KI1KEM is K00PENa.CL0ECK Weecéeticht Aqmda Stad, en Omgeving £aatste betichten ^fcheepstiiditujen JUibiicaties In liftkoker gevallen. Glimlachje Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot hall 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Twin tig millioen schatjes (amus.); hooldrollen Pat O'Brien, Dick Powell en Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Savoy-hotel 217; hoofdrol Hans Albers (rom.) Toegang boven 18 jaar. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Char- lieChan in Egypte (detectivefilm); hoofd rollen Rita Cansino, Pat Paterson, Stepin Fetchit. Toegang boven 14 jaar. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Op weg naar Singapore (sens.); hoofdrollen Clark Gable, Jean Harlow, Wallace Beery. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdag 20 Mei. 10 uur, 't Gulden Vlies, openbare vergade ring bond Landbouw en Maatschappij, spre ker prof. van Vuuren uit Utrecht. Donderdag 21 Mei. (Hemelvaartsdag). Overdekte, des voorm., school wedstrijden. 2 uur, Sted. Muziektuin, openlucht samenkomst vrijzinnig godsdienstigen (by ongunstig weer in de Groote kerk). 2 uur, Alkmaarsche Wielerbaan, wieler wedstrijden. EEN VOORBARIG BERICHT VAN INBRAAK. De dader spoedig bekend, het was geen inbreker. Vanmorgen kwam iemand ons mededee- len, dat er inbraak was gepleegd in de sigarenfabriek aan de Mosterdsteeg no 9, op de zelfde wijze als een drietal weken ge leden. Sporen van braak waren niet aan wezig, zoodat men vermoedde, dat een ter plaatse goed bekende de inbraak en dief stal (er werden circa 300 rookertjes ver mist) zou hebben gepleegd. De politie was in de zaak gemengd en de hoop mocht worden gekoesterd, dat hot haar zou gelukken den snooden misdadiger te pakken te krijgen. En inderdaad is in den loop van den morgen de naam van den inbreker bekend geworden; hij meldde zichzelf op het kan toor der fabriek. Deze inbreker was de directeur zelf, die gisteravond na de sluiting der fabriek nog even was teruggekeerd om de sigaren te halen. Veel ongerustheid alzoo om niets! GESLAAGD. Voor het op 15 Mei te Amsterdam ge houden examen machineschrijven voor de Vereeniging van Leeraren in Stenogr. en Machineschrijven slaagde de heer J. Nierop, alhier. BeverwijkAlkmaar, per boot en bus van Amsterdam via Akersloot naar Eg- mond aan Zee of omgekeerd, per boot van Amsterdam naar Velsen, per aansluitende bus naar Wijk aan Zee en terug, middag tochtjes per boot vanuit Amsterdam en rondreizen in binnen- en buitenland per touringcar. Aan de stations, de steigers van de Alkmaar Packet en aan het kantoor Voor- meer 32 zijn alle gewenschte biljetten en inlichtingen verkrijgbaar. „ZANG EN VRIENDSCHAP" OP BEZOEK IN „HEIDEHEUVEL" HILVERSUM. Gisteravond heeft dit bekende kwartet aan het verzoek weder een concert te geven in het Herstellingsoord „Heide- heuvel" te Hilversum voldaan. In de uitstekend klinkende concertzaal bracht het kwartet onder leiding van zijn dirigent Corn. Jonker, de verschillende liederen ten gehoore voor een schare van patiënten en verplegend personeel. Het programma was met zorg samen gesteld en de aantrekkelijke nummers, met en zonder piano-begeleiding, lieten niet na de buitengewoon goede indruk bij het vorige bezoek te bevestigen. Met groote aandacht werd naar het ge- bodene geluisterd en na ieder nummer steeg een spontaan applaus op. Ter afwisseling van de kwartet-zang brachten de gebroeders A. en P. Haas broek levensliedjes en de heer P. Dalen berg twee bas-aria's. Ook zij verwierven met het door hen gebodene hetzelfde