£wuü enJjiiuéouu) fuchtuaact Publicaties eek ÓL School lïaticnalk ÏJaÈumüani JbheepstifdiHgeM. Mackt&ecichteu. de estafettf.-rit door het land. Vliegramp in Polen. tegen Hughan of van Swol, welke partij ge volgd zal worden door die tusschen Destre- pieau en Timmer. Als bijzonderheid kan nog worden mee gedeeld, dat Brugnon er in toegestemd heeft Zondagmiddag na het dubbelspel, met Kho-. Sin-Kie als partner, een exhibition tegen een Hollandsch doublé te spelen, waarvan de samenstelling nog niet is vastgesteld. paarden. H. M. de koningin neemt de oor konden in ontvangst. De laatste ruiter van den estafette-rit door Nederland, welke door de Koninklijke fede ratie van Landelijke Rijvereenigingen was georganiseerd, is gistermorgen te ongeveer elf uur te Apeldoorn, het eindpunt van den rit aangekomen. Gistermiddag om half drie werden de oorkonden bij monde van den voorzitter van de federatie, jhr. van Coehoorn van Sminia aan H. M. de koningin, die op het bordes van het Paleis 't Loo stond, over handigd. Ook H. K. H. prinses Juliana was bij de plechtigheid tegenwoordig. Na het overhandigen van de oorkonden .waarin de landelijke ruiters uit het geheele land hun trouw aan het Vorstenhuis uitspreken, wer den de étappeleiders en de bestuursleden der federatie aan de beide vorstelijke per sonen voorgesteld. Voordien genoten negentig landelijke rui ters, waaronder vijf trompetters, de eer, voor H. M. te mogen defileeren. Hiermede was deze etstafette-rit, die uitstekend ge slaagd mag heeten, ten einde. Voetbal. ALKMAAR—K. V. V, Zondag „gaat" de groote ontmoeting Alkmaar—K. V. V., verreweg de belang rijkste wedstrijd van het geheele seizoen. Men weet, dat deze wedstrijd op het Alc- maria-veld gespeeld zal worden. Dat is zeer verstandig geweest, want de belang stelling is zoo groot, dat het Alkmaar-terrein veel te klein zou zijn geweest. Reeds nu is bekend, dat de aanhang van K. V. V. met een extra-trein en een extra boot naar Alkmaar zal komen ten getale van zeker 1000 menschen. En als het weer zoo mooi blijft als heden, zal dat getal zeker nog aangroeien. Uit de omgeving van Alkmaar komen er natuurlijk ook heel wat naar het groote ge beuren kijken en dan is er onze eigen stad; geen enkele voetballiefhebber blijft Zondag natuurlijk thuis zitten. Alles gaat naar het sportpark, dat ongetwijfeld heel vol zal loopen. Het is dan ook zeer verstandig, dat de loketten reeds om 1 uur open gesteld wor den, want anders zouden velen niet op tijd binnen de poorten kunnen zijn! CORINTHLAN JUNIORES TOURNOOI '36. Alcmaria wint! Voortreffelijk voetbalweer, niet minder dan elf mededingende vereenigingen en de beproefde „Haarlem"-organisatie onder lei ding van dhrn. Pater en Kleefstra, ziet hier factoren welke voldoende waren om van een geslaagden dag te kunnen spreken. Het jaarlijksche tournooi voor juniores van vereenigingen, aangesloten bij de „Ne- derlandsche Corinthians", is bij uitstek ge schikt om de jongelui er aan te wennen de eer van hun club ook buiten de eigen om geving hoog te houden, en voorwaar, er is op dezen Zondag door de deelnemers ge werkt als paarden. Als de wedstrijden, zoo als meermalen gebeurde, met gelijken stand eindigden, dan kwamen de jeugdige „penalty-nemers" en „keepers zonder zenu wen" eerst goed tot hun recht. H. V. V. be zat in den rechtsback een fenomeen op het gebied van strafschoppen-nemen en hy trapte zijn club dan ook tweemaal hier door in de volgende ronde. De spanning was af en toe zoo hevig, dat bij de penalty- nemery (steeds series van drie) sommige spelers niet eens durfden kijken als hun clubmakker hun wel eh wee in handen nam. Toen om vijf uur de laatste wed strijden gespeeld waren, kon dhr. Pater de volgende prijzen uitreiken. 