Melk verhoogt uw weerstandsvermogen DE GEBROEDERS OCHEM" NEEk LANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDf I CASTRICUM WINKEL Glimlachje (<%- 1 na zonder uitzondering r.k. arbeiders aan wijst. Moet zoo worden opgetreden by een overheidsgebouw? Spr. zegt neen. Bij een kerk of een particuliere huis betreurde spr een dergelijk optreden, doch bij een ge bouw met overheidsgeld gezet, gaat dit niet aan. Thans is het zoo, dat alle werklieden daar met een enkele uitzondering r.k ziin en dit geeft verbittering. Spr. verwacht, dat het college dit niet kan goedkeuren. Am höchstar Stelle wordt ten opzichte van deze aangelegenheid nauw keurig uitgekeken. Wat kan het college daartegen in de toe komst doen? De hoofdaannemer heeft het recht te nemen wie hij wil, tenzij in de toe komst de volgorde van aanstelling wordt voorgeschreven. Dit is echter een gevaarlijk systeem, waar voor spr. huivert. Toch kan de toestand niet worden geduld en daarom heeft hü de on aangename taak om te interpelleeren op zich genomen. Weth. v. Slingerland noemde het een aangename^aak de zaak uit de doeken te doen.' Vraag één beantwoordde spr. ontkennend en de cijfers door den heer v. d. Vall ge geven, betwistte hij. Uit de cijfers, hem verstrekt door de arbeidsbeurs, blijkt, dat m totaal 41 personen te werk zijn gesteld in totaal 91 maal. Hieronder zyn 19 niet-katholieken. De te- weikstelling vindt plaats na afroeping door den aannemer bij de arbeidsbeurs, die geen invloed op de personen uitoefent; maar de aannemer blijft vrij in zijn keuze. Alleen vordt nagegaan of de ingeschrevenen op den dag der aanbesteding in Alkmaar waren. Het bestek bevat geen bepalingen, dat voor de tewerkstelling rekening moet worden gehouden met de godsdienstige of politieke overtuiging. Tot 2 Mei zijn 41 per sonen te werk gesteld, waarvan 22 katho liek. Spr. geeft toe, dat een belangrijk deel is toegewezen aan de roomsch-katholieken, omdat aan niet-katholieken 309 arbeids dagen en aan r.-k. 867 dagen zijn toege wezen. Het is een verhouding van 3 1 en niet zooals de heer v. d. Vall zegt 151. Hoe de aannemer er toe kwam zooveel r.-k. aan te stellen, weet spr. niet, maar met nadruk verklaart hij, dat het college nóch direct nóch indirect invloed heeft uitgeoefend. Dat het verbittering heeft gewekt, kon spr. cgrijpen, ook ""''terstelling heeft ontstem ming doen ontstaan. In antwoord op de derde vraag zei spr., dat het college geen zeggenschap heeft. Of de aannemer adviseurs heeft gehad, weet spr. ook niet. Wél, dat de aannemer aan een r.-k. timmerman gevraagd heeft of hij een goeden metselaar wist en dat deze een niet-r.-k. heeft aangewezen. Wij kunnen niet eischen, dat de aannemer aangewezen arbeiders neemt in volgorde van de in schrijving van de arbeidsbeurs, want dan zou men hem opleggen, dat hij ook minder volwaardigen moest nemen. Gaarne ver neemt spr., hoe de heer v. d. Vall aan het verhoudingscyfer van 1 15 komt. De heer v. d. V a 11 kon zich voorstellen, dat de wethouder afgaande op de verstrekte cijfers van de arbeidsbeurs tot zijn con clusie komt, maar de arbeidsbeurs schakelt de onder-aannemers in, n.1. die van het grondwerk en van het vlechtwerk en deze hadden andere arbeiders in dienst genomen. Daarop kpn de hoofdaannemer geen invloed uitoefenen. Spr. vraagt den wethouder, of deze ook de cijfers weet over de laatste paar weken. Hij moet dan uitschakelen de 3 personen, die als niet-ingezetenen van Alkmaar zijn' toegestaan. Dan moet de wethouder tot een frappante ontdekking komen en dichter bij m(i komen te staan. Spr. heeft in de ver klaring van den wethouder voorts gemist of deze een dergelijke handeling goed of afkeurt. Hij meent, dat van de tafel van B. en W. een woord moet worden gesproken, dat niet in goedkeurenden zin kan zijn en handhaaft zijn cijfers, omdat zij hem verstrekt zijn door menschen, die verantwoordelijke plaatsen in de gemeenschap bezetten. Een dergelijk werk uit de overheidskas bekos tigd, dus met geld van allen, laat zooiets niet toe. De heer Appel merkte op, dat de heer v. d. Vall zijn interpellatie op de juiste wijze heeft gehouden. Geen categorie kan zich beleedigd gevoelen. Spr. had gehoord, dat de heer v. d. Vall zijn interpellatie zou houden en hij had zich daarom op de hoogte gesteld. Ook van den opzichter heeft spr. ver nomen, dat er veel r.