DE GEBROEDERS „GOCHEM tBuitetdaud iRuutaUaud Manifest van Amsterdam's burgemeester. De burgerij opgeroepen ter bestrij ding van de werkloosheid. 99 opgaven aan een nieuw gemeentelijk week- blDe burgemeester antwoordde kortweg, z. i. geen verantwoording schuldig te zyn voor deze weigering en zich alle recht voor te behouden. Een nieuw-aangelegde straat kreeg na veel en dièpzinnige bespreking den lumineus gevonden naam Oosterstraat. Verbouwing' raadhuis. Punt 3 van de agenda: Behandeling van het voorstel tot verbouwing van het raad huis. Het prae-advies van B. en W. luidde: Het raadhuis in 1911 gebouwd toen de gemeente 3200 inwoners telde (thans 6700) heeft sedert dien slechts een bescheiden uitbreiding ondergaan. De ontwikkeling der gemeente brengt on vermijdelijk uitbreiding der diensten mede. De diensten waarvoor onmiddellijk uitbrei ding noodig is zijn in hoofdzaak: I. Bureau gemeente-ontvanger; II. Bureau werkloozenzorg; III. Bureau gemeente-opzichter. De toestand is thans zoo, dat deze dien sten noodgedwongen zijn ondergebracht in de raadszaal, een toestand, welke niet langer kan worden gehandhaafd. Nóch de gemeente-ontvanger, nóch de ambtenaar belast met de werkloozenzorg, evenmin de gemeente-opzichter kunnen thans naar behooren hun taak vervullen. Zij missen ten eenenmale alles wat voor een behoorlijken gang van zaken beslist nood zakelijk is. De gang van het raadhuis is gedegradeerd tot opslagplaats van de te verstrekken le vensmiddelen, wat eveneens een onhoud bare toestand is. De totale kosten der verbouwing en in richting zijn aanvankelijk begroot op 6000, welke in ongeveer 15 jaren kunnen worden afgeschreven. Wellicht zal men voor het doen dezer uitgave wijzen op de slechte tijdsomstandig heden. Hiertegenover stelden B. en W., dat de huidige tijdsomstandigheden de ontwikke ling der gemeente niet tegenhouden, maar, zooals de practijk de laatste jaren aantoont, bevordert, en dus onvermijdelijk uitbreiding van het gemeentehuis noodig zal zijn. Bovendien is het juist dat in den huidigen slechten tijd, mits geen luxe en overbodig werk wordt gedaan, waarin bijna geen werken van beteeekenis worden uitge voerd, de arbeidsmogelijkheid wordt ver groot, wat hier dus geschiedt. De inwoner-aannemer zal arbeiders in dienst kunnen nemen of houden en er zelf een bestaan in kunnen vinden, terwijl de prijzen van materialen enz. thans aan den zeer lagen kant zijn. Door de Commissie voor Openbare Wer ken is het plan tot verbouwing en uitbrei ding van het raadhuis in haar vergadering van 23 April j.1. besproken en heeft de commissie zich unaniem met dit plan ver- eenigd. Op grond van bovenstaande stelden B. en W. den raad voor ons te machtigen tot uit voering van bovenomschreven verbou wing en uitbreiding van het raadhuis over te gaan en hun daartoe een crediet te ver- leenen van 6500. De heer F. J. Aukes (v.-d.) hield een zeer lange peroratie om aan te toonen, dat het voorgestelde reeds jaren door hem was voorzien. Hij wenschte aan de voorgestelde verbeteringen bovendien nog toe te voegen een rustige gelegenheid voor het bestudee- ren der stukken door de raadsleden. Inmid dels achtte hy het voorstel zeer moeilijk. Want z.i. zal Castricum nog meer achter uitgaan dan tot dusver. By de provincie leven n.1. plannen tot ingrijpende maat regelen ten opzichte van het personeel van het ziekenhuis „Duin en Bosch". En dit ziekehhuis is een van de kurken, waarop Castricum drijft. Ten slotte ried hij aan gas-verlichting toe te passen, ten nutte van het gasbedrijf. De heer G. F. Res was voorstander van het voorstel drong echter aan op aanbeste ding en levering van materialen door plaat selijke leveranciers. Maar asjeblieft géén gas-verlichting. Niet terug naar den oer tijd. De heer B. Res (r.