suc ces, waarin de dirigent Corn. Jonker door zijn prachtige piano-begeleiding deelde. Aan het einde van het programma bracht de Directrice van „Heideheuvel" uit naam van allen hartelijk dank voor het schoone door de Alkmaarders ge bracht. Zij sprak daarbij den wensch uit, dat, hoewel „Heideheuvel" spoedig 50 jaar zal bestaan, de zangers zich ook voor dien jubileum-dag nog enkele malen zouden laten hooren. WIE ZAG DE AANRIJDING? De Commissaris van Politie alhier ver zoekt dengenen, die getuige waren van een op Maandag 18 Mei 1936, des namiddags te omstreeks 6,30 uur, op den Geestersingel, ter hoogte van het Gerechtsgebouw plaats gehad hebbende aanrijding tusschen een per sonenauto en een wielrijder, zich ten spoe digste aan het Bureau van Politie (afd. Verkeer) bekend te maken. AUTO WIEL GEVONDEN. Bij den Birgadecommandant der Kon. Marechaussee te Wormerveer is aangifte ge daan van het vinden van een reserve-auto- wiel, vermoedelijk van een vrachtauto, in den middag van 14 Mei 1936 op den provin cialen weg onder de gemeente Uitgeest. Het merk van de band is Superconfort Michelin VERKEERSONGELUKJE. Op den hoek KaarsemakersgrachtKa naalkade vond gistermorgen een aanrijding plaats tusschen een auto en een motordrie wieler. De autobestuurder had de driewie ler te laat bemerkt en daardoor geen voor rang gegeven. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. PROPAGANDA VOOR DE N.S.B. DOOR JUSTITIEEL AMBTENAAR? Het Eerste-Kamerlid de heer Hermans heeft tot den minister van Justitie de vol gende vragen gericht: 1. Heeft de minister kennis genomen van een artikel in „Het Volk" van 15 Mei 1.1., getiteld: „Justitie en N.S.B.", ontleend aan „De Standaard" van 14 Mei 1.1., waarin wordt beschreven een procedure voor het Hoornsche kantongerecht, betreffende over treding van de motor- en rijwielwet door den Enkhuizer predikant, ds. B. E. J. Bik. waarbij, na afloop van het requisitoir van den ambtenaar van het openbaar ministerie, mr. H. B. de Brueys Tack, het volgende zou zijn geschied: Met nadruk verklaarde ds. Bik het volste vertrouwen te hebben in de Nederlandsche rechterlijke macht het algemeen en in den Hoornschcn kantonrechter in het bijzonder. Nu mr. De Brueys Tack echter mededeelingen had gedaan uit een gesprek onder vier oogen, achtte ds. Bik zich gerechtigd om mede te deelen, dat deze ambtenaar van het O.M. in datzelfde gesprek hem toegevoegd had: „Waarom kom je niet bij ons, bij de N.S.B.? 2. Wil de minister een nauwkeurig on derzoek doen instellen? 3. Mochten de aangehaalde feiten juist zijn, acht de minister het dan oirbaar, dat een justitieel regeeringsambtenaar, in zijn functie, propaganda maakt voor toetreding tot de N.S.B.? 4. Is de minister niet van meening, dat deze manier van handelen ten hoogste schadelijk is voor het geloof in de onpar- de rechtvaardigheid en de waar digheid van de rechterlijke macht? ministerV3' rlkC ma0tregelen denk* de iC neme.n' opdat aan ^Ik op treden radicaal een einde wordt gemaakt' Over deze kwestie heeft het Tweede- Kamerlid de heer v. d. Heide eveneens vra gen aan den minister van justitie gesteld. DE FIETS BESCHADIGD. Gistermiddag werd in de Langestraat een wielrijder aangereden door een driewielige bakfiets, waarvan de bestuurder van links naar rechts de straat overstak. De fiets werd geheel verbogen. Aan den driewieler was geen schade ontstaan. Een en ander was meer een samenloop van omstandig heden. AANRIJDING OP DEN GEESTERSINGEL. Ter hoogte van het Gerechtsgebouw werd gisteravond een 67-jarige wielrijder door een hem achterop rijdende auto aangereden. De wielrijder reed geheel rechts van den weg. Zijn fiets werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. 