De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 'fxQvuitiaal Uleuws ZUIDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK TEXEL WERVERSHOOC MEDEMBLIK ZIJPE LANGENDIJK BURGERVLOTBRU6 HEILOO JhheepsüidUu^eH Glimlachje Jietk Schoot Mackt&eeichten Er zijn eenige lichtpunten voor de groote producenten. De toestand der 40 millioen consumenten blijft echter uitermate beden kelijk. Spreker wijst op lage loonen en den slechten voedingstoestand. Volgens den heer Hart is de bevolking straatarm. Spre ker vraagt, wat er gedaan is met het blanco crediet voor hongerbestrijding. Spreker cri- tiseert, dat er van een heffing werd afge zien, toen de olieconcerns 5 millioen in de schatkist stortten, en acht dit niet overeen komstig de hoogheid der regeering. Minister Colijn: U stelt de zaak verkeerd voor, de bezwaren waren van de regeering. MISDADIGERS DIE WORDEN OPGESPOORD. Volgens een door het Federale Departe ment van Justitie in Amerika gepubli ceerd rapport worden op iedere 100 misdaden 20 arrestaties verricht en van deze 20 personen moeten dan 14 weer in vrijheid worden gesteld. Volgens hetzelf de rapport brengen tot levenslang ver oordeelden gemiddeld 10 jaar in de ge vangenis door, terwijl moordenaars (voor den moord) gemiddeld 4 jaar in de ge vangenis doorbrengen. WEER DE ONBEWAAKTE Gelukkig geen ernstig gewonden. Gistermiddag omstreeks twee uur is op den onbewaakten overweg van den Leen- tjerweg onder Siddeburen (Gr.) een auto met twee personen door een trein uit Delf zijl gegrepen en meegesleurd over een af stand van 60 a 70 meter. De auto werd ern stig beschadigd. De beide inzittenden, in woners van de stad Groningen, werden licht gewond. De trein had een half uur ver traging. INTERNATIONALE OPLICHTERS BENDE ONSCHADELIJK GEMAAKT. De politie te Piraeus is zoo juist achter het bestaan gekomen van een bende mis dadigers, welke er werk van maakte cognossementen te vervaardigen van goe deren, die volgens hun bewering, naar Londen of andere havensteden waren verzonden. De leider der bende is gear resteerd. Hij zou handlangers hebben in de meeste Europeesche hoofdsteden. Bij een huiszoeking zijn eenige valsche rubberstempels in beslag genomen, welke z.g. door in Griekenland gevestigde ree- derijen zouden worden gebruikt. O.m. zijn eenige Britsche maatschap pijen voor vele duizenden ponden bena deeld. Op de vervalschte cognossementen wer den aanzienlijke voorschotten opgenomen bij bankinstellingen. DE QUEEN MARY OPGELEVERD. De Queen Mary is door de scheepsbou wers John Brown Ltd. officieel opgeleverd aan de Cunard White Star Lijn. De vlag der Scheepsbouwmaatschappij, welke tot nu toe in top van de Queen Mary heeft gehangen, is neergedaald en vervangen door de vlag van de reederij. Ongeveer honderd werklieden van John Brown zijn naar Clydebank teruggekeerd, doch er zijn nog eenige arbeiders te Southampton achtergebleven om daar de laatste werkzaamheden aan het schip uit te voeren. Vanmiddag zal opperrabbijn dr. J. H. Hertz de synagoge aan boord van de Queen Mary inwijden. Nederlandsche Tuindersbond. Dinsdag vergaderde de afd. Zuid- scharwoude van den Ned. Tuindersbond ten huize van den heer P. Kramer, alhier. De opkomst was niet heel groot. De voorzitter, de heer J. Klingeier, opende met woorden van welkom tot de aanwezige leden en memoreerde den ont vangen misoogststeun. Den een is het mee, den ander tegengevallen, maar men heeft tc:L nog wat gekregen. Wij hebben de actie gevoerd voor den misoogststeun, maar tenslotte had het heele land misoogst, wat aan onzen steun afbreuk heeft gedaan. De voorzitter deed mededeeling van een ingekomen schrijven van landarbei