-k.) had bezwaar tegen de kosten van 6500 plus (dat was door B. en W. niet vermeld) het verlies van 750 woonhuur per jaar,'wegens de ónt- ruiming en verbouwing van de veldwach terswoning. Spr. stelde voor een afzonder lijk .dubbelhuis te bouwen voor den ont vanger en gemeente-opzichter. Dat zou goedkóoper komen. De heer B. de Nys (r.-k.) was eveneens voorstander. Nu moest er ook meteen een kluis komen. Op hetzelfde standpunt stond het lid B. Hellinga (s.-d.), die eveneens gas-verlichting afried. De burgemeester repliceerde. Des heeren Aukes' sombere voorspelling ging vermoe delijk wat al te ver. Tegenover achteruit gaande groepen komen ook nieuwe groepen, die de draagkracht van de gemeente helpen vergrooten. Het voordeel der verebouwing boven een afzonderlijken bouw van twee perceelen is het bij-elkander-zyn alle SE ïakken van dienst. Er zal Cemdeluk) wel een kluis komen, maar geen centrale verwarming, waar er reeds goede gas-radiatoren staan, die - ZOnder moeder kachel elk afzonderlijk kunnen worden gebruikt en afgesloten. Terwijl voor een" trale verwarming bovendien nog bedienings personeel noodig is. Spr. was wel tegen gasverlichting en wees op het lage tarief, dat bestaat ten opzichte der electriciteits- voorziening in de gemeentegebouwen en lokalen. Het voorstel dient te worden aangeilomen Wordt: het afgestemd, dan komen B. en W, stellig- binnenkort erop terug. De gemeente breidt? zich nu eenmaal uit. De diensten worden grooter, dus uitbreiding is niet te vermijden. De wethouder voor de bedrijven wees nog eens dringend op de noodzakelijkheid van de te bouwen brandvrije kluis, waar omtrent reeds door de autoriteiten aanmer .-kingen zyn gemaakt. Er bestaat een groot gevaar voor alle aanwezige officieele be scheiden in het bijzonder in geval van brand dat niet langer gehandhaafd blijven kan. Leveranties zullen zooveel mogelijk bij ingezetenen worden geplaatst. Spr. achtte gas-verlichting niet uitvoerbaar. Wel komt er een eenvoudig vertrek voor de raadsleden om de stukken ter visie te kunnen bestudeeren. De heer B. Res bleef bij zijn meening: Geen verbouwing aan het raadhuis voor zooveel geld, maar bouw van twee afzon derlijke woonhuizen met kantoor. Hij vroeg stemming. Het voorstel werd aangenomen met één stem tegen. (Wordt vervolgd). ONRUST IN PALESTINA. De toestand weder verergerd. De toestand in Palestina blijft onrustig, de staking van de Arabieren duurt voort en gister hebben opnieuw daden van terreur plaats gehad. Naar de oude wijken van Jeruzalem is politie-versterking gezonden, aangezien hier een jood is gedood. In verscheidene deelen van het land is de oogst verbrand en ook andere goederen gingen in vlammen op. De politie heeft gisterochtend twee Ara bische demonstraties verstrooid. Hierbij zyn geen slachtoffers gevallen. De onlusten alhier zijn weer verergerd. Tegenover de oude stad is een bom ont ploft. De politie heeft ongeveer zeshonderd personen gearresteerd. De autoriteiten heb ben den alarmtoestand afgekondigd in de oude stad. Dientengevolge moeten bij zons ondergang de lichten gedoofd worden en is elk verkeer verboden. Van verschillende plaatsen wordt ge meld, dat de huizen en de oogst in brand werd gestoken. Te Jaffa heeft de politie een tweetal de monstraties van Arabieren uiteengejaagd. SUPERPHOSPHAATFABRIEK DOOR BRAND VERWOEST. De groote Superphosphaatfabriek te Lim- hana in Zuid-Zweden, een complex van 10.000 vierkante meter, is door een reus- achtigen brand geheel verwoest, de vlam men bereikten nu en dan een hoogte van 100 meter. De schade wordt geschat op meer dan een millioen kronen. GEVANGENEN UITGEBROKEN. Twee dooden, vier gewonden. In South Mc Calester in Oklahoma is gisteren een groep gevangenen uit het tuchthuis uitgebroken. Twaalf mannen, die te werk gesteld waren in de tegelbakkerij van de straatgevangenis, overvielen de be wakers met messen en gebruikten hen als borstwering. Vervolgens overweldigden zy de cipiers en name hun de geweren af. Zij vluchtten in een auto. Onderweg maakten zy zich