■ÜheepsüjdiHaeti Macktéeciditm IJzerconstructie geplaatst. NACHTELIJKE VECHTPARTIJ. Te Venray KWAKZALVER FICK GEARRESTEERD. stoomvaartlijnen! rtot 1700 in de periode 15 September -15 Januari 1936, voortdurend in stij gende lijn en nam sinds laatstgenoemden datum toe tot 1900 op 15 Februari, 2150 op 15 Maart en 2500 op 15 April j.1. Het loon bij deze in werkveruiming uit gevoerde werken bedraagt gemiddeld 25 gulden per week. Hierbij dient men in het oog te houden, dat met inbegrip van de materialen voor het tewerk stellen van 1 man op de bouwplaats (met als gevolg daarvan 1 man daarbuiten) per week een bedrag van 80 gulden noodig is, zoodat, wanneer al onze werkloozen op deze wijze aan werk zouden worden geholpen, daar' voor niet minder dan 700 millioen per jaar zou moeten worden uitgegeven, waarop dan natuurlijk de thans uitbetaalde steunbedra gen in mindering moeten worden gebracht. Het doel van deze werkverruiming is ver der om de arbeiders weer terug te brengen tot de normale bedrijfsverhoudingen, in welk verband gewezen wordt op de mede werking, welke ten deze is ondervonden van de vakorganisaties. In zijn toelichting tot de bereikte resul taten van het werkfonds gaf de heer Hacke ten slotte als zijn overtuiging te kennen, dat het fonds heilzaam gewerkt heeft bij de bestrijding der werkloosheid. Op een vraag of de economische weer baarheid wel wordt vergroot door uit het werkfonds ook gelden toe te staan voor in werkverschaffing uitgevoerde werken, en of dit in overeenstemming is met de voor waarden, waaronder de staten-generaal de instelling van dit fonds hebben goedge keurd, werd geantwoord, dat tot dusver voor 41 objecten, waarvan 28 geheel en 13 gedeeltelijk in werkverschaffing worden uitgevoerd voor een totaal bedrag van 12 millioen, uit het werkfonds een bedrag van rond 6 millioen is beschikbaar gesteld, voor bijkomende werken, omdat het nuttiger werd geoordeeld, de menschen te laten wer ken dan hun tijd in ledigheid te laten door brengen. Ten slotte werd door een der aanwezigen de opmerking gemaakt, dat in de bouw wereld groote ongerustheid heerscht over de inschakeling van de Nederlandsche Heidemaatschappij bij de uitvoering van alle mogelijke bouwwerken, in plaats van het economisch-technisch apparaat der ar beidsinspectie, van welke inschakeling ge vreesd werd een degradatie van het werk, waardoor het niet zou kunnen leiden tot terugkeer naar normale arbeidsverhoudin gen, maar alleen zou dienen om de men schen maar een beetje aan den gang te houden. Hierop werd geantwoord, dat het bureau van het fonds volkomen technisch is inge richt en dat de Arbeidsinspectie bij de uit voering ten volle is ingeschakeld. BRAND OP NEDERLANDSCH MOTORSCHIP VOOR ANTWERPEN. Het Nederlandsche motorschip „De twee gebroeders", waarvan A. de Bruyn schip per is, en dat een lading stroo aan boord had, is op de Schelde voor Antwerpen in brand geraakt. Het schip werd naar den linkeroever gesleept, waar vier sleepboo- ten het vuur bestreden. De brandende balen stroo van de dekla ding werden in de rivier geworpen. Het vuur is thans gebluscht. De lading is ver nield, terwijl ook het schip zelf schade heeft geleden. EEN ONEERLIJK AVONTUUR. Te Amsterdam. Twee 11-jarige jongens uit Tuindorp- Oostzaan te Amsterdam hebben Dinsdag een uitstapje gemaakt, dat hen nog lang zal heugen. Op den Buiksloterdijk namen zij twee rijwielen weg, die daar voor een woning stonden en reden erop naar Zand- voort. Een tweetal dienaren der wet aldaar bevreemdde het echter, twee jonge knapen omstreeks middernacht te zien fietsen, en zij ondervroegen hen. Na lang aarzelen kwam de aap uit