1. Alcmaria Victrix; 2. H. V. V.; 3. H. B. S.; 4. Hercules. Zooals bij deze tournooien gebruikelijk is, brachten de jongens uit hun diverse plaatsen van inwoning de „inheemsche pro ducten" mede om als herinnering te laten uitreiken, en zoo noteerden wij uit de bonte verscheidenheid: Alkmaarsche kaasjes, Utrechtsche Jaarbeursjes, Haarlemmer Hal letjes en Droste Bonbons. Nadat de deelnemers een driewerf hoera op de Corinthians hadden uitgebracht, kon ook deze dag weer in de geschiedboeken van deze nutige vereeniging worden inge schreven. Alcmaria zwijgt! Het bovenstaande moesten wij halen uit de Sportkroniek van gisteravond, want de Alcmaria P. P. C. (als ze nog bestaat!) zweeg tot nog toe. We vinden dat jammer, want een dergelijk fraai succes als dit van de junioren is zeker de moeite van een bericht waard, vooral op dit oogenblik, waar er al te velen zijn, die meenen, dat Alcmaria's toekomst somber is. Wanneer een juniorenploeg in een sterke bezetting een eersten prijs kan behalen (en nog wel met overtuigende cijfers, zooals wij heel toevallig een paar uur geleden hoor den), dan ziet het er heusch nog niet zoo slecht uit met onze tweedeklasser. Trouwens, Alcmaria zwijgt niet alleen in dit geval, maar zij schijnt zich in een waas van geheimzinnigheid te willen hullen. Dat de trainer weer teruggekeerd is naar zijn eigen land, werd angstvallig geheim gehouden, wat natuurlijk weer allerlei „on dits" veroorzaakten. Dat een aantal be stuursleden bedankt heeft voor hun func ties, het mag blijkbaar niet in de krant. En dan het kampioenschap van Alkmaar! Alcmaria heeft blijkbaar het initiatief daartoe genomen. Er is vergaderd, nu ruim een week geleden. Bijzonderheden over dit kampioenschap zouden de bladen tegelij kertijd publiceeren en mondeling hebben wij aan twee Alcmaria-bestuursleden onze medewerking toegezegd. Wij zouden de ge gevens krijgen, de vorige week al. Wij heb ben ze nog niet. Maarals men belang stelt in neutrale publicatie, waarbij niemand wordt bevoor deeld, waarom kan dan wel het geheele wedstrijdprogramma direct 's morgens na de vergadering gepubliceerd worden bij een onzer sigarenwinkeliers? Dat alles is niet bizonder prettig. Alcmaria klaagt over de straatgesprekken, die inderdaad soms groote afmetingen aan nemen. Maar heeft ze zelf niet een beetje schuld, waar ze steeds zoo angstvallig haar eigen doen en laten in een geheimzinnigheid hult? Komaan, Alcmaria, breekt eens met die geheimzinnigheid. Stuurt ons straks eens een communiqué van de eerstvolgende al- gemeene ledenvergadering; let wel: een communiqué met feiten! Meer niet; geen discussies, geen weergave der debatten, enkel maar een sober communiqué HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier hield Woensdag in „De Roskam" te Hoorn haar niet druk bezochte voorjaars vergadering. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, de heer P Bürmann, dat in het voorbije jaar de instelling van het ministe- ïie van landbouw voor de landbouwers geen verbetering heeft gebracht. De pryzen der akkerbouwproducten zijn dalende, terwijl de vaste lasten niet ver minderen. Een regeling om tot een meer aangepaste melkproductie te komen blijft nog steeds uit, hoewel bekend is, dat het geld ervoor voor een groot gedeelte in Nederland aanwezig is en dat enkel de toestemming der regeering noodig is om een gespecificeerde aanvrage in ontvangst te nemen. Het schijnt echter dat hoogere belangen den afzet van vee naar het buitenland in den weg staan, zoodat men zich mag af vragen welke deze belangen zijn en of deze opwegen tegen het feit, dat zoowel de positie der vleesch- alsook der zuivel- markt volkomen gestrand is. Het is bepaald gewenscht, dat zeer spoe dig de richtlijnen ter ondersteuning van den landbouw bekend worden, opdat deze als grondslag kunnen dienen voor de nood zakelijke aanpassing der bedrijven. De rijksweg HoornAbbekerk. De secretaris heeft hierover een bespre king gehad met den minister van water staat, n.1. over de opname van de aarden baan van de voormalige locaal spoorbaan HoornMedemblik in den rijksweg Hoorn Abbekerk, voor zoover dit mogelijk is. Bij deze bespreking verklaarde de mi nister zich voorstander van dit plan en verzekerde