meester van een vrachtauto, waarmee zy wisten te ont komen. Tydens een strijd tusschen de gevange nen en de bewakers werd een der opzich ters van de werkplaats en een gevangene doodgeschoten, terwijl vier gevangenen werden gewond. BRAND IN EEN CABARET. Vier dooden. Tijdens een fakkeldans in een kabaret te San Francisco raakte de danseres met een fakkel de tooneel-gordijnen aan, die vlam vatten en binnen enkele oogenblikken stond het geheele kabaret in vlammen. Onder de bezoekers ontstond een paniek, waarin 4 personen werden gedood, hetzij door de vlammen, hetzij door het gedrang beiden, werden negen personen ernstig ge wond. Drie leden van het orkest werden met lichte brandwonden in een ijskast gevon den. HET SMOKKELEN IN NOORD-CHINA. De rapporten omtrent de smokkelarij in Noord-China wekken ernstige bezorgdheid by de Britsche regeering. Er worden thans besprekingen gevoerd tusschen Engeland en de andere belang hebbende mogendheden, met name Duitsch- land en de Vereenigde Staten. Waarschijn lijk zal een gemeenschanpelijk protest bij Japan worden ingediend. Op 2 Mei j.1. heeft de Britsche ambassa deur te Tokio Sir. Robert Clive reeds de aandacht van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken gevestigd op het alarmeerende toenemen van den sluikhan del in het onder Japansche controle staan de Noord China. Van Japansche zijde wer den de desbetreffende klachten echter ver worpen en werd de schuld voor deze smok kelarij geworpen op de buitengewoon hoo- ge Chineesche invoerrechten. Naar verder verluidt heeft Japan geen toezeggingen gedaan tot samenwerking bij het nemen van maatregelen tot beperking van den sluikhandel. In de raadszaal te Amsterdam is he denmorgen een zitting gehouden van de Commissie van Advies tot bestrijding van de werkloosheid, waartoe eveneens de raadsleden waren uitgenoodigd. In deze vergadering heeft de burgemeester, dr. W. de Vlugt, een manifest inzake de bestrijding van de werkloosheid aan de burgerij uitgevaardigd, welk manifest, dat door den burgemeester, den ge meente-secretaris en alle leden der com missie is onderteekend, den volgenden inhoud heeft: Aan de burgerij van Amsterdam. Dat onze stad sinds 1929 in ernstige en steeds toenemende mate door werkloosheid geteis terd wordt, mag van algemeene bekendheid worden geacht. Dit verschijnsel legt de burgerij drukken de lasten op. Het steunbedrag over het jaar 1935 was méér dan 25 millioen gulden. Hoewel de oorzaken van de crisis niet door de plaatselijke overheid kunnen worden op geheven, doet deze in samenwerking met de regeering het uiterste om tot werkverrui ming te komen. Groote werken zijn thans reeds in uitvoering, andere zullen zeer spoe dig tot uitvoering worden gebracht. Daar naast moet het van het grootste belang wor den geacht, dat ook de .burgerij actief mede werkt aan de bestrijding van de werkloos heid. Reeds verleende een aantal burgers deze medewerking, doordat zij bereid waren, zitting te nemen 'n een door burgemeester en wethouders benoemde Commissie van Advies inzake bestrijding van de werkloos heid. Deze Commissie wenscht de aandacht te vestigen op he'. feit, dat vele burgers in staat zijn, tot werkverruiming by te dragen. Burgemeester en wethouders meenen deze gedachte ten zeerste te moeten ondersteunen en achten het van het grootste belang, dat de geheele bevolking van de beteekenis daarvan doordrongen wordt. Ook U kunt nog vandaag daaraan mede werken. Ziet in Uw woning, uw werkplaats, uw fabriek rond en besluit nog heden, dat noodige te doen verrichten, dat gij al lang, a' te lang, hebt uitgesteld. Elke arbeid, van welken omvang ook, is welkom. Tracht zooveel mogelijk arbeiders in uw bedrijf te plaatsen en schenkt daarbij aan dacht aan den nood der Jonge werkloozen. Denkt aan de vele kunstenaars die in moei lijkheden verkeeren. Laat geen middelen ongebruikt liggen, doch bevordert, dat deze aan het