GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Jladiotüeuws honderd tankschepen van de koninklijke shell. s. van Citters den nacht op diens landgoed „De Engelenburg" doorbracht. Heden kwamen de laboratoria voor land- bouwscheikunde, plantenphysiologie, bosch- bouw, zuivelbereiding, technologie, tropische landbouw, natuurkunde, het instituut voor landbouwwerktuigen en de boerderij Dui- vendaal en de laboratoria voor mycologie en tuinbouwplan tenteelt aan de beurt, waarna de minister te 4.45 uur over Ede naar Den Haag zou terugkeeren. EEN ORIGINEEL IDEE. Artist of niet? De directie van de Cinema Royal te Am sterdam heeft in samenwerking met de V.A. R.A.-omroep een origineele en aantrekkelij ke wedstrijd bedacht. Gedurende de week van 15 tot en met 21 Mei a.s. zullen in elke voorstelling van de Cinema Royal, diverse amateurs op ver schillend gebied optreden. Zangers, zangeressen, humoristen, volle dige bands, „crooners" enz. enz. zullen hun beste beentje voorzetten om in aanmerking te komen voor de microfoon te mogen op treden. De wedstrijd belooft een zeer groot succes te worden, aangezien zich in een week tijds reeds meer dan 1100 deelnemers hebben aangemeld. Aangezien het natuurlijk ondoenlijk is een zoo groot aantal te laten optreden, heeft het lot beslist, welke van de inzenders in de voornoemde week zullen optreden. En zoo zullen zich 120 gelukkigen deze week voor het eerst voor het publiek ver- toonen en zich op het glibberige pad van de kunst begeven. Een aardige attractie heeft tevens de di rectie van de Cinema Royal daaraan ver bonden. De winnaars zullen door het pu bliek, dat in de zaal aanwezig is, worden aangewezen, met dien verstande, dat dege ne, die het meeste applaus krijgt, winnaar van de betreffende voorstelling wordt. Er komen dus in totaal 23 winnaars in de fina le, die de daarop volgende week wederom in de Cinema Royal zullen optreden en te gelijkertijd voor de microfoon zullen ver schijnen. Om een eerlijke beslissing te verkrijgen, heeft de directie van de Cinema Royal op haar tooneel een speciale applaus-meter op gesteld, zoodat dus de „hoeveelheid" ap plaus door het publiek af te lezen is. GYMNASTIEK OP LAGERE SCHOOL. Deskundige lichamelijke opvoeding op de lagere school een volksbelang. Zaterdagmiddag a.s. zal in het A.M.V.J.- gebouw te Amsterdam door samenwerking van het Nederlandsch Olympisch Comité, de Onderwijscentrale, den bond van Neder- landsche onderwijzers en de vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding een propagandamiddag worden gehouden voor de lichamelijke opvoeding in de lagere school. In een gehouden persconferentie hebben de organisatoren uiteengezet, wat hen ertoe gebracht heeft de handen ineen te slaan en de aandacht van het publiek te vestigen op de beteekenis van de lichamelijke opvoe ding op de lagere school, welke het slacht offer dreigt te worden van de bezuinigin gen, die allerwege als gevolg van de crisis worden doorgevoerd. De voorzitter der conferentie, mr. A. ba ron Schimmelpenninck van der Oye, herin nerde als voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité eraan, dat dit comité een federatie is voor lichaamsvaardigheiï, wat meer inhoudt dan de bevordering van sport alleen. Sport, mits op de juiste wijze be oefend, bevordert de volksgezondheid en volksweerstand en heeft een groote waarde. Als correctie van de vooral hier te lande bestaande wanverhouding tusschen de cere brale en lichamelijke ontwikkeling. Slechts een gedeelte der jeugd beoefent echter sport en wel juist dat gedeelte, dat er een speciale roeping toe voelt en veelal een onbewusten drang naar harmonie van geest en lichaam in