den mouw, en deelden zij mede de rijwielen te hebben gestolen en ermee op avontuur te zijn getrokken. Zij werden in het politiebureau ingeslo ten. Gistermiddag werden de diefjes op transport naar Amsterdam gesteld en overgebracht naar het hoofdbureau, waar de ouders hun veelbelovende zoontjes mochten afhalen. DE WERKZAAMHEDEN IN DE CUNERAKERK. Het op zijn plaats brengen van den ijzeren mast, welke den ingestorten pilaar in de Cunerakerk te Rhenen zal vervan gen, vordert meer tijd dan aanvankelijk was gedacht. Dinsdagmiddag om zes uur stond een houten montagemast overeind. Gister is doorgewerkt, in de hoop, dat men de ijzeren stellage nu weldra op haar bestemming zal hebben. Wat den wanke len hoofdpilaar betreft, dezen heeft men omgeven met zware houten deelen, welke met kettingen in verband worden gehou den. Hiertusschen zal men betonspecie aten loopen. Bovendien overweegt men versteviging door om den pilaar en ketting 'termuur van de kerk een TV v, brengen en te verankeren. De burgemeester van Rhenen, de heer Cr. c. A. d Aumale baron van Harden- broek, verzocht ons alsnog het iuiste gironummer van de Ned. Herv kerk oo te geven. Dit is 183286, op welke postreke ning giften voor het herstel van de kerk gaarne zullen worden ontvangen. Nader vernemen wij: In den afgeloopen nacht is de ijzercon structie der nieuwe pilaar, onder leiding van architect Kromhout, op haar plaats ge bracht. Thans heeft dus het betonnen dak den hoognoodigen steun verkregen en is de overbelasting van de andere pilaren opge heven. Twee zuilen waren reeds in ijzer en hout verpakt en hedenmorgen is men ook een derde pilaar gaan versterken. Het ligt in de bedoeling de overige zes pilaren eveneens van een zware bekisting te voorzien. Men kan thans wel met zekerheid zeggen, dat de Cunerakerk behouden is. Gisternacht is te omstreeks half twaalf een vechtpartij ontstaan, waarbij een twee tal inwoners van de gemeente Venray ze kere Werdellen en Hendriks, die van de kermis uit Horst kwamen, door messteken werden verwond. Zy werden eenigen tijd later met ernsti ge steekwonden in den hals langs den weg gevonden. Door dr. Verkauteren zijn zij in zorgwekkenden toestand naar het St. Eli- sabethziekenhuis te Venray overgebracht. Gezien hun ernstige toestand konden zij nog niet worden verhoord, zoodat nadere bijzonderheden nog ontbreken. De mare chaussee heeft deze zaak in onderzoek. „ZEELANDIA" AANVAARDT LAATSTE REIS. „Witte Zee" brengt het schip naar den slooper. Het mailschip „Zeelandia" van de Kon Holl. Lloyd, dat, na langen tijd opgelegd te zijn geweest, verkocht is aan de N.F. Frank Rijsdijk te Hendrik-Ido-Ambacht, heeft hedenmorgen te 9.20 uur van de Coenhaven te Amsterdam uit zijn laatste reis aanvaard. Het schip, dat, ofschoon het nog in goe den staat verkeert, onder sloopershanden vallen zal ,is door twee sleepbooten van de N.V. voorheen Gebr. Goedkoop naar IJmui- den gesleept, waar het is overgenomen door de sterke zeesleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst, die het naar Hendrik-Ido-Ambacht sleepen zal. LEDER- EN SCHOENBRANCHE. Oprichting contactcommissie. Op 6 Mei kwamen onder voorzitter schap van mr. B. van Spaendonck afge vaardigden der organisaties in de leer-, schoen- en aanverwante branches bijeen, ten einde tot de oprichting van een con tactorganisatie te geraken. Aanwezig waren ook prof. Kaag, regee- ringscontactcommissaris en drs. J. H. Gispen van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Waar het meerendeel der organisaties zich bereid verklaarde aan dit contactorgaan mede werking, te verleenen, werd besloten tot oprichting van de stichting „Commissie van overleg voor de leer-, schoen- en aanverwante branches." Een voorloopig bestuur werd gekozen. Als voorzitter zal optreden voor dit jaar de heer W. Donker Pzn., terwijl tot secre taris werd benoemd mr. H. A. J. C. Muy- ser. Het secretariaat is gevestigd Leid- schegracht 18, Amsterdam C. Uit de vergadering kwamen stemmen naar voren om zoo spoedig mogelijk leve- rings- en betalingsvoorwaarden met een daarbij behoorende credietregeling in voorbereiding te nemen. JONGEN DOODGEREDEN. Een tragisch ongeluk heeft gistermid dag plaats gehad op den Spaarndammer- dijk nabij den Hemweg te Amsterdam. Een jongen van 16 jaar, die in de Hem- brugstraat woont, was op een auto ge klommen van de firma Bruynzeel uit Zaandam. Toen de auto aan het einde van den Hemweg was gekomen en den Spaarndammerdijk opdraaide, verloor in deze bodht de jongen zijn evenwicht en viel op straat, doch op hetzelfde oogenblik kwam uit de tegenovergestelde richting een auto, die hem overreed. jongen was op slag dood. ERNSTIGE AANRIJDING. In de Residentie. Omstreeks half tien had gisteravond een ernstige aanrijding plaats op de Nieuwe Parklaan te Den Haag ter hoogte van perceel 83. De 38-jarige I. de P., wo nende aan de Hart Nibbrigkade, heeft met zijn auto den 38-jarigen wielrijder J. W. A., wonende aan de Zuiderparklaan, aan gereden. De laatste liep een ernstige hoofdwonde en een schedelbasisfractuqr op en bloedde aan het linkeroor. Hij is door den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het r. k. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. Zijn fiets was geheel vernield. De autoDestuurder reed na de aanrijding door, maar werd later door de politie in zijn woning gearresteerd. Op het hoofdbureau werd proces-verbaal opge maakt, waarna de P. op vrije voeten werd gesteld. Hij rook eenigszins naar sterken drank. De oorzaak van dit ongeval is ver moedelijk het niet genoeg uitkijken van de P., toen hij den voor hem rijdenden wielrijder wilde passeeren. De toestand van het slachtoffer was hedenochtend nog ernstig. GEVAARLIJK SPEELGOED. Waar?... Te Ossü Gistermiddag te ruim vier uur is het 13- jarige zoontje van de familie van Berkom te Oss, dat aan een vrachtauto was gaan hangen, op den hoek van de Kruisstraat en de Molenstraat, van den wagen gevallen. De jongen werd bewusteloos opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar het St. Anna ziekenhuis te Oss overgebracht. Men vreest voor het leven van den knaap. BEGRAFENIS MET KORPSEER. *'m' langstelling de plaats van d.Ï agfnf ming, die tengevolge van een ongeval is overleden. Een detachement der Haagsche politie, deputaties van de militaire politie en van de rijks veld wacht maakten van den stoet deel uit. Aan de groeve hebben com missaris Kramer, als vertegenwoordiger van den hoofd-commissaris, brigadier Kooi- stra, 's Gravenhage van den bond van christelijke politieambtenaren en ds. Jac. Poort het woord gevoerd, ....Van menschen, die helaas nojj altijd in zijn verderfelijke praktijk gelooven. De in de omgeving van Ambt-Hardenberg en wijde omstreken welbekende dr. Fick die zooals bekend, zitting houdt in een op Duitsch grondgebied staand café aan de grens, is Woensdagmiddag door de mare chaussee te Hardenberg wederom gearres teerd wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde te Venebrugge in de gemeente Ambt-Hardenberg. Hij is voor geleid voor den loco-burgemeester van Ambt-Hardenberg, den heer A. A. Oosten brink, en na verhoor, in afwachting van verder justitieel onderzoek, in bewaring gesteld in de marechausseekazerne te Har denberg. Het bleek ons dezer dagen, zoo lezen wij verder