ders-organisaties, met arbeidsvoorwaar den en loonen welke worden voorgesteld Voor een collectieve arbeidsovereen komst. Het loon in die brief wordt voor gesteld van 1 April tot October bij een werktijd van 6 tot 6 uur op 18 en van November van 7 tot 6 uur met een loon van 15.60; doorbetaling van de feest dagen. Het bestuur was wel voor een collectief contract, maar de loonen werden te hoog gevonden. Te Broek op Langen- dijk is het 15 en 18 in de twee maan den Juni en Juli. Het bestuur wilde voor stellen, na een gecombineerde vergade ring met Noordscharwoude en Oudkar- spel een loon van 15 het geheele jaar door, wanneer de leden het goedkeuren. Ten aanzien van de overuren zou men daar nader tot overeenstemming kunnen komen. Een concept-overeenkomst werd door den voorzitter voorgelezen, waarbij de werktijd van 6 tot 6 werd gesteld met 's zomers een uur eerder en 's winters een uur later beginnen. De voorzitter vroeg of men bereid is in principe tot de afsluiting van een col lectief contract over te gaan. De heer C. de Boer Wz. was er niet voor daar z. i. de verhouding tusschen patroon en arbeider er minder goed door zouden worden. In 'n goeden tijd rijzen de loonen, in de slechte tijd zakken ze. Wan neer men komt om hooger loon is men aan het verkeerde adres. Spr. zegt, dat dit niet van de tuinbouwbedrijven af kan. Op voorstel van den heer D. de Geus werd eerst de loonbijslagregeling behan deld. Deze regeling werd door den heer P. de Geus Jz. toegelicht. Het. minimum- loonbedrag wordt vastgesteld naar het bedrag, benoodigd om het bedrijf beschei den in stand te houden, het maximum bedrag naar het in normale tijden uit te betalen loon. Van het meerdere dan het minimumbedrag uitgegeven loon tot aan het maximumloonbedrag wordt 50 pet. door de overheid vergoed. De tuinder zelf wordt ook berekend naar 15 per week. Het minimumloonbedrag wordt ook be rekend in verband met het uitgekeerde loon in het vorige jaar. Daardoor wordt de bere kening zeer ongunstig beïnvloed, meende de heer De Geus, hetgeen hij berekende. Breedvoerige besprekingen werden hier over gevoerd. De heer de Geus had verschil lende cijfers gezien op het gemeentehuis, doch mocht ze niet bekend maken. Tenslotte was de conclusie dat deze re geling voor den tuinbouw niets waard is. De vorige regeling was voor de tuinders, de arbeiders en de gemeenchefs de beste. Daarna werd weer tot het eerste punt overgegaan. Bij de besprekingen kwam naar voren dat men moeilijk iets kan garandeeren. Ook werd er op gewezen, dat er met een even tueel contract ook rekening zal worden ge houden met de loonen in de werkverschaf fing. Men was er van overtuigd dat men 15 per week zou betalen en niet minder. Na deze besprekingen werd tot stemming over gegaan en met 9 tegen 3 stemmen besloten nu geen collectief contract af te sluiten. Ook was hierbij nog tot uiting gekomen de vraag of men wel een werkgevers-organisatie was of niet. Bij de rondvraag wees de heer P. de Geus op de uitlating van den heer Jb. de Vries in de krngvergadering aan het adres van wet houder du Burck gericht. Spr. vond het een misselijke houding om van z'n kwaliteit als voorzitter gebruik te maken. Als Jb. de Vries in een ingezonden stuk was het wft anders. Eenige aanwezigen achtten het ook niet juist. Hierna ontspon zich een gedachtenwisse- ling over de feilbaarheid der menschen die dagbladcorrespondent zijn, hetgeen met eenige recente voorbeelden werd aange toond. (Wij zijn echter, evenals de heer de Geus, van meening, dat deze zaken op een tuin- bouwvereeniging niet aan de orde zijn en achten dit beter voor een ingezonden stuk. Dan kan iemand zich