scheppen van werkgelegenheid ten goede komen. Maakt U bewust, dat uitbrei ding van de werkgelegenheid leidt tot ver hooging van de koopkracht en dat de ge heele burgerij daarvan de vruchten zal pluk ken. Helpt Uw medeburger uit den noodlot- tigen cirkelgang, welke tot steeds dieperen economischen neergang voert, aan arbeid, welke mede grondslag is van geluk en welvaart. Burgers van Amsterdam, staat schou der aan schouder in den strijd tegen de werkloosheid. Besluit nog heden tot die werkzaam heden, tot die vernieuwingen, tot die her stellingen, welke binnen het bereik van Uw beurs vallen, en die U, om welke redenen dan ook, tot nu toe uitstelde. Amsterdam, 14 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, DE VLUGT, burgemeester. VAN LIER, secretaris. Radio-uitzending. Hedenavond plm. 8.05 uur (na de persbe richten van het A.N.P.) zal de A.V.R.O. den oproep uitzenden, die de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, tot de burge rij heeft gericht, waarin een ieder aange spoord wordt de werkloosheid te helpen be strijden. HET KANO-ONGELUK TE BLERICK. Een der beide lijken gevonden. Gistermiddag is ongeveer ter hoogte van de Maasbrug het lyk opgehaald van Johan- nes de Hartog, de jongste der beide broers, die Zaterdagavond by het kano-ongeluk zijn verdronken. Men gaat voort met het zoeken naar het lyk van den oudsten knaap VEERTIEN REBELLEN GEDOOD. In een botsing met federale troepen te El Chocolate in den staat Guanajato zijn veertien Mexicaansche rebellen gedood, twee van hen waren bendeleiders. avond <«.WOrdt Jvernomen' dat gisteren avond gewapende bandieten een trein welke naar de Vereenigde Staten ging aan vielen. De treinwacht en het personeel dat sterk in de minderheid was. beantwoordde het vuur. Slachtoffers zijn niet te betreu ren. CONSUMPTIEMELK. Het taxegedeelte van 17 Mei t.m. 23 Mei 1936 voor consumptiemelk op regeerings- contract, bedraagt 51/4 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk re geeringsminimumprijs 3.6 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 3 1/2 cent. KENNIS NEDERLANDSCHE BESCHAVING. Stichting van een nationaal fonds. Als een der zeer betreurenswaardige ge volgen van den nood van dezen tyd moeten allerlei boekwerken, die voor de weten schap van groot belang zouden zyn, onuit gegeven blijven. Tal van doorwrochte stu dies blijven als manuscript liggen, omdat geen uitgever er voor te vinden is, wanneer hy niet verzekerd is van dekking van een goed deel van zijn risico. Herhaaldelijk tracht de samensteller van een dergelijk werk, die zich daarvoor vaak reeds zelf groote persoonlijke offers heeft moeten ge troosten, van overheid en genootschappen gelden bijeen te brengen, doch in den tegen- woordigen tijd blijkt het maar al te dikwijls een onmogelijkheid, deze tot zoodanige hoog te op te voeren, dat een uitgever meent tot publicatie te kunnen besluiten. Vooral met werken, welke voor de kennis der Nederlandsche beschaving van groote be teekenis zijn, doet dit euvel zich gevoelen, terwijl er voor andere takken van weten schap veelal een algemeen fonds is, dat in het uiterste geval kan bijspringen, bestaat een dergelijk instituut niet op het gebied onzer historie en kunstgeschiedenis. Eenige personen hebben gemeend hierin niet te kunnen berusten. Juist in dezen tijd, nu de strijd voor het materieele bestaan vrijwel alle energie in beslag dreigt te ne men, is het naar hun meening meer dan ooit noodig het besef levendig te houden, dat slechts geestelijke waarden aan het bestaan werkelijk beteekenis kunnen geven. In het bizonder ook uit de kennis van de vader- landsche beschaving met haar talrijke facet ten kan ons volk kracht putten. Het resul taat van veelomvattende studie op dit ter rein mag zeker nu niet aan de gemeenschap onthouden blijven door het ontbreken van een, soms luttele, som gelds. Teneinde hierin te voorzien, willen zij een