DE OVERDEKTE .Agenda 7T JCunst m Wetenschap Stad eti Wtee&edckL 'n Heerlijke sigaret 10 stuks 10 cents 20 stuks 20 cents Tweede Kamer bijeen. MAANDKAART 10 zwembaden f 2.50. CHELMIS Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul- lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Sanders of the River (avont.); hoofdrol Paul Bobeson. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hel derziende (sens.); hoofdrol Claide Rains. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half acht, Die gan- ze Welt dreht sich um Liebe (operette); hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 7 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-voorstel ling „Boefje" (Rotterdamsch Hofstad Too- neel). Vrijdag 8 Mei. 8 uur, café Central, ledenvergadering Volksonderwijs. voorzitter van het centraal college voor Medisch Tuchtrecht De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot minister van staat. Mr. Aalberse is ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Voor 't eerst onder voorzitterschap van Prof. Aalberse. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen is het Kon. besluit, houdende benoeming van mr. P. J. M. Aalberse tot voorzitter van de Kamer. De griffier doet voorlezing van dit Kon besluit, hetwelk daarna voor kennisgeving wordt aangenomen. De voorzitter, de heer van Dijk, hield de volgende rede: Hooggeachte heer Aalberse, H.M. de Koningin heeft u op voordracht van de Kamer benoemd tot onzen voorzit ter, teneinde voor den verderen duur van deze zitting de plaats in te nemen van wij len Ruijs de Beerenbrouck, wiens verschei den wij kort geleden met ontroering her dachten. Het leven gaat door. De ledige plaats wordt vervuld. Voor ons allen blijft de arbeid roepen, ook voor u, maar voor u zal die arbeid een andere zijn, waar aan u de gewichtige taak werd toevertrouwd aan onze werkzaamheden leiding te geven. Het zij mij vergund, u, uit naam van de Kamer, hiermede van harte geluk te wenschen. De Kamer treedt u vol vertrouwen tege moet, zooals u reeds gebleken moge zijn uit de wijze, waarop de voordracht tot mwe be noeming tot stand kwam. Gij kent de Kamer en de Kamer kent u. Gedurende een 24-tal jaren hebt gij aan haar arbeid deelgenomen. Uw bekwaamheid en uw rijke ervaring zullen het u mogelijk maken aanstonds met vrucht de leiding op u te nemen, ook ir de zwarte tijden, welke wij thans beleven, en die bijzondere, hooge eischen stellen aan den wetgevenden ar beid, waartoe wij zijn geroepen. De Kamer zal het u daarbij aan medewer king zeker niet laten ontbreken en bij den voorbereidenden arbeid zult gij ervaren, welke voortreffelijke steun u zal worden geboden door den griffier en zijn medewer kers. Moge het u gegeven zijn met Gods hulp de u opgedragen taak zóó te vervullen, dat de belangen van land en volk daardoor wor den gediend, en moge voor uw persoor. daarin een rijke voldoening zijn gelegen. Thans verzoek ik u, de u toekomende plaats wel te willen innemen. Deze rede wordt met applaus van de Kamerleden, die haar staande aanhoorden, beantwoord. De heer mr. P. M. Aalberse aanvaardt het voorzitterschap met de volgende rede: Geachte medeleden, zult het willen begrijpen, dat ik, op het punt staande de plaats te gaan innemen, open gekomen door het verscheiden van een man, met wien ik gedurende meer dan 40 jaar trouw heb samengewerkt, een gevoel van weemoed niet kan onderdrukken. Zijn groote verdiensten, zoowel in het al gemeen, als meer in het bijzonder bij zijn veeljarig voorzitterschap van deze Kamer, zijn reeds op voortreffelijke wijze en met °ns, fn®r instemming van deze plaats her- ®m' inderdaad een ideaal leider w^Lt6 ^raadSla.gingen 1,1 dit huis is «e- eiSg. opvolgen, stemt mij heer v^ïZn ^hte-: Waa!