zich heeft. Maar juist het andere ge deelte, dat dezen drang niet kent, heeft de lichamelijke opvoeding het meest van noode en kan alleen bereikt worden door verplicht onderwijs in de lichamelijke oefening. Daar om is het zoo bijzonder te betreuren, dat juist hier te lande, waar de bevolking als geheel genomen niet van zekere verwaar- loozing des lichaams is vrij te pleiten, de uit voering van het onderwijs in de lichamelij ke oefening naar een verder verschiet is verschoven. Bij het bestaan van een juiste verhouding tusschen de geestelijke en lichamelijke opvoeding, zou bij onvermijde lijke bezuiniging een geringe besnoeiing in de juiste verhouding desnoods te aanvaar den zijn. Thans, nu het zoo stiefmoederlijk bedeeld is, ziet men het nog verder terug gezet. Spr. wilde in het midden laten, aan welke eischen de betrokken leerkrachten moeten voldoen, maar achtte een voortdu rende actie ter verkrijging der broodnoodige lichamelijke opvoeding der jeugd noodzake lijk. De voorzitter der Onderwijscentrale, te vens voorzitter van het N.O.G., de heer H. J- Bon, herinnerde eraan hoe in het einde der vorige eeuw het vak lichamelijke op voeding het karakter droeg van ontspan ningsvak, dat echter alleen de openbare scholen kenden. Pas daarna is bij doctoren, onderwijzers en turners het inzicht gerijpt, dat de lichamelijke opvoeding van de groot ste beteekenis was voor de volksgezondheid, de levenskracht en volksweerbaarheid. Uit voerig betoogde spr., dat niet iedere gewo ne schoolonderwijzer les in dit vak kan geven en dat de opleiding tot leeraar in den loop der jaren een sterk wetenschappelijken ondergrond kreeg, die niet meer gemist kan worden. De regeering zag dit eveneens m en be noemde zelfs gedurende eenigen tijd een inspecteur voor de lichamelijke opvoeding en vele gemeenten volgden dit voorbeeld. Helaas dreigt dit alles nu weer te ver dwijnen, uitsluitend uit financieele overwe gingen, terwijl juist nu, nu de volkskrach door andere gevaren bedreigd wordt, inte gendeel uitbreiding noodig zou zijn, vooral ook voor de nijverheidsscholen. Spr. noemde deze bezuiniging een zuinigheid, die de wijsheid bedriegt. De heer J. M. J. Korpershoek van de ver eeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding wees er tenslotte op, dat de thans ingezette actie niet uitging van eenige menschen uit geïnteresseerde kringen, maar dat in het comité van aanbe veling zoowel personen uit paedagogische klingen als uit medische en sociale kringen voorkwamen en voorts wees hij naar de sprekers, die hun medewerking zouden ver leenen aan de propaganda-bijeenkomst op Zaterdagmiddag a.s., waar naast de genoo- digden ook het belangstellend publiek, voor zoover de plaatsruimte voldoende is, harte lijk welkom zal zijn. Proeftocht van de „Macoma". Gisteren heeft op de Noordzee de proef tocht plaats gehad van het nieuwe tank schip van de Koninklijke Shell, de 12.100 ton metende „Macoma", gebouwd bij de Ne- derlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. De „Macoma" is één van de dertien tank schepen, welke de Koninklijke Shell het voirge jaar bij verschillende Nederlandsche werven heeft besteld, het eerste schip, dat te water gelaten werd en het honderdste, dat in haar opdracht in Nederland werd gebouwd. Het eerste motortankschip voor de Koninklijke Shell, de 1000 ton metende „Vulcanus", werd een kwart eeuw geleden eveneens by de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij gebouwd. Al deze honderd schepen werden door den heer C. Zuiver, den marine-superinten dent van de Koninklijke Shell, persoonlijk overgenomen. De „Vulcanus" was, evenals de „Macoma", uitgerust met een motor van