-k. te werk zijn gesteld en ook deze kon niet verklaren, hoe dat komt. Zocwel onder de moderne georgani- seerden als de christ. en de federatief ge- organiseerden wordt hierover geklaagd. Bij de arbeidsbeurs hoorden ze steeds, dat de aannemer een keus doet uit de hem ver strekte lijst. Het is echter mogelijk, dat een ambtenaar met een potloodje bepaalde namen aanteekent. heer v. d. Vall: Dat mag men niet zeggen! De heer Appel; Ook op andere werken ls het voorgekomen, dat in meerderheid r.-k. te werk gesteld zijn. Ik ben niet op ketterjacht, maar ik meen, dat men de arbeiders onafhankelijk van hun overtui- gln8 in de gelegenheid moet stellen hun brood te vedienen. De heer Venneker: Waar is dit pp vroegere werken gebeurd? De heer Appel; Het is een vaststaand feit, dat niet-r.-k. in tegenstelling met r.-k. slechts korten tijd te werk gesteld werden. De heer v. d. Vall was juist, toen hij beweerde, dat dit verbittering geeft. In ant woord aan den heer Veneker zei spr., dat het ook gebeurd is aan den stadsaanleg aan de Singels en bij de verbreeding van een 'ug en dat bouwvakarbeiders van de fede ratie bij den bouw van Rochdale door den aannemer zijn uitgesloten. Weth. v. Slingerland: En ook de r.-k.? De heer Appel; Zeer zeker! De heer Venneker: Ook die bouw geschiedde met overheidsgeld. De heer Appel: Ik neem het standpunt ln> dat men ongeacht zijn overtuiging in de gelegenheid moet worden gesteld om te kun nen werken. Spr. hoopte, dat het college den aannemer op de wenschelykheid daarvan zal wyzen. Weth. v. S1 i n g e r 1 a n d gaf toe, dat hij met zyn cijfers ook die van de werklieden nij de onderaannemers heeft genoemd. Men moet het werk als geheel beschouwen en de heer y. d. Vall had zijn interpellatie an- :,"moete" mdienen, wanneer hy den toe- oogd Van C Paar WCken had be" aannemer' Val!: Er staat: de h»W- diM6!ï'i,V" S!ingerland: De verhou- fol i gS ns 3 1 en niet 15 1. Toen de r k ver? BergerweS bouwde, liepen vergeefs om werk. van'gehoord: Va'l; °aar heb ik „ooi. i»d"Sï.dV'^'"",erl*n,l! Toch 1" ulul8enana: Ik meen nnlr w?dteedaetrdamet °Verheidsgeld gebouwd' dat dan aan lederen arbeider kans op werk moet worden gegeven, ook by wo ningbouw en ik hoop, dat de S. D. A. P zich rr,.rv"de ,oekomM »™ia» interpellatie^nieMn he' nut van de merking'dat 2£ÏÏ~5SS Z riin?' aehtte hf' overb°dig te betogen, dat zyn fractie op het standpunt staat, dat wat hier gebeurd is, niet juist is. Wij hebben steeds betoogd, dat in verhouding tot de bevolking het aantal r.-k. in gemeentedienst zeer gering is Wy zyn tegen bevoordeeling van de een of andere volksgroep. Steeds dln' geantwoord. dat niet moest wov den gekeken naar de overtuiging, doch naar bekwaamheid. Spr. kan zich voorstellen, dat de aannemer, die hier niet bekend is bii werklieden die bij hem werkzaam zijn'naar goede werkkrachten informeert, en dat daardoor de tewerkstelling van een be paalde groep menschen ontstond. Eigen- bhdln K dat Uit £et debat is gebleken, dat by den bouw van Rochdale plaats vond, het geen nu wordt gelaakt. Toen hebben de r.-k geen interpellatie gehouden. Wy ver- oordeelen zooiets, doch moeten in dit geval weten, hoe de loop precies is. Wanneer ik !aV' d' Val1 goed begrepen heb, dan nebben de onder-aannemers niet-r-k ee nomen. 6 De heer v. D r u n e n Omdat *t niet anders kon. De heer Venneker: Het is niet onbil- r> z ln Zljn geheel te bekijken. van de georganiseerde bouwvak arbeiders in Alkmaar is r.