°P hooggeachte heer van Dyk, my zoo juist hebt willen be groeten, waarvoor ik u zeer hartelijk dank zeg en het feit, dat gij, geachte medeleden, mij met zoo groote veelstem migheid, welke mij zeer heeft getroffen, aan hare majesteit de Koningin ter benoeming hebt willen voordragen, geven mij den moed, om zonder overdreven schroom de mij opgelegde taak te aanvaarden. U zeg ik daarvoor dank, en ik dank ook de koningin, die deze uw voordracht heeft willen volgen. In de laatste jaren heeft ons reglement van orde verschillende aanvullingen ver kregen. Het stemt tot verheugenis, dat deze, voorzoover zij betreffen een verbetering en bespoediging van de werkwijze der Kamer, in de praktijk hebben voldaan, en dat zij, voorzoover zij een meer negatief karakter dragen en uitsluitend bedoelden hem, die tot taak heeft de orde in deze vergadering te handhaven, grootere bevoegdheden te verleenen, den toets der praktijk schier nog niet hebben aangevoeld. Ik hoop, dat gelijke zoowel positieve als negatieve toepassing van ons reglement ook in de toe komst te constateeren moge zijn. Meeningsverschil sluit eerbiediging van anderer afwijkende standpunten en onder linge persoonlijke waardeering niet uit. Dit wordt vergemakkelijkt, wanneer allen er naar streven hun meeningen op zoodanige wijze voor te dragen, dat niemand zich daardoor gekwetst kan gevoelen. De erva ring leert, dat vaak gematigdheid in den vorm aan de meening, die men verkondigt, meer kracht van overtuiging geeft, dan een scherpte, die afstoot. Ik reken op uw aller welwillende mede werking, als ik er naar streven zal, om in ons Nederlandsch parlement alles, wat strjjdt met goede parlementaire vormen te keeren. Laten wij ons allen doordringen van deze overtuiging, dat ieder van ons, hoever onze meeningen en opvattingen ook uiteenloopen, toch alleen beoogt, het waar achtig belang van ons volk te dienen, zoo als wij dat ieder in het licht onzer eigen staatkundige beginselen meenen te moe ten zien. Dan zal onderlinge waardeering, zelfs bij ernstig meeningsverschil, ons ook steeds voor het uiten onzer gevoelens die woorden en zinswendingen doen vinden, waardoor het mogelijk zal zijn, onderling en met de regeering van gedachten te wisse len, zonder dat aan uw voorzitter ook maar één onvertogen woord aanleiding zal geven, zijn hamer op te heffen. Ik zou dit instru ment, dan alleen als teeken van mijn waar digheid hier aanwezig, liefst op deze tafel, zij het steeds waakzaam, willen laten rus ten. Daarvoor roep ik met vol vertrouwen uw aller welwillende medewerking in. Ik doe dit met te grooter nadruk juist in dezen tijd. Alleen een parlement, dat zichzelf respec teert, heeft recht en mogelijkheid, van an deren respect te vragen. Alleen een par lement, dat zelf nauwgezet al zijn plichten vervult, heeft de moreele kracht zijn grond wettelijke rechten, die goed beschouwd, de rechten zijn van ons volk, te handhaven tegenover een ieder, die ze al of niet be wust, miskent. De strikte handhaving van deze rechten is, historisch gezien, een van onze zwaarste plichten. Wanneer wij in dezen geest van onder linge welwillendheid en waardeering, en in deze stemming van bereidheid tot nauwge zette plichtsvervulling, hier allen onze taak naar beste weten en kunnen vervullen, dan mogen wij hopen, dat Gods zegen, die onmisbaar is, op onzen gezamenlijken arbeid zal rusten, opdat deze strekken moge in het waarachtig belang van ons volk. En hiermede verklaar ik het voorzitter schap van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal te aanvaarden. (Applaus.) De Kamerleden hoorden ook deze rede staande aan en gaven door applaus hun in stemming ermede te kennen. Interpellatie. De heer Vervoorn (plattel.) verzoekt de regeering te mogen interpelleeren over de uitvoering der landbouwcrisiswet t.a.v. het product hooi. Hierover zal nader worden beslist. Industrie-financiering. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot oprichting eener N.V. Mij. voor industrie-financiering. De minister van handel, nijverheid en scheepvaart, de heer Gelissen, zet zijn gis teren afgebroken rede voort. Spr. wenscht eerst den voorzitter geluk met zijn benoeming als zoodanig. Hij ver klaart, naar de woorden van den voorzitter even belangstellend te zullen luisteren, als hij dit als student te Delft deed. Er zijn aldus spr. verschillende op merkingen gemaakt over industrialisatie die, hoe belangrijk ook, met dit wetsontwerp niets uitstaande hebben. Spr. is van oordeel, dat men er op uit moet zijn, een rendabele basis voor de in dustrie te scheppen. Het kosten- en lasten niveau der industrie moet omlaag. Spr. be toogt, dat het er overigens met onze aan passing niet zoo slecht voorstaat, als som migen wel eens meenen. Spr. citeert daarbij pag. 6 van het Februari-nummer van „De Nederlandsche conjunctuur". Spr. bestreed de rede van den heer Wes terman, en merkte op, dat de staat daar moet ingrijpen, waar het algemeen belang zulks vordert. Door allerlei crisis-maatrege len moet de industrialisatie wel in overleg met de overheid gescheiden. Spr. gaat na, wat er voor economisch-technologische voorlichting aan de industrie is gedaan. Spr. deelt mede, dat een vestigingswets ontwerp voor de nijverheid de Kamer eer lang zal bereiken. Welk land, en spr. zon dert Japan niet uit, exporteert tegenwoor dig nog volkomen rendabel? DR. c. J. K. VAN AALST 70 JAAR. Heden wordt de oud-President der Ne- derl. Handel Mij., Dr. C. J. K. van Aalst, 70 jaar. wr; C" J- van Aalst werd Mei 1866 bii d°o°rNPH wreri' be6°n zÜn loopbaan bij de Ned. Handel Mij. Hij werd uitge zonden naar Indië, maakte snel cfr- NHMnteS ln 1898 a*ent vin N.H.M. te Singapore, waar onder zijn be heer de zaken van de N.H.M., speciaal op bankgebied, snel toenamen. In 1902 werd hij benoemd tot lid van de directie en in 1913 tot president van de N.H.M. als op volger van den heer J. T. Cremer. Zijn leiding bevorderde en versnelde de ontwikkeling van de N.H.M. tot een groot bankbedrijf. Voorts bekleedde hij be stuursfuncties bij verschillende industrie- en scheepvaart-ondernemingen. Tijdens den wereldoorlog speelde Dr. van Aalst een belangrijke rol bij de beteugeling van de financieel-economische crisis. Ver scheidene malen was hij adviseur van de Nederlandsche Regeering in crisiszaken. Op zijn initiatief werd gesticht de Com missie voor den Nederlandschen handel, waaruit later de N.O.T. ontstond. In 1920 werd Dr. van Aalst door de Universiteit van Berlijn bevorderd tot Dr. jur. honoris causa. Bij zijn aftreden als Directeur der N.H.M. werd hij begiftigd met het Groot kruis der Oranje-Nassau Orde. TWEE BRABANTSCHE INBREKERS BETRAPT. Moeilijke arrestatie van een hunner. f Vannacht bemerkten de gemeente veldwachter en de nachtwaker te Hedel (N.-Br.), dat zich in de omgeving van de R.K. kerk aldaar enkele personen op verdachte wijze ophielden. Zij stelden zich verdekt op en zagen, dat de mannen trachtten in te breken in een lunchroom. Toen deze een ruit hadden uitgesneden, grepen de veldwachter en de nachtwaker, die inmiddels ook den rijksveldwachter hadden gewaarschuwd, in. Een der in brekers werd gegrepen. Het bleek te zijn zekere van S. uit den Bosch. De andere man, die een hond bij zich had, wilde per rijwiel ontvluchten en smeet, toen hij al te zeer in het nauw gedreven werd, de fiets voor de voeten van den gemeente veldwachter, die hierover struikelde. De achtervolgde kreeg hierdoor de gelegen heid de fiets van een der veldwachters te grijpen en te ontkomen. Zooals later bleek nam hij de wijk over Engelen naar den Bosch. Telefonisch werd de Bossche poli tie gewaarschuwd, die zich bij de toe gangswegen tot de stad opstelde. Bij de Veemarkt werd de wielrijder met zijn hond opgemerkt en toen een agent van politie tot zijn aanhouding wilde overgaan, hitste de man zijn hond op, die den politieman naar de keel vloog. Deze trok toen zijn revolver om het dier van zich af te houden. De man trachtte intus- schen er vandoor te gaan, waarop de agent waarschuwingsschoten loste, doch hieraan stoorde de vluchteling zich niet. De politieman zond hem toen een schot achterna, dat hem in het linkerachterbeen trof. De man bleek te zijn zekere J. N., eveneens uit den Bosch. Na op het poli tiebureau te zijn