zijne excellentie er alle aan dacht aan te zullen schenken, wat intus- schen reeds gebleken is door een persoon lijk bezoek van zijne excellentie ter plaatse. Kanalen West Friesland. Aangezien het verzoek aan den hoofd ingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat om overleg te plegen over het kanaal HoornMedemblik niet kon wor den ingewilligd, omdat 't overleg tusschen rijk en provincie nog niet beëindigd is, kan over het plan voor dat kanaal nog geen mededeeling worden gedaan. Bietenalcohol-commissie De secretaris heeft getracht om voor deze commissie meer contact te krijgen met de commissie van onderzoek, door de regeering ingesteld. Het resultaat hiervan was, dat het van regeeringswege beter geoordeeld werd om eerst het rapport van deze commissie af te wachten. Oprichting Noordhollandsche Maat schappij van Landbouw. Van het bestuur der Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinter- school te Schagen kwam een verzoek in om te overwegen of het gewenscht is een Noordhollandsche Maatschappij van Land bouw op te richten en op onze vorige ver gadering van leden stelde de heer E. Kos ter Dzn., te Berkhout de vraag of in deze onderzoek niet gewenscht is. Het bestuur besprak deze verzoeken en besloot een commissie te benoemen die deze vraag zal bestudeeren en haar rap port uit brengen aan het bestuur. Tot onzen spijt bedankten de heeren P. Stapel Cz. en ir. Kleijnhout, voor deze uit- noodiging, de andere heeren namen de be noeming aan. Bij het bedanken van de heeren Stapel en Kleijnhout, voorzitte ren adjunct-secre taris van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw moet worden opgemerkt, dat de Hollandsche Maatschappij in de in stelling dezer commissie geen vijandige daad onzer vereeniging moet zien, want de instelling dezer commissie is het gevolg van de verzoekers in deze mededeeling genoemd. Het bestuur wenscht de commis sie nu aan te vullen met de heeren P. Bürmann en P. de Boer Gzn. Dc vee-export naar Rusland. Omtrent de vee-export en den strijd die tusschen de georganiseerde vee-export en de regeering in dit geval werd gevoerd, deelde de heer Govers op een vraag van den heer Waiboer het volgende mede: Bij den aankoop van vee in Rusland schijnt het zoo geregeld te zijn, dat de be drijven tweemaal per jaar aan het volks commissariaat opgeven, hoeveel vee noo dig is. Daarvan worden staten gemaakt, die den diversen regeeringen worden ver strekt. Nu bleek het niet mogelijk, dat er uit Holland zoomaar geëxporteerd kon worden, temeer waar in Rusland veel ge leerd is met de leuze:( „ik kom uit Neder land". De Russische regeering werd dit moede en vroeg een officieele opdracht. Het is zeer goed mogelijk gebleken, dat deze opdracht kon worden gegeven. De tegenwerking van officieele instanties was wel overkomelijk. Echter moest voor een massa-export naar Rusland een ver plichte levering worden vastgesteld. De minister was hiertoe niet bereid, zelfs niet als massa-export mogelijk was! De redenen van den minister zijn duister. Verplichte levering heeft vorige jaren weinig tegenstand ondervonden. De lijn in de veepolitiek ontbreekt volgens spr. absoluut zoodat we moeten vragen: „Waar is de reddingslijn, die de veehou derij omhoog zal trekken"? Het zal nu de taak zijn van de landbouworganisaties om uit te spreken, dat het wenschelijk is, dat vee-export tot stand komt, welke maat regelen ook noodig mogen zijn. De heer Stapel, uit Hoogkarspel, be treurt het buitengewoon, dat op een zeer serieuze aanbieding niet is ingegaan. Spr. is het met den heer Govers eens en blijft op het standpunt, dat alles beter is dan inblikken. Er moet iets gebeuren. Spr. wil ook in deze vergadering op actie aan dringen. Het is ten zeerste te betreuren, dat de Nederlandsche regeering de Rus- sischen afgevaardigde zoo heeft afgewezen. De voorzitter stelt voor, een brief aan den minister te doen opstellen door de heeren Nobel, Stapel en Govers. Dit schrij ven zal over 't