behoorlijk verdedi gen zonder interrupties. En laat men die stukken dan niet door een ander laten schrijven of overschrijven. Correspondent.) De heer C. de Boer Wz. wees er nog op, dat wanneer de tuinbouw beter gesteund werd, ook de arbeiders het beter zouden hebben. De voorzitter wees op de noodzakelijkheid van uitkeering van de 100 pCt. richtprijs. i Jaarvergadering Oranje-vereeni- ging. Bovengenoemde vereeniging kwam Dinsdagavond bijéén in het lokaal van den heer J. de Boer, onder presidium van den heer H. Schelhaas. De secretaris gaf een overzicht van de werkzaamheden over het afgeloopen jaar, terwijl uit de rekening van den penning meester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 302.75 en de uitgaven 271.25, saldo 31.50. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren A. ten Bruggencate en H. Vinke herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. v. d. Graaff, die bedankte wegens vertrek, werd gekozen de heer J. M. de Jong. De heer v. d. Graaff werd dank gebracht voor zijn arbeid verricht voor de vereeni ging- In verband met de geringe opkomst werd geklaagd over de weinige medewer king der burgerij ook betreffende het niet toetreden als lid. Gezien de geringe medewerking van de bevolking en vereenigingen en daarnaast de slechte financiën der kas werd van be stuurszijde voorgesteld geen oranjefeest op 31 Augustus te organiseeren. Getracht zal worden op dien datum een spreker van naam op te laten treden om niet alleen op te wekken tot aansluiting als lid, maar bovenal de liefde aan te wakkeren voor het oranjehuis. De heer Jb. Slot kon zich hiermede niet vereenigen en zou gaarne zien dat toch nog een kinderfeest gehouden werd en wensch- te met het oog op de daaraan verbonden kosten een verzoek te richten tot het be stuur van Belang der Jeugd en Chr. School vereeniging om een bijdrage, het welk alzoo werd besloten. Aan de zang- en muziekvereenigingen zal een schrijven gericht worden op welke voorwaarden men 's avonds wenscht te concerteeren. Door den voorzitter werd ten slotte den wensch uitgesproken dat men spontaan zijn medewerking moge verleenen en de ge heele bevolking bzich als het ware opge ven als lid der Oranjevereniging opdat op waardige wijze feest gevierd moge worden en men in deze ook een taak heeft te ver vullen tegenover de jeugd. i Vergadering tomatenkweekers. Onder leiding van den heer S. de Boer kwamen de tomaten-kweekers in vergade- ring bijeen in het betaalkantoor. In zijn openingswoord sprak de voorzitter j den wensch uit dat het mooie product dit jaar een loonende prijs op moge brengen. Besloten werd op de veilingsdagen het ge heele kwantum weer en bloc te veilen, waarvan hoogstens in eens 4300 K.G. mag afgenomen worden. De heer C. Duif Jzn. werd wederom als uitvoerder en sorteerder aangesteld. Opgemerkt werd dat by het en bloc veilen er op vertrouwd kan worden dat hetgeen aangeboden word aan redelijke eischen voldoet, zoodat afwijkende partijen apart geveild moeten worden. Meegedeeld werd dat het product steeds nauwkeurig wordt nagekeken en gekeurd, zoodat prima kwaliteit gepresenteerd wordt. Met de oprichting zal echter reke ning worden gehouden De kosten voor huur van plukkisten, sor- teer-machine en het loon der uitvoerder, zijn gelijk aan het vorige jaar. Waar toen een aantal plukkisten zijn zoek geraakt, zal strenge controle uitgeoefend worden op den afgifte van het fust. Voor de binnenlandsche handel kunnen de kisten gebruikt worden tegen 2 cent per kist. Besloten werd te veilen op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Gevraagd werd of iemand die geen teelt vergunning heeft, toch kan