nationaal fonds in het leven roepen. Vol gens de ontworpen statuten ligt het niet in de bedoeling, dat het fonds zelf het uitge ven van werken ter hand zal nemen. Het zal uitsluitend subsidies verleenen, en wel slechts dan, wanneer alle andere middelen geacht moeten worden uitgeput te zijn. De beoordeeling van werken, welke in aanmerking komen, geschiedt door een be stuur, waarin naast deskundigen op ver schillende terreinen der beschavingsgeschie denis, tevens zitting hebben vertegenwoor digers van hen, die de geldmiddelen be schikbaar stellen. De Koninklijke Academie van Weten schappen, afdeeling letterkunde, heeft zich bereid verklaard, zich te belasten met een zeker toezicht. Het voornemen bestaat, binnenkort een bijeenkomst van allen, die van hun belang stelling voor deze plannen blijk hebben ge geven, samen te roepen, teneinde de stich ting. definitief tot stand te brengen. Het voorloopige bestuur bestaat uit de heeren dr. J. Huizinga. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, voorzitter; jhr. mr. D. P. M. Graswinckel, rijksarchiva ris te 's-Gravenhage, onder-voorzitter; mr. J. K. van der Haagen, hoofdcommies bij het departement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, secretaris; W. Munnix, direc teur van de Centrale Suiker-Maatschappij te Bloemendaal, penningmeester; dr. G. J. Hoogwerff, directeur van het Nederlandsch Historisch Instituut te Rome; Dr. J. Kalf, directeur van het Rijksbureau voor de Mo numentenzorg te 's Gravenhage; dr. H. Schneider, directeur van het Rijksbureau voor Kunsthistorische en Ikonografische Do cumentatie te 's-Gravenhage; Alf. Schröder, assuradeur te Amsterdam; Dr. A. A. Smijers, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Voorts heeft de heer H. A. van den Steen straten te 's-Gravenhage zich welwillend bereid verklaard, zijn medewerking als no taris te verleenen. De secretaris adres van Horvettestraat 53, Voorburg is gaarne bereid desge- wenscht nadere inlichtingen te verstrekken. MINISTERIEEL BEZOEK AAN BLOKZIJL. In verband met de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet. De minister van waterstaat heeft gister middag een bezoek gebracht aan de gem. Blokzijl. Nadat de minister des voormiddags Urk had bezocht (zooals wij reeds meldden. Red.) is hij met het rykswater-staatsvaar- tuig „Noordholland" gevaren tot Genemui- den en vandaar tot Vollenhove gereden, waar ten gemeentehuize een bespreking heeft plaats gehad, verband houdende met de uitvoering der Zuiderzeesteunwet. Omstreeks vijf uur arriveerde de minister, die vergezeld was van den heer Houben, di recteur van den rijksdienst tot uitvoering van de Zuiderzeesteunwet en den heer J. Draayer, directeur van den rijkswaterstaat, te Blokzyl. Aan de grens der gemeente werd het gezelschap verwelkomd rwTT gemeester H. J. Bulten. Alvorens naar w gemeentehuis werd gereden, bezichtiJ. minister den proeftuin van de NV nut ,e tuinbouwbedrijf. Hij stelde zich op de h te van hetgeen daar verbouwd wordt Ri °fl .bedrijf worden verscheidene zoons van k langhebbenden by de uitvoering Van h Zuiderzeesteunwet opgeleid voor den tui bouw. Groote belangstelling legde de m"* nister aan den dag voor de soort aardbeien* welke hier worden gekweekt en waarvan een proefje werd genomen. Nadat ten gemeentehuize thee was bruikt, heeft de minister een conferentie IT had met de burgemeesters van Stad Ambt Vollenhove, Blokzyl en Kuinre, alT mede den dijkgraaf van het waterschap Vol lenhove, over den weg Blokzijl—Kuinre welke in zeer slechten staat verkeert dringend om verbetering vraagt. De nood" zakelijkheid der verbetering werd aangJ toond. De minister deelde mede, dat de ver" betering verband houdt met het wegenplan van den te maken N.O. polder. Hij stelde in uitzicht een oplossing te bevorderen, waar mede de streek gebaat zou zijn. Omstreeks half zes vertrok de minister over den bewusten weg langs