in de „Hoógeveensche Courant", toen we ons naar de grens begaven. Fietsende langs den weg die van Hardenberg naar de grens leidt, merkten we reeds dat er in de richting, waarin wjj ons begaven, iets bij zonders te doen moest zijn. Het was druk ker op den weg dan anders. Verscheidene auto's passeerden ons en ook een autobus, zoodat, toen we tenslotte de gelagkamer van café Welleweerd binnen stapten, daar een 225-tal personen tezamen was. Groote toeloop. Stel u een oud boerenhuis voor, met de daarbij behoorende boerenkeuken, kleine keisteenen in den vloer, die met zand be strooid is. Hier en daar staat een tafeltje, waaraan de verschillende patiënten en hun begeleiders hebben plaats genomen. Vele van de patiënten hebben een begeleider wel van noode. In de gelagkamer klonk een ge roezemoes van stemmen, als gevolg van de gesprekken, die slechts één onderwerp had den, n.L de genezingen, die door Fick wa ren bereikt. Het was een bont gezelschap, dat er bijeen was, afkomstig uit Noord-Oost-Overijsel en uit Zuid-West Drente. De patiënten uit dit laatste gebied hebben iezamen een autobus gehuurd en waren daarmede uit Ruinen en Ruinerwold naar de grens gekomen. Nadat we de gesprekken eenigen tijd had den aangehoord, begaven we ons naar de deur, die toegang gaf tot het heilige der heiligen; de spreekkamer waar Fick rest deerde en zijn klanten ontving. Toen we de deur open deden, bleek het dat de naam ka mer te weidsch was voor het vertrekje, dat de afmetingen van 2 bij 2 M. had. Aan de tafel zat Fick, die, nadat we ons bekend gemaakt hadden, ons met een vloed van woorden trachtte te overtuigen, dat hetgeen hij deed goed was en door velen zeer op prijs werd gesteld. Het was hetzelfde ge luid, dat wy even te voren onder de patiën ten hadden gehoord van den Hollandschen promotor, die den aanwezigen niet alleen onthaalde op verhalen over wonderbaarlij ke genezingen en aantallen dankbetuigin gen, die de „dokter" van alle kanten en zelfs van autoriteiten ontving, doch die zich eveneens op kernachtige wijze uitliet over de maatregelen, die zullen worden getrof fen om Fick weer in zijn eer te herstellen. Van het oogenblik dat Fick ophield om adem te scheppen, maakten we gebruik om hem te vragen hoe zijn patiënten hadden gereageerd op de artikelen in de kranten, die een gevolg waren van de mededeelin- gen van dr. Zubli. Stapels dankbetuigingen heb ik gekregen, was het antwoord. De menschen bidden en smeeken me om hen toch weer te komen behandelen en ook om de beweringen van dr. Zubli te ontzenuwen, waarvoor zij mij graag willen toestaan de dankbetuigingen te gebruiken. Reclame met brieven. Hierbij kwam naar voren een brief, naar het zeggen van Fick, afkomstig van den echtgenoot van de vrouw waarover dr. Zu bli in zijn „open brief" schreef. Het bleek (helaas!) een uitstekend reclame-object te zijn, want ieder, die de gelagkamer binnen trad, werd deze brief ter lezing voorgehou den. In dezen brief zegt de schrijver, na ge wezen te hebben op de beschuldigingen van dr. Zubli: „Het was m.i. beter geweest eerst eens te informeeren hoe de vork aan den steel zat. Al de artikelen zijn een zijdig en alleen gebaseerd op de mede- deelingen van dr. Zubli. Er is geschre ven, dat Fick de schuld is van het over lijden van mijn vrouw. Ik zeg u, dat dit allemaal laster en leugen is. Een ieder, die in het bestaan van God ge looft, die op den Almachtige vertrouwt, en weet dat er niets gebeurt zonder Zijn Heiligen wil, zal het met me eens zijn dat het laster en leugen is, als men spreekt van te vroeg overleden. Meer zal ik er niet van zeggen. Ik wil alleen nog mijn dank betuigen aan