De proefvaart van de „Macoma". Rupsenbestrijding. Zeilsymphonieën. AUCMAARSCHE COURANT ve« DendeedegtAMdW» De overdracht in volle zee van het motor-tankschip .Macoma", ge bouwd bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam. Dit is het honderdste schip, dat voor rekening van de Kon. Shell in Nederland gebouwd is Nu het seizoen nadert, maken onze badplaatsen zich gereed. De badstoelen op het Scneveningsche strand zijn reeds geplaatst en wachten op de eerste gasten I? C"* &JKIÉ l-émi H- - MM De burgemeester van Peking heelt met andere autoriteiten en alle straatvegers een schoonmaak-optocht door de stad gehouden om de bewoners aan te sporen tot meer zindelijkheid op eigen terrein. Gereed voor het vertrek Zeilensymphonie als voorbereiding van de groote jaarlijksche wedstrijden, waarbij de beoefenaars van deze interessante sport elkanders prestaties weer gaan meten De Plantenziektekundige Dienst is, in samenwerking met het Koloniaal Insti tuut, bezig met het verdelgen van een groot aantal rupsen in het Vondelpark te Amsterdam door middel van een Indisch product De verkiezing van Azana tot president van Spanje. Tijdens de mededeeling ven den uitslag in het .Palaeio de Cristal" te Madrid Een overzicht van de .Prinsendam", die bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij in aanbouw is. - De foto werd genomen uit een 40 meter hooge kraan Minister prof. dr. ir. H. C. J. H. Galissen bracht Woensdag een bezoek aan de Rotterdamsche Droogdok Mij. ter bezichtiging van den bouw der .Prinsendam" J

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9