Kuinre naar Lemmer. Het ministerieel bezoek aan de Zuj. derzeegemeenten. Op zyn tocht langs de Zuiderzeegemeen- ten is de minister des middags om zes uur te Lemmer aangekomen. Allereerst had de minister een langdurige bespreking met den burgemeester, mr. M. Krijger, over de uit voering van de Zuiderzeesteunwet, over het gevolg van de afsluiting der Zuiderzee en over den toestand der visscherij bevolking. Daarna werden eenige bestuursleden van de visscherijvereeniging „Lemmer", twee leden van de plaatselijke contactcommissie met den raad van beroep en vertegenwoordigers der vereenigingen van nevenbedryven ont vangen. Allen werden in de gelegenheid ge steld om wenschen en verlangens naar vo ren te brengen, terwijl ook de nieuw-getrof- fen pas-ingevoerde toeslagregeling op de visscherij, voor de belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet een punt van be spreking uitmaakte. Het bleek duidelijk, dat bij de regeering de ernstige wensch voorzit om door een tegemoetkoming op zoo ruim mogelijken schaal en voor zoo veel overeenkomt met het gedupeerd zijn van de belanghebbenden, de gevolgen van de afsluiting voor de visscherij bevolking zoo dragelijk mogelijk te maken. De nieuwe regeling, toetreding tot de regeling a of b, kan zoo worden opgevat, dat, indien een belanghebbenden deze niet voordeelig voor zich acht, hy buiten deze regeling kan blij ven of treden, terwijl hij dan gesteund kan worden volgens de bepaling van art. 13 van de Zuiderzeesteunwet. Van de zijde der ingezetenen was er voor dit bezoek groote belangstelling. Dit persoonlijk blijk van belangstelling van den minister in den gang van zaken werd zeer op prijs gesteld. Om acht uur is het gezelschap vertrok ken. MINISTER DECKERS TE WAGENINGEN. Bezoekt de Landbouwhoogeschool. Gisteren en vandaag bracht de minister van landbouw en visscherij, mr. dr. L. N. Deckers, vergezeld van een ambtenaar, den heer ir. Peeters, een bezoek aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen. De minister kwam te 10.44 uur te Ede aan, waar hy werd afgehaald door den se cretaris van curatoren der Landbouwhooge- school, den heer mr. F. Florschuetz. In de aula werd hy ontvangen door den president- curator den heer jhr. S. van Cittere, en den curator, den heer J. M. A. Wynaendts van Resandt, burgemeester van Wageningen. Na bezichtiging der aula en der biblio theek werden bezocht de laboratoria voor entomologie, plantensystematiek, plantkun de. het laboratorium voor erfelijkheidsleer, en het arboretum. Daarna volgde een lunch in de aula, waar mede aanzat de curator de heer E. van Weideren en baron Rengers. Des middags werd de minister in het hoofdgebouw der hoogeschool ontvangen door den rector-magnificus, prof. dr. W. C. Mees R.Azn., den secretaris van den senaa en assessoren. Prof. Mees sprak een kort woord van welkom en gaf den minister vervolgens een uiteenzetting van eenige wenschen ten aan zien van sommige verbeteringen aan he hoofdgebouw aan te brengen. Hierna werd het hoofdgebouw bezichtigd en vervolgens een bezoek gebracht aan e laboratoria voor Indische volkenkunde, na- tuurteekenen, landbouwplantenteelt, en waterbouwkunde, en werktuigkundig tcekenen, organische scheikunde, physiscne scheikunde, en van veredeling van lan bouwgewassen. Met dezen rondgang was het bezoek voor Woensdag geëindigd en vertrok de minister naar Brummen, waar hij als gast vanjnr. merkten de jongens tot hun v^v. Waren gekomen, be de kapitein en Éénoog waren en schrik dat het terna werden gezeten. Met spannfne °kJuden VVand ach" dit af zou loopen. Panning keken ze toe hoe of 274. Vóór ze tijd hadden om iets te zeggen, kwam de kapitein hard langs hen gereden en pakte ze me e forschen greep beet, waarna hij de beide bi°eis zich op zijn paard tilde, en dit de sporen gaf, g door Éénoog, die schreeuwend achteraan kwam*

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6