verbonden, is de ar restant overgebracht naar het Groot Zie- kengasthuis. STEEKPARTIJ IN DE RESIDENTIE. Even voor 1 uur werd in den afgeloopen nacht op het Spui te Den Haag een haring venter, na een woordenwisseling met een onbekende vrouw door deze met een scherp voorwerp in het rechterbijbeen gestoken. De getroffene, de 28-jarige A. v. D., wo nende in de Gerard Doustraat aldaar, is door den G. G. D. naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Zijn toestand was hedenoch tend redelijk. De politie heeft den geheelen ochtend naar de daderes gezocht, doch deze niet gevonden. DOODELIJK ONGEVAL. Te Beilen. Hedenmorgen heeft te Westerbork bij de splitsing van den weg naar Beilen en Zwig- gelte, juist buiten het dorp, een aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad. Een handelsreiziger uit Groningen had zijn rijwiel tegen een der langs den weg staan de boomen geplaatst en stond zelf midden op den weg te kijken naar een wegwijzer. Op het signaal van een personenauto welke bestuurd werd door den heer M. uit Hooge- veen, maakte de handelsreiziger vrij baan, doch terwijl nu de automobilist gas gaf, liep hij weer, alle aandacht op den wegwij zer gevestigd, terug naar den weg. Hij werd door de auCo gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer is ongeveer 55 jaar oud. De naam van den man, die handelsreiziger van beroep is en te Groningen woont in de Jozef Israelsstraat, luidt vermoedelijk See- gers, hoewel hieromtrent geen zekerheid bestaat. Het lijk van den man is naar het lijken huisje op de begraafplaats te Westerbork vervoerd. Het parket uit Assen stelt een onderzoek in. De auto is in beslag genomen. STAKING BIJ WERKVERSCHAFFING. Aan den rijksweg Nijmegen Rotterdam. Hedenmorgen is in verband met een loonkwestie een wilde staking uitgebro ken onder de arbeiders, die in werkver schaffing werkzaam zijn aan den nieuwen Rijksweg NijmegenRotterdam. De sta king betreft arbeiders uit de gemeente Sliedrecht. Zij kunnen in werkverschaf fing geen hooger loon halen dan 8 tot 9 per week, hetgeen te gering geacht wordt. Heden hebben ongeveer veertig arbeiders van de zeventig het werk ver laten. Reeds eerder zijn dertig arbeiders die in staking gingen van steun uitgeslo ten. Deze waren inmiddels weer door an dere arbeiders vervangen. WESEMANN TOT 3 JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De procureur-generaal te Basel, dr. Hae- berli, heeft gisteren zijn requisitoir gehou den in het proces tegen Wesemann. Hij baseerde zich op zijn persoonlijke overtuiging, welke het resultaat is van het onderzoek en bevestigd werd door het pro ces, en eischte dat Wesemann schuldig zou worden bevonden aan ontvoering. Als straf eischte hy twee jaar gevangenis, met aftrek v™ voorarrest, te beginnen bij 26 Maart .De vertegenwoordiger van de H 6? tij eischte een schadeloosstellino lvlelK P»r~ francs voor Jacob. 100sstellm« van'*'5000 De advocaat van Wesemann, mr Kramer wees erop, dat onderscheid moet JorTon gemaakt tusschen hetgeen op Zwitsersch gebied plaats had en hetgeen aan de over zijde van de grens gebeurde. Volgens hem was Jacob in overtreding van de Duitsche wet en zijn arrestatie in Duitschland was volkomen wettig. De onwettige vrijheids beroving had dus slechts geduurd op het oogenblik, dat de Duitsche autoriteiten Jacob arresteerden. De advocaat vroeg ver volgens vrijspraak voor zijn cliënt. De procureur antwoordde, dat de arresta tie in Duitschland onwettig was, anders zou de Duitsche regeering er niet in hebben toe gestemd Jacob weer vrij te laten. De debatten werden hiermede gesloten. Wesemann tot drie jaar veroordeeld. Wesemann is wegens ontvoering van den Duitschen journalist Jacob veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op Maandag 4 Mei eindigde de 17de cursus, welke gedurende 2 winterhalfja ren is gehouden. Na het eerste halfjaar konden 3 leerlingen niet bevorderd wor den. Bij het eindexamen kregen 13 leer lingen het diploma als kaasmaker, terwijl 1 moest worden