veilen. Opgemerkt werd, dat dit practisch onmo gelijk is en er dan ook geen voorschriften voor zijn. De heer P. Glas deelde nog mede, dat een rondvaart was gehouden door een gedeelte van het Geestmer-Ambacht met den heer ir. Klevinga en de rijks-tuinbouwconsulent Rietsema voor onderzoek van de structuur der grnd in verband met de draaihartigheid en den groei der producten. Verzocht was om ook een onderzoek te mogen instellen in enkele kassen betreffende structuur- en zoutgehalte, waarvoor zich allen beschik baar stelden. Ten slotte werd nog meegedeeld, dat door enkelen een proef wordt genomen met een nieuwe vrucht uit Indië ingevoerd, genaamd viervrucht, waarvan de oogst met belang stelling wordt tegemoet gezien. Zeekamp Nationaal Jongeren Verbond. Naar gemeld wordt, zal het Zeekamp, georganiseerd door het Nationaal Jonge ren Verbond gehouden worden van 3 tot 15 Augustus op de oud-kanonneerboot Hr. Ms. „Vali", die ligplaats zal nemen in de haven van Oudeschild op het eiland Texel. De praktijk van het zeilen zal be oefend worden in daarvoor beschikbaar gestelde marinesloepen. De kampcom mandant, het hoofdbestuurslid mr. O. Verdoorn, legt zijn eigen jacht ook in de haven van Oudeschild. Er zullen excur sies gemaakt worden op het eiland Texel en vrywel dagelijks zal een aantal deel nemers de gast zijn op marinebodems uit Den Helder. Auto-ongeluk. Zondagmiddag had alhier een auto ongeval plaats. Een luxe auto reed, door te ver uithalen, eenige kinderen aan, die aan den kant van den weg tegen den dijk speelden, met het noodlottig gevolg, dat het ongeveer 4-jarig zoontje van den heer Langedijk werd aangereden en bloedend opgenomen. Het kind werd op advies van dr. Berger naar het ziekenhuis te Hoorn vervoerd. Auto geslipt. Maandagmiddag te ongeveer 4 uur slipte een personenauto op den Oosterdijk nabij kasteel „Radboud". De auto geraak te in de versche puin, welke daar is aan gebracht waardoor de bestuurder de macht over het stuur kwijt raakte en de auto hals over kop van den hoogen dijk rolde en in de sloot terecht kwam. De vier inzittenden kwamen er met een nat pak en eenige lichte verwondingen af. Collecte reclasseering. De reclasseeringscollecte heeft opge bracht te St.-Maartensbrug 11.12 en te Petten 23.15. Reddingsbrigade. De reddingsbrigade Langendijk, welke tot dusver alleen het droogzwemmen be oefende in het gem. gymnastieklokaal te Noordscharwoude, hoopt binnen korten tijd te gaan oefenen in het zwembad. Met de zwemvereeniging te Broek op Langendijk is reeds een overeenkomst aan gegaan, terwijl men ook zal probeeren om met „Volharding" te Oudkarspel tot over eenstemming te komen. Brugwachter. Tot brugwachter alhier is aangesteld de heer W. van de Griend, van Wijk bij Duurstede. Ingekomen personen. J. H. Koehorst, R.K., L 67, van Amster dam. P. van Eeten en gezin, geen, C 47, van Alkmaar. Mej. H. Bergmayr, R.K., A 137, van Alkmaar. J. H. Roelofs, R.K., B 6, van Bemmel. Mej. P. Borst, R.K., K 130, van Alkmaar. Mej. T. de Geus, N.H., A 224, van Winkel. Jkvr. A. van Foreest, geen, A 172, van Amsterdam. Wed. G. Roozendaal—du Pré, N.H., H 20, van Alkmaar. Mej. J. T. Vader, R.K., L 196, van Alkmaar. P. N. Schellings, R.K., K 16, van Limmen. J. Deen en gezin, N.H., C 192, van Bergen (N.