meneer Fick voor de goede en liefderijke behan deling van mijn vrouw". Toen deze brief gelezen was, werd er aan toegevoegd, dat de schrijver niet eerder zou rusten dan nadat Fick in zijn eer was hersteld. Uit de verschillende mededeelingen, die we kregen, blijkt dat het ingrijpen van de ustitie tengevolge heeft gehad, dat Fick thans alleen nog aan den anderen kant van de grens zitting houdt. Wél oefent hij echter intusschcn ook nog zijn bedrijf in ons land uit. Hij komt thans evenwel niet meer als de homoeopathische dokter, die de diagnose stelt door middel van een prisma, waarme de hij de patiënten in de oogen kijkt, maar ®.ls, v.?rtegenwooraiger van ecn zekere firma Schroder te Keulen, wier artikelen de meer gebruikt wordt is voor on"8™3 vraag. Doch in dat opzicht ^^geneeskundige" wel op stüzwü gendheid kunnen rekenen, gezien ook -1. wijze waarop de patiënten hem in ingezon den stukken in verschillende bladen verde digen, ook al is aan sommige van die verde digingen wel eens een luchtje, zooals dezer dagen toevallig bleek, toen men ons uit trouwbare bron vertelde, waarom een ingezonden stukken-schrijvers zoo boos was op de doktoren. Dit kwam omdat men hem had gezegd, dat hij geen uitkeering meer zou krijgen van den Raad van Arbeid, in dien hij niet ophield te dokteren met Fick. Gelijk wij thans gemeld hebben, deze kwakzalver zich 22 Mei a.s. voor rechtbank te Almelo hebben te verantwoor den wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Het is zéér te lippen, dat de justitie hem voor zoo lang mogelijken tijd het uitoefenen zijner verderfelijke prak tijken zal beletten! DE GEVAREN VAN DEN WEG. Wederom een aanrijding met doodelijken afloop. Gisteravond half zes heeft op den Rijks straatweg te Niewerbrug een ernstig onge luk plaats gehad, waarvan de veertienjari ge Henk Slingerland het slachtoffer is ge worden. Een vijftal jongens kwam per rijwiel uit de richting Bodegraven,, rechts van den weg rijdend, toen plotseling de veertienja rige jongen den weg overstak om bij zijn huis aan te rijden. Op hetzelfde oogenblik naderde een vrachtauto, waarvan de bestuurder nog signaal gaf en scherp naar links uitweek teneinde een aanrijding te voorkomen. De jongen werd nochtans gegrepen en op den berm van den weg gesmakt Hij was op slag dood. De chauffeur verklaarde, dat de jongen geen richting zou hebben aangegeven, doch ooggetuigen zeiden, dat dit wel het geval was. HUIS AFGEBRAND. Te Blaricum. Gistermiddag te omstreeks kwart over één, brak brand uit in de woning van den heer J. Rokebrand aan den Singel 15 te Blaricum, welke bleek te zijn ontstaan door het warm loopen van den meter van de electrische leiding. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat het met rieten dak gedekte huis reeds in lichter laaie stond, toen de brandweer arriveerde. Het pand brandde tot den grond toe af. Slechts een klein gedeelte van den inboe del kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. DE MOEILIJKHEDEN TE LEERDAM. De actie van de Leerdamsche burgerij. Nadat verleden week in verband met de moeilijkheden .bij de glasfabriek Leer dam in een vergadering van ingezetenen was besloten een massale vergadering van de burgerij te houden, waarin zou worden voorgesteld een deputatie af te vaardigen naar de regeering en naar de glasfabriek, heeft het daartoe ingestelde comité na rijp beraad besloten deze vergadering niet te doen doorgaan. Inplaats daarvan zijn gisteravond ver scheiden ingezetenen, vertegenwoordigen de alle groepen van de bevolking, in hotel Lucullus in een druk bezochte vergade ring bijeenkomen. Na ampele bespreking is besloten het voorstel