afgewezen. Aan de 3 toe hoorders (geen beroepskaasmakers) werd het getuigschrift uitgereikt. De namen der gediplomeerde kaasma kers zijn: C. Bosscha te Wieringerwaard; Jacob Brons te Baarsdorpermeer; P. van der Ende te Lutjewinkel; Jb. de Geus te Beets; D. F. Groot te Wijdenes; G. Jissink te Lutjewinkel; A. Karbaat te Burger- brug; C. Kooyman te Oostwoud; Ant. de Leeuw, Lambertschaag; Jb. Oud, Ursem; Roelof Roos te Purmer; G. van Weelden te Wijdenes; S. Zorgdrager te Lutjewin- kel. Het getuigschrift is uitgereikt aan: IJ. Pool te Hauwert; C. A. Berkhout te Baarsdorpermeer; J. G. Impink te 't Veld. Oude Niedorp. BEATRICE HARRADEN OVERLEDEN. De schrijfster van het bekende boek „Ships That Pass in The Night", in het Ne derlandsch bekend onder den titel „Voor bijgaande schepen in donkeren nacht" is op 72-jarigen leeftijd overleden te Londen. Haar boek had vooral groote bekendheid in de negentiger jaren. DAMES, ZWEMT IN op de genoeg'ltyke Damesuren. Werkdagen v.m. 10—12. Zwemmen ontspant den geest. Zwemmen staalt zenuwen en spieren. EEN AFSCHEID. Men schrijft ons: In de gisterenavond gehouden ledenver gadering van de Doopsgezinde-Gemeente alhier, welke vergadering werd gehouden in het Kerkgebouw aan den Koningsweg, heeft de Gemeente op treffende wijze af scheid genomen van haren Oud-Voorzitter en Lid van de Kerkeraad Broeder J. de Lange CJzn. De heer de Lange, die reeds het vorige jaar het voornemen had te ken nen gegeven als zoodanig te willen aftreden in verband met zijn hoogen leeftijd, is ruim 59 jaar lid van den Kerkeraad geweest, waarvan 37 jaar voorzitter. Namens de Gemeente en den Kerkeraad werd de heer de Lange in zeer hartelijke woorden toegesproken door den voorzitter van de Kerkeraad Broeder K. Blaauboer, die in groote trekken schetste wat de heer de Lange in al die jaren voor de Doopsge zinde Gemeente is geweest. Voor den Doops gezinden Kring „Hans de Ries", den Jonge- renbond en 't Doopsgezind Zangkoor voerde de heer A. v. d. Meulen het d. Na mens deze drie genoemde nisaties bood hij den heer de Lange een fraaie bloe menmand aan. Nadat nog de boekhouder Br. C. J. Prins het woord had gevoerd, be nevens onze oud-stadgenoote mej. Buis, heeft de heer de Lange die zeer ontroerd was voor de hem gebrachte hulde, de Ge meente nog eens spontaan en hartelijk toe gesproken. In de Godsdienstoefening van 31 Mei a.s. hoopt ds. Kuiper officieel afscheid van den heer de Lange te nemen. KAASMARKT OF KAASBEURS? Op de a.s. vergadering van den bond op coöperatieven grondslag werkende zuivel fabriek zal een rapport worden behandeld over de kwéstie „Kaasmarkt of kaasbeurs?" Dit rapport, dat zeer lijvig is, bevat tal van punten, die voor Alkmaar van belang zijn. Wij hopen morgen een uitvoerig uittreksel van dit rapport te kunnen publiceeren. EEN JUBILEUM. Morgen zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer R. Bakker, uit de Wieringerwaard, voor het eerst onze kaasmarkt bezocht en sinds dien is hij wekelijks onze markt getrouw gebleven. DE BLOEMEN- EN PLANTEN- TENTOONSTELLING TE BERGEN AAN ZEE. Er komt teekening in de tentoonstelling. De duizenden planten pakken flink aan dank zij het voortdurend snoeien door vele rappe handen. Vooral de paar laatste warme dagen zijn voor de tentoonstelling een zegen. Het comité pakt de zaak in alle opzichten flink aan. Voor het kleurige en frissche reclame biljet, komt het comité-lid, de heer J. Roggeveen, gemeente-architect van Ber gen, zeker een woord van lof toe. Het biljet is in een gewenscht formaat uitgevoerd, van weinig tekst voorzien en door de artistieke uitvoering zeer op vallend. naar waarnemingen, verricht in den morge i van Donderdag 7 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,6 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 752,8 m.M. t» Biarritz. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 8 Mei: Meest matige oostelijke wind; licht tot half, in den namiddag zwaarbewolkt; wei nig of geen regen; vrij warm. Weeroverricht. Nog zacht weer; weinig regenkansen. Sinds gisteren is de hoogedrukking in haar' kern over Finland en Scandinavië in betee- kenis afgenomen. Zij breidde zich echter naar de Britsche eilanden uit. Over ZuM. Frankrijk en Spanje is de barometer weer gedaald, zoodat de oostenwindtoestand ten onzent gehandhaafd blijft. In Zweden en Noorwegen, de Randstaten en Polen is het helder onbewolkt weer; evenals over het zuiden van ons land, noord- en midden- Frankrijk en de Rijnvlakte. Over noord- Duitschland en Denemarken bevindt zich een kleine storing met betrokken lucht en plaatselijk regen en vrij harden oostenwind. Onder invloed hiervan was het ook in het noorden van ons land hedenmorgen betrok ken. Over de Britsche eilanden wordt meest zware bewolking aangetroffen, met nevel en mist in het zuiden. Het is te verwachten, dat bij ons het vrij warme voorjaarsweer zal aanhouden. De regenkansen zy'n klein. LICHT OP! Hedenavond van 20.04 tot 3.49 uur, voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voer tuigen licht op. VERGADERING AFD. ALKMAAR VAN VOLKSONDERWIJS. Vrijdagavond te 8 uur zal in café Central een vergadering van Volksonderwijs wor den gehouden. De heer W. v. Diesen van Amsterdam, administrateur van de vereeni- ging, zal een uiteenzetting geven van het Bevredigingsrapport omtrent de gelijkstel ling van Openbaar- en Bijzonder onderwijs. Aan dit rapport heeft o.m. mr. A. Koelma zijn zeer gewaardeerde medewerking ver leend. Op 16 Mei a.s. zal dit rapport op een con gres te Utrecht worden behandeld. KLEEDING EN DEKKINGCOMITE. Het comité schrijft ons: U hebt natuurlijk ons berichtje gelezen in de Zaterdagavondkrant, doch U stelde het nazien van Uw kasten nog eens uit. We hebben heeren-costuums hard noodig. Inderdaad ontvingen wij er een vijftal, en daar zijn wij dankbaar voor. Wij zijn nog lang niet aan onz» vijftig toe, die we noodig hebben om aan de aanvragen te voldoen. Kom helpt ons eens. Bel op no. 3894, no. 2019 of no. 2264 en het wordt gehaald. Het gironummer van den penningmeester is no. 6329 van de Nutsspaarbank, ten be hoeve van bovenstaand comité. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe aansluitingen in de maand April 1936 tot stand gekomen: 2011 W. Meijer, Kinheimstraat 32; 3180 Mevr. Wed. A. Makkink—Uden Masman, Metiusgracht 22; 3220 P. Kooij, Nieuwlan- dersingel 69; 3227 N. J. Schaap, Coster- straat 16; 3236 P. J. Brouwer, Kennemer- straatweg A 503, Heiloo; 3237 A. J. Ruiter, Nieuwlandersingel 3; 3238 C. Keesman, Bergerweg 132; 3239 Mr. J. W. v. d. Heide, Parkstraat 3; 3325 J. Laan, Westenveg 174; 3326 S. Borjeson, Kanaaldijk 18; 3341 Jb. Pranger, Leeuwerikkade 19; 332:BB. de Vreeze, Boezemsingel 6; 3329 K. Pos, Fnidsen 123. TOONEEL VEREENIGIN G „DE MASKERS". Een klein, maar werklustig groepje gerou tineerde dilettanten heeft enkele dagen ge leden een nieuwe tooneelvereeniging op gericht en daaraan den naam gegeven „os Maskers". De leden hebben reeds verschil lende besprekingen gehad en berekeningen gemaakt, en zij zijn tot de conclusie geko men, dat „De Maskers" volgens een geheel nieuw plan goede stukken, tot in de puntjes verzorgd, kunnen opvoeren. De nieuwe vereeniging is n.1. niet van plan om donateurs te werven, evenmin, wn uitvoeringen te geven tegen een bepaalde entree. Zij wil uitsluitend spelen voor mtro- ducé's, zoodat al haar uitvoeringen een be sloten karakter zullen dragen. Deze opzet is nauwkeurig bestudeerd, alle moeilijkheden zijn onder de oogen gezien en de jonge vereeniging kan met vol ver trouwen haar werk aanvangen. Leider van de Maskers is de heer Voor- haar, een oude bekende, die zijn taak ver staat en begrijpt. Reeds thans kunnen wij mededeelen, aai de jonge vereeniging al bezig is voor het volgende seizoen en dat zij er ongetwijfeld in zal slagen t. z. t. met een goed stuk haar entree te maken. GESLAAGD. Voor apothekers-assistent is te Amster dam geslaagd de heer W. Hartong van Ark, alhier.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2