-H.) P. Mooije en echtgenoote, geen, M 11a, van Heemstede. Mej. B. W. Huijnink, D.G., A 131, van Zandvoort. Mej. M. Huijnink, geen, A 131, van Zandvoort. F. M. Sterk en echtgenoote, N.H., C 76, van Baarn. B. de Vries en echtgenoote, N.H., A 286, van Anna Paulowna. Wed. M. ZeemanHop man, N.H., G 32, van Alkmaar. J. Heus en gezin, geen, D 31, van Alkmaar. J. P. Annes, R.K., B 6, van Blokker. Mej. M. M. Klaver, R.K., A 11, van Alkmaar. Mej. C. G. Weidema, R.K., L 91, van Haarlem. M. H. v. Oijen, R.K., A 385, van Dongen. J. C. Kuijpers, R.K., A 385, van Dongen. H. G. van Vonderen, R.K., A 385, van Don gen. W. Meijns en gezin, geen, J 68a, van Koog aan de Zaan. Wed. A. Brands Blaauboer en gezin, D.G., A 75, van Hilver sum. H. J. Ketting, W., J 207, van Baarn. C. Kaandorp, R.K., B 102, van Akersloot. D. H. de Bruin en gezin, E.L., F 164, van Amsterdam. J. Koomen en echtgen., N.H., A 460, van Assendelft. C. Smit, N.H., A 179, van Amsterdam. A. Mol, geen, B 54, van Noordscharwoude. Wed. M. HellemanKoeleman, N.H., B 54, van Alkmaar. P. H. de Vries, D., J 157, van Amsterdam. B. Stegenga en gezin, G.K., I 214, van Gaasterland. W. C. van Deven ter en gezin, N.H., A 496a, van Alkmaar. G. P. L. de Kier, R.K., A 496a, van Alk maar. T. Boots, R.K., L 171, van Castri- cum. Mej. M. J. Buis, R.K., K 82, van Wervershoof. J. Zielhorst en echtgenoote, R.K., A 495b, van Oudorp. W. Dil en echt genoote, N.H., L 34, van Zaandam. K. Zander en echtgenoote, N.H., J 101a, van Wieringerwaard. Mevr. M. Westerink— Bot, N.H., C 241, van Bloemendaal. J. H. Scheuerman en gezin, R.K., M 16, van Alk maar. J. Th. Peppinck en gezin, geen, H 50, van Alkmaar. Mevr. A. B. Hoger- vorstAnslijn, D.G., D 80, van Amsterdam. G. Rijs en dochter, R.K., F 189, van Aker sloot. J. de Wit, R.K., C 279, van Ouder- Amstel. A. C. Schuitemaker en echtge noote, N.H., A 52, van Alkmaar. A. Berg man en gezin, geen, J 191, van Zaandam. F. J. Adam, R.K., C 297, van Amsterdam. U dacht immers, dat u nog bast vóór dia andara auto bat kruispunt kon passaaran I Maar langs denkweg most u dat niet „dan ken", u moet 't sakar wetenl Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 12 Mei te en v. Ceuta n. Malage. Amsterdam 13 Mei te Antwerpen. Aurora 12 Mei te en v. Cartagena n. Malaga Bodegraven 12 Mei 11.00 35 mijl Z. W. Flores. Brede 13 Mei 03.15 Vlissingen gepasseerd. Ceres 12 Mei te St. Nicholas. Deucalion 13 Mei te Amsterdam. Fauna 12 Mei te Stettin. Ganymedes 13 Mei 04.20 Lydd gepasseerd. Juno 12 Mei te Kopenhagen. Merope 12 Mei van Danzig n. Kopenhagen. Orestes 12 Mei v. Piraeus n. Salonica. Poseidon 12 Mei v. Barcelona n. Genua. Rhea 12 Mei v. Halmstad n. Gothenburg. Stella 12 Mei Ouesant gepasseerd. Trajanus 12 Mei te Alexandrie. Ulysses 12 Mei te Istanbul. Venus 12 Mei te Fiume. Vesta 13 Mei te Amsterdam. Euterpe 13 Mei te Bordeaux. Perseus 11 Mei v. Spanje te Amst. Theseus 12 Mei van Stettin te Amst. Luna 10 Mei v. West-Indië te New York. Bacchus van Middl. Zee naar R'dam pass. 12 Mei v.m. 1 uur Ouessant. Plysses 11 Mei van Constanza n. Istanboul. De bijziende kattenliefhebster. (Der Lustige Sachse). Saturnus uitr. was 10 Mei 8.45 uur n.m. 50 50 mijl Z.W. Lands End. Hermes van R'dam n. Middl. Zee pass. 11 Mei Ouessant. Stoomv. Mij. „Nederland". Seimbilan uitr. 13 Mei te Port Said. Chr. Huygens uitr. 12 Mei v. Algiers. Simaloor thuisr. 12 Mei te Londen. Joh. v. Oldenbarneveld thuisr. 12 Mei te Amsterdam. Joh. de Witt thuisr. 12 Mei te A'dam. Marnix v. St. Aldegonde uitr. 10 Mei te Sabang. Tabinta, Java-New York Line 9 Mei van Batavia. Poelau Lout thuisr. 9 Mei v. Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland uitr. 12 Mei te Santos. Amstelland thuisr. 12 Mei om 10 uur van Bahia. Montferland wordt 15 Mei om 8 uur v.m. te IJmuiden verwacht. Ned.-Ind. Tankstoomboot Mi). Genota v. Singapore n. Engeland pass. 10 Mei Gibraltar. Mamura 12 Mei v. Curacao te Rotterdam. Megara 12 Mei v. Tampico te Rotterdam. Noordduitsche Lloyd. Trave thuisr. 11 Mei te Londen. Goslar thuisr. pass 11 Mei Perin. Potsdam thuisr. 