van het comité om een vertrouwenscommissie uit de burgerij te benoemen, die tot taak zal hebben, zoo dra dit noodig mocht blijken, uit naam van de Leerdamsche bevolking stappen te doen om het voortbestaan van de werkge legenheid te Leerdam te waarborgen. In dit comité zijn benoemd de heeren F. van Asch. ds. J. Enkelaar, D. Kars, ir. H. G. Gentis en D. van Rij. ROODE HOND TE NISTELRODE. Een epidemie. Een kwaadaardige epidemie teistert het dorpje Nistelrode bij Oss. Er heerscht in ernstige mate onder de jeugd een ziekte, die men roode hond noemt. Deze ziekte, die over het algemeen een zachtaardig verloop pleegt te hebben, heeft hier een kwaadaardig karakter, daar het meeren- deels der patiëntjes door hooge koortsen worden gekweld zoodat levensgevaar aan wezig is. In een onderhoud, dat de N. R. C. met den behandelenden geneesheer, dr. W. J. J. Bouman uit Nistelrode mocht hebben, deelde hij mee, dat hij reeds verleden week tot sluiting van de scholen had last gege ven, teneinde de besmetting tegen te gaan. De scholen waren trouwens tengevolge van de epidemie nagenoeg ontvolkt, zoodat het onderwijs reeds groote moeilijkheden ondervond. Meer dan 160 kinderen heeft dr. Bou man thans onder behandeling en dag en nacht is de geneesheer in de weer om met behulp van een wijkverpleegster hulp te bieden .Het verloop, zoo zeide dr. Bou man ,is zeer ernstig en er zijn reeds twee kinderen, een 5-jarig meisje van de familie Exter en een 3-jarig dochtertje van de fa milie van Herpen, aan de gevolgen hier van overleden. Men kan aannemen, dat voor wat het 3000- zielen tellende dorpje Nistelrode be treft, men gerust van een epidemie kan spreken. In de kom van de gemeente is bijna geen huis waar niet een of meer kinderen aan deze ziekte lijden. De geneesheer deelde verder mede, dat de ziekte, behalve met hooge koorts, in verschillende gevallen gepaard gaat met bronchitis. De epidemie heeft thans wel haar hoogtepunt bereikt. EEN ZEEDUIVEL AANGESPOELD. Te Borsselen is bij den Zeedijk aange spoeld een zeeduivel, welke visch IV, M. lang en 60 c.M. breed is. De bek is 40 c.M. breed. Het gave exemplaar van de hier zeld zame vischsoort wordt op kosten van het Zeeuwsch genootschap der wetenschap pen naar het Natuurkundig-historisch mu seum te Leiden vervoerd en een afgietsel er van zal naar het museum te Middel burg worden gezonden. INBREKERTJES AANGEHOUDEN^ In Zuid-Limburg, De gemeente-politie te Lutterade w.' de twee broers G. en J. C„ resp. 'eeS en twaalf jaar, aangehouden, die zich laatste weken aan tal van diefstallen T! Lutterade en omgeving hebben schuld gemaakt O.a. hadden zy de offerblokken van de kerk te Lutterade gelicht jongens waren destijds ook lid van dé K ruchte dievenbende, welke te Luttel" opereerde en de buit verborg in een hol hn ven op de kerk en in een houtloods vZl deze misdrijven waren zij tot voorwaard lijke tuchthuisstraf veroordeeld Ook tu bleken de knapen weer op buitengew,S geraffineerde wijze te werk zijn ee Zü zullen ter beschikking van de iustu worden gesteld. 3Ustltie Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 6 Mei te Lissabon. Berenice 6 Mei te Kopenhagen. Bodegraven 6 Mei v. A'dam n.' Curacao Breda 7 Mei 04.00 te Antwerpen. Ceres 6 Mei v. Yerakini n. Izmir Kdeucalion 5 Mei 20.00 Finisterrè Fauna 6 Mei v. A'dam n. Kopenhagen Ganymedes 6 Mei Gibraltar gepass Hebe 6 Mei 17.30 u. v. Hamburg n'iu. Hercules 6 Mei v. A'dam n. Hambure Orestes 6 Mei v. Malta n. Patras. Perseus 6 Mei v. Oporto n. Vigo. Poseidon 6 Mei v. Vigo n. Gibraltar. Rhea 6 Mei te Amsterdam. Telamon 2 Mei te Iquitos. Tiberius 6 Mei te Valencia. Ulysses 6 Mei te Bourgas. Venus 6 Mei v. Catania n. Triëst. Vesta 6 Mei te Lissabon. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. Holland—Afrika Lijn. Randfontein uitr. pass. 6 Mei Vlissingen v Antwerpen. Bloemfontein 6 Mei v. Darres Salaam n. Tanga. Holland—Oost-Azië Lyn. Gaasterkerk 5 Mei v. Dairen te Sjanghai Serooskerk uitr. pass. 5 Mei Gibra'tar Zuiderkerk 5 Mei v. Hamburg te R 'dam. Meerkerk uitr. 5 Mei te Manilla Holland—Britsch-Indië Lyn. Streefkerk uitr. 6 Mei te Port Said. Hoogkerk thuisr. pass 5 Mei Perim. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran uitr. pass. 5 Mei 23 u. Suez. Kota Nopan uitr. pass. 5 Mei 23 u. Gibraltar Palembang thuisr. 6 Mei v. Port Said. Kedoe 6 Mei v. Hamburg n. Rotterdam. Tapanoeli thuisr. pass. 6 Mei v.m. 3 uur Sagres. HollandAmerika Lijn. Veendam 5 Mei v. R.'dam te New York. Binnendijk uitr. 3 Mei te Galveston. Damsterdijk 4 Mei v. Vancouver naar Rot terdam. Edam was 4 Mei 2.30 uur. n.m. 130 mijlen Z. van Valentia. Breedijk 4 Mei van New York n. Boston. JavaChinaJapan Lijn. Tjisadane 4 Mei v. Sjanghai te Batavia. Tjinsondari 5 Mei v. Macasser te Manilla. Kon. Paketvaart My. Barentsz 4 Mei v. Singapore n. Mahe. Van Spilbergen arr. 4 Mei te Manilla. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 Mei 1936. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aard beien per 100 doos 12—20; Andijvie per 100 stuks 0.702.40; Asperges per 100 bos 12—28; Bloemkool le s. 10—f 12.50, 2e s. 68; Krcpsla per 100 stuks 1.50 3.50; Komkommers per 100 stuks f-614; Prei 1.50, Peterseli< 2, Rabarber 1—f 5, Raapstelen 0.501.30, Radijs f 150 2.80, Selderie f 1—f 2 en Wortelen f 5— 8, alles per 100 bos; Postelein 4253 cent per bakje; Spinazie 1630 cent per bak; To maten per pond 31 cent; Uien per 100 K.G. 1—f 2; Witlof le s. f 4—f 6 en 2e s. f 1— 3 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Mei 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte 2.50 2.80, blauwe 2.50—2.75, redstar 2.20 2.50, poters 2—2.20; Friesche redstar 2.60—2.80; Limburgsche industrie f 2— 2.10; Duinzand aardappelen f 3.75—4, Drentsche zandaardappelen f 1.90—f 2.25. Alles per H.L. Oude malta 9% cen^ sPnng malta 12*413 cent per K.G. Totaalaanvoer 35500 K.G. HOORN, 7 Mei 1936. Op de heden gehou den kaasmarkt waren aanvoer en Pró2®" als volgt: 3 stapels kleine fabriekskaas 1. 2 stapels kleine boerenkaas f 18.50; 1 stape boerencommissiekaas 19. Totaal 6 stapel®, wegende 5524 K.G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Mei 1936- 3250 bos Rabarber 12 per 100 bos. SCHAGEN, 7 Mei 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer prijzen als volgt: 191 Geldekoeien (mag) f 150; 24 Geldekoeien (vette) f 160—J 40 Kalfkoeien 130—f 200; 30 Pinken f 85; 240 Nuchtere kalveren f 3f 12, Schapen (vette) 18f 23; 150 Overhou ders 14—18; 230 Lammeren f 5—f Bokken en geiten 0.50f 8; 17 Varken (mag.) 19; 9 Varkens (vette) per K.G. —38 cent; 91 Biggen f 9f 13; Konyn o.501.50 en Kippen f 0.30f 1-50. PURMEREND, 6 Mei 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aar appelen: blauwe 53—87 ct. per kist, 25 K G.» Witlof 0.20—1.45 per 8 K.G.; Bloemkool 2—15 per 100 stuks; Spinazie 12—27 ct. Postelein f 0.841.26 per kist, 6 K.G.; Si® i3.90 per 100 krop; Andijvie 8—38 ct. per kist; Radijs 0.50—1.90, Raapstelen 0.301.20 cn Rabarber f 2.104.90 p© 100.krop; Uien 70 cent per 25 K.G.; Pre f 1.604.80 oer 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 7 Mei 1936. Noor- dermarktbond. 1100 K.G. D. witte kool 11.60; 5500 K.G. Uien: uien f 1.50—/ Z.ou, gele drieling 70 cent, grove 3.20—/ 3.50, per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8