'T HONDSBOSCH BESTAAT WELDRA 100 JAAR. DE ALKMAAR PACKET. De Alkmaar Packet organiseert weer speciale rondreizen per boot en trein, dagelijks Van 18 Juni tot en met 1 Sep tember en bovendien op 21 en 31 Mei en 2 Juni, 7, 14 en 21 Juni. Men gaat dan heen per boot en terug per spoor of omgekeerd en kan behalve Alkmaar, ook Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl en IJmuiden bezoeken. Er zijn ook zoogenaamde Alkmaar- Packet-tours b.v. per boot en autobus rondreis tusschen Amsterdam—Velsen, Binnenkort bestaat de scheepswerf ,,'t Hondsbosch" alhier 100 jaar. Het eerste schip, dat daar gebouw werd was een kofschip, waarvan men ons heden eeri alleraardigste afbeelding deed toeko men. Men ziet het schip met volle zeilen op een wildbewogen zee. In zijn in 1905 of 1906 geschreven artike lenserie „De zeven wonderen van Alkmaar" zegt de oud-archivaris wijlen de heer C. W. Bruinvis o.a.: Komen wij van het groote tot het kleine dan behoeft er voor Alkmaar geen kwestie te zijn wat al of niet na de reeds behandel de wonderen als het achtste kan aange merkt worden. Wij kunnen er evenmin op roemen als op de 7 andere, maar omdat het de wereld is ingegaan heeft het ver van hier van zich doen spreken, dus willen wij het ook in onze serie gedenken. Het was het schip de Dankbaarheid, een soort van bark, het laatste der 6 zee schepen, door C. Bagge van 1836 tot 1842 op het Eiland gebouwd. Bij kennisgeving van 19 Mei 1836 hadden burgemeester en wet- ouders dit terrein beschikbaar gesteld voor eeno ,o£ andere inrichting van eenige makkelik andere inrichting van Bagge, schuitmaker op het Honriohncv. «rd toen gebruiker, onler we,^"- den is onbekend, daar de resolutiën een tweede kof, de Onderneming, de den bouwen. De laatste zonk in 1842 in de Adriatische zee bij Fiume, de eerste in het volgende jaar in de Oostzee, zoodat onze reederijen niet fortuinlijk waren. Of de constructie der schepen ook schuld aan deze onheilen had is niet te zeggen, maar wat de bekwaamheid van den bouwmeester betreft, baart zijn zesde schip twijfel. Reeder was de heer Jacob Kruyt, die, van Westzaan hier gekomen, Beijershof be woonde en zijn schip deDankbaarheid doopte. De niet gewone vorm wekte bij scheeps bouwers en zeevaarders bedenking, zoodat het al spoedig den bijnaam verkreeg van „het wonder van Alkmaar" en reeds op de eerste reis in Engeland aanzienlijke herstel lingen vorderde. De verdere lotgevallen van dit vaartuig zijn ons niet bekend. Tot zoover de heer Bruinvis. De Scheepswerf heeft nadien, in de nu achter ons liggende eeuw heel wat vaartui gen gebouwd welke een beter lot was be schoren en die tot in verre wereldstreken getuigenis van den ondernemingsgeest en de scheepsbouwkunde van onze stad- en landgenooten getuigd hebben. In verband met het bovenstaande, dat ons door de Scheepswerf werd toegezon den, hebben wij de legger van onze courant van 100 jaar geleden eens nagekeken en in het blad van 23 Mei 1936 inderdaad de volgende kennisgeving gevonden: Van wege Burgemeester en Wethouders der stad A 1 k- m a a r, wordt aan allen welke daarin eenig belang zouden kunnen hebben, bekend gemaakt: Dat binnen die Stad een open Terrein bestaat van eene aanzienlijke uitge strektheid, hetgeen vóór de graving van het groot Noord-Hollandsch Kanaal met huizen en gebouwen was overdekt, maar daarna, naast dat kanaal, ledig is blijven liggen. Dat dit open Terrein zeer geschikt