate schoon maecken of schoon maecken, en het slijck daar of doen bij penningen". Dat was het begin. Nu is het anders. Art 183 der Algemeene Politieverordening luidt: De gebruikers van gebouwen, tuinen, er ven of andere perceelen zijn verplicht den daarvoor of daarlangs loopenden openbaren weg, goot, riool ten alle tijde rein en zinde lijk te houden. De daartoe te verrichten werkzaamheden geschieden vóór des middags twaalf uur. Overtreding kan ten hoogste 20 kosten. Dat dit laatste de voornaamste oorzaak van onze zindelijkheid is, vertellen wij den vreemdeling natuurlijk niet. DESKUNDIGEN EN GECOMMITTEERDEN BIJ DE EINDEXAMENS H.B.S De minister van onderwijs heeft bepaald, dat de eindexamens aan de B-afdeelingen der openbare hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus en aangewezen bijzonde re hoogere burgerscholen met vier- en vyf jarigen cursus, alsmede die der aan Rijks- hoogere Burgerscholen o.a. te Alkmaar ge vormde A-afdeelingen, dit jaar zullen wor den afgenomen, voor zoover het mondeling gedeelte betreft, op de in deze beschikking voor elke school aangegeven dagen en aan tc wijzen de navolgende deskundigen en gecommitteerden, met wier medewerking deze examens zullen worden afgenomen. Voor Alkmaar en omgeving vinden wij de volgende regeling: Bij de eindexamens van de: Rijks H.B.S. te Alkmaar op 25, 26, 27, 29, 30 Juni, 1 en 2 Juli; Rijks H.B.S. te Enkhuizen op 3 en 4 Juli; Rijks H.B.S. te Den Helder op 6, 7 en 8 Juli; Rijks H.B.S. te Purmerend op 9 en 10 Juli; Rijks H.B.S. te Hoorn op 13, 14, 15 en 16 Juli; deskundigen: dr. C. H. van Os, hoogl. a. d. Techn. Hoogeschool te Delft, won. te 's- Gravenhage; dr. J. Overhoff, hoofdassistent a. d. Gem. Universiteit te Amsterdam; dr. G. Besselaar, hoogl. a. d. Gem. Universi teit te Amsterdam, won. te 's-Gravenhage; bij de eindexamens van de aftf. H.B.S. van het R.K. Lyceum te Alkmaar op 8 en 9 Juli; deskundigen: dr. H. Bremekamp, hoog leeraar aan de Techn. Hoogeschool te Delft; dr. J. Smit, lect. aan de Gem. Universiteit te Amsterdam; dr. P. C. Molhuysen, biblio thecaris van de Koninklijke Bibliotheek te 's-Gravenhage. Cf Wanneer tewerkgestelden echter, gelijk in den Wieringermeer, tot een z.g. wilde sta king overgaan, dan ligt het voor de hand, dat de overheid daartegenover slechts de meest strenge maatregelen kan nemen, gelijk thans ook is geschied. Deze gedragslijn zal ook onverzwakt in de toekomst worden voortge zet. Ten slotte schrijft de minister nog, dat wanneer de heer de Visser het waarachtig belang van de werkloozen wil dienen, hij dan openlijk duidelijk moet maken, dat hij het optreden van de leiders by die wilde staking afkeurt en dat hij den werkloozen in overweging geeft de overheid mede te dee- len, dat zij hun handelwijze in hooge mate betreuren en dat zij verzoeken, op de be staande voorwaarden aan het werk te gaan. TENTOONSTELLING VAN OPEL- WAGENS. In de Nassau-garage wordt heden een ten toonstelling gehouden van de producten van de bekende Opel-fabrieken. Wij vinden hier een 9-tal auto's, w.o. Chevrolets in drie verschillende modellen, een prachtige luxe wagen, waarvan de uit voering het bewijs levert, dat ook de Opel- fabrieken de door haar leverde wagens tot in de perfectie verzorgt. Een groot voordeel van de Opel is, dat ze zeer zuinig zijn in het benzineverbruik en zoo zijn geconstrueerd, dat ze in de lage wegenbelasting vallen. De 6-cylinders zijn allen voorzien van hydraulische remmen en onafhankelijk veerende voorwielen. De geëxposeerde bestelwagen verdient voor onze expediteurs op verschillend ge bied de volle belangstelling. Wie vooral heeft te letten op een mini mum kosten bij een maximum effect, zal verstandig doen ook deze auto-show te bezoeken. EEN NIEUW AUTOMATISCH SPEL. «S.u£lnd« T- c°ppens, die 22 jaar in werkzLmTs glweUe"trenCveermHSSenfabriek naar Holland is gekomen om 'abrtak met een speciaal slypmiddei^ertrouwf maken, toonde ons heden een door i, samengesteld automatisch gezelschapsspel waarvoor hy m België patent verkreeg en FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank zyn heden failliet verklaart de Handelsven nootschap onder de firma schoenfabriek C. v. d. Griendt te Alkmaar en haar individu- eele leden C. v. d. Griendt en A. v. d. Griendt te Alkmaar. Rechter-commissaris mr. Ubbens, curator mr. van Leeuwen. AUTOMOBIELTENTOONSTELLING IN DE GRAANBEURS. In samenwerking met de General Motors Continental houdt Jac. Met's Automobielbedrijf van heden tot Dins dagavond tien uur een automobieltentoon stelling in de Graanbeurs, die voor dit doel buitengewoon geschikt kan worden genoemd. Waar hedenmorgen nog een drukke boter- en eierenhandel werd ge dreven, stonden vanmiddag een dertigtal auto's geëxposeerd, die de belangstelling van iederen automobilist verdienen. Vrijwel alle door General Motors in den handel gebrachte merken, te begin nen met de goedkoöpe Chevrolet, en ein digende met de luxueuse Buicks en La Salle's, zijn vertegenwoordigd. Wij twijfelen er niet aan, of evenals twee jaar geleden het geval was, zal de