11 Mei v. Belawan. Nonau 11 Mei v. Dairen te Sjanghai. Gneisenau arriveerde 11 Mei te Yokohama. Havel thuisr. 9 Mei v. Marseille. Isar 11 Mei v. Shanghai n. Takubar. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 12 Mei v. Londen te Antw, Kon. Paketvaart Mij. Tasman 10 Mei v. Port Louis n. Lorenzo Marqués. Houtman 10 Mei v. Zanzibar n. Batavia. Nieuw Holland 9 Mei v. Adelaida te Singa pore. Sipora 10 Mei v. Belawan n. Singapore. Barentsz 10 Mei v. Batavia n. Mauritius. Van Spilbergen 11 Mei v. Manilla te Saigon Nieuw Zeeland 11 Mei v. Java te Melbourne JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak 10 Mei v. Shanghai te Honkong. Tjisondari 9 Mei v. Hongkong n. Amoy. SilverJavaPacific Lijn, Tabian 10 Mei v. Pacific kust te Durban. Bengalen 10 Mei van Batavia n. Calcutta. Tawali 9 Mei van New York n. New Orleans. JavaNey York Lijn. City of Lyons van Java n. New York 10 Mei Te Cochin. Tabinta van Java naar New York 11 Mei te Singapore. Halcyon Lijn. Vredenburg n. R'dam was 10 Mei 6 uur n.m, 300 mijl N.O. van Wiek. Stad Amsterdam 10 Mei v. Tyne te Oxelo- sund. Stad Zaandam 11 Mei v. Malmo n. Oxelosund Stoomv. Mij. „Oceaan". Laertes, van A'dam n. Java, pass. 11 Mei Perim. Achilles, van Japan n. Rott., 9 Mei van Penang. Menesteus, van Japan n. Rotterdam, pass. 12 Mei Perim. Protesileus, 11 Mei v. Rott., te Dairen. City of Eastbourne, van Rott. n. Japan, 9 Mei v. Penang. Phrontis, 11 Mei v. Gr avesend n.'Hamb. Eurymedon, v. A'dam n. Glasgow, pass. 10 Mei Prawlepoint. HollandAmerika Lijn. Volendam, v. Rott. n. N.-York, pass. 10 Mei Prawlepoint. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Ipherat, uitr., 11 Mei te Montevideo. Alcyone, thuisr., 11 Mei v. Montevideo. Rotterdamsche Lloyd. Dampo, thuisr., 12 Mei vjn. 7 u. te Marseille. Blitar, thuisr., 12 Mei v.m. 10 uur van Padang. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HollandAfrika Lijn. Springfontein, 12 Mei v. Durban n. East London. Boschfontein, uitr., 12 Mei te Kaapstad. Randfontein, uitr., 13 Mei te Marseille verw. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, uitr., pass. 11 Mei Perim. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, thuisr., 11 Mei v. Teneriffe. „KERK EN VREDE". Uit het in het orgaan der vereeniging „Kerk en Vrede" opgenomen program der jaarver gadering blijkt, dat het hoofdbestuur voor stelt, ds. J. J. Buskes tot voorzitter te be noemen. DS. G. A. J. OFFERHAUS. T Te Eernewoude (Fr.) is gisteren over leden ds. G. J. A. Offerhaus, predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente aldaar. Ds Offerhaus deed 20 April 1902 zyn intrede te Grootschermer, vanwaar hij 16 Augustus 1908 naar Eernewoude ver trok. De thans ontslapene heeft zoowel op kerkelijk als op maatschappelijk gebied een vooraanstaande plaats ingenomen. Hij was lid van het classicaal bestuur van Leeuwarden. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Mei 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 131400 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Mei 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 275 Vette kalveren, le kw. 4654 cent, 2e kw. 3844 cent en 3e kw. 2836 cent per K.G. levendgew.; 87 Nuch tere kalveren 3f 16.50; 233 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3940 cent, zware varkens 3839 cent en vette varkens 3738 ct. per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Mei 1936. Aangevoerd 3600 bos Rabarber f 2.30 2.90 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 13 Mei '36. Noor- dermarktbond. 575 K.G. Uien: uien f 2.80, grove 3.50, per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3