-k. De verhouding is dus niet zoó ongunstig en aangezien de aannemer vry is te nemen wie hy wil, is er niet veel aan te doen. De interpellatie werd hierop gesloten. De restauratie van de Groote kerk. De heer G r o n d s m a had de volgen de vragen gesteld: vuigen le. Zyn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel dat met het oog op de groote werkeloosheid in deze gemeen te, alles in het werk moet worden gesteld om uitbreiding van werkgele genheid te krijgen. 2e. Kunnen Burgemeester en Wethouders mededeelen welke stappen door hen zyn gedaan, ten aanzien van de restauartie der Groote kerk, na de mededeeling daaromtrent op blz. 19 van de memorie van antwoord ten aanzien van de begrooting 1936. Deheer Grondsma herinnerde aan de bijlage waarin B. en W. voorstelden de 60.000 beschikbaar te stellen, om voor 400.000 werk in de gemeente te krijgen. Det wethouders zwichtten voor de in vloeden van de vakbonden. Met den burgemeester was spr. steeds van oordeel, dat er gevaarlijk spel gespeeld werd. De vraag rees of het starre standpunt der vakbonden niet ongewenscht is ge weest. 6 Allerwege snakt men naar werk en het verschil over een paar gulden loon had in de tweede plaats moeten komen. 1320 werkloozen zijn ér deze week en 1226 verleden jaar in dezelfde week Het aantal neemt dus onrustbarend toe. Spr. maakt zich ongerust dat men dooi den druk der vakbonden het gemeentebe lang heeft geschaad, omdat er kans is, dat de minister zijn toezegging intrekt. De voorzitter zeide dat ook B. en W. gaarne werkobjecten hebben en zich met den minister in verbinding hebben gesteld. Overleg tusschen de departemen ten heeft nog niet tot resultaat geleid. Het groote vraagstuk was het werk in wei kverschaffing uit te Voeren. De vraag is of het gedane voorstel nog van kracht is. Spr. is het er medé eens dat met de restauratie een groot stadsbelang wordt gediend. Het was spr. opgevallen dat elders der gelijke werken, met behulp van het werk fonds, worden uitgevoerd. B. en W. wilden er bij de regeering op aandringen om de restauratie door het werkfonds te doen uitvoeren. Wij zyn echter nog een antwoord wachtende op een brief van 16 Juni aan den minister voor sociale zaken. Wethouder van Slingerland wees met nadruk af dat het college gezwicht is voor de vakbonden. Het college verkeerde in de meening dat bet werk door het werkfonds zou worden uitgevoerd. Wij hebben tot den ministe- gezegd op grond van •nedcdeelingen van óen architect, dit het meer zou kosten in werkverschaffing. De provincie zou subsidieeren, doch oor deelde ook dat dit geen werkverschaf fing is. Reeds voor de vakbonden adresseerden hadden B. en W. hun standpunt bepaald. De heer Grondsma begreep dit niet. In de eerste bijlage wordt ook uitsluitend de werkverschaffing genoemd. Wethouder v. Slingerland: Maar niet de werkverschaffingsloonen. De heer Appel wees af, dat de vak bonden oorzaak zyn dat het werk niet wordt uitgevoerd. De bonden zijn van ooi deel dat het hier geen werk geldt, dat in werkverschaffing kan worden uitge voerd. Hier moeten de best geschoolde vaklieden te werk worden gesteld. Het is productief werk en de vakorganisaties hebben groot gelijk, al zijn ze over slag gegaan en bereid om het uit te voeren door het werkfonds. Spr. wees aan de hand van een artikel in „Het Volk" van heden erop, dat het werkfonds aanstuurt op verlaging der loonen. De vakorganisaties hebben zich dus in beginsel zeer royaal getoond. Spr. is voor de restauratie van het ge bouw doch op grond van den aard van het werk oordeelde spr., dat die geen ob ject voor de werkverschaffing is. Spr. is voorstander van nader overleg en oor deelde dat de heer Grondsma een reaction- anir geluid had laten hooren. De heer v. Drunen protesteerde ook tegen den