zer dagen een zeer talrijk publiek een kijkje op deze tentoonstelling nemen, en tot de overtuiging komen, dat wij hier in Alkmaar een klein model R. A. I. bezit ten. Voor degenen, die van plan zijn, een nieuwen wagen aan te schaffen, is hier alle keus, terwijl ook voor anderen, die hier nog niet over denken, een bezoek toch alleszins aanbevelenswaardig is. Wij raden dan ook ieder ten sterkste aan, deze expositie te bezoeken. In het bijzonder valt op, dat de General Motors haar producten in een practische stroomlijn uitvoeren en er van hebben afgezien in dit opzicht te overdrijven. Vooral de carosseriebouw, in alle merken, heeft groote vorderingen gemaakt. In elk model kan men hier zyn keuze doen. Een ideale wagen voor toerisme lijkt ons de groote en luxueuze „Vier onder de kap' met Chevrolet-zuinigheid voor Che- vrolet-prijs. De Chevrolet-constructeurs houden nauwkeurig rekening met de wenschen van het publiek en hebben de naar waarnemingen, verricht in den mon», van 2 Mei. gen Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 774.3 te Vard'« Ingö. ao cn Laagste barometerstand 751.3 te Isafjord Verwachting (geldig tot den avond van 3 Mei): Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Weerovenlcht Goede kans op zacht, droog weer De hooge druk is over Scandinavië in be- teekenis toegenomen, terwijl hü ten Zuid westen van de Britsche eilanden wat minder te beduiden heeft Toch vormt hy nog een langgerekt gebied van de Azoren tot in het Poolgebied. By IJsland blijft de depressietoestand nog gehandhaafd. Bijna overal is het rustig weer. Over Scandinavië en een groot ge deelte van de Britsche eilanden en West* Frankryk is de lucht helder tot licht- 0f half bewolkt'In onze omgeving is zy nog betrokken, terwijl in Zuidoost-Duitschland en Centraal-Europa nog regen voorkomt De temperaturen blijven, met uitzonde ring van over IJsland en Noord-Scandina- vië nog beneden normaal. Sinds gisteren» het weer wat kouder geworden over de Britsche eilanden, onze omgeving, plaatse lijk in Frankryk en Zweden. De veranderingen in de druk verdeeling wyzen op een langzamerhand wat zachter worden van den weertoestand. Vermoede- lyk zal de wind naar Oost draaien, de regen- kansen zyn zeer klein. LICHT OP! Voor ry wielen, motorrytuigen en andere voertuigen hedenavond te 19.52 uur licht op. laatste jaren talrijke verbeteringen en verfijningen aangebracht Van de Olsmobile viel ons de speciale dakconstructie op. Wanneer men de geëxposeerde wagens bekijkt, staat men in bewondering voor de perfectionneering van de moderne automobiel. In vergelijking met wat thans op de automarkt wordt gebracht is iedere auto, die men voor enkele jaren als volmaakt beschouwde, niet veel meer dan een vehikel. De lage prijzen bewijzen voorts, dat de auto-industrie ook met een moordende concurrentie heeft te kampen. Zy maken duideiyk waarom een goede tweede hands wagen nagenoeg niets waard is. Bij de geëxposeerde merken is als het ware aan alles gedacht. Zoo zyn ook alle wagens voorzien van de bekende anti- slipbanden, die de veiligheid op den weg verzekeren. Ook op vrachtautogebied kan men veel belangrijks bewonderen. BADHUIS HET WITTE KRUIS. In het badhuis aan het Kweerenpad wer den gedurende de maand April de navol gende baden genomen: Kuipbaden 156, le klas Douche 132, 9e klas Douche 429, 3e klas Douche 644. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart een douche bekomen a 5 cent per bad, gedurende de eerste 4 dagen der week. KLEEDING- EN DEKKINGSCOMTTE. Men schryft ons: Het wordt gelukkig beter weer, we zien de zon, en we verheugen ons, dat het eln- delyk lente is. Wy kunnen de jas uitlaten en voelen ons veel vryer. Toch kan niet ieder thans de jas uittrek ken, want deze bedekte menigmaal de op gelapte jas of de op vele plaatsen gestopte broek.- Daarom wordt als is het ook te warm de jas straks nog aangehouden, totdat aan het verzoek, dat tot het Kleeding- en Dek kingcomité werd gericht, wordt voldaan. De aanvragen, zy liggen daar voor on», vijftig pakken hebben wy noodig en... on ze voorraad is uitgeput Wie helpt ons aan een goed bruikbaar heerenpak, om een stadgenoot te helpen? Kijkt eens in Uw kasten en bel dan even op no. 3894 of no. 2019 of no. 2264. VRIJZINNIG ALKMAARSCH KNAPENKOOR. In het gister opgenomen verslag wordt melding gemaakt van het spelen van ee sonatine door den jeugdigen musicus Pa Busch. Men leze hiervoor Paul Pusch. in het tooneelstukje „Bij den kapper is g - sproken van J. Grootebroers, dit moet u Grootenboers. EGMOND-COMITE. In de laatstgehouden vergadering van het Roomsch-Katholiek comité tot inz - meling van gelden voor den bouw v een Benedictyner Klooster te Egmond, ter voorziening in de vacature van voor zitter, ontstaan door het overlijden van hr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, diens plaats benoemd: dr. L. G. Korten horst te 's-Gravenhage. Als lid van genoemd comité is toeg treden jhr. mr. G. Ruys de Beerenbrouck te Bom (Limburg), zoon van wylen jnr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2