Kon. Landbouwcomité aan den minister worden gezonden. Van den heer De Vries, veeteeltconsu lent, is een schrijven ingekomen, waarin hij mededeelt, dat voor stalvoeder 3400 adviezen werden gegeven via stalvoeder- controleurs. Daarenboven werden circa 200 mondelinge adviezen gegeven. Dit be treft ongeveer 700 bedrijven. Als plaats waar de e.k. najaarsvergade ring zal worden gehouden wordt op voor stel van het bestuur Schagen aangewezen. Het bestuursvoorstel om den heer C. Bürmann, bedrijfsconsulent te Alkmaar, te benoemen tot adviseerend lid van bestuur, wordt z. h. st. aangenomen. Rekening 1935. De rekening 1935 sluit in ontvangst en uitgaaf op 1614.38, batig saldo 304.69. Het saldo 1934 was 419.26. Aan contri butie werd ontvangen 970. De huishoude lijke kosten bedroegen 849.14. De kosten van proefnemingen, wedstrijden, cursus sen enz. 425.55. De kascommissie adviseert tot goedkeu ring. Aldus besloten. Begrooting 1936. De begrooting 1936 sluit op 1592.19, met een post onvoorzien van 12.19. Aan contributie is geraamd 912.50. De huis houdelijke kosten op 850, kosten van proefnemingen, wedstrijden, cursussen enz. 730. Wordt z. h. st. goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De bestuursleden P. Bürmann, A. Com mandeur en P. J. Waiboer treden perio diek af. Gekozen werden de heeren Rezelman, Kramer Gleijnis en P. Stapel. De heer C. Brakman, bedrijfsconsulent te Alkmaar, houdt daarna beschouwingen over zijn taak in Noord-Holland. De kwestie van assistenten en consulenten gaf aanleiding tot een bespreking, waarbij naar voren kwam, dat men allesbehalve ingenomen is met de leiding van den directeur-generaal van landbouw, omdat men vreesde, dat ten nadeele van den landbouw de wetenschappelijk onderlegde consulenten van de bedrijven wórden weggehouden. Besloten werd deze kwestie in een vol gende vergadering te bespreken. Nadt Dr. Schey rapport had uitgebracht over de melkcommissie; Jm. Blauwboer over de werktuigencommissie en Ir. Lienesch over de bietenalcoholcommissie, hield Ir. P. A. van de Ban een lezing over het onderwerp „De oorzaak van de be looning van de landbouwers op de land arbeiders in de laatste 30 jaar. CRISIS ZUIVELCENTRALE. De prijs van het botermerk en van de Vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 11 tot 16 Mei vastgesteld op 1.per K.G. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" (uitreis) kwam te Bagdad aan. De Perkoetoet, die gistermiddag op de thuisreis om 16.05 op Schiphol is geland, had 150 K.G. post voor Amsterdam aan boord. Zaterdagmorgen, 9 Mei, zal het K.L.M.- vliegtuig Kievit van Amsterdam naar Batavia vertrekken. Gezagvoerder is de heer C. Blaak. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk Vrijdagavond te Amsterdam zijn. BESCHERMING TEGEN LUCHTAANVALLEN. Gep. luitenant-generaal P. H. A. de Ridder tot inspecteur benoemd. Bij beschikking van den minister van bin- nenlandsche zaken van 6 Mei is, met in gang van 18 Mei benoemd tot inspecteur voor de bescherming van de bevolking te gen luchtaanvallen, in vasten dienst, P. H. A. de Ridder, gepensionneerd luitenant- generaal. HET RECORD VAN AMY MOLLISON. Amy Mollison heeft haar vlucht Engeland Kaapstad volbracht in drie dagen 6 uur 26 min. en hiermee het record van den En- gelschman Tommy Rose verbeterd met elf uur 9 minuten. ei- Drie militaire vliegtuigen met kaar in botsing. Boven het Poolsche militaire vliegveld Skoki, ongeveer vijf en dertig kilometer van Posen, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. By een eskadervlucht kwamen drie vlieg tuigen met elkaar in botsing. Een toestel stortte onmiddellijk neer, waarbij alle drie inzittenden om het leven kwamen. De piloot van het tweede vliegtuig trachtte op een hoogte van ongeveer twee honderd meter met behulp van een para chute te dalen. Het valscherm opende zich echter niet tijdig genoeg, zoodat de vliege nier tegen den grond te pletter sloeg. Een tweede inzittende, die niet uit het vliegtuig sprong, werd ernstig