aanval op de vakbonden door den heer Grondsma en oordeelde, dat men het door de ministerswisseling onge lukkig had getroffen. De schuld moet niet bij de vakorganisaties doch elders gezocht worden. De heer Grondsma was het er niet mede eens. Als het adres van de vakorga nisaties er niet was gekomen, zou het voorstel in den raad met vlag en wimpel er zijn door gekomen. (Protesten en ontkenningen). De voorzitter sloot hierop de open bare vergadering en ging over tot geheime zitting. Raadsvergadering (vervolg). Bij de voortgezette behandeling van de raads-agenda op Dinsdag 12 Mei was aller eerst aan de orde punt 4, zijnde een voorstel inzake kostenvergoeding aan den Rijkswa terstaat voor de verdere rioleering van de dorpsstraat. Dit voorstel sloeg terug op een besluit in een vorige raadsvergadering, waarbij werd besloten aan de rioleerings- werken van waterstaat in de kosten tege moet te komen ter verkrijging van 'n riolee- ringstelsel, dat onmiddellijk aansloot bij het gemeentelijk net. Het betrof nu het tweede gedeelte van den rijksstraatweg door Castri- cum, van de spoorbaan af tot voorbij de katholieke kerk. De voorzitter zette een en ander nog eens uiteen. Om te voorkomen, dat de rijksrio- leering te eeniger tijd weer zal moeten worden opgebroken om te worden vervan gen door een aanpassend stelsel, stelt Wa terstaat voor te deelen in de kosten voor wijdere buizen en het op dieper niveau brengen van het riool. De heer G. F. Res protesteerde tegen de hooge som. In het vorige besluit was reeds 10.000 gevoteerd. Nu kwam er nog 6500 bij. Het plan was goed, maar de kosten mochten nog wel eens worden herzien. De heer P. de Nijs verzocht er bij de auto riteiten op aan te dringen voor het uit de gemeentekas wegvloeiende bedrag van 16.500 gulden een percentage inwonende werklieden te benutten. Verschillende leden ondersteunden dit verzoek. De wethouder wees er op, dat dit verzoek overbodig is, aangezien reeds bij vroegere overeenkomsten is komen vast te staan zoo veel mogelijk vakkundige arbeiders te ge bruiken. Plaatselijke patroons zijn uitgeslo ten, aangezien het Waterstaats-arbeid is. De aanbesteding is openbaar. Het voorstel werd aangenomen. Een al even belangrijk punt kwam als no. 5 aan de orde: Voorstel om crediet tenein de in samenwerking met de gemeenten Lim- men en Heemskerk over te gaan tot aanstel ling van een controleur voor de steunver- leening. Uit het prae-advies kwam als al tijd de minister om den hoek kijken. Hij was de uitvinder van het plan. Hij had reeds 'n mannetje achter de hand op wachtgeld staande onderofficieren, die door sociale za ken voor 't baantje worden klaar gestoomd. Hij zou een deel van de kosten dragen, of andersgeen mandan ook geen cent! Natuurlijk steigerde de raad eerst een beetje. De heer B. Tol fulmineerde hevig te gen de idee, om de reeds zoo zwaar geteis terde bevolking nog te laten narijden en er een onderofficier op .,los te laten'Boven dien 'n wachtgelder. Dat was cumulatie! Waarom geen man uit de buurt? Die wil ook graag de 1000 verdienen. Ook de heer Hellinga foeterde. De regee ring heeft vermoedelijk een groep onder officieren in petto en wil deze voor n zacnt prijsje aan de gemeenten leveren. Spr. zag liever door de samenwerkende gemeenten een eigen, vrijen functionnaris aangewezen. Spr. zou tegen stemmen. De heer P. de Wildt was het eens met den heer Tol. Geen voorstander in welken vorm ook. De heer de Nijs was eveneens tegenstan der. Geen door den staat opgedrongen afge- vloeiden onderofficier. De heer G. F. Res deed een splinternieuw voorstel: Geen controleur voor de werkloo zen, maar een voor de heeren met dubbele baantjes. De publieke tribune stemde vóór! De burgemeester zette in een lange rede uiteen, dat: lo. de minister er achter zat; 2e. de „bona fide" werkloozen zelf op controle aandringen om te voorkomen, dat