voorkomt om daarop eene Fabriek of andere I n r i g t in g van eenige uit gestrektheid te vestigen en dat het niet moeijelijk zoude zijn, over het bestaan van dezen open grond, op gemakkelijke voorwaarden, in onderhandeling te komen. Alkmaar, den 19en Mei 1836. Ter Ordonnantie van Bugemeester en Wethouders DE DIEU FONTEIN VERSCHUI1 R, Secretaris. Deze kennisgeving komt evenwel ook nog voor in de Alkm. Crt. van 30 Mei 1836 en van 6 Juni 1936, zoodat eerst daarna het terrein zijn bestemming moet hebben ge kregen. Over den gebruiker en de voorwaarden waarop hij het terrein verkreeg is in vol gende nummers niets meer te vinden. WERK GEGUND. De verbetering van den Schermerweg tusschen den Omval en de Schermerpoort is gegund aan de aannemers De Moei en Hermes te Alkmaar. HYPOTHEEKBANK NOORDHOLLANDSCH GRONDGEBIED N.V. TE ALKMAAR. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders in de hypo theekbank Noordhollandsch Grondcrediet N.V. werden de balans en winst- en verlies rekening over 1935 goedgekeurd en werd aan de directie en aan commissarissen dé charge verleend. De heer P. J. H. Kuyper van Harpen werd als commissaris herkozen In de plaats van den afgetreden commis saris, mr. B. P. G. van Diggelen, werd de heer ir. P. J. G. van Diggelen, chef van den technischen dienst van de kustverlichting, wonende te 's-Gravenhage, tot commissaris gekozen. Besloten werd, geen dividend uit te keeren. AANBESTEDING BOUW VAN BOERDERIJEN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Door de directie van den Wieringermeer- polder te Alkmaar is hedenmorgen aanbe steed de bouw van 45 boerderijen in den W ieringermeerpolder. Ingeleverd waren 81 biljetten, waarvan er twee van onwaarde waren. De laagste inschrijvers waren: voor groep 1 en 2 de firma F. A. Smulders te Oisterwijk voor 205.974, voor groep 4 en 5 de gebroeders van Heeswijk te Best (N.-B.) voor 132.900 en voor groep 3 de firma H. Hannink te Enschede voor 141.162, totaal 480.036. De gunning is aangehouden. BEWUSTELOOS IN DE SLOOT GEVALLEN. Gistermiddag ongeveer 3 uur gevoelde de landarbeider J. Koog te Sint Pancras zich niet wel, waardoor hij probeerde door zich het hoofd nat te maken eenige ver- frissching te zoeken. Vermoedelijk heeft hij bij het voorover buigen uit de schuit het bewustzijn verloren. Een zoontje van den heer Duif, die dicht bij aan het werk was, zag dit en wist den bewustelooze het hoofd boven water te houden. Op zijn herhaald hulpgeroep kwamen een paar arbeiders aansnellen en haalden den bewustelooze uit het water. Bij zijn patroon, den heer D. Klooster boer, werd de patiënt te bed gelegd. Dr. Destree achtte vervoer niet mogelijk. Later op den avond is de heer Koog naar zijn woning vervoerd echter nog steeds niet by bewustzijn. Zijn toestand is hoogst ernstig. Was het zoontje van den heer Duif niet in de buurt geweest, dan was de man verdronken. NAAR HET ZANGCONCOURS. Vocaal Alkmaar, directeur Nico Snel, zal Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) met het Gemengde Koor en met het Mannenkoor deelnemen aan het zangconcours te Veenen- daal, elk koor in zijn eigen af deeling. Met vier groote autobussen zal men des morgens al vroeg om half acht ver trekken en 's avonds hoopt men met vele prijzen terug te komen. naar La in SPELEN AAN DEN WATERKANT. De jeugd zoekt het gevaarlijke. Ze speelt op straat, waar ze bedreigd wordt door auto's, motoren en andere vervoermidde len. Ze speelt aan den waterkant en kan o zoo gemakkelijk met het water kennis maken. En dan behoeft er maar zoo heel weinig bij te