gewond, toen het toestel tegen den grond verbrijzeld werd. Het derde vliegtuig werd bij de botsing weliswaar beschadigd, doch de piloot kon niettemin veilig den beganen grond be reiken. Ook de overige inzittenden liepen geenerlei verwondingen op. DE „GRAF ZEPPELIN" HEEFT AVERIJ. Terugreis over Frankrijk. Het luchtschip „Graf Zeppelin", dat op de thuisreis was van Rio de Janeiro, heeft gis termiddag, toen het zich boven de Middel- landsche Zee-kust van Spanje bevond, tot de Fransche regeering het verzoek gericht, machtiging te verleenen tot het vliegen over Fransch grondgebied. In het desbetreffende telegram deelde de „Graf Zeppelin" mede, dat in verband met bij de landing te Rio op- geloopen avery en op grond van het slechte weer gevreesd werd, dat niet over de Alpen kon worden gevlogen. De Fransche regee ring heeft de gevraagde machtiging ver leend. HINDERWET. Bij .besluit van 7 Mei 1936 is aan a. de firma A. Dam Co., alhier, ver gunning verleend tot het uitbreiden van haar ondergrondsche benzinebewaarplaatsen met aftapinrichting, door vervanging van de bestaande 2 handpompen door electrisch aangedreven aftappompen, elk voorzien van een motor van 1/4 P.K., vóór en ten behoeve van het perceel Scharloo nrs. 24 en Snaar- manslaan nr. 3, alhier; b. den heer C. Bots, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een borstel makerij, met plaatsing daarin van 4 electro- motoren, t.w. één van 2 P.K., één van 1 P.K. en twee van J4 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Heeren straat 6, alhier. Alkmaar, 7 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 10 MEI 1936. Groote Kerk, 10 uur, ds. Remme, van Amsterdam, 6 uur ds. Warners. Kapelkerk, 9 uur, jeugddienst, ds. Dijk stra, van Amsterdam, 11 uur, ds. Baar. (We gens bevestigingsdienst te Koedijk). Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10 uur, ds. Keuning, van Woerden. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (extra collecte). Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 u. en 4,30 uur en Woensdagavond, 8 uur, dienst. The Star of Hope Mission, Maandagavond, 8 uur, café Central, de heer Sevensma, van Amsterdam. Vrij. Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7.30 uur, ds. Ruys. (Onderwerp: Bloemen en tortelduif); 12 uur Zondagsschool. Leger des Heils, (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond, 8 uur, openlucht-samenkomst op de Steenen Brug; Zondagmorgen, 7.30 uur, bidstond, 10 uur heiligingsdienst, Zondagmiddag, 3.30 uur, opénluchtdienst bij den Kattenberg, Zon dagavond, 8 uur, reddingsavond; Maandag avond, 7 uur, samenkomst voor jonge men schen (1416 jaar); Dinsdagavond, 8 uur, samenkomst voor Godsvolk; Donderdag avond, 8 uur, heiligingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstr. 9; 10 uur heiligingsdienst, 4 uur openlucht-samen- komst, 8 uur verlossingssamenkomst; Dins dagavond en Donderdagavond 8 uur ver lossingssamenkomst, geleid door luite. v, d. Kroon en kadet Sackhoff. Stads Evangelisatie, Laat 56, Zondagmor gen, 10 uur, wijdingdienst; 8 uur, openba re samenkomst; Donderdagavond, 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem, (OnderwerpKwetsbaar? BARSINGERHORN, 10 uur, ds. Eikema (Doop). Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. van der Veen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, d; Reijnders, van Hilversum. BURGERBRUG, geen dienst. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde Ge meente, 2 uur, ds. v. d. Veen. DIRKSHORN, 10 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 7 uur n.m., mej. van Vliet. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Heep. HEILOO, 10.45, ds. Bloemhoff, (tekst Joh 21 7 en 8). (Onderwerp drieërlei karakter: de Ziener, de IJveraar, de Werker). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d Kerklaan, 10 uur, ds. Dönszelman v. A'dam. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. Baar. (Bevesti ging nieuwe lidmaten). LIMMEN, 2 uur, ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, 7 uur n.m., ds. Boe- ke. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds Smidts, van Den Helder. GUDE NIEDORP, geen dienst. OUDESLUIS, geen dienst. OUDORP, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Warners. PETTEN, 10 uur, ds. Vorsteman. SCHAGEN, 7 uur n.m., ds. Eikema (collecte). SCHAGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen dienst, wegens vacaturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. van Ginkel, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Weener, van Haarlem. Evangelisatiegebouw Sedeur, geen dienst, 21.40 uur Zondagsschool. URSEM, geen dienst. VENHUIZEN, 10 uur, ds. v. d. Kam. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, ds. Kastein. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 7 Mei v. Lissabon n. Setubal. Amsterdam 8 Mei te Amsterdam. Aurora 6 Mei v. Palermo n. Alicante. Bacchus 7 Mei Gibraltar gep. Berence 7 Mei v. Kopenhagen n. A'dam. Boskoop 6 Mei v. Arice n. Mollendo. Ceres 7 Mei te Izmir. Clio 6 Mei v. Curagau n. Centr. Amerika. Crijnssen 7 Mei v. Curagao n. Pto. Cabello. Deucalion 7 Mei 12.00 250 mijlen Z. W. Ouessant. Hercules 8 Mei 02.00 te Hamburg. Ino 6 Mei te Ciudad Trujillo (S. Domingo). Oberon 8 Mei te Rotterdam. Perseus 7 Mei v. Vigo n. A'dam. Ulysses 7 Mei v. Burgas n. Varna. Venezuela 7 Mei 14.00 Fayal gep. Vesta 7 Mei v. Lissabon n. A'dam. Stoomv. Mij. „Nederland". Madoera uitr. pass. Gibraltar 7 Mei. Tanimbar, Java-New York Lijn, te Botton 7 Mei. Johan v. Oldenbarnevelt thuisr. v. Algiers 7 Mei. Christiaan Huygens uitr. te Southampton 7 Mei. Simaloer thuisr. pass. Gibraltar 6 Mei. Tattari, Silver-Java-Pacific Lyn, te Los Angeles 6 Mei. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 8 Mei 1936. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 50 sta pels, wegende 110.000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: Fabrieks- kaas: Kleine 20, Middelbare 18. Boeren kaas: Kleine 19 en Commissie 17. Alles met rijksmerk. Handel stug. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 8 Mei 1936. Op de heden ge houden Graanmarkt waren in totaal 321 II.L.'s aangevoerd, als: 39 H.L. voertarwe 6.256.50; 114 H.L. gerst chev. 4.80— 6; 85 H.L. haver 6—6.90; 35 H.L. boo- nen, w.o.: bruine 813, citroen 16, duiven 910 en witte boonen 1214; 23 H.L. karwijzaad 22; 1 H.L. blauwmaan- zaad, prijs niet genoteerd; 24 H.L. erwten, w.o. kleine groene f 99.40, grauwe 16 26, vale 14. Alles per 100 K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Mei 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. De aanvoer bedroeg 506.700 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Mei 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 7 K.G. Tomaten 49 per 100 K.G. en 1470 bos Rabarber 2.202.60 per 100 bos. BEVERWIJK, 7 Mei 1936. Spinaziemarkt. Spinazie per 100 fust 20—28; Rabarber per 100 bos 3.50; Prei 2.50; Witlof per 50 K.G. 46. Ondanks de enorme kwan- tums spinazie en ondanks het warme weer van Woensdag gaat tot dusver weinig naar de belt. Aspergemarkt. Dikwit 22—/ 36, dik blauw 18—24; dun wit 10—21, dun blauw 717. NOORDSCHARWOUDE, 8 Mei 1936. Noor- dermarktbond. Aangevoerd 825 K.G. Uien, waarvan soort en kwaliteit (per 100 K.G.) als volgt: uien 1.80 en gele drielingen 60 ct. WARMENHUIZEN, 7 Mei 1936. Aange voerd 500 bos Rabarber 2.50. DEN HELDER, 7 Mei 1936. Stichting „Heldersche Eierveiling". Aangevoerd 31760 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 52—54 K.G. 2.25—2.30, 55—57 2.25—2.50, 58—60 2.40—2.60, 61—63 2.45—2.65; 64—70 f 2.602.90. 832 st. Eendeieren 22.20. Alles per 100 stuks. SCHAGEN, 7 Mei 1936, Eierveiling. Aan gevoerd 80000 stuks kipeieren, waarvan de pryzen als volgt: 5456 f 2.45, 56~-B® f.C-CO 2.45f 2.55, 60-62 2 45-f 2.45- 2 60 en 6265 K.G. f 2.55f 2.85, 5000 stuks Eendeieren f 2.15— 2.50; 20 Kalkoen eieren 4.10 en 12 Ganzeneieren f 6. Alles per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11