een deel der vaststaande steungelden eventueel op verkeerde wijze wordt aangewend; 3e. de onderofficier met scholing en onpartijdige plichtsbetrachting de voorkeur verdient bo ven een figuur ter plaatse, die afhankelijk zal zijn van allerlei neven-invloeden; 4e. vragen B. en W. nog slechts een crediet. In overleg met de andere gemeenten zal dan de beste man worden gezocht. Desnoods als de minister hiertoe te vinden is een niet-onderofficier. De wethouder herhaalde de vier hoofd punten nog eens opnieuw. Doen of niet doen, dat wil zeggen: 65 pCt. in de steun bedragen of.... misschien niets. Uitstel werd niet meer toegestaan. Vandaag moest de beslissing vallen. Deze beslissing viel ten gunste van het voorstel met 10 tegen 4 stem men. Punt 6. Behandeling van het voorstel tot deelname in het Middenstandsborgstellings- fonds. De bedoeling is ook in dit rayon een fonds te stichten, dat eventueel zal kunnen optreden als borg bij crediet-instellingen voor gezonde, maar op het oogenblik in financieele moeilijkheden zijnde midden- standsbedrijven. In andere streken van het land function- neert deze instelling met succes. Verschillende sprekers stonden weifelend tegenover het voorstel, omdat zij er niet veel practisch nut van verwachtten. Voor gesteld werd ter plaatse een fonds te stich ten, waartegen door den voorzitter werd ge waarschuwd, aangezien dan eveneens weer een „commissie" of iets dergelijks in het le ven moest worden gerotepen. Na breedvoerige discussie werd tenslotte het voorstel met algemeene stemmen aange nomen. Punt 7. Vergunning voor den aanleg van een nieuwe straat binnen de kom van Cas- tricum. De heer Hellinga constateerde onder vroo- üjkheid van den raad, dat de betreffende firma vermoedelijk tevoren heilig overtuigd is geweest van de goedwillendheid van den raad, aangezien de betreffende straat zoo goed als klaar is. Spreker dankte in middels voor het posthume voorrecht om alsnog het voorstel van B. en W. te mogen helpen goedkeuren. De wethouder gaf uitleg. De aanleg van deze straat geschiedt tot op heden voor eigen risico. De bouwfirma had zooveel vertrouwen in het oordeel van den raad, dat ze reeds tot uitvoering overging. Wat zou er dienen te geschieden, wanneer de raad de vergunning niet verleende en de firma de geschapen straat-toestand tot het oorspronkelijk weiland zou moeten herstel len dat bleek uit des wethouders woor den niet. 't Was ook niet noodig want de raad vond alles goed. Punt 8. Vaststelling gewijzigde kohieren wegenbelasting en hondenbelasting. Goed gekeurd. Punt 9. Aanleg van een rijwielpad. Goed gekeurd. Evenzoo de wijziging op een vorig raadsbesluit tot heffing van ontsmettings- kosten etc., bij besmettelijke ziekte. Ged. Staten wenschen namelijk liever „volledige" vergoeding van ontsmettingsgelden van per sonen met 4000 inkomen en daarboven. Hierna keurde de raad achtereenvolgens verschillende punten goed ter vaststelling van de suppletoire begrooting dienst 1935 en 1936, in verband met de onder punt 3, 4, 5 en 6 van de agenda aangenomen voorstel len, benevens een aanvulling op de agenda in zake de gastarieven en de vaststelling van de driejaarlijksche afrekening van de school met den bijbel. Tenslotte comité-generaal. Woensdag vergaderde de Raad. Op zijn verzoek werd aan den heer A. de Graaf gedeeltelijke ontheffing van school geld verleend. Op voorstel van B. en W. werd gunstig beschikt op een aanvrage van den heer W. Klaver te Winkel, nu voor het vervoer van diens zoontje naar de R.K. Bijz. school te 't Veld een vergoeding van 60 te geven, terwyl aan de heer H. Overzet, Strook te Kolhorn een vergoeding van 62.50 per kind en per jaar wordt verleend voor het vervoer van diens kinderen naar de school ••M-nrrnmn -■ voor chr. nationaal onderwijs. Van de afdee- ling Winkel van de Nederlandsche Tuin- dersbond was een