komen en een gezin is in rouw gedompeld. De Hoevervaart is den laatsten tijd zeer in trek bij de schooljeugd en steeds weer ziet men dat de jongens en meisjes zich te dicht bij het water wagen. En zoo gebeur de het een dezer dagen, dat een jongen het ongeluk had, spelenderwijs in de vaart te recht te komen. Gelukkig zag de jeugdige B., die goed zwemmen kan en lid is van de Reddingbrigade alhier, den drenkeling. B. bedacht zich niet, dook in het zeer vuile water en slaagde er in, den jongen nog juist op tijd te redden. Het ongeval liep dus nog goed af, maar geeft ons aanleiding tot het geven van een Raad en van B.' enV'de eerst* P^ts *°uden bevatten en ook in de thesauriers-rekenin- kinderenVoorWurÏÏo" onKniU tL JltfL gen niets van een recognitie te vinden is. Hij begon toen met den bouw van een schip, Alkmaar geheeten, dat door eenige bur gers gekocht werd, den 22 November 1837 van stapel liep en den 22 Mei van het vol gende jaar plechtig met een stadsvlag be schonken werd, terwijl andere ingezetenen schuin in het spelen aan den gevaar dat Dan zouden wiU*publiek zoeken, zoo mogelijk mee te werken Tm ae jeugd an den waterkant a7?e En eindelijk eenden wS"w?li,ï leert zwemmen en laat uw kinderen de zwemsport beoefenen. (Ongecorrigeerd.) De 30-jarige mejuffrouw J. van Lek, die in een van de „torenwoningen" aan het Mathenesserplein te Rotterdam woont, wilde hedenmorgen van de derde etage per lift naar beneden gaan. Zij opende de gangdeuren die tot de lift toegang geven, doch bemerkte niet, dat de lift zelf zich toen in het boven gedeelte van het gebouw bevond. De vrouw stortte van ongeveer 12 meter hoogte in den liftkoker. Het bleek, dat zij haar rechter dijbeen gebroken had en zware inwendige kneuzingen had opgeloopen. De Geneeskundige Dienst heeft haar naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. DE PALEISZAAK. Verdachten berusten in hun straf. Naar wij vernemen hebben beide ver dachten in de Paleis voor Volks vlij tzaak, de ex-directeur M. en de oud-commissaris P., die wegens malversatie door het ge rechtshof zijn veroordeeld, resp. tot en 1y, jaar gevangenisstraf, in beide gevallen met aftrek van 1 jaar voorarrest, berust in de straf. Zij zijn niet in cassatie gegaan. waarnemingen, verricht in den moreen van Dinsdag 19 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,3 m.M. te Aberdeen en Malinhead. Laagste barometerstand 755.4 m.M. te a Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 20 Mei: Meest matige oostelijke tot noordelijke wind; licht tot haif bewolkt; later wellicht toenemende bewolking; aanvankelijk droog weer; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; later wellicht koeler. Weeroverzicht. Iets minder zonnig weer te wachten. Het zwaartepunt van het strookvormig. gebied van hoogenluchtdruk blijft op den oceaan. Er blijft echter een scheiding be staan tusschen het oceanisch gedeelte en het continentale gedeelte. In het laatste heerschen hooge temperaturen. De polaire depressies blijven hoog in het noorden en trekken noordwestelijk langs IJsland, waar op dit oogenblik de luchtdruk weer sterk stijgt. Daarentegen daalde hij op de Noorsche zee L. den nacht en zijn de barometers daar nog dalende. In het zuiden blijven vlakke depressies bewolkt weer met zware regens veroorza ken langs de noordkust van Spanje, in zuid-Frankrijk en zuidelijk en oostelijk van de Alpen. (Lugano meldt in den nacht 46 m.m. regen). De invloed der zuidelijke depressies reikt tot de oostelijke middelgebergten en tot zuidoost-Europa. Hoewel op dit oogenblik nog geen versto ring van het mooie voorjaarsweer te vree zen is, wordt de toestand door de lucht drukdalingen in het noorden toch minder stabiel en wordt een inval van koudere luchtmassa's binnenkort waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.24 uur tot 4.34 uur licht op. ERNSTIGE BRAND IN LIMBURG. Hedenmorgen te omstreeks half twaalf is door tot dusver onbekende oorzaak te Stevensweert brand ontstaan in de boer derij van den landbouwer P. Krijn. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat weldra de boerderij met schuren en stal ling in lichter laaie stond. Aangewak kerd door den feilen wind duurde het niet lang of ook de aangrenzende woning van de gebroeders Jeurissen met de daarachter liggende klompenmakerij en de woning bewoond door den landbou wer A. Krin vatten vlam. Alles brandde tot den grond toe af. Ook een 4e perceel een bakkerij met winkel, bewoond door de weduwe R. Krijn werd door het vuur aangetast. Hier slaagde men er in het vuur tot staan te brengen De bovenverdieping is evenwel geheel uitgebrand. Er kon slechts weinig gered worden. Bij den landbouwer Krijn kwam een vijftal varkens in de vlammen om. Slechts eenig huisraad van de bewoners kon in veiligheid worden gebracht. Tengevolge van overslaande vonken ont stond nog een begin van brand in het op eenigen afstand gelegen postkantoor en een tweetal woningen. De brandweren van Ste vensweert en Echt slaagden er in hier erger te voorkomen. Hedenmiddag omstreeks een uur was ge vaar voor verdere uitbreiding van den brand geweken. De brandweer bepaalde zich toen tot het nablusschen van de smeu lende resten. De schade wordt door ver zekering gedekt. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Barneveld 18 Mei 10.00 te Antwerpen. Bennekom 18 Mei v. A'dam n. Hamburg. Clio 17 Mei v. Pto. Barrios n. Cristobal Euterpe 19 Mei te Amsterdam. Fauna 19 Mei te Amsterdam. Hermes 18 Mei v. Algiers n. Malta. Odysseus 18 v. Kopenhagen n. Stettin. Orion 18 Mei Gibraltar gepasseerd. Poseidon 18 Mei v. Napels n. Tris Tirest. Rhea 19 Mei te Amsterdam. Stuyevesant 8 Mei 23.00 v. Plymouth n. Havre. Titus 18 Mei te Kopenhagen. Venus 18 Mei te en v. Catania n. Messina. Stoomv. Mij. „Nederland". Christiaan Huygens uitr. te Port Said 19 Mei. Poelau Tello uitr. v. Londen 18 Mei. Bintang, Silver-Java-Pacific-Line van San Francisco 16 Mei. Tarakan thuisr. v. Batavia 16 Mei. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer B. LAARKAMP, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een smederij, door bijplaatsing van 2 electromotoren, resp. van en 2 P.K., voor de aandrijving van een slijpmachine en een draaibank, in het perceel Snaarmanjlaan nr. 50. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 2 JUNI a.s., voormiddags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 19 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 18 Mei 1936 is aan den heer J. TH. DRIESSEN, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een brood- en banketbakkerij, door bijplaatsing van een electro-motor van 1 P.K., voor de aan drijving van een amandel wrijf machine, in het perceel Fnidsen nr. 92, alhier. Alkmaar, 19 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA Secretaris. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. Meteorologisch instituut zegt dat we goed weer krijgen!een lage luchtdruk beweegt zich lang zaam over ons land, en er is zacht weer onderweg van A. 20,- dus ik vind, dat de vooruitzichten om te vliegeren uiterst gunstig zijn.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2