Werkspoor, de eerste Dieselmotor, die Werkspoor heeft ge bouwd. De 8 cyl. Dieselmotor van de „Ma coma" ontwikkelt 4000 rem P.K. en geeft het schip een gemiddelde snelheid van 12 3/4 mijl. Aan den welgeslaagden proeftocht op de Noordzee de „Macoma" vertrok des mor gens van IJmuiden en liep tegen den avond den nieuwen Waterweg binnen namen vele vertegenwoordigers uit de kringen van handel, industrie, scheepvaart en verkeer deel. Geen bestelling in Nederland? Naar aanleiding van een persbericht, dat de Koninklijke Shell voornemens zou zijn opdracht te geven voor den bouw van een groot aantal tankbooten, waarbij ook de Nederlandsche werven een gedeelte van deze orders toegewezen zouden krijgen, hebben wij ons tot de directie van de Koninklijke in Holland gewend. De directie verklaarde niet op de hoogte te zijn van mogelijke orders voor het bui tenland, doch kon wel met stelligheid ver klaren, dat het niet in de bedoeling ligt thans schepen in Holland te bestellen ITALIAANSCHE JOURNALISTEN BEZOEKEN ONS LAND. Gistermiddag zijn vijf Italiaansche jour nalisten, de heeren Virgilio Lilli van de Corriere Della Fera, Franco Sabatelli van de Popoio d'Italia, Emilio Bessi van de Secoio La Sera, Allone Nosari van het Gior- nale d'Italia, Dr. Guido Cuccio van do Tribuna, benevens de vertegenwoordiger van de Deutsche Luft Hansa te Rome, de heer Schott, met een toestel van de Luft hansa op Schiphol aangekomen om kennis te maken met Nederland, en de luchtlijn, welke door de K.L.M. en de A.I.L. wordt onderhouden tusschen RomeMilaan FrankfortKeulen en Amsterdam. Het ge zelschap is verwelkomd door de heeren D. J. de Vries, chef van de af deeling handel der K.L.M.G. Laponder, vertegenwoordi ger der K.L.M. te Berlijn, en B. Prinsen Geerligs, chef van de af deeling propaganda der K.L.M. Onder leiding van den stationschef, den heer Thomson, werd een rondgang over het vliegveld gemaakt. Hierna is het gezelschap naar de stad vertrokken, waar het zijn in trek nam in hotel „1'Europe". Heden wordt onder leiding van den heer Prinsen Geer ligs een tocht naar den Haag gemaakt, waar een diner zal plaats vinden in hotel „De Witte Brug". Een bezoek zal worden ge bracht aan het Italiaansche gezantschap, waar het gezelschap zal worden ontvangen door den Italiaanschen Charge d'Affaires, den heer Monaco. Vrijdag zullen de buitenlandsche gasten verschillende plaatsen in het land bezoeken. Zaterdag zal het gezelschap de terugreis naar Italië aanvaarden. GOUDUITVOER NAAR BELGIE. België weer als goudland. Naar wij vernemen, heeft de Neder landsche Bank zich bereid verklaard in het vervolg weer goud af te geven voor uitvoer naar België, wanneer de koers van den Belga te Amsterdam daartoe aanleiding geeft. Zooals bekend, had de Nederlandsche Bank zich na de devaluatie van den Belga aanvankelijk op het standpunt gesteld, dat België niet te beschouwen was als een land waar wettelijk de gouden standaard gold, hoewel de Nationale Bank van België in feite wel doorging haar biljetten in goud of in deviezen te betalen. Nu de nieuwe goud pariteit van den Belga definitief is gewor den en de Nationale Bank van België, naar het schijnt, tegenover de Nederlandsche Bank bevestigd heeft, dat zij goud afgeeft voor uitvoer naar Nederland, wanneer de koers van den gulden in België daartoe aanleiding geeft, ziet de Nederlandsche Bank er blijkbaar geen bezwaar in België weder als goudland aan te merken. vleeschfabrikanten zouden worden betrok ken. De vertegenwoordigers der gemeentebe sturen spraken er unaniem hun waardeering over uit, dat de regeering zoo spoedig reeds de noodige acitiviteit heeft getoond en zij het mogelijk heeft gemaakt, dat deze proef wordt genomen. De heeren werden in de gelegenheid ge steld, het nieuwe product te keuren. Zij waren vol lof over den buitengewoon goe den smaak en betwijfelen dan ook niet of het nieuwe gehakt zal een dankbaar onthaal vinden. Alle gemeentebesturen zegden volgaarne toe de volle medewerking voor een slagen der proef te zullen verleenen. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat het der regeering is gelukt, den prijs van 35 cent per bus te handhaven. 3 OCTOBER-VEREENIGING 50 JAAR. Te Leiden. Gisteren is in de Sleutelstad het feit her dacht, dat aldaar voor 50 jaar de 3 October- vereeniging werd opgericht, de vereeniging, welke sindsdien telkenjare voor een feeste lijke herdenking van Leiden's ontzet heeft zorg gedragen. In verband hiermede is in het stedelijk museum „De Lakenhal" een jubileumten toonstelling ingericht, waar men vele foto's, platen en drukwerken uit „den goeden ouden tijd" kon vinden. Gistermiddag is deze expositie geopend met toespraken van den voorzitter der jubileerende vereeniging, den heer W. van der Laan en den burge meester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Vervolgens hield het bestuur in „Maison Bruyns" een drukbezochte receptie, waar bij door een comité uit de burgerij een ge schenk werd aangeboden, terwijl gister avond door een groot aantal Leidsche ver- eenigingen aan het bestuur een serenade is gebracht. Heden ten 1 ure vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving Mr. de Groot en de heer Bakker en de heer Bulens zon der kennisgeving. De voorzitter opende, met het uit spreken van een herdenkingswoord gewijd aan dr. Postma, directeur van de Handels school, die steeds gestreefd heeft de school hoog te houden, zich heeft doen kennen als een harde werker en een man was van een hoogstaand karakter. Zijn nagedach tenis zal in Alkmaar in dankbare herinne ring bewaard blijven. De raad hoorde staande deze herden king aan. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d, 1 April j.1., nr. 136, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 20 Februari jl., nr. 17 A., tot aankoop van het voormalig stationsgebouw met grond aan den Tienenwal van de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Maatschappij. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d. 15 April jl., nr. 102, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 2 April 1936, nr. 3, inzake verhuur van het winkelpand Appelsteeg nr. 2 en een per ceel tuingrond aan de Zuiderhoutlaan. Als voren. c. Een brief dd. 15 April jl., nr. 131, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor kennisgeving aangenomen raads besluit van 20 Februari 1936, nr. 11, tot verkoop aan de Vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" van een perceel bouwterrein in den polder Overdie en Achtermeer en het verleenen van voor schotten aan deze bouwvereeniging voor den bouw van 14 arbeiderswoningen. Als voren. d. Een brief dd. 15 April jl., nr. 178, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 2 April 1936, nr. 11, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Dr. Schaepmanstraat, aan P. Dekker. Als voren. e. Een brief dd. 22 April jl., nr. 128, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 2 April 1936, nr. 6, tot aankoop van de Noord - Zuod-Hollandsche Tramweg Maatschappij van een stukje grond aan den Schermer- weg. Als voren. f. Een brief dd. 30 April 1936, nr. 66/9145, le afd. van den Commissaris der Koningin in deze provincie, ten geleide van een uittreksel uit het Koninklijk be- goedkeuring van de bij raadsbesluiten van sluit van 18 April 1936, nr. 19, houdende 19 Dec. 1935 en 30 Jan. 1936 vastgestelde Verordening inrichting gemeentepolitie en van de bij raadsbesluiten van 5 Juli 1934 en 20 Dec. 1934 vastgestelde regeling der bezoldiging van het politiepersoneel. Als voren. g. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten, van de opneming van kas en boeken op 30 Maart en 17 April jl., van resp. het bedrijf der Plantsoenen en het bedrijf der Gemeentewerken. Als voren. - h. Een brief dd. 7 April 1936 van Mej. C. W. van der Weele, houdende dankbetui ging voor het besluit met betrekking iot haar salaris als stadsvroedvrouw. Als voren. i. Een brief dd. 30 Maart 1936 van het Bestuur van het Burgerweeshuis, ten ge leide van de rekening over 1935 en de be grooting voor 1937 van het Burgerwees huis. De rekening gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad en de begrooting te behandelen bij de gemeentebegrooting voor 1937. j. Een adres dd. 20 April 1936 van het Bestuur der Chr. Woningbouwvereniging „De Voorzorg", alhier, verzoekende om de OMROEPSTERS BENOEMD BIJ DEN B B.C. Speciaal voor de televisie-uitzen dingen. De „Daily Telegraph" meldt uit Londen, dat de B.B.C. gisteren twee jongedames heeft benoemd tot omroepsters, speciaal voor de televisie-uitzendingen. Het zijn mej. Jasmine Bligh en mej. Elisabeth Cowell. mej. Bligh, een nicht van lord Darnley, is 22 jaar oud, haar nieuwe collega 23. Zij zijn uitverkoren uit 1100 gegadigden en dat niet alleen om haar uiterlijk en den klank van haar stem, doch ook om kwali teiten, welke haar in staat stellen met succes op te treden als gastvrouwen van het radio-station, Alexander-paleis. Beiden treden Maandag in dienst. Tot de opening van het televisie-station zullen zij de aankondigingen in de lichtere program ma's verzorgen, ten einde vertrouwd te raken met het spreken voor de microfoon. Geen van beiden heeft n.1. ooit voor de radio gesproken. Beiden hebben een lage en welgemoduleerde stem. Mej. Cowell spreekt bijna op fluister toon. Voor de televisie is een zekere „make up" noodig, welke zal neerkomen op het aan brengen van een lichtgele kleur op de wan gen, van donker geel op den neus, het bruinkleuren der lippen en het aanbrengen van eenig groen op de oogleden. Mej. Bligh heeft bijrolletjes in films ge speeld. Zij is drie jaar aan het tooneel ge weest. Mej. Cowell heeft vaak voor de camera moeten poseeren bij haar werk als manne quin. Beiden hebben veel gereisd en spre ken ook Fransch. Voorloopig zijn de dames voor 6 maanden geëngageerd. financieele medewerking der gemeente voor den bouw van 62 arbeiderswoningen en 3 woon- en winkelhuizen op een terrein nabij den Friescheweg en tot aankoop van het benoodigde bouwterrein. Gesteld in handen van B. en W. om be richt en raad. k. Een brief, ingekomen 30 April 1936 van het Bestuur der vereeniging „Hulp aan spraakgebrekkigen", verzoekende le. voor de instandhouding van de cur sussen voor spraakgebrekkigen een subsi die uit de gemeentekas te verleenen; 2e gratis een lokaal met verlichting en verwarming beschikbaar te willen stellen. le. Te behandelen bij de gemeente-be- grooting voor 1937. 2e. In handen te stellen van B. en W. ter afdoening. 1. Een adres dd. 30 April 1936 van be woners van de Van der Lijnstraat en om geving, verzoekende verbetering te bren gen in den staat, waarin de sloot langs de Van der Lijnstraat zich bevindt. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. m. Een brief dd. 5 Mei 1936 van Bur gemeester en Wethouders, berichtende de instelling van een Commissie van advies voor verkeersaangelegenheden. Aangenomen voor kennisgeving, n. Een adres dd. 6 Mei 1936 van het Bestuur der Vereeniging voor Landbouw- huishöudonderwijs, verzoekende ten be hoeve van de cursussen van het landbouw- huishoudonderwijs voor 1937 een subsidie uit de gemeentekas te verleenen. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1937. o. Een brief dd. 8 Mei 1936 van Cura toren van het Murmellius-Gymnasium, ten geleide van het verslag van het gym nasium over 1935. Voor kennisgeving aangenomen, p. Een brief dd. 9 Mei 1936, nr. 4958 van den Minister van Binnenlandsche Za ken, mededeelende de opheffing van den Armenraad in deze gemeente niet te zuilen bevorderen. Als voren. q. Een brief dd. 12 Mei 1936 van het lid van den raad H. van Drunen, verzoe kende in de eerstvolgende raadsvergade ring aan Burgemeester en Wethoudeis vragen te mogen stellen omtrent de ont trekking van een deel van den Alkmaar- schen Hout aan zijne bestemming. Toegestaan aan het eind der agenda, r. Een brief dd. 12 Mei 1936 van het Bestuur der R. K. Meisjesscholen, verzoe kende op grond van artikel 72 der L. O. wet 1920 de noodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een naaimachine ten behoeve van het onder wijs in nuttige handwerken in de Maria- school. Te behandelen bij de begrooting. s. Een brief dd. 13 Mei 1936 van het lid van den raad W. van de Vall, verzoekende aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen omtrent de te werkstel ling van arbeiders bij den bouw van het politiebureau. Toegestaan aan het eind der agenda, t. Een brief, ingekomen 14 Mei 1936 van het lid van den raad G. Grondsma, verzoekende aan Burgemeester en Wet houders vragen te mogen stellen omtrent de restauratie van de Groote kerk als werkobject ter bestrijding van de werk loosheid. Als voren. Benoeming tydelyk leeraar. Voorgesteld werd om dr. J. B. van Ame- rongen tot tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Handelsschool te benoemen. Mej. N i e r o p wees er op, dat de heer van Amerongen reeds 3200 geniet. Ook zijn vrouw wordt gesalarieerd, zoodat er door cumulatie voor functies 7200 word Zij geeft in overweging in de toekomst naar een ander om te zien. De voorzitter zeide, dat het wen- DE EERSTE NIEUWE HARING. De reederij Parlevliet te Katwijk aan Zee heeft vanmorgen radiotelegrafisch be richt ontvangen, dat de eerste haringlog- ger met ongeveer 80 kantjes haring onder weg is naar huis. Deze hoeveelheid verte genwoordigt de vangst van zes schepen van samenwerkende reederijen. Het be richt spreekt van een zeer mooie kwaliteit. Verwacht wordt, dat deze haring a.s. Zaterdag zal worden verkocht. GRAFMONUMENT THOM DENIJS. De Haagsche beeldhouwster Corry Ran- zenHeslenfeld legt deze week de laatste hand aan het grafmonument vap Thom Denijs. Het werk werd door haar uitgevoerd in Lombez kalksteen. Het hoofdeinde van het monument bestaat uit vier deelen. Twee lage vierkante zuilen ter weerskanten en een liggend blok daartusschen dragen en sluiten het in relief bewerkt middeldeel in, waarop een muze is voorgesteld, die in de rechterhand een lauwerkrans reikt en wier linkerhand rust op een lier. Op de zuilen staat links: Thom Denijs- 3 Jan. 1877-14 Nov. 1935. Rechts: Van de Ned. Vereeniging van Concertzangeressen en Zangers en van vele vrienden. Op den middelsten liggenden steen is ge beiteld: „Du ruhst im licht". Een eenvoudige rand van tufsteen en een beplanting met cotoneaster voltooien het geheel. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks half twaalf is de koffiehuisbediende J. van Oosterhout te Breda, die per rijwiel in de Nieuwe Ginne- kenstraat reeds aldaar door tot nog toe onop gehelderde oorzaak door 'n taxi aangereden. Het slachtoffer werd per politiebrancard naar het St. Ignatius Ziekenhuis overge bracht, waar van O. spoedig aan de beko men verwondingen overleed. Door de politie wordt een uitgebreid on derzoek naar de schuldvraag ingesteld DOOR VRACHTAUTO'S VERLOREN STEENEN. Een hinder en een gevaar voor het verkeer. De A.N.W.B. meldt ons: Zooals vele automobilisten reds onder vonden hebben, komt het herhaaldelijk voor, dat men op de wegen losse steenen aantreft, welke verloren zijn door voor het vervoer van dit materiaal gebruikte vrachtauto's. Deze steenen beteekenen niet alleen hin der voor het verkeer, maar ze kunn zelfs bepaald gevaar opleveren. In de ver schillende reglementen op de wegen zijn dan ook bepalingen opgenomen, waarbij dit achterlaten van dergelijke voorwerpen op den weg verboden wordt en de A.N.W.B. heeft zich thans in het belang van de ver keersveiligheid, tot de betrokken wegbe- heerders gewend met het verzoek, aan de hand dezer voorschriften ten aanzien van dit steenenvervoer een scherper toezicht te doen uitoefenen. KINDJE IN WASCHTOBBE VERDRONKEN. Tragisch ongeval. Gisteren was vrouw B., te Donden (N. Br.) in de Kanaalstraat, bezig het wasch- goed op de bleek te leggen. Haar twee jarig zoontje A. J. speelde achter het huis bij de waschtobbe. Toen moeder weg was, heeft het ventje een kinderstoeltje gepakt en dit naast de waschtobbe neergezet, waarna hij er op klauterde om een speelgoedbootje te laten varen. Daarbij heeft hij zijn evenwicht verloren en is voorover in de tobbe geval len, die gevuld was met dekens en water. Het kereltje heeft nog wel getracht zich op te richten, maar woelde zich daarbij in de dekens vast. Toen de moeder terug kwam, was het reeds verdronken. WERELDJAMBOREE 1937. Jamboree-avonden. De propaganda-dienst wereldjamboree '37 deelt mede: Er is een groeiende belangstelling voor de nationale gebeurtenis van 1937. Er is daarom besloten in verschillende deelen van ons land jamboree-avonden te organi- seeren, waar onze padvinders hunne vaar digheden zullen toonen en waar de jamboree in woord en beeld zal worden toegelicht. Daarnaast komen ook aanvragen binnen om op jaarvergaderingen, congressen, open lucht-conferenties van allerlei vereenigin- gen, om over de padvindersbeweging en meer in het bijzonder over de jamboree te komen spreken. Aan dergelijke verzoeken zal, voor zoover mogelijk, door den propaganda-dienst wor den voldaan en zal daarbij in overleg met de betrokken besturen een keuze worden gedaan wat betreft sprekers, film, toespraak, demonstraties, kamvuurverhalen, enz. Alle verzoeken daarvoor zijn te richten aan den propaganda-dienst der wereld-jamboree '37, Alexanderstraat 20, Den Haag. KNAAPJE VERDRONKEN. De vijfjarige J. Pors uit de Tolhuislaan te Rotterdam is gistermiddag bij het spe len op de kade van de Eerste Katendrecht- sche haven te water geraakt, en verdron ken. De rivierpolitie heeft na drie kwartier dreggen het lijkje opgehaald. DE DISTRIBUTIE VAN GEHAKT IN BLIK. In aansluiting op het bericht betreffende de conferentie van minister Slingenberg met vertegenwoordigers van de groote gemeen ten wordt nog het volgende medegedeeld: Gisteren heeft de minister van sociale zaken, mr. Slingenberg, een bespreking ge had met vertegenwoordigers van de bestu ren van de gemeenten Amsterdam, Rotter- 'am, den Haag, Utrecht, Haarlem, Eindho- 2n en Groningen betreffende de nieuwe stributie van gehakt in blik. De minister heeft daarbij medegedeeld, dat hier sprake is van een proef met een beperkte hoeveelheid en dat als deze proef slaagt de departementen van land bouw en visscherij en van sociale zaken zoo spoedig mogelijk zullen overleggen of deze proef in een definitieve regeling zal kunnen worden omgezet, waarbij dan ook de andere

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7