verzoek ingekomen, om op de begrooting voor het jaar 1937 een bedrag van 150 uit te trekken voor bet verstrek ken van kunstmest aan kleine tuinders. B. en W. stelden voor, dit verzoek te behandelen by de begrooting 1937, waartoe werd beslo ten. Van het A.A.Z.Ak. was een verzoek inge komen om toepassing van de regeling van de betaling van 1/3 contributie door werk loozen enz. De verzekerden van 't A.A.Z.Ak. verzoeken 1/3 deel der contributie voor werklooze arbeiders, kleine boeren en tuin ders of andere verzekerden die door de cri sis zijn getroffen, voor rekening der ge meente te willen nemen. Na breedvoerige discussies wordt het voor stel van den heer van Zoonen, om alleen aan die leden van het A.A.Z.Ak. uit Winkel, die een inkomen hebb envan 650 of min der, 1/3 in de contributie by te dragen, zulks na beoordeeling van een aanvrage, met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Voor stem den de heeren van Zoonen, Raven, Engel en Dekker. Tegen de heeren Brugman, de Veer en Kamp. Op voorstel van B. en W. werd overgegaan tot verhooging van de kasgeldleening tot maximum 30.000 tegen een rente van ten hoogste 4 1/4 procent. B. en W. stelden voor, over te gaan tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van de uitbreiding der begraafplaats. Voor de financiering van den aankoop van het perceel grond van mevr. Kruit-Witsmeer ten behoeve van de uitbreiding der begraaf plaats wordt een bedrag van 535 geleend. Ook hier werd de rente op ten hoogste 4 1/4 pet. vastgesteld. Ten aanzien van de bezoldiging van den ambtenaar ter secretarie stellen B. en W. voor, na ingewonnen advies van de onder- afdeeling „Het Noorden" van de Neder landsche Bond van gemeenteambtenaren, het" salaris van den ambtenaar ter secretarie te bepalen op 1500 ingaande 1 Juni a.s. met vier één jaarlij ksche verhoogingen van 50. Dit voorstel werd aldus aangenomen. Aan den heer P. J. Korver werd eervol ontslag verleend als waarnemend secretaris. Ged. Staten berichtten dat indien de op centen op d® gemeentefondsbelasting tot een hooger aantal dan 55 wordt geheven, de reductie tot 1/3 van de huurwaarde voor koffiehuizen, restaurants enz. niet gehand haafd kan blijven, maar door een reductie tot 2/3 van de huurwaarde moet worden vervangen. B. en W. stelden voor, deze wijziging in de verordening op de personeele belasting aan te brengen, waardoor hierin wordt voorzien. Omdat de kinderen, die hier voor een groot deel zyn aangewezen om op de open bare weg te spelen, daardoor in gevaar ver- keeren, willen B. en W. trachten een speel plaats aan te leggen op de voormalige tram baan en het verdere gedeelte aan te leggen als wandelweg. B. en W. werden gemach tigd, hierover met Ged. Staten in onderhan- dering te treden om tot aanleg van speel plaats en wandelweg te komen. Bij de rondvraag werd door den heer G. Kamp de organisatie van de brandweer niet in orde genoemd. De voorzitter deelde n.a.v. deze opmerking mede, dat een onderzoek in vollen gang is. Daarna sluiting. 1 u yiu 'X l f De vrouw van den Röntgen- dokter: U heeft me gewoonweg met di Paascheieren bedrogen! in minstens de helft zitten kui kens! U dacht immers,-dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker wetenl 275. Éénoog begreep dat de kapitein met de beide jon gens zou trachten te ontkomen, en daar hij alles in het werk wilde stellen om de broers te bevrijden, keerde hij zich plotseling om en wuifde met een witte zakdoek naar de achtervolgers, ten teeken dat hij met hen wilde onderhandelen. 276. De kapitein, die juist omkeek, zag dit ve®raad van Eenoog en vuurde oogenblikkelijk op hem, echter ge lukkig zonder hem te raken. Éénoog zette zijn paard tot grooteren spoed aan en vloog den hoek van een rots wand qni, waarna hij uit het gezicht van den kapitein verdween.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11